PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دلیل بی اعتنایی و دست کم گرفتن داوطلبان نسبت به دانشگاه آزاد چیست؟

MOHSEN_A1371
29-08-2010, 02:51
لطفا بیایید همین جا این مبحث را باز کنیم که چرا خیلی از مردم دانشگاه ازاد را دست کم می گیرند و تا میتونند مدرک این دانشگاه را مسخره میکنند

hamidras
29-08-2010, 03:01
بی اعتنایی که وجود نداره !

تنها معضل پول گرفتنه که معمولا همه ترجیح میدن یه جای داغون قبول شنو پول ندن.

الان بعضی از واحد های ازاد سطحشون از دانشگاه های دولتی تهران بالاتره.

HOJ-JAT
29-08-2010, 08:40
به نظر من بخاطر ظرفیت بیش از اندازه دانشگاه ازاد در شهرستانها و قبولی هرکس توش این مشکل بوجود میاد مثلا عمرا سازه کرمان پارسال هر کیرو میشناختم قبول شد کسانی که اصلا اهل درس نبودند..

MaLaS_shz
29-08-2010, 08:50
به نظر من بخاطر ظرفیت بیش از اندازه دانشگاه ازاد در شهرستانها و قبولی هرکس توش این مشکل بوجود میاد مثلا عمرا سازه کرمان پارسال هر کیرو میشناختم قبول شد کسانی که اصلا اهل درس نبودند..
یکی این

یکی هم سطح علمی پایین(از نظر مردم) همون مدرک که به دلیل مورد بالاست که گفتن

Life24
29-08-2010, 09:48
دانشگاه آزاد میری تو.
اما مرد میخواد بیرون بیاد.
شما دیگه یکی یا دو تا درس نیست که با 10 یا فله ای پاس کنی بره پی کارش.
دیگه مرد عمل میخواد که بیرون بیاد.
میری تو ولی بیرون میآی؟

sinasalar2007
29-08-2010, 12:10
دلیلش اینه که ظرفیت دانشگاه ازاد خیلی خیلی زیاده، تا 10 سال پیش طرف می خوند که فقط بره دانشگاه ! ازاد و دولتی فرقی براش نمیکرد
اما الان هر کی درس میخونه ،می خونه برای دولتی و اونی هم که درس نمیخونه میره دانشگاه ازاد

به نظر من دلیل این که مردم بهش بی اعتنایی میکنند همین جو دانشگاه هست

*PiNk PaNTHeR*
29-08-2010, 12:28
معتبر نبودن مدرک(از نظر مردم)
سطح علمی پایین(از نظر مردم)

بعضی از مدارکش معتبرن بعضیاش نیستن.

ولی سطح علمی همش پایینتره. چون سطح اکثر دانشجوهاش به مراتب پایینتره.

dracula_killer
29-08-2010, 17:38
کلا به خاطر اینه که سیستم کشور مشکل داره
طرف یه سال از همه چیزش میگذره و تفریحش میشه عکسای کتاب درسیش تا بره دانشگاه دولتی
اون وقت یکی دیگه تمام سال رو عشق میکنه و دو سه ماه آخر رو شروع می کنه به خوندن اونم نه خیلی جدی که بره دانشگاه آزاد و میره!
خب هر دوشون مثلا چهار سال درس می خونن و لیسانس می گیرن و میان بیرون
حالا اگه بخوان هر دوتا برن یه جا استخدام بشن به طور مثال شما که رئیس شرکتی،کدوم یکی رو استخدام میکنی؟

siafu
29-08-2010, 18:44
الان برای اکثر ارگان ها و شرکت ها تو رشته های فنی مهندسی فرقی نداره... مهم دانش فرده
توی علوم پایه هم همینه ولی معمولا شرکت ها در این رشته های بچه های دولتی رو بیشتر قبول دارن

bahador2009
29-08-2010, 18:59
و اینجاست که اعجاب دانشگاه آزاد خود را نشان میدهد...

ali_disslove
29-08-2010, 19:26
دلیل نمیشه که مدرکش بی ارزش باشه

شما دندانپزشکیه خوراسگان رو نگاه کن تو کل کشور چهارمه بعد از دانشگاه تهرانو اصفهانه یعنی از شیراز مشهدو همدانو هر دانشگاه دولتی جلوتره

در بسیاری از موارد همین دانشگاه آزادی ها هستند که بهترین رتبه های کشوری و جهانی رو میگیرند به خاطر هیئت علمی جوان و به روز-چه علمی چه ورزشی -اختراعات-روباتیک-پزشکی

همه جا هم آزمون میگیرند میخوای مدرکت علی آباد کتول باشه میخواد دانشگاه شهید بهشتی باشه فرقی نداره اونی پیروزه که سطح علمیش بالاتر باشه

پس فردا که رفتی سره کار بت نمیگند تو کدوم دانشگاه اومدی میگند این کارو کدومتون میتونید انجام بدید

تو کارشناسی ارشد هم درصد بسیار زیادی از افرادو از آزاد تشکیل میدند

فقط یکم پولیه به جای راحت نمره دادن بعضی مراکز همین جور میندازند تا پول پارو کنند -به هر حال به ازای هر 4 واحدی که بندازند 60-80 تومن صاحبند پس همین جوری هم مدرک نمیدند

Ninjai
29-08-2010, 20:54
وقتی یه نفر با رتبه بالای 20,000 سراسری ، فیزیک هسته ای تو علوم تحقیقات تهران قبول میشه ، معلومه که سطح علمی دانشجوهاش پایین تره !

siafu
29-08-2010, 21:14
ما برای چی میریم دانشگاه؟؟ واسه اینکه یاد بگیریم اگه بلد بودیم که دیگه نمیرفتیم!
اگه معیار رو ورودی ها بگیرید که اصلا درست نیست... باید ببینید تو دانشگاه طرف چیکارس... اکثر چیزهای مورد نیاز از دبیرستان هم توی دروس پایه دوباره تدریس میشن!
در ضمن رشته هایی مثل برق و مکانیک و... پایه قوی واسه درسای دبیرستان میخواد خیلی از رشته نیازی به این دروس به شکل عملی ندارن.
مثلا لازمه موفقیت توی رشته IT تسلط بر روی دیفرانسیل، انتگرال، فیزیک، شیمی، عربی و... هست؟؟؟ مسلما اینطور نیست. پس اینکه بخواهیم سطح فارغ التحصیلان و سطح دانشگاه رو با سطح ورودی هاش بسنجیم کار درستی نکردیم.
حالا بگذریم از این موضوع که چه بسا خیلی ها شرایط درسی عالی تو دبیرستان داشتن ولی مهارت کنکور دادن نداشتن و نتونستن موفقیتی تو کنکور کسب کنن!

AB
30-08-2010, 18:00
خب شما که میگین شهریه دانشگاه آزاد زیاده پس بین المللی ها چی میشن؟؟؟!!!

با هزینه ترمی 6-7 میلیون:2:.آخرش هم مدرکت رو به اسم دانشگاه مادر میزنن.

به نظر من که آزاد و سراسری فرقی ندارن(البته نه تو چشم زن عمو و زن دایی:27:).

bahador2009
30-08-2010, 18:32
خب شما که میگین شهریه دانشگاه آزاد زیاده پس بین المللی ها چی میشن؟؟؟!!!

با هزینه ترمی 6-7 میلیون:2:.آخرش هم مدرکت رو به اسم دانشگاه مادر میزنن.

به نظر من که آزاد و سراسری فرقی ندارن(البته نه تو چشم زن عمو و زن دایی:27:).
آخه بین المللی ها مگه چندنفرن .
توی هر شهری بری یه دانشگاه آزاد هست ما کلا 1018 شهر داریم که بگیریم 800 تا دانشگاه آزاد کلا وجود داشته باشه هرکدوم هم حد اقل 200 تا دانشجو داشته باشن (که بیشتره ) پس درمیاد حدود 160000 دانشجو (که حدحد اقلشه ) که اگه هر کدوم 700000 تومان شهریه بدن میشه 112000000000 (زیاده نه ! )تومان که باز کمشه .
خوب حالا بگید قابل مقایسه هست یا نه !

siafu
30-08-2010, 20:04
کلا 400 تا دانشگاه آزاد داریم

AB
30-08-2010, 20:51
آخه بین المللی ها مگه چندنفرن .
توی هر شهری بری یه دانشگاه آزاد هست ما کلا 1018 شهر داریم که بگیریم 800 تا دانشگاه آزاد کلا وجود داشته باشه هرکدوم هم حد اقل 200 تا دانشجو داشته باشن (که بیشتره ) پس درمیاد حدود 160000 دانشجو (که حدحد اقلشه ) که اگه هر کدوم 700000 تومان شهریه بدن میشه 112000000000 (زیاده نه ! )تومان که باز کمشه .
خوب حالا بگید قابل مقایسه هست یا نه !

خب بین المللی هم حداقل تو 10 شهر هست.مهم اینه که مدرکت به اسم دانشگاه مادره نه دانشگاه بین المللی.

IMAN SD
30-08-2010, 21:00
در كل با نظر شما كه مردم بي اعتنا هستن موافق نيستم
بعضي دانشگاههاي آزاد از خيلي از سراسري ها هم بهترن

tabrevent
31-08-2010, 00:36
به نظر من پایین بودن سطح سوالات آزمون ورودی و شانس بالای قبولی

AB
31-08-2010, 09:42
به نظر من پایین بودن سطح سوالات آزمون ورودی و شانس بالای قبولی

خب بستگی به رشته هم داره.مثلا میشه با 20 درصد ریاضی مکانیک قبول شد ولی برای پزشکی همه درصدات باید بالای 90-92 باشه.

M . Sayid
31-08-2010, 09:56
در كل با نظر شما كه مردم بي اعتنا هستن موافق نيستم
بعضي دانشگاههاي آزاد از خيلي از سراسري ها هم بهترن

کیه که اینو بدونه ؟؟

تا میگی دانشگاه آزاد انگار ...................

siafu
31-08-2010, 10:37
بستگی داره... به نظرم صدا و سیما خیلی نقش داره اینجا، شما ببینید که فقط کافیه یک طرح کوچیک ایرانی افتتاح بشه... صدا و سیما بیشترین بهره برداری رو میکنه ولی مثلا دانشگاه آزاد واحد کابل افتتاح میشه دریغ از یک خبر کوچیک!!! تیم MRL دانشگاه آزاد قهرمان جهان میشه تو یه رشته ای، مگه پوشش میده؟؟

John Cena723
31-08-2010, 13:02
با حرف گربه سیاه (مخالفان) بارون نمیاد...

Ninjai
31-08-2010, 13:53
فیزیک امسال (نوبت صبح) رشته ریاضی واقعا اینقدر آسون بود که دوستام گفته بودن بالای 90 زدیم ؟ ! یا اینکه توهم زده بودن :31: ؟

dracula_killer
31-08-2010, 14:14
فیزیک امسال (نوبت صبح) رشته ریاضی واقعا اینقدر آسون بود که دوستام گفته بودن بالای 90 زدیم ؟ ! یا اینکه توهم زده بودن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؟
نه راست میگن،من خودم نوبت صبح ریاضی بودم!آی مزخرف بود سوالا!آی مزخرف بود!
انقدر آسون بود حالت بهم میخورد!

MORINIO
31-08-2010, 14:41
آسونی و سختی سوالا که واسه همه هست !

نمیشه گفت چون سطح سوالات دانشگاه آزاد پایینه سطح خود دانشگاه آزاد هم پایینه !

siafu
31-08-2010, 14:53
مگه پارسال اینطور نبود؟
سوالا مشابه سال های گذشته بود دیگه...
فیزیک دانشگاه آزاد معروفه من که از 83 زدم همش آسوم بود!! برعکس شما ریاضیشو میتونی اینجوری بزنی؟؟

VahidDG2007
31-08-2010, 15:49
ورودی رو آسون میگیرن که قبول بشی حال کنی اما وقتی رفتی تو بیرون اومدنت با خداست!!!:27:

Ninjai
31-08-2010, 15:50
آسونی و سختی سوالا که واسه همه هست !

نمیشه گفت چون سطح سوالات دانشگاه آزاد پایینه سطح خود دانشگاه آزاد هم پایینه !

مگه پارسال اینطور نبود؟
سوالا مشابه سال های گذشته بود دیگه...
فیزیک دانشگاه آزاد معروفه من که از 83 زدم همش آسوم بود!! برعکس شما ریاضیشو میتونی اینجوری بزنی؟؟
با اینکه با دانشگاه آزاد موافق نیستم ولی منظورم از این سوال اصلا پایین دانشگاه آزاد نبود !!! :20:

jadoogar5422
31-08-2010, 16:31
من خودم هم دانشگاه سراسري رفتم و هم آزاد.از من ميشنويد هردوش مزخرفه.کلا دانشگاههاي ما شدن سالن مد و عشق و حال.در بهترين حالتش هم تنبلخونه شاه عباس.کلا الان دانشجو جماعت اهل حاله.اصلا دانشجو چيه، استادا هم اهل حالن.من معدل کارشناسيم هفده و نيمه.اين در حاليه که ددر طول دوران تحصيلم حتي يک روز هم تو طول ترم درس نخوندم و حتي يک بار هم جزوه ننوشتم.تو خود حديث مفصل بخوان...

MohandesMCD
31-08-2010, 16:58
اين قضيه دانشگاه آزاد كه ميگين دست كم ميگيرنش همش حرفهايي هست كه به بچه دبيرستاني ها ميگن و تو كلشون كردن
در عمل و چيزي كه مسلما هر عقل سليمي ميگه كار بلد بودن شخص فارق التحصيل هستش.خودم چون عمران خوندم رو مثال ميزنم.شايد واسه استخدام بيان بگن چون معدلم 17 هستش قبولت ميكنيم ولي تا ببينن هيچي حاليم نيست با اردنگي ميندازن بيرون اصلا هم فرقي نداره آزاد هستي يا سراسري/ شريف هستي يا علي آباد كتول!
بعضي دانشگاهاي آزاد واقعا سطح بسيار بالاتري نسبت به سراسري دارن مثل قزوين و علوم تحقيقات و تهران شمال
اين دستمون هم كه ميگن سالن مد هستش(من 7ساله دارم ميشنوم اين حرفها رو) :
اولا همه جوون هستن و از آدمهاي جوون نبايد انتظار پيرمرد بازي داشت اين غريزه طبيعي آدم هستش حالا يه عده ميخان بزنن تو سر اين غريزه مشكل خودشونه
دوما درس خوندن بستگي به خودت داره.نه ميتوني بندازي گردن استاد نه گردن دانشگاه .اگه بخاي ميخوني اگه بخاي ميري دنبال گروه هاي سياسي اگه بخاي ميري دختر بازي! بنده امسال فارق التحصيل شدم دوستم هنوز رياضي يك رو هم پاس نكرده در حاليكه ورودي يك سال هستيم

اينكه ميگن كيلويي نمره ميدن احتمالا از خوش شانسيشون بوده.همين تهران جنوب و تهران مركز كه دوستانم اونجا هستن استادها 90% كلاس رو ميندازن.دوستم ميگفت من فكر ميكردم 15 ميشم شدم 8. خيلي ها افسردگي گرفتن از بس يك درسو با استاد گرفتن و همش افتادن
الان رودهن يك سري رشته ها رو كارداني بدون كنكور ميگيره و هر بيسوادي پول داده داره اونجا درس ميخونه ولي كيلويي نمره نميدن كه بري پاس كني الكي

در مورد سوالهاي كنكور دانشگاه آزاد اينها همش يه بازيه و خوب دبيرستاني ها رو سرگرم ميكنه.شما ميري كنكور ميدي و تموم حالا آسون بوده سخت بوده يا قبول ميشي يا نميشي.بايد مثل كنكور ارشد سخت بگيرن كه گريتون در بياد؟ سوالهاي كنكور آسون باشه چه ربطي به دانشگاه داره؟
ما دبيرستان بوديم ميگفتن بريد دانشگاه بعدش هتله هركاري خاستيد بكنيد ولي بدتر از قبل پوستمون رو كندن آخر هم ميگن شمايي كه از دانشگاه فارق التحصيل ميشي اون چيزي كه هستي 20% مربوط به دانشگاهته و 80% مربوط به خودتون و زحمتي كه براي تحصيلتون كشيديد(هميشه استثنا وجود داره حالا بعضي ها خيلي هتل و كشكي اومدن بالا .دليل نميشه واسه شما اين اتفاق بيفته)

Lord Farshad
31-08-2010, 19:12
درود.

آقا سخت بود از بین این گزینه ها انتخاب کردن؛ چون نمیخواستم همشو انتخاب کنم. آخه متاسفانه شهریه و حرف مهین خانم و شهین خانم تاثیر داره در داوطلب ها.

اما به نگر (نظر) من مهم ترین دلیلش؛ اقدامات سیاسی و صدا و سیما هست. چون اونا نه تنها دانشگاه آزاد رو پوشش نمیدند؛ بلکه همیشه سعی در کوچک کردن و محقر و بد نشون دادنش هم بوده.

شاد و پیروز و سربلند باشید

safoora55
01-09-2010, 05:11
از قدیم گفتن مفت باشه کوفت باشه
توی مملکتی که بین کد سیم کارتش فرق میذارن وقتی به یکی شماره میدی اول نگا می کنه ببینه کد یک هستی دو هستی...اون وقت شما بیا بپرس کدوم کد بهتر خدمات داره؟
قبول دارم که بعضی واحد های آزاد تنه به دانشگاههای دولتی می زنن بعضی ها هم خیلی سطحشون پایینه از اون طرف هم خیلی از دانشگاههای دولتی سنار نمی ارزن ولی خوب کیه که این حرفها حالیش بشه که بابا فلان واحد آزاد ترازش اینه استاداش اونن...
یک زمانی ابتدای تاسیس دانشگاه آزاد به دلیل شهریه ی بالا یی که داشت و نقدینگی کم ورود به دانشگاه از عهده ی هرکسی بر نمیومد عده ای هم بودند که پولشون از پارو بالا می رفت ولی بچه هاشون سربه هوا بودن اهل درس نبودن وقتی آزاد تاسیس شد فکر کردن چه خوب پول میدیم بچه هامو رو مدرک دار می کنیم احتمالا استادای بی جنبه ای هم بودن که بیشتر به این مسایل دامن میزدن(یکی از فامیل های ما استاد آزاده تا چندسال پیش روزی نبود که یکی از باباها با دسته گل و شیرینی نیان در خونه ی استاد اونم توی یه شهر دیگه حالا آدرس و شماره تلفن رو چطوری گیر میاوردن خدا میدونه)همین باعث شد که این مساله توی مردم جا بیفته که دانشگاه آزاد جای بچه پولدارهای بیسواده
کمااین که توی جامعه ی ما مردم زیاد میونه ی خوبی با ثروتمندها نداشتن(مثل قضیه ی خرید سربازی)
حالا با این پس زمینه شما بیا به مهین خانم بگو بچه ام توی دارقوزآباد مهندسی ساخت لنگه دمپایی قبول شده،کفش می بره ولی بگو تهران آزاد پزشکی قبول شده،میگه وا اینا مردمو می کشن آخه پول میدن مترک میگیرن!!!!!!!
سرتون رو درد نیارم ولی این رشته سردراز دارد

safoora55
01-09-2010, 05:23
حالا قبولی کارشناسی که هیچی ولی وقتی وقت ارشد برسه و مثل من خیلی خونده باشی و خوب هم خونده باشی اما به خاطر این که منابع سراسری رو کسی غیر از اساتید برتر نمی دونن اوناهم جز به دانشجوهای خودشون به کسی نمیگن و وقتی ازشون سوال کنی پنجاه تا کتاب(دقیقاپنجاه و دوتا) بهت معرفی می کنن میگن برو همه رو بخون
وقتی میری سرجلسه بعضی سوالها معلوم نیست از تو کدوم آستینی دراومده که توی هفت تا کتاب می گردی جوابش در نمیاد
وقتی درصدهات رو خیلی بهتر از دوستت میزنی ولی به خاطر معدل پایینتر(که اونم به خاطر سیستم ناقص پیام نور ده واحد صفر توش داری) رتبه ات خیلی پایینتر از بقیه ست و حساب می کنی با این معدل(14.5)هرچقدر هم که بالا بزنی عمرا روزانه تهران بیاری
وقتی با رتبه ی بیست و یک ارشد وزارت بهداشت توی سراسری از ششصد اونورتر نمیری
اون وقته که میگی جناب جاسبی هرچقدر هم که پول می گیری از شیر مادر حلالترت باشه برادر

zoorg2
01-09-2010, 05:59
شما می خواید درس بخونید و برید دانشگاه که باهاش پز بدید یا اینکه برید سر کار و آیندتون رو بسازید؟

به عنوان کسی که چند ساله سرکار میره باید بگم که من در این چن سال که با مدرک مهندسی آزاد کار میکنم.تو چن تا شرکت معتبر سابقه دارم و جاهای زیادی هم برا مصاحبه رفتم.باید بگم تا حالا فقط یک جا به مدرک آزاد گیر دادن.جاهای خصوصی که براشون فرقی نداره وفقط کاربلدبودن رو می خوان .جاهای دولتی هم طبق قانون حق ندارن تبعیض قایل بشن.

خوب بریم سر مبحث بعدی.تواین جاهایی که من کار کردم با اینکه خیلی معتبر بودن ،بیشتر کارکنانش آزاد هستن و باید بگم بچه های آزاد تو بازار کار خیلی موفق هستن.

تو بحث فوق لیسانس هم که می دونید داستان چیه.من از بین هم دوره ای های خودم 80 درصد فوق رو تو دولتی قبول شدن! پس نگید سطح دانشگاه پایینه.حتی یکیشون هم که درسش خوب نبود بعد دو سال دیدم اسمش رو تو روزنامه تو تبلیغ یه موسسه کنکور ارشد زده بودن با رتبه زیر 50!!!

به نظر من اصل زندگی تو تلاشه و بچه های آزاد قدر پولی رو که میدن می دونن و خیلی پرتلاشن و تو بازار کار خیلی موفقن.بعضی واحدهای دورافتاده این دانشگاه ممکنه یه خورده امتحاناشون رو آسون بگیرن و لی جاهای خوبش واقعا پوس می کنن.دانشگاه ما که واقعا اذیتمون کرد.من تو چند تا درس تخصصی وبا خوندن زیاد و اینکه درسم هم خیلی خوب بود به زور نمره 14-15 اوردم.اکثرن هم یکی دوبار می افتادن.خلاصه سخت گیری ها زیاد بود.

یه نصیحت می کنم از من بپذیرید.به جای فک کردن به نو ع دانشگاه به فکر نوع رشته تحصیلی باشد.چون مثلا با فیزیک محض دانشگاه تهران باید بیکاری بکشید ولی با مدرک پزشکی یا مهندسی حتی دانشگاه ازاد واحد دوقوز آباد میتونید سریع مشغول به کار بشید.

والسلام

---------- Post added at 06:59 AM ---------- Previous post was at 06:55 AM ----------

از نظر عامه مردم البته علی الخصوص اونا که دانشجوی ازادی نداشتن آزاد و سراسری مثل همراه اول و ایرانسل می مونه!!

حالا هرچی بگی بابا ایرانسل جدیدتره .خدماتش خوبه .فلان وبهمانه... باز هم مردم ما فک میکنن سیم کارت برا کلاس گذاشتنه.این قضیه هم شبیه همونه

raminrad
01-09-2010, 06:55
با سلام

به نظر من دلیل اول اینه که در طی این سال های اخیر البته به جز مراکز تهران و چند جای دیگه توی جاهای دیگه هرکی امتحان بده قبول میشه که این یعنی خود دانشگاه آزاد داره تیشه به ریشه خودش و اعتبار دانشجویان این دانشگاه می زنه و من به برای مسئولان دانشگاه آزاد متاسفم که کیفیت رو فدای کمیت اون هم بیش تر از لحاظ مالی می کنن و در درجه دوم به نظرم هزینه های بالا علت بی اعتنایی و دست کم گرفتن دانشگاه آزاده و به نظرم سومیش هم همین دست انداختن مردمه که مثلا پارسال نتایج رو 10 شهریور دادن امسال جاسبی گفت نتایج را زود اعلام می کنیم تا ... بقیشو خودتون می دونید
اما نشون به این نشون که امروز 10 شهریوره و هنوز حتی خبری از زمان اعلام نتایج نیست

با تشکر

masih eia
01-09-2010, 08:24
من یه چیزا نفهمیدم یعنی ما اگه مثلا دانشگاه یزد و هم علوم تحقیقات مکانیک آوردیم بریم آزاد؟؟؟

siafu
01-09-2010, 10:30
خوب اگه تهرانی هستی مگه دیوونه ای پاشی بری یزد؟؟
دانشگاه علوم تحقیقات که بهتره! هزینه های رفت و آمد و... هم که داری

VahidDG2007
01-09-2010, 10:30
اين قضيه دانشگاه آزاد كه ميگين دست كم ميگيرنش همش حرفهايي هست كه به بچه دبيرستاني ها ميگن و تو كلشون كردن
در عمل و چيزي كه مسلما هر عقل سليمي ميگه كار بلد بودن شخص فارق التحصيل هستش.خودم چون عمران خوندم رو مثال ميزنم.شايد واسه استخدام بيان بگن چون معدلم 17 هستش قبولت ميكنيم ولي تا ببينن هيچي حاليم نيست با اردنگي ميندازن بيرون اصلا هم فرقي نداره آزاد هستي يا سراسري/ شريف هستي يا علي آباد كتول!
بعضي دانشگاهاي آزاد واقعا سطح بسيار بالاتري نسبت به سراسري دارن مثل قزوين و علوم تحقيقات و تهران شمال
اولا همه جوون هستن و از آدمهاي جوون نبايد انتظار پيرمرد بازي داشت اين غريزه طبيعي آدم هستش حالا يه عده ميخان بزنن تو سر اين غريزه مشكل خودشونه
دوما درس خوندن بستگي به خودت داره.نه ميتوني بندازي گردن استاد نه گردن دانشگاه .اگه بخاي ميخوني اگه بخاي ميري دنبال گروه هاي سياسي اگه بخاي ميري دختر بازي! بنده امسال فارق التحصيل شدم دوستم هنوز رياضي يك رو هم پاس نكرده در حاليكه ورودي يك سال هستيم

اينكه ميگن كيلويي نمره ميدن احتمالا از خوش شانسيشون بوده.همين تهران جنوب و تهران مركز كه دوستانم اونجا هستن استادها 90% كلاس رو ميندازن.دوستم ميگفت من فكر ميكردم 15 ميشم شدم 8. خيلي ها افسردگي گرفتن از بس يك درسو با استاد گرفتن و همش افتادن
الان رودهن يك سري رشته ها رو كارداني بدون كنكور ميگيره و هر بيسوادي پول داده داره اونجا درس ميخونه ولي كيلويي نمره نميدن كه بري پاس كني الكي

