PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود)

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Armin.Computer
07-06-2013, 00:23
با سلام خدمت تمامی کاربران
این تاپیک مخصوص نویز خط هست
با توجه به این که نویز خط مشکل بسیاری از کاربران هست تصمیم بر ایجاد این تاپیک گرفته شد
در ابتدا باید بگم که این تاپیک فقط به مسائل نویز خط مربوط میشه پس از مباحث بی ربط با تاپیک خودداری کنید.
در ابتدا یک مقاله در قالب یک پست در رابطه با نویز خط هست که مطالعه اون به کاربرا تا حد زیادی کمک می کنه

این مقاله توسط تعدادی از دوستان جمع آوری و ویرایش اون در قالب یک پست توسط خودم می باشد

مقاله ی زیر حاصل تجربیات mohammad.t ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) است با اندکی ویرایش
بحث نويز 2 جا برامون مهم مي شه و سوال پيش مياد برامون. اول قطع شدن اينترنت دوم سرعت پایین اينترنت.
اولی: با بررسي خطوط ADSL و چك كردن اونها دیده شده كه اغلب خطوط ، حتي اونهايي كه نويز خيلي زيادي دارند باز هم از نظر سرعت اينترنت مشكلي نخواهند داشت
دومي: مشكل قطع شدن اينترنت هست. چه در استفاده عادي و چه هنگام مكالمه با تلفن. توي پرانتز بايد اشاره كنم كه چه نوع قطع شدني مد نظر ماست. قطع شدني رو ما ميگيم كه بعد از خاموش شدن چراغ لينك مودم اتفاق بيفته. و در اثر كاهش سيگنال دريافتي مودم چراغ لينك يا چراغ ADSL خاموش و به دنبال اون اينترنت قطع بشه وگرنه قطع اينترنت با ثابت بودن لينك علت ديگه اي به جز نويز و ... خواهد داشت.
حالا كه بحث رسيد به اينجا بذاريد يه سري مفاهيم رو توضيح بدم.
بالاخره ارتباط اينترنت َADSL ما يك ارتباط فيزيكي و سخت افزاري هست كه به ما امكان استفاده از اينترنت رو با سرعت مناسب مي ده. يه سيگنال از طرف دستگاههاي نصب شده در مركز مخابراتي از طريق زوج سيم به خونه ما منتقل ميشه. طبيعي هست كه اين سيگنال كه به عنوان قهرمان داستان ما هست توي مسير با يك سري دشمن به نام نويز برخورد خواهد كرد. هميشه هم سيگنال داريم و هم نويز. هرچه سيگنال نسبت به نويز بيش تر باشه و قهرمان ما قوي تر باشه و دشمن ضعيف تر بهتر خواهد بود. اين ميزان رو با SNR يا نسبت سيگنال به نويز اندازه گيري مي كنند. پس SNR بالاتر بهتر خواهد بود. يه تعريف ديگه داريم تضعيف يا Attenuation اين يعني اين قهرمان ما تا برسه به مقصد چه قدر از انرژيش رو از دست داده و تضعيف شده!
پس هر چي اين عدد كمتر باشه بهتر خواهد بود. كه دو عدد SNR و Attenuation كه واحد اندازه گيريشون دسيبل هست براي دانلود و آپلود جداگونه محاسبه و نشون داده مي شن.
گفتيم كه ميخوايم كاربردي صحبت كنيم؟ خب پس من طبق نظر شخصيم رنج خاصي براي اين دو عدد اعلام نمي كنم. هر عددي كه بتونه براي ما سرعت مناسب رو تامين كنه قابل قبوله. مثلا خط من در قسمت دانلود با SNR 11.6 و Attenuation 42.5 قابليت اين رو داره كه حداكثر 11 مگابيت پهناي باند بهم بده و چون فقط به 2 مگابيت اون نياز دارم پس مشكلي در اين زمينه ندارم!
خب حالا مشكل قطعي اينترنت داريم يا خط اونقدر ضعيفه كه حتي نمي تونه سرعت ارتباط 2 مگابيتي براي ما تامين كنه.
اولين كاري كه بايد انجام بديم اينه كه مودم رو مستقيما به سيمهاي ورودي به خونمون وصل كنيم. براي اين كار بايد سيمهاي متصل شده به سيمي كه از طرف پست مخابرات مياد رو قطع كنيم در واقع ارتباط ساختمون با سيم تلفن ورودي رو قطع كنيم و فقط مودم رو بهش وصل كنيم .اگر مشكلمون حل شد پس قطعا در داخل و سيم كشي مشكلي داريم. و اگر باز همونطور بود كه اشكال از ورودی خونه تا مخابرات هست
چرا نويز توي خونه ايجاد شده و يا سيگنال دريافتي كم شده؟ باز هم 2 علت داره :
يا ارتباط زوج سيم داخل منزل كه سيمكشي شده هست مشكلي داره يا وسايلي كه همزمان با مودم به خط تلفن وصل هستند اين اشكال رو بوجود آوردند.
در قسمت نخست ميشه به پايين بودن كيفيت سيم ، قطعي يا چند تكه بودن ، اكسيده شدن سيم و ... اشاره كرد. پس زماني كه قرار باشه مشكلمون از سيم كشي ساختمون باشه با جدا كردن تمام وسايل مثل فكس و گوشي و ... اين مشكل بايد ادامه داشته باشه. يعني ما با تست مودم در ورودي ساختمون مشكلي نداريم ولي با مودم تنها و داخل منزل مشكل پابرجاست.
به تعداد گوشي هاي تلفن بايد نويز گير نصب بشه. واضحه كه خود مودم مي تونه مستقيما به خط وصل بشه. خود من هم هميشه مودم رو بدون واسطه به سيم تلفن وصل مي كنم.
سلامت نويز گيرها يا اسپليترها كه سر راه قرار مي گيرند بسيار مهم هستش كه هميشه بايد از سلامتشون مطمئن شد.

در ادامه مطلب
مقاله ی زیر حاصل تجربیات arashsard ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) است با اندکی ویرایش
اما کلا خط نویز بیشتر به خاطر فاصله خونه تا مرکز مخابراتی هست
اگه این فاصله بیشتر از 5 6 کیلومتر باشه معمولا ایجاد نویز میکنه
در خطوط مسی سیم کشی ساختمون خیلی مهمه سیما نباید در یه فاصله طولانی از کنار سیم برق رد بشه فاصله کوتاه زیاد اشکالی نداره

در ادامه مطلب
مقاله ی زیر حاصل تجربیات hossein019940 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) است با اندکی ویرایش
Attenuation dB
از 40 به بالا مشکل ساز هست ولی میشه استفاده کرد ولی از 55تا60 یا بالاتر خیلی بد هست
ودر آخر چند نکته برای کمی حل شدن مشکل نویز:
2-سیم تلفن از کنار سیم برق رد نشده باشه
3-آگر دوشاخه تلفن برق دار هست تعویض شود.(مانند دوشاخه ی زنگ دوم تلفن)
طبق استادنداردهای ارائه شده مقادیر نویز اینطور طبقه بندی میشن
20dB و کمتر بهترین شرایط ممکن برای داشتن یک خط با کیفیت هست
Attenuation dB

20dB-30dB عالی
30dB-40dB خیلی خوب
40dB-50dB خوب
50dB-60dB خط ضعیف
60dB بسیار بد و دارای مشکل حاد

طبق استادنداردهای ارائه شده مقادیر کیفیت خط طبقه بندی میشن
SNR Margin dB

6dB و کمتر = بسیار بد همراه با مشکلات جدی
7dB-10dB = بد اما میشه از سرویس ADSL استفاده کرد
11dB-20dB = خوب
20dB-28dB = عالی
29dB و بیشتر = بهترین شرایط ممکن برای داشتن یک خط با کیفیت

از
afshin b ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
and-roid2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
arashsard ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
abolfazlwest72 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
mr_exir ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
hossein019940 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
mohammad.t ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
zed2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بابت همکاری در ساخت این تاپیک تشکر می کنم

اگر مشکلی در رابطه با نویز دارید حتما مقادیر زیر رو بنویسید:
ممکن است این مقادیر در مودم های مختلف دارای تفاوت هایی باشد
برخی از مقادیر که در مودم ها وجود دارد:

SNR Margin dB
Attenuation dB
Attainable Rate Kbps
Rate Kbps

اگر مطلبی رو ننوشتم یا اگر می دونید به پست کمک می کنه می تونید مطلب مورد نظرتون رو پیغام خصوصی کنید.

پست های زیر مشکلات حل شده کاربران می باشد که کاربران به صورت پست توضیح دادن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است
با تشکر

ak313
07-06-2013, 05:39
سلام تاپیک خوبی امیدوارم مفید و کاربردی باشه. وضعیت خط من افتضاحه
می خوام بدونم آیا تضعیف خط هم سر خط با توی خونه متفاوته آخه من توی منطقه خودمون خطهای دیگه هم دیدم که همون تضعیف من رو دارن. پس فکر می کنم عملا نمیشه خیلی کاریش کرد این وضعیت من

Downstream
Upstream

SNR Margin

:

6.0
7.0
db

Line Attenuation

:

63.5
31.5
db

Data Rate

:

1760
512
kbps

Max Rate

:

1824
696
kbps

CRC

:

0
0

خداییش یکی پیدا بشه کاری کنه خط من تضمینی 4 مگ رو بکشه 50 هزار بهش میدم

hossein019940
07-06-2013, 08:51
الان فرض کن خطت 4 مگ باشه چه فایده ای داره وقتی نویز خطت اینقدره نویزت بیشتر هم میشه.کیفیت خطت هم خیلی پایینه
نویزم خطم من که 53 هست و snr هم 12
پهنای باند خطم 5 مگ به بالا هست ولی سرعتم هیچ وقت نشده 480 تا بره ایم بعضی اوقات
باید به خود شرکت زنگ بزنی بگی که برام پهنای باند خطتو بالا ببرن
ولی با این حال مودم رو ببر سرخط تست بگیر ببین نویزت در چه حده.اگر خوب بود
یه سیم کابل دو زوج میگیری میاری درون ساختمون بعدش اگه پریز یا دوشاخه برق دار هست تعویض کنین.هم میتونی سیم رو مسقیم بیار تو ساختمون از اونجا یه اتصال بزن برای تلفن وببر برای تلفن ویه اتصال دیگه مستقیم بیار برای مودم.
یا از دم در مستقیم یه سیم برای مودمت بیار
البته اگه تست دم در هم نشون داد که هنوز نویز بالاست ممکنه که کابل کشی مخابرات تو منطقتون باشه یا فاصله زیاد که عملا کاری نمیشه کرد

Armin.Computer
07-06-2013, 09:43
سلام تاپیک خوبی امیدوارم مفید و کاربردی باشه. وضعیت خط من افتضاحه
می خوام بدونم آیا تضعیف خط هم سر خط با توی خونه متفاوته آخه من توی منطقه خودمون خطهای دیگه هم دیدم که همون تضعیف من رو دارن. پس فکر می کنم عملا نمیشه خیلی کاریش کرد این وضعیت من

Downstream
Upstream

SNR Margin

:

6.0
7.0
db

Line Attenuation

:

63.5
31.5
db

Data Rate

:

1760
512
kbps

Max Rate

:

1824
696
kbps

CRC

:

0
0

خداییش یکی پیدا بشه کاری کنه خط من تضمینی 4 مگ رو بکشه 50 هزار بهش میدم
چه سروسی داری؟
باید چه قدر دانلود بده؟

ak313
07-06-2013, 11:13
چه سروسی داری؟
باید چه قدر دانلود بده؟

سرویس من 512 محدود پارس آنلاینه که برای خیلی ها تا 3500 کیلو بیت دانلود می ده اما خط من رو روی دو مگ بستن که اونم کامل جواب نمی ده و نهایتا تا 210 کیلو بایت دانلود دارم

arashsard
07-06-2013, 12:07
من اینجا یه نکته یاد آور بشم..... خیلیا فکر میکنن خطشون نویز داشته باشه ( مثلا snr 7 یا sn 8 ) روی پینگشون تاثیر داره.... اصلا نویز هیچ تاثیری روی پینگ نداره .... پینگ فقط و فقط به ISP بستگی داره ....

من خودم واسه دوستانی که خطشون نویز داره پیشنهادی دارم.... اول اینکه سیم کشی داخل ساختمان رو یه بررسی کنن ... اگه فرسوده و قدیمی هست خودشون سیم کشی رو کامل عوض کنن ... دوستان واسه سرویس های محدود پهنای باند 2 مگ به نظرم کافیه... اگه با 2 مگ پهنای باند پرش لینک ندارید سعی کنید به همین 2 مگ قناعت کنید چون اگه بخواید بازم افرایش پهنا بدید ممکن هی پشت سر هم لینکتون بپره....

اگه دیدید هیچ جوره خطتتون درست نمیشه تنها راه اینکه زنگ بزنید شرکت بگید اینقدر پهنای باند خطتتون رو کم کنه که دیگه پرش لینک نداشته باشید.... ( این مورد واسه کسایی هست که پرش لینک شدید دارن )

اما بعضیا فکر میکنن برن مخابرات کارشون راه میندازن.... نصیحت من به شما اصلا روو مخابرات حساب نکنید... مخابرات هیچ کاری واستون نمیکنه... مخابرات فقط موظف هست اگه بوق تلفن قطع شده بیاد برطرف کنه... برید اونجا طرف میگه تلفنتون بوق داره... شما میگید بعله... میگه وسلام... دیگه بقیش به ما ربطی نداره...:n16:

Armin.Computer
07-06-2013, 12:15
سرویس من 512 محدود پارس آنلاینه که برای خیلی ها تا 3500 کیلو بیت دانلود می ده اما خط من رو روی دو مگ بستن که اونم کامل جواب نمی ده و نهایتا تا 210 کیلو بایت دانلود دارم
ظاهرا خط شما بیشتر 1824 از نمی کشه و خود خط هم 1760 ظرفیت انتقال داره
شما مشکل نویزت رو باید حل کنی تا بیشتر سرعت بهت بده
این رو دقت کن:

ا ارتباط زوج سيم داخل منزل كه سيمكشي شده هست مشكلي داره يا وسايلي كه همزمان با مودم به خط تلفن وصل هستند اين اشكال رو بوجود آوردند.
در قسمت نخست ميشه به پايين بودن كيفيت سيم ، قطعي يا چند تكه بودن ، اكسيده شدن سيم و ... اشاره كرد. پس زماني كه قرار باشه مشكلمون از سيم كشي ساختمون باشه با جدا كردن تمام وسايل مثل فكس و گوشي و ... اين مشكل بايد ادامه داشته باشه. يعني ما با تست مودم در ورودي ساختمون مشكلي نداريم ولي با مودم تنها و داخل منزل مشكل پابرجاست.
به تعداد گوشي هاي تلفن بايد نويز گير نصب بشه. واضحه كه خود مودم مي تونه مستقيما به خط وصل بشه. خود من هم هميشه مودم رو بدون واسطه به سيم تلفن وصل مي كنم.
سلامت نويز گيرها يا اسپليترها كه سر راه قرار مي گيرند بسيار مهم هستش كه هميشه بايد از سلامتشون مطمئن شد.

اگه این فاصله بیشتر از 5 6 کیلومتر باشه معمولا ایجاد نویز میکنه
در خطوط مسی سیم کشی ساختمون خیلی مهمه سیما نباید در یه فاصله طولانی از کنار سیم برق رد بشه فاصله کوتاه زیاد اشکالی نداره
ببین مشکل از سیم کشی داخل ساختمون هست یا نه

من اینجا یه نکته یاد آور بشم..... خیلیا فکر میکنن خطشون نویز داشته باشه ( مثلا snr 7 یا sn 8 ) روی پینگشون تاثیر داره.... اصلا نویز هیچ تاثیری روی پینگ نداره .... پینگ فقط و فقط به ISP بستگی داره ....

من خودم واسه دوستانی که خطشون نویز داره پیشنهادی دارم.... اول اینکه سیم کشی داخل ساختمان رو یه بررسی کنن ... اگه فرسوده و قدیمی هست خودشون سیم کشی رو کامل عوض کنن ... دوستان واسه سرویس های محدود پهنای باند 2 مگ به نظرم کافیه... اگه با 2 مگ پهنای باند پرش لینک ندارید سعی کنید به همین 2 مگ قناعت کنید چون اگه بخواید بازم افرایش پهنا بدید ممکن هی پشت سر هم لینکتون بپره....

اگه دیدید هیچ جوره خطتتون درست نمیشه تنها راه اینکه زنگ بزنید شرکت بگید اینقدر پهنای باند خطتتون رو کم کنه که دیگه پرش لینک نداشته باشید.... ( این مورد واسه کسایی هست که پرش لینک شدید دارن )

اما بعضیا فکر میکنن برن مخابرات کارشون راه میندازن.... نصیحت من به شما اصلا روو مخابرات حساب نکنید... مخابرات هیچ کاری واستون نمیکنه... مخابرات فقط موظف هست اگه بوق تلفن قطع شده بیاد برطرف کنه... برید اونجا طرف میگه تلفنتون بوق داره... شما میگید بعله... میگه وسلام... دیگه بقیش به ما ربطی نداره...:n16:

تایید میشه
با تشکر

mohammadi_4u
07-06-2013, 12:43
با سلام
نظر دوستان عزيز راجب اين چيه؟چطور بهترش كنم؟
ممنون

naim697
07-06-2013, 12:48
:n05:

hossein019940
07-06-2013, 12:59
با سلام
نظر دوستان عزيز راجب اين چيه؟چطور بهترش كنم؟
ممنون
کیفیت خط شما عالی همچنین میتونم بگم نویزی نداری چون 7 هست یعنی عالی هستش خططت در خطتون تا 12مگابیت هم ساپورت میکنه که اگر پهنای باند خط شما از طرف شرکت افزایش پیدا بکنه این عدد بالاتر هم میره

Armin.Computer
07-06-2013, 13:34

دقیق نمی دونم مقادیر در مودم شما بر اساس چیه
ظاهرا که خط خوبی دارید!
من تا حالا همچین مودمی ندیدم
مارکش چیه؟
راستی پهنای باندت چه قدره تو مودم؟

The Jok3r
07-06-2013, 13:44
.................

HeRcKoOl
07-06-2013, 14:07

attaghi
07-06-2013, 14:10

سلام
دوست عزيز خط شما فوق العاده عاليه . فقط چرا اينقدر دانلود و آپلودت رو پايين بستن ؟ از چه شركتي و چه سرويسي داري ؟

arashsard
07-06-2013, 14:10

خطتت توپه... احتمالا روو فیبر هست یا اگه مسی هست مرکز مخابرتی سر کوچتونه :n02:

naim697
07-06-2013, 14:44
خط من عالی هستش .

مودم من asus n12u دو تا انتن فدرتمند 5db که میشه 10 یه مودم محشر با ساپورت دانگل غیره

دقیق نمی دونم مقادیر در مودم شما بر اساس چیه
ظاهرا که خط خوبی دارید!
من تا حالا همچین مودمی ندیدم
مارکش چیه؟
راستی پهنای باندت چه قدره تو مودم؟

naim697
07-06-2013, 14:45
فیبر هستم . مرکز مخابرات هم نزدیکه خونه هستش

خطتت توپه... احتمالا روو فیبر هست یا اگه مسی هست مرکز مخابرتی سر کوچتونه :n02:

tibadownload
09-06-2013, 05:07
این اطلاعات مودمه :

Downstream
Upstream

SNR Margin (dB):
1.4
4.3

Attenuation (dB):
44.0
26.7

Output Power (dBm):
12.6
18.6

Attainable Rate (Kbps):
0
612

Rate (Kbps):
1017
726

D (interleaver depth):
4
2

Delay (msec):
5
4

از این افتضاح تر دیدین :D ولی جالبه توی این دو سال مشکل اینطوری پیش نیومده بود که بخوای به اینترنت وصل شی خططتو باید یک دقیقه مشغول کنی تا وصل شه ! جالبشم اینه که سرعت دانلود وبگردی هیچ فرقی نکرده و کسی هم زنگ بزنه اینترنت قطع نمیشه تنها مشکلی که توی این هفته واسم پیش اومده همینه که اگه مودم خاموش کنم بخوام روشن کنم وصل شه به اینترنت باید یه دقیقه تلفن رو مشغول کنم وصل که شد بزارم سر جاش !

hamid_Y2K
09-06-2013, 05:31
:n03::n29:

tibadownload
09-06-2013, 06:16
اطلاعات مودم بعد از ساعت 7 صبح ! زمین تا آسمون فرق کرد :D مخابراته دیگه !

Downstream
Upstream

SNR Margin (dB):
13.1
12.0

Attenuation (dB):
47.5
27.2

Output Power (dBm):
12.6
15.4

Attainable Rate (Kbps):
296
515

Rate (Kbps):
383
515

D (interleaver depth):
2
2

Delay (msec):
5
5

Armin.Computer
09-06-2013, 13:27
این اطلاعات مودمه :

Downstream
Upstream

SNR Margin (dB):
1.4
4.3

Attenuation (dB):
44.0
26.7

Output Power (dBm):
12.6
18.6

Attainable Rate (Kbps):
0
612

Rate (Kbps):
1017
726

D (interleaver depth):
4
2

Delay (msec):
5
4

از این افتضاح تر دیدین :D ولی جالبه توی این دو سال مشکل اینطوری پیش نیومده بود که بخوای به اینترنت وصل شی خططتو باید یک دقیقه مشغول کنی تا وصل شه ! جالبشم اینه که سرعت دانلود وبگردی هیچ فرقی نکرده و کسی هم زنگ بزنه اینترنت قطع نمیشه تنها مشکلی که توی این هفته واسم پیش اومده همینه که اگه مودم خاموش کنم بخوام روشن کنم وصل شه به اینترنت باید یه دقیقه تلفن رو مشغول کنم وصل که شد بزارم سر جاش !

اطلاعات مودم بعد از ساعت 7 صبح ! زمین تا آسمون فرق کرد :D مخابراته دیگه !

Downstream
Upstream

SNR Margin (dB):
13.1
12.0

Attenuation (dB):
47.5
27.2

Output Power (dBm):
12.6
15.4

Attainable Rate (Kbps):
296
515

Rate (Kbps):
383
515

D (interleaver depth):
2
2

Delay (msec):
5
5

در کل خط نویز داره و پایدار نیست
برای برطرف کردن نویز تا حالا چیکار کردی؟

:n03::n29:
خط رو زیاد خوبی ندارید
مشکل قطعی چیزی ندارید؟

hamid_Y2K
09-06-2013, 15:46
خط رو زیاد خوبی ندارید مشکل قطعی چیزی ندارید؟ مشکل قطعی لینک نه زیاد ندارم.شاید یکی دو بار در روز. فقط یه سوال دارم با توجه به اطلاعات عکس آیا سرعت من خوبه؟ من از مخابرات مشهد اینترنت دارم قبلا بعثت داشتم سرعت 80 تا 120 بود ولی این طرح جدید آشنای خانواده هم سرعت همونه حتی کمتر شده حالا اگه من مثلا بخوام طرح دو مگی بگیرم بازم سرعت همین حدودا خواهد بود یا بیشتر خواهد شد؟

and-roid2
09-06-2013, 15:52
مشکل قطعی لینک نه زیاد ندارم.شاید یکی دو بار در روز. فقط یه سوال دارم با توجه به اطلاعات عکس آیا سرعت من خوبه؟ من از مخابرات مشهد اینترنت دارم قبلا بعثت داشتم سرعت 80 تا 120 بود ولی این طرح جدید آشنای خانواده هم سرعت همونه حتی کمتر شده حالا اگه من مثلا بخوام طرح دو مگی بگیرم بازم سرعت همین حدودا خواهد بود یا بیشتر خواهد شد؟

سرعت شما رو 800 کیلوبیت بسته شده
ممکنه سرعتتون بیشتر از این بسته شده باشه اما بدلیل وجود نویز پایین اومده باشه!
اول مشکل نویزتون رو حل بکنید بعد اقدام به خرید طرح 2مگ بکنید تا مضرر نشوید.

در ضمن Attenuation dB شما 70 هست یعنی خططون کلا وضعیتش حاده! مشکل رو حتما حل کنید تا کیفیت و سرعت شما بالاتر بره...

Armin.Computer
09-06-2013, 16:15
مشکل قطعی لینک نه زیاد ندارم.شاید یکی دو بار در روز. فقط یه سوال دارم با توجه به اطلاعات عکس آیا سرعت من خوبه؟ من از مخابرات مشهد اینترنت دارم قبلا بعثت داشتم سرعت 80 تا 120 بود ولی این طرح جدید آشنای خانواده هم سرعت همونه حتی کمتر شده حالا اگه من مثلا بخوام طرح دو مگی بگیرم بازم سرعت همین حدودا خواهد بود یا بیشتر خواهد شد؟
شما باید ببینی که بقیه سرعتشون چه قدره
اگر همه زیاد بود شما کم بودید که مشخصه خط مشکل داره
اگر نه یکی بود که هیچی
راستی این هم بگم که باید مطمئن بشید که نویز خط مربوط به سیم کشی داخل خونه نباشه

hossein019940
09-06-2013, 16:34
این ممکنه به برق دار بودن دوشاخه یا فاصله مخابراتی و مربوط به سیم کشی منطقتون باشه

vmiladv
10-06-2013, 16:55
سلام خدمت دوستان و اساتید
نویز خط من در چه وضعیتیه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

and-roid2
10-06-2013, 17:15
سلام خدمت دوستان و اساتید
نویز خط من در چه وضعیتیه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
دانلودتون رو 4 مگ و اپلود رو 788 کیلوبیت بسته شده
وضعیت خطت هم عالیه.
فقط یه مقدار اپلودت نویز داره . که زیاد مهم نیست

bigbang0661
10-06-2013, 22:55
Mode
ADSL2+

Latency
Interleave

Trellis Coding
Enable

Status
SHOWTIME.L0

Power Level
L0

Uptime
00:05:49

Downstream
Upstream

SNR Margin (dB)
16.3
28.1

Attenuation (dB)
34.5
19.5

Output Power (dBm)
19.5
3.0

Attainable Rate (Kbps)
9500
1200

Rate (Kbps)
2047
509

K (number of bytes in DMT frame)
14
14

R (number of check bytes in RS code word)
16
16

S (RS code word size in DMT frame)
0.21
13.81

D (interleaver depth)
64
4

Delay (msec)
3.46
13.81

FEC
21764
0

CRC
0
0

Total ES
0
2757570

Total SES
0
2757501

Total UAS
0
2757309

آقا وضعیت خط من چطوره؟ سرعتم رو رو چند بستن؟

attaghi
10-06-2013, 22:59
Mode
ADSL2+

Latency
Interleave

Trellis Coding
Enable

Status
SHOWTIME.L0

Power Level
L0

Uptime
00:05:49

Downstream
Upstream

SNR Margin (dB)
16.3
28.1

Attenuation (dB)
34.5
19.5

Output Power (dBm)
19.5
3.0

Attainable Rate (Kbps)
9500
1200

Rate (Kbps)
2047
509

14
14

16
16

0.21
13.81

D (interleaver depth)
64
4

Delay (msec)
3.46
13.81

FEC
21764
0

CRC
0
0

Total ES
0
2757570

Total SES
0
2757501

Total UAS
0
2757309

آقا وضعیت خط من چطوره؟ سرعتم رو رو چند بستن؟

سلام
دوست عزيز دانلود شما روي 2مگ بسته شده و آپلودتون هم روي 512 . يه مقدار نويز داريد و بيشتر روي دانلودتون هست ولي در حدي نيست كه خيلي اذيت كنه . مشكل خاصي داريد ؟

bigbang0661
10-06-2013, 23:01
سلام
دوست عزيز دانلود شما روي 2مگ بسته شده و آپلودتون هم روي 512 . يه مقدار نويز داريد و بيشتر روي دانلودتون هست ولي در حدي نيست كه خيلي اذيت كنه . مشكل خاصي داريد ؟

نه مشکلی ندارم. یعنی من سرعت 2 مگ بگیرم خیلی بهتره از این سرویس فعلیم؟ الان 512 محابرات دارم.

attaghi
10-06-2013, 23:05
نه مشکلی ندارم. یعنی من سرعت 2 مگ بگیرم خیلی بهتره از این سرویس فعلیم؟ الان 512 محابرات دارم.

ببينيد دوست عزيز بستگي به مخابرات شهرتون داره . شركت هاي خصوصي كه اكثرا سرويس هاي محدودشون رو خيلي بالاتر از اون سرعت اسمي خود سرويس ميبندن ولي مخابرات هر شهر با شهر ديگه فرق داره بخاطر اين نميشه قطعي گفت .

bigbang0661
10-06-2013, 23:10
ببينيد دوست عزيز بستگي به مخابرات شهرتون داره . شركت هاي خصوصي كه اكثرا سرويس هاي محدودشون رو خيلي بالاتر از اون سرعت اسمي خود سرويس ميبندن ولي مخابرات هر شهر با شهر ديگه فرق داره بخاطر اين نميشه قطعي گفت .
یه سوال دیگه هم دارم. چرا آپلود رو اینقدر پایین بستن؟ راستی سرعتم 512 نامحدوده.

attaghi
10-06-2013, 23:17
یه سوال دیگه هم دارم. چرا آپلود رو اینقدر پایین بستن؟ راستی سرعتم 512 نامحدوده.

براي سرويس هاي نامحدود همون سرعت اسمي خود سرويس رو ميبندن مگر موارد خيلي استثنا . با دانلود منيجر چقدر سرعت دانلودتن هست ؟ (چون پهناي باند دانلودتون رو با توجه به سرويستون خيلي خوب بستن البته اگه پهناي باندش رو محدود نكرده باشن)
آپلود رو معمولا كمتر از دانلود و متناسب با دانلود ميبندن چون آپلود هر چي بيشتر بشه نويز خط هم بيشتر ميشه . ميتوني زنگ بزني بگي روي 1مگ هم ببندن ولي فكر كنم اذيتت كنه و هي اينترنتت قطع بشه . اگه نياز داري سرعت آپلودت بيشتر بشه تست كن ديدي اذيت كرد بگو دوباره بيارن روي 512 .

bigbang0661
10-06-2013, 23:39
براي سرويس هاي نامحدود همون سرعت اسمي خود سرويس رو ميبندن مگر موارد خيلي استثنا . با دانلود منيجر چقدر سرعت دانلودتن هست ؟ (چون پهناي باند دانلودتون رو با توجه به سرويستون خيلي خوب بستن البته اگه پهناي باندش رو محدود نكرده باشن)
آپلود رو معمولا كمتر از دانلود و متناسب با دانلود ميبندن چون آپلود هر چي بيشتر بشه نويز خط هم بيشتر ميشه . ميتوني زنگ بزني بگي روي 1مگ هم ببندن ولي فكر كنم اذيتت كنه و هي اينترنتت قطع بشه . اگه نياز داري سرعت آپلودت بيشتر بشه تست كن ديدي اذيت كرد بگو دوباره بيارن روي 512 .
سرعت دانلودم همیشه بین 100 تا 110ئه. اگه سرعت 2 مگ بگیرم اونوقت پهنای باند بیشتری رو ثبت میکنن؟

attaghi
10-06-2013, 23:54
سرعت دانلودم همیشه بین 100 تا 110ئه. اگه سرعت 2 مگ بگیرم اونوقت پهنای باند بیشتری رو ثبت میکنن؟

شما سرويس 2مگ نامحدود بگيري احتمالا همين پهناي باند 2مگ رو براتون در نظر ميگيرن اما اون موقع ميتوني از 70-80 درصد پهناي باندت استفاده كني نه مثل الان كه شما از نصفش هم نميتوني استفاده كني چون محدود كردن .

saeediranzad
11-06-2013, 04:34
شما سرويس 2مگ نامحدود بگيري احتمالا همين پهناي باند 2مگ رو براتون در نظر ميگيرن اما اون موقع ميتوني از 70-80 درصد پهناي باندت استفاده كني نه مثل الان كه شما از نصفش هم نميتوني استفاده كني چون محدود كردن .
ایشون که داره با 512؛ 100-110 میگیره.
75٪ دو مگ میشه 192. پس چرا میگین الآن از نصفش استفاده میکنه؟
منظور از نصف دومگ حداکثریه؟

attaghi
11-06-2013, 09:26
ایشون که داره با 512؛ 100-110 میگیره.
75٪ دو مگ میشه 192. پس چرا میگین الآن از نصفش استفاده میکنه؟
منظور از نصف دومگ حداکثریه؟

سلام
دوست عزيز يه بار ديگه پست منو دقيق بخونيد بعد قضاوت كنيد . من گفتم الان از نصفش هم نميتونه استفاده كنه .

ehsab222
11-06-2013, 11:12
سلام به همه !!
سرعت من رو رو چند بستن؟
نویزه خط چطوره؟

and-roid2
11-06-2013, 11:15
سلام به همه !!
سرعت من رو رو چند بستن؟
نویزه خط چطوره؟

سلام
دانلود رو 4مگ
اپلود رو 512 بسته شده

وضعیت خط هم خوبه

jabarsink2000
11-06-2013, 11:32
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

and-roid2
11-06-2013, 11:42
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دانلود 2مگ
اپلود 504 کیلوبیت. بسته شدن

jabarsink2000
11-06-2013, 12:17
دانلود 2مگ
اپلود 504 کیلوبیت. بسته شدن

با سلام میدونم ولی نمیدونم چرا Attenuation من بالا است.

and-roid2
11-06-2013, 12:20
با سلام میدونم ولی نمیدونم چرا Attenuation من بالا است.
Attenuation dB
30dB-40dB خیلی خوب هست دیگه.
مال شما 30 هست. یعنی خیلی خوب
مشکلت چیه؟

saeediranzad
11-06-2013, 12:57
سلام
دوست عزيز يه بار ديگه پست منو دقيق بخونيد بعد قضاوت كنيد . من گفتم الان از نصفش هم نميتونه استفاده كنه .
من هم گفتم مگه اینکه اساس را دو مگ بگیرید که 110 نصفش هم نشه.
وگرنه 512 قانوناْ باید 64 بده. برای ایشون 110 میده.

amin_v30
11-06-2013, 18:27
دوستان من یه مشکلی دارم که از وقتی هوای گرم تابستان شروع شده هر روز از ساعت حدود 2 ظهر تا تقریبا 6 عصر چراغ لینکم هر 15 دقیقه تقریبا میپره و دوباره وصل میشه !
ممکن هست که این اتفاق به دلیل گرمای هوا بشه و نویز بندازه روی خط؟
چون سیکم کشی ساختمان ماله 30 سال پیش هست و وقتی سیم های داخل ساختمان رو دیدم ، دیدم اصلا روکش دار نیستن سیم های تلفن که داخل ساختمان کار شده!!
ولی در بقیه ساعت های روز مشکلی ندارم و سرعتمم خوبه و این اتفاق اصلا تو پاییز و زمستان برام نیفتادش!
ممنون میشم راهنمایی کنید

Armin.Computer
11-06-2013, 23:33
دوستان من یه مشکلی دارم که از وقتی هوای گرم تابستان شروع شده هر روز از ساعت حدود 2 ظهر تا تقریبا 6 عصر چراغ لینکم هر 15 دقیقه تقریبا میپره و دوباره وصل میشه !
ممکن هست که این اتفاق به دلیل گرمای هوا بشه و نویز بندازه روی خط؟
چون سیکم کشی ساختمان ماله 30 سال پیش هست و وقتی سیم های داخل ساختمان رو دیدم ، دیدم اصلا روکش دار نیستن سیم های تلفن که داخل ساختمان کار شده!!
ولی در بقیه ساعت های روز مشکلی ندارم و سرعتمم خوبه و این اتفاق اصلا تو پاییز و زمستان برام نیفتادش!
ممنون میشم راهنمایی کنید
امکانش هست
باید بررسی بشه ببینی مشکل دقیقا کجاست
سعی کنید مشکل رو از سمت خودتون برطرف کنید
اطلاعات مودم رو بزار

amin_v30
12-06-2013, 07:58
امکانش هست
باید بررسی بشه ببینی مشکل دقیقا کجاست
سعی کنید مشکل رو از سمت خودتون برطرف کنید
اطلاعات مودم رو بزار
این ماله همین الانه 9 صبح

Armin.Computer
12-06-2013, 14:01
این ماله همین الانه 9 صبح

الان خط تقریبا نرماله و نباید مشکل خاصی داشته باشه
البته دان استریم خط نیست که ببینم

mahmoodsoft
13-06-2013, 17:50

یه مشکل دارم
سرعت دانلودم از 120 بیشتر نمیشه

and-roid2
13-06-2013, 17:59

یه مشکل دارم
سرعت دانلودم از 120 بیشتر نمیشه
وضعیت خططت که خوبه
محمد جان بستگی به مرکز مخابراتیت داره. ممکنه شلوغ باشه و پهنای باندش کم باشه
دلیل دیگه که خود اسیاتک گفت : کسایی که سرویس بالاتری مثلا 1 مگ دارن مقدم تر هستند. و سرعت بیشتری میگیرند. با این که شاید یه 128 و 1 مگ رو 4 مگ بسته شده باشه ولی 1مگ اولویتش بیشتره!

ESPSV
14-06-2013, 11:36
درود
من دوتا مودم تی پی لینک دارم
یکیش SNR رو 25 نشون میده و اون یکی
روی همین خط و همین سرویس 16 و بیشتر وقتها هم نمیتونه به حداکثر
مگی که پورت من روش بسته شده برسه و کمتر کانکت میشه
ریست فکتوری هم کردم ، فیرم ویر رو هم آپدیت کردم فرقی نکرد
دلیلش چی میتونه باشه ؟
مودم خرابه ؟

با تشکر:n16:

hossein019940
14-06-2013, 11:44
snr 25 و نویز 16 که خوبه

ESPSV
14-06-2013, 11:54
snr 25 و نویز 16 که خوبه

ببخشید اشتباه گفتم
هر دو عدد SNR هستند روی یک مودم 25 و روی یکی 16 که
اولی دقیقا 6 مگ پورت رو کامل وصل میشه ولی دومی روی 4 مگ قفل میشه
هر دو هم TP-LINK هستند خوبه 8901 و دومی 8950ND مشکل داره

ممنون از پاسخ شما

Armin.Computer
14-06-2013, 13:11
ببخشید اشتباه گفتم
هر دو عدد SNR هستند روی یک مودم 25 و روی یکی 16 که
اولی دقیقا 6 مگ پورت رو کامل وصل میشه ولی دومی روی 4 مگ قفل میشه
هر دو هم TP-LINK هستند خوبه 8901 و دومی 8950ND مشکل داره

ممنون از پاسخ شما

یعنی دان استریم اولی 6 هست و دومی 4؟

ESPSV
14-06-2013, 13:48
یعنی دان استریم اولی 6 هست و دومی 4؟

درود بر شما
این عکس مودم دومی هست که وضعش خرابه
مودم اولی روی همین خط و شرایط یکسان SNR میاد روی 25
بدون اسپلیتر هم همینه وضعش و حتی تلفن رو هم از پریز در آوردم فرقی نکرد
مودم اولی در هر شرایطی خوبه

Armin.Computer
14-06-2013, 14:22
درود بر شما
این عکس مودم دومی هست که وضعش خرابه
مودم اولی روی همین خط و شرایط یکسان SNR میاد روی 25
بدون اسپلیتر هم همینه وضعش و حتی تلفن رو هم از پریز در آوردم فرقی نکرد
مودم اولی در هر شرایطی خوبه

نباید مشکل ساز باشه
چه مشکلی داری باهاش؟

ESPSV
14-06-2013, 14:39
نباید مشکل ساز باشه
چه مشکلی داری باهاش؟

مودمی که عکس رو گذاشتم یه مواقعی لینکش میپره و دوباره وصل
میشه و به جای شش مگ گاهی روی 4 مگ بسته میشه ولی مودم اولی
همیشه روی 6 مگ داون استریم میده

کلا هم میخواستم بدونم این تفاوت SNr بین دو مودم کمی عجیب نیست !؟
در حالیکه شرایط کانکت شدن یکیه
تشکر از پیگیری و پاسخ شما:n16:

ak313
14-06-2013, 15:03

خوب اگر شما واقعا می خواهی مشکلت حل بشه چرا دو تا عکس کامل از هر دو تا نمی زاری؟
امکان حالتهای دوتا مودم متفاوت باشه هر دو تا رو روی G.DMT تست کن

Armin.Computer
14-06-2013, 18:13

ببین دوست عزیز
من دقیقا همچین مشکلی رو ندیدم آخه کمتر کسی پیدا میشه که دو تا مودم رو تست بزنه و ببینه کدوم بهتره
این مشکل شما شاید خیلی خاص نباشه
منظورم این هست که ممکنه مقادیر تو تمام مودم ها یکسان نباشه
و هر مودم با توجه به شرایط ساختش رفتار خاصی نشون بده

IVAN
14-06-2013, 19:30
شما به یه نکته مهم اشاره نکردین و اون هم حالت فرکانس DSL هست که در مودم ها معمولا به حالت Auto یا All قرار داده شده ولی بهتره دستی بهترین گزینه رو انتخاب کنید که معمولا G.Dmt بهتر جواب میده

hossein019940
14-06-2013, 19:45
این گزینه نویزش بالاتر میره.
من تمام گزینه ها رو برداشتم و به جای adsl+2روadsl2گذاشتم هم زود کانک میشه هم اینکه نویز از 57 میاد رو 53

puya2010
14-06-2013, 19:57
آقا یکی بگه که این crc چیه؟

Sent from my ST15i using Tapatalk 2

ak313
14-06-2013, 20:40
آقا یکی بگه که این crc چیه؟

Sent from my ST15i using Tapatalk 2

cyclic redundancy check
کنترل ارورهای خطه. معمولا اگر نویز بالا باشه و کیفیت خط خوب نباشه اعداد crc بالا می ره مثلا تا 10000 یا کمتر و بیشتر خلاصه نوسان زیاد این اعداد در سینک بین دو مودم نشانه عالی نبودن ارتباطه اما اگر این عدد صفر باشه و نوسانش خیلی کم باشه یعنی کیفیت خط خوب و عالیه مثلا ممکن توی شرایط ایده آل توی 24 ساعت crc شما 50 بشه اما توی شرایط بد توی یک ساعت بشه 10000 که معمولا دیسی این خطها بالاست

hammoh99
15-06-2013, 11:52
سلام الان وضعیت خط من چطوره؟

--- System Information ---
Vendor: Linksys
ModelName: WAG320N
Firmware Version: 1.00.12 , 2010-03-22T10:51:43
Boot Version: 1.06
Hardware Version: 0.01

--- DSL Information ---
DSL Driver Version: AnnexA version - A2pB023k.d21d
DSL VPI/VCI: 0/35
DSL Status: Showtime
DSL Mode: G.DMT
DSL Channel:
DSL Upstream Rate: 768 Kbps
DSL Downstream Rate: 768 Kbps

Down up
DSL Noise Margin: 33.0 dB 15.0 dB
DSL Attenuation: 28.0 dB 12.5 dB
DSL Transmit Power: 15.9 dBm 12.3 dBm

--- Wireless Information ---
Wireless Driver Version: 5.10.85.0.cpe4.402.4

khoofi66
15-06-2013, 12:41
سلام دوستان..
من الان چند وقتی هست که قطعی زیادی دارم. رفتم SNR رو چک کردم. دیدم اوضاعش خیلی خرابه چیکار می تونم بکنم؟
این هم مشخصاتم:

Update Counter : 158
Lan Tx : 46575
Lan Rx : 29598
ADSL Tx : 14202
ADSL Rx : 24334
CRC Down : 26
CRC Up : 19
FEC Down : 99
FEC Up : 43155
HEC Down : 121
HEC Up : 0
Line State : 3
Modulation : 4
SNR Up : 11.8
SNR Down : 6.1
Line Attenuation Up : 30.2
Line Attenuation Down : 45.0
Data Rate Up : 508
Data Rate Down : 2047

hossein019940
15-06-2013, 12:45
میزان نویز خط و کیفیت خیلی تداخل داره.نویزت رو 45 هست و کیفیتت 6.5 که همین امر باعث قطعی میشه.خط شما هم رو 2 مگابیت بسته شده

Armin.Computer
15-06-2013, 13:31
سلام الان وضعیت خط من چطوره؟

--- System Information ---
Vendor: Linksys
ModelName: WAG320N
Firmware Version: 1.00.12 , 2010-03-22T10:51:43
Boot Version: 1.06
Hardware Version: 0.01

--- DSL Information ---
DSL Driver Version: AnnexA version - A2pB023k.d21d
DSL VPI/VCI: 0/35
DSL Status: Showtime
DSL Mode: G.DMT
DSL Channel:
DSL Upstream Rate: 768 Kbps
DSL Downstream Rate: 768 Kbps

Down up
DSL Noise Margin: 33.0 dB 15.0 dB
DSL Attenuation: 28.0 dB 12.5 dB
DSL Transmit Power: 15.9 dBm 12.3 dBm

--- Wireless Information ---
Wireless Driver Version: 5.10.85.0.cpe4.402.4

خط رو 768 بسته شده
وضعیت خط هم بد نیست
مشکل داری؟

peysun
15-06-2013, 15:44
سلام
دوستان مودم من هر چند ساعتی کلا ارتباطش با pc قطع می شه و باید مودم خاموش و روشن کنم تا ارتباط وصل بشه
قبلا که استفاده می کردم درست بود یه چند ماهی هاست اینطوری شده ممکنه از نویز باشه یا مودم خراب شده؟

Armin.Computer
15-06-2013, 17:03
سلام
دوستان مودم من هر چند ساعتی کلا ارتباطش با pc قطع می شه و باید مودم خاموش و روشن کنم تا ارتباط وصل بشه
قبلا که استفاده می کردم درست بود یه چند ماهی هاست اینطوری شده ممکنه از نویز باشه یا مودم خراب شده؟

خط مشکل خاصی نداره
رو 10 مگ بسته شده
تا حالا مودم رو ریست کردی دوباره کانفینگ کنی؟
شاید گزینه ای تو مودم باشه که این مشکل رو پیش می یاره

peysun
15-06-2013, 18:09
خط مشکل خاصی نداره
رو 10 مگ بسته شده
تا حالا مودم رو ریست کردی دوباره کانفینگ کنی؟
شاید گزینه ای تو مودم باشه که این مشکل رو پیش می یاره

ریست کردم دوباره کانفینگ کردم
تقریبا هر 2ساعتی قطع می شه ولی فکر نکنم مشکل از تنظیماتش باشه از این مودم معروف هم نیست (datasheen)
یه سوال دیگه الان سرعت دانلود من باید چند باشه الان بالای 400 می ره؟:n05: 512 بستم خط رو

Armin.Computer
15-06-2013, 23:13
ریست کردم دوباره کانفینگ کردم
تقریبا هر 2ساعتی قطع می شه ولی فکر نکنم مشکل از تنظیماتش باشه از این مودم معروف هم نیست (datasheen)
یه سوال دیگه الان سرعت دانلود من باید چند باشه الان بالای 400 می ره؟:n05: 512 بستم خط رو
طبق عکس شما خطت تا 10 مگ رو می تونه انتقال بده حالا دیگه بستگی به محدودیت سرعت از سمت isp داره
این مودم رو نمی شناسم ولی نگفتی که ارتباط کابلیت قطع میشه یا اینترنت

peysun
16-06-2013, 08:02
طبق عکس شما خطت تا 10 مگ رو می تونه انتقال بده حالا دیگه بستگی به محدودیت سرعت از سمت isp داره
این مودم رو نمی شناسم ولی نگفتی که ارتباط کابلیت قطع میشه یا اینترنت
فقط مودم قطع می شه
مودم خاموش و روشن کنم درست می شه ارتباط مودم با کامپیوتر قطع می شه
یعنی لامپ دیتا و همشون روشنه

hossein019940
16-06-2013, 08:59
چراغ dsl نمیپره یا اینکه چراغ اینترنت خاموش نمیشه؟

hammoh99
16-06-2013, 10:13
ممنون بابت جواب
چند وقته آنلاین نمی تونم بازی کنم حتما از پینگ بالاست نمی دونم قبلا راحت بازی می کردم الان یک ماهی نمیتونم بازی کنم:n03:

hammoh99
16-06-2013, 10:15
خط رو 768 بسته شده
وضعیت خط هم بد نیست
مشکل داری؟

ممنون بابت جواب
چند وقته آنلاین نمی تونم بازی کنم حتما از پینگ بالاست نمی دونم قبلا راحت بازی می کردم الان یک ماهی نمیتونم بازی کنم:n03:

Armin.Computer
16-06-2013, 14:14
ممنون بابت جواب
یعنی اصلا نمی تونی بازی کنی یا وصل می شی ولی مشکل داره و نرمال نیست؟

bigbang0661
16-06-2013, 16:04
شما به یه نکته مهم اشاره نکردین و اون هم حالت فرکانس DSL هست که در مودم ها معمولا به حالت Auto یا All قرار داده شده ولی بهتره دستی بهترین گزینه رو انتخاب کنید که معمولا G.Dmt بهتر جواب میده
من با ایشون موافقم. خودم روی G.Dmt قرار دادم و snr از 16.3 به عدد 21.8 تغییر کرد(البته در downstream). روی adsl2 هم قرار دادم ولی snr به عدد 19 تغییر کرد.

peysun
16-06-2013, 21:05
چراغ dsl نمیپره یا اینکه چراغ اینترنت خاموش نمیشه؟
نه همه چراغ ها روشنه فقط ارتباط با کامپیوتر قطع می شه

hossein019940
16-06-2013, 21:18
یه dsn بهش بده ببین بهچه صورته اگه خوب نشد احتمالا از شرکت ارائه دهنده سرویس هست ویا ممکنه دیتا مشکل داشته باشه
با پشتیبانی صحبت کردی؟

hossein019940
16-06-2013, 21:39
نه همه چراغ ها روشنه فقط ارتباط با کامپیوتر قطع می شه
ببین چراغ lan روشنه.ممکنه که کابل اتصالی داشته باشه از یه کابل دیگه یه تست بگیر

hammoh99
16-06-2013, 22:51
یعنی اصلا نمی تونی بازی کنی یا وصل می شی ولی مشکل داره و نرمال نیست؟

بعضی وقت ها وصلم نمیشد امروز بعد از یک ماه تونستم بازی کنم ولی پینگ بالاست لگ زیاد داره قبلا اینطور نبود MASS EFFECT 3 بازی میکنم قبلا پینگم 150 تا 200 بود الان شده 340 اینا شده حتما از پینگ هستش

Armin.Computer
17-06-2013, 00:03
بعضی وقت ها وصلم نمیشد امروز بعد از یک ماه تونستم بازی کنم ولی پینگ بالاست لگ زیاد داره قبلا اینطور نبود MASS EFFECT 3 بازی میکنم قبلا پینگم 150 تا 200 بود الان شده 340 اینا شده حتما از پینگ هستش
شاید از پینگ باشه
پینگت پایین نمی یاد و همیشه اینجوریه؟

hammoh99
17-06-2013, 00:58
اره الان صبح و شب امتحان کردم همون 340 ایناست

Armin.Computer
17-06-2013, 01:57
اره الان صبح و شب امتحان کردم همون 340 ایناست

به احتمال زیاد همیشه اینجوریه
از کجا سرویس می گیری؟

hammoh99
17-06-2013, 21:25
سپنتا اگه جای خوبی رو سراغ دارید واسه مخابرات آیت الله کاشانی ممنون میشم معرفی کنید

Armin.Computer
17-06-2013, 22:50
سپنتا اگه جای خوبی رو سراغ دارید واسه مخابرات آیت الله کاشانی ممنون میشم معرفی کنید
دوست عزیز تاپیک رو اشتباه اومدید :دی
شما باید به تاپیک سپتنا یا تاپیک adsl استانتون برید بهتر جواب می گیرید

peysun
18-06-2013, 19:23
ببین چراغ lan روشنه.ممکنه که کابل اتصالی داشته باشه از یه کابل دیگه یه تست بگیر
ممنون بابت جواب با یه مودم دیگه تست کردم چراغ pc یا همون internet قطع می شه
ارتباط مودم کلا قطع نمی شه یعنی 192.168.... رو بزنم می رم داخل مودم ولی ارتباط مودم بصورت ppoe قطع می شه

Armin.Computer
18-06-2013, 19:47
ممنون بابت جواب با یه مودم دیگه تست کردم چراغ pc یا همون internet قطع می شه
ارتباط مودم کلا قطع نمی شه یعنی 192.168.... رو بزنم می رم داخل مودم ولی ارتباط مودم بصورت ppoe قطع می شه

من درست متوجه نشدم
شما pppoe قطع می شه ولی هنوز ارتباط با مودم داری؟!
یعنی مودم از نرم افزار مشکل داره؟

peysun
18-06-2013, 21:03
من درست متوجه نشدم
شما pppoe قطع می شه ولی هنوز ارتباط با مودم داری؟!
یعنی مودم از نرم افزار مشکل داره؟
آره من همیشه مودم به صورت ppoe به نت وصل می کنم
این مودم دومی می تونم وارد مودم بشم ولی کانکت خودش قطع می شه و باید کانکت کنم

Armin.Computer
18-06-2013, 23:58
آره من همیشه مودم به صورت ppoe به نت وصل می کنم
این مودم دومی می تونم وارد مودم بشم ولی کانکت خودش قطع می شه و باید کانکت کنم
یعنی مودم دوم ارتباط pppoe قطع میشه؟ولی هنوز مودم پینگ میده
درسته؟

hossein019940
19-06-2013, 08:11
ببین منظورش اینکه مودم در حالت pppoe هست مودم وقتی که اتصالش قطع شد (باید خودش دوباره کانک بشه)ولی برای این دوستمون خودش باید بره کانک کنه مودم رو.البته فکر کنم منظورش اینطوریه

gnulinux
19-06-2013, 11:58
سلام وضعیت خط من خوبه ؟

یه سوالdefault getway چی هست برای من 1.1.1.1 وقتی پینگش میکنم 43 یا 44 میلی ثانی هست ؟

hossein019940
19-06-2013, 12:40
نویزت که پایینه.کیفیت خطت هم خوبه خطت رو 3 مگ بسته شده و توانا یی داره که سرعت 12مگابیت رو داره

Armin.Computer
19-06-2013, 13:13
سلام وضعیت خط من خوبه ؟

یه سوالdefault getway چی هست برای من 1.1.1.1 وقتی پینگش میکنم 43 یا 44 میلی ثانی هست ؟

default getway
فکر کنم سروری هست که شما از اون اینترنت می گیرید

ak313
19-06-2013, 13:23
سلام وضعیت خط من خوبه ؟

معمولا دفولت gateway همون مودم شماست که آی پیش احتمالا 1.1.1.1 هست البته با این اوصاف پینگ باید زیر یک میلی ثانیه باشه

Armin.Computer
19-06-2013, 13:38
معمولا دفولت gateway همون مودم شماست که آی پیش احتمالا 1.1.1.1 هست البته با این اوصاف پینگ باید زیر یک میلی ثانیه باشه

من تا حالا همچین ip ندیدم
ولی 40-50 میلی باشه به احتمال خیلی زیاد همون سرور هست

ak313
19-06-2013, 13:44
من تا حالا همچین ip ندیدم
ولی 40-50 میلی باشه به احتمال خیلی زیاد همون سرور هست

میشه آی پی مودم رو تغییر داد. اگر اون دوستمون یک عکس از دستور ipconfig /all میزاشتن معلوم میشد سر چه کسی رو داریم می تراشیم

panther99
19-06-2013, 14:46
آقا با چه نرم افزاری میشه این نویز و اینا رو سنجید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Armin.Computer
19-06-2013, 15:33
آقا با چه نرم افزاری میشه این نویز و اینا رو سنجید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با خود مودم
نرم افزار خاصی نداره

panther99
20-06-2013, 10:31
اینکه خط رو روی چند مگ میبندن رو از کجا باید ببینیم ؟؟؟؟؟؟؟ و کلا منظور چیه ؟؟؟؟؟؟

hossein019940
20-06-2013, 10:41
این قسمت پهنای باند خط رو نشون میده که برای من رو 5 مگ هست

gnulinux
20-06-2013, 18:55
برای من وقتیی 192.168.1.1 پینگ میکنم 1 میلی ثانیه هست ولی 1.1.1.1 40 میلی ثانیه

Armin.Computer
20-06-2013, 23:47

اکسس پوینت که نداری؟
این شاید ای پی داخلی سرور سرویس دهنده شماست

saeediranzad
21-06-2013, 05:56

سلام
روایتها مختلفه!
شما یه آدرس 1.1.1.1 دارید مربوط به سرور مجازی DHCP
ویه IP address هم هست مربوط به گوگل استرالیا که پینگ 40 خیلی هم خوبه براش.
موردی نیست. فراموشش کن.

siliopro@emeil.ir
21-06-2013, 15:11
داش وضعیت ما چطوره.
ماله ما وقتی تلفونو بر میداری خش خش داره.

Armin.Computer
21-06-2013, 15:14
داش وضعیت ما چطوره.
ماله ما وقتی تلفونو بر میداری خش خش داره.

خط رو 1 مگ بسته شده
وضعیت خط هم بد نیست
از اسپلیتر استفاده کن
صدای نویز می ره

pouria94
21-06-2013, 15:42
با سلام خدمت دوستان. امروز کمی خطم رو تست کردم دیدم اسپلیتر رو که از مسیر خط خارج میکنم تاثیری روی نویز خطم بوجود نمیاد .. در حدود 1 الی 2 db تاثیر مثبت داره ... میخواستم ببینم اسپلیتر های موجود تو بازار از نظر کیفیت فرق میکنن؟؟ و میشه با یک اسپلیتر با کیفیت تر نویز رو کاهش بدم

Zibanchii
22-06-2013, 13:04
سلام دوستان این مشخصات خط منه ببینید خوبه یا نه چون من متوجه نمیشم . نیازی به درست شدن داره یا خوبه ؟ کلا وضعیتش چطوره ؟

mr_exir
22-06-2013, 13:42
سلام دوستان این مشخصات خط منه ببینید خوبه یا نه چون من متوجه نمیشم . نیازی به درست شدن داره یا خوبه ؟ کلا وضعیتش چطوره ؟

خط روی 2 مگ بسته شده کیفیتش خیلی خوب نیست ولی تا 6 مگ میتونه ساپورت کنه

hellboy18
23-06-2013, 17:49
DSL

Operational Status
ADSL2, SHOWTIME.L0(Interleave)

Upstream Speed
508 kbps

Downstream Speed
1024 kbps

Downstream
Upstream

Hlin Scale
1854
3465

Loop Attenuation(dB)
27.5
22.5

Signal Attenuation(dB)
27.5
21.4

SNR Margin(dB)
6.5
6.0

Attainable Rate(Kbps)
12040
1216

Output Power(dBm)
19.8
12.3

وضعیت خط من چطوره دوست گرامی؟ بیش از 100 کیلوبایت هم سرعت دانلود نمیده.

Armin.Computer
23-06-2013, 17:56
DSL

Operational Status
ADSL2, SHOWTIME.L0(Interleave)

Upstream Speed
508 kbps

Downstream Speed
1024 kbps

Downstream
Upstream

Hlin Scale
1854
3465

Loop Attenuation(dB)
27.5
22.5

Signal Attenuation(dB)
27.5
21.4

SNR Margin(dB)
6.5
6.0

Attainable Rate(Kbps)
12040
1216

Output Power(dBm)
19.8
12.3

وضعیت خط من چطوره دوست گرامی؟ بیش از 100 کیلوبایت هم سرعت دانلود نمیده.

اس ان آر پایینه
ولی خط هم رو 1024 هست
سرویست چیه؟
خط رو 1 مگ بسته شده

hellboy18
23-06-2013, 18:26
اس ان آر پایینه
ولی خط هم رو 1024 هست
سرویست چیه؟
خط رو 1 مگ بسته شده
توربو ماهانه 4 گیگ - مخابرات تبریز

Armin.Computer
23-06-2013, 21:25
توربو ماهانه 4 گیگ - مخابرات تبریز

من تبریز نیستم نمی دونم توربو یعنی چه قدر
ولی تو گوگل سرچ کردم
یک شرکت بود به نام همارا
فکر کنم شما 512 یا 1 مگ داری
ببینید اگر شما سرعتتون مثل بقیه نیست باید با پشتیبانی تماس بگیرید
اگر هم مشکل نویز خط هست (در صورتی که اطمینان دارید) باید مشکل رو برطرف کنید

IVAN
23-06-2013, 21:28
ولی تو گوگل سرچ کردم
یک شرکت بود به نام همارا

آفرین به این حوصله :biggrin:

hellboy18
24-06-2013, 10:12
ولی تو گوگل سرچ کردم
یک شرکت بود به نام همارا

بله 512 - 1024 محدود ماهانه 4 گیگ هستش واسه بنده سرعت دانلود روزانه 100-110 و شبانه به زور 35 میده واسه دوستم 128 کیلو محدود ماهانه 2 گیگ روزانه 120 و شبانه 70 میده زنگ هم زدم پشتیبانی میگه مشکلی نداره این سرعت خوبه ؟:n13:

آیا امکان داره ISP دهنده سرعت شبانه بنده رو محدود کرده باشه ؟؟ چون تا 3 هفته قبل شبانه رو 90 میداد الان 35 به زور . شبانه 2 - 8 صبح رایگانه تا صبح ساعت 8 به زور 35 میده بعد از اینکه یه دقیقه 8 رو رد کرد 100-110 میده !!!

hellboy18
24-06-2013, 10:22
ولی تو گوگل سرچ کردم
یک شرکت بود به نام همارا
بله 512 - 1024 محدود ماهانه 4 گیگ هستش. سرعت روزانه 100-110 میده شبانه هم به زور 35 میده ( تا 3 هفته پیش سرعت شبانه بنده ثابت 90 کیلوبات میزد) . دوست بنده از همون شرکت خریده منتها 128 محدود ماهانه 2 گیگ سرعت دانلود روزانه 120 و شبانه 70 میده . زنگ زدم پشتیبانی میگه عادی هست !:n13:

آیا امکان داره شرکت ISP دهنده بنده سرعت شبانه بنده رو محدود کرده باشه ؟ چون الان شبانه دانلود 2-8 صبح به زور 35 میده وقتی 8 صبح رو 1 دقیقه رد کرد سرعت 100-110 میده .

من اصلا نمیفهمم که چطور این کار ممکنه !

pouria94
24-06-2013, 10:39
بله 512 - 1024 محدود ماهانه 4 گیگ هستش. سرعت روزانه 100-110 میده شبانه هم به زور 35 میده ( تا 3 هفته پیش سرعت شبانه بنده ثابت 90 کیلوبات میزد) . دوست بنده از همون شرکت خریده منتها 128 محدود ماهانه 2 گیگ سرعت دانلود روزانه 120 و شبانه 70 میده . زنگ زدم پشتیبانی میگه عادی هست !:n13:

آیا امکان داره شرکت ISP دهنده بنده سرعت شبانه بنده رو محدود کرده باشه ؟ چون الان شبانه دانلود 2-8 صبح به زور 35 میده وقتی 8 صبح رو 1 دقیقه رد کرد سرعت 100-110 میده .

سلام خدمت شما!

خب سرعتتون خیلی پایین هست.
الان من از همین همارا سرویس کلاسیک دارم که 128~512 هستش.. سرعت دانلودم تا 220 میره بالا... سرعت شبانه هم همین حدود هست .. تقریبا 200. حالا بماند که تو تاپیک dsl/تبریز دوستان میگن سرویست 100% توربو هست.. ولی کلاسیکه!!

البته این کمی سرعت بستگی به سرور هایی که ازش دانلود میکنید داره .. ممکنه اونا سرعتشون رو محدود کردن.
از سایت هایی دانلود کنید که مطمئنید محدودیتی تو سرعت دانلود ندارن.

تو این تاپیک هم مشکل رو مطرح کنید دوستان تخصصی تر جواب میدن :دی

Armin.Computer
24-06-2013, 13:11
سلام خدمت شما!

خب سرعتتون خیلی پایین هست.
الان من از همین همارا سرویس کلاسیک دارم که 128~512 هستش.. سرعت دانلودم تا 220 میره بالا... سرعت شبانه هم همین حدود هست .. تقریبا 200. حالا بماند که تو تاپیک dsl/تبریز دوستان میگن سرویست 100% توربو هست.. ولی کلاسیکه!!

البته این کمی سرعت بستگی به سرور هایی که ازش دانلود میکنید داره .. ممکنه اونا سرعتشون رو محدود کردن.
از سایت هایی دانلود کنید که مطمئنید محدودیتی تو سرعت دانلود ندارن.

تو این تاپیک هم مشکل رو مطرح کنید دوستان تخصصی تر جواب میدن :دی

ببین اینی که شما میگی من فکر نکنم به نویز ربطی داشته باشه
همونطور که تو پست بالا دیدید پیشنهاد میشه از بقیه هم همین سوال رو بپرسید
در کل باید تحقیق کنید ببینید مشکل کار کجاست

hellboy18
24-06-2013, 16:22
ببین اینی که شما میگی من فکر نکنم به نویز ربطی داشته باشه
همونطور که تو پست بالا دیدید پیشنهاد میشه از بقیه هم همین سوال رو بپرسید
در کل باید تحقیق کنید ببینید مشکل کار کجاست
من الان این تصویر رو گرفتم توی این تصویر همین طور که میبینیدSNR upstreams بنده شده 29.4 و SNR downstream هم مثل قبل روی 6.6 هست دوستان به نظرتون معنی این چیه کهSNR upstream از SNR downstream بیشتره ؟؟:blink:

Downstream
Upstream

Hlin Scale
1833
0

Loop Attenuation(dB)
28.5
21.4

Signal Attenuation(dB)
28.5
21.2

SNR Margin(dB)
6.6
29.4

Attainable Rate(Kbps)
11996
1238

Output Power(dBm)
19.8
12.2

saeediranzad
25-06-2013, 10:15
من الان این تصویر رو گرفتم توی این تصویر همین طور که میبینیدSNR upstreams بنده شده 29.4 و SNR downstream هم مثل قبل روی 6.6 هست دوستان به نظرتون معنی این چیه کهSNR upstream از SNR downstream بیشتره ؟؟:blink:

Downstream
Upstream

Hlin Scale
1833
0

Loop Attenuation(dB)
28.5
21.4

Signal Attenuation(dB)
28.5
21.2

SNR Margin(dB)
6.6
29.4

Attainable Rate(Kbps)
11996
1238

Output Power(dBm)
19.8
12.2

شما دوتا اسپید تست با سرور تهران و لندن بگذار.

hellboy18
25-06-2013, 11:08
این تست لندن : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم تست تهران : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Armin.Computer
25-06-2013, 11:40
شما دوتا اسپید تست با سرور تهران و لندن بگذار.

این تست لندن : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم تست تهران : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سرعت جالب نیست
ولی این نکته هم باید گفت که اسپید تست سرعت تک لینک و 1 کانکشن رو میده و مرجع کاملی برای تست پهنای باند نیست

saeediranzad
25-06-2013, 17:22
hellboy!
خیلی بده. من هم 512 مخابر ات اهواز دارم.
میبینی که آپلود بهتر از دانلود هست؛ مثل شما.
ولی نه برای سرور داخلی:
برای سرورهای خارجی دانلود را محدود میکنند تا مردم زیاد گمراه نشوند.
ولی انگار برای شما سرورهای داخلی را هم محدود کرده اند.
شما باید آنقدر به پشتیبانی زنگ بزنید تا کاری بکنند .
من خودم کاری که میکنم اینه که در تنظیمات مودم چندبار تست تشخیص میزنم یا ریبوت میکنم که بعضی وقتها وضع خط را بهتر میکنه.

Armin.Computer
25-06-2013, 20:11
hellboy!
خیلی بده. من هم 512 مخابر ات اهواز دارم.
میبینی که آپلود بهتر از دانلود هست؛ مثل شما.
ولی نه برای سرور داخلی:
برای سرورهای خارجی دانلود را محدود میکنند تا مردم زیاد گمراه نشوند.
ولی انگار برای شما سرورهای داخلی را هم محدود کرده اند.
شما باید آنقدر به پشتیبانی زنگ بزنید تا کاری بکنند .
من خودم کاری که میکنم اینه که در تنظیمات مودم چندبار تست تشخیص میزنم یا ریبوت میکنم که بعضی وقتها وضع خط را بهتر میکنه.
سعید یک سوال دارم
شما فیبر نوری داری؟

saeediranzad
26-06-2013, 09:45
سعید یک سوال دارم
شما فیبر نوری داری؟
نه؛ خط تلفن قدیمی.

Armin.Computer
26-06-2013, 11:28
نه؛ خط تلفن قدیمی.

پس چرا واسه شما نوشه Iran Telecommunication ؟
مگه همه Information Technology نیست؟

hellboy18
26-06-2013, 12:43
دوستان جهت بررسی SNR در مودم بنده دو قسمت هست بنده نمیدونم کدوم یکی درست هست اگه کسی اطلاع داره کدوم یکی درسته لطفا بنده رو راهنمایی کنه مرسی.

قسمت 1- Diagnostics -- ADSL :

Downstream
Upstream

Hlin Scale
1809
0

Loop Attenuation(dB)
27.4
21.5

Signal Attenuation(dB)
27.4
21.3

SNR Margin(dB)
6.6
29.3

Attainable Rate(Kbps)
11276
1230

Output Power(dBm)
19.8
12.2

قسمت 2 - Statistics -- ADSL Line :

Downstream
Upstream

SNR Margin (dB)
36.7
28.7

Attenuation (dB)
27.0
21.5

Output Power (dBm)
19.0
12.0

Attainable Rate (Kbps)
11276
1230

Rate (Kbps)
1024
508

9
12

8
16

0.26
11.88

D (interleaver depth)
128
2

Delay (msec)
8.50
5.94

FEC
0
0

CRC
0
0

Total ES
0
10

Total SES
0
2

Total UAS
0
40066

Armin.Computer
26-06-2013, 12:55
دوستان جهت بررسی SNR در مودم بنده دو قسمت هست بنده نمیدونم کدوم یکی درست هست اگه کسی اطلاع داره کدوم یکی درسته لطفا بنده رو راهنمایی کنه مرسی.

قسمت 1- Diagnostics -- ADSL :

Downstream
Upstream

Hlin Scale
1809
0

Loop Attenuation(dB)
27.4
21.5

Signal Attenuation(dB)
27.4
21.3

SNR Margin(dB)
6.6
29.3

Attainable Rate(Kbps)
11276
1230

Output Power(dBm)
19.8
12.2

قسمت 2 - Statistics -- ADSL Line :

Downstream
Upstream

SNR Margin (dB)
36.7
28.7

Attenuation (dB)
27.0
21.5

Output Power (dBm)
19.0
12.0

Attainable Rate (Kbps)
11276
1230

Rate (Kbps)
1024
508

9
12

8
16

0.26
11.88

D (interleaver depth)
128
2

Delay (msec)
8.50
5.94

FEC
0
0

CRC
0
0

Total ES
0
10

Total SES
0
2

Total UAS
0
40066

دقیق نمی دونم چرا اینجوریه
مودم چیه؟

hellboy18
26-06-2013, 12:57
acorp w410g - خودمم امروز این صفحه دومم رو کشف کردم نمیدونم چرا اینجوریه خودمم گیج شدم دیگه :41::23:

Armin.Computer
26-06-2013, 13:16
acorp w410g - خودمم امروز این صفحه دومم رو کشف کردم نمیدونم چرا اینجوریه خودمم گیج شدم دیگه :41::23:

اطلاعات خاصی دربارش پیدا نکردم
فکر کنم دومی مربوط به نویز باشه
باز هم مطمئن نیستم

OMiD.1080p
26-06-2013, 18:14
فکر کنم اوضاعم خوب باشه.

Armin.Computer
26-06-2013, 22:58
فکر کنم اوضاعم خوب باشه.

خط خوبی ظاهرا دارید
خوبه

hossein019940
26-06-2013, 23:07
فکر کنم اوضاعم خوب باشه.

وضعت عالیه
فیبر هستی؟
اگه مسی هستی خط جدید یا قدیم؟

OMiD.1080p
26-06-2013, 23:57
وضعت عالیه
فیبر هستی؟
اگه مسی هستی خط جدید یا قدیم؟
فــــیبر. ولی ای کاش مسی بودم.

Armin.Computer
27-06-2013, 00:07

چرا؟
شاید به این خاطر باشه که مجبورید فقط از یک شرکت (مخابرات) بگیرید
درسته؟

OMiD.1080p
27-06-2013, 00:18
چرا؟
شاید به این خاطر باشه که مجبورید فقط از یک شرکت (مخابرات) بگیرید
درسته؟
آره به خدا.
اصلا روزی نیست که این مخابرات رو نفرین و لعنتــــ نکتنم .

Armin.Computer
27-06-2013, 11:35
آره به خدا.
اصلا روزی نیست که این مخابرات رو نفرین و لعنتــــ نکتنم .

چرا اینجوریه؟
کسی اطلاعی داره
ولی یک خوبی فیبر داره این هست که بدون مشکله!

hossein019940
27-06-2013, 12:13
از شاتل دزد هم میتونی بگیری و هم پارس انلاین
اینا میتونن رو فیبر سرویس بدن برو سمتشون

Armin.Computer
27-06-2013, 14:00
از شاتل دزد هم میتونی بگیری و هم پارس انلاین
اینا میتونن رو فیبر سرویس بدن برو سمتشون

چند تا شرکت همزمان می تونن رو فیبر ADSL بدن؟!

hossein019940
27-06-2013, 15:51
تا اونجایی که من میدونم فعلا که شاتل و پارس آنلاین هستن قبلا مخابرات بود
ولی خوب شرکت دیدن داره سرشون کلاه میره تجهیزاتشون رو به روز کردن
کم کم دیگه هم میتونن رو فیبر سرویس بدن

saeediranzad
27-06-2013, 17:45
پس چرا واسه شما نوشه Iran Telecommunication ؟
مگه همه Information Technology نیست؟
راست میگی. دقت نکرده بودم. البته همیشه همون information technology یه.
این لینک تستهام هست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). فقط اون دوتا که اولش 46 هست TCI بوده!

saeediranzad
27-06-2013, 17:51
مال من هم همینجوریه. من CNet car854 دارم.
یه چیزهایی یادگرفتم:
در صفحه diagnostic هرچی SNR margin برای آپلود بیشتر از دانلود باشه بدتره.
در صفحه Statistics هرچی Snr margin بالاتر باشه (برای هردو) بهتره.
پس شما درکل خط خوبی داری (برای من در صفحه آمار 16 برای دانلود و 12 برای آپلود هست)
ولی آپلودت را بالاتر بسته اند. بنظرمن شما کاری نمیتونی بکنی؛ خود مخابرات باید درستش کنه.

Armin.Computer
27-06-2013, 21:16
فکر کنم واسه هر استان فرق داره

راست میگی. دقت نکرده بودم. البته همیشه همون information technology یه.
این لینک تستهام هست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). فقط اون دوتا که اولش 46 هست TCI بوده!

سعید این تست ها واسه خودت فقط نشون میده واسه من نمی یاد :دی

saeediranzad
28-06-2013, 05:15
سعید این تست ها واسه خودت فقط نشون میده واسه من نمی یاد :دی
آه؛ فکر میکردم.
به هرحال همه تستهام 2.185..*.* هست.
ولی اون دوتا 46.100.*.* بود. انگار درست همون روز مورد الطاف همایونی بودم.
بعدش تا حالا بیشتر از ده بار تست گرفتم. ولی دیگه TCI نشد.

OMiD.1080p
28-06-2013, 12:20

نه اینجا اینجوری نیست. ( خراسات رضوی - مشـــهد )
در واقع هیچ شرکتی جرات نداره که بخواد با مخابرات در بیافته.
واسه همین فیبر اختصاصی مخابرات هست.

hossein019940
28-06-2013, 12:26
اینم بگم که اینا یعنی شاتل و پارس آنلاین تو مازندران کارشونو شروع کردن و به استان ها دیگه هم میرسه نگران نباش

Armin.Computer
28-06-2013, 12:53
دوستان یک سوال
به نظر شما اسپلیتر واسه نویز چه قدر تاثیر داره!(منظورم نویز گوشی تلفن نیست)
کم می کنه یا زیاد؟یا اصلا تاثیری نداره و فقط واسه گوشی تلفن استفاده میشه

ak313
28-06-2013, 15:10
دوستان یک سوال
به نظر شما اسپلیتر واسه نویز چه قدر تاثیر داره!(منظورم نویز گوشی تلفن نیست)
کم می کنه یا زیاد؟یا اصلا تاثیری نداره و فقط واسه گوشی تلفن استفاده میشه

تا اونجایی که من می دونم اسپلیتر نویز خط رو کم نمی کنه و برعکس ممکنه اثر منفی هم روی خط بزاره به خاطر همین اگر قبل از مودم اسپلیتر نزاری بهتره اما اگر از تلفن مخصوصا بی سیم استفاده می کنید حتما قبلش باید اسپلیتر بزاری تا روی فرکانس دیتا اثر منفی نزاره.
خلاصه اسپلیتر نویز خط رو کم و زیاد نمی کنه و صرفا فرکانس دیتا را از صوت جدا می کنه تا توی مکالمات کیفیت بهتر بشه البته این حاصل اطلاعات شخصی خودمه شایدم غلط باشه

OMiD.1080p
28-06-2013, 16:23
حالا که بحث , بحث نویز است فقط میخواستم بدونم الان خط تلفن های جدید بر پایه فیبر هستند یا مسی ؟ ( البته میدونم که خط های مسی در واقع همون خط های قدیمی هستند )

Armin.Computer
28-06-2013, 16:48
تا اونجایی که من می دونم اسپلیتر نویز خط رو کم نمی کنه و برعکس ممکنه اثر منفی هم روی خط بزاره به خاطر همین اگر قبل از مودم اسپلیتر نزاری بهتره اما اگر از تلفن مخصوصا بی سیم استفاده می کنید حتما قبلش باید اسپلیتر بزاری تا روی فرکانس دیتا اثر منفی نزاره.
خلاصه اسپلیتر نویز خط رو کم و زیاد نمی کنه و صرفا فرکانس دیتا را از صوت جدا می کنه تا توی مکالمات کیفیت بهتر بشه البته این حاصل اطلاعات شخصی خودمه شایدم غلط باشه
ممنون از پاسختون

حالا که بحث , بحث نویز است فقط میخواستم بدونم الان خط تلفن های جدید بر پایه فیبر هستند یا مسی ؟ ( البته میدونم که خط های مسی در واقع همون خط های قدیمی هستند )
فکر می کنم بستگی به منطقه داره
اگر منطقه شما فیبر باشه هر تلفنی که بگیرید فیبره و اگر مسی باشه مسیپ

دوستان به نظرتون نویز رو تایم اوت تاثیر داره؟

OMiD.1080p
28-06-2013, 17:43
دوستان به نظرتون نویز رو تایم اوت تاثیر داره؟

به نظر بنده به هیچ عنوان ربطی نداره.
همین الان بنده بدون حتی ذره ایی نویز کلی تایم اوت دارم.

Armin.Computer
28-06-2013, 18:31
به نظر بنده به هیچ عنوان ربطی نداره.
همین الان بنده بدون حتی ذره ایی نویز کلی تایم اوت دارم.

ببین اون تایم اوت ممکنه به سرویس دهنده مربوط بشه
ولی سوال اینه
آیا در صورت نبود مشکل از سمت سرویس دهنده تایم اوت به خط مربوط میشه؟

SKIPY
28-06-2013, 19:57
سلام
دوستان وضعیت خط من چطوره ؟

OMiD.1080p
28-06-2013, 20:20
ببین اون تایم اوت ممکنه به سرویس دهنده مربوط بشه
ولی سوال اینه
آیا در صورت نبود مشکل از سمت سرویس دهنده تایم اوت به خط مربوط میشه؟
اون که از سمت سرویس دهنده است که 100 درصد.
و البته همه اینا ( شرکت ها و خود مخابرات ) باید از فیلتر زیر ساخت رد بشند.

در مورد سوالتون هم همون طور که گفتم یا تاثیری ندارد یا خیلی جزئی.
واسه اینکه بهتر متوجه این موضوع بشی بهتر با آی پی اینترنت دهنده تون یه تست پینگ بگیری. ( مثلا من با ping 46.100.123.126 /t که مال مخابرات اینجاست پینگم 9 است و بدون پکت لاست )

attaghi
28-06-2013, 21:05
سلام
دوستان وضعیت خط من چطوره ؟

سلام
دوست عزيزم وضعيت خط شما عاليه .

lastwall
01-07-2013, 16:01
دوستان یه نظری هم در مورد خطه بنده بدن...
الان 256 مخابرات رو دارم..
نصرآبادی کرج :|

Armin.Computer
01-07-2013, 16:15
دوستان یه نظری هم در مورد خطه بنده بدن...
الان 256 مخابرات رو دارم..
نصرآبادی کرج :|

خط رو 288 هست
نویز خاصی نداره
معمولی هست
مشکلی که نداری
قکر کنم بیشتر از 30-40 کیلو سرعت نده

lastwall
01-07-2013, 16:20
خط رو 288 هست
نویز خاصی نداره
معمولی هست
مشکلی که نداری
قکر کنم بیشتر از 30-40 کیلو سرعت نده

آره دقیقا همین جوری نهایتا 35 میده :|
چه کنم!!؟
آیا الان مشکلی هست...معمولا 256 رو 288میبندن؟!!
یا اینا گند زدن؟
با این حساب 512 مخابرات سرعت چند میده؟!!
میتونم تا سرعتای بالا 1و2MG بگیریم؟مشکلی نیست؟

Armin.Computer
01-07-2013, 17:19
آره دقیقا همین جوری نهایتا 35 میده :|
چه کنم!!؟
آیا الان مشکلی هست...معمولا 256 رو 288میبندن؟!!
یا اینا گند زدن؟
با این حساب 512 مخابرات سرعت چند میده؟!!
میتونم تا سرعتای بالا 1و2MG بگیریم؟مشکلی نیست؟

بستگی داره
مثلا من 256 مخابرات خوزستان دارم
خط رو دو مگ بسته شده
بستگی به مرکز داره
ببین بقیه کاربران در مرکز شما هم همین مقدار هست دان استریمشون

R.min
02-07-2013, 01:23
یک سئوال
از جعبه تقسیم که توی کوچه هست یه کابل مشکی رنگ اومده رفته توی جعبه حفاظ کنتور که توی حیاط خونه هست اونجا با چسب برق به یه کابل سفید رنگ متصل شده اومده باز توی جعبه تقسیم داخل خونه . دوباره توی جعبه تقسیم به یک نوع سیم 2 رشته دیگه وصل شده رفته توی پریز خونه
زیاده تیکه تیکه نیست این سیم؟؟ چیکار میتونم بکنم که بیان از جعبه تقسیم داخل کوچه یه کابل مرغوب مستقیم بکشن داخل جعبه تقسیم خونه ؟ به مخابرات مربوطه ؟ قبول میکنن بیان همچین کاری کنن ؟ یا خودم باید کابلشو بخرم بگم بیان نصب کنن ؟

Armin.Computer
02-07-2013, 12:41
یک سئوال
از جعبه تقسیم که توی کوچه هست یه کابل مشکی رنگ اومده رفته توی جعبه حفاظ کنتور که توی حیاط خونه هست اونجا با چسب برق به یه کابل سفید رنگ متصل شده اومده باز توی جعبه تقسیم داخل خونه . دوباره توی جعبه تقسیم به یک نوع سیم 2 رشته دیگه وصل شده رفته توی پریز خونه
زیاده تیکه تیکه نیست این سیم؟؟ چیکار میتونم بکنم که بیان از جعبه تقسیم داخل کوچه یه کابل مرغوب مستقیم بکشن داخل جعبه تقسیم خونه ؟ به مخابرات مربوطه ؟ قبول میکنن بیان همچین کاری کنن ؟ یا خودم باید کابلشو بخرم بگم بیان نصب کنن ؟

در سوال اول:
نویز خط باعث ایجاد مشکل شده؟

saminem
02-07-2013, 12:52
ما دو خط تلفن داریم خونه. یکی snr 31 هست که خط خیلی قدیمی تر هست و یکی دیگه که من استفاده میکنم و تازه هم خریدیم، snr 11 هست!!

به نظر شما چرا اینقدر تفاوت هست؟

Armin.Computer
02-07-2013, 13:23
ما دو خط تلفن داریم خونه. یکی snr 31 هست که خط خیلی قدیمی تر هست و یکی دیگه که من استفاده میکنم و تازه هم خریدیم، snr 11 هست!!

به نظر شما چرا اینقدر تفاوت هست؟

شاید مسیر هاشون یکی نیست

R.min
02-07-2013, 14:13
در سوال اول:
نویز خط باعث ایجاد مشکل شده؟
snr روی 11 هه
attenuation روی 44.5
وضعش زیادجالب نیست میترسیم پس فردا توی زمستون اوضاع از اینم بدتر شه . سیم تلفن خیلی تیکه تیکه شده شاید با یه کابل یه تیکه وضع بهتر شه

Armin.Computer
02-07-2013, 19:28
snr روی 11 هه
attenuation روی 44.5
وضعش زیادجالب نیست میترسیم پس فردا توی زمستون اوضاع از اینم بدتر شه . سیم تلفن خیلی تیکه تیکه شده شاید با یه کابل یه تیکه وضع بهتر شه

تیکه نمی دونم تاثیر داره یا نه
ولی اگر مشکل پیدا کرد عوض کن
اینجوری خوب نیست؟
نظرت چیه؟

R.min
02-07-2013, 22:35
فعلا که قطعی ندارم سرعتمم مشکلی نداره پس بهتره صبر کنم ببینم اگه اوضاع بدتر شد برم سیمها رو عوض کنم
توی زمستون بیشتر به مشکل میخورم بعضی وقتها با یه برف و یخبندون چند روز اینترنت قطع میشه :n28: نمیدونم مشکل از مخابراته یا من . یه دلیل دیگشم به خاطر پشتیبانی شرکت بود هر دفعه ما زنگ زدیم گفتیم مشکل داریم اومد ه میگه شما نویز داری .سرعت کمه میگه نویزداری پینگ بالاست باز نویز داری اینترنت چرا قطعه شما نویز داری :n02:

Armin.Computer
02-07-2013, 23:01
فعلا که قطعی ندارم سرعتمم مشکلی نداره پس بهتره صبر کنم ببینم اگه اوضاع بدتر شد برم سیمها رو عوض کنم
توی زمستون بیشتر به مشکل میخورم بعضی وقتها با یه برف و یخبندون چند روز اینترنت قطع میشه :n28: نمیدونم مشکل از مخابراته یا من . یه دلیل دیگشم به خاطر پشتیبانی شرکت بود هر دفعه ما زنگ زدیم گفتیم مشکل داریم اومد ه میگه شما نویز داری .سرعت کمه میگه نویزداری پینگ بالاست باز نویز داری اینترنت چرا قطعه شما نویز داری :n02:

به نظر من صبر کن تا زمستون
اگر مشکل داشتی
برو دنبالش
و پیگیری زیاد بکن

m_r1986
03-07-2013, 12:41
تاپیک خیلی مفیدی هستش دمتون گرم
SNR من شب به 10-.0 هم میرسه الام 8.6 هستش روز ها معمولا همینه سیم ها هم تعویض کردم هیچی
افتضاحه بخدا 10 شب به بعد که اصلا اینترنت ندارم سیگنال اینقدر ضعیف میشه به منفی میرسه چراغ ADSL هی خاموش میشه یه دقیقه بعد روشن میشه دوباره 1 دقیقه اینترنت دارم دوباره قطع میشه تا خود نصف شب همین وضعه
اون سیمی که کشیدن تا دم در و ببینی خندت میگیره هیچی سرشون نمیشه بخدا 4 تا بی سواد

Armin.Computer
03-07-2013, 13:59
تاپیک خیلی مفیدی هستش دمتون گرم
SNR من شب به 10-.0 هم میرسه الام 8.6 هستش روز ها معمولا همینه سیم ها هم تعویض کردم هیچی
افتضاحه بخدا 10 شب به بعد که اصلا اینترنت ندارم سیگنال اینقدر ضعیف میشه به منفی میرسه چراغ ADSL هی خاموش میشه یه دقیقه بعد روشن میشه دوباره 1 دقیقه اینترنت دارم دوباره قطع میشه تا خود نصف شب همین وضعه
اون سیمی که کشیدن تا دم در و ببینی خندت میگیره هیچی سرشون نمیشه بخدا 4 تا بی سواد
امیدوارم از تاپیک استفاده کرده باشید
منم مشکل تو رو دارم
خیلی اذیت شدم:n03:
هنوزم درست نشده:n03:
از سیم کشی خونه اطمینان داری؟

PSYCHO_MAN
03-07-2013, 21:54
من الان چند وقته یکی دوساعت ساعت و خیلی مواقع هر چند دقیقه یکبار چراغ adsl مودمم خاموش میشه و ارتباطم قطع میشه و دوباره خودش ری استارت میشه البته قطعیش طولانی نیست فوری وصل میشه ولی دفعاتش زیاده و اعصاب خوردکن .
جالبه یه روز در میون شدت و ضعف داره یه روز قطعی در هر چند دقیقه یه بار فرداش هر چند ساعت یه بار . تو ساعات شبانه هم که اوجش هست و هر 2 3 دقیقه قطع و وصل میشه که دیگه قید شبانه رو زدم.
پشتیبانی هم کار خاصی نمیکنه فقط میگه مشکلی نداریم ما.
من 5 6 ماه هست snr خطم 15 16 برای داون استریم و 22 برای آپ استریم تقریبا ثابت هست و هنوزم تغییری نکرده و تا این اواخر اصلا مشکل قطعی نداشت که یدفعه این مورد پیش اومد . حتی یه زمان snr خط رو 10 بود هم مشکل قطعی نداشتم ولی الان نمیدونم چشه . چیزیم تغییر نکرده از طرف من با اسپیلیتر و بدون اون هم تست کردم تاثیری نداره .
البته از دیروز یه ذره بهتر شده و تعداد دفعات قطعی یکم کمتر شده.

Armin.Computer
03-07-2013, 22:01
من الان چند وقته یکی دوساعت ساعت و خیلی مواقع هر چند دقیقه یکبار چراغ adsl مودمم خاموش میشه و ارتباطم قطع میشه و دوباره خودش ری استارت میشه البته قطعیش طولانی نیست فوری وصل میشه ولی دفعاتش زیاده و اعصاب خوردکن .
جالبه یه روز در میون شدت و ضعف داره یه روز قطعی در هر چند دقیقه یه بار فرداش هر چند ساعت یه بار . تو ساعات شبانه هم که اوجش هست و هر 2 3 دقیقه قطع و وصل میشه که دیگه قید شبانه رو زدم.
پشتیبانی هم کار خاصی نمیکنه فقط میگه مشکلی نداریم ما.
من 5 6 ماه هست snr خطم 15 16 برای داون استریم و 22 برای آپ استریم تقریبا ثابت هست و هنوزم تغییری نکرده و تا این اواخر اصلا مشکل قطعی نداشت که یدفعه این مورد پیش اومد . حتی یه زمان snr خط رو 10 بود هم مشکل قطعی نداشتم ولی الان نمیدونم چشه . چیزیم تغییر نکرده از طرف من با اسپیلیتر و بدون اون هم تست کردم تاثیری نداره .
البته از دیروز یه ذره بهتر شده و تعداد دفعات قطعی یکم کمتر شده.

از سیم کشی خونه اطمینان داری؟

PSYCHO_MAN
03-07-2013, 22:38
سیم از سر خط روکار اومده تا اتاق و تک پریز هست . سیمم چک کردم پارگی و قطعی نداشت وضعیتش مثل سابق بود.

Armin.Computer
03-07-2013, 23:33
اطلاعات مودم رو بزار

bankggs
03-07-2013, 23:55
من از شاتل که خدمات میگرفتم نویز خطم خیلی زیاد بود ولی الان از مخابرات میگیرم عالیه ی سوال برام پیش امده که چجوریه که خطم با شاتل مشکل داشته ولی با مخابرات نداره؟؟؟؟؟؟

Armin.Computer
04-07-2013, 00:05
من از شاتل که خدمات میگرفتم نویز خطم خیلی زیاد بود ولی الان از مخابرات میگیرم عالیه ی سوال برام پیش امده که چجوریه که خطم با شاتل مشکل داشته ولی با مخابرات نداره؟؟؟؟؟؟
تا جایی که اطلاع دارم
2 عامل:
تجهیزات سخت افزاری در مخابرات
عوض شدن پورت در مخابرات
(اگر مشکل این باشه حتی اگر شرکت شاتل هم میگرفتید و این تعویض پورت انجام می شد شاید مشکل حل میشد)

mohsenmas
04-07-2013, 08:32

adsl 256 مخابرات.
مقدار SNR بین 7 تا 11 متغییر هست.

mohsenmas
04-07-2013, 09:44

adsl 256 مخابرات.
مقدار SNR بین 7 تا 11 متغییر هست.

اینقدر نوسان چه دلیلی میتونه داشته باشه؟
من سه سال از این خط استفاده میکنم.هیچ چیزی هم تغییر ندادم.تازگی وقتی با تلفن صحبت میکنم صدای ارتباط adsl با خش خش میفته رو خط.
adsl خاموش میکنم خط درست میشه صدا خوبه. splitter برای مودم همونه عوض نکردم تا حالا.

hossein019940
04-07-2013, 09:59
هم برای مودم و هم برای تلفن یه اسپلیتر جدید بخر
نویزت ممکنه در مودم خوب بشه یا همون کیفیت
خطت رو از شرکت ارئه دهنده سرویس رو همون سرویسی که خریدی بستن برات سرعتت 32 هست درسته؟

mohsenmas
04-07-2013, 10:00

اینقدر نوسان چه دلیلی میتونه داشته باشه؟
من سه سال از این خط استفاده میکنم.هیچ چیزی هم تغییر ندادم.تازگی وقتی با تلفن صحبت میکنم صدای ارتباط adsl با خش خش میفته رو خط.
adsl خاموش میکنم خط درست میشه صدا خوبه. splitter برای مودم همونه عوض نکردم تا حالا.

hossein019940
04-07-2013, 10:08
الان وضعیتت خطت خوبه مشکلت چیه؟
قطعی داری؟
یا سرعت پایینه>

mohsenmas
04-07-2013, 11:34
من از یک اسپلیتر برای مودم و تلفن استفاده میکنم.اسپلیتر عوض کردم.
چند بار امتحان کردم الان دیر کانکت میشه با snr 25 -30 ، سرعت هم نوسان داره کم میشه.
اگه گوشی تلفن بردارم روی گوشی صدای خش خش میاد و snr تا 5و6 میاد پایین. به محض خاموش کردن مودم صدای خش خش قطع میشه.
اینم وضعیت جدید

mohsenmas
04-07-2013, 11:59
این عکس داخل اسپلیتر که خریدم. اسپلیترها باید همین جوری باشه؟

hossein019940
04-07-2013, 12:23
منم از این نوع خریدم اصلا چراغ دی اس ال روشن نمیشد
رفتم مارک همون شرکت دیلینک رو خریدم
منم همین مشکل داشتم 1 ماه با شکایت و دردسر نمیدونم چطوری درستش کردم
بالای 10 اسپلیتر خریدم جواب نداد دقیقا مشکل تو رو داشتم
مطمئنی که اسپلیتر روی گوشی و مودم رو درست وصل میکنی؟
مواظب باش جابه جا نکنی

mohsenmas
04-07-2013, 12:42
منم از این نوع خریدم اصلا چراغ دی اس ال روشن نمیشد
رفتم مارک همون شرکت دیلینک رو خریدم
منم همین مشکل داشتم 1 ماه با شکایت و دردسر نمیدونم چطوری درستش کردم
بالای 10 اسپلیتر خریدم جواب نداد دقیقا مشکل تو رو داشتم
مطمئنی که اسپلیتر روی گوشی و مودم رو درست وصل میکنی؟
مواظب باش جابه جا نکنی
بله درسته.تا قبل از این هفته همه چی درست بود.
الان اسپلیتر عوض کردم درست نشد. ممکن نیست ایراد از مخابرات باشه؟
اسپلیتر خودم دیلینک هست این جدیده بینام ، اسپلیتر مارک دیلینک پیدا میشه؟
این مقدار snr برای من خیلی تغییر میکنه. از 10 تا 30 .دیگه تلفن هم به خط وصل نیست.

hossein019940
04-07-2013, 13:06
آره مارک دیلینک رو من خودم دارم از سایت ایران دیلینک خریدم
هنوزم دارم استفاده میکنم برو از دم در یه تست بگیر ممکنه سیم ورودی خونتون پوسیده باشه یه نگاه بهش بنداز ببین چی میشه
میتونه از مخابرات باشه ولی این کار ها رو بکن که وقتی زنگ زدی پشتیبانی بهشون بگی همه کار رو کردی ولی بازم جواب نگرفتی اون وقت بهشون فشار بیار که درستش کنن

PSYCHO_MAN
04-07-2013, 16:06
اطلاعات مودم رو بزار

ADSL Firmware Version

:

FwVer:3.11.2.175_TC3086 HwVer:T14.F7_6.0

Line State

:

Showtime

Modulation

:

ANSI T1.413

Annex Mode

:

ANNEX_A

Downstream

Upstream

SNR Margin

:

15.5

22.0

db

Line Attenuation

:

51.5

26.5

db

Data Rate

:

4096

512

kbps

Max Rate

:

7488

1124

kbps

POWER

:

19.5

12.0

dbm

CRC

:

20

0

hossein019940
04-07-2013, 16:12
نویزت بالاست>snrخطت یا همون کیفیت خطت خوبه من نویزم 53 هست با کیفیتش 12 ولی مشکلی ندارم
کیفیت خطت خوبه نویزت رو اگه بتونی بیاری پایین کیفیت خطت میره بالا بهتر میشه
پهنای باند خطت رو 4مگ بسته شده و توانایی کشش سرعت 7.5 مگابیت هم رو هم داره

mohsenmas
04-07-2013, 17:02
من کارم یکسره شد دیگه وصل نمیشم. باید گوشی تلفن اشغال کنم تا با سرعت پایین وصل بشم.
سیم کشی دو تیکه هستش اما مال 4 سال پیش.

Armin.Computer
04-07-2013, 17:20
ADSL Firmware Version
:
FwVer:3.11.2.175_TC3086 HwVer:T14.F7_6.0

Line State
:
Showtime

Modulation
:
ANSI T1.413

Annex Mode
:
ANNEX_A

Downstream
Upstream

SNR Margin
:
15.5
22.0
db

Line Attenuation
:
51.5
26.5
db

Data Rate
:
4096
512
kbps

Max Rate
:
7488
1124
kbps

POWER
:
19.5
12.0
dbm

CRC
:
20
0

همین طوری که حسین گفت خط خوبی نداری ولی نباید زیادم مشکل ساز باشه
ولی شما داری میگی که مشکل ساز شده
طبق گفته خودت

سیم از سر خط روکار اومده تا اتاق و تک پریز هست . سیمم چک کردم پارگی و قطعی نداشت وضعیتش مثل سابق بود.

پس یعنی مشکل از مخابرات می تونه باشه
و پیگیری لازم هست

نویزت بالاست>snrخطت یا همون کیفیت خطت خوبه من نویزم 53 هست با کیفیتش 12 ولی مشکلی ندارم
کیفیت خطت خوبه نویزت رو اگه بتونی بیاری پایین کیفیت خطت میره بالا بهتر میشه
پهنای باند خطت رو 4مگ بسته شده و توانایی کشش سرعت 7.5 مگابیت هم رو هم داره
تایید میشه

من کارم یکسره شد دیگه وصل نمیشم. باید گوشی تلفن اشغال کنم تا با سرعت پایین وصل بشم.

شما مشکلت داره بزرگ میشه!
ببین اگر مشکلت سیم کشی داخل خونه هست باید برطرف کنی
حالا می خواد اسپلیتر باشه یا هر چیز دیگه
در ضمن حتما نباید اسپلیتر باشه تا شما به اینترنت باشی
اسپلیتر بیشتر برای تلفن و صدای شفاف استفاده میشه
ولی اگر مشکل از مخابرات هست باید پیگیری کنی
دیگه از این دو حالت خارح نیست

hossein019940
04-07-2013, 17:36

ببین یه سم بخر دوتیکه کن یه تیکه رو مستقیم ببر واسه مودم یکی دیگه رو ببر برای تلفن
یا یه سیم مستقیم بیار برای مودم ببین خوب میشه یا نه
بعضی اوقات تلفن رو برمیداری به نت وصل میشی بعضی اوقات قطع میشه
مشکل تو دقیقا مثل مشکل من بود

PSYCHO_MAN
04-07-2013, 17:53
بدبختانه چیزی تغییر نکرده نسبت به قبل که بدونم مشکل از کجاست. اطلاعات مودم هم همیشه همین بوده و مشکلی هم نداشت تا این اواخر
الان بگم داون استریم رو از 4 مگ بیارن رو 2 مگ حل میشه به نظرتون؟

Armin.Computer
04-07-2013, 17:56
بدبختانه چیزی تغییر نکرده نسبت به قبل که بدونم مشکل از کجاست. اطلاعات مودم هم همیشه همین بوده و مشکلی هم نداشت تا این اواخر

دقیق نمی تونم تایید کنم
ولی ظاهرا بهتر میشه
ولی قبلش یکم تحقیق بیشتر انجام بده

hossein019940
04-07-2013, 17:59
نویزت میاد پایین و کیفیت خطت هم میره بالاتر

mohsenmas
04-07-2013, 18:48
سیم کشیم به اینصورت : یک سیم از دمه در اومده تا تقسیم، یک سیم دیگه از تقسیم اومده تو واحد و پشت پیریز ، بعد من یک سیم به پیریز وصل کردم زدم به اسپلیتر و از خروجی اسپلیتر یکی به مودم و یکی به گوشی.
الان به دو صورت وصل میشم:(هیچ چیز تغییر نمیدم)
1- یا وصل نمیشم که گوشی تلفن بر میدارم و خط اشغال میکنم با یک سرعت داغون و SNR 6,7 وصل میشم.
2- چند دقیقه بعد مودم خاموش روشن میکنم به راحتی وصل میشم با SNR 30 بعد که گوشی بر میدارم صدای خش خش شدید و نویز داره و SNR شروع میکنه به کاهش میاد تا 10.
چیکار کنم؟ وضعیت الان.

Armin.Computer
04-07-2013, 18:57
سیم کشیم به اینصورت : یک سیم از دمه در اومده تا تقسیم، یک سیم دیگه از تقسیم اومده تو واحد و پشت پیریز ، بعد من یک سیم به پیریز وصل کردم زدم به اسپلیتر و از خروجی اسپلیتر یکی به مودم و یکی به گوشی.
الان به دو صورت وصل میشم:(هیچ چیز تغییر نمیدم)
1- یا وصل نمیشم که گوشی تلفن بر میدارم و خط اشغال میکنم با یک سرعت داغون و SNR 6,7 وصل میشم.
2- چند دقیقه بعد مودم خاموش روشن میکنم به راحتی وصل میشم با SNR 30 بعد که گوشی بر میدارم صدای خش خش شدید و نویز داره و SNR شروع میکنه به کاهش میاد تا 10.
چیکار کنم؟ وضعیت الان.

سیم مودم مستقیم بدونه هیچ واسطه ای زدی؟
وضعیت چی میشه؟

hossein019940
04-07-2013, 19:00
پس اینطوریه زنگ بزن به شرکت ارائه دهنده ببین میتونن کاری کنن یا نه
نویزت هم زیاد بالا نیست حتما از اسپلیتره که البته من 3تا برای تلفن گذاشتم باز حل نشد یا زنگ بزن به مخابرات و بگو نویزت فاجعه هست
البته سیم رو چک کردی که پوسیده نباشه؟
میتونی یه سیم از همونجایی که تقسیم میشه برای مودم خودتع بکشی ببینی وضعیتت چطور میشه

mohsenmas
04-07-2013, 19:15
سیم مستقیم هم وصل کردم به مودم. مثل همون دوحالت بالا میشه که البته حالت یک کلا وصل نمیشه چون گوشی ندارم که خط اشغال کنم.
سیم برای 4 سال پیشه. بازم از تقسیم یک سیم دیگه کشدم اما همینجوری بود.
اینترنت مخابرات فکر کنم باید زنگ بزنم 2828 . بگم نویز رو گوشی دارم حتما میگه اسپلیتر عوض کن که این کارو هم کردم.

تو حالت دوم بعد از برداشتن گوشی snr میاد تا 10 پایین گوشی که میذارم دوباره snr بر میگرده بالا تا حدود 30.
گوشیم عوض کردم فرقی نکرد.

hossein019940
04-07-2013, 19:24
باید بگی 2 تا اسپلیتر هم روی مودم وتلفن وصله که بیان حضوری اقدام کنن و هر کاری هم گفتن بگو همین کار رو کردم
برای من تو مرکزمون فقط من مشکل داشتم که بهت گفتم یعنی اندازه یه مودم خرج کردم فق سیم و اسپلیتر خریدم

behzadee
05-07-2013, 07:04
سلام
من یک مگ نامحدود از داتک دارم
به نظرتون مشکلی داره؟

behzadee
05-07-2013, 07:05
سلام
به نظرتون مشکلی داره؟

rasoolasa
05-07-2013, 08:12
سلام من چراغ adsl یه ساعت مشخصی معمولا 4 تا 6 قطع میشه فکردم که علت نویز باشه برا همینم یه کابل خریدم از در خونه تا کامپوتر مودمم را دم در هم تست کردم بازم تو اون ساعت چراقش خاموش بود خط تلفنمون هم فیبر نوریه از مخابرات اصفهان تو ماه قبل این مشکلو نداشتمم از این ماه این مشکل درست شده علت چیه ممنون میشم کمک کنید

Armin.Computer
05-07-2013, 13:35
سلام
به نظرتون مشکلی داره؟

سرعت تقریبا نصف هست
البته باید دید با نرم افزار های دانلودم اینقدر هست یا نه
خط رو یک مگ بسته شده
ولی خط پایدار نیست
فکر نکنم مشکل سرعتت مربوط بخ خط باشه ولی در این مود هم مطمئن نیستم

سلام من چراغ adsl یه ساعت مشخصی معمولا 4 تا 6 قطع میشه فکردم که علت نویز باشه برا همینم یه کابل خریدم از در خونه تا کامپوتر مودمم را دم در هم تست کردم بازم تو اون ساعت چراقش خاموش بود خط تلفنمون هم فیبر نوریه از مخابرات اصفهان تو ماه قبل این مشکلو نداشتمم از این ماه این مشکل درست شده علت چیه ممنون میشم کمک کنید

از 4 تا 6؟
پشتیبانی چی گفت؟

mr_exir
05-07-2013, 19:38

فاصله ات تا مخابرات خیلی کمه نویز هم نرماله و چون قبلا این مشکل رو نداشتی پس 100% از مخابراته

Devicestreet
06-07-2013, 08:55
سلام
مدتیه در حین وصل شدن به نت تلفنی که قبل اسپیلیتر هست نویز شدیدی داره و سرعت اینترنتم {به غیر از صبح زود} کمه فکر کردم اسپیلیتر خرابه به همین خاطر از وروردی خط تلفن به خونه تست گرفتم
{ورودی خونه بدون اسپیلیتر} سرعت بالا بود اما ثبات نداشت و بسیار متغیر بود
{ورودی خونه با اسپیلیتر} سرعت پایین بدون تغییر
snr 34db
attenuation 6.5 db
الان به نظر شما اسپیلیتر مشکل داره؟

Armin.Computer
06-07-2013, 08:59
سلام
مدتیه در حین وصل شدن به نت تلفنی که قبل اسپیلیتر هست نویز شدیدی داره و سرعت اینترنتم {به غیر از صبح زود} کمه فکر کردم اسپیلیتر خرابه به همین خاطر از وروردی خط تلفن به خونه تست گرفتم
{ورودی خونه بدون اسپیلیتر} سرعت بالا بود اما ثبات نداشت و بسیار متغیر بود
{ورودی خونه با اسپیلیتر} سرعت پایین بدون تغییر
snr 34db
attenuation 6.5 db
الان به نظر شما اسپیلیتر مشکل داره؟

اطلاعات مودم رو کامل بزار
طبق گفته ی شما مشکلی ظاهرا نداره
بدون اسپلیتر و با اسپلیتر اطلاعات رو بزار

rasoolasa
06-07-2013, 09:50
سرعت تقریبا نصف هست
البته باید دید با نرم افزار های دانلودم اینقدر هست یا نه
خط رو یک مگ بسته شده
ولی خط پایدار نیست
فکر نکنم مشکل سرعتت مربوط بخ خط باشه ولی در این مود هم مطمئن نیستم

از 4 تا 6؟
پشتیبانی چی گفت؟

امروز زنگ زدم گفت که چون فیبر نوریه این جوری میشه بعضی از خطا گفت که درستش میکنن

WHICH1
06-07-2013, 12:22
سلام باز بدبختی من با مخابرات فیبرنوری مشهد شروع شد ببینید مودم چند ساله همینه سال های پیش نامحدود مخابرات داشتم همش قطع یا سرعت کم یا چراغ دیر ثابت میشد که هر چند روز مجبور بودم به تنظیمات مودم برم و گزینه adsl2 رو بردارم و همینطور باز برعکس چک مارک کنم و حالا باز همین بازی شروع شده همیشه خودم فکر میکردم که کار خوده مخابراته که استفاده کمتر بشه حال میگم شایدم از مودم باشه یا گزینه ی هست که احتیاج به این کار نباشه البته چند سال اسیاتک نامحدود داشتم اصلا قعطی یا adsl2 باشه یا نباشه فرقی نداشت و این کارها لازم نبود

Armin.Computer
06-07-2013, 13:02
امروز زنگ زدم گفت که چون فیبر نوریه این جوری میشه بعضی از خطا گفت که درستش میکنن

الان پینگ و سرعتت خوب به نظر می یاد

Devicestreet
06-07-2013, 13:19
اطلاعات مودم رو کامل بزار
طبق گفته ی شما مشکلی ظاهرا نداره
بدون اسپلیتر و با اسپلیتر اطلاعات رو بزار
ببخشید من زیاد وارد نیستم از کدوم قسمت ها اسکرین شات بذارم؟

...ALI...
07-07-2013, 14:24
الان پینگ و سرعتت خوب به نظر می یاد

دوست عزیز ping پس به نویز ربطی نداره؟
چون پینگ من بالاست ولی نویزم بر طبق پست شما Ok هست.

Armin.Computer
07-07-2013, 16:30
دوست عزیز ping پس به نویز ربطی نداره؟
چون پینگ من بالاست ولی نویزم بر طبق پست شما Ok هست.
ببین دوست عزیز
تا جایی که من می دونم و طبق تجربه ی دوستان ظاهرا نه
ربطی نداره
این پست هم به صفحه ی اول همین تاپیک مربوط میشه و در همین خصوص توضیح داده:

ببخشید من زیاد وارد نیستم از کدوم قسمت ها اسکرین شات بذارم؟
مدل دقیق مودم رو بگو
اسکرین شات هم نمی خواد بزاری و همون اطلاعات رو بگی کافیه

Devicestreet
09-07-2013, 15:49
مودم:td-w8950nd تی پی لینک و اسپیلیتر هم حدود 1.5 سال داره کار میکنه و همونی که همراه مودم بود هست
یکی چیزی هم از پست اولم اصلاح کنم:
سرعت روز قبلا 250 الان 50
سرعت صبخ قبلا 350 الان 250
با اسپیلیتر :
snr 33.8
attenuation 5.5
بدون اسپیلیتر:
snr 33.9
attenuation 5.0
همون طور که گفتم وقتی کانکت میشم تلفن قبل از اسپیلیتر نویز دار میشه

Armin.Computer
09-07-2013, 19:00
مودم:td-w8950nd تی پی لینک و اسپیلیتر هم حدود 1.5 سال داره کار میکنه و همونی که همراه مودم بود هست
یکی چیزی هم از پست اولم اصلاح کنم:
سرعت روز قبلا 250 الان 50
سرعت صبخ قبلا 350 الان 250
با اسپیلیتر :
snr 33.8
attenuation 5.5
بدون اسپیلیتر:
snr 33.9
attenuation 5.0
همون طور که گفتم وقتی کانکت میشم تلفن قبل از اسپیلیتر نویز دار میشه

خط فیبر نوری هست؟
راستی با اسپلیتر و بدون اون دان استریم چه قدره؟

behzadee
09-07-2013, 20:21
سلام
من دو تا سوال داشتم ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
1- تلفن تو یه اتاق دیگه به پریز وصله و مودم تو یه اتاق دیگه به یه پریز دیگه وصله جدیدا با قطع شدن سیم تلفن چراغ adsl خاموش بعد روشن میشه
یا اگه تلفن زنگ بخوره جواب بدیم دوباره چراغ خاموش میشه تازگی هم اینطور شده این مشکل عادبه؟
2- طبق بالا وقتی پریز تلفن رو قطع و وصل میکنم جالبه سرعت من تقریبا دو برابر میشه ولی بعد یه مدت دوباره برمیگرده به حالت اول سرعت
ولی میرم بعضی وقتا سیم رو فطع و وصل میکنم تا شاید سرعت بره بالا ایا این کار درسته؟
ممنون

Devicestreet
09-07-2013, 20:38
خط فیبر نوری هست؟
راستی با اسپلیتر و بدون اون دان استریم چه قدره؟
بله
منظور سرعته؟
توی روز با اسپیلیتر حدود 50 و بدون اون تا دو تا سه برابر میشه اما ثبات نداره و بشدت متغیره

Armin.Computer
10-07-2013, 00:07
سلام
من دو تا سوال داشتم ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
1- تلفن تو یه اتاق دیگه به پریز وصله و مودم تو یه اتاق دیگه به یه پریز دیگه وصله جدیدا با قطع شدن سیم تلفن چراغ adsl خاموش بعد روشن میشه
یا اگه تلفن زنگ بخوره جواب بدیم دوباره چراغ خاموش میشه تازگی هم اینطور شده این مشکل عادبه؟
2- طبق بالا وقتی پریز تلفن رو قطع و وصل میکنم جالبه سرعت من تقریبا دو برابر میشه ولی بعد یه مدت دوباره برمیگرده به حالت اول سرعت
ولی میرم بعضی وقتا سیم رو فطع و وصل میکنم تا شاید سرعت بره بالا ایا این کار درسته؟
ممنون
ببینید مورد طبیعی نیست
سیم کشی خونه دارای اشکالاتی هست که باعث این مشکلات میشه
اگر خط تلفن و ADSL یکی هست و خط ها جدا نیستن
سیم کشی رو بررسی کنید

بله
منظور سرعته؟
توی روز با اسپیلیتر حدود 50 و بدون اون تا دو تا سه برابر میشه اما ثبات نداره و بشدت متغیره
نه
دان استریم
معمولا تو صفحه ی اول مودم می نوسه یا پیشه همون مقادیر SNR

lastwall
10-07-2013, 12:36
بچه ها ISP مو عوض کردم ببینید این مشکل داره؟!!

اصلان نمیتونم دانلود کنم!!
هرچی که دی ال میکنم اول سرعت 150-160 هست بعد میاد 60 بعد 0 میمونه معمولا!!!!!!! و جالبه هربار پاز کنم دوباره استارت کنم یه همچین چیزی اتفاق میفته
زنگ زدم..میگه نه چند روزه مشکل سراسریه...ولی من احساس می کنم مشکل از نویزو ایناسس..:(

and-roid2
10-07-2013, 13:05

هرچی که دی ال میکنم اول سرعت 150-160 هست بعد میاد 60 بعد 0 میمونه معمولا!!!!!!! و جالبه هربار پاز کنم دوباره استارت کنم یه همچین چیزی اتفاق میفته
زنگ زدم..میگه نه چند روزه مشکل سراسریه...ولی من احساس می کنم مشکل از نویزو ایناسس..:(

از چه شرکتی گرفتی؟
از داخل تنظیمات مودم این کارو انجام بده ببین نتیجه میگیری؟:

behzadee
10-07-2013, 13:27

با speedtest.net هم یه امتحانی بکنین ببینید سرعت چنده؟

lastwall
10-07-2013, 13:33
از چه شرکتی گرفتی؟
از داخل تنظیمات مودم این کارو انجام بده ببین نتیجه میگیری؟:

پارس آنلاین
انجام دادم..کلا چراغ ADSL , Internet میره!!و نمیاد!!
راستی چه فرقی میکنه؟ adls+2 با این؟

اینم تست speedtest.net

مشخصه قشنگ ناپایداری داره نمیدونم چرا!!! :| ولی آپلود کاملا ثبات داره!!
مثلا دیشب من یه تست گرفتم speedtest نشون داد 1.5Mgbps ولی الان!!
فقط می خوام بدونم الان از نویزه واقعا اینقد ناپایداری؟؟؟!!

Armin.Computer
10-07-2013, 13:33

صفحه باز کردن هم همین مشکل رو داری؟
چراغ ADSL می تونه از نویز باشه!

lastwall
10-07-2013, 13:36
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

90 درصد اوغاتم پکت لاستو داره دیگه!!!

and-roid2
10-07-2013, 13:36
پارس آنلاین
انجام دادم..کلا چراغ ADSL , Internet میره!!و نمیاد!!
راستی چه فرقی میکنه؟ adls+2 با این؟

اینم تست speedtest.net

مشخصه قشنگ ناپایداری داره نمیدونم چرا!!! :| ولی آپلود کاملا ثبات داره!!
مثلا دیشب من یه تست گرفتم speedtest نشون داد 1.5Mgbps ولی الان!!
فقط می خوام بدونم الان از نویزه واقعا اینقد ناپایداری؟؟؟!!

روی Adsl 2 هم یه تست بکن
یه عکس دیگه از مودمت در این وضعیت بزار!

and-roid2
10-07-2013, 13:37

طبیعیه! همه شرکتا فعلا اینطورین....

lastwall
10-07-2013, 13:37
صفحه باز کردن هم همین مشکل رو داری؟
چراغ ADSL می تونه از نویز باشه!
نه چراغ خاموش نمیشه که..
اون دوستمون گفت ماژول رو بزارم رو adls+2 گذاشتم چراغا دان شد...ولی در حالت عادی اصلا مشکل چراغ ندارم!!

صفحه باز کردنم مشکلی نداره اصن
فقط تو دی ال میگم سرعت به 200 هم رسیده یه 10 ثانیه بعد افت می کنه تا 0 و رو صفر میمونه..

Armin.Computer
10-07-2013, 13:39

پست مهدی تایید میشه
در حال حاضر مشکل هست

شما خطت اگر نویز داره باید برطرف کنی

نه چراغ خاموش نمیشه که..
اون دوستمون گفت ماژول رو بزارم رو adls+2 گذاشتم چراغا دان شد...ولی در حالت عادی اصلا مشکل چراغ ندارم!!
شاید از isp باشه
احتمال نویز خط هم هست
کسی رو می شناسی تو منطقه شما از پارس آنلاین داشته باشه؟
گوشی تلفن نویز نداره؟

lastwall
10-07-2013, 13:56
وقتی ماژول adsl2,adsl+2 میزارم کلا میره..همه چی این میشه مدم:

ولی وقتی GLite میزارم جالبه که این میشه: (که بازم سرعت دی ال داغونه..خیلی بدتر)

اینا چه فرقی می کنه باید چی باشه!!؟
آخه دیروز که وص شد..از پارس...همون دیروز زنگ زدم..گفت الان snr شمارو افزایش میدیم...ولی مشکل سراسریه!!
بعد یه لحظه چراغا رفت باز اومد...گفت الان یهخورده snr افزایش دادیم..فک کنم از اونجا ماژول من شد G.DMT!!!کدوم بهتره که باشه؟××

همون می خوام ببینم اگه نویز داره و نویز میتونه یه همچین کاری کنه...من برم دنبال عوض کردن سیم کشیو اینا...وگرنه...زنگ بزنم..باز..قشنگ بحث کنم با اینا

آره یکی از دوستان کافی نت داره..از پارس 2MG داره! مشکل اینجوری نداره!

پ
گوشی تلفن نویز نداره؟

گوشی بدون اسپلیتر داره ولی اینجوری نه اصلا!!!

and-roid2
10-07-2013, 13:59
وقتی ماژول adsl2,adsl+2 میزارم کلا میره..همه چی این میشه مدم:

ولی وقتی GLite میزارم جالبه که این میشه: (که بازم سرعت دی ال داغونه..خیلی بدتر)

اینا چه فرقی می کنه باید چی باشه!!؟
آخه دیروز که وص شد..از پارس...همون دیروز زنگ زدم..گفت الان snr شمارو افزایش میدیم...ولی مشکل سراسریه!!
بعد یه لحظه چراغا رفت باز اومد...گفت الان یهخورده snr افزایش دادیم..فک کنم از اونجا ماژول من شد G.DMT!!!کدوم بهتره که باشه؟××

همون می خوام ببینم اگه نویز داره و نویز میتونه یه همچین کاری کنه...من برم دنبال عوض کردن سیم کشیو اینا...وگرنه...زنگ بزنم..باز..قشنگ بحث کنم با اینا

آره یکی از دوستان کافی نت داره..از پارس 2MG داره! مشکل اینجوری نداره!

گوشی بدون اسپلیتر داره ولی اینجوری نه اصلا!!!

اینطور که معلومه خطت Adsl 2+ , Adsl 2 رو ساپورت نمیکنه!

lastwall
10-07-2013, 14:03
اینطور که معلومه خطت Adsl 2+ , Adsl 2 رو ساپورت نمیکنه!

والا من 256 مخابرات داشتم فک کنم ماژول رو +adsl2 بود..اون موقع...!!

lastwall
10-07-2013, 14:45
نگفتید فرقشون چیه؟و کدوم بهتره که باشه!!؟
و اینکه آیا از نویز هست بالاخره یا نه؟

lastwall
10-07-2013, 16:24
رفتم از سر کوچه سیم کشیدم ببینید::n09:

ولی دوباره سرعت همونه...هیچ تفاوتی نکرده( بدترم شد انگار) مطمئن شدم مشکل از نویز نیست...
دیگه میرم برا زنگ فقط باز اگه کسی قبلا به این مشکل خورده یا راه حلی به ذهنش می خوره بگه...چون زنگ بزنم تا نگم چیکار کنن اینا کاری نمی کنن:n02:

and-roid2
10-07-2013, 16:48
والا من 256 مخابرات داشتم فک کنم ماژول رو +adsl2 بود..اون موقع...!!
خب شاید پارس انلاین تو منطقه شما adsl2+ ارایه نداده!

نگفتید فرقشون چیه؟و کدوم بهتره که باشه!!؟
و اینکه آیا از نویز هست بالاخره یا نه؟

در فناوري +adsl2 سرعت انتقال داده بالاتر از adsl و مسافت قابل پوشش آن نيز بيشتر است در اين روش سرعت دسترسي به اينترنت تا 3 برابر بيشتر از روش adsl مي باشد.بدين منظور كه سرعت download داده هاadsl ،MBps8 ودر روش adsl 2+حداكثر MBps25يعني بيش از 3 برابر مي باشد نكته ديگر در فناوري adsl 2+ امكان ارائه خدمات به مشتركين تا مسافت 8 كيلومتر امكان پذير مي باشد.

Armin.Computer
10-07-2013, 17:48
رفتم از سر کوچه سیم کشیدم ببینید::n09:

ولی دوباره سرعت همونه...هیچ تفاوتی نکرده( بدترم شد انگار) مطمئن شدم مشکل از نویز نیست...
دیگه میرم برا زنگ فقط باز اگه کسی قبلا به این مشکل خورده یا راه حلی به ذهنش می خوره بگه...چون زنگ بزنم تا نگم چیکار کنن اینا کاری نمی کنن:n02:

پشتیبانی چی میگه؟
میگه مشکل از سمت ما هست؟
شاید مشکل داشته باشن!

lastwall
10-07-2013, 18:15
بله بعداز مدتی گفت و گو بحث:n02:
مشکل از زیر ساخته مثه اینکه
خطوط بین الملل دچار مشکل شده یارو یک ساعت نیم در مورد مشکلشون توضیح داد!!!

و انگار تو این منطقه خطا اینجوری درگیر شدن...شاید شهرای دیگه خوب باشن..!!
شانس ماست دیگه!!!!
تا isp عوض کردیم اینجوری شد حالااا!!!!:n27:

Armin.Computer
10-07-2013, 18:19
بله بعداز مدتی گفت و گو بحث:n02:
مشکل از زیر ساخته مثه اینکه
خطوط بین الملل دچار مشکل شده یارو یک ساعت نیم در مورد مشکلشون توضیح داد!!!

و انگار تو این منطقه خطا اینجوری درگیر شدن...شاید شهرای دیگه خوب باشن..!!
شانس ماست دیگه!!!!
تا isp عوض کردیم اینجوری شد حالااا!!!!:n27:

یکم صبر کن
شاید مشکل حل شه

Milad_Sky
10-07-2013, 23:30
سلام دوستان
حدود 1 ماه هست سرویس 1mb از مخابرات گرفتم و نوسان سرعت دانلود خیلی زیاده و دائم بین 160 تا 210 در نوسانه و نزدیک 200 ثابت نمی مونه(کسایی که همین سرویس رو توی جایی که هستم دارن،راحت با 240KB دانلود میکنن!)،حتی با speedtest هم سرعت دان از 200 به 160 میرسه!(تو بازه های زمانی مختلفی امتحان کردم،باز همین مشکل بود و این یعنی اینکه احتمالا بخاطر کاربرایی که باهاشون پهنای باند رو مشترک هستم نیست!)
اینم بگم سرعت دانلود رو با چندین سرور مختلف امتحان کردم،باز نوسان زیاد بود و...
با توجه به نویز خط چقدر امکان داره مشکل از طرف من باشه و چند درصد امکان داره از سمت شرکتی که ازش سرویس میگیرم باشه بخوان اذیت کنن؟؟!
ادامه دارد...

Milad_Sky
10-07-2013, 23:31
یه نکته مهم در مورد کیفیت خط اینه که تا قبل از اینکه از مخابرات سرویس بگیرم،از یه شرکت دیگه سرویس میگرفتم که اون موقع اصلا نویز و کیفیت پایین دریافت سیگنال نداشتم و کیفیت خط عالی بود و از وقتی رفتم سمت مخابرات،نویز خط اینقده زیاد شده...
با این تفاسیر،بنظر شما احتمالا مشکل نویز بالا از طرف مخابرات و تجهیزاتیش نیست؟؟؟؟

و البته اینو بگم کارشناس مخابرات دیروز اومد خط تلفن رو تست کرد و گفت مشکل نویز بالا از کابل های مخابرات از منزل تا مخابرات نیست و میگفت احتمالا از پورتی هست که واسه خط استفاده شده!
دوستان کارشناس به نظر شما گفته ایشون صحیح هست؟میتونه مشکل از پورت باشه؟؟/

Bahman No1
11-07-2013, 13:39
سلام. آقا من یه لحظه اعداد مودمم رو دیدم خوف کردم. بعد دیدم واحد رو نوشته یک دهم دسیبل... الان من باید این اعداد رو ضربدر یک دهم بکنم دیگه؟
با این حال شدیدا مشکل قطعی دارم...

Downstream Upstream

SNR Margin (0.1 dB): 313 367
Attenuation (0.1 dB): 445 262
Output Power (0.1 dBm): 138 109
Attainable Rate (Kbps): 7952 1363

hossein019940
11-07-2013, 13:48
نه باید تقسیم کنی
کیفیت خطتت 31 هست نویزت 44 خطت هم که تا 8 مگ ساپورت میکنه

Devicestreet
11-07-2013, 16:08
نه
دان استریم
معمولا تو صفحه ی اول مودم می نوسه یا پیشه همون مقادیر SNR
بدون اسپیلیتر و با اسپیلیتر 2044 kb/s

Armin.Computer
11-07-2013, 20:28
بدون اسپیلیتر و با اسپیلیتر 2044 kb/s

پس تاثیری تو دان استریم نداره
مطمئن هستی مشکل از isp نیست؟!

Devicestreet
12-07-2013, 09:38
پس تاثیری تو دان استریم نداره
مطمئن هستی مشکل از isp نیست؟!
از isp نیست
در ضمن Attenuation تو پست اول گفته شد که باید کمتر باشه اما من وقتی اسپیلیتر رو برمیدارم کمتر میشه

lastwall
12-07-2013, 10:31

دوستان اوضاع خوب شد مثه اینکه...:n01:
فقط اینکه رو 4096 بستن مگه نباید حداقل 250-300-400 سرعت بده..؟؟
من الان فیکس روی 188 هست سرعتم..

Greedy
12-07-2013, 10:46
سلام
این modulation چی هست ؟ تو نویز نقش داره
به طور پیش فرض برای من adsl2+ هست snr 13 هست وقتی میذارم تو g.dmt تغییر میکنه snr میشه 17

lastwall
12-07-2013, 11:01
سلام
این modulation چی هست ؟ تو نویز نقش داره
به طور پیش فرض برای من adsl2+ هست snr 13 هست وقتی میذارم تو g.dmt تغییر میکنه snr میشه 17

آره Gdmt کمتر نویز میده ولی adsl+2 تکنولوژی جدیدتره و بهتره برای مسافت های دور خصوصا :n01:

hulker17
12-07-2013, 22:19
سلام دوستان .
من اینترنت 512 مخابرات دارم و کلا ازش راضی نیستم ، 1 صفحه میخوام باز کنم میمیره تا باز شه ، فقط شبها برای دانلود اونم با Internet Download Manager چون Accelerator داره میتونه مثلا با KBps 60 دانلود کنه .

میخواستم از یکجای دیگه اینترنت بگیرم که گفتم شاید ایراد از خطم باشه و اومدم مطالب این فروم رو خوندم . قبل از اینکه تست بگیرم میخواستم برم مودم رو بزنم سر سیمهای ورودی ساختمون که از مخابرات اومده یا حداقل برم از تو اولین پریز تلفنی که اومده تو واحدمون تست بگیرم ولی از تو اتاقم که آخرین پریز تلفنه استفاده کردم . حالا از روی صفحه مودمم عکس گرفتم . لطف کنید بهم بگید اوضاعش چطوریه .
یک شرکتم هستش که اینترنت 8Mbps میده میخوام از اون بگیرم ، آیا خطم میکشه ؟
ممنون میشم جوابم رو بدید .

lordhippo
13-07-2013, 02:27
سلام
آقا من مال خودمو دیدم ترسیدم!!!

اگه واقعا واحدش درست باشه که ینی من الان هیچی نباید نت داشته باشم که :دی
نت مخابرات 512 دارم. قطعی هیچی ندارم. ولی کیفیت افتضاحه، فقط سایتای ایرانی میره، عالی هم میره!!!
خارجیا رو به زور میره، مخصوصا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ها رو!

Armin.Computer
13-07-2013, 14:49
سلام دوستان .
من اینترنت 512 مخابرات دارم و کلا ازش راضی نیستم ، 1 صفحه میخوام باز کنم میمیره تا باز شه ، فقط شبها برای دانلود اونم با Internet Download Manager چون Accelerator داره میتونه مثلا با KBps 60 دانلود کنه .

میخواستم از یکجای دیگه اینترنت بگیرم که گفتم شاید ایراد از خطم باشه و اومدم مطالب این فروم رو خوندم . قبل از اینکه تست بگیرم میخواستم برم مودم رو بزنم سر سیمهای ورودی ساختمون که از مخابرات اومده یا حداقل برم از تو اولین پریز تلفنی که اومده تو واحدمون تست بگیرم ولی از تو اتاقم که آخرین پریز تلفنه استفاده کردم . حالا از روی صفحه مودمم عکس گرفتم . لطف کنید بهم بگید اوضاعش چطوریه .
یک شرکتم هستش که اینترنت 8Mbps میده میخوام از اون بگیرم ، آیا خطم میکشه ؟
ممنون میشم جوابم رو بدید .

ظاهرا مشکل نداره
ولی برای اطمینان از isp مورد نظر مشورت بگیرید که فردا مشکلی درست نشه

سلام
آقا من مال خودمو دیدم ترسیدم!!!

اگه واقعا واحدش درست باشه که ینی من الان هیچی نباید نت داشته باشم که :دی
نت مخابرات 512 دارم. قطعی هیچی ندارم. ولی کیفیت افتضاحه، فقط سایتای ایرانی میره، عالی هم میره!!!
خارجیا رو به زور میره، مخصوصا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ها رو!

فکر نمی کنم مشکل سایتهای خارج و داخل به نویز ربطی داشته باشه!

دوستان اوضاع خوب شد مثه اینکه...:n01:
فقط اینکه رو 4096 بستن مگه نباید حداقل 250-300-400 سرعت بده..؟؟
من الان فیکس روی 188 هست سرعتم..
خوشحالم مشکل شما حل شد

از isp نیست
در ضمن Attenuation تو پست اول گفته شد که باید کمتر باشه اما من وقتی اسپیلیتر رو برمیدارم کمتر میشه
کمتر بودن درسته
ولی مشکل شما خیلی عجیبه!

lastwall
13-07-2013, 17:03
خوشحالم مشکل شما حل شد

فقط با توجه به اینکه پورت رو ی 4096 بسته شده این سرعت Kps188 درسته؟!!:n13:
نباید بیشتر از این حرفا باشه سرعت؟

jona
13-07-2013, 17:06
یکی از دوستان اهل فن این رو تفسیر کنه بی زحمت