PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تیک زدن هنگام پخش ویدیو و اجرای بازی

nazaninsha
08-12-2013, 22:07
سلام
چند وقته تو پلیرام وقتی موزیک ویدیو تو لپتاپم اجرا میکنم تیک میزنه (lag) تو بازی هم اینجوریه. اولش خیلی کم بود اهمیت ندادم بیشتر شد الان خیلی اذیت میکنه هم تو kmplayer هم تو media player
لپتاپم acer 5750G هست. حدس شدیدی میزنم از هاردش باشه. یعنی مطمئن شدم از هاردش چون چکش کردم با یه هاردی دیگه
همه ی کارایی ه به ذهنم میرسید روش انجام دادم ولی درست نشد البته یه کم بهتر شد (دیفرگمنت کردم-بد سکتور چک کردم نداشت-ویندوز عوض کردم-آنتی ویروس حذف کردم-هارد رو با جاش اف دیسک کردم)
لطفا کمک کنییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییننن

nazaninsha
09-12-2013, 13:25
کسی نیست کمک کنهههههههه

afshin b
09-12-2013, 16:14
وقتی داری ویدیو میبینی و لگ میزنه، resource monitor رو باز کن و بعد از حدود 30 ثانیه یه عکس از تب اول بگیر و اینجا بزار.

nazaninsha
09-12-2013, 20:21
وقتی داری ویدیو میبینی و لگ میزنه، resource monitor رو باز کن و بعد از حدود 30 ثانیه یه عکس از تب اول بگیر و اینجا بزار.
آقا افشین مرسی از جواب دهیتون
داره بدتر میشه( یه زره آهنگ صوتی مم لگ زد)
عکس هنگام پخش با kmplayer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

afshin b
09-12-2013, 20:51
آقا افشین مرسی از جواب دهیتون
داره بدتر میشه( یه زره آهنگ صوتی مم لگ زد)
عکس هنگام پخش با kmplayer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
خب این نشون میده که هاردتون خیلی درگیره.
ببینین در حالتی که ویدیو اجرا نمی کنین هم نمودار دوم همینطوره؟
یچیزی زیادی داره از هاردتون استفاده میکنه

nazaninsha
09-12-2013, 21:14
آره همینجوره.فکر نکنم مربوط به برنامه خاصی مثل آنتی ویروس یا ... باشه چون قبل نصب اینجور چیزا هم اینجوری بود.
اینم عکس بدون اجرای ویدیو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نظرتون چیه؟ به نظرتون میتونه مشکل از گردوخاک گرفتن فن لپتاپ باشه؟آخه من هرچیزی که به ذهنم میرسید رو امتحان کردم به جز این

afshin b
09-12-2013, 21:26
آره همینجوره.فکر نکنم مربوط به برنامه خاصی مثل آنتی ویروس یا ... باشه چون قبل نصب اینجور چیزا هم اینجوری بود.
اینم عکس بدون اجرای ویدیو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نظرتون چیه؟ به نظرتون میتونه مشکل از گردوخاک گرفتن فن لپتاپ باشه؟آخه من هرچیزی که به ذهنم میرسید رو امتحان کردم به جز این
نه اصلا ربطی به گردوخاک نداره.
یا هاردتون مشکل داره یا نرم افزاری چیزی داره دایما از هارد استفاده میکنه.
پیشنهاد میکنم از این گجت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])استفاده کنین تا ببینین هیچ وقت هارد آروم میگیره یا نه.
یه عکس هم از تب Health نرم افزار Hd Tune قرار بدین تا ببینم هاردتون مشکلی داره یا نه.

Public Enemy
09-12-2013, 22:11
به وسیله خود ویندوز یا نرم افزار های خارجی ، هاردتون رو Defragment کنین .

nazaninsha
09-12-2013, 22:45
اون گجت رو دانلود کردم درایو سی اکثر آروم نمیشه
اینم عکس از hdtune ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nazaninsha
09-12-2013, 22:49
به وسیله خود ویندوز یا نرم افزار های خارجی ، هاردتون رو Defragment کنین .
دقت میکردین عرض کردم دیفرگمنت انجام شده

afshin b
09-12-2013, 22:59
اون گجت رو دانلود کردم درایو سی اکثر آروم نمیشه
اینم عکس از hdtune ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
هاردتون دوتا هشدار داره، بنظرم زیاد مهم نیستن (البته تعداد نباید زیاد بشه. اگه میشه نشانه بدیه) اما باز بهتره اساتید در این مورد نظر بدن.
شما گفتین با یک هارد دیگه تست کردین و مشکلی نداشته؟
در حالت safe mode چطوره؟
اگه میتونین یک یوزر جدید بسازین و از این یوزر خارج شین و وارد یوزر جدید بشین ببینین اونجا هم همینطوره؟
مطمئنین با نصب ویندوز جدید بدون هیچ برنامه ای باز هم مشکل داشته؟

nazaninsha
09-12-2013, 23:14
هاردتون دوتا هشدار داره، بنظرم زیاد مهم نیستن (البته تعداد نباید زیاد بشه. اگه میشه نشانه بدیه) اما باز بهتره اساتید در این مورد نظر بدن.
شما گفتین با یک هارد دیگه تست کردین و مشکلی نداشته؟
در حالت safe mode چطوره؟
اگه میتونین یک یوزر جدید بسازین و از این یوزر خارج شین و وارد یوزر جدید بشین ببینین اونجا هم همینطوره؟
مطمئنین با نصب ویندوز جدید بدون هیچ برنامه ای باز هم مشکل داشته؟
آخه افشین جان اساتید از کجا بیارم نظر بدن؟>؟>!!!!
آره یه هارد اکسترنال زدم به لپتاپ بعد یه ویدیو رو از تو اون پلی کردم مشکلی نداشت
آره ویندوز جدید هم نصب کردم بدون برنامه یه زره بهتر بود(لگاش کمتر بود) ولی بازم لگ داشت(فقط یه کم بهتر بود)
سیف مود و یوزر جدید رو امتحان نکردم فقط که اونم امتحان میکنم فردا ممنون از پیشنهادتون
ولی فکر نکنم مشکل از اونا باشه یه مشکل اساسی باید باشه

afshin b
10-12-2013, 08:37
آخه افشین جان اساتید از کجا بیارم نظر بدن؟>؟>!!!!
آره یه هارد اکسترنال زدم به لپتاپ بعد یه ویدیو رو از تو اون پلی کردم مشکلی نداشت
آره ویندوز جدید هم نصب کردم بدون برنامه یه زره بهتر بود(لگاش کمتر بود) ولی بازم لگ داشت(فقط یه کم بهتر بود)
سیف مود و یوزر جدید رو امتحان نکردم فقط که اونم امتحان میکنم فردا ممنون از پیشنهادتون
ولی فکر نکنم مشکل از اونا باشه یه مشکل اساسی باید باشه
اساتید توی همین سایت زیاد هستن. حتما متوجه این تاپیک نشدن که بیان پاسخ بدن.
هارد اکسترنال دلیل نمیشه.
فقط دقت کنین ببینین در برنامه hd tune تعداد Data های اون دونا هشدار زیاد میشن یا نه (نه در یک لحظه، در چند روز و با خاموش و روشن کردن لپتاپ). اگه بشه هاردتون مورد داره.

V i r u s e r
10-12-2013, 08:55
سلام دوست عزیز
عکس هایی که اپ کردید نشون میده سرعت هارد به شدت اومده پایین! در حد 10 مگابایت در ثانیه.
برای تست بیشتر یه فایل از توی هارد توی خودش کپی کنید. اگر سرعت از 10 20 مگابایت کمتر بود یعنی هارد داره مرخص میشه. ایراد نرم افزاری هم فکر نمی کنم باشه.
در هر صورت بهتره از اطلاعات مهمتون بکاپ تهیه کنید

Public Enemy
10-12-2013, 09:01
دقت میکردین عرض کردم دیفرگمنت انجام شده

عجب یه دختر پیدا شد از کارهای کامپیوتری سر در بیاره ! ( شوخی ! :n02: ) .

