تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 727 از 827 اولاول ... 227627677717723724725726727728729730731737777 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,261 به 7,270 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان من WD mybook2tb خریدم و مدام میترسم که داغ بیاد و خراب شه چون روزی ۱۰ تا ۱۲ ساعت ازش فیلم نگاه می کنم.وامکان نداره بیافته چون از جاش خاطرم جمه.فقط به دلیل استفاده زیاد می ترسم و نمی شه استفاده ام رو کم کنم.
    الان یکی از دوستان هم فقط برای نگاه کردن فیلم یک هارد ۲ و یا ۱ترابایت می خواد حدود قیمت ۲۰۰ تا ۴۰۰ تومان.اینترنال و اکسترنال چی پیشنهاد می دید زیاد جابه جا نمی کنه و دسکتابی و پرتابل هم براش مهم نیست سرعت هم براش مهم نیست و فقط عمر براش مهم است(برای نصب ویندوز نمی خواد فقط و فقط برای فیلم)و اینم بگم ما دو تا فیلم درسی نگاه می کنیم و بعد از پایان کنکور اگه خدا خواست و قبول شدیم دیگه اصلا به اون هارد ها نیاز نداریم خریدار توی مشهد براشون از کجا پیدا کنم.
    و الانم که من دارم روزی ۱۰ تا ۱۲ ساعت نگاه می کنم آیا تا زمان کنکور دوام میاره یانه خراب میشه جاش سرد است شما میدونید دیگه یک چیزی بگید درحد میانگین ممنون
    سلام .

1. دماي هارد ديسك تا چه حدي بالا ميرود ؟ البته براي مانيتورينگ دما بايد از نرم افزارهايي مثل HDtune Pro استفاده كنيد (از گوشه بالا سمت چپ هارد مورد نظر را انتخاب كنيد) .
    2. همانطوريكه قبلاً هم گفتم ميتونيد بصورت 24 ساعته هم استفاده كنيد .
    3. در مورد دوست ـتان ؛ اگر اصلاً جابجا نميكنند و اگر از اطلاعات به دفعات زیاد و به مدت طولانی استفاده ميكنند (تا زمانیکه سیستم روشن هست به اطلاعات هم میخواهند دسترسی داشته باشند) و اگر فقط روي يك سيستم ميخواهند استفاده كنند بنظر من هارد ديسك اينترنال گزينه مناسبتري هست . مدلهاي پيشنهادي براي هارد ديسك اينترنال دو ترابايتي كه در جواب خودتان هم گفته شد ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) . در غير اينصورت همان مدلي كه خودتان هم داريد را به دوست ـتان پيشنهاد كنيد (WD my book) .
    4. در مورد فروش دست دوم ، ميتونيد در انجمنهايي كه بازارچه دارند تاپيك بزنيد (بعنوان مثال اين [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) .

سلام
    من قصد خرید هارد 2TB رو دارم
    ترجیحا پرتابل سبک بدون آداپتور و دارای قابلیت ریکاوری سهل تر در هنگام ایجاد مشکل برای اطلاعات و داغ نکردن سریع
    کدام مدلها رو پیشنهاد میکنید از برند سیگیت و وسترن

با تشکر
    سلام .

Seagate Backup plus Slim
    WD my passport ultra

البته براي مدل دوم اگر مشكل سخت افزاري پيش بياد (كه براي هر هاردي چنين احتمالي وجود دارد) تعمير هارد ديسك جهت بازيابي اطلاعات توسط متخصصان ممكن هست كمي مشكلتر از مدلهاي مشابه باشد كه البته اين بستگي به تخصص ، دانش و تجربه متخصص و همچنين ميزان آسيبهاي وارده دارد . ولي اگر منظور شما ، بازيابي اطلاعات پس از حذف و يا فرمت اتفاقي باشد (كلاً مشكلات نرم افزاري بي ارتباط به هارد ديسك) از نظر سهولت ريكاوري اطلاعات ، چندان فرقي با ساير مدلهاي مشابه وجود ندارد .

2. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه M-H2013's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

1)پس اگر از wd my book ام در صورتی که جاش خنک(سرد) باشه (توی فکر گذاشتن فن روش هستم) و این که جاش محکم باشه می تونم 24 ساعته استفاده کنم درسته ؟؟
    2)واین که با نرم افزار خودش eject کنم و مراحل خاموش کردن رو همون طور که شما گفتید انجام بدهم و با ntfs فرمت کنم و چند چیز دیگه می تونم عمری بشتر از 4 سال داشته باشم؟؟

پروفشنال xaxi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Hotel California

پيش فرض

سلام .

1. اول از همه سعی کنید مشکل هارد دیسک سیستمتان را برطرف کنید (چک کردن کابلهای دیتا و پاور ، اطمینان از سلامتی پاور ، چک کردن SMART Status هارد دیسک و آپدیت بایوس و ...) اگر مشکل همچنان باقیست و اگر گارانتی ندارد پیشنهاد میکنم آنرا با یک هارد دیسک نو و پرحجمتر (هم برای نصب و اجرای سیستم عامل و نرم افزارها و هم برای آرشیو دیتا) تعویض کنید .

2. در مورد انتخاب از بین Internal و External ابتدا باید هدف و کاربرد خودتان را مشخص کنید تا انتخاب بهتری داشته باشید . اگر از اطلاعات آرشیوی به دفعات زیاد و به مدت طولانی استفاده میکنید (تا زمانیکه سیستم روشن هست به اطلاعات هم میخواهید دسترسی داشته باشید) و اگر فقط روی یک سیستم استفاده میکنید و اگر هم جابجایی ندارید توصیه میکنم هارد دیسک اینترنال بخرید که کارائی و امنیت بیشتری خواهد داشت. پس ابتدا مشخص کنید Internal و یا External تا مدل مناسب پیشنهاد داده شود.

3. در مورد قیمت هم فکر نمیکنم بتونید یکترابایت دسکتاپ در بازار پیدا کنید و در نتیجه باید از مدلهای پرتابل انتخاب کنید که حدوداً 230 هزار تومن هست (مدل WD my passport ultra) هارد دیسک اینترنال یک ترابایتی هم حدود 180 هزار تومن هست (WD Blue و یا WD Green یا Seagate 7200.14) .

4. در مورد سوال آخر (تفاوت دسکتاپ و پرتابل) پیشنهاد میکنم دو پست اول تاپیک زیر را مطالعه کنید.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    میشه در مورد SMART Status یه توضیحی بدید؟ (به عکس یه نگاه بندازید - لینک دادم ک تاپیک سنگین نشه)

احتمالا اینترنال بگیرم ولی میترسم یه‌وقت پاورم مشکل داشته باشه و بزنه بپوکونتش.. ولی کلا فعلا سیستم رو‌به‌راهه! از یه طرف هم اینترنال ارزونتره و بقیه پولو میتونم یه فلش 16 گیگ بگیرم!

شما کدوم هارد اینترنال رو پیشنهاد می‌کنید؟ wd blue یا wd green! الان سیگیت دارم و کمی به خاطر این خاموش/روشن شدنش رفته رو اعصابم و دیگه سعی میکنم از این برند چیزی نگیرم..

فرق بین green و blue وسترن دیجیتال چیه؟ کدومشون برای استفاده روزمره بهتر هستن؟ اگه اشتباه نکنم، green بیشتر برای آرشیو کاربرد داره! درسته؟ (یه گارانتی خوب هم برای وسترن معرفی کنید..)

پیشاپیش از راهنماییتون ممنون
    Last edited by xaxi; 23-11-2014 at 20:17.

