PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کار نکردن دور دوم فن سمند با کولر

hosein002
17-06-2011, 12:14
با سلام به اساتید محترم
سمند مدل 82 انژکتوری دارم کولرشو که روشن میکنم اکثر مواقع(90درصد) دور دوم فن کار نمی کنه وآمپر بالا میره مجبور میشم کولرو خاموش کنم
بردم تعمیرگاه فشار گاز کولرو تست کردند خوب بود فشنگی سر قهوه ای و ترموستات و رله وسطی جلوی رادیاتور را عوض کردن ولی هیچ فرقی نکرد لطفا کمکم کنید عیب از چیه؟

heinrich_himmler
17-06-2011, 19:19
با سلام به اساتید محترم
سمند مدل 82 انژکتوری دارم کولرشو که روشن میکنم اکثر مواقع(90درصد) دور دوم فن کار نمی کنه وآمپر بالا میره مجبور میشم کولرو خاموش کنم
بردم تعمیرگاه فشار گاز کولرو تست کردند خوب بود فشنگی سر قهوه ای و ترموستات و رله وسطی جلوی رادیاتور را عوض کردن ولی هیچ فرقی نکرد لطفا کمکم کنید عیب از چیه؟
باید موتور فن، رله فن و سیم کشی و در نهایت ECU بازدید بشه. به دلیلی برق مثبت به فنها برای دور تند نمیرسه که می تونه از رله های دور تند و حتی ECU باشه. از گاز کولر مسلما نیست برادر من!

hosein002
17-06-2011, 23:16
باید موتور فن، رله فن و سیم کشی و در نهایت ECU بازدید بشه. به دلیلی برق مثبت به فنها برای دور تند نمیرسه که می تونه از رله های دور تند و حتی ECU باشه. از گاز کولر مسلما نیست برادر من!
رله فن یا رله های دور تند کجا نصب شده و چه شکلیه حدود قیمتش چنده باتشکر

heinrich_himmler
18-06-2011, 19:22
رله فن یا رله های دور تند کجا نصب شده و چه شکلیه حدود قیمتش چنده باتشکر
بسته به مدلهای مختلف و سال تولید فرق می کنه. بعضیها مثل پراید رله دارند و بعضی هم مثل زانتیا یونیت روی قاب فن. احتمالا برق مثبت دور تند به دلیلی عمل نمی کنه. باید توسط یه برقکار حرفه ای چک بشه. قیمت بالایی هم نداره.