معمولا پلیر ها از کارت گرافیک برای پخش فایل های تصویری کمک می گیرند . لذا در صورتی که درایور کارت گرافیک خیلی قدیمی یا ناسازگار باشه ، ممکنه با اجرای فایل های تصویری به مشکل بر بخورین .

البته ممکنه دلایل دیگه هم داشته باشه .

______________--

خوب بررسی می کنیم . شما راه های زیر رو هم امتحان کنین :

1 - یه فیلم رو روی فلش مموری کپی و تست کنین( تست کنین یعنی فایل رو از روی فلش اجرا کنین ) بازم لگ داره یا خیر

سپس به وسیله برنامه Crystaldiskmark یه تست از سرعت هارد انجام بدین و اینجا بزارین

2 - از یه پلیر دیگه مثل VLC استفاده و تست کنین .
3- درایور کارت گرافیک رو آپدیت کنین .

nazaninsha
10-12-2013, 19:29
سلام دوست عزیز
عکس هایی که اپ کردید نشون میده سرعت هارد به شدت اومده پایین! در حد 10 مگابایت در ثانیه.
برای تست بیشتر یه فایل از توی هارد توی خودش کپی کنید. اگر سرعت از 10 20 مگابایت کمتر بود یعنی هارد داره مرخص میشه. ایراد نرم افزاری هم فکر نمی کنم باشه.
در هر صورت بهتره از اطلاعات مهمتون بکاپ تهیه کنید
نه. کپی کردم سرعت بیشتر هست نزدیک 50-60 مگ

nazaninsha
10-12-2013, 19:31
عجب یه دختر پیدا شد از کارهای کامپیوتری سر در بیاره ! ( شوخی ! :n02: ) .

معمولا پلیر ها از کارت گرافیک برای پخش فایل های تصویری کمک می گیرند . لذا در صورتی که درایور کارت گرافیک خیلی قدیمی یا ناسازگار باشه ، ممکنه با اجرای فایل های تصویری به مشکل بر بخورین .

البته ممکنه دلایل دیگه هم داشته باشه .

______________--

خوب بررسی می کنیم . شما راه های زیر رو هم امتحان کنین :

1 - یه فیلم رو روی فلش مموری کپی و تست کنین( تست کنین یعنی فایل رو از روی فلش اجرا کنین ) بازم لگ داره یا خیر

سپس به وسیله برنامه Crystaldiskmark یه تست از سرعت هارد انجام بدین و اینجا بزارین

2 - از یه پلیر دیگه مثل VLC استفاده و تست کنین .
3- درایور کارت گرافیک رو آپدیت کنین .

فلش مموری رو امتحان نکردم ولی هارد اکسترنال امتحان کردم درست بود
از دوتا پلیر استفاده کردم لگ میزنه هر دو
درایورام رو همه رو آپدیت کردم نشد
در ضمن من پسرم
در هر صورت ممنون از پاسخ گویی

afshin b
10-12-2013, 19:58
این یادت نره چک کنی:

فقط دقت کنین ببینین در برنامه hd tune تعداد Data های اون دونا هشدار زیاد میشن یا نه (نه در یک لحظه، در چند روز و با خاموش و روشن کردن لپتاپ). اگه بشه هاردتون مورد داره.

V i r u s e r
10-12-2013, 20:05
با یه فایل حجیم تست کنید، در حد 1 یا 2 گیگابایت.

nazaninsha
11-12-2013, 14:21
افشین جان یه یوزر جدید رو امتحان کردم خوب نشد فکر کنم بد ترم شد(اصلا سرعت کل سیستم اومده پایین)
دیتا های اونا هم تا حالا تغییر نکرده
اون اساتیدیم که گفتین نمیااان کههههه

V i r u s e r
11-12-2013, 15:57
اون اساتیدیم که گفتین نمیااان کههههه

پس من اینجا چیکاره ام؟ :n02: (شوخی)
اگر ممکنه یک بار دیگه از نرم افزار HD Tune عکس بگیرید ببینیم

nazaninsha
11-12-2013, 18:54
پس من اینجا چیکاره ام؟ :n02: (شوخی)
اگر ممکنه یک بار دیگه از نرم افزار HD Tune عکس بگیرید ببینیم
خوب استاد راهنمایی کنین ببینم چطوری هاردمو درست کنم:n01:
عکس جدید برا چیه؟وضعیتش همون عکس قبلیه که تو صفحه قبل گذاشتم.هیچ تغییری نکرده.

V i r u s e r
11-12-2013, 19:10
سلام
هاردتون مشکل حاد نداره، به خاطر وجود بد سکتور های تعویض شده ی زیاد (1640!!!) سرعتش به شدت اومده پایین
باید یک هارد نو تهیه کنید و از این می تونید برای ارشیو استفاده کنید. البته باید حواستون باشه که ممکنه بعد از یه مدت کاملا خراب بشه
راهی برای درست کردنش وجود نداره

nazaninsha
11-12-2013, 22:16
بدسکتور تعویض شده یعنی چی؟منظور بد سکتوری بوده که درست شده؟آخه من با یه نرم افزار سرچ کردم برا بدسکتور ولی چیزی پیدا نکرد!
شما مطمئنی راهی نداره؟

V i r u s e r
11-12-2013, 23:08
سلام
وقتی هارد توی خودش بد سکتور پیدا کنه، محتویات اون سکتور رو در یه سکتور رزرو شده برای این کار منتقل می کنه. یعنی مثلا سازنده چند هزار سکتور اضافه داخل هارد میزاره برای همچین موقعی. البته سیستم عامل در حالت عادی به این سکتور های رزرو شده دسترسی نداره.
اون سکتور خراب هم برای همیشه از دسترس خارج میشه. به این عمل هم Sector Reallocation میگن.
وقتی تعداد این سکتور های خراب از چند صد تا بیشتر بشه، برای یه خوندن یا نوشتن ساده هارد مجبور میشه مرتب به اون سکتور های رزرو شده رجوع کنه که باعث کند عمل کردن هارد میشه.
وقتی تعداد بد سکتور ها خیلی زیاد بشه و سکتور های رزرو شده تموم بشن، هارد به مرحله ی حیاتی میرسه و دیگه نمیتونه بد سکتور هارو درست کنه. در این صورت 2 راه وجود داره، یا اون سکتور هارو با پارتیشن بندی و .. از دسترس خارج می کنید و در این صورت از حجم هارد کاسته میشه یا یه هارد جدید میگیرید میزارید جاش که هزینه بر هست

اون نرم افزاری هم که شما می فرمایید بد سکتوری پیدا نکرده چون هارد سکتور خراب رو با یک سکتور رزرو شده جایگزین کرده. که همونطور که عرض کردم مشکلی نداره ولی باعث کاهش سرعت عملکرد میشه

البته من یه پیشنهادی دارم
شما اگر ممکن هست ابتدا ا یک سی دی لایو لینوکس کامپیوتر رو بوت کنید و کل هارد رو 00 کنید.
ممکنه سرعتش بهتر بشه

می تونید یه تاپیک در بخش کارگاه سخت افزار ایجاد کنید. پاتوق اساتید اصلی اونجاسست :n16:

nazaninsha
12-12-2013, 10:42
سلام
وقتی هارد توی خودش بد سکتور پیدا کنه، محتویات اون سکتور رو در یه سکتور رزرو شده برای این کار منتقل می کنه. یعنی مثلا سازنده چند هزار سکتور اضافه داخل هارد میزاره برای همچین موقعی. البته سیستم عامل در حالت عادی به این سکتور های رزرو شده دسترسی نداره.
اون سکتور خراب هم برای همیشه از دسترس خارج میشه. به این عمل هم Sector Reallocation میگن.
وقتی تعداد این سکتور های خراب از چند صد تا بیشتر بشه، برای یه خوندن یا نوشتن ساده هارد مجبور میشه مرتب به اون سکتور های رزرو شده رجوع کنه که باعث کند عمل کردن هارد میشه.
وقتی تعداد بد سکتور ها خیلی زیاد بشه و سکتور های رزرو شده تموم بشن، هارد به مرحله ی حیاتی میرسه و دیگه نمیتونه بد سکتور هارو درست کنه. در این صورت 2 راه وجود داره، یا اون سکتور هارو با پارتیشن بندی و .. از دسترس خارج می کنید و در این صورت از حجم هارد کاسته میشه یا یه هارد جدید میگیرید میزارید جاش که هزینه بر هست

اون نرم افزاری هم که شما می فرمایید بد سکتوری پیدا نکرده چون هارد سکتور خراب رو با یک سکتور رزرو شده جایگزین کرده. که همونطور که عرض کردم مشکلی نداره ولی باعث کاهش سرعت عملکرد میشه

البته من یه پیشنهادی دارم
شما اگر ممکن هست ابتدا ا یک سی دی لایو لینوکس کامپیوتر رو بوت کنید و کل هارد رو 00 کنید.
ممکنه سرعتش بهتر بشه

می تونید یه تاپیک در بخش کارگاه سخت افزار ایجاد کنید. پاتوق اساتید اصلی اونجاسست :n16:

فوق العاده ممنون
00 کنم یعنی همون اف دیسک و اینکه کل درایوامو دیلیت کنم و 600گیگ هاردمو بکنم یه درایو و یعد دوباره چند تا درایو بسازم؟آخه اینکارو با ویندوز انجام دادم.چرا لینوکس؟بک ترک دارم.بکترک میشه؟
بعد یه سوال دیگه.میشه جوری پارتیشن بندی کنم که اون 1600تا سکتور رو بزارم تو یه پارتیشن و ازش استفاده نکنم؟از کجا بفهمم اون سکتورا کجان؟
ممنون از پاسخ گویییتوووووون

hasanoooooooo
12-12-2013, 13:04
شما بار اول برای اطمینان هم که شده اول هارد رو low level format میکنی توسط برنامه ای به همین نام... بعد از اون هم یکی 2 تا درایور میسازی و ویندوز رو روی درایو وصل میکنی.... وقتی وارد ویندوز شدی اول از همه با برنامه hdtune در برگه helth نگاه میکنید که چه اروری زده ... (اگه اروری باشه اینجا نامشو بگید) اگر نبود که عملا هارد مشکلی نداشته.... در صورتی که نداشت وارد فاز دفراگمنت و این چیزا میشین... fdisk کارش چیز دیگست... اینمک بگم برای استفاده از low level یا باید هارد باز بشه و روی یک سیستم دیگه بسته بشه یا توسط نرم افزار hiren cd اجراش کنی و عملیات هم بسته به سایز هارد طول میکشه... مثلا یک هارد 120 گیگ نهایت خوش شانسی 40 دقیقه کمتر طول نمیکشه... در هر صورت این بهترین راهی هست که شما میتونی انجام بدی. کاری بود با پیام خصوصی سوالتون رو بپرسید

ارور هایی که الان hdtune نشان میده به احتمال 90 درصد بعد از low level از بین میره... و ایشالا مشک مشا حل میشه... اینم بگم کل اطلاعات هارد شما میپره و قابل بازیابی هم نیست.

ام.جی.اس
09-11-2017, 00:38
سلام و خسته نباشید
من تازه یه لپ تاپ رو گرفتم ولی تو اجرای فیلم لگ میزنه یعنی یه پرش داره
البته عین همین رو توی بازی ها هم داره یعنی یهو تصویر میپره جلو
البته پرش خیلی کوتاهه ولی وجود داره
ممنون میشم اگه کمکم کنید

ام.جی.اس
10-11-2017, 15:13
کسی نیست کمک کنهههههههه

javad2015
10-11-2017, 16:40