PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از باتری با آمپر بالاتر ؟!!!

Sharim
25-06-2010, 11:44
سلام دوستان .

لطفا حمله نکنید ، خودم میدونم این کار ، غیر عقلانیه !
فقط میخایم بررسی کنیم !
خوب اما سوال این که : جریان از باتری وارد یک تنظیم کننده میشه ، که ورودی اون متغیر و خروجی اون یکسانه ، چون در طول استفاده از یک باتری وقتی باتری پر میشه و وقتی باتری ضعیف میشه ، باید جریان یکسانی وارد گوشی بشه . حالا این که گوشی تحمل چه آمپر باتری رو داره به چی وابسته است ؟!

مثلا باتری گوشی من 1200 mA هست ، حالا اگر یک 1500 mA بندازم روش چی میشه ؟!
جریان به کجا تحمیل میشه ؟ و اگر قرار باشه چیزی از گوشی بسوزه کدوم قسمت هست ؟!

مثلا یک لامپ 1.5 ولتی ، تا 6 ولت جریان رو هم تحمل میکنه ولی 3 ولت هیچ مشکلی براش به وجود نمیاره .البته اون ولتاژ هست ، باتری ها اکثرا ولتاژ یکسانی دارن اما شدت جریان متفاوته .

Dark.Life
25-06-2010, 13:23
ولتاژ اگه بالاتر بره به دستگاه آسیب میرسه ولی اگه شدت جریان بالا بره هیچ مشکلی پیش نمیاد فقط ظرفیت باتری بالاتر میره و مدت زمان بیشتری کار میکنه
مثله ماشین ... اگه باتری استاندارد مثلاً 50 آمپر باشه 70 بزاری جاش هیچ ضرری نداره و در مواقعی که جریان زیادی از باتری کشیده میشه بهترم جواب میده
یا مثلاً برق خونه ... به برق خونه شما میتونی یه لامپ 20 وات وصل کنی میتونی یه کولر 2000 واتم وصل کنی که هیچ آسیبی به هیچ کدوم نمیرسه ... هر مصرف کننده ای به اندازه نیاز خودش جریان میگیره
حالا اگه شما به جای 1200 یه باتری 1500 بندازی روش مدت زمان بیشتری میتونی از گوشیت استفاده کنی ... باتری قویتر واسه خیلی از گوشیا تو سایت ebay برای فروش هست

Sharim
26-06-2010, 11:07
حالا این تحمل جریان تا چه حدی هست ؟ یعنی به جای یک باتری 1200 میلی آمپر نهایتا چه باتری ای میشه گذاشت ؟
خوب اگه اینطوریه چرا خود شرکت سازنده اینکارو نمیکنه ؟!

Dark.Life
26-06-2010, 11:23
تا هر آمپری که بزاری مشکلی نداره ... چون چیزی قرار نیست این آمپرو تحمل کنه ... مصرف کننده به اندازه نیازش برق میکشه
گفتم شما مثلاً به برق خونه که مثلاً 25 آمپره میتونی یه لامپ نیم آمپری وصل کنی یا یه کولر 10 آمپری و به هیچ کدوم آسیب نمیرسه
اینکه شرکت باتری با آمپر بالاتر نمیزاره به خاطر این هست که باتری با حجم بالاتر اندازه بزرگتری هم داره ... مثلاً یه گوشی مثله اس8300 به خاطر اینکه خودش کوچیکه باتری کوچیکی هم روش میزارن
البته مثلاً باتری 1000 میلی میتونه با 1200 یه اندازه داشته باشه ولی خب اینجوری امکان باد کردنش بیشتر میشه و خطر ناکه

---------- Post added at 01:23 PM ---------- Previous post was at 01:23 PM ----------

تا هر آمپری که بزاری مشکلی نداره ... چون چیزی قرار نیست این آمپرو تحمل کنه ... مصرف کننده به اندازه نیازش برق میکشه
گفتم شما مثلاً به برق خونه که مثلاً 25 آمپره میتونی یه لامپ نیم آمپری وصل کنی یا یه کولر 10 آمپری و به هیچ کدوم آسیب نمیرسه
اینکه شرکت باتری با آمپر بالاتر نمیزاره به خاطر این هست که باتری با حجم بالاتر اندازه بزرگتری هم داره ... مثلاً یه گوشی مثله اس8300 به خاطر اینکه خودش کوچیکه باتری کوچیکی هم روش میزارن
البته مثلاً باتری 1000 میلی میتونه با 1200 یه اندازه داشته باشه ولی خب اینجوری امکان باد کردنش بیشتر میشه و خطر ناکه

ali racer
26-06-2010, 11:36
من اطلاعات الکترونیکی ام ضعیفه
ولی باید بگم که 1200میلی آمپر درست نیست
باید بگیم 1200 میلی آمپر ساعت که واحد ظرفیت یه باتری هستش

Sharim
26-06-2010, 13:11
درسته ، ولی این یک غلط مصطلح هست !
---
یعنی اگر یک باتری پید کنم که سایز یکسان ولی آمپر بالاتری داشته باشه مشکلی نباید پیش بیاد ! روی گوشی قدیمیم چک میکنم ، اگر دیدم واقعا طول عمر گوشی زیاد میشه ، برای N97 هم یه باتری قوی تر گیر میارم ، چون باتری فعلیش زیاد جواب مصرفش رو نمیده !

ali racer
26-06-2010, 21:45
خیلی از بچه ها باتری ان95 8گیگ
رو انداختن رو مدل کلاسیک
بدون مشکل داره براشون کار میکنه
فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد

ghahremanimehdi
26-06-2010, 21:54
همونطور که دوستمون هم گفت هیچ مشکلی پیش نمیاد. به شرطی اینکه باتری ها سایزشون یکی باشه که توی گوشی جا بشه و هم ولتاژ باشه. من گوشی خودم دیاموند هست که باتری قبلیش 850 میلی بود و بعد از مدتی، شرکت سازنده ، باتری 1340 میلی برای این گوشی عرضه کرد.

Sharim
26-06-2010, 22:07
جالبه !
با این حساب باتری چه گوشی هایی رو میشه روی n97mini گذاشت ؟ از نظر سایز میگم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Dark.Life
26-06-2010, 23:10
جالبه !
با این حساب باتری چه گوشی هایی رو میشه روی n97mini گذاشت ؟ از نظر سایز میگم .

ان97 مینی که باتریش خوبه!
ان96 که باتریش ضعیف بود یکی از ebay باتری 1600 میلی براش گرفته بود که نسبت به 950 خودش خیلی قویتر بود
یه سر به ebay بزن شاید چیزی گیرت بیاد ولی به نظر من ارزش نداره
یه شارژری بود که رو ان97 با گارانتی اشانتیون میدادن اگه اونو پیدا کنی بهتره
باتری 5800 شاید بهش بخوره البته فک کنم بلندتره ... چیزی به غیر از این نیست اگه نخوره باید بری سراغ برندای دیگه که احتمالش کمه چیزی گیرت بیاد چون اونا اصلاً کانکتوراشون فرق داره
شاید مال امنیا اچدی بهش بخوره :

باتریش 1500 ه یعنی 300 تا بیشتر از مال خودش

hamed4752
25-03-2018, 12:38
سلام دوستان همون جور که اطلاع دارید پاور بانک هایی با آمپر های بالا وجود دارن .ولتاژشون هم تقریبا با باطری گوشی یکی هست .
العان من دوتا سوال دارم
باطری گوشی من 1800maهست و قصد دارم برد محافظ باطری رو جدا کنم و به جاش باطری های پاوربانک خودمو به شکل باطری درست کنم و رو جلد گوشی با قاب جا بدم
باطری پاوربانک من 10750mahهست یا 10آمپر ولتاژش هم با ولتاژ باطری گوشیم یکی هست
اگه من باطری 10آمپر رو به گوشی خودم وصل کنم مشکلی برا گوشی پیش میاد ؟!
لازم به ذکره که تمام باطری های موجود در بازار از دوقسمت تشکیل شدن یک قسمت باطری و قسمت دوم مدار محافظ .من باطری10آمپر رو به مدار محافظ وصل میکنم و با هم تشکیل یک باطری میدن .
اینم بگم که من فقط میخوام بدونم اگه تو گوشی بزارمش و ازش استفاده کنم تا برقش تموم بشه چی میشه چون اگه بخوام این باطری رو با مدار خود گوشی شارژ کنم قسمت شارژ گوشی میسوزه چون تحمل شارژ کردن این باطری با 10آمپر رو نخواهد داشت.