PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت بین Bridge و NAT

hamidrezaj
10-10-2010, 21:39
سلام دوستان عزیز

میخواستم بدونم تفاوت تنظیم مودم به صورت bridge و nat چی هست؟ و اینکه من که کاربر خونگی هستم کدوم

بهتره؟ سرعت و امنیت کدوم بهتره یا اصلا ربطی نداره؟

با تشکر:11:

huti_421
10-10-2010, 23:18
مود کانکشن Bridge مختص کار به صورت تک کاربره‌س، به این صورت که از طریق مودمتون حالا هر چند تا پورت اترنت یا حتی وایرلس نتورک داشته باشه، بازم تنها می‌تونید از طریق یک کامپیوتر ( یا موبایل ) به اینترنت متصل بشید

پو اما NAt که به نوعی یکی از زیر شاخه‌های PPPoE هست، این امکان رو می‌ده تا با یک مودم، راتر و یا اکسس پوینت، به صورت چند کاربره از خط اینترنت، چه با سیم و چه بی‌سیم استفاده کنید

از لحاظ سرعت که تفاوتی تو کاربری خونگی ندارن

و از لحاظ امنیت، اگه با یک سیستم فقط به اینترنت متصل می‌شید و مودمتون هم قابلیت بی‌سیم داره، عیبی نداره مود کانکشن رو به Bridge تبدیل کنید

نکته‌ی منفی در مورد بریج کانکتینگ : در این مود اتصال، شما برای وصل شدن به اینترنت باید روی سیستم خودتون یه کانکشن ( مثل دایل آپ بسازید ) ولی برای PPPoE نیازی به ساخت کانکشن نیست

hamidrezaj
11-10-2010, 03:15
ممنون

مودم من وایرلس نیست و من تا دیروز با usb وصل میشدم از امروز یا LAN وصل شدم و به زور یکی دوبار تونستم برم تو صفحه

modem ولی دیگه نمیره و حتی دفعه های پیش هم به سختی تونستم برم و میخواستم تنظیمش رو از bridge به nat

تغییر بدم که وسط کار صفحه دیگه از کار افتاد و انواع و اقسام ip رو هم امتحان کردم نمیشه و همش این صفحه میاد

البته در حالت عادی یا اصلا نمیاره. و (یوزر پس) رو میگه اشتباهه و فقط تو حالت دیگه که صفحه , قفل میشه و
یه صفحه کوچیک (یوزر پس) باز میشه قبول میکنه من حالا نمیدونم چی کار کنم هی بگیر نگیر داره البته 90 درصد نگیر داره.
چراغ lan هم هی چشمک میزنه و البته میتونم دانلود کنم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 825x475.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 877x486.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من حالا نمیدونم امنیت کدوم بهتره؟ لطفا دوستان راهنمایی کنند.

huti_421
11-10-2010, 17:17
خب اگه به بخش پیکره بندی مودمتون نمی تونید وصل بشید به احتمال زیاد به خاطر Set شدن یه پراکـسی روی کلاینتتون هست

از بخش تنظیمات کانکشن واقع در کنترل پنل و تب Connections از بخش Lan Setting گزینه ی Use a pr-oxy server for your LAN اگر فعال هست، غیر فعالش کنید و حالا دوباره اتصال به بخش پیکره بندی رو امتحان کنید :)

در نهایت خدمتتون عرض کنم که با توجه به شرایط شما، مودهای مختلف، تفاوتی برای شما نداره.

نکته : شاید شما فکر می کنید که به فرض تو مود Bridge نوعی کد گذاری خاص وجود داره که مثلا امنیت بالاتری تو اتصال داره، در حالی که اینطور نیست :)

hamidrezaj
11-10-2010, 19:06
ممنون ولی نتونستم پیدا کنم من از xp استفاده میکنم و این گزینه ها توش نیست

و کلا وقتی می خوام وارد تنظیمات مودم بشم بعد از وارد کردن یوزرنیم و پسورد (admin) (البته یوزر پس اصلی نیست یکی دیگه رو وارد میکنم و صفحه بالایی میاد) قسمت بالای صفحه که اسم برند شرکت سازنده مودم هست تغییر می کنه و برند تجاری یه شرکت دیگه میاد که اصلا comtrend نیست.

hamidrezaj
12-10-2010, 00:40
سلام دوستان مورد آخری لطفا راهنمایی کنند چون اصلا تو صفحه config مربوط به مودم خودم نمیتونم برم

و همش میره تو مودم مربوط به شرکت acorp.

huti_421
12-10-2010, 13:36
شما اینجا رو ببین :

باید اینجا بری و جایی که علامت زدم ( سمت راست ) رو به حالتی که تو شات هست در بیاری تا بتونی وصل شی به بخش کانفیگ

hamidrezaj
12-10-2010, 17:10
سلام ممنون به خاطر راهنمایی

این قسمت ------ اصلا تیک نداره و به همین شکل هست.

مثلا امروز یه بار شانسی تونستم برم تو تنظیمات خود comtrend تا اومدم تنظیمات رو درست کنم

دیگه نشد و صفحه رو کلا باز نمیکرد ,

یه سوال داشتم الان شما ببینید همه isp ها تقریبا یه روش تنظیم کردن دارند که میگه از تو تنظیمات

گزینه bridge رو delete کنیم و دوباره add و بقیه ماجرا ,

من تا میخوام delete کنم دیگه انجام نمیده و اگه مثلا اینو delete نکنیم و همینطوری که وصل میشه وصل بشیم اشکالی داره؟

huti_421
12-10-2010, 19:55
نه داداش من چه اشکالی آخه ؟ از چی می‌ترسی انقدر ؟ :40"