در مورد سوالهاي كنكور دانشگاه آزاد اينها همش يه بازيه و خوب دبيرستاني ها رو سرگرم ميكنه.شما ميري كنكور ميدي و تموم حالا آسون بوده سخت بوده يا قبول ميشي يا نميشي.بايد مثل كنكور ارشد سخت بگيرن كه گريتون در بياد؟ سوالهاي كنكور آسون باشه چه ربطي به دانشگاه داره؟
ما دبيرستان بوديم ميگفتن بريد دانشگاه بعدش هتله هركاري خاستيد بكنيد ولي بدتر از قبل پوستمون رو كندن آخر هم ميگن شمايي كه از دانشگاه فارق التحصيل ميشي اون چيزي كه هستي 20% مربوط به دانشگاهته و 80% مربوط به خودتون و زحمتي كه براي تحصيلتون كشيديد(هميشه استثنا وجود داره حالا بعضي ها خيلي هتل و كشكي اومدن بالا .دليل نميشه واسه شما اين اتفاق بيفته)

درود بر شما

همه ی حرف ها و جوانب و واقعیت ها دقیقا در این پست بود دیگه حرفی نمیمونه برا گفتن :20:

siafu
01-09-2010, 10:35
با سلام

به نظر من دلیل اول اینه که در طی این سال های اخیر البته به جز مراکز تهران و چند جای دیگه توی جاهای دیگه هرکی امتحان بده قبول میشه که این یعنی خود دانشگاه آزاد داره تیشه به ریشه خودش و اعتبار دانشجویان این دانشگاه می زنه و من به برای مسئولان دانشگاه آزاد متاسفم که کیفیت رو فدای کمیت اون هم بیش تر از لحاظ مالی می کنن و در درجه دوم به نظرم هزینه های بالا علت بی اعتنایی و دست کم گرفتن دانشگاه آزاده و به نظرم سومیش هم همین دست انداختن مردمه که مثلا پارسال نتایج رو 10 شهریور دادن امسال جاسبی گفت نتایج را زود اعلام می کنیم تا ... بقیشو خودتون می دونید
اما نشون به این نشون که امروز 10 شهریوره و هنوز حتی خبری از زمان اعلام نتایج نیست

با تشکر

سلام
نه خیلی از واحدها قبولیش اینطوری که میگی نیست... در ضمن به نظر من قطعا این یک مزیت و نقطه + هست که به سمتی برن که ورود رو راحت و خروج رو سخت کنند...
اینا باید دانشجو زیاد بگیرن که هزینه هاشون در بیاد و دانشگاه رو درست کنن پس به هر دری میزنن که ظرفیت واحدشون رو افزایش بدن
در مورد هزینه ها هم قبول دارم. مردم معمولی پرداخت این هزینه ها براشون سخته

safoora55
01-09-2010, 10:49
من یه چیزا نفهمیدم یعنی ما اگه مثلا دانشگاه یزد و هم علوم تحقیقات مکانیک آوردیم بریم آزاد؟؟؟
یزد سطح علمیش خیلی بالاست دانشجوهاش هم خیلی درسخونن
اما مثلا بیرجند اصلا نمی تونه به پای علوم تحقیقات برسه(مثلا گفتم دانشگاه خاصی مدنظرم نبود)
در کل باید ببینی دانشگاهی که میخوای بری امکاناتش چقدره؟ استاداش کیان؟ دانشجوهاش چقدر درسخونن؟ فرقی نمیکنه که آزاد باشه یا دولتی
این رو هم قبول دارم به هرحال بعضی دانشگاههای دولتی تهران یا چندشهر دیگه سطحشون از علوم تحقیقات هم بالاتره این برای هر رشته و دانشکده ای فرق میکنه باید نسبت به هر رشته ای جداگانه سنجید

bax_021
01-09-2010, 10:57
this college is bullshit :2:
شما که هنوز فرق کالج و دانشگاه رو نمی دونید چیه بهتره نظرتونو برای خودتون نگه دارید و ابراز احساسات نکنید

danialsalehi
01-09-2010, 11:05
سلام
مشکل دانشگاه ازاد اینه که هر کسی تو امتحانش شرکت کنه قبول میشه. دلیل دست کم گرفتن افراد هم فقط همینه. چون همه قبول میشن
البته فکر میکنم دانشگاههای ازاد تهران اینطور نباشه که همه قبول بشند.
ولی تو شهرهای دیگه حس میکنم 99 درصد افرادی که امتحان میدن قبول میشن. گ
واسه همین هم داوطلبان هم خانواده ها زیاد دانشگاه ازاد رو قبول ندارن.
وگرنا نمیشه گفت که دانشگاه ازاد چون پول میدی پس بهت نمره میدن یا سطح علمیش پایینه یا ...
البته اگه کسی بخواد واقعا درس بخونه فضایی که تو بعضی از دانشگاههای سراسری وجود داره و همه به فکر درس خوندن هستند باعث میشه که فرد راحت تر به ایده ال هاش برسه.

raminrad
01-09-2010, 11:49
با سلام

دوست عزیز جناب آقای siafu من هم اگر دقت کرده باشین لفظ همه رو به کار نبردم خواهش می کنم قبل از نظر دادن پست رو با دقت بخونین

با تشکر

IMAN SD
01-09-2010, 12:07

كاملا باهات موافقم

Amirdb
01-09-2010, 17:32
به نظر من فقط ذهنیت بدیه که معلمای دبیرستان واسه دانش آموزا درست کردند :13:
پارسال یه عده از دوستام بودن دقیقا همین موقع میگفتن آزاد چیه؟کی آزاد میره؟آزاد مال تنبلاست.امسال که نتیجه سراسریشون اومد و همشون 5 رقمی بودن یه سریشون دارن تو سر خودشون میزنند که آزاد چرا شرکت نکردن و یه سریشون از خداشونه که رشته ای که زدن رو بیارن وبا کله برند

متاسفانه این ذهنیت هم واسه من به وجود اومده بود و میخواستم که کنکور ازاد رو شرکت نکنم که الان خدا رو شکر میکنم که آزمون رو شرکت کردم

clickestan
01-09-2010, 17:44
سخت بودن یا آسون بودن سطح سوالات ربطی نداره که!
اگه آسونه برای همه آسونه و از طرف دیگه میانگین درصدا میره بالا
یعنی چه سوالا سخت باشه چه آسون میانگین درصدا بالا و پایین میشه وگرنه رقابت همون رقابته و ترازا همون تراز
یعنی اگه یه درسو شما تو دولتی 50 درصد بزنی خیالت بابت قبولیت راحته تو آزاد باید 80 به بالا بزنی و اگه بخوای همون 50 بزنی کلات پس معرکه هستش!

bax_021
01-09-2010, 18:21
به نظر من فقط ذهنیت بدیه که معلمای دبیرستان واسه دانش آموزا درست کردند :13:
پارسال یه عده از دوستام بودن دقیقا همین موقع میگفتن آزاد چیه؟کی آزاد میره؟آزاد مال تنبلاست.امسال که نتیجه سراسریشون اومد و همشون 5 رقمی بودن یه سریشون دارن تو سر خودشون میزنند که آزاد چرا شرکت نکردن و یه سریشون از خداشونه که رشته ای که زدن رو بیارن وبا کله برند

متاسفانه این ذهنیت هم واسه من به وجود اومده بود و میخواستم که کنکور ازاد رو شرکت نکنم که الان خدا رو شکر میکنم که آزمون رو شرکت کردم
من قشنگ یادمه شما تا روز قبل امتحان آزاد می پرسیدی شکرت کنم یا نه :31:
خوشحالم کار درست رو کردی
خود منم تا یه ماه به کنکور نمی خواستم شرکت کنم
ولی الان منتظر آزادم
این حرفام همش چرته
آدمایی رو می شناسم که از آزاد به جایی رسیدن که سراسری ها تو خواب می بینن
درس خوندن و تلاش فقط به خود طرف بستگی داره

LiLiyaan
01-09-2010, 18:52
.......................

Amirdb
01-09-2010, 19:22
this college is bullshit :2:

عزیزم یه کلمه رو یاد گرفتی هی تو این تاپیکا میگی :31::31:
باشه باشه فهمیدیم به خدا فهمیدیم شما کلمه bullshit رو بلدی.به جان خودمون فهمیدیم دیگه
به کی قسم بخورم که فهمیدیم شما این کلمه رو بلدی:31:

reza3600
01-09-2010, 19:55
دوستان !
وقتی دانشگاه ازاد پول میگیره و سراسری رایگانه طبیعتن همه دوست دارند برن سراسری چون رایگانه. بنابراین نفرات بالای کنکور میرن سراسری و کسانی که کمتر درس خوندند میرن ازاد. برای همینه که حداقل بین دانشجویان دانشگاه ازاد و سراسری اختلاف سطح علمی ایجاد میشه.
فقط کافیه برید ببینید چند نفر از نفرات برتر کنکور کارشناسی ارشد از دانشگاه ازاد هستند. . و یا توی مرجله اول المپیاد دانشجویی به شیوه ی غیر متمرکز چند نفر دانشگاه ازادی وجود دارند.
من خودم دانشگاه ازاد لیسانس گرفتم دارم اینارو میگم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برگزیدگان نهایی المپیادها در سالهای مختلف:

samanajan
01-09-2010, 22:12
دلیل اصلی فرهنگ بدی که تو جامعه هست

دانشگاه آزاد = مدرک پولی

REGISTERED-USER
01-09-2010, 23:01
برای خود من مهم نبود ... مدرک رو گرفتیم و توی کار هم خودمون رو نشون دادیم موفق بودیم ! همین ! حالا هی برید بگید ای ای دانشگاه آزاد ! فعلا که همشون دارن میرن سر کار و بعد دولتی ها دارن میرن هندونه فروشی و تاکسی !

Ninjai
01-09-2010, 23:19
نباید صفر و صدی نگاه کرد .نمیشه آزاد رو 0 کرد سراسری رو 100 .

خلاصه از حق نگذریم دانشگاهی رو که بعضی از دانشجوهاش تو سراسری مجاز هم نشدن رو نمیشه هم سطح سراسری گرفت . ((البته نه همه ی دانشگاه آزاد ها و نه همه ی سراسری ها ))
البته بازم میگم . صفر و صدی نباید قضاوت کرد .

REGISTERED-USER
01-09-2010, 23:21
من دوست داشتم همه بهش میگفتن خنگ ... رتبه سراسری بعد دوسال از 70000 شد 75000 !

بعدش هم اومد آزاد ... ولی درس خوند معدلش شد18.93 !

بعد هم رفت ارشد ... الان هم داره تو یه شرکت خیلی خوب کار میکنه

John Cena723
02-09-2010, 00:01
من یه چیزی میگم شاید برای بعضیا خنده دار بیاد ولی اگر یکم با خودتون فکر کنید می بینید حق با منه :

اول اینکه من هنوز منتظر نتایج هستم ، بنابراین حرفی که میزنم جانبداری از کسی نیست . دوم اینکه ، تمام کسانی که تو سراسری رتبه های خوب و چشمگیری رو کسب میکنند از سه حالت خارج نیستند : خرخونی به مقدار بسیار زیاد ، پول خرج کردن زیاد ، داشتن سهمیه . البته بعضیا با خرج زیاد و خرخونی بازم رتبه خوبی کسب نمی کنند که باید ریشه یابی کرد دلیلش چی بوده . البته موردهای دیگه هم هستش که به ندرت یافت میشه . حالا این حرفا رو زدم که بگم هر کسی تو سراسری رتبش بد میشه نشون از خنگ بودنش نیست و اصلا نباید نگران این موضوع باشه و اتفاقا باید بره دنبال رشته تخصصی ای که دوستش داره و مطمئن باشه که حتما موفق میشه در اون رشته . حالا فامیل ازت میپرسند دانشگاه آزاد درس میخونی یا سراسری . یه عده شرمشون میشه بگند آزاد و افسوس میخورند که ای کاش سراسری قبول میشیدم . ببینم حالا شما مدرکت رو از سراسری بگیری اون فامیل یا کسی که باهاش رو در وایسی داری میاد برات کار پیدا میکنه ، اونم صرف اینکه سراسری درس خوندی؟ نه برادر من ، اول از همه میگند چند مرده حلاجی؟ اصلا چیزی حالیت هست؟ بعدشم من خود داییم که دانشگاه علامه درس میخونه میگه تو کلاس خودمون طرف از آزادِ نمیدونم کجا اومده ارشد علامه قبول شده و به نظرم کار کسی که از کارشناسی آزاد بیاد ارشد سراسری خیلی درسته .

کسایی هم که میگند آزاد چرته تا حالا از دم دانشگاه آزادم رد نشدند و از روی شکم سیری حرف میزنند . من فقط میگم در مقابل این افراد سکوت کنید چون یه درجه از شما پایین ترند.

Ninjai
02-09-2010, 00:30
من یه چیزی میگم شاید برای بعضیا خنده دار بیاد ولی اگر یکم با خودتون فکر کنید می بینید حق با منه :

اول اینکه من هنوز منتظر نتایج هستم ، بنابراین حرفی که میزنم جانبداری از کسی نیست . دوم اینکه ، تمام کسانی که تو سراسری رتبه های خوب و چشمگیری رو کسب میکنند از سه حالت خارج نیستند : خرخونی به مقدار بسیار زیاد ، پول خرج کردن زیاد ، داشتن سهمیه . البته بعضیا با خرج زیاد و خرخونی بازم رتبه خوبی کسب نمی کنند که باید ریشه یابی کرد دلیلش چی بوده . البته موردهای دیگه هم هستش که به ندرت یافت میشه . حالا این حرفا رو زدم که بگم هر کسی تو سراسری رتبش بد میشه نشون از خنگ بودنش نیست و اصلا نباید نگران این موضوع باشه و اتفاقا باید بره دنبال رشته تخصصی ای که دوستش داره و مطمئن باشه که حتما موفق میشه در اون رشته . حالا فامیل ازت میپرسند دانشگاه آزاد درس میخونی یا سراسری . یه عده شرمشون میشه بگند آزاد و افسوس میخورند که ای کاش سراسری قبول میشیدم . ببینم حالا شما مدرکت رو از سراسری بگیری اون فامیل یا کسی که باهاش رو در وایسی داری میاد برات کار پیدا میکنه ، اونم صرف اینکه سراسری درس خوندی؟ نه برادر من ، اول از همه میگند چند مرده حلاجی؟ اصلا چیزی حالیت هست؟ بعدشم من خود داییم که دانشگاه علامه درس میخونه میگه تو کلاس خودمون طرف از آزادِ نمیدونم کجا اومده ارشد علامه قبول شده و به نظرم کار کسی که از کارشناسی آزاد بیاد ارشد سراسری خیلی درسته .

کسایی هم که میگند آزاد چرته تا حالا از دم دانشگاه آزادم رد نشدند و از روی شکم سیری حرف میزنند . من فقط میگم در مقابل این افراد سکوت کنید چون یه درجه از شما پایین ترند.
اینو حق داری ، ولی منم حق دارم ! :31:

نباید صفر و صدی نگاه کرد .نمیشه آزاد رو 0 کرد سراسری رو 100 .

خلاصه از حق نگذریم دانشگاهی رو که بعضی از دانشجوهاش تو سراسری مجاز هم نشدن رو نمیشه هم سطح سراسری گرفت . ((البته نه همه ی دانشگاه آزاد ها و نه همه ی سراسری ها ))
البته بازم میگم . صفر و صدی نباید قضاوت کرد .

iceweek
02-09-2010, 00:52
من بعضی چیزها از دانشگاه ازاد دیدم که واقعا نوبره.یه استاد دانشگاه ازاد میگفت همکارم سکه میگرفت نمره میداد.
یکی دیگه زن گرفته بود درس 3 واحدی به همه دو نمره داده بود و...

ولی اینکه بخوایم بگیم کسی که رفت دانشگاه ازاد بی سواد میاد بیرون به هیچ وجه درست نیست.ولی به معدل داشنگاه دولتی بیشتر میشه اعتماد کرد
من تجربه هردو دانشگاه را دارم.توی ازاد خیلی راحت تر نمره میدن

iceweek
02-09-2010, 00:52
من بعضی چیزها از دانشگاه ازاد دیدم که واقعا نوبره.یه استاد دانشگاه ازاد میگفت همکارم سکه میگرفت نمره میداد.

ولی اینکه بخوایم بگیم کسی که رفت دانشگاه ازاد بی سواد میاد بیرون به هیچ وجه درست نیست.ولی به معدل داشنگاه دولتی بیشتر میشه اعتماد کرد

iceweek
02-09-2010, 00:53

masih eia
02-09-2010, 08:45
برای خود من مهم نبود ... مدرک رو گرفتیم و توی کار هم خودمون رو نشون دادیم موفق بودیم ! همین ! حالا هی برید بگید ای ای دانشگاه آزاد ! فعلا که همشون دارن میرن سر کار و بعد دولتی ها دارن میرن هندونه فروشی و تاکسی !
معذرت میخوام این طور که شما صحبت میکنی سراسری رفتن اشتباهه دیگه؟؟؟؟در ضمن اینجا منظور ما از سراسری غیر انتفاعی و پیام نور نیستا.

safoora55
02-09-2010, 09:34

تا اونجایی که من میدونم واحدهایی مثل تهران یا حتی همین قم خودمون خیلی از استادهاشون با دانشگاههای تراز اول دولتی یکین باور نداری چندتا مثال بزنم
نمونه اش یکی از استادهای علوم تحقیقات که مدتی مدیر گروه علامه بوده کافیه یه خورده ازش تعریف کنی تا چند نمره اضافه بیاری خواهر من علامه بود میگفت اونجا هم همین بازیها هست که دانشجو بدوه دنبال استاد برای نمره ولی از اون طرف استادهایی هستن توی همین علوم تحقیقات که دولتی تدریس ندارن ولی دریغ از یکصدم نمره که همینطوری بیخودی بدن
پس اینکه بگی استادهای آزاد اینطورین ولی دولتی نه درست نیست همه جا ممکنه همه جور استادی باشه ولی معمولا استادهای تراز اول کمتر بی خودی نمره میدن که همین خودش یک اعتباری برای دانشگاه میاره

VahidDG2007
02-09-2010, 10:57
توی ازاد خیلی راحت تر نمره میدن

باشه حتما :27:!!!

شما یه سری به دانشگاه آزاد واحد های مشهد مخصوصا فنی مهندسی بزن اونوقت میبینی که برای نمره چه له لهی میزنن :27:

farhad1122
02-09-2010, 12:46
یعنی کسی که این همه می خونه ، چشاش از زیاد خوندن ضعیف میشه،همش تو خونه درس میخونه و تنها تفریحش میشه درس خوندن و پدر خودشو درمیاره بعد میره شریف، در نهایت میشه هنونه فروش ولی کسی که یک هفته می خونه دانشگاه آزاد قبول میشه میره سر کار و میلیون میلیون پول میگیره! پس چرا تو فامیلمون هر کی دانشگاه آزاد رفته باید با پارتی بره سر کار ولی یکی از فامیلامون که برق قدرت و نفت شریف رو همزمان خوند، دانشگاه های آمریکا خودشون بهش پیشنهاد دادن که بیاد آمریکا و مخارجشم خودشون میدن. الانم اونجا داره کار میکنه و پولش از پارو بالا میره. فقط تعداد کمی از دانشگاه های آزاد به درد می خورن ولی توی دانشگاه های دولتی (منظور پیام نور و غیرانتفاعی نیست) تعداد کمی دانشگاه پیدا میشه که به درد نخوره.

bax_021
02-09-2010, 14:42
یعنی کسی که این همه می خونه ، چشاش از زیاد خوندن ضعیف میشه،همش تو خونه درس میخونه و تنها تفریحش میشه درس خوندن و پدر خودشو درمیاره بعد میره شریف، در نهایت میشه هنونه فروش ولی کسی که یک هفته می خونه دانشگاه آزاد قبول میشه میره سر کار و میلیون میلیون پول میگیره! پس چرا تو فامیلمون هر کی دانشگاه آزاد رفته باید با پارتی بره سر کار ولی یکی از فامیلامون که برق قدرت و نفت شریف رو همزمان خوند، دانشگاه های آمریکا خودشون بهش پیشنهاد دادن که بیاد آمریکا و مخارجشم خودشون میدن. الانم اونجا داره کار میکنه و پولش از پارو بالا میره. فقط تعداد کمی از دانشگاه های آزاد به درد می خورن ولی توی دانشگاه های دولتی (منظور پیام نور و غیرانتفاعی نیست) تعداد کمی دانشگاه پیدا میشه که به درد نخوره.
خب معلومه شریف و تهران و امیرکبیر اینطورین
مقایسه بین واحدهای خوب آزاد و واحد ها دیگه (غیر 3 تایی که گفتم) سراسری هست

roteal2007
02-09-2010, 14:55
ببین دوست من ما آزاد خمینی شهر توی قطب مکانیک کشور هست و میتونم به جرات بگم پوستمون دارن میکنن.... مدرک مکانیکش که ارزشش بالاست بالاتر از نجف آباد ...استادا هم با 20 پاس نمیکنن با 15 در بهترین شرایط پاس میکنن....یه جا هم هست مثل مجلسی که میری حاضری میزنی پایان ترمم یکم دمه استاد و میبینی میشی 19.
دانشگاه آزاد واحد ما قیفش بر عکسه.
شاد باشی.

bnmnb
02-09-2010, 15:14
دوست من الان تو دانشگاه سراسری فرضا 1 کتاب 200 صفحه باشه حداقل 180 صفحه و بعضی جاها 200 صفحه رو درس می دن .بعد تو خیلی از آزادهای خوب فوقش 120 صفحه.
الان توی علوم تحقیقات فارس(یکی از بهترین دانشگاهها ی آزاد کشور) تا فصل 14 کتاب رو درس دادن ولی توی سراسری شیراز تا 29.
خودتون بگید کی بیشتر یاد گرفته

---------- Post added at 04:14 PM ---------- Previous post was at 04:09 PM ----------

1 چیز دیگه یارو ریاضی منفی می زنه می ره ریاضی محض می خونه .به نظرتون مردم با دیدن اینا چه فکری می کنن.
البته بگم دانشگاه آزاد های خوبی هم هست ولی نه زیاد

ali_disslove
02-09-2010, 15:15
شما لطف کنید بیاید یه بار یکی از آزاد های مطرح ببینید چه جوری نمره میدند تا دیگه هیچ وقت نگید آزاد نمره میده

بد تربن چیزی که داره آزاد همین نمره دهیشه که واقعا مزخرف و با هزار بدبختیه

اصول 1 هر مهرماه 3 تا کلاس میگیره بعد تو نیمسال دوم میشند 2 تا کلاس یعنی 2/3 رو میریزه(اینم بگم که اصول 1 پیشنیاز تمامی دروسه دیگست و کسی نمیتونه نگیره و از ترم های قبلی باشه)

bnmnb
02-09-2010, 15:20
شما لطف کنید بیاید یه بار یکی از آزاد های مطرح ببینید چه جوری نمره میدند تا دیگه هیچ وقت نگید آزاد نمره میده

بد تربن چیزی که داره آزاد همین نمره دهیشه که واقعا مزخرف و با هزار بدبختیه

اصول 1 هر مهرماه 3 تا کلاس میگیره بعد تو نیمسال دوم میشند 2 تا کلاس یعنی 2/3 رو میریزه(اینم بگم که اصول 1 پیشنیاز تمامی دروسه دیگست و کسی نمیتونه نگیره و از ترم های قبلی باشه)
دوست من به خاطر اینه که دوباره پول بگیرن نه این که بخوان خیلی خوب بفهمونن

farhad1122
02-09-2010, 15:27
بله، منم قبول دارم که خیلی از دانشگاه های آزاد سخت نمره میدن و پدر دانشجو رو درمیارن، اما این دلیل نمیشه که دانشجو بهتر درسو یاد بگیره. توی دانشگاه آزاد همه ی پول دانشگاه از جیب دانشجو تامین میشه، اگه شما تو یه درس بیفتین باید یه بار دیگه کلاس بگیرید و دوباره پول بدید که این به نفع دانشگاهه در حالی که در دانشگاه های دولتی تا مجبور نباشن دانشجو رو نمیندازن چون دولت باید پولشو بده. برا همین توی دانشگاه های آزاد بیشتر از دانشگاه های دولتی وقت دانشجو هدر میره و باید کتاب و درسای تکراری بخونه ولی دانشگاه دولتی هم بیشتر باهاشون کار می کنن(البته معمولاً) و هم سر کلاس بیشتر تمرین می کنن با دانشجوها و وقتی یه دانشجو درسو بلده الکی نمی ندازنش که باعث شه وقتش هدر بره و دوباره یه کتابو بخونه.

sayyad mohammad
02-09-2010, 15:31
هم شهریه اش بالاست ، هم سطح علمی پایینی داره .هرکی سراسری قبول نشه ،دانشگاه آزاد حتمی.به قول یکی از دوستام : "دانشگاه آزاررر"

reza3600
02-09-2010, 15:38
بله، منم قبول دارم که خیلی از دانشگاه های آزاد سخت نمره میدن و پدر دانشجو رو درمیارن، اما این دلیل نمیشه که دانشجو بهتر درسو یاد بگیره. توی دانشگاه آزاد همه ی پول دانشگاه از جیب دانشجو تامین میشه، اگه شما تو یه درس بیفتین باید یه بار دیگه کلاس بگیرید و دوباره پول بدید که این به نفع دانشگاهه در حالی که در دانشگاه های دولتی تا مجبور نباشن دانشجو رو نمیندازن چون دولت باید پولشو بده. برا همین توی دانشگاه های آزاد بیشتر از دانشگاه های دولتی وقت دانشجو هدر میره و باید کتاب و درسای تکراری بخونه ولی دانشگاه دولتی هم بیشتر باهاشون کار می کنن(البته معمولاً) و هم سر کلاس بیشتر تمرین می کنن با دانشجوها و وقتی یه دانشجو درسو بلده الکی نمی ندازنش که باعث شه وقتش هدر بره و دوباره یه کتابو بخونه.

اخه این پول دوباره واحد گرفتن که توی جیب استاد نمیره که بخاد طرف رو رد کنه.
به نظر من این حرف صحت نداره. تو دانشگاه ما کسایی هستند که 7 سال برای گرفتن لیسانس وقت تلف کردند و از استادا طلبکارند و میگن که استاده ها اینا رو عمدن رد میکنند. نمیگم بعضی استاد این کار رو نمیکنند ولی دیگه همه که نیستند.

bnmnb
02-09-2010, 15:43
اخه این پول دوباره واحد گرفتن که توی جیب استاد نمیره که بخاد طرف رو رد کنه.
به نظر من این حرف صحت نداره. تو دانشگاه ما کسایی هستند که 7 سال برای گرفتن لیسانس وقت تلف کردند و از استادا طلبکارند و میگن که استاده ها اینا رو عمدن رد میکنند. نمیگم بعضی استاد این کار رو نمیکنند ولی دیگه همه که نیستند.
کی همچین حرفی رو زده؟؟؟
استاداگه کلاس برداره از کی پول می گیره؟؟؟از دانشجویی که سر کلاس هست.دوست من مطمئن باش به خاطر پول می اندازن

reza3600
02-09-2010, 16:10
کی همچین حرفی رو زده؟؟؟
استاداگه کلاس برداره از کی پول می گیره؟؟؟از دانشجویی که سر کلاس هست.دوست من مطمئن باش به خاطر پول می اندازن

به استادا ساعتی حقوق میدن. حقوقشون ربطی به تعداد دانشجوهای سر کلاس نداره. دانشجو هم که تمومی نداره :31:! هر سال دانشگاه ورودی جدید میگیره که حالا بخاد استاد نگران تموم شدن دانشجو باشه!:31:

ali_disslove
02-09-2010, 16:13
کی همچین حرفی رو زده؟؟؟

نمیشه گفت فقط به خاطر پول هر جایی هر جور دانشجویی هست از کسایی که 5 تا 5تا پاس میکنند تا اونایی که بالای 19.5 معدل دارندو 23-24 تا پاس میکنند نمیشه همه رو به یه چوب روند

توجیحشون اینه که الکی مدرک نمیدند و تا یاد نگیری 10 ترمم که شد باید سره همین کلاس بشینی بیچاره یکی از دوستام 5 ترم بود ریاضی کاربرد میگرفت تا بالاخره این ترم با 10 پاس کرد

نمیشه گفت همه رو برا پول میندازند چون واقعا یه سری مثله اینکه شبا رو کتاب میخوابند اما خوب شاید پولی بودن باعث میشه هم
1-سطح دانشجو رو بالا ببرند
2-سطح دانشگاه رو بالا ببرند و بگند نمره نمیدیمو از دولتی هم بدتریم
3- جیب خودشونو پر کنند

البته من میگم به مسائل مو و تیپ و ..... هم بیش از حد و در حد افراطی گیر میدند که دیگه فکر نکنم ربطی به پول داشته باشه به نظر من میخواند در هر چیزی (نمره دهی -انضباطی) بگند ما اولیم و ضد دانشجوهای سطح پایین

masih eia
02-09-2010, 17:55
ببین دوست من ما آزاد خمینی شهر توی قطب مکانیک کشور هست و میتونم به جرات بگم پوستمون دارن میکنن.... مدرک مکانیکش که ارزشش بالاست بالاتر از نجف آباد ...استادا هم با 20 پاس نمیکنن با 15 در بهترین شرایط پاس میکنن....یه جا هم هست مثل مجلسی که میری حاضری میزنی پایان ترمم یکم دمه استاد و میبینی میشی 19.
دانشگاه آزاد واحد ما قیفش بر عکسه.
شاد باشی.
دوست عزیز من خودم اصفهانی هستم.دیگه خمینی شهر که ما میدونیم ترازش 4900 هست و نجف آباد 6100 .حالا کدوم بهتره؟؟؟؟منظورتون از قطب مکانیک خمینی شهر که نیست؟؟؟:27::16::16::16:

safoora55
03-09-2010, 09:50
هم شهریه اش بالاست ، هم سطح علمی پایینی داره .هرکی سراسری قبول نشه ،دانشگاه آزاد حتمی.به قول یکی از دوستام : "دانشگاه آزاررر"
به نظر من خیلی از نظراتی که داده میشه از روی بی اطلاعی یا تعصبه
این که با یک استدلال استقرایی بخوایم نظر کلی بدیم خیل غلطه
خوب برای این که بگیم یک دانشگاه سطحش بالا یا پایین هست چند فاکتور باید در نظر گرفته بشه
اگر بخواهیم واقع بینانه و دور از تعصب بگیم:
مقایسه کردن دانشگاه آزاد با دانشگاههایی مثل شریف و امیرکبیر و... خیلی بی انصافیه خوب کسی نمیگه شما اگر اونجا قبول شدی نرو آزاد بهتره ولی این رو هم در نظر بگیرید این دانشگاهها بودجه زیادی به خودشون اختصاص میدن هزینه ی تحقیقاتی بالایی می گیرن حالا قرار باشه دانشجو بره از این همه پول بیت المال استفاده کنه بعد هم درس نخونه که دیگه واویلاست گذشته از این که کی گفته دانشگاه آزاد کسی درس نمی خونه دولتی همه درسخونن؟ همه ی دانشگاهها هم درسخون داره هم یه تعدادی که دل به درس نمیدن گذشته از این که دانشگاههای دولتی قوانین سختتری برای مشروطی دارن
واز طرف دیگه یکی از انگیزه های بالای بچه ها کسب رتبه برای ادامه تحصیل توی مقطع بالاتر همون دانشگاهه خوب انگیزه ی بچه های دولتی برای ادامه تحصیل توی یک دانشگاه دولتی بدون هزینه خیلی بالاتره تا آزاد که شهریه اش خدادتومنه
من خیلی تعجب می کنم شما از استاد میگید در حالی خیلی از استادهای واحدهای مطرح آزاد همزمان توی دانشگاههای مطرح دولتی هم تدریس میکنن بعد هم کی گفته استاد تمایل داره دانشجوهاش بیفتن؟
در مورد سطح علمی دانشگاهها برخلاف اون چه گفته میشه من اصلا قبول ندارم که مثلا بچه های شریف خیلی باسوادن بقیه ی جاها نه. شما برو توی مراکز فنی حرفه ای مثل رجایی یا شریعتی اصلا بچه های شریف و امثال اون رو در حد خودشون نمیدونن خوب شاید هم حق دارن چون خیلی زحمت میکشن و بعضی هاشون چیزهایی بلدن که خیلی از دانشجوهای دولتی بلد نیستن
چرا قبول دارم بچه های دولتی خیلی درس میخونن ولی این به این معنی نیست که جاهای دیگه درس نمی خونن مثلا همین پیام نور که خیلی ها اصلا جز دانشگاه نمیدوننش (در حالی که مثلا توی آلمان دانشگاههایی مثل پیام نور برای نخبه هاشونه)و به لطف سیاست های غلط دولت شده مرکز کسانی که نتونستن خوب کنکور بدن و خیلی هاشون هم اصلا سواد درست و حسابی ندارن ولی کسانی که پیام نور قبول میشن میدونن اونجا چه پوستی ازشون کنده میشه کلاس به اون صورت که ندارن کتاب ها که اصلا حذف نداره سوالات متمرکز از تهران میاد نمره ی منفی هم داره اون وقته که اگر کسی اونجا مثلا بتونه 16 بگیره در حد 18 خیلی از دانشگا ههای مطرح تهرانه
این که بگیم بچه نخبه ها میرن دولتی بقیه که سواد ندارن میرن جاهای دیگه هم درست نیست درسته خیلی از بچه های برتر میرن دانشگاههای دولتی سطح بالا ولی نه این که فکر کنیم اونیی که جا موندن خیلی سطحشون پایینه چون غیر از دوهزار نفر برتر هر رشته ای کسانی هم هستند با رتبه های سه هزار و چهارهزار که دانشگاه خوبی قبول نشدن ترجیح میدن برن یکی از واحدهای معبتر آزاد تا اینکه برن یک دانشگاه درجه دو گذشته از این که اصلا ملاک قرار دادن کنکور به عنوان سطح علمی خیلی هم کار درستی نیست چون می دونیم عوامل دیگه های غیر از اطلاعات علمی فرد مثل سرعت تست زنی اضطراب و...توی کسب رتبه دخالت داره که ممکنه یک فرد باهوش نتونه رتبه ی خوبی کسب کنه و این اصلا به این معنی نیست که اون دانشجوی خوبی نخواهد بود
از طرف دیگه میدونیم اکثر کسانی که دانشگاه تحصیل میکنن نمره ی هوشی بالای 120 دارن و نمره ی هوشی بالای 132 یعنی فقط معادل 3%جامعه و عوامل موفقیت تحصیلی علاوه بر هوش پشتکار فرد هم هست و این طور نیست که بگیم دولتی خون ها همه سطحشون خیلی بالاست ولی بقیه نه البته من قبول دارم جاهایی مثل شریف و...نخبه زیاد دارن ولی نه این که فکر کنیم اونا فقط دانشجوی درست و حسابی هستن ولاغیر
من این حرفها رو نوشتم به این دلیل که توی نزدیکانم هم دانشجوی شریف داریم که رتبه ی 2 ارشد شد هم علم و صنعت هم امیرکبیر هم پیام نور هم آزاد
خوب اونی که پیام نور آی تی میخونه ترم 6 به عنوان کار عملی برنامه مینویسه مثلا برای بانک یا بیمه که اگر یه خورده ایراد داشته باشه استاد قبول نمی کنه اطلاعاتش رو هم خودش باید از این طرف اون طرف پیدا کنه اما نمراتش حول و حوش 13-14 ست
اون یکی دیگه که علم و صنعته نمراتش 18-19ست ولی اگر بخواد از این برنامه ها بنویسه باید بره از یکی دیگه کمک بگیره حالا اسمش اینه که این علم و صنعته اون پیام نور
حالا منظورم این نیست که بگم دانشگاه فقط آزاد یا پیام نور ولی خواهشا دوستان اگر نظر میدن بدون تعصب و از روی اطلاعات درست نظر بدن

safoora55
03-09-2010, 09:55
من این حرفها رو به عنوان یک متخصص در امور آموزشی گفتم حالا تو خواه از سخنم پند گیر یا ملال
دیگه هم توی این تایپیک پست نمیدم تا بخوام از نظرم دفاع کنم چون کسی که میاد اینجا پست میده حداقل خودش میدونه اطلاعاتش چقدر جامع هست یا چقدر از روی بی تعصبی نظر میده

toorajjj
03-09-2010, 10:07
ببنید دوستان نظراتی که شما میدید مثل اینه که تو آزاد به استادا گفتند اینجوری عمل کنید و تو سراسرس گفتند یک جور دیگه . این نظر اشتباهه کلا اساتید در اینگونه موارد آزادی کامل دارند و بر اساس نظر و وجدان خودشون و نمرات دانشجویان در موردشون تصمیم میگیرند و هیچ نیرویی به غیر از نیروی وجدان و ایمان نیتونه تو نظرشون تاثیر بگذاره ( البته اگه داشته باشند که 99 درصد دارند چون افراد تحصیل کرده و منطقی هستند تا احساسی) موفق و سربلند باشید .

vahid-p
03-09-2010, 11:16
کسی نمی گه تمام دانشگاه آزادا از لحاظ علمی سطحشون پایینه. بعضی ها هستند که از سراسری هم بالاترند. ولی کمن.
این همه دانشگاه آزاد هست به طوری که هر 100 کیلومتر حتما یه دانشگاه هست. تو شهرهای زیر 10 هزار نفر هم دانشگاه آزاد هست.
البته تو گزینه ها یه چیزی رو کم نوشتید:
پایین بودن سطح مدرک ( از نظر شغلی )
مثلا تو خارج مدرک دانشگاه آزاد معتبر نیست.

man7tomani
03-09-2010, 12:28
سراسریشم معتبر نیست.یه دوستی رفت خارح گفتن که اونجا فقط 3-4 تا از دانشگاه های ایران رو دانشگاه میدونن.مثلا همون تهران و ...
بحث در این مورد کلا اشتباه هست.
هزینه و شهریه بالای دانشگاه آزاد : این کاملا درسته
معتبر نبودن مدرک(از نظر مردم) : مدرک می خوای چیکار؟ بند پ رو داشته باش درس هم نخونده باش مدرک هم نداشته باش میکننت وزیر کشور چه برسه به جای دولتی دیگه
سطح علمی پایین(از نظر مردم) : نظر مردم رو بی خیال باشید.ولس سطح علمی 99% از دانشگاه های آزاد پایین هست.استادا همون استادهایی هستند که در دانشگاه های سراسری درس میدند اما تو دانشگاه های آزاد اصلا دل نمی سوزنند و اصلا نه به خودشون و نه به دانشجو سخت نمی گیرن
ترس از آینده شغلی و استخدام : شما دانش چیزی رو که می خونی رو داشته باش ، نه اینکه تو ایران بلکه از همه جای دنیا شما رو می خوان.پس فقط به درس خالی دل نبندید که به جایی نمیرسید.به طور مثال من کاردانی رو تو آزاد خوندم و دوستانی بودند که هنوز اینترنت نرفته بودند یا اصلا مفاهیم اصلی کتاب ها و درس ها رو نمیدونستند چی هست اصلا؟؟؟! باور ندارید ؟

farhad1122
03-09-2010, 12:57
ببنید دوستان نظراتی که شما میدید مثل اینه که تو آزاد به استادا گفتند اینجوری عمل کنید و تو سراسرس گفتند یک جور دیگه . این نظر اشتباهه کلا اساتید در اینگونه موارد آزادی کامل دارند و بر اساس نظر و وجدان خودشون و نمرات دانشجویان در موردشون تصمیم میگیرند و هیچ نیرویی به غیر از نیروی وجدان و ایمان نیتونه تو نظرشون تاثیر بگذاره ( البته اگه داشته باشند که 99 درصد دارند چون افراد تحصیل کرده و منطقی هستند تا احساسی) موفق و سربلند باشید .
استادای دانشگاه وجدان و ایمان دارند:31::27::27:
اگه یه نفر تحصیل کرده باشه دلیل نمی شه با فرهنگ تر از بقیه باشه. من یه خانمی رو میشناسم از دانشگاه شریف فوق لیسانس شیمی داره ولی از این آدم تا حالا خاله زنک تر و مزخرف تر ندیدم! بعد استادای دانشگاه کجاش وجدان دارن؟ :13:اگه دارن بخوره تو سرشون! من داییم داره لیسانس عمران میگیره از دانشگاه آزاد، مقاومت مصالح رو کامل خونده بود و همه ی مسائل کتاب رو حل کرده بود، بعد سر جلسه 6 تا سوال بهشون داده بودن، داییم یکی از سوالای خیلی سختشو که حل کرده بود جواب نهایی رو نیاز به فرمول مثلثات داشته که یادش نیومده، کلاً رو جوابش خط کشیده یه 25 صدم هم بهش نداده، داییم با نمره 9.5 مقاومت مصالح رو افتاد! الان دوباره باید بره کلاس باز درسی رو که بلد بوده بخونه و دوباره پول کلاس بده. اگر چه من خودم می رفتم خونشون می دیدم که کامل خونده بودش. یک کلاس 70 نفری، 63 نفر افتادن. همه هم با نمره 9. من خودم با داییم رفتم دانشگاهشون ببینم چطوریه، برخورداشونو که دیدم فهمیدم یه الاغ از اینا بیشتر شعور و فرهنگ و وجدان داره.:41:

zoorg2
03-09-2010, 19:23
کسی نمی گه تمام دانشگاه آزادا از لحاظ علمی سطحشون پایینه. بعضی ها هستند که از سراسری هم بالاترند. ولی کمن.
این همه دانشگاه آزاد هست به طوری که هر 100 کیلومتر حتما یه دانشگاه هست. تو شهرهای زیر 10 هزار نفر هم دانشگاه آزاد هست.
البته تو گزینه ها یه چیزی رو کم نوشتید:

لطفا چیزی که نمی دونید نگید.

چن تا از واحدهای آزاد مدرکشون بین المللی شده یکیش نجف آباده که بزرگترین دانشگاه کشور از نظر تعداد دانشجو و تنوع رشته هست(تا4سال پیش آمارش رو داشتم که نزدیک 50000 دانشجو داشت و 80 رشته).فک کنم علوم تحقیقات و چند دانشگاه دیگه هم باشه.

تا 3-4 سال پیش که من خبر داشتم طبق توافق دانشگاه آزاد مدرک این دانشگاه ها رو تو 5 کشور اروپایی ویک کشور آمریکایی معتبر اعلام کرده بودند.دقیقش رو نمی دونم یادم نیست ولی فک کنم سوییس فرانسه و کانادا هم بود توشون .الان واقعا یادم نیست ولی اصل خبر درسته

شما می دونید در رنکینگ جهانی دانشگاه تهران یا شریف چه رتبه ای دارند؟برید نگاه کنید واقعا خجالت آوره.

این به خاطر بد بودن دانشگاه نیست به خاطر اینه که عملکرد این دانشگاهها شفاف نیست برای خارجی ها.

---------- Post added at 08:23 PM ---------- Previous post was at 08:20 PM ----------

یه چیز جالب بگم.شرکت ساپکو(تامین قطعات خودرو ایران خودرو) تقریبا از بهترین جاها برای کار کردنه و حقوق و مزایای بالایی داره.اگه کسی بره اونجا برای کار اگر آزاد باشه ردش نمی کنن ولی یه لیست دارن که تو اون دانشگاههای آزاد تراز اول رو جدا کردن.و دانشگاههای مطرحی مثل علوم تحقیقات ، نجف آباد و قزوین رو خودشون قبول دارن

M A T I N
03-09-2010, 20:52
چن تا از واحدهای آزاد مدرکشون بین المللی شده یکیش نجف آباده که بزرگترین دانشگاه کشور از نظر تعداد دانشجو و تنوع رشته هست(تا4سال پیش آمارش رو داشتم که نزدیک 50000 دانشجو داشت و 80 رشته).فک کنم علوم تحقیقات و چند دانشگاه دیگه هم باشه.

زیاد بودن تعداد دانشجو اتفاقا خیلی هم بده ...

Lady Negar
03-09-2010, 22:45
به نظرمن تنها یه دلیل داره اونم قرار گرفتن دانش آموزان توی جو بچه بازیه....البته نظرشخصیه منه..
کی گفته دانشگاه آزاد اسون میگیره؟
اتفاقا سیاست جدید دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی شده این که :
چون دانشجو داره پول میده سخت میگیرن بیفته تا یه سال دیگه هم در خدمتش باشن.
کجای دنیا دست رد به سینه ی پول میزنن؟؟!!
من شخصا با بچه های آزاد (البته مهندسی ,بقیه رو نمیدونم) نشست و برخاست داشتم,اتفاقا همگی هم بچه های باکلاس و خوش مشربی بودن
و البته اوناییشون که درسشون خوب بود میتونم بگم واقعا مایه گذاشته بودن تا درسو یاد بگیرن و واقعا هم یاد گرفته بودن نه خرخونی(sorry(

البته بازم میگم آزاد داریم تا آزاد!!!!

dracula_killer
03-09-2010, 23:19
بهترین راه مقایسه اینه که از یه نفر که سراسری لیسانس گرفته و الان فوق داره آزاد میخونه بپرسین تا خودش بگه چقدر تفاوت است بین آزاد و سراسری
البته دوستان درست میگن بعضی از دانشگاه های آزاد خیلی بهتر از سراسری هستن
اما در یک نگاه کلی،تا جایی که می تونید سعی کنید که سراسری برید

Lady Negar
04-09-2010, 03:44
البته دوستان درست میگن بعضی از دانشگاه های آزاد خیلی بهتر از سراسری هستن
کی این حرفو زده؟؟؟؟:18:
شاید طرف مست بوده!!
منم گفتم نباید بگیم آزاد بده....جون من کی این حرفو زده؟

doost4
04-09-2010, 04:49
کی این حرفو زده؟؟؟؟:18:
شاید طرف مست بوده!!
منم گفتم نباید بگیم آزاد بده....جون من کی این حرفو زده؟

شما شک نکن که اینطور هست ! علوم و تحقیقات در برابر یه دانشگاه دولتی مثلا ارومیه مادر و پدر حساب میشه !

loren
04-09-2010, 06:57
دانشگاه آزاد در و پیکر نداره . فقط وقتی اینو میفهمی که خودت کارت گیر کنه .
معلوم نیست این شهریه ها تو جیب کی میره
یکی که توان مالی نداشته باشه برا شهریه و ... برا انصرافیش 10 برابر همون شهریه رو باید بده تا بتونه مدارک اش رو بگیره و بره .
وقتی میخوای مهمان بشی باید دوجا شهریه بدی ! و هزار و یک زهر مار دیگه که تا گیر نکنی نمیفهمی

toorajjj
04-09-2010, 10:11
استادای دانشگاه وجدان و ایمان دارند:31::27::27:
اگه یه نفر تحصیل کرده باشه دلیل نمی شه با فرهنگ تر از بقیه باشه. من یه خانمی رو میشناسم از دانشگاه شریف فوق لیسانس شیمی داره ولی از این آدم تا حالا خاله زنک تر و مزخرف تر ندیدم! بعد استادای دانشگاه کجاش وجدان دارن؟ :13:اگه دارن بخوره تو سرشون! من داییم داره لیسانس عمران میگیره از دانشگاه آزاد، مقاومت مصالح رو کامل خونده بود و همه ی مسائل کتاب رو حل کرده بود، بعد سر جلسه 6 تا سوال بهشون داده بودن، داییم یکی از سوالای خیلی سختشو که حل کرده بود جواب نهایی رو نیاز به فرمول مثلثات داشته که یادش نیومده، کلاً رو جوابش خط کشیده یه 25 صدم هم بهش نداده، داییم با نمره 9.5 مقاومت مصالح رو افتاد! الان دوباره باید بره کلاس باز درسی رو که بلد بوده بخونه و دوباره پول کلاس بده. اگر چه من خودم می رفتم خونشون می دیدم که کامل خونده بودش. یک کلاس 70 نفری، 63 نفر افتادن. همه هم با نمره 9. من خودم با داییم رفتم دانشگاهشون ببینم چطوریه، برخورداشونو که دیدم فهمیدم یه الاغ از اینا بیشتر شعور و فرهنگ و وجدان داره.:41:
آخه دوست من این چه طرز تفکریه که شما دارید ؟ من که نگفتم صد درصد . احتمالا مورد شما تو اون یک درصده . بعد یادتون باشه آدم که با شنیده هاش قضاوت نمیکنه . بگذارید بگم چرا یکطرفه به قاضی رفتید . اونجایی که میگید رو سوالش خط کشیده و نمره نداده . مگه خودش دیده . کمتر استادی را میشناسم که ورقه را به دانشجو نشون بده احتمالا دایی شما خودشون استدلال کردند . بعدش وقتی اعتراض داده میشه استاد دوباره ورقه را باز بینی میکنه . من کی گفتم با فرهنگ تر ؟!! گفتم معمولا آدمهای احساسی نیستند . بعدش یادتون باشه الان اگه برید به منبع قضیه میبینید دایی شما در واقع 7.5 گرفته و با دو نمره ارفاق به کل کلاس شده 9.5 ( احتمالا. اینو از روی تجربه میگم ) . انشالا نمیدونم خود شما دانشگاه رفتید یا نه ولی وقتی خودتون رفتید میبینید که اونجور که میگفتند نبود ( از هر لحاظ میگم ) . در مورد اون دوستمون هم که گفتند یکی باید نظر بده که تو هردو دانشگاه بوده باید بگم که من تو هر دو شون بودم . موفق باشید

farhad1122
04-09-2010, 14:39
آخه دوست من این چه طرز تفکریه که شما دارید ؟ من که نگفتم صد درصد . احتمالا مورد شما تو اون یک درصده . بعد یادتون باشه آدم که با شنیده هاش قضاوت نمیکنه . بگذارید بگم چرا یکطرفه به قاضی رفتید . اونجایی که میگید رو سوالش خط کشیده و نمره نداده . مگه خودش دیده . کمتر استادی را میشناسم که ورقه را به دانشجو نشون بده احتمالا دایی شما خودشون استدلال کردند . بعدش وقتی اعتراض داده میشه استاد دوباره ورقه را باز بینی میکنه . من کی گفتم با فرهنگ تر ؟!! گفتم معمولا آدمهای احساسی نیستند . بعدش یادتون باشه الان اگه برید به منبع قضیه میبینید دایی شما در واقع 7.5 گرفته و با دو نمره ارفاق به کل کلاس شده 9.5 ( احتمالا. اینو از روی تجربه میگم ) . انشالا نمیدونم خود شما دانشگاه رفتید یا نه ولی وقتی خودتون رفتید میبینید که اونجور که میگفتند نبود ( از هر لحاظ میگم ) . در مورد اون دوستمون هم که گفتند یکی باید نظر بده که تو هردو دانشگاه بوده باید بگم که من تو هر دو شون بودم . موفق باشید
ممنون بابت جواب. نه من امسال تازه کنکور دادم(ریاضی فیزیک) و هنوز دانشگاه نرفتم. حالا امسال یا در نهایت سال دیگه خودم میرم دانشگاه میبینم چه جور جاییه... امیدوارم اون طور که شما میگید باشه:46:

toorajjj
04-09-2010, 21:03
ممنون بابت جواب. نه من امسال تازه کنکور دادم(ریاضی فیزیک) و هنوز دانشگاه نرفتم. حالا امسال یا در نهایت سال دیگه خودم میرم دانشگاه میبینم چه جور جاییه... امیدوارم اون طور که شما میگید باشه:46:
اینشالا قبول بشید و باعث افتخار همه دوستارانتون . من هم خوشحال میشم . اصلا شیرینش از استاداتون برات نمره هم میگیریم ( شوخی کردم :31::10:

Abbshangooli
04-09-2010, 22:13
با سلام خدمت سروران گرامی

نمی دونم چرا این مسئله تو عرف اینقدر سنگین شده که اندیشیدن فراموش شده ، به نظر شما دوستان دیگه وقتش نرسیده که

یکم بینشمونو عمیق تر کنیم . متاسفانه اشکال از شهریه و سطح علمی و ... نیست ، در تمام جهان به جز برخی کشور ها مثل

نروژ ، فرانسه و غیره جهت ورود به دانشگاه شهریه پرداخت میشه چرا پس کسی گله از اونها نداره ؟؟؟ دلیلش اینه که سیستم

آموزشی بر پایه صداقت و درستیه . متاسفانه شرایط طوری حاکم بوده که در واژه نامه ی زندگی ما، واژه ها ، تعاریف درستی ندارن

وقتی صلاحیت سطح علمی در چند ساعت تعیین میشه ، وقتی به جای سوابق آکادمیک ، با اسم دانشگاه ها شخصیت داده

میشه ، هیچی در جای خودش نیست پس چرا این طرز فکر معنادار شده .

به نظر شما عزیزان معیار های خوبی یک دانشگاه ، براساس فضا ، امکانات ، سطح علمی و ... است ؟!! وقتی هیچ کدوم از این

امکانت ، فضا ها براحتی در اختیار دانشجو ها قرار نمیگیره ، پس بود و نبودش چه فایده داره ؟؟؟ وقتی سطح علمی یک دانشگاه ،

بر اساس مدارک تعیین میشه به جای سوابق آکادمیک ( داخلی - خارجی ) ، پس ... .

متاسفانه وقتی حقیقت فرهنگ ما جاشو به واقعیت عرف داده ، ذهن ما با ... .

خواهشآ کمی زاویه ی دیدتون و از سطح دبیرستان بازتر کنید . اینکه آزاد بهتره یا سراسری ؟؟؟ چیزی نیست که کل کل داشته

باشه .

ببخشین سرتون و درد آوردم اما به خدا با دیدن بعضی طرز تفکر ها ،پی به تفاوت جهان سومی ها با جهان پست مدرن و پیشرفته

بیشتر برده میشه .

:11:

jyjy
04-09-2010, 23:16
حرف دستمون Abbshangooli کاملا درسته ولی یه موردی که داوطلبا رادر قدیم بیشترو در حال حاضرکمتره نسبت به دانشگاه آزاد بی اعتنا میکنه به نظر من همون شهریه زیاد است.اونم فقط به خاطر شرایط مردم ایران.

siafu
05-09-2010, 00:31
به نظر بنده هم توی واحد های برتر دانشگاه آزاد فقط موضوع شهریه هست نه چیز دیگه

F l o w e r
05-09-2010, 19:03
به سطح علمی اش ربطی نداره...بعضی هاشون سطح علمی شون بالاست...ولی از نظر مردم مدرکش معتبر نیس

John Cena723
05-09-2010, 19:05
از قدیم گفتند جلوی دهن مردم رو نمیشه گرفت...

masud-000000
05-09-2010, 19:55
به سطح علمی اش ربطی نداره...بعضی هاشون سطح علمی شون بالاست...ولی از نظر مردم مدرکش معتبر نیس

از قدیم گفتند جلوی دهن مردم رو نمیشه گرفت...
نظر مردم(عوام الناس) که ملاک نیست...
من میشناسم یارو با مدرک دولتی بیکاره و یکی دیگه با مدرک آزاد حقوق میلیونی میگیره!
به نظر من نباید زیادی به دهن مردم نیگاه کرد...:46:

Ninjai
05-09-2010, 23:43
من نمیدونم این چیه که هی میگین : با آزاد ، حقوق زیاد میگیره و با دولتی کم میگیره .!!!

آخه این چه مقایسه ایه !!!

ali_saeedi
06-09-2010, 10:40
شما اصل مطلب رو نگفتی
دلیلش اینه که فوق العاده آزمون ورودیش ساده است!

eblisandenzo
06-09-2010, 11:32
کلا به خاطر اینه که سیستم کشور مشکل داره
طرف یه سال از همه چیزش میگذره و تفریحش میشه عکسای کتاب درسیش تا بره دانشگاه دولتی
اون وقت یکی دیگه تمام سال رو عشق میکنه و دو سه ماه آخر رو شروع می کنه به خوندن اونم نه خیلی جدی که بره دانشگاه آزاد و میره!
خب هر دوشون مثلا چهار سال درس می خونن و لیسانس می گیرن و میان بیرون
حالا اگه بخوان هر دوتا برن یه جا استخدام بشن به طور مثال شما که رئیس شرکتی،کدوم یکی رو استخدام میکنی؟

سلام من قطعا اون کسی که کار بلده . من دامادمون تو صنایع دفاع هستش . فوق از تهران مرکز داره . مگا ترونیک خونده. در حالی که خیلی از سراسری ها هستن که باهاش همکارن و نصف اونم کار بلد نیستن . منظورم دانشجوهای دانشگاه های تاپ هستش . همه چی بستگی به آدم داره . اگه طرف درس خون باشه حتی اگر تو علمی کاربردی هم بخونه موفق هستش . من یه دوستی دارم پارسال شد 167 . الان دانشکده فنی تهران داره برق میخونه . از بچه های سمپاد بود. معدل کتبی 19 بود . اما ترم اول ریاضی 1 رو افتاد . نمره هاشم همه ناپلونی . کلا تعطیل شده . همه چیز به خود آدم هستش .یکی از دوستام مکانیک اسلامشهر میخونه الان هم تو یه جا مشغول کاره . با اینکه ترم 6 هستش اما خیلی حالیش میشه .

John Cena723
06-09-2010, 12:06

ولی در عوض تو خود دانشگاه برای دادن مدرک پوستت رو میکنند . درستش اینه که تو درسای تخصصی که در آینده تو شغلت به کار میاد وارد باشی نه تو یه سری درسهایی که مربوط به دوران دبیرستانه و تو دانشگاه باید همشون رو آتیش بزنی .

siafu
06-09-2010, 12:42
شما اصل مطلب رو نگفتی

من منظور شما رو نفهمیدم، اگر منظورتون اینه که سوال های آزمون ساده هست که باید بگم مجموع نمرات تراز میشن
اگه منظورتون کلا قبولی ها هست که شما برو ترازهای رشته های برتر (واحد های خوب) رو ببین..... قبولیش همچینم راحت نیست...
/ بله دانشگاه آزاد 400 تا واحد داره که خوب مسلما خیلی هاشون کیفیت بالایی هنوز ندارن و تراز قبولیشون هم بسیار پایینه...
ولی از این 400 تا تعداد زیادی از واحد ها کیفیت خیلی خوب دارن

آیا ما 400 تا وحد دانشگاه سراسری داریم؟؟؟ که خوب اگه داشتیم شاید خیلی واحد هاش باعث خدشه وارد کردن به کل اسم "سراسری" میشد.

بطور مثال یک مشاور تحصیلی به من گفت در رشته IT/Computer واحد قزوین چیزی کمتر از سراسری های تهران نداره...

oghyanoos
06-09-2010, 14:28
دوستان عزیز، کسی میدونه زمان اعلام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد کی هست؟
من رتبم شده 43 ولی آخرین فرد قبولی 28 هست! احتمال داره قبول شم؟

Miss Artemis
08-09-2010, 14:55
به نظر من چون سوال های کنکور آزاد متفاوت با سراسریه و در واقع آسون تره این ذهنیت ایجاد میشه که قبول شدنش هم راحته....
بعضی رشته ها هم واقعا راحت تره ولی مثلا سطح زبان انگلیسی دانشگاه آزاد بالاتر از سراسریه....
در کل شاید قبول شدن آسون باشه ولی ارزش مدرک ها یکین....خیلی از استادها هم دانشگاه آزاد تدریس میکنن هم دانشگاه های دولتی....همین خودش نشون میده که سطح علمی متفاوت نیست

ugly_girl_a
08-09-2010, 16:41
بعضی رشته ها هم واقعا راحت تره ولی مثلا سطح زبان انگلیسی دانشگاه آزاد بالاتر از سراسریه....
کنکور دانشگاه آزاد اصلا زبان تخصصی نداره ! یعنی شما فقط 4 تا عمومی امتحان میدی اونم یه سوالایی که واقعا خنده داره !
مثلا یکی از سوالای عربیش این بود : پنج به عربی چی میشه؟ !!! و کلا سوالاش در همین حد بود.
خب معلومه با این سطح سوالا همه قبولن ! ولی سراسری اصلا اینجوری نیست.
من سر کنکور آزاد وقتی سوالاشو دیدم با خودم عهد کردم نرم آزاد !
اصلا قصد توهین نداشتم به کسی بر نخوره :46: فقط تجربه ام رو گفتم. :11:

yenoghteyee
08-09-2010, 18:31
علاوه بر آسوني آزمون يه دليل ديگه‌اشم اينه كه دانشگاه آزاد تو هر دشت و تپه‌اي يه شعبه زده. ولي سراسري يه ابهتي داره واسه خودش و خيلي كمه.

siafu
08-09-2010, 18:36
کنکور دانشگاه آزاد اصلا زبان تخصصی نداره ! یعنی شما فقط 4 تا عمومی امتحان میدی اونم یه سوالایی که واقعا خنده داره !
مثلا یکی از سوالای عربیش این بود : پنج به عربی چی میشه؟ !!! و کلا سوالاش در همین حد بود.
خب معلومه با این سطح سوالا همه قبولن ! ولی سراسری اصلا اینجوری نیست.
من سر کنکور آزاد وقتی سوالاشو دیدم با خودم عهد کردم نرم آزاد !
اصلا قصد توهین نداشتم به کسی بر نخوره :46: فقط تجربه ام رو گفتم. :11:

این غلط ترین معیاری هست که میشه در نظر گرفت...
نمرات تراز میشه! اگه آسونه واسه همه آسونه دلیل نمیشه که به دانشگاه رفتن آسون باشه...
ولی قبول دارم از این 400 واحد خوب بالاخره شاید تعدادی تازه تاسیس ها کیفیتشون خیلی پایین باشه... که خوب کمم نیستن.

sanaz_German
08-09-2010, 18:47
دانشگاه دانشگاهه دیگه. فرقی نمی کنه. فقط یکی پول میگیره یکی نمیگیره. همین

Luxe
08-09-2010, 19:10
به نظرمن تنها یه دلیل داره اونم قرار گرفتن دانش آموزان توی جو بچه بازیه....البته نظرشخصیه منه..
کی گفته دانشگاه آزاد اسون میگیره؟
اتفاقا سیاست جدید دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی شده این که :
چون دانشجو داره پول میده سخت میگیرن بیفته تا یه سال دیگه هم در خدمتش باشن.
کجای دنیا دست رد به سینه ی پول میزنن؟؟!!
من شخصا با بچه های آزاد (البته مهندسی ,بقیه رو نمیدونم) نشست و برخاست داشتم,اتفاقا همگی هم بچه های باکلاس و خوش مشربی بودن
و البته اوناییشون که درسشون خوب بود میتونم بگم واقعا مایه گذاشته بودن تا درسو یاد بگیرن و واقعا هم یاد گرفته بودن نه خرخونی(sorry(

البته بازم میگم آزاد داریم تا آزاد!!!!

به عنوان یه دانشجوی آزاد این حرف رو تایید میکنم.واقعا مفت نمره نمیدن .اگر هم جایی مفت نمره دادن بدونین طرف قبلا یک بار افتاده حالش جا اومده.دفعه دوم دارن پاسش میکنن.

الان من تو گرمسار درس میخونم.اکثر استاد ها فارغ التحصیل علم صنعت،شریف تهران یا دانشجوهای دکترا هستن.
اگه نتیجه بگیریم بی سواد نیستن.این خود بچه ها هستن که درس نمیخونن!!

ugly_girl_a
08-09-2010, 21:22
این غلط ترین معیاری هست که میشه در نظر گرفت...
نمرات تراز میشه! اگه آسونه واسه همه آسونه دلیل نمیشه که به دانشگاه رفتن آسون باشه...
ولی قبول دارم از این 400 واحد خوب بالاخره شاید تعدادی تازه تاسیس ها کیفیتشون خیلی پایین باشه... که خوب کمم نیستن.

حرفت درسته ولی به نظر تو من چرا سال سوم دبیرستان که من آزمایشی کنکور آزاد دادم ادبیات انگلیسی پرند قبول شدم؟اونم در حالی که بالا ترین درصدم 40 بود ! ؟

ali_disslove
08-09-2010, 21:28
حرفت درسته ولی به نظر تو من چرا سال سوم دبیرستان که من آزمایشی کنکور آزاد دادم ادبیات انگلیسی پرند قبول شدم؟اونم در حالی که بالا ترین درصدم 40 بود ! ؟

رفتن توش اسونه اومدن ازش سخت بر عکس دولتی که سخت میری ولی راحتتر ازش میای بیرون

یه گزینه هم داره آخرش که میخوای اگه هیچ جا قبول نشدی خودمون برات یه جا رو انتخاب کنیم میزنی هر جا که هیچ کس انتخاب نکرده رو بهت میدند

MOHSEN_A1371
19-08-2011, 17:18
آخرین پست تاپیک مربوط به 345 روز پیش بود

داریم به اعلام نتیجه آزاد هم نزدیک میشیم

گفتم دوباره تاپیک را بیارم بالا تا دوباره بحث کنیم

قراره نظرسنجی صفر بشه و به جاش نظرسنجی جدید بذاریم پس فعلا در نظر سنجی شرکت نکنید

dimah2005
19-08-2011, 23:45
حالا که درخواست کردی من یه چی بهت بگم به طور کلی در نظر داشته باش

اول اینکه علاقه ات رو پیگیر باش!!
دوم اینکه کاری به هزینه دانشگاه آزاد نداشته باش که پول 4 سال رو میشه توی سال اول کار پیدا کردن در میاری (اگه به فکر یه سال موندن هستی )
سوم اینکه دانشگاه آزاد زیاد دانشگاه نیست بیشتر مدرسه هستش مخصوصا اگه شهر خودت بری
چهارم اینکه چه بری آزاد چه سراسری باس درس بخونی وگرنه تو جفتش ولمعطلی هیچ فرقی هم نداره،

من خودم دانشگاه آزادیم ، نفر اول ورودی ما انقدر پشتکار داره که یه درسو با اینکه با نمره بالا قبول میشه ترمای بعد بازم میره سر کلاساشون تا بیشتر یاد بگیره
یعنی هدفت رو داشته باشی تو بیابونم باشی تو بدترین دانشگاه ایرانم باشی می تونی خودتو به جایی برسونی که اونی که با هوش بالاش توی بهترین دانشکاهای ایرانم بهش نرسه

*Necromancer
20-08-2011, 02:27
دانشجو های دانشگاه آزاد از نظر درسی مشکلی ندارن
مشکل خود دانشگاه آزاده. محیطش، سطح سواد اساتیدش و سیاست های سود جویانه ش

aliaqua
20-08-2011, 09:47
دانشجو های دانشگاه آزاد از نظر درسی مشکلی ندارن
مشکل خود دانشگاه آزاده. محیطش، سطح سواد اساتیدش و سیاست های سود جویانه ش

اتفاقا برعکس. دانشجو های دانشگاه آزاد چون خودشون از جامعه ما هستن، فکر می کنن دانشگاه آزاد آسونه و خونه ی خالست. بخاطر همین درس هارو جدی نمی گیرن و فقط به دنبال پاس کردن هستن. و این خودش می شه دلیلی که اساتید هم کم کاری کنن. یعنی اگر دانشجو از استاد بخواد و فعال باشه, استاد هم شروع به کار می کنه. ولی دانشجو هایی که همه چیز براشون مهمه جز درس در نتیجه می شه اون چیزی که الان هستش.

البته در مورد سراسری این مورد هم هم صحت داره. ولی اونجا توی هر گروه ورودی حداقل هستن 10 نفری که واقعا برا درس اومدن و این خودش باعث می شه استاد نتونه ماست مالی کنه بره و همین باعث می شه سطح بچه ها بره بالا.

ناگفته نمونه که توی دانشگاه آزاد هم دانشجو های خوب و درس خون پیدا می شن. نزدیک ترین نمونه به من برادرم هست که داره با معدل 18.86 تو رشته ی کامپیوتر مدرکش رو می گیره. تمام نمرات تخصیصیش بدون استثنا 20 شده و توی عمومی ها کم آورده. سطح دانشگاهش هم پایین نیست. دانشگاهش مرکز استان هست و جزو 5 شهر پر جمعیت کشور.

در آخر به نظر من هیچ تفاوتی بین دانشگاه آزاد و سراسری نیست. همه جا خوب داره بد داره. من خودم دانشگاه سراسری هستم. ولی اون چیزی که فکر می کردم نبود. یه جورهایی زده شدم. توی گروه ورودی ما افراد درس خونش از 70 نفر کلا 5 نفر هستن. پس می بینید که دلیل اصلی به نظر من خود دانشجو ها هستن که سطح دانشگاه رو می برن بالا.

alireza20202003
20-08-2011, 12:15
ولی من فکر میکنم علاوه بر دانشجوها اساتید هم نقش خیلی مهمی در تعیین رتبه یک دانشگاه دارند فعلا هم تنها معیاری که تو ایران برای سنجش اساتید معتبر وجود داره تعداد مقالات در مجلات خارجی معتبر هستش + میزان اعتبار استاد در دانشگاه‌های خارجی برای دادن Recommendation که خوب با این دو معیار کسی واسش جای شک نمیمونه که دانشگاه شریف و تهران بهترین دانشگاه‌های ایران هستند.

که البته خود سازمان سنجش هم کاملا به این موضوع اشراف داره و خودش برای کنکور کارشناسی ارشد در تعیین تاثیر معدل برای دانشگاه‌ها ضریبی تحت عنوان ضریب موثر معدل در نظر گرفته که مثلا برای دانشگاه های معتبر 1.1 هستش یعنی شما معدل کل کارشناسیت مثلا اگه 16 بود در 1.1 ضرب میشه و 17.6 به عنوان معدل موثر برای کنکور ارشد در نظر گرفته میشه. این ضریب برای دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی 1 هستش (البته میگن این ضریب بر اساس میانگین معدل دانشگاه‌ها تعیین میشه!).

و در آخر این رو هم در نظر داشته باشیم که برای کارشناسی خیلی‌ها از روی اسم دانشگاه انتخاب رشته و دانشگاه میکنن اما برای ارشد اینطور نیست و بیشتر میرن دنبال اینکه کدوم دانشگاه توی گرایششون بهترین اساتید رو داره و همین امر باعث میشه که دانشگاهی مثل خواجه نصیر تو بعضی از گرایش‌های برق از دانشگاه امیرکبیر و علم و صنعت جلو بزنه و خیلی زودتر از اونا پر شه. تو خیلی از گرایشها و رشته های دیگه هم همینطوره. حالا همین قضیه برای رشته مکاترونیک به نفع دانشگاه آزاد رقم می‌خوره طوری که دانشگاه آزاد قزوین در این رشته به تعداد زیادی از دانشگاه های دولتی ارجحیت داره ، اینم به نقل از یکی از دانشجوهای ارشد همون دانشگاه آزاد قزوین در سال 88 :

من در سراسري امتحان ندادم. ليسانسم برق الكترونيك بود.
در آزاد درصد هايم اينگونه بود:
رياضي مهندسي 88.3%
الكترونيك1و2 60%
كنترل 40%
مدار منطقي 23%
زبان تخصصي 20%
از بين 1200 داوطلب 19 نفر پذيرش شدند و رتبه من 14 بود.
شهريه ي ثابت آزاد 616000 تومان است. هر ترم حدود 1 ميليون مي شود.وام هم مي دهند ولي دوندگي زياد دارد.
مكاترونيك قزوين بسيار قوي است.تيم رباتيك اش 4 سال است كه قهرمان بلا منازع جهان است.

mohmrg
20-08-2011, 12:59
معمولا کسانی در دانشگاه ازاد به جایی میرسن که قدر پول رو میدونن

افراد به راحتی وارد دانشگاه میشن ولی در دانشگاه اتفاق دیگری میفتد ببینید در دانشگاه ازاد استادا راحت میندازن که دوباره پول بگیرن و دانشجوهایی که قدر پولشون رو میدونن علاوه بر اینکه حرف استاد رو گوش میدن و مینویسن دنبال جزوات خوب میگرن حتی بیشتر انها(از دانشجویانی که قدر پول رو میدونن)سطح خیلی بالاتری از سراسری ها خوهند داشت

این پروسه 4 سال برای دانشجو اتفاق میفته که چون پول اضافی نده مجبوره درس بخونه و در اخر بعد چهار سال :

1.سطح علمی فوق العاده بالا(به خاطر تلاش خودش) و قبول شدن در ارشد و معدل بالا
2.صرف 4 سال درس خوندن و عادت داشتن به این نوع کندکاو(پیدا کردن جزوه خوب . ...)
3.وقت تلف نکردن و دنبال پول در اوردن و اماده شدن رزومه کاری و زندگی در شهر خودش

4. سطح علمی بالا داشتن سابقه کار

ولی چیزی داریم در ایران مفت باشه کوفت باشه ملت حاضرن پاشن برن سراسری دور و راحت خوابگاه باشه بچه ها هستن غذا هم که میدن (البته علف پلو:قرمه سبزی) کافور با میزان لازم ولی در اخر دانشجو بعد 4 سال :

1. معدل پایین نزدیک به 12
2.راحتی و تنبلی بیش از حد و همیشه منتظر اماده شدن لقمه برای دهن
3.گذراندن وقت در اردو و خوابگاه و .... در نتیجه نداشتن رزومه کاری و اشنا نبودن به محیط کاری و فنی
4.برگشتن به شهر خودش که بعد 4 سال براش شهر غریب میاد چون کسی رو نمیشناسه روزنامه میخره دنبال کار میگرده

بله هیچ چیز مهم نیست مهم فقط دانشجو هست.
(این مطلب نه برای همه ی دانشجویان سراسری و نه برای همه ی دانشجویان داشنگاه صدق نمیکنه)

matin_vv
20-08-2011, 13:45
بحث استخدام و اینا که به جز چند جای انگشت شمار که خودشون رو ... (مثل انرژی اتمی یا وزارت نفت) حل شده. جالب اینجاست که یکی از بستگان ما متولی امتحان ورودی یکی از بانکهای خصوصی کشوره، میگه معمولاً رتبه های اول رو دانشگاه آزادیا میارن.

خود من به شخصه هم دولتی تهران درس خوندم هم آزاد تهران، واقعاً تفاوت خاصی ندیدم. هر دو تا استاداشون در یه سطح و خیلی معمولی بودن.

به نظر من یک مشکل مهم که دوستان هم اشاره کردن اینه که دانشگاه آزاد رفته هر ده کوره ای یه واحد زده و اعتبار خودش و واحدهای مهمش مثل واحدهای تهران، قزوین، نجف آباد اصفهان، علوم تحقیقات شیراز ، مشهد و ... رو خراب کرده.

hamidras
20-08-2011, 16:17
من بعد 1 سال :دی میگم
اصولا موفقیت تحصیلی ربطی به دانشگاه نداره فقط و فقط بستگی به انگیزه و پشتکار طرف داره حالا فرقی نداره شریف درس بخونه طرف یا تو یه واحد دانشگاه ازاد تو یه داهات کوره!

البته واسه تنبلایی مثل من دانشگاه فرق میکنه:دی

NINJA0098
20-08-2011, 16:42
من فکر میکنم سطح سوالای کنکورش خیلی پایینه....هزینش بالا............پرستیژ اجتماعیش پایینه.....

T E R M I N A T O R
20-08-2011, 17:16
دانشگاه آزاد متاسفانه با پایین درنظر گرفتن سطح سوالات کنکور و با قبولی های بی حد و حساب کاملا خودشو زیر سوال برده. دوست من ریاضی و فیزیک را 0 درصد و شیمی را 15 درصد زد و مهندسی پتروشیمی قبول شد!!!

isfahaneshop
20-08-2011, 17:50
دانشگاه آزاد متاسفانه با پایین درنظر گرفتن سطح سوالات کنکور و با قبولی های بی حد و حساب کاملا خودشو زیر سوال برده. دوست من ریاضی و فیزیک را 0 درصد و شیمی را 15 درصد زد و مهندسی پتروشیمی قبول شد!!!
من خودم یک صفحه معارف خوندم و با اطلاعات عمومی رفتم سر جلسه کنکور! قبول شدم!!!:31:

milla.online
20-08-2011, 19:30
قبول دارم که دانشگاه آزاد از نظر علمی خیلی ضعیفه ولی از نظر جو دانشجو ها و... خیلی از دولتی ها بهتره... من اگه آزاد مجانی بود میرفتم آزاد :دی

samar2
20-08-2011, 20:15
به نظر شما معماری یه شهری مثل کاشان بهتره یا معماری ازاد خوراسگان؟اینکه درس خوندن یه شهر دیگه خیلی سخته؟

pashangi
20-08-2011, 22:27
با سلام
به نظر من تحصیلات توی این مملکت زیاد مهم نیست :5:، مهم پول و پارتیه
اگه پول داشته باشی پارتی و تحصیلت و ... هم جور می شه:19:
اگه پارتی داشته باشی پول و تحصیلت و ... هم جور می شه:41:
تحصیلات و درس خوندن هم برای من و امثال من هستش که اگه اوس کریم (من شاکرم) خواست ما هم به یه کاری چیزی برسیم ، حالا فرقی نمی کنه دانشگاه می خواد دولتی باشه ، آزاد باشه ، پیام یا غیر انتفاعی باشه البته هر چه سطح دانشگاه می یاد پائین باید سطح توانایی هات و ببری بالا تا بتونی ضعف سطح پائین بودن دانشگاهتو جبران کنی:21: (البته اگه قابل جبران بشه:13:)
چقدر متناقض نوشتیدم
با تشکر

minizoro
21-08-2011, 00:24
سوال از ته غلطه !
شما میخای پایین بودن سطح علمی اغلب دانشگاها رو دلیلشو بدونی چرا میپرسی دست کم گرفتن؟
دانشگاه قزوین از شریف بیشتر نباشه کمترم نیست !

عزیزم دانشجو دانشجو بود میرفت دولتی میخوند ! عرضه ت همینه ... اینو من میگم که خودم دانشجوی آزادم، بعله، اگه تلاش میکردی و میخوندی میرفتی دولتی،
اما این دلیل نمیشه که دانشجوهای دانشگاه آزاد کم مایه یا سطح علمی پایینی داشته باشن، خیلی ها هستن که چشمشون بعد دانشگاه باز میشه و خر میخونن و واسه مقاطع بالاتر بورس میشن خارج میرن از همین آزاد!
در واقع ربطی به دانشگاه اصلا نداره !
تو دانشگاه آزاد درس رو میگن، که اغلب استاداشونم بد نیستن (البته رشته و دانشگاه ما که کلا چرته استاداش بقیه رشته ها اینجا خوبن به نسبت) حالا دانشجو داریم تو کلاس چشمش دنبال کو*ن دختر مردمه و داره به اونا نمره میده که مخ کدومو بزنه با کدومش بخابه، دانشجو داریم مثل بچه آدم نشسته داره گوش میده، و چون علاقه داره بعد استاد هم میره کتابی که استاد گفته رو خیلی خوب میخونه و با نمره عالی پاس میکنه، در حالی که اگه کتاب رو هم نمیخوند پاس بود ... شایدم با نمره خوب، با جزوه فقط، حالتی که زورکی اون دانشجو اولیه میکنه، ینی جزوه رو میخونه میره یه نمره پاسی میشه

آینده دانشجو:
اولی یا معدل 12 اینا لیسانس میگیره آخرشم هیچی !
دومی بورس میشه خارج، یا فوری چون معدل خوبی داره استخدام میشه!

عزیزم ربطی به دانشگاه نداره و این تو هستی که تعیین میکنی مرتبه ات رو

دسته ای هم به دلایل مختلف مثل سریع نبودن، نداشتن علاقه به همه دروس کنکور نمیتونن تو سراسری رتبه خوبی بیارن و میمونن، که واسه این دسته آزاد بهشته، و اغلب این دسته هستن که دانشجوهای دسته دوم رو تشکل میدن،

راحتت کنم، درس نخونی ماها هیچ توجیهی نداره! تقصیر هیچ کسی هم نیست جز خودمون

نفر اول ریاضی امسال کنکور گه گاو ها رو تو گاو داری جمع میکرد!
درس خون باشی سر کوه هم میخونی

دلیلی این هم اینکه خب عزیزم هر کسی قرار نیست درس بخونه، لیسانس بگیره،
من یکی رو میشناختم ترم 5 انصراف داد از عمران، همه میگفتن اه پسره احمق بی بته ، آخرشم این شد !
6 ماه بعد پیش داریوش مهرجویی مشاور هنری شد!
چرا؟
چون استعدادشو کشف کرد،
چیزی که براش ساخته شده بود، نقاشی و طراحی و هنر

خیلی از ما ها تو ایران به خیلی چیزا علاقه داریم که هیچ وقت دنبالش نمیریم
و این احمقانه است
حیف کردن خودمونه

من رای ندادم به نظر سنجیت ...

frnsh
21-08-2011, 01:45
البته اونقدرها هم دست کم نمیگیرنش!

والله هر روز که دامنه ی گیر دادن به همه چیزو توش بزرگتر میکنن؛ هزینه شو با تورم بالا میبرن؛
نمره دادن هر روز کمتر میشه تا هی بیفتی و پول بدی! واسه همینه که آزادی ها فوق بهتر قبول میشن تا سراسری ها!
نگین نه که خودم شاهد عینی هستم!

به قول یه آدم مهم: دانشگاه آزاد مثل قیف میمونه و سراسری قیف وارونه!

frnsh
21-08-2011, 01:45
شرمنده دو تا شد، پاک شود...

MOHSEN_A1371
21-08-2011, 07:35
سلام آدرس تاپیک جدید این موضوع لطفا بقیه بحث را اینجا ادامه دهید:

مدیران عزیز تاپیک را قفل کنید و نظرسنجی را پاک کنید . با سپاس