تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 8 اولاول ... 45678
نمايش نتايج 71 به 75 از 75

نام تاپيک: باز هم که گاف دادیم...هوش سرشار ایرانیها.....

اگه نباشه جاش خالی می مونه Legacy's's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

پاسخ به خیلی از ایراداتی که وارد کردید بیش از حد تکرار مکررات میشه. پس برای جلوگیری از اطاله ی کلام به این قسمت که لازمتر هست اکتفا میکنم:
    بهترین افراد ایرانی همیشه اونهایی هستند که می تونن خارج بشن از ایران.
    دوست عزیز اگر دقت میکردید نه من در هیچ جایی چنین حرفی رو زدم و نه به چنین چیزی اعتقادی دارم. نظراتی هم که دادم مطلقاً برای اثبات یا تأیید چنین حرفی نبوده و نیست. پس در این زمینه بحثی بین من و شما نیست.
    تنها نکته ایکه من گفتم و بنظرم میتونه از نظر شما تأییدی بر این نقل قول باشه اون بود که گفتم در قرن گذشته ایرانیها بر اساس طرز فکر خانواده شون به عراق و یا غرب(عمدتاً فرانسه) مهاجرت میکردند(برای ادامه تحصیل)
    دلایلیش هم روشنه. نبود تحصیلات عالی در ایران و هزار مشکل سیاسی و اقتصادی در اوایل دوره ی رضاخان و...
    از بین این مهاجرین خیلیها مثل دکتر مجتهدی(بنیانگذار دانشکده ی پلی تکنیک تهران) و دکتر حسابی(بنیانگذار دانشگاه تهران) و... و... برگشتند به وطن و بعضیها برنگشتند.
    بحث به بیراهه نره ولی منظورم از گفتن مهاجرت در قرن گذشته به غرب، صرفاً مهاجرت برای ادامه تحصیل بود. خب طبعاً افراد باهوش تر بودند که توی آزمونهای اعزام به خارج حائز رتبه ی بالاتری میشدند. بعبارتی نخبه ترین های یک کشور بودند.
    و اینه که هوش بیشترشون در غرب نمود زیادی بین عموم دانشجویان غربی میداشت و این تصور غلط رو حتی برای خود این مهاجرین ایجاد میکرد که عجب! دانشجوهای ایرانی عجب مخ هایی دارند!
    و از اینجاست که اشتباه تاریخی ما ایرانیها که خودمون رو باهوش ترین در دنیا میدونستیم و میدونیم نتیجه گیری شده.

در این رابطه پیشنهاد میکنم دوستان فایل صوتی مناظره رو از صفحه ی زیر تحت عنوان «آیا واقعا هوش ایرانیان بالاست؟!» رو دانلود کنند. این مناظره ی تند بین تعدادی کارشناس مطرح با نظرات متضاد انجام شده و هر کدوم هم استناداتی برای حرفاشون دارند:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

iranseda.ir/FullItem/?g=811992

اول باید ثابت شه مغز بزرگتر = هوش بیشتر ؟

مثلا مغز اینشتن از یه مغز متوسط کوچکتر بوده
    اگر مستند مورد نظر رو که عصاره ی سالها تلاش و مطالعه ی محققان هست رو ابتدا بطور کامل ببینید بعد بهتر میتونید نتیجه گیری کنید.
    Last edited by Legacy's; 03-03-2013 at 22:09.

2. این کاربر از Legacy's بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

از اول هم من ققط برای همین جمله وارد بحث شدم :

بهترین افراد ایرانی همیشه اونهایی هستند که می تونن خارج بشن از ایران.
    اصلا رو این که ایرانیا خودشون رو باهوش میدونن یا اینکه باهوش هستن و نیستن بحثی ندارم فقط همین جمله برام عجیب بود ..

ولی با کشیدن بحث مهاجرت و ارتباط به هوش بحث از مسیر اصلی خارج شد

منم موافقم با این قسمت :

از بین این مهاجرین خیلیها مثل دکتر مجتهدی(بنیانگذار دانشکده ی پلی تکنیک تهران) و دکتر حسابی(بنیانگذار دانشگاه تهران) و... و... برگشتند به وطن و بعضیها برنگشتند.
    بحث به بیراهه نره ولی منظورم از گفتن مهاجرت در قرن گذشته به غرب، صرفاً مهاجرت برای ادامه تحصیل بود. خب طبعاً افراد باهوش تر بودند که توی آزمونهای اعزام به خارج حائز رتبه ی بالاتری میشدند. بعبارتی نخبه ترین های یک کشور بودند.

برای همین تو همه پست های قبلیم تاکیید داشتم رو این جمله :

بین جمعیتی که مهاجرت میکنن احتمال اینکه جمعیت شامل بهترین افراد از نظر IQ باشه بیشتره ..

برای من فایل صوتی بود فقط ..

هم ژن هم عامل محیطی تو میزان هوش موثر هست. و اینطور که تو این فایل گفته شده عوامل محیطی تاثیر بیشتر داره که مهمتربنش تغذیه هست

ولی اندازه مغز رو اصلا دربارش تو این فایل صحبت نکردن ...

4. 2 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

برای من فایل صوتی بود فقط ..
    این مناظره فقط بصورت صوتی هست. مربوط به رادیو بوده که در اونجا بصورت یک فایل دو قسمتی آرشیو شده.
    ولی بحث اندازه ی مغز و... در فیلم مستندی که در صفحه ی قبل معرفی کردم(و شبکه ی 4 ایران هم دوبله کرده بودش) مطرح شده.
    میتونید اصل خود فیلم با عنوان Race and Intelligence رو با کمی جستجو پیدا و دانلود کنید(مخصوصاً توی تورنت).
    دوبله ی فارسیش از شبکه4 در تاریخ 1391.09.17 پخش شد اما متأسفانه توی آرشیو Iransima.ir که الان نگاه کردم فقط برنامه های 1391.09.18 و بعد از اون رو میشه آنلاین دید یا دانلود کرد!
    telewebion.com/fa/vod
    بعبارتی قبل اون تاریخ رو باید از سروش سیما (soroush.tv) خریداری کرد! اینم لینکش:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    با اینحال برای علاقمندان به مباحث هوش، فوق العاده دیدنش ارزشمند و دیدنیه.
    Last edited by Legacy's; 04-03-2013 at 14:44.

تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

جدیداً خبری منتشر شد درباره ی دلیل از بین رفتن نئاندرتال ها که بخشی از اون کاملاً به بحث هوش و مهاجرتی که قبلاً مطرح کردم برمیگرده.
    متن خبر در پاپیولار ساینس:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    متن خبر در بی بی سی:
    bbc.co.uk/news/science-environment-21759233
    خبر یک مقدار پیچیده هست و دلیل از بین رفتن نئاندرتال های ساکن اروپا رو بزرگتر شدن چشمها در طول زمان بعلت تطابق با شرایط جغرافیایی تاریک تر محل زندگی و ارتباطاتات این موضوع با مغزشون دونسته....
    اما چیزی که مهمتر جلوه کرد این بود که گفته شده:
    نئاندرتال ها بدواً بعلت هوش بیشترشون نسبت به انسان نماهای هم رده، از آفریقا مهاجرت کرده بودند.
    البته این مربوط بزمانی هست که هنوز هموساپینس ها بوجود نیامده بودند.

7. این کاربر از Legacy's بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2012

11

از اینکه تاپیک رو بالا کشیدم عذرخواهم
    در قرن گذشته ...
    در صورتیکه خانواده ی روشنفکرتری داشت برای ادامه تحصیل به غرب میرفت و اگر خونواده ی سنتی تری داشت به مراکز علوم دینی در کشور عراق مهاجرت میکرد.
    ...
    امروز داشتم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو مطالعه میکردم بخشی از این خاطرات خواندنی که مربوط دوران جوانیشون بود رو اثباتی بر نقل قول بالا که مورد سوال هم واقع شده بود یافتم:
    ...
    گويي چند صدسال همه چيز ساكن و بي تغيير مانده بود. هنگامي كه ديپلم مي گرفتم، روزي
    در مسجد امام بازار تهران نشسته بودم و با يك بازاري فرهيخته مشورت مي كردم. مي گفت اگر مي خواهي
    به دنبال علم بروي بايد بعد از ديپلم به نجف بروي. هنوز قبلة علم دنيا براي بسياري نجف بود. هنوز
    نمي دانستم كه سه ماه بعد براي تحصيل نجوم از دانشگاه وين سردرخواهم آورد و نه نجف! نسل جديد اين
    اوضاع برايش قابل تصور نيست!
    تحولات اجتماعي ايران، به جبر تاريخ، بسيار سريع شده است. بخش علمي ما و فيزيك ايران، از اين
    سرعت تحولات مستثني نيست. فيزيك دانشگاهي ايران با دکتر حسابي شروع شد، گرچه...

9. این کاربر از Legacy's بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 8 از 8 اولاول ... 45678

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •