تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 53 از 127 اولاول ... 34349505152535455565763103 ... آخرآخر
نمايش نتايج 521 به 530 از 1265

نام تاپيک: تکامل (فرگشت)

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بله انسان با امکاناتی که داره میتونه برای حفظ صفاتی که بقا و زادآوری رو در اون محیط افزایش میدن انتخاب مصنوعی داشته باشه یعنی صفاتی رو که به نفع بقای خودش در طبیعت هست رو انتخاب کنه. ولی انتخاب مصنوعی هم در جهت انتخاب طبیعی شکل گرفته. صفات برتر رو محیط انتخاب می کنه و انسان مجبور هست برای سازش با این انتخاب اصلی دست به انتخاب مصنوعی بزنه.

یه محیط ایزوله اآزمایشگاهی رو فرض کنید این محیط آزمایشگاهی کنترل شده اس و هوا فاقد میکروارگانیسم های مفید و مضرو کاملا استریلیزه هست . دما ثابت و 25 درجه سانتی گراد هست. آب Ph خنثی داره و ..در این شرایط کنترل شده توسط انسان هیچ میکروارگانیسمی نمیتونه حیات انسان رو تهدید کنه (تا زمانی که ما مطمئن هستیم محیط واقعی در چنین شرایطی فاقد میکروارگانیسم هاست)ولی می تونیم پیش بینی کنیم یک باکتری با هر نوع جهشی هم نمیتونه در این محیط کنترل شده زنده بمونه ؟ این تغییر شرایط محیطی هست که ما قادر به پیش بینی نتایج اون نیستیم این آزمایشگاه در جهت سازش با انتخاب طبیعی به این صورت کنترل شده.

انسان و سایر موجودات مجبور به سازش با محیط هستن یک راه حل سازش انسان با محیط انتخاب مصنوعی هست. یعنی صفاتی که در اون شرایط محیطی امکان بقا و رادآوری رو افزایش میدن رو انتخاب کنه و صفاتی که امکان بقا و زادآوری رو کاهش میدن رو حذف کنه. در مرحله حذف و انتخاب این صفات (که همگی اجبارا تحت تاثیر انتخاب محیط هستن) تا حدودی قدرت داره تغییراتی رو در محیط ایجاد کنه(در حدی که این تغییرات مخالف انتخاب طبیعت نباشن یا بقای انسان رو تهدید نکنن)

ولی تنها زمانی از انتخاب طبیعی در امان میمونه که بتونه پیش بینی کنه صفت برگزیده برای بقا و زادآوری چه صفتی هست. مثلا امکان وقوع هر جهشی در انسان و سایر موجودات و نتیجه اون رو بتونه پیش بینی کنه . انسان تا به امروز قادر نبوده مشابه طبیعت انتخاب داشته باشه و یک صفت رو برگزینه بلکه اجبارا تحت تاثیر انتخاب اصلی طبیعت و تنها در حدی که بقای خودش در طبیعت به خطر نیفته می تونه انتخاب مصنوعی داشته باشه (چون انسان محصول طبیعت هست و نمیتونه فراتر از انتخاب طبیعت حرکت کنه در غیر این صورت حذف میشه چون حیاتش به طبیعت وابسته اس ) مثلا طبیعت اکسیژن رو گاز حیاتی در نظر گرفته و انسان اجبارا در جهت چنین انتخابی سعی در تولید اکسیژن داره. و قدرت انتخابی بین گاز سمی یا اکسیژن نداره.

تمام انتخاب های مصنوعی مثل تغییراتی که در عوارض، اکوسیستم، گیاهان و حیوانات ایجاد شده محصور انتخاب طبیعت هستن ما قادر نیستیم فراتر از چیزی که طبیعت برای بقای ما در نظر گرفته تغییری رو به وجود بیاریم و اگر چنین قدرتی داشته باشیم از طرف طبیعت محکوم به فنا میشیم چون حیات ما وابسته به طبیعت هست مثل خیلی از جاندارانی که سازگاری با محیط نداشتن و تا کنون از طرف طبیعت حذف شدن

انسان تنها زمانی که بتونه نوع انتخاب طبیعت رو خودش تعین کنه کاملا به محیط کنترل پیدا کرده یا بتونه صفت برگزیده در تغییرات محیطی رو پیش بینی کنه و این کنترل زمانی به وجود میاد که ما وابستگی حیاتی به طبیعت نداشته باشیم ..

2. 4 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه slim_shady71's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان گرامی
    میخواستم موضوعی رو مطرح کنم و نظر دوستان رو بدونم چون چند وقتی هست که بهش فکر می کنم
    نوعی انگل در طبیعت وجود داره که محل اصلی بلوغ و تولید مثل ان روده پرنده ولی در چرخه زندگیش در بدن حلزون و ماهی قرار میگیره(به صورت لاروی)اما نکته جالب نحوه ی رسیدن این انگل به میزبان اصلیشه . این انگل از بدن حلزون به ماهی میرسه وبعد از ان لارو چشم ماهی را کور میکنه و ماهی مجبور میشه به سطح اب بیاد و احتمال شکار توسط پرنده زیاد میشه و یا نوعی لارو در بدن مورچه قرار میگیره و عملکرد مغز مورچه را تغییر میده به طوری که مورچه به بالای برگ علف میاد و توسط نشخوار کننده خورده میشه(نشخوارکننده مقصد بعدی است)با توجه به مطالعه بنده در درس جانور شناسی این انگل ها از نظر تکاملی خیلی با موجودات ذکر شده فاصله دارن و اما سوالی که من در ذهن دارم اینه که این چرخه های زندگی پیچیده چگونه توسط موجودی به این سادگی (از نظر تکاملی)بوجود میان و دوم اینکه لارو چگونه تنها بافتی رو دچار اختلال میکنه که در رسیدن لارو به مقصد بعدی کمکش میکنه. حتی اگر از نظر ازمون و خطا بهش نگاه کنی و جهش رو دخیل بدونیم حتی اگه یکی از لاروها در یکی از زنجیرها(جانداران) دچار جهش نشه کل زنجیره ناقص میشه (مثل چرخه انزیمی).که حتی اگه یک زنجیره بطور کامل طی بشه پیدایش این همه انگل با چرخه های بسیار پیچیده در عمل ممکن نیست(با این پدیده). اگه حتی این طور در نظر بگیردم که با گذشت زمان این انگلها با تکامل جانوران تکامل یافته اند با وجود جهش ها و یا نوترکیبی ها و...(از مواد خام تغییر در نظریه داروین)باز به علت چرخه انزیمی بودن این چرخه ها این گوناگونی قابل توجیه نیست.اگر دوستان نظری دارید بگید این نکته هم بگم که توضیحات بنده در نقض انتخاب طبیعی نیست فقط میخوام حقیقت مشخص بشه.با تشکر

4. این کاربر از slim_shady71 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض شمپانزه ها از ما تکامل یافته ترند

زمان آن رسیده که این باور قدیمی و غلط که ما اشرف موجودات و فرگشت یافته ترین آنها هستیم را به دور بیندازیم. ... بنا به پژوهش های جدید؛ دانشمندان به یافته هایی دست یافتند که نشان می دهد از نظر ژنتیکی شمپانزه ها از ما فرگشت بیشتری داشته اند. در این پژوهش تغییرات DNA در ١٣,٨٨٨ ژن مشترک انسان، شامپانزه ها و میمون رزوس (rhesus macaques) را دانشمندان مقایسه کرده اند.
    در این تحقیق؛ برای هر حرف DNA که در آن ژن های انسان و شمپانزه از فرم اجدادی مشترک ما متفاوت شده، پژوهشگران بررسی کرده اند که آیا این ژن منجر به یک پروتئین تغییر یافته شده است یا خیر و برای اینکار از ژن متناظر در میمون رزوس به عنوان کلید استفاده کرده اند.
    ژن هایی که بواسطه انتخاب طبیعی تبدیل می شوند، مقدار نسبتا زیادی جهش را نشان می دهند که پروتئین های نخستین به یک پروتئین جایگزین تبدیل شده است.
    تیم پروفسور ژانگ مشخص کرد که ٢٣٣ ژن شامپانزه چنین تغییراتی را نشان می دهند، این درحالی است که در انسان تنها ١٥٤ تغییر نسبت به نیای مشترک در ٦ میلیون سال پیش مشاهده شده است.
    وی می گوید که این نتیجه قابل درک است؛ چرا که تا همین چندی پیش (از دید زیست شناسی) جمعیت انسانی کوچکتر از شامپانزه ها بوده است، که ما را بیشتر به نوسانات تصادفی در فرکانس ژن آسیب پذیر می کرده است. که این مانع از اثرگذاری انتخاب طبیعی به عنوان یک عامل قوی بر ژن کرده است.
    حالا که ژنوم میمون رزوس توالی یابی شده، زیست شناسان قادر به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت بین نخستی ها خواهند بود.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

6. این کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن دات نت عــــلی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام دوستان.
    طبق بحث هایی که در این تاپیک در مورد تصادف با برخی دوستان داشتم... به نظر میاد برخی دوستان گفتن که جهش های ژنتیکی تصادفی صورت میگیرن... آیا این صحت داره یا فقط یه تئوری بوده که رد شده؟
    من مطلب جهش رو مطالعه کردم ولی برای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دلیل های علمی وجود داره و هرگز از واژه تصادف استفاده نشده.
    حتی الامکان با مطالعاتی که در مورد سرطان و امثال این بیماری های جهشی داشتم متوجه این قضیه شدم که اصلاً جهش های ژنتیکی تصادفی نیستند.بلکه همه و همه اینها دارای دلایل علمی هستند و بکار بردن کلمه تصادفی برای جای جای علم اصلا خوب نیست.
    ؟

8. این کاربر از عــــلی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Masoud-2014's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

طبق نظریه تکامل موجودات قوی تر زنده میمونن چرا چون خودشون و بهتر با محیط وفق میدن و به عبارت دیگر سلسله مراحل کامل شدن رو طی کردن تا به شکل امروزی در اومدن ...

علی القاعده انسان نیز از این جریان مستثنا نیست و دائماً در حال طی مراحل کماله (خود تکامل هم قبول داره) ...

حال با این اوصاف این بشر کمال گرا و تکمیل شونده آیا باز راه کاملتر رو انتخاب میکنه یا راه بطلان رو؟

منظور حیات ابدی و پوچی (مرگ و تمام) ------->به نظر شما انتخاب پوچی توسط بشر تکمیل شونده نوعی نقض تکامل نیست؟ چون انسان قاعدتا طبق اجداد خود راه و روش بهتر و مفیدتر رو انتخاب میکنه؟

آیا گرایش به پوچی تکامله؟

10. 3 کاربر از Masoud-2014 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

با سلام علی جان
    جهش اتفاقی رخ میدهد انزیم DNA پلی مراز ممکن است به هنگام همانند سازی نوکلئوتیدی را به اشتباه جا گذاری کند البته دارای عملکرد ویرایشی نیز است اما در میلیون ها بار تقسیم سلولی بهتر است بگوییم چرا جهش اینقدر کم رخ میدهد .عواملی نیز وقوع جهش را تقویت می کنند مانند اشعه X و...در مورد سرطان هم زمانی رخ میده کهDNA رمز کننده پروتئین های مسئول تقسیم سلولی دچار جهش میشن البته و اکثر اوقات به چندین جهش نیاز است .البته جهش مربوط به DNAپلیمراز جهش نقطه ای نامیده میشه شاید جهش هایی که مربوط به کنده شدن قطعه ای از DNA هستند تصادفی نباشند(جهش هایی که مربوط به حذف DNA است به چهار دسته 1حذفی2 مضاعف شدن 3 معکوس شدن4 جابجایی تقسیم میشن)
    Last edited by slim_shady71; 17-05-2014 at 18:41.

12. 2 کاربر از slim_shady71 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

سلام سعید جان
    با مطلبی که گفتی موافقم جالبه که بدونی در باکتریها بیش از 12 نوع تخمیر(تولید غیر هوازی قند) انجام میشه در حالی که در یوکاریوت ها که بسیار پیچیده ترند فقط 2 نوع البته منظور من هم از ساده از نظر زمانی که خود جدول زمانی داروین در اختیار میذاره گفتم داخل پرانتز هم اشاره کردم چون در مورد بحث من زمان مهمتر از پیچیدگی زیستی است.

تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

در کتاب زیست شناسی پیش دانشگاهی گفته شده که حیات به احتمال زیاد در اقیانوس ها اغاز شده اما هنوز نمیدونن اولین سلول چطور به وجود امده
    در مورد پیدایش این سلول کسی چیزی میدونه؟ (بی ربط از تکاملم نیست) ایا چیز جدیدی کشف شده؟

کاربر فعال انجمن دات نت عــــلی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم.
    با سلام علی جان
    جهش اتفاقی رخ میدهد انزیم DNA پلی مراز ممکن است به هنگام همانند سازی نوکلئوتیدی را به اشتباه جا گذاری کند البته دارای عملکرد ویرایشی نیز است اما در میلیون ها بار تقسیم سلولی بهتر است بگوییم چرا جهش اینقدر کم رخ میدهد .عواملی نیز وقوع جهش را تقویت می کنند مانند اشعه X و...در مورد سرطان هم زمانی رخ میده کهDNA رمز کننده پروتئین های مسئول تقسیم سلولی دچار جهش میشن البته و اکثر اوقات به چندین جهش نیاز است .البته جهش مربوط به DNAپلیمراز جهش نقطه ای نامیده میشه شاید جهش هایی که مربوط به کنده شدن قطعه ای از DNA هستند تصادفی نباشند(جهش هایی که مربوط به حذف DNA است به چهار دسته 1حذفی2 مضاعف شدن 3 معکوس شدن4 جابجایی تقسیم میشن)
    سلام.
    ممنون از پاسختون... دوست دارم نظر دیگر دوستان رو هم بدونم.... از نظر بنده دلیل اوردن برای چیزی که تصادفی هست کار بی فایده ای هست... وقتی "چیزی" یا "علتی" روی جهش تاثیر میذاره و امکان وقوع جهش رو زیاد میکنه نشون میده که این از علت هایی پیروی میکنه و برخی زیست شناسان به دلیل اینکه دلیل اصلی برخی جهش ها رو نمیدونن روش اسم تصادفی بودن میذارن... توی فیزیک جهان هستی هیچ چیزی تصادفی رخ نمیده مگر اینکه از علت علمی ای پیروی کنه. مثلاً در یک "صحنه تصادف دو ماشین" هرگز مولکول ها و اتم های دو جسم به صورت تصادفی پراکنده نمیشن بلکه از قوانین فیزیک مانند انرژی و جاذبه و ... پیروی میکنن.
    البته توی منبعی که از ویکی پدیا مشاهده کردم چیزی در مورد تصادفی بودن جهش یافت نکردم... شاید این مطلب در جاهای دیگه یا مطالب دیگه ای مندرج شده باشه و من بیشتر دوست دارم بدونم که ایا زیست شناسان بر این عقیده یعنی تصادفی بودن جهش معتقد هستند یا نه؟ و اگر جهش تصادفی است یعنی از هیچ قانونی پیروی نمیکند و پیروی نکردن از قانون در طبیعت = با زیر سوال بردن قوانین و تاثیرات طبیعت...
    ما میدونیم که یک جهش تصادفی در سلول ممکنه ابتدای بوجود اومدن سلول سرطانی باشه. و بر این اساس دانشمندان یا پزشکان مثلاً بیان میکنن که این غذا ها و خوراک ها سرطان زا هستند... خوب من وقتی این مطالب رو میخونم که :

1.سرطان از یک جهش در سلول بوجود میاد
    2.برخی غذا ها یا دارو ها سرطان زا هستند

پس میتونم نتیجه گیری کنم که جهش ها تصادفی نیستند بلکه از قوانین علمی پیروی میکنند؟

16. این کاربر از عــــلی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان گرامی
    میخواستم موضوعی رو مطرح کنم و نظر دوستان رو بدونم چون چند وقتی هست که بهش فکر می کنم
    نوعی انگل در طبیعت وجود داره که محل اصلی بلوغ و تولید مثل ان روده پرنده ولی در چرخه زندگیش در بدن حلزون و ماهی قرار میگیره(به صورت لاروی)اما نکته جالب نحوه ی رسیدن این انگل به میزبان اصلیشه . این انگل از بدن حلزون به ماهی میرسه وبعد از ان لارو چشم ماهی را کور میکنه و ماهی مجبور میشه به سطح اب بیاد و احتمال شکار توسط پرنده زیاد میشه و یا نوعی لارو در بدن مورچه قرار میگیره و عملکرد مغز مورچه را تغییر میده به طوری که مورچه به بالای برگ علف میاد و توسط نشخوار کننده خورده میشه(نشخوارکننده مقصد بعدی است)با توجه به مطالعه بنده در درس جانور شناسی این انگل ها از نظر تکاملی خیلی با موجودات ذکر شده فاصله دارن و اما سوالی که من در ذهن دارم اینه که این چرخه های زندگی پیچیده چگونه توسط موجودی به این سادگی (از نظر تکاملی)بوجود میان و دوم اینکه لارو چگونه تنها بافتی رو دچار اختلال میکنه که در رسیدن لارو به مقصد بعدی کمکش میکنه. حتی اگر از نظر ازمون و خطا بهش نگاه کنی و جهش رو دخیل بدونیم حتی اگه یکی از لاروها در یکی از زنجیرها(جانداران) دچار جهش نشه کل زنجیره ناقص میشه (مثل چرخه انزیمی).که حتی اگه یک زنجیره بطور کامل طی بشه پیدایش این همه انگل با چرخه های بسیار پیچیده در عمل ممکن نیست(با این پدیده). اگه حتی این طور در نظر بگیردم که با گذشت زمان این انگلها با تکامل جانوران تکامل یافته اند با وجود جهش ها و یا نوترکیبی ها و...(از مواد خام تغییر در نظریه داروین)باز به علت چرخه انزیمی بودن این چرخه ها این گوناگونی قابل توجیه نیست.اگر دوستان نظری دارید بگید این نکته هم بگم که توضیحات بنده در نقض انتخاب طبیعی نیست فقط میخوام حقیقت مشخص بشه.با تشکر
    لاکپشت صدها و هزاران تخم میزاره ولی از این هزاران تخم شاید فقط تعدادی کمتر از انگشتان دست به عمق دریا و بلوغ برسن

از نظر من اینکه بقای یک موجود زنده انقدر پیچیده هست اتفاقا تاییدی بر فرگشت هست و نشون دهنده اینکه موجودات زنده برای زنده موندن چقدر باید سخت کوشش کنن تا زنده بمونن و موجودات ضعیفتر از بین خوهند رفت

ولی اینکه شما میگید که یک موجود به این سادگی چطور این سیکل زیستی پیچیده رو داره برای من قابل فهم نیست که تعریف شما از پیچیدگی و سادگی چی هست؟
    ما انگلهای بسیار بسیار زیادی در طبیعت داریم که مشخص کننده نوع حیاتشون هست و شما نمیتونید اونها رو ساده بدونید و این خاصیت طبیعت و فرگشت هست که سادگی و پیچیدگی رو تعریف میکنه
    دیناسورها با اون همه پیچیدگی منقرض شدن و همین انسان در مقطعی از تاریخ تا مرز انقراض پیش رفته ولی بسیاری از همین موجودات بنظر ساده میلیارها سال هست زنده هستن
    حالا چرایی و دلایل این بقا زیاد هست که بعضیهاش رو ما میدونیم و خیلیهاش رو هنوز نمیدونیم

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام دوستان.
    طبق بحث هایی که در این تاپیک در مورد تصادف با برخی دوستان داشتم... به نظر میاد برخی دوستان گفتن که جهش های ژنتیکی تصادفی صورت میگیرن... آیا این صحت داره یا فقط یه تئوری بوده که رد شده؟
    من مطلب جهش رو مطالعه کردم ولی برای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دلیل های علمی وجود داره و هرگز از واژه تصادف استفاده نشده.
    حتی الامکان با مطالعاتی که در مورد سرطان و امثال این بیماری های جهشی داشتم متوجه این قضیه شدم که اصلاً جهش های ژنتیکی تصادفی نیستند.بلکه همه و همه اینها دارای دلایل علمی هستند و بکار بردن کلمه تصادفی برای جای جای علم اصلا خوب نیست.
    ؟
    منظور از تصادفی چی هست؟
    من که هیچ کجای علم زیست شناسی و ژنتیک چیزی در مورد تصادفی بودن ندیدم و تمام جهشها با تاثیرات محیطی و درصدد بقا و پیشرفت موجود زنده شکل میگیرن

طبق نظریه تکامل موجودات قوی تر زنده میمونن چرا چون خودشون و بهتر با محیط وفق میدن و به عبارت دیگر سلسله مراحل کامل شدن رو طی کردن تا به شکل امروزی در اومدن ...
    علی القاعده انسان نیز از این جریان مستثنا نیست و دائماً در حال طی مراحل کماله (خود تکامل هم قبول داره) ...
    حال با این اوصاف این بشر کمال گرا و تکمیل شونده آیا باز راه کاملتر رو انتخاب میکنه یا راه بطلان رو؟
    منظور حیات ابدی و پوچی (مرگ و تمام) ------->به نظر شما انتخاب پوچی توسط بشر تکمیل شونده نوعی نقض تکامل نیست؟ چون انسان قاعدتا طبق اجداد خود راه و روش بهتر و مفیدتر رو انتخاب میکنه؟
    آیا گرایش به پوچی تکامله؟
    اولا اصلا فکر نمیکنم این بحث کوچکترین ربطی به موضوع زیست شناسی فرگشت داشته باشه
    ولی مشکل شما اینجاست که تعریفتون از کمال و ابطال و پوچی کاملا غلط هست
    شما چیزی رو کمال تصور میکنید که عقلا و منطقا هیچ دلیل و مدرکی برای این تصور ندارید و فقط یک تخیل و توهم هست( فعلا و در حال حاظر اگر بعدا دلیل و مدرکی کسی ارائه داد اون موقع میشه روش بحث کرد)
    و چیزی رو ابطال و پوچی تصویر میکنید که علمگرایی و عقلگرایی هست و این پوچی و ابطال حداقل کاری که در مورد تکامل انسان انجام داده این هست که در صد سال اخیر میانگین عمر انسانی رو 20تا30 سال افزایش داده
    پس اون چیزی که ما دوست دارین با واقعیت طبیعت متفاوت هست و طبیعت با خواسته های ما تغییر نخواهد کرد بلکه تلاش و کوشش هر موجود زنده هست که اون رو در مسیر تکامل قرار میده یا در مسیر انقراض

[QUOTE=slim_shady71;8225500]
    جهش اتفاقی رخ میدهد /QUOTE]
    میشه لطف کنید و بفرمایید در کدام مرجع علمی از کلمه اتفاق استفاده شده؟
    منبعی قرار بدید بهتر هست

18. 2 کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •