PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جدا کردن پایه فن شکسته شده از فن cpu

peymanzekavat
07-08-2020, 16:45
با سلام خدمت دوستان

من می خوام پایه سی پیو اینتل 775 سفید رنگ از فن جدا کنم . ولی مشکل اینجاست که نمیدونم چطوری پایه رو جدا کنم .
هر چه فشار اوردم چرخاندم ولی فایده داشت .

ممنون میشم منو راهنمایی کنید .

CORTANA
07-08-2020, 16:53
با سلام خدمت دوستان

من می خوام پایه سی پیو اینتل 775 سفید رنگ از فن جدا کنم . ولی مشکل اینجاست که نمیدونم چطوری پایه رو جدا کنم .
هر چه فشار اوردم چرخاندم ولی فایده داشت .

ممنون میشم منو راهنمایی کنید .

درود

مراقب باشید ک پین ها رو نشکونید

دور قالب سی پی یو ک هیت سینک بر روی چسپیده گوشه کنار هاش 4 عدد پین وجود داره ک ب سمت چپ میچرخونید و اونو جدا میکنید.پین ها ب پشت مادربرد متصل هستند.پس نهایت دقت در جداسازی آن ها را ب کار ببرید

:»:»:»

peymanzekavat
07-08-2020, 16:58
درود

مراقب باشید ک پین ها رو نشکونید

دور قالب سی پی یو ک هیت سینک بر روی چسپیده گوشه کنار هاش 4 عدد پین وجود داره ک ب سمت چپ میچرخونید و اونو جدا میکنید.پین ها ب پشت مادربرد متصل هستند.پس نهایت دقت در جداسازی آن ها را ب کار ببرید

ممنون. . ولی مشکل من این نیست . یعنی کلا فن رو از مادربرد جدا کردم و فن سی پی یو تو دستمه پایه اش شکسته. 4 تا پایه داره دیگه ؟ وقتی که یکی از پایه میشکنه حالا باید تعویضش کنیم . مشکل من اینکه نمیدونم چطوری باید یکی از پایه ها رو که شکسته از فن جدا کنم. یکی قلقی داره که من نمیدونم . متوجه شدید ؟

CORTANA
07-08-2020, 20:34
ممنون. . ولی مشکل من این نیست . یعنی کلا فن رو از مادربرد جدا کردم و فن سی پی یو تو دستمه پایه اش شکسته. 4 تا پایه داره دیگه ؟ وقتی که یکی از پایه میشکنه حالا باید تعویضش کنیم . مشکل من اینکه نمیدونم چطوری باید یکی از پایه ها رو که شکسته از فن جدا کنم. یکی قلقی داره که من میدونم . متوجه شدید ؟

درود

بنده بصورت دقیق متوجه منظور شما نشدم؛ الان میخواهید پین را از مادربرد جدا کنید یا خود فن؟

عکس آن را در اینجا قرار دهید تا بررسی شود

I Walk Alone
07-08-2020, 23:22
منظور دوست مون پایه ها فن هست. اون 4 تا پایه اگه هر کدومشون بشکنه فن دیگه رو جای خودش قفل نمیشه و CPU داغ میکنه.

پایه های فن معمولا قابل تعویض نیستند ولی حالا شما یه عکس ازش بزار شاید بشه یه کاریش کرد.

peymanzekavat
08-08-2020, 00:00
چرا قابل تعویض هست ! حتی شما می تونید جداگانه آون رو بخرید. من بالا هم گفتم پایه فن .
مشکلی که هست انجمن نمی گذارد من عکس اپلود کنم یا تصویر رو به صورت کد شده قرار بدم میگه شما تازه وارد هستید . تصویر رو من با اجازتون پی وی میکنم . متشکرم :»

peymanzekavat
08-08-2020, 00:02
تصویر پایه رو پیغام خصوصی کردم چیزی نداره . 4 تا پایه کلا یک فن داره . که اگر بشکنه باید تعویض بشه ! مشکل ما اینکه چجوری باید پایه ها رو که 2 عدد پلاستیک هست رو خارج کنیم.

radarz
08-08-2020, 10:48
فن رو عوض کنید اگر پایه ها گیر کردن باید مادربورد رو باز کنید و زیر با ی انبر بازش کنید :exclamati

peymanzekavat
09-08-2020, 18:42
ممنونم از تمام دوستانی که به من کمک کردند مشکل رو حل کنم . دوستان بی خودی پول فن نو رو ندید وقتی فن کار میکنه چرا باید کلش رو عوض کنتیم و 70 هزار تومان دیگه بدیم ! اگر خواستید پایه رو عوض کنید . با نوک پیچ گوشتی ریز خوار ها ررا به سمت بالا بکشید و 2 تیکه پلاستیک سیاه و سفید رو از هم جدا کنید . حالا پایه جدید رو جا بزنید و لذت ببرید . پایه هم 4 تاش میشه حدودا 17000 تومان . این رو با سعی تلاش خودم تونستم متوجه بشم گفتم شاید کسی تاپیک رو سرچ کنه و به جواب برسه :»
خارج کردنش هم یکم سخت هست ولی موفق خواهید شد.