PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مهندسی فضای سبز

sweet_mahsa
13-10-2008, 20:38
سلام
از شما دوستان که در این سایت فعالیت می کنید آیا کسی هست که مهندسی فضای سبز بخونه؟
مهم نیست در کدوم دانشگاه مهم رشته هستش.
اگه کسی هست لطفا بیاد و خودشو معرفی کنه تا در موضوعات مختلف هم تبادل نظر کنیم و هم با هم آشنا شیم و هم به هم کمک کنیم .
بالاخره هم رشته هستیم دیگه!
ممنون منتظرم

sweet_mahsa
13-10-2008, 20:41
مقدمه

افزایش جمعیت شهرها باعث بالا رفتن ارزش زمین و در نتیجه استفاده حداکثر از زمین جهت ساختمان سازی شده است. این مسأله متأسفانه نمای شهرها را به مجموعه ای از سنگ و بتن تبدیل کرده است. تراکم جمعیت به همراه ایجاد آلودگیهای مختلف منجر به پیدایش و افزایش بیماریهای قلبی و تنفسی می شود. علاوه بر اینها، ابتلا به بیماری روحی و روانی هزینه ای است که انسان در ازای دور شدن از طبیعت می پردازد. در این شرایط فضای سبز شهری می تواند عاملی راهگشا در تعدیل آلودگی هوا (از طریق جذب آلاینده های هوا)، بالا بردن رطوبت نسبی هوا، کاهش آلودگی صوتی (به عنوان لایه اکوستیک) و ایجاد زیبایی بصری نقش داشته، محیط دلنشینی را در کنار محیطهای کار و زندگی برای شهروندان فراهم آورد.
فضای سبز فراشهری نیز با ایجاد پارکها و شکل دادن مناطق گردشگری و منظره سازی محوطه های ویژه می تواند نقش موثری در جاذبه های گردشگری و اقتصاد شهرها داشته باشد.
در ذیل به ذکر خلاصه ای از اقدامهای انجام شده در راستای تأسیس این رشته و اهمیت آن می پردازیم:

تعریف و هدف

بر اساس نیاز کشور به تربیت نیروی متخصص فضای سبز جهت برنامه ریزی، طراحی، احداث، نگهداری و مدیریت فضای سبز شهری و فراشهری (نظیر کمربند سبز و پارکهای جنگلی) شورای عالی برنامه ریزی در سال 72 در دویست و شصت و یکمین جلسه خود تأسیس رشته مهندسی فضای سبز را تصویب نمود.
این رشته ابتدا در دانشگاه تبریز و سپس در دانشگاه تهران (در سال 1379) دانشجو پذیرفت. مواد درسی این رشته شامل دروس عمومی، کشاورزی، معماری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] C) و عمران می باشد که دانشجویان در طی یک دوره چهار ساله با تلفیق هنر، فن و علم کارآیی لازم برای حرفه خود را می یابند.

اهمیت و جایگاه در جامعه

امر طراحی و اجرای فضای سبز و همچنین نگهداری و مدیریت آن تاکنون به دست افراد غیر متخصص بوده است. افراد نیمه متخصص نیز با دیدگاه تک بعدی معماری یا باغبانی قادر به حل مشکل فضای سبز و ارتقای آن از نظر کیفی نمی باشند. اهمیت و برتری فارغ التحصیلان مهندسی فضای سبز در این نکته است که توانایی تلفیق علم، فن و هنر را دارند. به عبارت روشن تر، قسمت عمده ای از علوم و فنون کشاورزی نظیر باغبانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 6%DB%8C) ، خاک شناسی و آبیاری، علوم پایه نظیر اکولوژی و گیاه شناسی را با هنر طراحی در هم می آمیزند و همین دخالت دادن علوم مختلف در احداث فضای سبز، دانش آموختگان این رشته را منحصر به فرد می کند.
ضعف محاسبات مهندسی در فضاهای سبز تاکنون باعث وارد آمدن زیانهای بی شماری نظیر ضربات ناشی از سرما، گرما، و خشکسالی شده که این مسائل با انتخاب نوع گیاه (که می تواند علاوه بر سازگاری اکولوژیکی دارای جنبه های زیبایی شناسی منحصر به فرد باشد) سیستم آبیاری مناسب، نوع خاک و... قابل پیشگیری است. مهندسی فضای سبز همچنین از نظر هنری نظیر شعر و موسیقی حایز اهمیت است. یک مهندس فضای سبز باید رنگها را به خوبی بشناسد و با دنیای مرموز رنگها آشنا باشد. همچنین با شکلها و بافتها که در بخش فضای سبز بسیار متنوع می باشند (نظیر شکل درختان و درختچه ها، بوته ها و گلها) آشنایی داشته و همان طور که یک موسیقیدان با ترکیب نتها موسیقی دلنشینی می سازد، در مهندسی فضای سبز نیز با ترکیب شکلها، رنگها و بافتها و با در نظر گرفتن اصولی مثل سادگی، تنوع، تکرار، تأکید، تسلسل و مقیاس، وحدتی به وجود آورده می شود که می تواند بی نظیر باشد.

sweet_mahsa
13-10-2008, 20:42
مهندسي فضاي سبز در ايران

انديشيدن براي ساختن محيط زندگي بهتر ، مناسب تر و متناسب با شأن انسانها و شهروندان هدف و رسالت اصلي علم مهندسي فضاي سبز ، مهندسي طراحي محيط و معماري منظر است . بهره گرفتن از ابزارهاي سازه اي و المانهاي زنده مانند فون و فلور كه بسته به تبحر و دانش طراح و مجري استادانه كنار هم قرار ميگيرند باعث خواهند شد كه انسانها نهايت لذت را از محيط زندگي خود ببرند .
ايران از سال 1373 با تأسيس رشته مهندسي فضاي سبز در دانشگاه تبريز در مقطع كارشناسي رسماً به جرگه كشورهاي داراي علم آكادميك Landscape پيوست . دانشگاه تهران نيز بخش مهندسي فضاي سبز كه از زير مجموعه هاي گروه باغباني محسوب ميگردد را در سال 1379 راه اندازي كرد . در حال حاضر دانشگاه آزاد واحد هاي ميانه ، ابهر و چالوس هم در رشته مهندسي فضاي سبز اقدام به پذيرش دانشجو ميكنند . در مقطع كارشناسي ارشد رشته طراحي محيط زيست در دانشگاه تهران و واحد تحقيقات و فن آوري دانشگاه آزاد تأسيس شده است . معماري منظر نيز در دانشگاههاي تهران و شهيد بهشتي و رشته اي با عنوان طراحي منظر در دانشگاه تربيت مدرس نيز در مقطع فوق ليسانس فعاليت ميكنند .

sweet_mahsa
13-10-2008, 20:44
می تونید به این سایت هم سری بزنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sweet_mahsa
15-10-2008, 21:25
یعنی هیچکی نمی خونه:41:
یعنی من تنهام؟!

AaVaA
16-10-2008, 17:35
سلام عزیزم
البته منم این رشته رو نمیخونم : دی..اما..یکی از رشته های مورد علاقمه..اطلاعات خاصی که ندارم بخوایم با هم تبادل کنیم..منم خیلی دوس داشتم تغییر رشته بدم ..اما نشد ولی همچنان از علاقمندان رشته ی شماییم
یه سوال شما مقطع کارشناسی میخونی؟..
مطلب بذار..ما استفاده میکنیم..با آرزوی موفقیت:40:

campidolio
17-10-2008, 05:11
سلام
من رشته شهرسازی میخونم ولی واحدهای طراحی فضای سبزو تو دوره لیسانس داشتیم طراحی منظر هم تو ارشد گذروندم.
میخواستم بگم تنها نیستی ادامه بده.

sweet_mahsa
18-10-2008, 11:12
سلام عزیزم
البته منم این رشته رو نمیخونم : دی..اما..یکی از رشته های مورد علاقمه..اطلاعات خاصی که ندارم بخوایم با هم تبادل کنیم..منم خیلی دوس داشتم تغییر رشته بدم ..اما نشد ولی همچنان از علاقمندان رشته ی شماییم
سلام خانمی
پس چی می خونی شما؟؟
آره من هنوز جوجه ام و تازه وارد این رشته شدم
حتما
سلامت باشی

AaVaA
18-10-2008, 18:14
سلام خانمی
پس چی می خونی شما؟؟
آره من هنوز جوجه ام و تازه وارد این رشته شدم
حتما
سلامت باشی
سلام
ممنون عزیزم
من مهندسی کشاورزی میخونم
تو هم تو رشته ات موفق باشی

zahra mousavi
06-12-2008, 02:53
سلام /من دارم برای کنکور ارشد این رشته آماده میشم/از آشنایی با شما خوشحالم/ امیدوارم بتونیم همدیگرو راهنمایی کنیم/ با آرزوی موفقیتبرای شما دوست عزیز

green house
06-12-2008, 20:59
سلام
من رشته باغبانی خوندم .بعضی از درسهای تخصصی این دو رشته مشترکه .ما واحد طراحی باغ و پارک رو داشیتم. در زمینه طراحی و اجرا هم کار کردم .الان هم تو کار تولید گل و گیاه و تولید محصولات گلخانه ای هستم .
خیلی رشته جالبیه بهت تبریک می گم که این رشته رو می خونی .

ajaab
21-12-2008, 17:29
بزرگوار مهم نیست رشته شما باغبانیه یا فضای سبز مهم اینه که بتونی با خلاقیت خودت از پس طراحی عالی یک محیط بر آیی .

sweet_mahsa
31-12-2008, 16:44
سلام /من دارم برای کنکور ارشد این رشته آماده میشم/از آشنایی با شما خوشحالم/ امیدوارم بتونیم همدیگرو راهنمایی کنیم/ با آرزوی موفقیتبرای شما دوست عزیز
سلام خانمي
مطمئني ؟
آخه تو كشور ما اين رشته هنوز ارشد نداره !!

salehi_54
31-12-2008, 21:46
salam man dar khedmatam
سلام
از شما دوستان که در این سایت فعالیت می کنید آیا کسی هست که مهندسی فضای سبز بخونه؟
اگه کسی هست لطفا بیاد و خودشو معرفی کنه تا در موضوعات مختلف هم تبادل نظر کنیم و هم با هم آشنا شیم و هم به هم کمک کنیم .
ممنون منتظرم

sweet_mahsa
08-01-2009, 13:55
salam man dar khedmatam
سلام
به به بالاخره يكي پيدا شد
خوب دوست عزيز لطف ميكني بگي ترم چندي و كدوم دانشگاههي ؟
:10:

Vmusic
22-01-2009, 13:30
با سلام خدمت دوستان عزیز

فکر کنم اینجا باید اطلاعاتی در رابطه با موارد مربوط به مهندسی فضای سبز مطرح بشه !!!
برای تبادل نظر راجبه رشته تحصیلی می تونید به بخش مرتبط با آموزش عالی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مراجعه کنید!

عنوان تاپیک ویرایش شد و پستهای بی ارتباط هم به زودی خذف می شه

موفق باشید

sweet_mahsa
27-01-2009, 10:56
درس های این رشته
آبیاری عمومی
آشنایی با هنر در تاریخ ایران
آفات و بیماریهای مهم گیاهان
آلودگی‌های محیط زیست
آمار و احتمالات
اصول طراحی
اصول باغبانی
انسان و محیط زیست
اکولوژی
اکولوژی گیاهی
بیان تصویری
پروژه
تاریخ معماری و مهندسی فضای سبز
جامعه شناسی عمومی
جنگل‌کاری و نهالستانهای جنگلی
چمن کاری
حاصلخیزی خاک و کودها
حجم سازی
خاک‌شناسی عمومی
درختان و درختچه های زینتی
رسم فنی 1
ریاضیات عمومی
سازه ها در فضای سبز
سمینار
شیمی عمومی
طراحی پارک های ویژه
طراحی پارک و پارک سازی
طراحی سیستمهای آبیاری
طراحی فضاهای سبز
طراحی کاشت گیاهان تزئینی
عکسهای هوایی
فیزیک عمومی
گرافیک
گل آرائی
گلکاری
گیاهشناسی 1(فیزیولوژی و تشریح )
گیاه شناسی 2 (سیستماتیک و مرفولوژی)
گیاهان آپارتمانی
گیاهان زینتی و درختان مهم
مدیریت فضای سبز
مساحی و نقشه برداری
مصالح و روشهای ساختمانی
نقشه برداری خاکها
هوا و اقلیم شناسی
کارآموزی
کاربرد کامپیوتر در فضای سبز
کارگاه عکاسی
کارگاه نقاشی

neusha
29-01-2009, 17:45
سلام به همهگی
من دانشجوی فضای سبز ترم 6 هستم
واقعا جای امیدواریه که چنین سیتی وجود داره
ممنونم

sweet_mahsa
30-01-2009, 10:58
سلام به همهگی
من دانشجوی فضای سبز ترم 6 هستم
واقعا جای امیدواریه که چنین سیتی وجود داره
ممنونم
سلام به شما
ببخشيد ها ميشه بگين كدوم دانشگاه؟
ممنونم

bina_jun
17-07-2009, 11:00
سلام
شما اطلاعاتي در مورد نرم افزار هاي مورد نياز اين رشته مي دونيد؟؟

آروشا
15-08-2009, 11:06
سلام
من دو ساله که درسمو تموم کردم. الانم دارم کار می کنم.تبریزم درس خوندم .اگه سوالی یا کاری باشه خوشحال میشم کمکت کنم

hosna-bani
02-09-2009, 13:33
:rolleye:سلام به همه دوستان.
منم رشته فضای سبز میخونم.البته ترم 3.دوست داشتم از نظرهای دوستان استفاده کنم.یا تشکر:20:

hosna-bani
02-09-2009, 13:36
سلام دوست عزیز

hosna-bani
02-09-2009, 14:12
:41:
سلام
ممنون عزیزم
من مهندسی کشاورزی میخونم
تو هم تو رشته ات موفق باشی
من فضای سبزمیخونم

Mandana.B
02-09-2009, 23:03
سلام دوستان.من زیست شناسی-گیاهی می خونم.ترم 5 هستم.از اینکه یه همچین تاپیکی ایجاد شده خوشحالم و امیدوارم همگی بتونیم به هم کمک کنیم و از اطلاعات همدیگه بیشتر استفاده کنیم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif

hosna-bani
04-09-2009, 18:07
سلام به همه،کسی هست که منابع کارشناسی ارشد مهندسی فضای سبز روداشته باشه؟

hosna-bani
08-09-2009, 11:48
سلام گلم.
به نظرت مهندسی فضای سبز بهتره یا کشاورزی؟؟؟؟
تغییر رشته بدم؟؟؟:10:

hosna-bani
08-09-2009, 12:15
سلام عزیزم

سلام گلم.
منم فضای سبزمیخونم البته در مقطع کارشناسی.
چون جدید اومده هنوز خوب کشف نشده.
ادامه این رشته هنوز نیومده ولی میتونیم ارشد معماری منظر یا طراحی محیط ادامه بدیم:10:

golrokh_E
08-09-2009, 23:16
به این لینک سر بزنید ..من منابع کنکور ارشد طراحی محیط رو گذاشتم ...:11:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sweet_mahsa
04-10-2009, 18:55
سلام
من دو ساله که درسمو تموم کردم. الانم دارم کار می کنم.تبریزم درس خوندم .اگه سوالی یا کاری باشه خوشحال میشم کمکت کنم
سلام به شما
خیلی خوشحالم که یه بزرگتر هم به جمع ما اضافه شده
دوست عزیز سوالی داشتم
شما توی درس آشنایی با کامپیوتر چه نرم افزاری رو براتون تدریس کردن؟

sweet_mahsa
04-10-2009, 19:00
:rolleye:سلام به همه دوستان.
منم رشته فضای سبز میخونم.البته ترم 3.دوست داشتم از نظرهای دوستان استفاده کنم.یا تشکر:20:
سلام به شما دوست عزیز
خوشحال شدم از ورود شما
من هم ترم 3 هستم.
اگه ترم قبل گیاه شناسی 2 داشتید میشه بگید چه کتابی رو کار کردید؟
و اینکه توی آزمایشگاه این درس چطوری کار می کردید؟
ممنون

sweet_mahsa
04-10-2009, 19:04
سلام گلم.
به نظرت مهندسی فضای سبز بهتره یا کشاورزی؟؟؟؟
تغییر رشته بدم؟؟؟:10:
نه این کارتون درست نیست
رشته ی ما با اینکه تو کشور ما نوپاست اما بسیار رشته ی شیرین و جذابیه
آخه تلفیقی از معماری و کشاورزیه
بهتره توی همین رشته حسابی کار کنیم
آخه کار ما هاست که فضای شهر هامونو زیبا کنیم
به هر حال از ما گفتن بود.

death knight
25-10-2010, 16:03
الان کسی هست که توی این رشته مشغول باشه ( تحصیل )

mortezaon
25-10-2010, 16:24
سلام
به همگی
من مهندس عمرانم
رشتم فضلی سبز نیست وبلی به صورت تجربی کار می کنم
چند نمونه پارک تو رشت
فضای سبز برای تالار
فضای سبز برای ویلا
محوطه سازی میدان میوه و تره بار
نورپردازی های خاص شهری و جاده ای
و ... کار کردم
همیشه مطالبی را که می خواستم از فروم های خارجی در این مورد جمع آوری میکردم
نمی دونستم همچین رشته ای تو ایران وجود داره
خوشحالم در جمعتون هستم
کمکی اگه تو قسمت اجرائی خواستین در خدمتم

death knight
25-10-2010, 17:07
سلام دوست عزیز
البته من هم به صورت تجربی کار میکنم ( البته بیشتر کاراموزی ) بدنبال مدرکش هستم

saeedesfehan1366
31-10-2010, 12:24
باسلام
امسل میخام ارشد فضای سبز شرکت کنم
اما منابع ندارم
خیلی تلاش کردم ولی منابعی پیدا نکردم
کسی هست که کمکم کنه
تا فردا میخام دفترچه کنکور بگیرم-یکی کمکم کنه

death knight
01-11-2010, 01:31
تا فردا برات میزارم
ببینم مگه دفترچه اومده ؟

sweet_mahsa
23-11-2010, 21:04
الان کسی هست که توی این رشته مشغول باشه ( تحصیل )

آره من ترم 5 هستم.

sohrabisaber
03-05-2011, 11:34
با سلام خدمت دوستان هم رشته:40::40::40::40:

من کارشناسی باغبانی دانشگاه شیراز بودم:2::2::2::2:

دو سال هم به مملکت خدمت کردم:21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::2 1::21::21::21::21::21::21:

بچه ها این رشته پول توش نیست:13::13::13::13:

اگه مثل من به دنبال پول هستین ادامه ندین که از زندگی سیر میشید:19::19::19::19::19:

الان اومدم دوره 160 ساعته طراحی فضای سبز ببینم پوووووووووووووووووووووووو ووووووول توش هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pocke
11-05-2011, 20:26
سلاااااااااااااااااااام .منم دانشجو گباهپزشکی ترم آخرم کارشناسی ...دانشگاه شیراز....

گیاه شناسی 2 هم جزوه داشتیم .و در آزمایشگاه به بررسی نوع گل آذین گل ها می پرداختیم و شکل گیاه ها رو می کشیدیم.

اگه می شه یه کمکی بهم بکنید من کار
اموزیم رو قراره یکی از بچه ها برام نمرش رو رد کنه فقط موندم گزارش کار رو چجوری بنویسم.شرکت فضای سبز دارن........اصلا نمی دونم چیکار می کنن.

et3393
15-05-2011, 17:03
سلام دوستان اگه ممكنه بريد تو نخ نرم افزاراي طراحي فضاي سبز
و يا انتقال تجربيات مثلا سوتي هايي كه داديم كه باعث شده چيزي رو ياد بگيريم و.....
فكر كنم بهتر باشه در باره مهندسي فضاي سبز بنويسيم تا از خودمون كه كي هستيم و كجا در خونديم!!!

landdesign
04-09-2011, 15:02
سلام منم landscape ميخونم در مورد كنكور ارشد مهندسي طراحي محيط زيست اطلاعات زيادي ندارم. فقط تو اين وبلاگ منابعش و ديدم شكا هم كه داريد كنكور مي‌ديد مي‌تونيد يه نگاهي بندازين.

alireza siami
08-11-2011, 11:49
سلام بچه ها . من مهندسی کشاورزی /خاکشناسی دارمو و الانم طراحی منظر که همون طراحی فضای سبز ولی چند ورِزژن بالاتر از طراحی فضای سبز هستش رو می خوام تو دانشگاه آمریکایی دبی بخونم و الان دارن تافلم ذو میگرم برای ارم بعد امتحان ورودی رو بدم ثبت نام کنم .پیشنهاد می کنم اگه می تونید طراحی منظر بخونید البته تو ایران هنوز نیست ولی رشنه کاملی هستش. من 4 سال طراحی فضای سبز کار کردم هر کی هر سوالی داره می تونه به هم ایمیل یفرسته و در مورده انتخابه درختان و درختچه ها و پیچ های زینتی مناسب منطقه ی شما یا با توجه با استفاده ی که شما می خواید داشته باشید و طراحی فضای سبز :
alireza.siami1368@gmail.com

death knight
09-11-2011, 06:45
هزینش چقدره ؟

alireza siami
09-11-2011, 22:54
دانشگاه امریکایی تقریبا تو یه سال حدود 55000 -60000 درهم و دانشگاه کانادایی دبی 40000 درهم در سال که اینها مجموع هزینه ترم و واحد های عملی و اگه خوابگاه بخوای و این دانشگاه ها همه جز وزارت علوم امربکا و کانادا هستن و جز دانشگاههای معنبر جهان هستن.
کسی هم که می خواد خیلی حرفه ای تر بخونه رشته landscape رو یهتربن دانشگاه تو جهان تو استرلیا هستش کع می تونید پذ یرش بگبرید برید

farideh70
13-01-2012, 19:29
سلام
من دانشجوی مهندسی فضای سبزم قصد دارم کنکور ارشد رو طراحی محیط زیست شرکت کنم
کسی از دوستان اطلاعات کاملی در ارتباط با آزمون طراحی این رشته داره؟
ممنونم

haniiiii
11-02-2012, 22:24
سلام
من رشته فضای سبز میخونم
این رشته غیر طراحی محیط زیست و طراحی فضای شهری و طراحی منظر برای ارشد گرایش دیگه ای هم داره؟

haniiiii
11-02-2012, 22:43
کسی هســـــــــــــــــــــــ ـــــــــــــت

---------- Post added at 10:43 PM ---------- Previous post was at 10:40 PM ----------

دو سال هم به مملکت خدمت کردم:21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::2 1::21::21::21::21::21::21:

اگه مثل من به دنبال پول هستین ادامه ندین که از زندگی سیر میشید:19::19::19::19::19:

الان اومدم دوره 160 ساعته طراحی فضای سبز ببینم پوووووووووووووووووووووووو ووووووول توش هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شما این دوره 160ساعته رو کجا رفتید؟ مدرکش اعتباری هم داره؟

همراه اول
07-03-2012, 21:31
در مورد مهندسی فضای سبز یه توضیح کوچولو بدین،من هم با رشته عمران میتونم در این زمینه مشغول بکار بشم!؟

سوال اصلیم اینه که این رشته مربوط به کشاورزی هست یا معماری!!؟ توی دفترچه ارشد آزاد زیر مجموعه کشاورزی هست!!

اگه من با لیسانس عمران، ارشد فضای سبز بگیرم ، مدرکش بدرد کارم میخوره یا باید مثل رشته های معماری و عمران و مکانیک و برق لیسانس شخص مرتبط باشه، مثلا یه مهندس عمران اگه بره ارشد معماری بگیره، حق امضا نداره. برای امضا باید لیسانسش معماری باشه.

death knight
08-03-2012, 09:23
در مورد مهندسی فضای سبز یه توضیح کوچولو بدین،من هم با رشته عمران میتونم در این زمینه مشغول بکار بشم!؟

سوال اصلیم اینه که این رشته مربوط به کشاورزی هست یا معماری!!؟ توی دفترچه ارشد آزاد زیر مجموعه کشاورزی هست!!

اگه من با لیسانس عمران، ارشد فضای سبز بگیرم ، مدرکش بدرد کارم میخوره یا باید مثل رشته های معماری و عمران و مکانیک و برق لیسانس شخص مرتبط باشه، مثلا یه مهندس عمران اگه بره ارشد معماری بگیره، حق امضا نداره. برای امضا باید لیسانسش معماری باشه.
زیرمجموعه کشاورزی هست اما بچه های عمران توی این رشته موفق تر هستن چون نیاز به طراحی داره
از لحاظ تغییر رشته ای هم مشکلی نداره چون تا اونجا که من میدونم برای ارشد تعریف شده این رشته و توی کارشناسی نیست

saeed636saeed
29-04-2012, 23:12
سلام
لطفا هر کی میخواد مطالب گل و گیاهی و فضای سبزی ارایه بده بنده رو هم در نظر داشته باشه.

بیزحمت بجای تعارف کردن برید سر اصل مطلب!!!

بسم ا...

saeed636saeed
29-04-2012, 23:27

:11:

من باغبانی خوندم و قبل از اینکه فارغ التحصیل بشم کار پیدا کردم
ضمنا دانشگاه شیراز یکی از معتبر ترین دانشگاهها تو بحث باغبانی هستش و اساتید بسیار مجربی هم داره و آرزوی خیلیا هست که اونجا باغبانی بخونن. البته من شیراز نخوندم جهاد دانشگاهی بودم...
خلاصه میخوام بگم برای کارکردن و (((پول دراوردن))) نوع مدرک مهم نیست... یه چیز دیگه باید داشته باشی (به ریش نیست، به ریشه است)...

joesatsia
11-02-2013, 12:01
با سلام من طراحی فضای سبز خوندم ولی کار پیدا نکردم

hanny_k
06-10-2013, 09:58
سلام دوست عزیز
من مهندسی فضای سبز واحد ابهر بودم و سال 87 فارغ التحصیل شدم.. خوشحال میشم با هم آشنا بشیم و اگر بتونم کمکی کنم
موفق باشی :n16:

mr goli
05-11-2014, 13:26
سلام
ممنون منتظرم

سلام من منابع طبیعی خوندم و الان در شهرداری مشغول به کار هستم و به خاطرکارم میخام فضای سبز ادامه بدم !
سی میتونه در زمینه طراحی راهنمایی و کمکم کنه ؟ اصلا کسی که منابه طبیعی خونده میتونه در طراحی فضای سبز و تو این رشته موفق باشه؟:n13: