تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: به وجود شانس اعتقاد دارید؟

راي دهنده
31. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بله

18 58.06%
  • خیر

13 41.94%
صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 16

نام تاپيک: شانس

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض شانس

دوستان به نظر شما شانس وجود داره و اگر وجود نداره دلیلتون چیه و همچنین اگر معتقد هستید واقعن شانس وجود داره در مورد سازو کارش توضیح بدید. لطفن نظرتون رو بگید و نیازی به مرجع و ... نیست و البته اضافه میکنم که بحث منطقی و با مرجع به پر بار تر شدن تاپیک و قابل استنادتر شدن صحبت های شما کمک میکنه. لطفن از ارسال اسپام هم پرهیز کنید.
    منظور از شانس اینجا هر آنچه که انتخابش از توان ما خارج هستش.

در مورد نظر سنجی هم با خیال راحت نظر بدید. امکان مشاهده اینکه چه کسی به چه گزینه ای رای داده وجود نداره پس لطفن صادقانه اینکار رو کنید.

با تشکر.
    Last edited by Saeed Dz; 06-02-2013 at 11:19.

2. 13 کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

سلام. شانس از چه دیدگاهی ؟ ما خیلی چیزها داریم که در مفهوم تئوریک اسمش شانس گذاشته میشه.

- یکی اینکه برحسب عوامل سـوپرنچرال یا نیروهای خارق العاده مثلن خدا یک رخداد حادث بشه ، که البته کاری به این نداریم
    - بعدی اینکه یک اتفاقی افـــتـاده و بر حسب اینکه اتفاق خوب یا بد بوده برچسب شانس بهش زده میشه.. مثلن "من در حین
    رانندگی ماشینم وسط جاده خــــراب میشه ، میگم ببین چه شانس بیخودی دارم" این فقط یک برچسب هست که بر خوب یا
    بد بودن این رخداد زده میشه.

- و بالاخره نوع آخــــر همـــون احتمال هستش که در ریاضیات مطرحه ، و با توجه به عکسی که گذاشتی فکر میکنم منظورت
    همین باشه ؟

خب حالا به هرحال ، حالت اول رو که نمیتونم قبول کنم و جای بحثشم نیست ، حالت دوم هم که بدیهیه چون در آخر برچسـب
    شانس زده میشه. حالت سوم رو قبول دارم چون از لحاظ ریاضی قابل توجیهه.

دیگه همین

4. 6 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

شانش حتما وجود داره که در اصل همون انرژی مثبت و انرژی منفیه

دقت کردید اخلاق و اعمال که انسان انجام میده روی چهره اش تاثیر زیادی داره ؟
    شانس هم همین حالت رو داره و اگه انرژی های پاک و مثبت رو به خودت جذب کنی اتفاق های خوب میاد سراغت و تمام دنیا دست به دست
    هم میده که سختی نکشی و پشت سر هم شانس بیاری

جذب انرژی های منفی هم باعث میشه بد شانس بشی و هر نیروی منفی و بدی که هست بیاد طرفت و تمام دنیا تلاش میکنه که راه ها به روت بسته شه

این نظر منه

6. 3 کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

به اون معنی که فکر میکنم منظور مردم از کاربرد کلمه شانسه نه، قبول ندارم. بنظر من در دو حالت شانس مطرح میشه:

1-بر حسب کم قدرتی انسان در محاسبه تمامی جوانب و احتمالات؛ شانس و اقبال و بخت و... رو مطرح میکنیم...
    برای مثال در همین تاس ...خوب نوع پرتاب و تاثیر تک تک عناصر من جمله مقاومت و حرکت هوا و برخورد به سطح و چرخش و...بدون شک مسیر تاس رو معین میکنه...ولی این امر که شاید محاسبه اش در اون لحظه ناممکن نشون میده واقعن روی اقبال و خوش/بد شانسی فرده؟

2- برای مسایلی خارج از توان ما در زندگی...مثل محل تولد ...یا خانواده... یا ازدواج اجباری...و...یا هر چیزی که انتخابش در توان ما نیست...(بذات مثل دو مورد اول یا بسته به شرایط مثل نوع آخر)
    برای مثال اینکه در محلی بدنیا بیاییم که جنگ یا انقلاب یا بلای طبیعی در جریان باشه شانس ماست؟ در تصویربزرگتر اگر از فردیت و محوریت خودمون در کلیه مسایل عبور کنیم و جهان رو بزرگتر از امیال خودمون ببینیم، میبینیم یکی ازاجدادگرامیمون راهش کج شده به اون منطقه... یک رخداد طبیعی معمول...
    این امر بدبیاری اون فرد تلقی میشه؟ بله. این بدبیاری رو میشه شانس تعبیر کرد و این عنوان رو بهش داد: عجب شانس بدی. اما شانس به معنی سازو کاری خارج از توانِ اراده (در این مثال از پیش مقدر شده در زمان جد اون فرد.) نه یک سر نوشت محتوم و قاعی ازلی ابدی و ساری در تمام امور از نوع مَثَل: گلیم بخت کسی را که بافتند سیاه به آب زمزم و کوثر هم پاک نمیشود...

در کل مفهوم شانس به هضم خیلی چیزها کمک میکنه مثل باخت در تخته...ولی تخدیری برای خیلی از مسایل مثل ناموفق بودن ها...

8. 5 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

سلام. شانس از چه دیدگاهی ؟ ما خیلی چیزها داریم که در مفهوم تئوریک اسمش شانس گذاشته میشه.

- یکی اینکه برحسب عوامل سـوپرنچرال یا نیروهای خارق العاده مثلن خدا یک رخداد حادث بشه ، که البته کاری به این نداریم
    - بعدی اینکه یک اتفاقی افـــتـاده و بر حسب اینکه اتفاق خوب یا بد بوده برچسب شانس بهش زده میشه.. مثلن "من در حین
    رانندگی ماشینم وسط جاده خــــراب میشه ، میگم ببین چه شانس بیخودی دارم" این فقط یک برچسب هست که بر خوب یا
    بد بودن این رخداد زده میشه.

- و بالاخره نوع آخــــر همـــون احتمال هستش که در ریاضیات مطرحه ، و با توجه به عکسی که گذاشتی فکر میکنم منظورت
    همین باشه ؟

خب حالا به هرحال ، حالت اول رو که نمیتونم قبول کنم و جای بحثشم نیست ، حالت دوم هم که بدیهیه چون در آخر برچسـب
    شانس زده میشه. حالت سوم رو قبول دارم چون از لحاظ ریاضی قابل توجیهه.

دیگه همین

منظور از شانس اینجا هر آنچه که انتخابش از توان ما خارج هستش.
    ممنونم از توضیحات کاملت. : دی
    Last edited by Saeed Dz; 06-02-2013 at 14:27.

10. این کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

پـس این فقط بر میگرده به یک چیز... مثلن میگن فلـــانی آدم خوش شــانسیه ، یا فلان کَسک بدشانـــسه..
    یا میگن فلان کس قدمش سبکه و ... . گاهی وقتـــا شده صبح زود میرم مغازه و پول رو که میدم طرف میگه
    امیدوارم خوش یمن باشی و ... .

هیچ اعتقادی به این قضیه ندارم.. هرآنچــــه اتفاقی که برای ما میفته تا درصدیش مربوط به نتایـج کارهـــــای
    خودمــــون هست ( قابل کنترل ) و باقیـــــش هـم مرتبط با فاکتورهای غیرقابل کنترل هستش ؛ که البته بازم
    نمــــیشه این رو به خوش شانسی یا بد شانسی فردی نسبت داد. برای خودم اینطور بوده که اتفاقها درست
    همونطور که باب میلم بوده افتاده و گاهی وقتا هم کاملن خلاف میل باطنیم.. با رعایت خیلی از چیزها میشه
    به درصد متغیرهای قابل کنترل اضافه کرد و در نقطه ی مقابل از کمیت متغیرهای غیرقابل کنترل کاست..
    این یک بحثی در اقتصاد مهندسی ( کتاب دانشگاهی رشته های مهندسی ) هستش.

حتی در پرتاب دایس هم میشه با روشهایی کنترل انجام داد ، مثلن در شـــرایط غیراستاندارد با تغییر مرکزثقل
    دایس یا استفاده از دایسهای کره ای و چینی که تعادل یکسان ندارند یه جــای دایسهای آلمانی که دقیق ترین
    تعادل رو دارند!

چندتا جمله ی قشنگ در مورد شانس دیدم خیلی زیباست

Diligence is the mother of good luck
    {Benjamin Franklin}

Shallow men believe in luck. Strong men believe in cause and effect
    {Ralph Waldo Emerson}

Be prepared, work hard, and
    hope for a little luck. Recognize that the harder you work and the better prepared you are, the more luck you might have
    {Ed Bradley }

Chance is a word void of sense; nothing can exist without a cause
    {Voltaire}

12. این کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال علوم انسانی mohammad varaste's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    کشور37 شهر 37 کوچه37 پلاک37

پيش فرض

نمیدونم اسمش شانسه یا نه ولی انگار بعضی آدما زندگیشون اتفاقها یه الگوی خاصی داره همیشه بازنده ماجرا میشن و بعضیا همیشه برنده.
    هر جور خواستم این موضوع رو رد کنم نتونستم. این چیزیه که تموم عمرم تجربش کردم

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

نمیدونم اسمش شانسه یا نه ولی انگار بعضی آدما زندگیشون اتفاقها یه الگوی خاصی داره همیشه بازنده ماجرا میشن و بعضیا همیشه برنده.
    هر جور خواستم این موضوع رو رد کنم نتونستم. این چیزیه که تموم عمرم تجربش کردم
    باید دید منظور شما دقیقا چه الگوهاییه (یه آدم هست همیشه موقع رانندگی جریمه میشه؟ یا یه آدم هست همیشه توی قرعه کشی بانک برنده میشه؟)، خیلی از چیزهایی که ما اسمشو شانس می گذاریم بیشتر وابسته به نحوه رفتار اون افراد هستن تا صرفا شانس.

15. 4 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه A.M.D.D.E.V.I.L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Void

پيش فرض

بنده نمیتونم در مورد شانس صحبت کنم ، اما وقتی یک معیاری به نام خوش و بعد کنارش معرفی میکنیم و سپس مقایسه میکنیم اتفاقات انجام شده رو با اون معیار ها میشه گفت یک نفر به خاطر یکی از اتفاقات عمرش خوش یا بد شانس هست در اون مورد

17. 2 کاربر از A.M.D.D.E.V.I.L بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه AshkeMahtab's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

شانسی وجونداره اتفاق که وجود داره

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •