PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تلفن کار نمیکنه(بوق نداره) ولی ADSL با نهایت سرعت کار میکنه!!!

amanofnoname
12-07-2009, 07:12
سلام

تلفنم قطع شده ولی اینترنت هنوز کار میکنه!

برای امتحان یه تلفن که به یک خط دیگه وصله و الان کار میکنه رو از پریز کشیدم آوردم زدم به این خط( که تلفنش قطعه

ولی اینترنتش کار میکنه) تلفن کار نکرد. این نشون میده:

1. تلفن خراب نیست چون تو اون یکی خط کار کرد.

2. چون تلفن سالمه پس خط باید خراب باشه ولی پس چرا اینترنت کار میکنه؟ ثانیا وقتی با موبایل با این خط تماس

میگیرم بوق عادی میزنه، یعنی خط هم سالم.

نمیدونم چشه!

ممنون میشم کمک کنید.

rahnemoun
12-07-2009, 08:09
تا جايي که من ميدونم، ADSL از خط Data استفاده مي کنه و اصلا ارتباطي با خط Voice تلفن نداره. بهمين دليل ممکنه خط تلفنتون قطع باشه ولي ADSL بخوبي کار کنه. حتي اگه بخاطر پرداخت نکردن بموقع قبض تلفن، خط قطع بشه، اينترنت شما همچنان کار مي کنه.
موقع ثبت نام ADSL، بخشي از پولي که از شما گرفته ميشه، بابت آزاد کردن خط Data روي خط تلفن شماست.

amanofnoname
12-07-2009, 08:58
تا جايي که من ميدونم، ADSL از خط Data استفاده مي کنه و اصلا ارتباطي با خط Voice تلفن نداره. بهمين دليل ممکنه خط تلفنتون قطع باشه ولي ADSL بخوبي کار کنه. حتي اگه بخاطر پرداخت نکردن بموقع قبض تلفن، خط قطع بشه، اينترنت شما همچنان کار مي کنه.
موقع ثبت نام ADSL، بخشي از پولي که از شما گرفته ميشه، بابت آزاد کردن خط Data روي خط تلفن شماست.

ممنون

اینکه وقتی با موبایل به این خط تماس میگیرم بوق آزاد میزنه نشون دهنده ی سالم بودن خط نیست؟

DrXoX
12-07-2009, 20:41
ممنون

اینکه وقتی با موبایل به این خط تماس میگیرم بوق آزاد میزنه نشون دهنده ی سالم بودن خط نیست؟

خط سالمه! ولی از مرکز مخابرات امکان VOICE (صوت) قطع شده.

amanofnoname
12-07-2009, 20:50
خط سالمه! ولی از مرکز مخابرات امکان VOICE (صوت) قطع شده.

ممنون

چه دلیلی میتونه داشته باشه؟

من از این خط فقط به ADSL وصل میشم. به ندرت ازش برای تماس تلفنی استفاده میکنم.

DrXoX
12-07-2009, 20:53
ممنون

چه دلیلی میتونه داشته باشه؟

من از این خط فقط به ADSL وصل میشم. به ندرت ازش برای تماس تلفنی استفاده میکنم.

اگر پولش رو پرداخت کردید و بدهی نداره و تهران هستید با شماره 17 تماس بگیرید
و اگر شهر دیگه ای هستید با مرکز مخابرات منطقه تماس بگیرید

merlin001
19-07-2009, 17:41
دوست من منم این مشکل رو دارم و کلا ویسس قطع هست ولی اینترنتم کار میکنه
اولش که این موضوع رو فهمیدم خیلی شاکی شدم و چند باری زنگ زدم به مخابرات. اونا هم اومدن خط رو وصل کردن. ولی به محضی که دوباره رفتم اینترنت بازم همون جور قطع شد. و حالا هم همون طور مونده. بعد از پی گیری های مکرر متوجه شدم به علت این که تجهیزات مخابراتی ما قدیمی هست نمیتونه این قابلیت رو داشته باشه که هم زمان هم وییس داشته باشم و هم ADSL
تو هم چند باری زنگ بزن تا درستش کنن. ولی احتمالا بازم ممکنه قطع بشه

ghonavid
15-01-2024, 20:27
سلام
من همین مشکل را دارم. بوق خط تلفن من چند روز پیش قطع شد ولی اینترنت من قطع نشده. رفتم از در خونه چک کردم اونجا بوق داشت و از مخابرات قطع نشده. مشکل چی میتونه باشه؟