PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کوچک بودن دست

e.s.e.t
05-11-2010, 20:29
سلام
من پسر هستم و 19 سالمه
یه مشکلی که دارم اینه که دستانم کوچک هست و بیشتر میخوره دست یه پسره 13-14 ساله باشه تا یه ادم 19 ساله و این موضوع باعث رنجش من میشه
میخواستم بپرسم ایا امکان رشد وجود دارد یا این که باید به پزشک مراجعه کنم و چه پزشکی؟
با تشکر

Ghaioom
06-11-2010, 10:01
سلام
مثل منی منم پسر 19 سالمه
اون چیزایی رو هم که گفتی مثل حرفای منه.
من دستای گاهی از پسرا رو میبینم خیلی اینجور کمه مال خیلی از افراد اندکی اینجوریه!!! راه حلی اگه هست. فکر کنم استخوان دست ما لاغره مال بقیه افراد کلفته!

morsadr
06-11-2010, 14:53
سیستم استخوان بندی شما ریزه . ولی برای اطمینان بیشتربهتره نزد یک پزشک بروید تا از نظر سن استخوانی و تقویمی و همچنین بیماریهای خاص رشدی بررسی شوید .

e.s.e.t
06-11-2010, 20:56
ممنون میشوم اگر اهنمایی بفرمایید باید نزر چه متخصصی مراجعه کرد

Gam3r
06-11-2010, 22:02
برو متخصص كبد كليه ! خب برو متخصص دست و پا ديگه !

و : پيشنهاد ميكنم به هر 2 تا دستت طناب ببندي، بعد طناب هارو به 2 تا ماشين ببندي، بعد اين 2 تا ماشين از 2 جهت مخالف دستات رو بكشن ... اينجوري قشنگ دستت به 2-3 متري ميرسه، ديگه ناراحت كوچيك بودنشم نيستي

morsadr
07-11-2010, 09:05
ممنون میشوم اگر اهنمایی بفرمایید باید نزر چه متخصصی مراجعه کرد

شما از یک پزشک داخلی شروع می کنید و در صورت نیاز ایشون به شما می گویند کجا بروید . اورتوپد و یا متخصص غدد و متابولیسم در مرحله دوم قرار دارند .

***Spring***
08-11-2010, 12:51
سلام ...

همانطوریکه دوستان گفتند مربوط میشه به استخوان بندی و باید به متخصص مراجعه بفرمایید ...

ولی سوال شما واضح نبود ... احتمال زیاد منظور شما از کوچک بودن دست ، کوچک بودن پنجه‏های دستتون بوده ... یعنی بعضی افراد طول دست‏های کوتاهی دارند ( فاصله‏ی دست از سرشانه تا مچ دست ) ... و بعضی پنجه‏های کوچکی دارند ( انگشت‏ها و کف دست ) ...

e.s.e.t
08-11-2010, 19:35
سلام
پنجه های دستم کوچک هست
ولی از لحاظ استخوان بندی باید بگم من استخوان بندی کوچکی ندارم تنها مشکلم کوچک بودن پنجه های دستم هست

موفق باشید

kiarash3500
08-11-2010, 21:24
دستای کوچیک که هم نازتره هم جوجیک تر!!!!

***Spring***
09-11-2010, 01:33
سلام
پنجه های دستم کوچک هست
ولی از لحاظ استخوان بندی باید بگم من استخوان بندی کوچکی ندارم تنها مشکلم کوچک بودن پنجه های دستم هست

موفق باشید

سلام ...

پنجه‏های دست ، از چند جهت قابل بررسی هست ، حالا کاری به اونها نداریم ... خیلی خلاصه و مختصر ، برای رشد طولی پنجه‏ها و در واقع انگشت‏های دست که با مشورت و نظر متخصص ... ولی برای ورزیده شدن و حجیم شدن و حجم دار شدن ( قطور شدن انگشت‏ها و کف دست ) با تمرین های مختلف فیزیوتراپی و انواع ورزشهای مخصوص میتونید به ورزیدگی و رشد بافت عضولانی کف و پنجه‏های دست کمک بفرمایید ... موفق باشید ...

Ghaioom
09-11-2010, 08:37
اگه من بگم انگشتان دست، استخوانش و خودش کوچک هست. و خود دست از آرنج به پایین تا دست!
مال همه اینطوری نیست گاهی افراد خیلی کم!
اگه ورزش های مخصوص دارین بگین
با تشکر.

***Spring***
09-11-2010, 09:49
اگه من بگم انگشتان دست، استخوانش و خودش کوچک هست. و خود دست از آرنج به پایین تا دست!
با تشکر.

سلام ...

برای رشد بلندی و طول استخوان ، همانطوریکه قبلآ صحبت شده فقط با مشورت با متخصص ... یعنی طول دست از آرنج تا مچ ... برای طول انگشت‏ها هم مشورت با متخصص ...

برای ورزش و ورزیدگی و دست ( از مچ تا نوک انگشت‏های دست ) و درواقع پنجه‏های دست ، اول با یه فیزیوتراپیست مشورت بفرمایید ... نرمش و ورزش‏هایی مثل : نرمش خود انگشت‏های دست ، یعنی بصورت باز و بسته کردن انگشت‏ها برای گرم شدن و ورزیدگی اونها ... شنا سوئدی روی انگشت‏ها ... البته اگه در ابتدا این حرکت مشکل هست ، زانوهای خودتون رو زمین بگذارید و شنا برید ... بعدها که ورزیده و پیشرفته شدید میتونید برای نتیجه گیری بهتر ، زانوها رو هم به حالت عادی ( یعنی بالا ) نگه دارید ...

اگه حتا این حالت در ابتدا برای شما کمی سخته ، ( یعنی حتا اگه زانو زمین باشه ) ... روی دیوار شنا برید ... روبروی دیوار بایستید ، پنجه‏های خودتون رو روبروی دیوار بگذارید و شنا برید ... تمرین رو جدی بگرید و سعی کنید ، خودتون فشار بیشتری بیآرید تا فشار و نیرو رو در انگشت‏های دست حس کنید ... بمرور که ورزیده شدید ، بعد میتونید روی زمین شنا برید ...

شنا سوئدی با پشت دست ... یعنی بجای اینکه کف دست‏ها زمین باشد ، پشت دست روی زمین باشد ... و باز مثل حالت قبلی اگه در ابتدا این حرکت مشکل هست ، زانوهای خودتون رو زمین بگذارید و شنا برید و وقتی ورزیده‏تر شدید بحالت معمولی شنا برید ...

و وسایل کمکی ، یه نمونه لاستیک گرد وسایل ورزشی فروشی دارن ، برای تقویت انگشت‏های دست ... که با باز و بسته کردن اون ، حالت ورزش و نرمش برای انگشت‏ها و پنجه‏ی دست میباشد ...

با تمرین بیشتر و جدی‏تر نرمش‏ها و ورزش‏های گوناگون بمرور ورزیده‏تر میشید و قطر و حجم انگشت‏ها و پنجه و دست شما بزرگتر و بیشتر میشود ... موفق باشید ...

Ghaioom
09-11-2010, 09:59
با تشکر.

و خود دست از آرنج به پایین تا دست!
اینجا کوچیک نیست لاغره باید یکم پهن بشه :31:

تا کی باید تمرین کرد؟! :31: نکنه چند سال باید تمرین کرد؟!! :31:

مطالبی جالبی گفتین :20::11:

***Spring***
09-11-2010, 10:32
اینجا کوچیک نیست لاغره باید یکم پهن بشه :31:

تا کی باید تمرین کرد؟! :31: نکنه چند سال باید تمرین کرد؟!! :31:

مطالبی جالبی گفتین :20::11:

سلام ...

خوب برای تقویت و ورزیدگی ساعد هم تمرین‏های مخصوص هستش ... و همینطور وسایل کمکی ...

از نمونه تمرین‏ها و وسایل کمکی و تمرینی برای بیشتر عضلات : بارفیکس و پارالل ... و همینطور دمبل ( ویژه و مخصوص خانومها و آقایون ) که دمبل ویژه خانومها سبکتر هستش و نمونه پلاستیکی و نمونه‏های گوناگون و جنس متفاوت و برای آقایون سنگین و فلزی ...

زمان تمرین بستگی به شخص داره ... اینکه الآن و در حال حاضر اندام اون در چه شرایطی هستند ... رشد عضولانی چقدره ... تغذیه مناسب ... و مهمتر شدت و میزان تمرین و ورزش و جدی گرفتن اونها ...