تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: آیا هسته های i7 خودشون با هم موازی کار میکنن یا باید تنظیم بشه؟!؟!؟

داره خودمونی میشه firooze87's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

7 آیا هسته های i7 خودشون با هم موازی کار میکنن یا باید تنظیم بشه؟!؟!؟

سلام دوستان چون نگران بودم و عجله داشتم دیگه تو سایت سرچ نکردم :(
    من یه نرم افزار تحت داس دارم که به صورت کامند نویسی در ویندوز ایکس پی باهاش کار میکنم. برا سال 2004 هست چون ویندوز لپتاپم سون 64 بیتی بود و این نرم افزار تو اون کار نمیکرد VM ware نصبیدم و تو اون با ایکس پی با این نرم افزار کار میکنم

لپتاپم هم ایسوز n53sv با سی پی یو core i 7 سندی بریج هست و 4 گیگ رم داره. وقتی تو این نرم افزار run میذارم که باید چند ده هزار سیکل رو حل بکنه و در قسمت performance در تسک منیجر کارکرد سی پی یو رو در ویندوز سون ( نه VM ware ) میبینم فقط تا حدود 20 الی 30 درصد اون داره کار میکنه در صورتی که به نظرم وقتی داره این همه محاسبات طولانی رو انجام میده و این همه هسته دیگه هم در پردازنده هست باید بیشتر از اونا کار بکشه و سریعتر حل رو انجام بده ! اما نمیشه! برای وی ام ویر هم دوتا هسته در پردازنده تعریف کردم که در پرفورمنس اون هم هر هسته 50 درصد کار میکنه ! یعنی سر جمع دارم از یه هسته انگار کار میکشم!!!!

دقیقا تو ویندوز سون هم انگار فقط از یه هسته به جای 4 هسته کار میکشم! در صورتی که آنالیز نرم افزار اونقدر پیچیده و زمان بر هست که نیاز بیشتری به تمام قدرت پردازنده داره!!

چرا خود سیستم به صورت موازی این کارکرد رو افزایش نمیده؟؟؟! چرا انگار هسته ها دارن با هم سری کار میکنن به جای اینکه موازی و همزمان قدرت رو بالاتر ببرن؟؟؟

آیا من باید تنظیماتی رو انجام بدم؟؟ چی و کجا هست ؟؟

این قابلیت آیا به خود برنامه هم مربوط میشه؟؟؟ با توجه به اینکه گفتم برنامه برا سال 2004 هست و در کامند پرومپت اجرا میشه!!!

>>>> اگه قرار بود از یه هسته استفاده بشه که چرا اصلا این سیستم های قویتر رو تهیه میکنیم؟؟

راستی این هم بگم دمای پردازنده خوبه و اصلا داغ آنچنانی نیست!
    Last edited by firooze87; 22-08-2012 at 00:16.

داره خودمونی میشه Phoenix84's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

قابلیت استفاده از چند هسته دقیقآ به نرم افزار مورد استفاده بستگی داره

3. این کاربر از Phoenix84 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

قابلیت استفاده از چند هسته دقیقآ به نرم افزار مورد استفاده بستگی داره
    ممنون ولی دوستان دیگه ای هم مدل نزدیک به همین لپتاپ منو دارن و در نرم افزار های 64 بیتی 2010 هم کار میکنن و مثلا دما تا 70 درجه هم بالا میره ولی درصد استفاده از پردازنده آنچنان زیاد نمیشه!!!

حالا یه راهی نیست که من خودم دستی این قابلیت رو بالا ببرم؟؟؟؟

توی run گرفتن هام محاسبات زیادی دارم که مثلا برا همین از لپتاپ قوی خواستم استفاده کنم! اگه به دردم نخوره و همون زمان زیاد رو مجبور شم بذارم که همه جوره ضرر کردم!! :(

دوستان اگه راهنمایی دارن بگن لطفا. مرسی

تاريخ عضويت
    Sep 2011

7

این عکس رو از تسک منیجر سیستم اصلی 7 و از VM ware که در اون ایکس پی ریختیم ، گرفتم . میذارم ببینید شاید منظورم بیشتر معلوم شد...

میبینید اصلا درصد ها بالا نمیره!!!! ولی در حال محاسبات زیادی هست ( تو همون برنامه کامند که گفتم )

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •