تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 9 از 328 اولاول ... 56789101112131959109 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

فرهنگ غلط ازدواج تو كشور ما.
    رسم و رسومات احمقانه و مسخره و خرافات.
    سوء استفاده كردن دخترها از قضيه مهريه اونم الي ماشاء اله.
    تكراري شدن زندگي حتي با بهترينش.
    خرج و مخارج زياد.
    درك و فهم كم طرف مقابل و خانواده ها از شرايط و توقعات بي خودي و ...

2. 5 کاربر از Rogziel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Abbas.V's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    Моята любов в сърцето ми

پيش فرض

فرهنگ غلط ازدواج تو كشور ما.
    رسم و رسومات احمقانه و مسخره و خرافات.
    سوء استفاده كردن دخترها از قضيه مهريه اونم الي ماشاء اله.
    تكراري شدن زندگي حتي با بهترينش.
    خرج و مخارج زياد.
    درك و فهم كم طرف مقابل و خانواده ها از شرايط و توقعات بي خودي و ...
    ماشاءالله پدر دختر نمیزاره مهریه کم باشه حتی اگه دختر هم مهریه کم بخواد . همه چی دست به دست هم میده تا سن ازدواج بره بالا ، یه سری خرافات وارد زندگی آدما بشه . فرهنگهای نادرست و رسم هایی که با چشم و گوش بسته فقط قبول شده و عمل میشه بهش بدون اینکه هیچ تحقیقی روش شده باشه .

من شخصا ازدواج سنتیو قبول ندارم . بدون هیچ شناختی ، عشقی چه جوری ازدواج میکنن آخه ؟

4. 5 کاربر از Abbas.V بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

همه انسانها دست در دست هم بدن و یه قرار بزرگ بذارن که هیچ کس ازدواج نکنه و دیگه نسلی از انسانها به وجود نیاد بنابراین دنیا در عرض 100-150 سال تموم میشه و تکلیف انسانها بالاخره مشخص میشه شاید تنها راه فرار از این کره زمین این باشه که تمام انسانها از بین برن البته این اتفاق هرگز نمی افته چون خدا یه حسی واسه انسانها گذاشته که مجبورن ازدواج کنن
    Last edited by anti-military; 28-09-2012 at 14:00.

6. 2 کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت مهتاب8797's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    بجنورد

پيش فرض

راسش من که یه دخترمو و شاید کمتر لازم باشه حرص داشتن پول و خونه و...بخورم تمایلی به ازدواج ندارم.با دیدن پسرایی که همه دوستامو سر کار گذاشتن...یعنی باید یه روز با یکی از اینا عروسی کنم؟!!!می دونین یه جورایی نفرت انگیزه...نه اینکه غیر منطقی باشم.درسته هر کس نیاز جنسی داره و یه جوری باید حلش کنه ولی این نفرت انگیزه که می بینم یکی از ....ترین پسرای دانشگاه یه دفه مثبت میشه و پااااااااااااااااااااک میاد ازم خواسگاری می کنه و ادعا می کنه تا حالا با هیچ کی رابطه نداشته...البته این روش واسه خیلی از دخترا جواب میده اما واسه خیلی از دخترا از جمله من دلسردی از اون پسر و امثال اون به وجود میاره...ترجیح میدم یه پسری صادقانه از روابط گذشته اش بم بگه تا اینکه ادعای یوسف بودن کنه و ...هیییییییییییییییییییییی یی
    کیه که قدر صداقت بدونه؟فک کنم خیلی وقته مرده...

8. 10 کاربر از مهتاب8797 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال hamijoon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    ღღIn ThE HeAvEnღღ

پيش فرض

خانم مهتاب حالا اگـه واقعا يه پسري هيچ رابطه اي تاحالا نداشته باشه چي؟؟

من كه كلا با ازدواج سنتي مخالفم . نديده و نشناخته يكي ، يكي رو معرفي ميكنه و ... . اينجوري فايـده نداره .
    دوس دارم قبلش طرف رو بشناسم يا حداقل يه كوچولو علاقه بهش داشته باشم بعد با خانواده برم جلو .

خودم اگـه يه كار مناسب داشتم حتما اقدام ميكردم چون چند سال كه پابند يه نفرم ...

10. 3 کاربر از hamijoon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Legacy's's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

راسش من که یه دخترمو و شاید کمتر لازم باشه حرص داشتن پول و خونه و...بخورم
    شمادلیلی نداره حرص بخورید.پدر محترم برای تهیه ی جهیزیه دارند به اندازه ی کافی حرص میخورند! شما آسوده باشید!
    ناراحت نشید.شوخی بود.
    دیروز یکی از دوستانم که دخترش رو عقد کرده میگفت : پارسال یه مدل لباسشویی مناسب سامسونگ برای جهیزیه ی دخترم تهیه کردم بقیمت 400 ت حالا قیمتش 3 برابر شده و شده 1.200 !!!!
    پدرهای بیچاره...

چند روز قبل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ی شنیدنی خانم پریوش سطوت که مقیم آمریکاست و همسر مرحوم دکتر فاطمی(وزیر خارجه ی دولت دکتر مصدق) بود رو گوش میدادم. با اینکه پدرش در اون دوران ژنرال بود،
    ولی زمان تعیین مهریه ی برای ایشون گفته بود دخترم فروشی نیست. و حاضر نشده بود هیچ مبلغ یا چیز مادی رو بعنوان مهریه تعیین کنه.
    ای بنازم به این فرهنگ والا. مقایسه کنید با رسوخ چشم و هم چشمی های عوامانه به فرهنگ اجتماعی حالامون البته اگه بشه دیگه اسمش رو فرهنگ گذاشت....
    کیه که قدر صداقت بدونه؟فک کنم خیلی وقته مرده...
    شما اگه واقعاً در همه حال زندگیتون انسانی صادق باشید بعید میدونم در زندگیتون سر و کارتون به افراد ناراست بیفته.
    هر بار که ما رفتاری غیر صادقانه با کسی داشته باشیم یکنفر هم پیدا خواهد شد همین معامله رو با خود ما بکنه. به این حرفم ایمان داشته باشید چون این شعار نیست.
    نمیخوام قضیه رو شخصی کنم ولی بذارید از خودم مثال بزنم.
    تا جایی که یادم میاد از بچگی آدم متقلبی نبودم و با دیگران هم صداقت بخرج دادم حتی خیلی موارد بیش از حد. در مقابل هنوز به تور افراد متقلب و شیاد نیفتادم.اگه مورد نادری هم پیش اومده بازم آخرش به سودم تموم شده.
    یکجورایی حس میکنم طبیعت طوری رفتار میکنه که افراد صادق جذب هم میشند. من حتی برای خریدهای کاری و یا خریدهای روزانه ی خانه،خیلی زود با فروشنده های منصف و خوشنام آشنا میشم.برای خودم هم جالبه.
    البته ممکنه شما دست روی استثنائاتی که دیدید بذارید و بگید پس این چرا....؟ ولی این دیگه اسمش رووشه دیگه: استثناء.

بقول [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :
    دنیامانند پژواک اعمال و خواستهای ماست. اگر به جهان بگویی: ”سهم من را بده...“ دنیا مانند پژواکی که از کوه برمی گردد، به تو خواهد گفت: ”سهم من را بده....“ و تو در کشمکش با دنیا دچار جنگ اعصاب می شوی. اما اگر به دنیا بگویی: ”چه خدمتی برایتان انجام دهم؟...“ دنیا هم بتو خواهد گفت: ”چه خدمتی برایتان انجام دهم؟...“
    Last edited by Legacy's; 27-09-2012 at 15:54.

12. 13 کاربر از Legacy's بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن علوم انسانی A/|\IR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

پيش فرض

ولی زمان تعیین مهریه ی برای ایشون گفته بود دخترم فروشی نیست. و حاضر نشده بود هیچ مبلغ یا چیز مادی رو بعنوان مهریه تعیین کنه.
    ای بنازم به این فرهنگ والا. مقایسه کنید با رسوخ چشم و هم چشمی های عوامانه به فرهنگ اجتماعی حالامون البته اگه بشه دیگه اسمش رو فرهنگ گذاشت....
    من خودم با مهریه مخالفم و قبول دارم رسم بیخودیه! ولی تو ایران این مهریه برای دختر ها یه پشتوانه حساب میشه! فرض کنید دختره ازدواج کرد و گیر یه مرد زبون نفم خلافکار افتاد که هر روز اذیتش میکنه حالا زن چیکار میتونه بکنه؟ طلاق هم که نمیتونه بده در این مواقع دخترا تکیه میکنن به مهریه

شما اگه واقعاً در همه حال زندگیتون انسانی صادق باشید بعید میدونم در زندگیتون سر و کارتون به افراد ناراست بیفته.
    هر بار که ما رفتاری غیر صادقانه با کسی داشته باشیم یکنفر هم پیدا خواهد شد همین معامله رو با خود ما بکنه. به این حرفم ایمان داشته باشید چون این شعار نیست.
    نمیخوام قضیه رو شخصی کنم ولی بذارید از خودم مثال بزنم.
    البته ممکنه شما دست روی استثنائاتی که دیدید بذارید و بگید پس این چرا....؟ ولی این دیگه اسمش رووشه دیگه: استثناء.
    اصلا این جمله رو قبول ندارم!!!
    بیشتر این چیزی که شما گفتین استثناء ـه !! خودم به چشم دیدم که میگم.

14. 5 کاربر از A/|\IR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

من خودم با مهریه مخالفم و قبول دارم رسم بیخودیه! ولی تو ایران این مهریه برای دختر ها یه پشتوانه حساب میشه! فرض کنید دختره ازدواج کرد و گیر یه مرد زبون نفم خلافکار افتاد که هر روز اذیتش میکنه حالا زن چیکار میتونه بکنه؟ طلاق هم که نمیتونه بده در این مواقع دخترا تکیه میکنن به مهریه
    اگر مرد به قول شما خلافکار و ... باشه مطمئن باش زن خودش روهم بکشه بهش یه قرون مهریه نمیده

16. 3 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال waltz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

مهتاب خانم ما یه طرفه به قاضی میرن،همین نکته ای که در مورد پسرها گفتین در مورد دخترا هم صادقه،درسته پسرا ارتباط جنسی دارن تو دوران مجردیشون ولی خوب این مشکل یا هر چی رو خود دخترام دارن،الان دخترام عینه پسران هیچ فرقی نمیکنه،اونام قبل ازدواج مطمنن رابطه داشتن،مخصوصا تو این دوره و زمونه،شما که می فرمایید پسری که تو دانشگاه فلان فلان بوده خب دخترام همینن،تجربه شخصی من میگه تجربه س ک س دخترا در حال حاضر مثل پسراس و هیچ فرقی نمیکنه،نیاز جنسی یه امر طبیعیه،می تونم مثالم بزنم که ملموستر بشه
    Last edited by waltz; 28-09-2012 at 14:27.

18. 3 کاربر از waltz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه aliano's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

من توانایی اداره ی خودم رو تو این جامعه ندارم چه برسه به یک یا چند نفر بیشتر . . .
    نه خودم رو بدبخت می کنم نه یکی دیگه رو آواره ی خودم
    همین نصفه رو بچسبیم بسه واسه ما،نصف دیگه رو نمی خوایم
    دین رو می گم!

20. 5 کاربر از aliano بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •