PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دلیل آمپول زدن به باسن

Namdarian
10-11-2010, 19:10
با سلام . من از بچگی که آمپولهای 100.000 و بالاتر پنی سیلین با اون سوزن های کت و کلفتش را خوردم از آمپول خوردن متنفر شدم . البته امشب بعد از سالهای بسیار طولانی فرار از امپول بخاطر سراخوردگی حاد و بند اومدن صدام خلاصه مجبور شدم دو تا امپول درجا بخورم ولی خود دکی گفت خاطرت جمع حس نمیکنیش و اولی رو اصلاً حس نکردم چجور زد ولی دومی رو بازم ترسم گرفت و یقدری ضد حال خوردم . کلاً میخوام بدونم این چه کاریه که به باسن باید امپول زد ؟ خوب به دست یا جاهای دیگه زننن:19:

basketball
10-11-2010, 19:26
اتفاقا من عاشق آمپولم ......
دليل اينكه به عضله باسن يا سريني ميزنند سرعت جذب بالاتر نسبت به ساير عضلات است و گرنه به هرجا بزني بالاخره ميرسه به كبد و اونجا ...تجزيه و تحليل ميشه!
دليل وجود قرص هاي زيرزبوني هم همينه بيماران قبلي به خاطر تاثير گزاري بسيار سريع قرص هاي زيرزبوني رو مصرف مي كنند كه زودتر از طريق خون (آمپول) تاثير ميزاره
مثلا از طريق عضلاني سريني 5 ساعت طول ميكشه جذب بشه و از طريق زيرجلدي 8 ساعته!
خيلي ساده گفتم...

---------- Post added at 07:26 PM ---------- Previous post was at 07:25 PM ----------

البته هر آمپول عضلاني رو نميشه به هر عضله اي از جمله سرشانه زد چون درد بسياري بعد تزريق داره بعضي شيشه هاي آمپول روش نوشته MD يعني مخصوص باسن (سريني)

online_amin
10-11-2010, 23:19
چطوریه که شما از آمپول خوشت میاد؟

من از چندین نفر شنیدم که از آمپول خوششون میاد. یعنی از دکتر خواهش میکنن که براشون آمپول بنویسه.

من واقعا به خاطر کودکیم, از دکتر و آمپول میترسم.

kiarash3500
11-11-2010, 13:50
من از چندین نفر شنیدم که از آمپول خوششون میاد. یعنی از دکتر خواهش میکنن که براشون آمپول بنویسه.

منم دیگه آروم آروم عاشقش شدم الان سه ساله هر هفته یه استرادیول نوش جون میکنم
دیگه عادت کردم به آمپول!!!

جیک جیک!!!

Gam3r
11-11-2010, 21:26
از قديم الايام ، آمپول رو به دست ميزدن و اصلا كار جالبي هم نبود ! براي همين گفتن از اين به بعد به باسن بزنن تا هم پرستاره يه حالي كنه هم دردش كمتر بشه !

kiarash3500
11-11-2010, 21:33
هم پرستاره يه حالي كنه

میشه یه توضیح مختصری بدین؟!!!!

Namdarian
11-11-2010, 22:10
اتفاقا من عاشق آمپولم ......
دليل اينكه به عضله باسن يا سريني ميزنند سرعت جذب بالاتر نسبت به ساير عضلات است و گرنه به هرجا بزني بالاخره ميرسه به كبد و اونجا ...تجزيه و تحليل ميشه!
دليل وجود قرص هاي زيرزبوني هم همينه بيماران قبلي به خاطر تاثير گزاري بسيار سريع قرص هاي زيرزبوني رو مصرف مي كنند كه زودتر از طريق خون (آمپول) تاثير ميزاره
مثلا از طريق عضلاني سريني 5 ساعت طول ميكشه جذب بشه و از طريق زيرجلدي 8 ساعته!
خيلي ساده گفتم...

---------- Post added at 07:26 PM ---------- Previous post was at 07:25 PM ----------

البته هر آمپول عضلاني رو نميشه به هر عضله اي از جمله سرشانه زد چون درد بسياري بعد تزريق داره بعضي شيشه هاي آمپول روش نوشته MD يعني مخصوص باسن (سريني)
دوست عزیز اگر سرعت جذب مد نظر شماست پس چرا مستقیماً داخل ورید دست یا پا نزنند ؟ یا بصورت زیر زبانی ؟
این زیر زبانی که گفتی از مخاط جذب میشود ؟ چرا اینقدر سریع جذب میشود ؟

Old_Chater
11-11-2010, 22:12
درسته تو وريد بهتر جذب ميشه

Namdarian
11-11-2010, 22:12
از قديم الايام ، آمپول رو به دست ميزدن و اصلا كار جالبي هم نبود ! براي همين گفتن از اين به بعد به باسن بزنن تا هم پرستاره يه حالي كنه هم دردش كمتر بشه !
عفت کلام را حفظ کنید جناب

man war
11-11-2010, 22:14
عفت کلام را حفظ کنید جناب

داره حقیقتو میگه :31::31:

morsadr
11-11-2010, 23:34
یکسری داروها را نمی توان مستقیم به ورید تزریق کرد . تزریقات عضلانی را هم می توان در هر عضله ای تزریق کرد ولی به علت حجم بالای عضله باسن و اینکه در مناطقی از آن میزان رشته اعصاب حداقل ممکن می باشد تزریق در باسن ارجح می باشد . به همین علت هم درد تزریق در این ناحیه کمتره و هم احتمال آسیب به اعصاب ناحیه حداقل ممکن می باشد .

Old_Chater
11-11-2010, 23:43
واقعا دكتر چه جواب جالبي دادن به نظر من ديگه اين بحث مختومه محسوب ميشه

kiarash3500
12-11-2010, 09:51
یکسری داروها را نمی توان مستقیم به ورید تزریق کرد . تزریقات عضلانی را هم می توان در هر عضله ای تزریق کرد ولی به علت حجم بالای عضله باسن و اینکه در مناطقی از آن میزان رشته اعصاب حداقل ممکن می باشد تزریق در باسن ارجح می باشد . به همین علت هم درد تزریق در این ناحیه کمتره و هم احتمال آسیب به اعصاب ناحیه حداقل ممکن می باشد .

داروهای هورمونی رو میشه برای تاثیر بیشتر به ورید تزریق کرد یا خطرناکه؟
رو بروشورش که نوشته فقط تزریق عمیق عضلانی...

morsadr
12-11-2010, 12:09
داروهای هورمونی رو میشه برای تاثیر بیشتر به ورید تزریق کرد یا خطرناکه؟
رو بروشورش که نوشته فقط تزریق عمیق عضلانی...

تزریق برخی از داروها بصورت مستقیم خطرناک بوده و باعث شوک میشود و حتی می تواند کشنده باشد . به عنوان مثال تزریق پنیسسلین داخل ورید بسیار خطرناک و کشنده می باشد
روی هر آمپولی نوع تزریق آن ذکر شده است که باید بر طبق آن صورت بگیرد .
IM = عضلانی
IV = وریدی
IV Infusion = انفوزیون آهسته وریدی از طریق سرم
SC = زیر پوستی

Life24
12-11-2010, 12:30
پنی سیلین در د نداره
اواخر یک سفتراکس عضلانی زدم
اون واقعا درد داره نه اینها

amirmasoud1
16-09-2014, 10:38
ماسه نوع تزریق داریم عضلانی زیرجلدی ووریدی
محلهای عضلانی باسن ،بازو وران که به ترتیب که گفته شدبهترهست تزریق بشوند(im)
زیرجلدی بازو ران وناف(s.c)
وریدی ساعدوروی دست(i.v)
زیرجلدی روبه عضله وورید نمی شودتزریق کردوعضلانی خالی(im)رونمی شودبه وریدتزریق کرد

..........................................

بستگی به نوع پنی سیلین داره که 6.33 یا800 یا1.200.000باشه که 1200مثل سفتریاکسون دردداره

....................................
وقتی که روی دارو نوشته im only فقط عضلانی تزریق می شودزیرجلدی فایده نداره وریدی هم به احتمال زیادشوک دست میدهد

raana
16-09-2014, 17:42
دوست عزیز amirmasoud1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به تاریخ تاپیک دقت کنید..برای سال 2010 هست..4سال پیش....