تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 130 اولاول ... 4567891011121858108 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 1298

نام تاپيک: درخـــــواســـــت مــــدار خـــــود را ايــــــنــــــجـــــا مــــطـــرح كــنــيـــد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

سلام. من صورت سوال رو دقیقا براتون میفرستم :
    Design a single stage[I] general purpose AF amplifier using BC 173 B or BC 171 B ( or equivalent ) bipolar transistor in the common emitter mode
    Look up the allowed values for Ic and Vce and other parameters in the TOWERS’ INTERNATIONAL TRANSISTOR SELECTOR handbook (or other hand books) as the starting point for your design
    Show your calculations based on your design criteria and your circuit diagram clearly.
    چون اون ترانزیستور توی بازار نبود یه BC 171 Aخریدیم بعدش استادمون که دید هیشکی نمی تونه حل بکنه این مثال رو حل کرد که :
    با دادن مشخصات یه ترانزیستور قدرت سیلیکن که نمودار Ic برحسب Vce و و ماکزیمم Ic و Vceوتوان اتلافی مجاز ترانزیستور رو داده بود و اون شکل مدار رو هم خود صورت مسئله داده بود و بتای مینیمم رو هم داده بود . مقدار Rl رو هم داده بود و خواسته بود که بقیه اش رو با روش تقریبی طراحی کنیم . استادمون هم بر اساس اون شکل مقاومت ها رو در آورد . گفت بر اساس روش تقریبی برای کمینه کردن اثرات بتا باید مقدار Rb رو برابر با حاصلضرب(Re در بتای مینیمم )تقسیم بر 10 قرار بدیم.بعد نقطه کار رو روی نمودار تعیین کرد و خط بار رو تعیین کرد و .... خلاصه مقادیر رو بدست آورد
    بالای این مثاله هم نوشته بود طراحی یک تقویت کننده AF
    خلاصه که چیز پیچیده ای نباید باشه . یه چیز خیلی ساده که من نمیدونم چیه . دیتا شیت رو هم پیدا کردم ولی نمیدونم منظور شما از S1 ,.... چیه ولی اگه منظورتون hfe , این چیزاست مقادیرش تو دیتا شیت بود
    آدرس میلتون رو بدین تا دیتا شیت رو کاملا براتون بفرستم.
    اگه میخواین او مثال حل کرده رو هم براتون بفرستم چون گفته بود این جوری حل میشه . اما نمیدونم دقیقا مدارش باید همون باشه یا نه.

داره خودمونی میشه microsmt's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

به نام خدا
    سلام دوست عزيز من دانشجوي رشته ي الکترونيک هستم . اين را گفتم که اطمينان بيشتری به حرفام کني.
    من مدارت را ديدم بايد اول مشخص کني که سيگنالي که به ورودي مدار میدي را ميخواهي روي اسيلوسکوپ (دستگاهي که
    شکل موج ها را به ما روي مانيتورش نشون ميده ) يا اينکه ميخواهي به بلند گو وصل کني ؟
    دوم اينکه اگر بااسيلوسکوپ ميخواي مدارت رو امتحان کني که ديگر خیلي مشکل نداري . اما اگر ميخواهي به بلند گو وصل کني
    که يک زره کار داره اما کار خيلي ساده اي هست .حالا بگو که ميخواهي به بلند گو وصل کني يا اسيلوسکوپ تا دقيقا کمکت کنم. microsmt@gmail .com
    Last edited by microsmt; 25-05-2006 at 12:16.

داره خودمونی میشه microsmt's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

به نام خدا
    سلام . هدفت از اين کار چيه يعني ميخواهي اين مدار چه کاري برات انجام بده همچنين سطح معلومات خودت را هم مشخص
    کن تا راهنمايی در حد خودت بکنم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

راستش استادمون چيزي نگفته . من هم با اسيلوسكوپ كار كردم. البته خيلي ازش سر در نميارم . فكر كنم با همون اسيلوسكوپ تستش كنم و تقويت كنندگي اش رو نشون بدم بس باشه . امروز از يكي شنيدم كه براي تعيين ظرفيت خازن ها بايد از نرم افزار خاصي استفاده كرد و به جاي سيگنال ورودي كه بايد همون صداي انسان باشه چون ميكروفون نداريم بايد از سيگنال جنريتور استفاده كنيم. پس فرض رو بر اين بذارين كه با اسيلوسكوپ كار ميكنم . خب بايد چي كار كنم ؟ راستي شما ديتا شيت رو دارين؟ يا بذارمش اين جا؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض كمك براي ساخت يك مدار فرستنده و گيرنده راديويي

سلام
    من به يك مدار فرستنده و گيرنده راديويي نياز دارم كه فرستنده با يك فركانس بالا با گيرنده ارتباط داشته باشد و يك ورودي روي فرستنده براي اعمال فركانس ثانويه (دلخواه توسط خودم) كه روي فركانس خود فرستنده سوار و توسط گيرنده دريافت شود و از موج كرير جدا شده و روي يك خروجي در گيرنده ظاهر شود. (مثل چيزي كه در همه فرستنده ها و گيرنده هاي راديويي وجود دارد.) فقط مسئله‌اي كه اين وسط وجود دارد فركانس نسبتا بالاي موج كرير و دقت گيرنده است كه دقيقا فركانس ورودي در فرستنده را در خروجي خود ظاهر كند. برد تقريبآ 50 متر.
    با تشكر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

منظورم همون مدار تغذيه با ولتاژ 8.4 1 آمپر است.البته خودم يكيشو درست كردم ولي بعداز گرم شدن مدار ولتاژ مدار حدود 0.3 الي 0.4 ولت بيشتر مي شد كه دوربين به طور اتوماتيك خاموش مي شد. حالا كسي مي توني يه مداري ارائه بده كه بشه ازش حدود 1 آمپر جريان كشيد ولي ولتاژ 8.4 (در لحظه اي كه مدار از دوربين قطع است) ثابت بماند در ضمن جمع و جور هم باشد.
    با تشكر

داره خودمونی میشه aj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2004
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

چقدر می خوای هزینه کنی؟
    از قسمت نظر بدهید این وبلاگ تماس بگیر.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داره خودمونی میشه aj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2004
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

برای کار صنعتی می خوای یا خانگی؟
    فقط مدارشو می خوای یا مونتاژ شده شو؟
    می خوای لچ هم باشه یا نه؟
    دقیفا بگو چی رو می خوای کنترل کنی. منظورم اینه که قراره در چه جور محیطی کار کنه؟
    از قسمت نظر بدهید وبلاگ زیر تماس بگیر.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Banned 4Ever baba barghi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام رفيق
    من با برد 50 متر در فضاي آزاد همون هواي معمولي است و در حد خانگي نمي خوام كه با اون آپلو كنترل كنم فرض كنم مي خوام 4 موتور كوچيك رو تو هوا كنترل كنم و با هر يك از كانال ها يك موتور رو فعال كنم

ممنون
    باي

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •