PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آینده شغلی کدام دانشگاه درخشان تره ؟ آزاد یا دولتی ؟؟؟؟

arash520
10-09-2009, 23:24
سلام دوستان
من مهندسی برق دانشگاه آزاد کازرون (استان فارس) قبول شدم

یه سوال دارم از شما
ایا این واقعیت دارد که در زمان استخدام در یک شرکت
کسانی که مدرکشون رو از یه دانشگاه دولتی گرفته نسبت به کسی که
مدرکش رو از آزاد گرفته در اولویت قرار دارد؟؟؟؟؟

آیا در زمان استخدام برای کار در شرکتی میزان توانایی ها ملاکه یا این که
مدرکت از دانشگاه دولتی باشه ؟؟؟؟

برم ازاد یا یه سال دیگه بمونم دوباره کنکور بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18: :18::19::19:
:41::41::41::41::41::41:

mahdi7610
10-09-2009, 23:33
سلام دوستان
من مهندسی برق دانشگاه آزاد کازرون (استان فارس) قبول شدم

یه سوال دارم از شما
ایا این واقعیت دارد که در زمان استخدام در یک شرکت
کسانی که مدرکشون رو از یه دانشگاه دولتی گرفته نسبت به کسی که
مدرکش رو از آزاد گرفته در اولویت قرار دارد؟؟؟؟؟

برم ازاد یا یه سال دیگه بمونم دوباره کنکور بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18: :18::19::19:
:41::41::41::41::41::41:

اگه عنوان سوالتون را بزارید اینده شغلی کدوم رشته بهتر هست فکر کنم خیلی بهتر باشه .

چون مدرک همه دانشگاه ها الان تقریبا توی یک سطح هستش . و این طوری نیست که به کسی که ازاد خونده کار نمی دن .

pooyaabi
10-09-2009, 23:52
و نکته ی دیگه اینکه برای کار نکته ی مهم داشتن پارتی هست
بعد از اون توانایی های فردی و کار بلد بودن
چه زیاد افراد بی سواد که از دولتی بیرون میان و چه بسیار افراد با سواد که از ازاد میان بیرون
برق رشته ی خیلی خوبیه
شک نکن و برو برق ازاد رو بخون

shahrzad20
10-09-2009, 23:55
به نظر من رشته خیلی مهمتر از دانشگاست شما قراراه با رشته یک عمر زندگی کنی اگر سراسری بود چخ بهتر اگه نه آزاد هم دانشگاه خوبیه

fujin
11-09-2009, 00:09
شما کار بلد باش همه جا واست کار هست ..ولی 100 تا مدرکم داشته باشی ولی کار بلد نباشی هیجا جات نیست

arash520
11-09-2009, 08:36
دوستان نظرتون اینکه برم ازاد و سال دیگه کنکور ندم ؟
برق رشته خوبی هست یا نه ؟

البته برایه خودمم هم سخته که یه سال دیگه کنکور بدم .

آیا می شه لیسانس برق آزاد بگیرم بعد برایه فوق لیسانس IT دولتی کنکور بدم ؟

MaaRyaaMi
11-09-2009, 11:49
نه بابا الان همه جا همینطوریه ! حتی استخدام واسه دولتی ها....

همین رشته رو ادامه بده اگه بهش علاقه داری

Alamate Soal
11-09-2009, 12:00

هيچكدام ؛ اگر هدفتان استخدام شدن هست پارتي داشتن بسيار مهمتره

shahrzad20
11-09-2009, 12:05
دوستان نظرتون اینکه برم ازاد و سال دیگه کنکور ندم ؟
برق رشته خوبی هست یا نه ؟

البته برایه خودمم هم سخته که یه سال دیگه کنکور بدم .

آیا می شه لیسانس برق آزاد بگیرم بعد برایه فوق لیسانس IT دولتی کنکور بدم ؟

پشت کنکور موندن اصلا خوب نیست شما رشته به این خوبی قبول شدی چرا نری

mf.designing
11-09-2009, 12:11
اگه به اعتبار بگی ، الان تو یه سطحا ، مگر دانشگاه های تاپ . اگر هم از لحاض کار بگی ريال واسه همه یکیه ، اگه باشه واسه همه هست ، نباشم دوستان شریفی هم کار ندارن ... !

amirmon
11-09-2009, 12:26
البته دوست عزیز این طور هم نیست که مدرک دانشگاه آزاد و سراسری فرقی نداشته باشه ... از افرادی که نظر می دن خواهش می کنم آگاهانه صحبت کنند نه احساسی و متعصبانه.

من از خیلی از افرادی که الان در بازار کار هستند در رشته های مختلف شنیدم که برای افرادی که از دانشگاه های دولتی فارغ التحصیل شدن به هنگام استخدام اولویت بیشتری قایل هستند..... البته من نمی گم این دیدگاه درست هستش ولی چیزیه که الان وجود داره!!

البته چندتاشون هم خودشون دانشگاه آزادی هستن و اتفاقا الان به جایگاه خیلی خوبی هم رسیدن اما به مدد سابقه و تجربه....
یعنی شاید بشه این طور گفت که شروع به کار و وارد بازار کار شدن واسه یه دانشگاه آزادی کم و بیش سخت تر هستش اما وقتی که طرف وارد کار شد و یه سابقه و تجربه درست و حسابی تو زمینه کاریش پیدا کرد دیگه فرق چندانی بین آزاد و دولتی وجود نداره....

البته دقت کنید که این شرایط گفته شده برای افرادی که هیچ پارتی و آشنایی در جایی که می خوان استخدام بشن ندارن و تک و تنها با توکل به خدا (انشاالله) می رن جلو!!!

*PiNk PaNTHeR*
11-09-2009, 13:01
در شروع خیلی خیلی سخته و باید با حقوق زیر 200000 تومن در ماه با یک کار 10 ساعته در روز بسازید. پیشنهاد من اینه که آزاد نرید.

arash520
12-09-2009, 16:15
استادای دانشگاه ازاد فوق لسانس هستن یا دکترا دارن ؟

seyyedi
12-09-2009, 16:51
دوستان سلام

بستگی به دانشگاه و رشته مد نظر داره

با شرایط یکسان برای ورود به بازار کار دولتی در اولویت هست مگه اینکه آزادش تاپ باشه که در این صورت اکثرا اولویتش تازه میشه مثل یه دولتی و کم پیش میاد که آزاد اولویتش از دولتی بیشتر بشه
مثال : عسلویه برای پارس وقتی بخواد فارغ التحصیل شیمی گاز از اینجا برداره اول دست میزاره روی دانشگاه خلیج بعد آزاد
معمولا هم بچه های گاز توی عسلویه هست در صورتی که گاز آزاد کمتر این طوریه

علی علی

arash520
12-09-2009, 19:55
رشته برق شهرستان کازرون در استان فارس

کی می دونه .

smart00boy
13-09-2009, 11:48
بچه ها من تو دانشگاه آزاد الکترونیک خرم آباد قبول شدم و توی دولتی هم روزانه فیزیک دانشگاه ایلام حالا موندم چیکار کنم خواهشا" کمک کنید و در کمک رسانی نهایت دقت رو به عمل بیارید که خیلی خیلی مهمه...

مزایا و معایب هر کدوم رو مینویسم...

فیزیک ایلام:

مزایا

من به تحقیق و پژوهش خیلی علاقه دارم و به کشف و این جور چیزا ...

دانشگاه ایلام یه دانشگاه دولتی هست

تو شهر خودم هست

روزانه هست (از لحاظ مالی گفتم البته من مشکل چندانی از لحاظ مالی ندارم ولی نمیشه گفت اصلا" بهش فکر نمی کنم)

اگه بتونم به دکترا برسم از برق بهتره و من هم استادی دانشگاه رو به کار تو کارخونه ترجیح میدم

معایب

در مورد بازار کار اون جوری که شنیدم لیسانس که اصلا" نخونی سنگین تری و فوقش هم کار آنچنان خوبی از لحاظ درآمد نداره ولی دکتراش خیلی خوبه

خیلی سخته رسیدن به دکترا و ممکنه هر اتفاقی بیافته که من رو از رسیدن به دکترا باز داره و تازه میگن که ارشد فوق العاده سخته و یه جورایی همه من رو از قبولی نا امید میکنند (به نظر شما چقدر باید درس خوند تا در سخت ترین رشته ارشد قبول شد؟)

دانشگاه ایلام تو فیزیک یه کم تازه کاره (ولی خب چون دولتی به نظر من زیاد مشکلی نیست حالا شما هم نظرتون رو بگید)

برق آزاد خرم آباد:

مزایا

رشته برق یه رشته خیلی خوب هست و در مورد بازار کار خیلی رشته ی مطمئنیه و حتی تو لیسانس هم کار خوبی با درآمد خوبی داری

اگه قرار باشه تا دکترا بخونم تو برق هم میتونم و مطمئنا" درآمد و دیگرمسایل هم در دکترا در حد خیلی بالایی هست با توجه به اینکه در برق در زمان دکترا هم میتونی تحقیق و اختراع و شایدم اکتشاف داشته باشی

معایب

دانشگاه آزاد هست و جدا از اینکه از آزاد متنفرم مطمئنا" شرایط درس خوندن و ادامه تحصیل بین دانشگاه آزادی ها سخت تره چون اکثرا" دنبال همه چی هستند الا درس (دوستانی که درس خون هستند اشتباه نشه گفتم اکثرا" نه همه چون خیلی ها هستند که در دانشگاه آزاد هستند و در بین بهترین ها قرار میگیرند)

تو یه شهر دیگست و این کار رو برای درس خندن یه مقدار سخت میکنه...

مسایل مالی دانشگاه آزاد هم یه کنار

میگن اگه تمام مقاطع تحصیلی رو تو دانشگاه دولتی نگذرونی نمیتونی جزو هیئت علمی دانشگاه های دولتی بشی (راستی یه سوال این هیئت علمی منظورشون استاد دانشگاه هم هست؟)

من از کار تو کارخونه زیاد خوشم نمیاد (البته خب میتونم در مقاطع بالا به تحقیق برسم و یا اختراع کنم ولی مطمونا" دستم مثل فیزیک باز نیست)

آزاد خرم آباد انتخاب پنجم من بود و برای قبولی 5559 نمره نیاز داشت با این حساب نمی تونه دانشگاه خوبی باشه

-------------------------------------

حالا از دوستان خوبم می خوام که من رو راهنمایی کنن تا بهترین گزینه رو انتخاب کنم...

البته من کلا" بچه فیزیکی هستم و چون برق و فیزیک هردو فیزیکی هستند هر دو دوست دارم ولی فقط چون هر کدوم یه مزایا و معایبی دارن می خوام بهترین گزینه ممکن رو انتخاب کنم لطفا" کمک کنید...

smart00boy
13-09-2009, 12:23
راستی بچه ها سایت هر دو تا دانشگاه رو میزارم تا کمک کار باشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید دانشگاه آزاد-مثل اینکه زیاد بدی هم نیست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید دانشگاه دولتی ایلام

smart00boy
13-09-2009, 12:26
راستی کسی در مورد میزان شهریه دانشگاه آزاد خرم آباد خبر نداره؟

و یه چیز دیگه اینکه خوابگاه برای پسر ها داره؟!

shifter
13-09-2009, 14:52
به نظر من اگه واقعا درسهای فیزیکرو دوست داری بری فیزیک بهتره...
ولی به مزایای برق هم فکر کن...رشته مهندسیه! تو بورسه...! و.....
ببین خودت دوست داری مهندس بشی یا نه....!؟
تموم:31:

pooyaabi
13-09-2009, 15:54
من در این مورد شنیدم ولی مطمئن نیستم کسایی که فیزیک می خونن چون درس های مشترکی با مهندسی مکانیک داره اگه معدل بالا داشته باشن می تونن تغییر رشته به مکانیک بدن
بپرس اگه این جوری هست و مکانیک هم دوست داری برو فیزیک بعد دو سه ترم تغییر بده به مکانیک

mehdiaga
13-09-2009, 16:14
به نظر من برو برق بخوان . کی میگه که اگر تو دانشگاه دولتی درس نخونی در آینده نمی تونی تو هیت علمی عضو بشی .
تو با دیگران کاری نداشته باش که درس نمی خونن . بذار اون ها هر خاکی دارن بریزن رو سرشون . واقعا حیفه که دکترا فیزیک بگیری . اگر همین دکترا رو تو برق بگیری مطمین باش تو یه دانشگاه دولتی استاد میشی شک نکن .

Reman
13-09-2009, 17:30
نسبت دانشجو های درس خون به درس نخون در دو دانشگاه دولتی و آزاد یکیه( به حرفا زیاد گوش نکن!)
من خودم برق می خونم . رشته ای هست که باید علاقه داشته باشی و یکمم سخته. البته چون رشته ی روزی هست باید اطلاعاتت رو مرتب به روز کنی

Reman
13-09-2009, 18:01
البته دوست عزیز این طور هم نیست که مدرک دانشگاه آزاد و سراسری فرقی نداشته باشه ... از افرادی که نظر می دن خواهش می کنم آگاهانه صحبت کنند نه احساسی و متعصبانه.

من از خیلی از افرادی که الان در بازار کار هستند در رشته های مختلف شنیدم که برای افرادی که از دانشگاه های دولتی فارغ التحصیل شدن به هنگام استخدام اولویت بیشتری قایل هستند..... البته من نمی گم این دیدگاه درست هستش ولی چیزیه که الان وجود داره!!

البته چندتاشون هم خودشون دانشگاه آزادی هستن و اتفاقا الان به جایگاه خیلی خوبی هم رسیدن اما به مدد سابقه و تجربه....
یعنی شاید بشه این طور گفت که شروع به کار و وارد بازار کار شدن واسه یه دانشگاه آزادی کم و بیش سخت تر هستش اما وقتی که طرف وارد کار شد و یه سابقه و تجربه درست و حسابی تو زمینه کاریش پیدا کرد دیگه فرق چندانی بین آزاد و دولتی وجود نداره....

البته دقت کنید که این شرایط گفته شده برای افرادی که هیچ پارتی و آشنایی در جایی که می خوان استخدام بشن ندارن و تک و تنها با توکل به خدا (انشاالله) می رن جلو!!!

ببینید در حالت کلی با حرفای شما مخالفم چون بدون دلیل و مدرک هست.
بهترین کار اینه که شما یه کلمه در گوگل بنویسی مثلا آگهی استخدام فلان شرکت!
بعد شما مشاهده می کنید که نام دانشگاه آزاد هم در لیست مقبولی ها موجود هست و در آخر هم خواهید دید که نوشته امتحان ورودی میگیره و شرط معدل داره.
امتحان ورودی هم که اصولا به سواد دانشجو بر می گرده نه به اسم دانشگاه!

نمی دونم تونستم مطلب رو برسونم یا نه!
در شرکت های خصوصی وقتی سواد داشته باشی اصلا براش فرقی نداره کدو دانشگاه خوندی.
دوستان چرا اون طرز فکری که سال ها پیش وجود داشته و الان خیلی کمرنگ تر شده رو دوباره با این حرفاتون پر رنگ می کنید ؟ ایا واقعا با گفتن این حرف ها به بچه های کنکوری کمکی هم می کنید؟

در شروع خیلی خیلی سخته و باید با حقوق زیر 200000 تومن در ماه با یک کار 10 ساعته در روز بسازید. پیشنهاد من اینه که آزاد نرید.

این هم شد دلیل!!!!! واقعا عجیب بود! واقعا!
شما فکر کردید شرکت های خصوصی ( فکر کنم منظورتون از 200 تومن همین باشه!) به چشم و مدرک کارمندش پول میده !!!! نه دوست عزیز!
هر کسی بخواد به جاهای بزرگ برسه باید از پایین شروع کنه!
دانشجو هایی رو میشناسم که اولش کاملا رایگان کار می کرد در یه شرکت و بعد که وارد شد خودش کار کرد.
باور کنید در دانشگاه شریف تموم کرده بود باور کنید!! پدرش بهم می گفت .

با تشکر

Reman
13-09-2009, 18:03

بستگی به محل قرار گرفتن دانشگاه داره و همت اون دانشگاه که از چه استاد هایی بخواد استفاده کنه.
معمولا دکتر هستند.(حداقل این ترم که همه استاد های ما دکترا هستند. در سایر درسایی که من ور نداشتم فوق دکترا هم هست.)

mehdiaga
13-09-2009, 18:36
اگه به اعتبار بگی ، الان تو یه سطحا ، مگر دانشگاه های تاپ . اگر هم از لحاض کار بگی ريال واسه همه یکیه ، اگه باشه واسه همه هست ، نباشم دوستان شریفی هم کار ندارن ... !
من هم با نظر این دوست عزیز موافقم اگه باشه واسه همه هست :27:

Mehran Malfoy
13-09-2009, 20:12
مسلما کاربلد بودن در اولویت قرار داره نه مدرک داشتن . بذارید یه قضیه ی واقعی رو براتون تعریف کنم :
یه شرکت خصوصی توی تهران ( حوالی میدون ونک - خیابان گاندی ) هست بنام شرکت تل سی . که کارهای نرم افزاری و برنامه نویسی های تحت وب و ... انجام میده . مدیرعامل این شرکت کارشناسی ارشد خودشو از شریف و در رشته ی MBA گرفته ( اتفاقا این دوره در کشور کانادا برگزار شد ) ولی یه مسئله خیلی جالبه ... یکی از اقوام ما که مهندسی IT داره هم در این شرکت کار می کنه . و می گفت که وقتی مدیرعاملمون توی یه مسئله گیر می کنه با یکی از کارمندها جلسه ی خصوصی میذاره و همیشه هم اون کارمنده بی برو برگرد کارشو به بهترین نحو انجام میده و خلاصه نمیذاره این مدیر عامل بنده خدا با این همه مدرک و اعتبار جلو همه ضایع بشه . جالب اینجاست که اون کارمنده مهندسی کامپیوتر / نرم افزار از دانشگاه آزاد بومهن داره و هنوز هم فارغ التحصیل نشده !!!!!! حالا قضاوت با شما ( فوق لیسانس MBA شریف در مقابل دانشجوی نرم افزار آزاد بومهن ):31::31::31:
پس می بینید که کاربلد بودن مهمه و در ادامه یه کم پارتی هم بد نیس ...:46:

amirmon
14-09-2009, 00:11
ببینید در حالت کلی با حرفای شما مخالفم چون بدون دلیل و مدرک هست.
بهترین کار اینه که شما یه کلمه در گوگل بنویسی مثلا آگهی استخدام فلان شرکت!
بعد شما مشاهده می کنید که نام دانشگاه آزاد هم در لیست مقبولی ها موجود هست و در آخر هم خواهید دید که نوشته امتحان ورودی میگیره و شرط معدل داره.
امتحان ورودی هم که اصولا به سواد دانشجو بر می گرده نه به اسم دانشگاه!

نمی دونم تونستم مطلب رو برسونم یا نه!
در شرکت های خصوصی وقتی سواد داشته باشی اصلا براش فرقی نداره کدو دانشگاه خوندی.
دوستان چرا اون طرز فکری که سال ها پیش وجود داشته و الان خیلی کمرنگ تر شده رو دوباره با این حرفاتون پر رنگ می کنید ؟ ایا واقعا با گفتن این حرف ها به بچه های کنکوری کمکی هم می کنید؟

با تشکر

سلام
عزیز جان من که تو پستم گفتم با این طرز فکر مخالفم ولی به خدا حقیقته..... من گفتم اولویت رو به دولتی می دهند نه اینکه اصلا دانشگاه آزادی استخدام نمی کنن...... وقتی شرایط یه متقاضی آزادی و سراسری تقریبا یکسان باشه اولویت رو به اون دولتیه می دن......

منظور من این نیست که یه فارغ التحصیل صفر کیلومتر رو به دانشگاه آزادی با چند سال سابقه ترجیح می دن بلکه تو شرایط تقریبا مشابه معمولا اولویت با دولتی بوده....راستی فاکتور پارتی رو هم لحاظ نکردی شما..... شما پارتی داشته باش با فوق دیپلم استاد دانشگاه هم میشی وزیر و وکیل هم میشی!!!!!

smart00boy
14-09-2009, 00:33
نسبت دانشجو های درس خون به درس نخون در دو دانشگاه دولتی و آزاد یکیه( به حرفا زیاد گوش نکن!)
من خودم برق می خونم . رشته ای هست که باید علاقه داشته باشی و یکمم سخته. البته چون رشته ی روزی هست باید اطلاعاتت رو مرتب به روز کنی

بیاید رو راست باشیم واقعا" دانشگاه آزاد از لحاظ بار علمی ضعیف تره و پیشرفت توش سخت تره...

به نظر من برو برق بخوان . کی میگه که اگر تو دانشگاه دولتی درس نخونی در آینده نمی تونی تو هیت علمی عضو بشی .
تو با دیگران کاری نداشته باش که درس نمی خونن . بذار اون ها هر خاکی دارن بریزن رو سرشون . واقعا حیفه که دکترا فیزیک بگیری . اگر همین دکترا رو تو برق بگیری مطمین باش تو یه دانشگاه دولتی استاد میشی شک نکن .

دوست من در مورد دکترا که فیزیک بهتره چون دستت برای تحقیق باز تره و استاد دانشگاه هم میتونی بشی و در مورد هیئت علمی هم یکی از اقوام که دکترای شیمی رو از دانشگاه خواجه نصیر گرفته و یه 9 ماهی هم برای تحقیق به آلمان دعوت شد بهم گفت که من به حرفش اعتماد دارم-الانم استاد دانشگاست خودش

در مورد بقیه هم خدایی خیلی تاثیر داره که محیط آموزشیط چطور باشه البته من منکر این نیستم که اگه آدم با عرضه ای باشم همه جا میتونم به بالاترین رده ها برسم...

من در این مورد شنیدم ولی مطمئن نیستم کسایی که فیزیک می خونن چون درس های مشترکی با مهندسی مکانیک داره اگه معدل بالا داشته باشن می تونن تغییر رشته به مکانیک بدن
بپرس اگه این جوری هست و مکانیک هم دوست داری برو فیزیک بعد دو سه ترم تغییر بده به مکانیک

از پیشنهاد شما ممنونم ولی زیاد از مکانیک خوشم نمیاد...

به نظر من اگه واقعا درسهای فیزیکرو دوست داری بری فیزیک بهتره...
ولی به مزایای برق هم فکر کن...رشته مهندسیه! تو بورسه...! و.....
ببین خودت دوست داری مهندس بشی یا نه....!؟
تموم:31:

خب درسته برق هم رشته ای نیست که بشه راحت از کنارش گذشت...

---------------------------------
بچه ها از نظراتتون واقعا" ممنونم ولی یه چیزی شنیدم که کلی کپ کردم

مامانم گفت که داییم برای پسر داییم که تازه 1 ساله رفته دانشگاه آزاد اراک رشته پتروشیمی (مهندسی شیمی) میخونه 4 میلیون خرج کرده اگه اینجوریه که دیگه برق وضعیتش معلومه....

لطفا" اگه کسی در مورد وضعیت شهریه دانشگاه آزاد خبر داره توضیحی بده

-----------------------------------------
البته خب اگه 4 میلیون نباشه بازم وقتی خوب فکر میکنم واقعا" دانشگاه آزاد خیلی گرون در میاد حداقل 500 تومن شهریه ثابته که با متغیر شاید تا 700 تومن هم بره بعد هزینه خوابگاه هست و تازه مخارج دیگه که مربوط به دوری از خونه هست و اگه فکر کنیم که بچه کم خرجی هستم بازم حداقل 1/5 ترمی پام آب میخوره که میشه سالی 3 میلیون که بازم زیاده ...

حالا اگه یه دانشگاه آزاد معتبر بود یه چیزی ولی این نمی ارزه که این همه پاش بدی

arash520
14-09-2009, 20:14
بستگی به محل قرار گرفتن دانشگاه داره و همت اون دانشگاه که از چه استاد هایی بخواد استفاده کنه.
معمولا دکتر هستند.(

سلام Reman

شما الان آزاد کدوم دانشگاه درس می خونید ؟
رشته شما چیه ؟

من مخابرات هستم
امروز رفتم ثبت نام ازاد کازرون

Reman
14-09-2009, 23:14
بیاید رو راست باشیم واقعا" دانشگاه آزاد از لحاظ بار علمی ضعیف تره و پیشرفت توش سخت تره...

اتفاقا من هم رو راست صحبت کردم دوست عزیز. در دانشگاه های آزاد مختلف نسبت به دولتی ها( بغیر از دولتی های تهران که فقط باید با آزاد تهران مقایسه شوند) ( در رشته برق) نسبت درس خون ها به درس نخون ها یکی هست.
یه مورد دیگه کنکور دانش آموز ها رو رتبه بندی می کنه پس درست نیست دانشجو ها هم با این رنک مقایسه شوند.

سوال بعدی این ترم من 600 هزار تومان در اومد و من نمی دونم اون فامیلتون چطور خرج کرده!
کل لیسانس با ترمی 700 تومن( در بیشترین حالت) 5.6 میلیون در میاد.

Reman
14-09-2009, 23:22
سلام Reman

شما الان آزاد کدوم دانشگاه درس می خونید ؟
رشته شما چیه ؟

من مخابرات هستم
امروز رفتم ثبت نام ازاد کازرون
من هم مخابرات می خونم. رشته خوبی هست و باید مطالعت محدود به کتاب های درسی نباشه تا بتونی پیشرفت کنی.
دوست خوبم من در شهر شما نمی خونم.

در رابطه با اون پست دوستمون که قبل از همین پست ارش بود نظرم رو می نویسم.
سلام دوست خوبم
یه واقعیتی هست که بنظرم باید گفته بشه.
در حاله حاضر در سطح لیسانس بین آزاد و سراسری تفاوتی وجود نداره... مثلا خود من برای ارشد دولتی تهران برنامه ریزی کردم.
مدرک کارشناسی ارشد دولتی کلا ارزشمند هست. این نظر منه.
در مقطع لیسانس مثلا مثال میزنم در دانشگاه آزاد راه برای پیشرفت خیلی بیشتره ... می دونید چرا؟ چون وقتی ادم پول میده و مثلا در صورت شاگرد ممتاز شدن تخفیف می گیری انگیزه برای خوندن بیشتر میشه. ( این هم یک انگیزه هست و نمیشه بهش خرده بگیریم)
در دانشگاه آزاد استفاده از آزمایشگاه ها برای دانشجو علاقه مند خیلی اسان هست.
شما دقت کردید چرا دانشجو های ازاد تو کار های عملی جلوتر از دولتی ها تو مسابقات مقام میارن؟ شاید یکی از دلیلاش همین باشه.( برای من که اینطور بوده در استفاده از کارگاه ها)البته اینطور برداشت نکنید که دانشجو های سراسری این امکانات رو ندراند!!!! نه خوبشم هم دارند شاید تلاش دانشجو هاش کمتره.

حالا از این حرفا بگذریم اگر شرایط یکسان بشه شاید اولویت رو به دولتی بدن ولی این انصاف نیست و واقعیت من تا حالا چنین شرایطی رو ندیدم.
در کل الان تقریبا فرقی بین دانشجو ها واسه استخدام نمیذارن.
در مورد پارتی هم نظری ندارم.:41:

brstrance
14-09-2009, 23:29
دوست عزیز....
به نظر من مهم نیست آدم کجا درس خونده!
مهم اینه که چقدر سواد داره!
یعنی چقدر توی رشته خودش مهارت و ابتکار عمل داشته باشه!
اونجاست که بهترین شغلها میان سراغش.

shahrzad20
15-09-2009, 12:27
سلام
عزیز جان من که تو پستم گفتم با این طرز فکر مخالفم ولی به خدا حقیقته..... من گفتم اولویت رو به دولتی می دهند نه اینکه اصلا دانشگاه آزادی استخدام نمی کنن...... وقتی شرایط یه متقاضی آزادی و سراسری تقریبا یکسان باشه اولویت رو به اون دولتیه می دن......

منظور من این نیست که یه فارغ التحصیل صفر کیلومتر رو به دانشگاه آزادی با چند سال سابقه ترجیح می دن بلکه تو شرایط تقریبا مشابه معمولا اولویت با دولتی بوده....راستی فاکتور پارتی رو هم لحاظ نکردی شما..... شما پارتی داشته باش با فوق دیپلم استاد دانشگاه هم میشی وزیر و وکیل هم میشی!!!!!

منم با شما مخالفم جاهای دولتی که اکثرا امتحان ورودی دارن خصوصیا هم من آشنا زیاد دارم اتفاقا چند وقت پیش مهندس عمران استخدام کردن با مدرک کار ندارن باید ببینن چقدر کار بلدی سابقه کارت چجوریه؟یا پارتی داشته باشی جالبه بدونی من امریکا هم بودم دانشگاه آزاد رو اونجا هم قبول می کنن

arash520
15-09-2009, 14:10
یک سوال از
shahrzad20

من امریکا هم بودم دانشگاه آزاد رو اونجا هم قبول می کنن

آیا برایه ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد , کشور مالزی یا دیگر کشور هایه آسیایی لیسانس برق آزاد ایران
رو قبول دارن ؟

arash520
15-09-2009, 14:11
راستی
Reman

شما کدوم دانشگاه درس می خونید ؟ ترم چندین ؟
آیا تا حالا تو یه مسابقه یا جشنواره علمی شرکت کردین ؟

behjooei
15-09-2009, 14:47
آزاد اون هم كازرون؟؟؟؟؟
اگه پارتي نداشته باشي مشكل بتوني كار پيدا كني.
باز اگه آزاد تهران بود يه چيز. نا اميدت نكنم اما اگر ميتوني يه سال توپ بخوني و يه جاي بهتر قبول شي كه حتما" همين كار رو بكن اگر نه كه بايد به خودت قول بدي از همين الان طوري بخوني كه ادامه تحصيل داده و مدرك فوقت رو از تهران بگيري كه اگه بتوني فوق رو از دولتي (حتي شهرستان) بگيري خيلي عاليه و ديگه كسي كاري نداره ليسانسو از كجا گرفتي و اگر هم فوق آزاد تهران رو هم بگيري باز هم خوبه و مشكل كار نخواهي داشت. اما بقول دوستان در نهايت چيزي كه از همه اينها مهمتره اينه كه واقعا" كار بلد باشي و با سواد باشي و صد البته پارتي!!

shahrzad20
15-09-2009, 19:53
یک سوال از

آیا برایه ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد , کشور مالزی یا دیگر کشور هایه آسیایی لیسانس برق آزاد ایران
رو قبول دارن ؟

من امریکا بودم مالزی نبودم نمی دونم اونها هم قبول دارن یا نه من مدیریت دولتی خوندم تهران جنوب تعداد واحدها رو حساب ی کنن اگر کم بایری می دن بخونی مثلا معارف و الهیات اینها رو قبول نمی کنن و واحد کم می یاری جاس چند تا واحد می دن بقیه رو تطبیق می کنن

mehdiaga
15-09-2009, 23:40
اگه رشته خوب باشه تو این مملکت مدرک هاوایی هم ارزش داره .

Reman
16-09-2009, 13:35
راستی

شما کدوم دانشگاه درس می خونید ؟ ترم چندین ؟
آیا تا حالا تو یه مسابقه یا جشنواره علمی شرکت کردین ؟

من ترم سه هستم این ترم.
دارم روی یه مقاله کار می کنم برای کنفرانس ملی برق.
روی یه ساخت دریایی هم با هم گروهی ها کار می کنیم.
و ...
شما چی؟

arash520
16-09-2009, 16:15
برای شما Reman عزیز ارزوی موفقیت می کنم و امیدوارم به تمام
اهدافتون برسید

به امید ایرانی سر بلند

mehdiaga
16-09-2009, 20:29
تو شهرهای بزرگ سطح دانشگاههای دولتی و آزاد از نظر اساتید به هم نزدیکه چون همون استادی که تو یه دانشگاه دولتی درس میده تو آزاد هم همون درس رو میده

se777en
17-09-2009, 14:33
سلام دوستان
اگه میشه سریعا جواب بدید
من عمران ازاد کرج و عمران صنعتی بابل قبول شدم به نظرتون کجارو برم؟

John Doe
18-09-2009, 00:43
سلام دوستان
اگه میشه سریعا جواب بدید

عمران صنعی بابل

mehdiaga
18-09-2009, 10:25
هیچ فرقی نمیکنه فقط رشته خوب باشه

se777en
18-09-2009, 11:27
هیچ فرقی نمیکنه فقط رشته خوب باشه
یعنی از لحاظ مدرک فرقی ندارند؟

matin_vv
18-09-2009, 11:54
ببينيد الان اولين ملاك در استخدام بند پ يا همون آشنا هست!
ولي براي افرادي كه اين بند رو ندارند، اكثر ادارات دولتي و مراكز بزرگ كارمندانشون رو از طريق آزمون ورودي انتخاب ميكنند. اينجا هم بين سراسري و آزاد فرقي وجود نداره. كما اينكه من يه آشنايي تو بانك پارسيان دارم، كه تو كار انتخاب و مصاحبه با كسايي هست كه از طريق آزمون ورودي پذيرفته شدن. ميگه اكثر رتبه هاي اول دانشگاه آزادي هستن! حالا دليلش چيه رو نميدونم.
اما ميرسيم به يه سري شركت هاي خصوصي. مثلاً فرض كنيد يك استاد دانشگاه صنعتي شريف ميره براي خودش يه شركت باز ميكنه در زمينه پتروشيمي. خب طبيعيه اين آدم يه تعصب خاص داره روي دانشگاه شريف و حتي از پلي تكنيك هم دانشجو نميگيره. اينجا ديگه فقط متقاضياي خاص ميتونند استخدام اونجا بشند.
ولي در غير اين حالت الان فرق چنداني بين سراسري و آزاد نيست. فرضاً شما اگه رشتت معماري باشه، اولين جايي كه ميري ميگن پورتفوليو بده، بعد هم ميشيني پشت كامپيوتر ميگن مثلاً اين راه پله رو بيا با ‌CAD فلان كار رو روش انجام بده. اونجا اگه كار بلد باشي ديگه اهميت نداره كه از كجا اومدي. پس سواد هم خيلي عامل مهميه.

Cyberlife
18-09-2009, 13:03
من دوستم برای استخدام رفته بود به یک شرکت ، مدرکش هم از دانشگاه آزاد گرفته بود ، چند نفر دیگه هم اونجا بودن که مدرکشون رو از دانشگاه دولتی گرفته بودن ، بعد از مصاحبه به علت رتبه بالاتر قبولش کردن ، اصلا مدرک ملاک نیست .

amirmon
18-09-2009, 14:42
به امید موفقیت همه بچه های دانشگاه آزاد و دولتی خیرشو ببینی!

REGISTERED USER
18-09-2009, 14:54
اول بگم اگر دولتی با رتبه بالا و معدل بالا قبول بشی میای صدر ... همینطور آزاد

ولی در حالت عادی هیچ فرقی نداره .... آزاد و دولتی تفاوت گذاشتن خیلی وقته که مرده !

من الان آزادم و با اینکه کارت پایان خدمت ندارم هنوز ، ولی مشغول کارم و با درآمد خوب

برو ببین ملت دولتی ها رو هنوز بیکارند بعد چند سال !

در ضمن ، استخدام هم دیگه مرد ... همه جا فقط پیمانکاری که اونم به اطلاعات و تجربه بستگی داره : سابقه کار !

من خودم 4 سال سابقه کار بیمه دارم ! 1 سال هم آزاد

کجا دیدی 23 ساله با این سابقه کار ؟ مهم همین سابقه کار و تجربه هست که میاره شخص رو ردیف اول

amirmon
18-09-2009, 16:58
سلام دوستان
اگه میشه سریعا جواب بدید

خدا وکیلی این دیگه پرسیدن داشت؟؟؟؟!!!
معلومه دیگه صنعتی بابل....

se777en
18-09-2009, 17:09
حالا به نظر شما میصرفه به خاطر دولتی بودن بابل برم اونجا چون دانشگاه ازاد بهم نزدیکتره؟

Mr_Hamid_Media
18-09-2009, 18:52
به نظر من مدرک مهم نیست. مهم اون تجریه و برش هست که هر کی داشته باشه کارم پیدا میکنه.

sha2ow
18-09-2009, 20:14
نمیدونم کدوم یکی از بزرگان گفته!ولی خوب گفته که سعی کن هرجا که هستی حتی تو پایین ترین مقام و مرتبه یا هرچی دیگه...سعی کن تو قسمتی که مربوط به خودت میشه بهترین باشی.
حالا ببخشید که درست نقل قول نکردم ولی شما معنی را دریاب.
امضای این دوستمون حمید خان هم خیلی تاثیر داره.

mehdiaga
18-09-2009, 20:42
یعنی از لحاظ مدرک فرقی ندارند؟
نمیگم اصلا نه اما تاثیرش کمه . درسته بعضی جاها فرق میزارن اما یادت باشه که این فرق گذاشتن غیر قانونی هست .

amirmon
19-09-2009, 00:33
حالا به نظر شما میصرفه به خاطر دولتی بودن بابل برم اونجا چون دانشگاه ازاد بهم نزدیکتره؟

دانشگاه آزاد اگه تو شهر خودت هست و مشکلی با هزینه اون نداری خوب می تونه قابل تامل باشه که بیشتر روش فکر کنی ولی دانشگاه بابل هم گزینه خیلی خوبیه ..... در هر صورت خودت باید تصمیم بگیری...

راستی مگه هنوز مهلت ثبت نام داری؟؟؟؟!!!!
آزاد که تا 25 شهریور بود!!

mohsen_gh1991
19-09-2009, 13:34
نمیگم اصلا نه اما تاثیرش کمه . درسته بعضی جاها فرق میزارن اما یادت باشه که این فرق گذاشتن غیر قانونی هست .
شما یه جای قانونی به ما نشون بده تا ما دانشگاه آزادیها بریم اونجا.

majid_potter7
19-09-2009, 14:45
به نظر من هنوزم دولتي بهتره...البته بستگي زيادي به رشته داره و پارامتر مهمي به نام ...پارتي....در هر حال اگه بخواين يه جا استخدام شين اگه بحث پارتي مطرح نباشه و همه يه رشته باشن..دولتي ها شانسشون بيشتره..چون طرف ميگه من كه ميخوام همون حقوقو بدم..پس اوني كه جاي بهتر خونده رو بگيرم..من چند مورد اينجوري ديدم..

mehdiaga
19-09-2009, 15:38
شما یه جای قانونی به ما نشون بده تا ما دانشگاه آزادیها بریم اونجا.
عزیزم من که جایی رو دارم :31:
شما بهتره برید رشته مورد علاقه خودتون رو بخونید . فرقی نمیکنه کدوم دانشگاه باشه:46:

arash520
20-09-2009, 19:59
............................

arash520
22-09-2009, 06:33
11111111111111

Reman
22-09-2009, 18:08
برای شما Reman عزیز ارزوی موفقیت می کنم و امیدوارم به تمام
اهدافتون برسید

به امید ایرانی سر بلند

متشکرم . منم واسه شما ارزوی بهترین تصمیم رو در انتخاب رشتتون دارم.
امید وارم یه روزی ایران تو صنعت الکترونیک تو دنیا بهترین باشه.