PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین زبان خارجی برای یک مهندس برق (بعد از انگلیسی)

MatinCracker
19-02-2010, 01:02
سلام دوستان

میخواستم بپرسم بعد از زبان انگلیسی چه زبان دومی برای یک مهندس برق کارایی داره ؟؟ (برای ادامه تحصیل و کار و ...)
مثلا آلمانی بهتره بلد باشیم یا فرانسه یا ...

ممنون میشم راهنمایی کنید.

شاهزاده خانوم
19-02-2010, 01:17
سلام
تا اونجا که من میدونم المان خیلی تو برق قویه

anti_girl
19-02-2010, 16:29
درسته المان تو برق قدرت خیلی قویه.....ژاپن هم در الکترونیک!!

MatinCracker
20-02-2010, 15:24
یعنی زبان آلمانی به درد الکترونیک و کنترل و مخابرات نمیخوره ؟؟؟

behjooei
20-02-2010, 17:29
به نظر من هم اگه آلماني بخوني پشيمون نميشي. ربطي به گرايش خاصي هم نداره.
زبان آلماني زبان صنعتي مي‌باشد و زبان فرانسه زبان شعر و شاعري!!!
البته اگه تو فكر مهاجرت به كانادا هستي كه بايد رو فرانسه كار كني.
راستي ميدوني پر مخاطب ترين زبان خارجي دوم تو دنيا چيه؟
چيني با چند ميليارد جمعيت؟؟!!

نه! اشتباه كردي..........
جواب: زبان اسپانيولي.
چند تا كشور اروپائي و افريقايي و تقريبا" تمام امريكاي جنوبي!

mx_2dar
20-02-2010, 17:33
عجب:31: ولی مهندسی خز شدا بهتره اول ادامه تحصیل بدی بعد بری دنبال زبان :31:

singleguy
20-02-2010, 23:33
زبان انگلیسی شرط اوله! شوما اول از همه تشریف بیار تو تاپیک آکادمی همین انجمن یه چندسالی فعالیت کن تا بعدش بگم برو سراغ چه زبانی :دی

مستر behjooei هم راست میگن فک کنم، اسپانیایی طرفدار زیاد داره و زبان دومی هست که آمریکایی ها تو مدارس میخونن

MatinCracker
21-02-2010, 00:25
من الان تقریبا به زبان انگلیسی تسلط دارم. یه مقدار وقت آزاد دارم گفتم بهتره یه زبان دیگه هم یاد بگیرم. اساتید توی دانشگاه هم آلمانی رو پیشنهاد کردن. خوشبختانه شباهت زیادی هم به انگلیسی داره و یاد گرفتنش تا حدودی راحته.
ممنون

sabuhi
05-03-2010, 11:39
salam duste aziz man chand sal pish hamin moshkele shoma rodashtam ,bayad bebinin koja mikhain edame tahsilbedin ,aval ke age kheili vaght ziad darin behtare tuye takhasose khodetun say konid behtarin beshid maghalat ham tu tamame donya englishe man khodam bade englisi daram farance mikhunam,ama bishtare vaghtamo gozashtam ruye reshteye khodam ,ma iraniha mikhaim tu hame chiz takhasos dashte bashi ,iraniha daryaee hastim be omghe 2 mm,keshvarhaye piskrafte chahi hastand be omge 10000m

Blue_66goola
07-03-2010, 16:18
بهترین زبان برای برق بعد از انگلیسی، آلمانی- فرانسه- و شاید روسی
آلمانی بهترین انتخاب میتونه باشه چون بسیار صنعتی و پیشرفته هستن برادران ژرمن
اسپانیایی توصیه نمیشه چون به کار شما کمتر میاد. اما فرانسه بعد از انگلیسی و آلمانی کارآمد هستش و بسیار هم سخته زبونش
برق خونده باشی میدونی که حتی استاندارد برق هم آلمانیه.

mohsen_gh1991
10-03-2010, 21:42
به نظر من ژاپنی و آلمانی از همه بهتره.

Alamate Soal
10-03-2010, 21:49
زبان فرانسه .

elfy
10-03-2010, 22:11
just germany

seaboy22
27-03-2013, 12:20
سلام به همگی دوستان
راستش این دوستمون کمک حقیقی میخواستن ولی بنظر میرسه بجز یه نفر که خودشم دنبال یاد گرفتن زبان دوم بوده بقیه از روی حدس و گمان نظر دادند(این حس من بوده اگه اشتباه در مورد چند نفر ازشون عذر می خوام) راستش من توی 8 سال سابقه کارم که همه اش هم نیاز به منابع خارجی داشتم با انگلیسی کارم راه افتاده (رشته مخابرات بیشتر طراحی شبکه رادیویی) فقط یه بار به یه پایان نامه ایتالیایی برخوردم.انگلیسی بعنوان زبان مشترک فنی پذیرفته شده، از کتابها گرفته تا سمینارها به انگلیسی ارائه می شن. البته دونستن یه زبان دیگه عالیه ولی اینکه بخواید بدرد کار فنی بخوره خیلی لزومی ندارخ. قبل از همه باید هدفتون رو مشخص کنید که می خواید با اون زبون جدید مطالعه فنی کنید یا با افرادی ارتباط برقرار کنید یا مهاجرت یا ... . به هرحال یاد گرفتن یه زبون جدید خوبه ولی با هدف. موفق باشید.