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

دوستان سرعت هارد های رومیزی بیشتر از پاپسورتی ها هست ؟

Seagate Expansion Portable بهتره یا Western Digital My Book ؟

(( برای آرشیو فیلم و بازی و کلا دیتا ))

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

1)پس اگر از wd my book ام در صورتی که جاش خنک(سرد) باشه (توی فکر گذاشتن فن روش هستم) و این که جاش محکم باشه می تونم 24 ساعته استفاده کنم درسته ؟؟
    2)واین که با نرم افزار خودش eject کنم و مراحل خاموش کردن رو همون طور که شما گفتید انجام بدهم و با ntfs فرمت کنم و چند چیز دیگه می تونم عمری بشتر از 4 سال داشته باشم؟؟
    1. در پست قبلی ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) هم گفتم که شما میتونید 24 ساعته هم از آن استفاده کنید . ولی به هر حال مثل هر قطعه دیگری عمر مفیدی دارند و هر چه بیشتر استفاده کنید زوردتر فرسوده و مستهلک (Wear & Tear) خواهد شد. تاکسی که روزانه چندین کیلومتر به کارکرد آن اضافه میشود زودتر مستهلک میشود نسبت به خودرویی که فقط روزهای تعطیل و برای تفریح بیرون برده میشود ! ولی خیلی نگران نباشید . هارد دیسک لپتاپ من با 9260 ساعت کارکرد (تقریباً معادل 385 روز) همچنان سالم و بدون مشکل هست .

2. هیچ چیز قطعی نیست . ممکن هست بیش از چهار سال همچنان سالم بماند و یا اینکه خیلی زود خراب شود . گارانتیهای یک ، دو و یا حتی سه ساله را برای همین مواقع گذاشتند .

میشه در مورد SMART Status یه توضیحی بدید؟ (به عکس یه نگاه بندازید - لینک دادم ک تاپیک سنگین نشه)

احتمالا اینترنال بگیرم ولی میترسم یه‌وقت پاورم مشکل داشته باشه و بزنه بپوکونتش.. ولی کلا فعلا سیستم رو‌به‌راهه! از یه طرف هم اینترنال ارزونتره و بقیه پولو میتونم یه فلش 16 گیگ بگیرم!

شما کدوم هارد اینترنال رو پیشنهاد می‌کنید؟ wd blue یا wd green! الان سیگیت دارم و کمی به خاطر این خاموش/روشن شدنش رفته رو اعصابم و دیگه سعی میکنم از این برند چیزی نگیرم..

فرق بین green و blue وسترن دیجیتال چیه؟ کدومشون برای استفاده روزمره بهتر هستن؟ اگه اشتباه نکنم، green بیشتر برای آرشیو کاربرد داره! درسته؟ (یه گارانتی خوب هم برای وسترن معرفی کنید..)

پیشاپیش از راهنماییتون ممنون
    وظیفه ماژول S.M.A.R.T که در S.A هارد دیسک قرار گرفته عبارتند از مانیتورینگ ، تجزیه و تحلیل ، نظارت بر عملیات هارد دیسک و گزارش دهی از وضعیت آن به کاربر است تا پیش از بوجود آمدن مشکلی اساسی برای هارد دیسک کاربر را از آن مشکل مطلع شود و اقدامات احتیاطی را انجام دهد. با بررسی گزارشات S.M.A.R.T حتی میتوان فهمید که هارد دیسک چند ساعت کار کرده ، چند بار خاموش و روشن شده ، آماری از بدسکتوریهای Remap شده و ...

ظاهراً هارد دیسک مشکلی ندارد ، برای اطمینان توصیه میکنم روی سیستم دیگر هم تست کنید و در صورتیکه همچنان مشکل باقیست باید با ابزارهای خاص چک و بررسی های بیشتری روی آن انجام شود.

همانطوریکه خودتان هم گفتید WD Green به خاطر سرعت نه چندان بالای آن بیشتر مناسب برای آرشیو دیتا (نصب بعنوان هارد دیسک دوم سیستم ، استفاده از آن برای هاردهای اکسترنال و ...) هست . اگر قصد نصب و اجرای ویندوز (یا هر سیستم عامل دیگر) ، نرم افزار و ... دارید پیشنهاد میکنم مدل پرسرعتتر WD Blue انتخاب کنید .

دوستان سرعت هارد های رومیزی بیشتر از پاپسورتی ها هست ؟

(( برای آرشیو فیلم و بازی و کلا دیتا ))
    سلام .

سرعت یک مفهوم کلی هست . منظورتان ، سرعت خواندن و نوشتن بطور متوالی (Sequential transfer rate) هست ؟ یا اینکه منظورتان از سرعت ، عملکرد هارد دیسک در خواندن و نوشتن دیتاهایی که بصورت به صورت غیر ترتیبی و تصادفی در مکانهای مختلف ذخیره شده اند ؟ (Random Read/Write IOPS یا Access Time)

والا بطور قطعی نمیتوان اظهار نظر کرد و مدل باید مشخص باشد و انواع تستها روی آن انجام شود تا بهتر بتوان قضاوت کرد. ممکن هست مدل دسکتاپ از نظر Sequential transfer rate پرفورمنس خوبی داشته باشد ولی از نظر Random Read/Write IOPS ضعیف و بلعکس.

ولی تنها چیزی که میتون با اطمینان بگم این هست که مدلهای دسکتاپی Seagate Backup Plus یا expansion به خاطر استفاده از هارد دیسکهای 7200rpm از سریعترین مدلها هست (البته چهار و پنج ترابایتی 7200rpm نیستند) .

مدل اول پرتابل و مدل دوم دسکتاپی هست . اگر به دفعات زیاد جابجا میکنید مدل اول را پیشنهاد میکنم در غیر اینصورت اگر میخواهید بیشترین حجم را با حداقل قیمت بخرید و جابجایی چندانی ندارید مدل دوم پیشنهاد میشود .

7. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه M-H2013's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

سلام
    یک هارد دیگه WD my book2tb گرفتیم گارانتیش دوساله آواژنگ است(مجتمع تک مشهد تخفیف نداد ۱۱۵ هزار تومان).آواژنگ خدماتش خوبه یا نه گارانتی دروغین و بدی است؟ ممنون
    درباره آواژنگ توضیح بدید بی زحمت که خدماتش درباره هارد خوب است یا نه؟

کاربر فعال iOS hormozan m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    AHWAZ

پيش فرض تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

سلام
    یک هارد دیگه WD my book2tb گرفتیم گارانتیش دوساله آواژنگ است(مجتمع تک مشهد تخفیف نداد ۱۱۵ هزار تومان).آواژنگ خدماتش خوبه یا نه گارانتی دروغین و بدی است؟ ممنون
    درباره آواژنگ توضیح بدید بی زحمت که خدماتش درباره هارد خوب است یا نه؟
    سلام ... آواژنگ و گرين ( سياره سبز ) بهترين گارانتي ها در بخش قطعات كامپيوتر هستن .

سازگار جديدا خراب كرده .

Sent from my iPad using Tapatalk

10. این کاربر از hormozan m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض

هارد2ترا 115 تومن ؟؟؟؟؟مگه دلارشده1000 تومن كه هارد 2ترا قيمتش ثلث شده؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

گارانتی سازگار واقعا بده؟ من 2روز پیش یه هارد 2ترا مای پاسپورتی الترا گرفتم با گارانتی سازگار .به نظرتون الترا خوبه یا سلیکون پاور a80که ضد ضربس واقعا ضد ضربست؟ من یه خورده پشیمون شدم که چرا a80سلیکون نگرفتم.یا اینطور نیست والترا هم خوبه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه STTIGER's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

سلام آقا عطا من یه هارد هیتاچی 1T به عنوان هارد دوم روی سیستم دارم که ویندوز روش نصب نیست و فقط برای آرشیو استفاده میشه. وقتی حدود یک ساعت یا شایدم کمتر ازش استفاده نشه خاموش میشه بطوریکه وقتی میخوام دوباره به اطلاعاتش دسترسی پیدا کنم حدود 10 ثانیه طول میکشه تا روشن بشه (صدای سرعت گرفتن پلاتر ها هم دقیق شنیده میشه) حالا سوالم اینه که این هارد های اکسترنال my book هم این قابلیت رو دارن یانه؟ چون من میخوام هارد 24 ساعته وصل باشه و امکان استفاده از هارد اینترنال رو هم ندارم(به دلیل کمبود پورت ساتا) مثلا همین هارد هیتاچی بعد از روشن شدن کاملا خنک شده که خیلی خوبه و اگه هارد های my book هم همینطوری باشن دیگه عملا مشکل داغ کردن به علت استفاده طولانی مدت از بین میره

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •