PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : امکان تعویض داشبورد و تزئینات داخلی 206 با 207 ؟!

hsein
04-05-2012, 13:46
امکان تعويض داشبورد و تزئينات داخلي 206 با 207 ؟!
سلام دوستان ، خسته نباشيد
از وقتي که پژو 207 به صورت گسترده توي ايران اومده يه مساله اي ذهن منو مشغول کرده اونم اينه که از اونجايي که اين 207 هايي که تو ايرانه 207 واقعي نيست و در حقيقت 206 فيس ليفت هست و بدنه و ابعادش مخصوصا از داخل تفاوتي با 206 نداره آيا ميشه تزئينات داخلي اش رو ( که به نظر من تنها نکته مثبتشه ) با 206 خودم (206 تيپ 2 مدل 84 عوض بکنم؟!

اگر آره ، چقدر زحمت و هزينه داره ؟ و کسي تا حالا اين کار رو کرده؟!
+ معايبي مي تونه داشته باشه؟

ممنون

mohamad skystar
04-05-2012, 15:44
دوست من شما ظاهر قضیه رو میبینید
زیر کار موارد دیگه مثل انواع خارها و جای پیچ ها و سایر موارد دیگه که
به چشم نمیان و جز نکات مهم و ریز حساب میشن مشخص نیست.
این کار زحمت بسیار زیاد و هزینه های اصافی رو برای شما خواهد داشت
انگار داری دست به تیونینگ سنگین میزنید
ارزشش رو نداره دوست من

rami_hemi
05-05-2012, 15:14
اونقدر ها هم مشکل نمیتونه باشه
بیشتر این داشبوردهای پزو ساده باز میشن و بسته میشن
ولی مشکل اسای اینجاس که آیا سیمکشی 207 و 206 باهم هماهنگ هست؟
بخصوص در مورد مالتی پلکس بودن 206 که باید در این مورد احتیاط لازم رو داشته باشید .
اکانپذیر بودنش که هست ولی باید ارزش کار رو سنجید
آیا 207 امکانات بیشتری داره آیا با سیستم برقی 206 تیپ 2 همخوانی داره؟ یا قابلیت ارتقا سیستم در 206 در نظر گرفته شده؟(مثل 405 که همون سیستم برقی فرانسوی روش هست و میشه خیلی از امکاناتی رو که روی پارس سوار میشه روی اینم نصب کرد) 206 با توجه به سیستم مالتی پلکس میتونه با کمک یک متخصص خیلی از آپشنهای تیپهای بالاتر و آپشنهای اروپایی رو روی اون فعال کرد .
حاد ترین بخش کار همین سیستم برقی هست یه بررسی کلی بکنید از چند نفر فرد واقعا کار دان و برقکار ماهر خودرو سوال کنید تا به سوالاتون برسید من هم از دوستان برق کار خودم سوال میکنم و بهتون اطلاع میدم .

hsein
05-05-2012, 15:31
واقعا ممنون از پاسخگوییی تون
راستش منظورتون رو از مالتی پلکس متوجه نشدم (متاسفانه اطلاعات فنی من خیلی کمه)
امکانات اضافه ی 207 نسبت به 206 چی می تونه باشه؟! فکر کنم توی اتاق داخلی سیستم ایربگ باشه که 206 من توی صفحه کیلومترش جای چراغش هست و حتی موقع ضربه و دست انداز روشن میشه و بوق میزنه !! (نمی دونم چرا سنسور که نداره ) خلاصه فکر کنم بشه ایربگ رو یه کاریش کرد یا اصلا نزاشت !
سیستم تهویه 207 رو هم نمی دونم چجوریه اوضاع همخونی اش با 206! (چقدر من چیز نمی دونم!)

فقط بیشتر مساله اصلی اینه که اون داشبورد آیا به این اتاق راحت میشینه؟ خوب چفت میشه که جیر و جیر و اینها نکنه
فکر کنم قضیه خار ها رو بشه حل کرد چون وقتی کامل داشبورد رو در می آریم هرجا لازم باشه می تونیم به بدنه خار وصل کنیم و تغییر بدیم

فکر می کنید حدودا چقدر هزینه برداره؟

mohamad skystar
05-05-2012, 18:18
فکر میکنم شما اول به یکی از نمایندگی هیا معتبر ایران خودرو مراجعه کنید
و به مهندس فنی نمایندگی بگین میخوای چیکار بکنی خیلی میتونه کمکت کنه.
فکر میکنم شما یه سری اطلاعات کامل از تمام تجهیزات هر 2 خودرو نیاز دارین.

rami_hemi
05-05-2012, 21:06
اطلاعات لازم شما بیشت توی اینترنت هم هست
مثلا همین مالتی پلکس من دقیق الان نمیتونم توضیح بدم ولی این رو بگم که سیستم کنترل تجهیزات ماشین هر کدوم به طور مجزا یک کنترل کننده داره و این سیستمهای مجزا با یک ارتباط ساده با سیستم کنترل مرکزی ماشین در ارتباط هستن .
یه مقداری در مورد سیمکشی ماشینتون اطلاعات کسب کنید اتاق وگرنه از نظر عرض که مهمترین مسله هست هیچ تفاوتی نداره .
فکر نمیکنم تو همه نمایندگی ها فردی با اون حد تخصص این روزها پیدا بشه اگه تونستین از نمایندگی مرکزی و یکی از مهندسان برق اونجا کمک بگیرید .
ولی بهترین منبع شما اینترنت هست .