تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1028 از 1130 اولاول ... 285289289781018102410251026102710281029103010311032103810781128 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,271 به 10,280 از 11291

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام دوستان
    یه کاپریس 81 دارم

گیرباکس و توربین رو چندی پیش عوض کردم.
    الان گاهی اوقات دنده (D) درایو که میزنم دنده جا نمیده... یخورده گاز ک میدم یهو میره جا... یه تکنیک راه حل هم واسش پیدا کردم به این صورت که اول میزنم دنده (R) عقب... ماشین میره تو دنده عقب بعدش میزنم تو درایو (D) یهو جا میره.
    این حالت وقتی ماشین گرم میشه بیشتر رخ میده!
    علتش فکرمیکنین از چی باشه؟ توربین هستش یا گیرباکس؟

مرسی
    یکی از اتفاقات بسیار شایع در گیربکسهای اتوماتیک همین هست و ممکنه از دلایلی مانند کم بودن سطح روغن و یا کثیف بودن آن باشه که در حالت گرم شدن تشدید پیدا میکنه و البته اگر به وضعیت روغن گیربکس و تعویض به موقع و تمیز کردن فیلتر آن رسیدگی نشده باشه، جرم و رسوبات در مدارهای گیربکس جمع شده و باعث کم شدن فشار روغن میشه که همین نتیجه را به دنبال داره.

همچنین نشتی داخلی از اورینگها و کاسه نمدها و واشرهای موجود در گیربکس که اینهم باعث کم شدن فشار روغن خواهد شد، بدون اینکه ریزش روغن را در بیرون گیربکس بشه دید.

توصیه میکنم در ابتدا سطح روغن گیربکس را چک کنید ( در وضعیت گرم و روشن به حالت P ) و در صورت نیاز اگر روغن کثیف بود، حتما روغن را تعویض کنید. فیلتر روغن گیربکس نیز اگر از نوع کاغذی بود تعویض و با نمونه فلزی جایگزین کنید.

بهترین روغن قابل اطمینان فعلی در بازار، مارک بهران است و سعی کنید حتما از این نمونه استفاده کنید چون نمونه های بعضا خارجی که به اسم AC DELCO فروخته میشه، بیشتر تقلبی بوده و در ایران پر شده و کیفیت بسیار بدی داره به حدی که حتی بجای روغن از گازوئیل و روغن با گرانروی پایین ( مثل درجه گرانروی 5 ) و احتمالا مواد شیمیایی رنگی استفاده شده که بشدت به گیربکس آسیب میزند.

2. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه SaEiD_MaFiA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    بهبهان

پيش فرض

سلام

چند علت هست با توجه به ...

اگر درحالت گرم وسرد فرق داره احتمال داره ATF ویسکوزیته در100درجه خوبی نداره

سلام و تشکر ویژه بابت وقتی که گذاشتی و پاسخ دادی
    اما من اون قسمت آبی رنگ رو که نقل قول شده اصلا متوجه نشدم! یه مقدار توضیح میدی؟ مرسی

4. این کاربر از SaEiD_MaFiA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه SaEiD_MaFiA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    بهبهان

پيش فرض

با تشکر. مثل همیشه عالی و فوری و با حوصله... واقعا خداقوت

1. عاغا یه موردی که هست اینه که گیرباکس یا توربینم تاحدودی روغن ریزی داره... هنوز چک نکردم از کجاست...
    ولی متوجه شدم گاهی وقتی روغنش کم میشه و روغن میزیرم تو گیرباکس، همین اتفاق (جا نرفتن دنده درایو) فورا رخ میده. ینی برعکسه وقتی روغن میریزم توش اوایلش بیشتر اینجور میشه!!!

2. نکته دوم اینه که فک میکنم گیج روغن گیرباکسم کوتاه باشه (با یه کاپریس 8 سیلندر 350 دیگه مقایسه ش کردم مال من کوتاه بود)
    هروقت میخوام روغن گیرباکس بریزم اینقد میریزم تا از زیر ماشین (سینی کف گیرباکس نزدیک سیم سبقت) انگاری که روغن سر بره یهو ریزش شدید روغن ببینم.
    میخوام ببینم گیرباکس جایی برای سررفتن روغن داره اصلا؟ چنین چیزی درسته؟

3. یه بار هم ماشینم توی سربالایی شدید بود. زدم کنار پیاده شدم عکس بگیرم دقت کردم گویا مقداری رد روغن عقب ماشین رو آسفالت بود(که حدس زدم از همین قسمتی که توضیح دادم توی شیب ها روغن گیرباکس خالی میشه). آیا حدسم درست بوده یا چی؟

پیشاپیش مرسی بابت پاسخگویی

6. 2 کاربر از SaEiD_MaFiA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

1. عاغا یه موردی که هست اینه که گیرباکس یا توربینم تاحدودی روغن ریزی داره... هنوز چک نکردم از کجاست...
    ولی متوجه شدم گاهی وقتی روغنش کم میشه و روغن میزیرم تو گیرباکس، همین اتفاق (جا نرفتن دنده درایو) فورا رخ میده. ینی برعکسه وقتی روغن میریزم توش اوایلش بیشتر اینجور میشه!!!

2. نکته دوم اینه که فک میکنم گیج روغن گیرباکسم کوتاه باشه (با یه کاپریس 8 سیلندر 350 دیگه مقایسه ش کردم مال من کوتاه بود)
    هروقت میخوام روغن گیرباکس بریزم اینقد میریزم تا از زیر ماشین (سینی کف گیرباکس نزدیک سیم سبقت) انگاری که روغن سر بره یهو ریزش شدید روغن ببینم.

3. یه بار هم ماشینم توی سربالایی شدید بود. زدم کنار پیاده شدم عکس بگیرم دقت کردم گویا مقداری رد روغن عقب ماشین رو آسفالت بود(که حدس زدم از همین قسمتی که توضیح دادم توی شیب ها روغن گیرباکس خالی میشه). آیا حدسم درست بوده یا چی؟

یکی از مشکلاتی که ریختن روغن بیش از اندازه ایجاد میکنه، کف کردن روغن هست که همین باعث بوجود آمدن حبابهای هوا و هواگرفتگی در مدارات روغن گیربکس خواهد شد و به دنبال آن ایجاد اشکالات متعدد در تعویض دنده و حرکت و چرخش بخشهای مختلف آن و در ادامه صدمه خوردن به قسمتهای مختلف به دلیل نرسیدن روغن کافی ( بواسطه هوا) و گرم کردن بیش از حد میشود.

مسلما بخاطر نداشتن مقیاس درست در اندازه گیری سطح روغن که بواسطه مشکل در گِیج روغن است، این مسئله رخ داده و در اولین مرحله باید گِیج مناسب و دقیق تهیه کنید تا از مقدار واقعی سطح روغن مطمئن باشید.

بطور معمول ممکنه از بخشهای مختلفی روغن به بیرون نشت بکند که یکی از آنها غلاف سیم سبقت هست (بیشتر در زمان پاره بودن و خرابی روکش یا اورینگ پایه آن) و همینطور بواسطه وجود روغن بیش از اندازه، نشت روغن از هواکش گیربکس که در بخش بالای سمت چپ آن قرار دارد.

ایراداتی که در گیربکس اتومبیل شما رخ داده ممکنه به دلایل متعددی باشه اما در اولین حرکت باید گیج را تعویض کنید تا از مقدار مناسب روغن مطمئن باشید و در ادامه ، اگر نیاز بود روغن و فیلتر گیربکس تعویض شود و وقتی این بخشهابه حالت استاندارد برگشت، به سراغ مسائل بعدی برید تا مشکلات قبلی با موارد احتمالی بعدی که رخ میده،باعث سردرگمی و اشتباه نشود.

8. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام و تشکر ویژه بابت وقتی که گذاشتی و پاسخ دادی
    اما من اون قسمت آبی رنگ رو که نقل قول شده اصلا متوجه نشدم! یه مقدار توضیح میدی؟ مرسی
    سلام
    دوست عزیز اون قسمت که عرض کردم ویسکوزیته یا غلظت روغن را میگه و یعنی در درجه دمای 40درجه سرد و100درجه گرم اگر ویسکوزیته روغن در این دما مناسب نباشه دنده تقه میزنه یا ....

شما بفرمایید چه نوع ATF استفاده کردید ؟

10. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگر از سمت تورک کانورتر روغن ریزی داره پس کاسه نمد پمپ روغن خراب شده یکی از علت ها اینه
    کم بودن ATF همونطور که عرض کردم یکی از علتهای دیگه ایرادات دنده ها هست
    دوست عزیز اگرATFاز گیربکس نشتی داشته باشه باید سریع دست کنید چون ممکنه صفحات کلاچ واستیل ها به مرور نیم سوز بشه وهزینه ساز بشه با توجه به عمر زیاد گیربکس میگم

شما ماشین روشن گیج روغ را نگاه کنید ببینید چقدر داره ؟

درصبحتهای شما متوجه شدم نوشتید
    = با یه کاپریس 8 سیلندر 350 دیگه مقایسه ش کردم مال من کوتاه بود

ببخشید شما اشتباه نمی کنید ؟=دوست عزیز گیربکس کاپریس که 350 نیست ---منظورتون چی هست ؟اگر موتور 350 فرمودید خدمت شما بگم که موتور کاپریس هم 350 نیست اینا موبوط به شورلت نوا یا بیوک هست

12. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

اگر از سمت تورک کانورتر روغن ریزی داره پس کاسه نمد پمپ روغن خراب شده یکی از علت ها اینه
    کم بودن ATF همونطور که عرض کردم یکی از علتهای دیگه ایرادات دنده ها هست
    دوست عزیز اگرATFاز گیربکس نشتی داشته باشه باید سریع دست کنید چون ممکنه صفحات کلاچ واستیل ها به مرور نیم سوز بشه وهزینه ساز بشه با توجه به عمر زیاد گیربکس میگم

شما ماشین روشن گیج روغ را نگاه کنید ببینید چقدر داره ؟

درصبحتهای شما متوجه شدم نوشتید
    = با یه کاپریس 8 سیلندر 350 دیگه مقایسه ش کردم مال من کوتاه بود

ببخشید شما اشتباه نمی کنید ؟=دوست عزیز گیربکس کاپریس که 350 نیست ---منظورتون چی هست ؟اگر موتور 350 فرمودید خدمت شما بگم که موتور کاپریس هم 350 نیست اینا موبوط به شورلت نوا یا بیوک هست

مشخصات کاپریس 350 - منبع ویکی پدیا

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

For 1989, the 9C1 Caprice received some major changes to the drivetrain. All engines were now equipped with throttle-body fuel-injection (shared with the truck/van lineup and based on the LB4 4.3L TBI injection system first used with the 1985 model year passenger cars),
    and the 305 cu in (5.00 l) engine (RPO LO3) was now added to the option list.

The available engines were now the 4.3 l (260 cu in) V6, the 305 cu in (5.00 l) and 350 cu in (5.7 l) V8s

The V6 and 350 engines were equipped with TH700-R4 transmissions while the 305 engine used the TH200-4R transmission.
    The V6 and the 305 used a 3.08:1 axle ratio,
    while the 350-powered cars now used a 3.42:1 axle ratio.

The 4.3 L remained at 140 hp (104 kW), while the 305 TBI engine was rated at 170 hp (127 kW), and the 350 TBI engine was rated at 190 hp (142 kW).

Unlike the LO5 used with the GMT400 light duty truck and van line including the R/V series, the police spec LO5 used the roller camshaft sourced from its TPI equipped F bodies and Corvette along with high flow fuel injectors.

The 350 powered Caprice did well again at Michigan State Police tests for pursuit rated cars.
    It had the fastest 0–100 mph, the fastest road course time, the highest top speed and the best fuel economy.
    The Dodge Diplomat and Ford LTD Crown Victoria outbraked the Caprice, and the Plymouth Fury and Dodge Diplomat had better ergonomics than the Caprice.

14. 3 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مشخصات کاپریس 350 - منبع ویکی پدیا

For 1989, the 9C1 Caprice received some major changes to the drivetrain. All engines were now equipped with throttle-body fuel-injection (shared with the truck/van lineup and based on the LB4 4.3L TBI injection system first used with the 1985 model year passenger cars),
    and the 305 cu in (5.00 l) engine (RPO LO3) was now added to the option list.

The available engines were now the 4.3 l (260 cu in) V6, the 305 cu in (5.00 l) and 350 cu in (5.7 l) V8s

The V6 and 350 engines were equipped with TH700-R4 transmissions while the 305 engine used the TH200-4R transmission.
    The V6 and the 305 used a 3.08:1 axle ratio,
    while the 350-powered cars now used a 3.42:1 axle ratio.

The 4.3 L remained at 140 hp (104 kW), while the 305 TBI engine was rated at 170 hp (127 kW), and the 350 TBI engine was rated at 190 hp (142 kW).

Unlike the LO5 used with the GMT400 light duty truck and van line including the R/V series, the police spec LO5 used the roller camshaft sourced from its TPI equipped F bodies and Corvette along with high flow fuel injectors.

The 350 powered Caprice did well again at Michigan State Police tests for pursuit rated cars.
    It had the fastest 0–100 mph, the fastest road course time, the highest top speed and the best fuel economy.
    The Dodge Diplomat and Ford LTD Crown Victoria outbraked the Caprice, and the Plymouth Fury and Dodge Diplomat had better ergonomics than the Caprice.

سلام
    این متن ها وسایت را ما چند سال پیش دیدیم
    کاپریس استاندارد وفابریکی در ایران موتور305اسمال بلاک v8+گیربکس 700نصب بوده که اوردرایو داره وقتی دراین حالت میزنی یه جورایی مصرف کم میشه دور موتور هم کم میکنه
    چیزی که ما دیدم و در سایت هم نوشته
    حالا شاید هم باشه موتور وگیربکس 350شورلتی اگر اینطوری باشه دیگه کاپریس نام نمیگرفت میگفتن همون بیوک وشورلت
    شورلت ایمپالا هم همینطوری بود چندین مدل نصب شده 350.305وشباهت زیادی به کاپریس داره

16. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تشکر از اطلاعات خوبی که منتشر کردید، و در تایید فرمایش شما باید اضافه کنم که اتفاقا مدلهای مختلف زیادی از کاپریس دارای موتورهای 350 هستند و حتی یک نمونه 350 دیزلی سفارشی هم هست که بیشتر روی نمونه های استیشن قابل سفارش بود

بیشتر از 30 سال هست که با تعداد زیادی کاپریس و ایمپالا سر و کار داشتم و بر اساس تجربه های که داشتم مشخصا موتورهای بسیار متنوعی روی آنها نصب شده چه استاندارد شرکت و یا تعویضی که حتی نمونه های 6 سیلندر خطی 250 هم هست که گاها سفارشی وارد شده،
    اما موتور 350 یکی از رکن های اصلی شورلت کاپریس بحساب میاد و در این بین ممکنه گاهی برای منطقه ای خاص و سفارش یک نمایندگی نمونه هایی با موتورهای دیگه هم بیشتر تولید بشه مثل نمایندگی الغانم کویت که بیشتر کاپریسهای وارد شده از این نمایندگی و در طی جنگ اول و دوم خلیج فارس به ایران بود.

در مورد مسئله پیچهای اسبک سوپاپ تمنا دارم هر زمان راهکار مورد نظر را انجام دادید با تصویر و توضیحات منتشر بفرمایید.
    تجارب ارزنده شما همیشه باعث ارتقاء سطح علمی کلوپ بوده.

18. 2 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کاپریس بستگی به سال نوع موتور فرق داره برای ایشون 1981 هست و رکن اصلی همین 305 میشه که کلا فابریکی این نصب بوده

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] models 1981 saw only minor revisions. Styling was unchanged other than the grille which remained egg crate style but now had larger sections. Refinements included redesigned front disc brakes for less drag and a translucent plastic master cylinder reservoir. The cruise control became equipped with a resume feature, while wire wheel covers had locking bolts to secure them in place. This was the last year for the Delco GM 40-channel CB radio built into the AM/FM radio option.
    The engine line-up remained unchanged, although the 3.8 L 229 cu in V6 was now rated at 110 hp (82 kW) and the 5.0 L 305 cu in V8 was rated at 150 hp (112 kW). All engines were updated with the Computer Command Control (CCC) system which included an electronically metered carburetor. This change occurred in 1980 for California emission cars and did not occur to Canadian emission cars until 1987.

ار روی vin 13دیجیت کول تگ هم میشه متوجه شد چه نوع موتوری نصب بوده
    از شکل کاورکارتل موتور وکاور کارتل گیربکس هم میشه شناسایی کرد

20. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 9 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 9 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •