تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 146 اولاول ... 23456789101656106 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 1452

نام تاپيک: راهنمای خرید ابزارهای نجومی: تلسکوپ, دوربین دوچشمی و ...

حـــــرفـه ای Renjer Babi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Canes Venatici

پيش فرض

سلام
    ندای عزیز به اين انجمن خوش آمدي اميدوارم لحظات خوبي رو در اينجا سپري کني.

1- بتونم هواپيما رو تو آسمان ببينم.
    هواپيما که ديدن نداره،براچي ميخواي ببيني!

2- سياره ها رو با اقمارشون با زوم بالا رصد کنم.
    خوب پس نتيجه ميگيريم که شما علاقه مند به رصد سيارات داخلي منظومه شمسي يا کلا ميخواين از تلسکوپتون براي رصد از اجرام درون منضومه شمسي استفاده کنيد.

پس براي اين کار بايد از يک تلسکوپ شکستي استفاده کنيد.

3- طبيعت را ببينم( به حجم دوريبين و حمل آن هم کاري ندارم)
    برای دیدن طبیعت بهترین کار این هست که از یک پایه با استقرار سمت-ارتفاعی استفاده کنیم.البته دوربین دو چشمی رو من به تلسکوپ ترجیح میدم برای این کار.

4- بتونم عکس دوربین را بهش وصل کنم.
    5- موتور جستجوگر نمیخوام
    6- بتونم ستاره های دنباله دار را ببینم.
    دوربین رو حتما می خوای؟
    برای دنبال کردن ستاره دنباله دار هم باید از یک پایه با استقرار استوایی این کار را انجام بدید.

Zenithstar 66 f 5/9 Semi apo
    Zenithstar 80 II ED f 6.8 Apo

کدام بهتر است؟
    من اولی رو پیشنهاد میکنم.
    شما تلسکوپهای شکستی را پیشنهاد میکنید یا بازتابی را؟
    این طور هم که خودتون میخواین از تلسکوپ استفاده کنید باید شکستی با یه پایه با استقرار استوایی باشه

شما چه چیزی پیشنهاد میکنید؟
    من خودم عاشق گاسکرین ها هستم همه کاره اند.ولی قیمتش بالاست.

شما ببین همه مشخصات و چیزایی که میخواستی کامله و چیزی از قلم نیافتاده.بعد من چند چیز خوب بهت معرفی کنم.

قیمتت فقط 800 تومنه بالاتر بره مشکلی پیش میاد؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

با سلام و با تشکر از خوش آمد گوییتون.
    منظورم از دیدن هواپیما این بود که بتونم فاصله های حداقل 200 متر را فوکوس کنم. مثل اجسامی همچون هواپیما.
    نمیشه با دوربینهای شکستی اجرام خارج از منظومه را دید؟ حالا بین بازتابی و شکستی خیلی فرق هست؟ واقعا نمیشه چیزی که تو بازتابی دید تو شکستی دید؟
    من چیز دیگه از تلسکوپ انتظار ندارم فقط همونایی که گفتم. 800 تومان هم برای یک آماتور یک قیمت معقولانه بنظر میرسه. حالا تا 1 هم اشکالی نداره. دوست دارم دوربین هم بهش وصل کنم. (نشد هم نشد فقط دابسونی نه !!)
    این دوتا کاسگرین هستن به نظر شما چطورن:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    یا همون 2 تا مدلی که داده بودم. چرا اولی را پیشنهاد کردید یا اینکه قطر دهانه آن 66 بود اما دومی 80 بود را نه؟این لینک عکس از این دوربین(دومیه) حقیقت داره؟واقعا میشه اینگونه دید؟

منظورم از دنبال کردن ستاره دنباله دار فقط رصد کردن آن بطور واضح و شفاف بود.شفافیت هم برای من خیلی اهمیت داره.
    همین دیگه. انتظار دیگری هم ندارم.تمام آن چیزی که برام اهمیت داشت را نوشتم. اون 2 مدل کاسگرین از نظر چشمی ها و زوم و شفافیت خوب هستن؟
    ممنون از توجه شما.
    Last edited by Neda22; 11-03-2007 at 16:47.

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Canes Venatici

پيش فرض

سلام
    منظورم از دیدن هواپیما این بود که بتونم فاصله های حداقل 200 متر را فوکوس کنم. مثل اجسامی همچون هواپیما.
    دویست که دیگه خیلی نزدیکه این فاصله رو با تلسکوپ کسی نیگاه نمیکنه.ولی در مورد فوکوسش تا زیر یک کیلومتر رو باید بتونه واضح کنه.

نمیشه با دوربینهای شکستی اجرام خارج از منظومه را دید؟ حالا بین بازتابی و شکستی خیلی فرق هست؟ واقعا نمیشه چیزی که تو بازتابی دید تو شکستی دید؟
    چرا میشه....ولی تصویری که بازتابی در خارج منظومه شمسی تولید میکنه بسیار دقیقتر و واضح تر از شکستی هست.چون تو شکستی تصویر در عدسی شیئی می شکند در فواصل بسیار زیاد نور پخش و خراب میشه.

حالا بین بازتابی و شکستی خیلی فرق هست؟
    بـــــله.زیاد

واقعا نمیشه چیزی که تو بازتابی دید تو شکستی دید؟
    شدنش که میشه.ولی وقتی موقع رصد وارد صحنه های جذاب و حساسش میشید و کلا وقتی وارد جزئیات میشید اون لحظه هست که زد حال می خورید.

من چیز دیگه از تلسکوپ انتظار ندارم فقط همونایی که گفتم. 800 تومان هم برای یک آماتور یک قیمت معقولانه بنظر میرسه. حالا تا 1 هم اشکالی نداره. دوست دارم دوربین هم بهش وصل کنم. (نشد هم نشد فقط دابسونی نه !!)
    800 تومن برای شروع فوق العاده هست،تا یک که عالی میشه.به نظر من رو گاسکرین کار کنی خیلی بهتر میشه.دیگه هرچی بخوای می تونی رصد کنی.تا یه عمر بی نیاز میشی.

چرا اولی را پیشنهاد کردید یا اینکه قطر دهانه آن 66 بود اما دومی 80 بود را نه؟
    اگه من می خواستم داخل منظومه رو رصد کنم اولی رو انتخاب میکردم.چون میدان دید کمتری داره.فاصله کانونی کمتری هم داره.
    این لینک عکس از این دوربین(دومیه) حقیقت داره؟واقعا میشه اینگونه دید؟
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ul1s0
    بله.میشه اینطور دید.ولی عکس برداریش یکمی سخت هست.ولی به نظر با وصل کردن لوازم اضافی به تلسکوپ تونستن همچین تصویر واضح و مستقیمی ببینن.با تلسکوپ استانداردش فکر نکنم اینطوری بشه دید.

منظورم از دنبال کردن ستاره دنباله دار فقط رصد کردن آن بطور واضح و شفاف بود.شفافیت هم برای من خیلی اهمیت داره.
    نیگاه کن تلسکوپی که بر پایه استقرار سمت-ارتفاعی قرار داره نمیتونه ستاره دنباله داری رو که با این سرعت زیاد در حرکت هست رو رصد کنه.
    شفافیت هم با همچین تلسکوپی به نظر میاد که خیلی خوب باشه.

اون 2 مدل کاسگرین از نظر چشمی ها و زوم و شفافیت خوب هستن؟
    مدل اول که بدرد نمیخوره.

ولی دومی خیلی خوبه.به نظرم دومی رو بگیر بقیه پولت رو هم بزار برای خرید دوربین عکس برداری خوب .
    من میگردم چیز بهتری پیدا کردم برات میزارم

هر سوال دیگه ای داری بپرس
    قربانت

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

با سلام
    البته در مورد 200 متر یکمی زیادی کم گفتم.حالا همون یک کیلومتر هم خوبه.در کل منظورم دیدن از طبیعت بود.پس شما موافقید که من کاسگرین بگیرم.حالا با 1 تومان کاسگرین خوب پیدا میشه؟ مثلا زوم چقدر هست(چشمی هاش)؟ دوریبن دیجیتال دارم کانن s1is اما ccd هفته پیش سوخت.الان ترجیح میدم که اول به فکر تلسکوپ باشم.
    ممنونم که به تک تک سوالم جواب دادید و راهنمایی کردید. شما کمک خیلی زیادی کردید. ببینم اون مدل دومی کاسگرین رو دقیقا با تخفیف چند حساب میکنه.فکر نکنم که فروشگاه دیگری جز آسمان شب بتونم تو این زمینه پیدا کنم . یادمه یه زمانی هم صا ایران از این کارها میکرد اما فکر نکنم کیفیت زیادی داشته باشه.
    شما هم یه مدل در همون حدود 1 تومان با امکانات خوب به من پیشنهاد کنید
    . با تشکر فراوان

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام با تاييد گفته های بابی جان و اينکه ذهنيت مناسبی برای شما ايجاد کردن برای آشناي با انواع اپتيک نظر خودمو ميگم ( اين كمي بستگي داره به تجربه و سليقه شما بين تلويزيون سوني و پاناسونيك كدوم رو انتخاب ميكنيد ؟ و چرا ؟ )

من با تمام تلسکوپ هايي که اينجا ازش اسم برده شده کار کردم
    بازتابی ها مناسب رصد زمينی نيستن به دو دليل
    يکی اينکه ميدان ديد کمی دارن و دوم اينکه کيفيت تصوير بازتابی ها ( خصوصا نيوتنی ها ) حدود 15 - 20 درصد کمتر از شکستی هاست
    اين موضوع خودش رو در رصد اعماق آسمان نشون نميده اما رصد زمينی يا سياره اي کاملاً محسوس خواهد بود
    درباره فاصله فوکوس
    شکستی ها بسته به فاصله کانونی از 10 تا 20 متری رو فوکوس ميدن
    بازتابی ها از 20 تا 30 متر
    دوربين عکاسی به همه تلسکوپ های با مارک معتبر وصل ميشه
    يادتون باشه شما بايد رقمی حدود 10تا 20 درصد قيمت تلسکوپ و پايه رو برای لوازم جانبی کنار بگزاريد
    مثل چشمی های اضافه که حتماً لازمه و با استفاده شما چپقی برای مستقيم کردن تصوير
    من با در نظر گرفتن بودجه شما 8 سانت شکستی آپو اسکای واچر با پايه سمت ارتفاعي پيشنهاد ميکنم
    اين تلسکوپ تمام نياز های شما رو بر آورده ميکنه
    اما رصد سيارات نياز به بزرگ نمايي بالا داره که به قطر شيی شما ارتباط داره
    شما با اين تلسکوپ بزرگنمايي 160 برابر داريد ( هر 1 سانت قطر شيی 20 برابر بزرگ نمايي )
    اگر کمی از کيفيت بالای لنز های آپوکروماتيک بگزريد و به آکروماتيک ها رضايت بديد ميتونيد يه 15 سانت بگيريد که بزرگ نمايي شما رو به 300 برابر ميرسونه

درمورد عکاسی هم بگم که عکاسی از آسمان شب حتماً نياز به پايه استوايي موتور دار داره و بدون اين فقط ميشه از ماه عکس گرفت

تکمله : در بزرگ نمايي بالا تصوير به دليل گردش زمين زود از کادر خارج ميشه اينجا هم باز موتور به ياری مياد تا تصوير شما ثابت بمونه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

سلام آقای بابک
    ممنونم از راهنمایی های شما. یعنی شما کاسگرین را پیشنهاد نمیکنید؟ مثلا با همین apo 8 میشه حلقه دور سیاره زحل را دید ؟ شفافیت این تلسکوپ خوب هست یا نه؟ حالا بین کاسگرین و apo 8 کدوم را بگیرم؟ renger babi گفتن که کاسگرین... حالا عکس هم نشد بگیرم عیب نداره.

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Canes Venatici

پيش فرض

بابک جان ممنون
    مثلا با همین apo 8 میشه حلقه دور سیاره زحل را دید ؟
    برای دیدن حلقه زحل که بزرگنمایی آنچنان بالایی نمیخواد؟

من هنوز هم پیشنهادم اینه که یه گاسکرین بگیری.
    چون هم اندازه ای خیلی کوچکتر داره نسبت به نیوتونی شاید بیشتر از نصفش باشه. کیفیت خوبی داره. می تونی باهاش سیاره هارو رصد کنی هم اعماق کهکشان رو ببینی. قابلیت نصب دوربین داره.قشنگ تره.......؟؟؟

ولی فقط یه خورده بیشتر قیمتش برات آب میخوره.

در ضمن بابک جان،ایشون علاقه مند به رصد اقمار و دنباله دارها هستند.با استقرار سمت-ارتفاعی که پیشنهاد دادید نمیتونن این کاررو بکنن که؟عکس هم نمیتونن!.

تکمله : در بزرگ نمايي بالا تصوير به دليل گردش زمين زود از کادر خارج ميشه اينجا هم باز موتور به ياری مياد تا تصوير شما ثابت بمونه
    الان دیگه همه دارن به موتور دار رو میارند.خیلی بهتره.
    حالا اگه goto هم باشه که دیگه اصل حاله.

نیگاه کن اگه شما برای تلسکوپ خریدن عجله ندارید.و میتونید یه مدتی صبر کنید تا پولتون بیشتر شه. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    خداییش آخر تلسکوپه.منم اگه خدا بخوادسال دیگه پولم تکمیل میشه،همینو میخوام بگیرم.با این دیگه یه عمر بینیاز میشی.

در ضمن اگه تلسکوپی با استقرار استوایی خریدی.اول برو پیش یه نفر کار رو باهشون یاد بگیر،تو چند جلسه یادت میدن.چون این نوع پایه ها یه نموره سخته کار باهاش.

فعلا

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

با سلام
    باشه من کاسگرین میگیرم. راستش تا سال دیگه صبر نمیکنم چون حاضر نیستم اینقدر پول تلسکوپ بدم.اگه شغلم مربوط به نجوم بود شاید . اما وقتی نیست در این مورد افراط نمیکنم.از راهنماییتون هم ممنونم.شد یک تلسکوپ کاسگرین….
    دست همتون درد نکنه.

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

ميتونم بگم جمع خواسته های ندا عزيز ممکن نيست در يک دستگاه
    رصد زمينی ميدان ديد باز ميخواد و يک پايه راحت
    رصد سيارات بزرگ نمايي بالا و پايه استوايي
    حالا که کاسگرين انتخاب کردين من اينو پيشنهاد ميدم با بودجه شما [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    يه 100 تومان هم برای لوازم جانبی لازم دارين

همين جوري يه نگاه به اين هم بندازين [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی بابی جان من از گوتو متنفرم ( غير از يکی دو تا کاربرد جزيي مثل امکان عکاسی خوب از ايستگاه فضايي ) به نظرم فقط وسيله هست برای آدم های تنبل که نميخوان آسمان رو ياد بگيرن نميخوان خودشون صاحب آسمان باشن
    لذت اينکه خودت بتونی راهت رو پيدا کنی و /// که کسی دستت رو بگيره و اينور اونور ببره

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

سلام اقا بابک
    یعنی با این تلسکوپ میدان دید خوبی نخواهم داشت؟خوب همین بزرگنمایی برام کافی هست.به نظر شما با این تلسکوپ نمیتونم هم اجرام زمینی را رصد کنم هم سیاره و هم عمق ؟
    آخه در تلسکوپهای شکستی (البته چیزی که من شنیدم) یک هاله آبی رنگ دور ستاره و سیاره را احاطه میکنه.این درسته؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •