تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: داوطلب کدام رشته در کنکور 90 هستید؟

راي دهنده
368. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • ریاضی

238 64.67%
  • تجربی

91 24.73%
  • انسانی

26 7.07%
  • هنر

13 3.53%
صفحه 515 از 515 اولاول ... 15415465505511512513514515
نمايش نتايج 5,141 به 5,146 از 5146

نام تاپيک: ✔ کــنــکــور 90 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

حـــــرفـه ای MrGee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

كپ همون معلم رياضي ما هستي كه تو شريف خونده

اون چون به رياضي علاقه مند بود رفت شريف رياضي خوند بعدش هم كه ديد براي رياضي كار نيست رفت از علم و صنعت IT ارشد گرفت
    الان هم اومده تو شهر خودمون ( منطقه 3 !!!) داره رياضي درس مي ده و بعضي روزها هم مي ره دانشگاه شهر هاي نزديك و IT درس مي ده
    خودش هم مي گفت كه به رياضي خيلي علاقه داره همون طور كه مي بيني وضع عالي نداره ولي زندگيش رو مي گذرونه ولي با علاقه به كارش در عوض معلم فيزيك ما فيزيك هسته اي خونده و در ضمن كارش ماشين هم خريد و فروش مي كنه و بارها بهمون گفته كه درس بخونيم تا بريم به رشته مورد علاقه مون درس بخونيم و مثل اون نشيم كه مي تونه پول خوب دربياره ولي بهش نچسبه

در كل اگه پول برات مهم نيست حتما برو دنبال علاقه ات
    معلمي چيه؟؟؟
    درست رو اون قدر ادامه بده تا بري تو شريف همكار شهشهاني بشي
    Last edited by MrGee; 09-07-2011 at 23:26.

2. این کاربر از MrGee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال ahmad72's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    Teh

پيش فرض

قطعا این علاقه هست که حرف اول رو میزنه ...
    از نظر مادی،همین دبیرای دبیرستان رو در نظر بگیر؛زندگیشون رو فقط با حقوق آموزش پرورش میگذرونن؟
    جواب در مورد خیلی هاشون منفیه.فقط کافیه یکم مطرح بشن تا ....

4. این کاربر از ahmad72 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه bida's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

یه نکته رو در نظر بگیرید که قرار نیست هر فارغ التحصیل رشته های علوم پایه ، استخدام آموزش و پرورش بشه....

تو آزمون سال 89 آموزش و پرورزش اصلا برای معلم رشته های پایه اعلام نیاز نکرده بود .( تعداد فارع التحصیل تو این رشته ها حتی در رده کارشناسی ارشد هم بسیار زیاده و عملا استخدام همشون حتی تاپ ترین ها هم غیر ممکنه )

تازه اگه آموزش و پرورش هم شما رو استخدام کنه تا حداقل 5 سال ( و به احتمال زیاد بیشتر ) شما تو یه شهرستان کوچیک تدریس خواهید کرد.

در مورد دکترا هم اینکه اینو بگم که الان پیک جمعیت فارع التحصیلان رفته طرف ارشد یعنی ما تا 3-4 سال دیگه با حجم انبوهی از فارغ التحصیلان ارشد بیکار روبرو می شیم که خیلی هاشون چاره ای ندارن ( و در واقع امیدی ندارن ) جز اینکه دکترا بخونن.

پس کلا زیاد به امید این نباشید که با گرفتن ارشد یا دکترا بتونید یه شغل دانشگاهی راحت و نون و آبدار پیدا کنید.

اما در مورد علاقه :

راستش رو بخواید من تقزیبا اطمینان دارم که بالای 90 درصد داوطلبان کنکور کارشناسی نمی دونن علاقه اصلی شون چی هست.

این کاملا طبیعی هم هست .

الان ممکنه همه بریزن اینجا و اعتراض کنن که نه من مطالعه دارم و رشته ها رو بررسی کردم و .... ولی خوب اکثرا فکر می کنید که علاقه اصلی خودتون رو پیدا کردید. خیلی ها هستن که تو یه رشته ای قبول می شن که فکر می کنن بهش هیچ علاقه ای ندارن ولی در حین تحصیل متوجه می شن که واقعیت اون رشته چی هست و دیگه حاضر نیستن اون رشته رو با هیچ چیز عوض کنن. بر عکسشم هست.

حرف من اینه : اکثر داوطلب ها به مجموعه ای از رشته ها علاقه دارن و نه صرفا تک رشته خاص. پس خیلی از حالا خوتون رو محدود نکنید.

لب کلام: علاقه مهمه ولی همه چیز نیست ، بازار کار احتمالی رشته هم مهمه ، جنسیت شما ، محل کار ی که در آینده شما باید اونجا مشغول به کار بشید ، توانایی های جسمی شما و خیلی چیزهای دیگه هم وجود داره که اهمیت اونها اصلا کمتر از علاقه نیست.

30سالگی رو که رد کنید ، تشکیل خانواده که دادید ، پول در آوردن از همه چیر مهم تر میشه ، اینکه نحوه پول در آوردن بهتون بچسبه یا نه ، خیلی مهم نیست ( کمیت خیلی مهم تر از کیفیت میشه ). البته منظورم فعالیت های قانونی هست. لطفا کسی نیاد موعظه رو شروع کنه. و بحث نون حلال و حرام رو پیش بکشه.

کسی که به ریاضی و فیزیک علاقه داره ، مکانیک هم رشته بسیار مناسبی برای اون هست ( به قول لئونارد اویلر مکانیک بهشت ریاضیات است )

وکلام آخر: واقعا اونقدر ارزش نداره که شما حتما به خاطر قبولی تو یه دانشگاه عالی در حالی که بتونید نمره قبولی یه دانشگاه خوب رو بیارید ، ریسک کنید و یک سال دیگه از عمرتون رو پشت کنکور بگذرونید، واقعا ارزش نداره .... اینو 4-5 سال دیگه 100 درصد به خودتون می گید، هیچی ارزش سال های عمر انسان رو نداره

اگه واقعا دوست دارید تو یه دانشگاه عالی تحصیل کنید ، تلاش کنید که برای ارشد اونجا قبول شید ، برای رفتن به اونور آب و پذیرش دکترا و مهاجرت هم دوره ارشد مهمتر از کارشناسی هست

پ . ن : منظورم از دانشگاه عالی مثلا شریف و امیر کبیر هست و دانشگاه خوب دانشگاههایی مثل صنعتی اصفهان و شیراز و ...

6. 11 کاربر از bida بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه milla.online's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Lian

پيش فرض

منم تا حدی با نظر دوستمون موافقم.خود من حرفه‌ام و کارم بیشتر مربوط به ایت و کامپیوتر می‌شه اما خوب یه مدت که به معماری و مکانیک هم علاقه مند شدم..

8. 2 کاربر از milla.online بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز avator20002000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

یه نکته رو در نظر بگیرید که قرار نیست هر فارغ التحصیل رشته های علوم پایه ، استخدام آموزش و پرورش بشه....

تو آزمون سال 89 آموزش و پرورزش اصلا برای معلم رشته های پایه اعلام نیاز نکرده بود .( تعداد فارع التحصیل تو این رشته ها حتی در رده کارشناسی ارشد هم بسیار زیاده و عملا استخدام همشون حتی تاپ ترین ها هم غیر ممکنه )

تازه اگه آموزش و پرورش هم شما رو استخدام کنه تا حداقل 5 سال ( و به احتمال زیاد بیشتر ) شما تو یه شهرستان کوچیک تدریس خواهید کرد.

در مورد دکترا هم اینکه اینو بگم که الان پیک جمعیت فارع التحصیلان رفته طرف ارشد یعنی ما تا 3-4 سال دیگه با حجم انبوهی از فارغ التحصیلان ارشد بیکار روبرو می شیم که خیلی هاشون چاره ای ندارن ( و در واقع امیدی ندارن ) جز اینکه دکترا بخونن.

پس کلا زیاد به امید این نباشید که با گرفتن ارشد یا دکترا بتونید یه شغل دانشگاهی راحت و نون و آبدار پیدا کنید.

اما در مورد علاقه :

راستش رو بخواید من تقزیبا اطمینان دارم که بالای 90 درصد داوطلبان کنکور کارشناسی نمی دونن علاقه اصلی شون چی هست.

این کاملا طبیعی هم هست .

الان ممکنه همه بریزن اینجا و اعتراض کنن که نه من مطالعه دارم و رشته ها رو بررسی کردم و .... ولی خوب اکثرا فکر می کنید که علاقه اصلی خودتون رو پیدا کردید. خیلی ها هستن که تو یه رشته ای قبول می شن که فکر می کنن بهش هیچ علاقه ای ندارن ولی در حین تحصیل متوجه می شن که واقعیت اون رشته چی هست و دیگه حاضر نیستن اون رشته رو با هیچ چیز عوض کنن. بر عکسشم هست.

حرف من اینه : اکثر داوطلب ها به مجموعه ای از رشته ها علاقه دارن و نه صرفا تک رشته خاص. پس خیلی از حالا خوتون رو محدود نکنید.

لب کلام: علاقه مهمه ولی همه چیز نیست ، بازار کار احتمالی رشته هم مهمه ، جنسیت شما ، محل کار ی که در آینده شما باید اونجا مشغول به کار بشید ، توانایی های جسمی شما و خیلی چیزهای دیگه هم وجود داره که اهمیت اونها اصلا کمتر از علاقه نیست.

30سالگی رو که رد کنید ، تشکیل خانواده که دادید ، پول در آوردن از همه چیر مهم تر میشه ، اینکه نحوه پول در آوردن بهتون بچسبه یا نه ، خیلی مهم نیست ( کمیت خیلی مهم تر از کیفیت میشه ). البته منظورم فعالیت های قانونی هست. لطفا کسی نیاد موعظه رو شروع کنه. و بحث نون حلال و حرام رو پیش بکشه.

کسی که به ریاضی و فیزیک علاقه داره ، مکانیک هم رشته بسیار مناسبی برای اون هست ( به قول لئونارد اویلر مکانیک بهشت ریاضیات است )

وکلام آخر: واقعا اونقدر ارزش نداره که شما حتما به خاطر قبولی تو یه دانشگاه عالی در حالی که بتونید نمره قبولی یه دانشگاه خوب رو بیارید ، ریسک کنید و یک سال دیگه از عمرتون رو پشت کنکور بگذرونید، واقعا ارزش نداره .... اینو 4-5 سال دیگه 100 درصد به خودتون می گید، هیچی ارزش سال های عمر انسان رو نداره

اگه واقعا دوست دارید تو یه دانشگاه عالی تحصیل کنید ، تلاش کنید که برای ارشد اونجا قبول شید ، برای رفتن به اونور آب و پذیرش دکترا و مهاجرت هم دوره ارشد مهمتر از کارشناسی هست

پ . ن : منظورم از دانشگاه عالی مثلا شریف و امیر کبیر هست و دانشگاه خوب دانشگاههایی مثل صنعتی اصفهان و شیراز و ...
    دقیقا درست گفته سعی کنین توازن داشته باشید بین علاقه و پول!
    یه رشته ای برو جفتشو داشته باشی نه یکی رو فقط دل زده بشی

10. 5 کاربر از avator20002000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Scientific Moderator farshidshd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ๑۩۞۩๑̴

پيش فرض

با سلام خدمت همه ی کنکوری های عزیز

با آرزوی موقیت برای همه ی شما عزیزان در کنکور 90

خب با توجه به ابنکه کنکور سراسری و آزاد سال 1390 هم به پایان رسید و باید به فکر انتخاب رشته باشید ، این تاپیک بسته شده و برای بحث و راهنمایی در مورد انتخای رشته به تاپیک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنید .

برای کنکور سال 1391 هم به زودی تاپیک جداگانه ای ایجاد خواهد شد.( لطفا" از زدن تاپیک جدید خودداری کنید )

این تاپیک هم تا چند روز دیگه از حالت مهم خارج خواهد شد.

پرونده ی کنکور 90 فعلا" بسته شد.

12. 18 کاربر از farshidshd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •