تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 105 از 131 اولاول ... 55595101102103104105106107108109115 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,041 به 1,050 از 1301

نام تاپيک: معرفي كتاب هايي كه خوانده ايم

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

کتاب : هنـــــر بودن از اریک فروم

این کتاب در ادامه ی یکی از اثرات محبوب این نویسنده به نام داشتن یا بودن نوشته شده و جناب اریک راه های رهایی برای مقابله با روش های دروغین دستیابی به روشن بینی رو مطرح کرده

در واقع توی این کتاب میخواد بگه که پس از رهایی از خودخواهی و خودشیفتگی و خودپسندی و یک سری از موارد دیگه میشه به هدف والای زندگی رسید و شادکامیه معنوی و روحی بودن رو تجربه کرد.

یه نوع کتاب روانشناسی هست که اطلاعات خوب و جالبی رو به خواننده ی خودش میده

برخی از عناوین فصل های کتاب :

-دروغ های بزرگ
    -امور مبتذل
    -آگاه بودن
    -مراقبه کردن ( مدیتیشن)
    -روانکاوی و خودآگاهی
    -درباره ی فلسفه ی داشتن
    و ....

روی جلد هم نوشته شده برای اولین بار در ایران (:

2. 6 کاربر از Ghorbat22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای karin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    Far away from here

پيش فرض یک روز قشنگ بارانی / اریک امانوئل اشمیت

این کتاب مجموعه ی پنج داستان کوتاه هست از نویسنده ی فرانسوی ، امانوئل اشمیت.

داستان هایی با عنوان های : یک روز قشنگ بارانی، غریبه، ادت معمولی، تقلبی و زیبا ترین کتاب دنیا

امانوئل اشمیت خیلی سعی داره تو کتاب هاش به فلسفه ی زندگی و اینها بپردازه. البته بی دلیل هم نیست چون خودش فلسفه خونده. کاری که تو "زمانی که یک اثر هنری بودم" -به نظر من- تونست خیلی خوب بهش برسه، بدون اینکه رو بخش داستانی و روایی کتاب تاثیر بذاره و یه جاهایی حس کنیم داره نصیحتمون میکنه
    کاری که به شکل دیگه تو "خرده جنایت های زن و شوهری" به طرز استادانه ای موفق به انجامش شد
    (من جدا عاشق دو تا کتاب بالایی ام)
    اما تو این داستان ها، از نظر من، زیاده روی کرده و یک جاهایی این نصیحته تو ذوق می زنه. اینکه حس میکنیم نوسینده این کارکترها و داستان ها رو چسبونده به هم تا بگه عزیزان دلم این روش زندگی خوبه و این بد!
    به نظرم زیبا ترین داستان کتاب داستان غریبه بود که واقعا اوج و فرود و تعلیق های جذابی داشت و پایانش شدیدا خواننده رو غافلگیر می کنه

نوشته ی پشت جلد:
    پنج داستان کوتاهی که در این کتاب گرد آمده است ٬هریک حکایت زنی را بازگو میکند .زنانی با خصوصیات و خلق و خوی متفاوت ٬اما همگی در جستجوی حقیقت خود و معنای زندگی. اریک امانوئل اشمیت در این داستان ها با سبکی ساده و بی پیرایه اما پر کشش٬ترانه سرای امید و شور زندگی می شود تا بار دیگر با خواننده اش به تماشای معنای پر رمز و راز هستی بنشیند.
    در کل مطالعه اش خالی از لطف نیست

ترجمه ی بسیار خوب و روانی هم از شهلا حائری داره

4. 9 کاربر از karin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال negar00's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

این کتاب مجموعه ی پنج داستان کوتاه هست از نویسنده ی فرانسوی ، امانوئل اشمیت.

داستان هایی با عنوان های : یک روز قشنگ بارانی، غریبه، ادت معمولی، تقلبی و زیبا ترین کتاب دنیا

امانوئل اشمیت خیلی سعی داره تو کتاب هاش به فلسفه ی زندگی و اینها بپردازه. البته بی دلیل هم نیست چون خودش فلسفه خونده. کاری که تو "زمانی که یک اثر هنری بودم" -به نظر من- تونست خیلی خوب بهش برسه، بدون اینکه رو بخش داستانی و روایی کتاب تاثیر بذاره و یه جاهایی حس کنیم داره نصیحتمون میکنه
    کاری که به شکل دیگه تو "خرده جنایت های زن و شوهری" به طرز استادانه ای موفق به انجامش شد
    (من جدا عاشق دو تا کتاب بالایی ام)
    اما تو این داستان ها، از نظر من، زیاده روی کرده و یک جاهایی این نصیحته تو ذوق می زنه. اینکه حس میکنیم نوسینده این کارکترها و داستان ها رو چسبونده به هم تا بگه عزیزان دلم این روش زندگی خوبه و این بد!
    به نظرم زیبا ترین داستان کتاب داستان غریبه بود که واقعا اوج و فرود و تعلیق های جذابی داشت و پایانش شدیدا خواننده رو غافلگیر می کنه

نوشته ی پشت جلد:
    پنج داستان کوتاهی که در این کتاب گرد آمده است ٬هریک حکایت زنی را بازگو میکند .زنانی با خصوصیات و خلق و خوی متفاوت ٬اما همگی در جستجوی حقیقت خود و معنای زندگی. اریک امانوئل اشمیت در این داستان ها با سبکی ساده و بی پیرایه اما پر کشش٬ترانه سرای امید و شور زندگی می شود تا بار دیگر با خواننده اش به تماشای معنای پر رمز و راز هستی بنشیند.
    در کل مطالعه اش خالی از لطف نیست

ترجمه ی بسیار خوب و روانی هم از شهلا حائری داره
    رفت تو لیست خریدم
    میشه گفت بیشتر کاراشو که ترجمه شدرو خوندم و تنها نویسنده ایه که اگر درباره عشق بنویسه میخونمداستاناشو.

6. 2 کاربر از negar00 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه knight 07's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    sHiRaZzZz

پيش فرض

سومین قربانی (لیزا گاردنر)
    از اون کتابای جنایی خالص هستند که به نظر من معمایی نیستش که بتونی با کنار هم قرار دادن شواهد بگی جنایت کار چه کسی بوده.
    «لیزا گاردنر» نویسنده ی آمریکایی رمان های ترسناک است. «گاردنر» علاوه بر رمان های ترسناک و جنایی نویسنده رمان های عاشقانه هم هستش اما برای کتابای عاشقانه از نام مستعار «آلیسیا اسکات» استفاده میکنه

درمدرسه شهر کوچکی در امریکا تیراندازی میشه اما تیرانداز پسر کلانتر شهره , که اسلحه های پدرش رو با خودش به مدرسه برده بوده . پایرس کوئینسی ناظر ویژه اف. بی. آی برای بررسی پرونده به شهر میاد و با رنی کنر معاون کلانتر همکاری می کنه .در این بین اتفاقات عجیبی رخ می ده. و پرده هایی از زندگی گذشته رنی کنار زده می شه .

8. 5 کاربر از knight 07 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hamesterlibera's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    شمال

پيش فرض

من كتاب ”نجواگر اسب” نوشته ي ”نيكولاس ايوانز” رو چند سال پيش خوندم و خيلي تحت تاثير قرار گرفتم. اين كتاب در زمان خودش خيلي معروف بود و به 45 زبان زنده ي دنيا ترجمه شده. البته اگه الان بخواهين بخرين فكر نكنم چاپ جديدش پيدا بشه ولي حتما دست دومش رو ميشه پيدا كرد.

داستان زيبايي هست و نميدونم چطور خلاصه اش رو توضيح بدم كه همه داستان رو تعريف نكرده باشم اما مي تونم بگم داستان زيبايي هست به خصوص براي كساني كه به اسب علاقه دارن.

10. 5 کاربر از hamesterlibera بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه ghfg's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    نقش جهان

پيش فرض

من با اینکه تو جمعتون غریبه هستم ولی حیف دیدم از این رمان نگم.

رمان 10جلدی و محشر 10 مرد رشید نوشته ی شاپور ارین نژاده که خیلی استادانه تاریخو به خورد ادم میده. البته با یک داستان تاریخی،حماسی،رمانتیک که واقعا ادمو دنبال خودش میکشونه.
    اینقدر جذاب بود که من دو هفته ای خوردمش.پیشنهاد میکنم از دستش ندین

12. 6 کاربر از ghfg بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    Far away from here

پيش فرض خرمگس / اتل لیلیان وینیچ

داستان زندگی یک پسر جوان و متمول انقلابیه که در ابتدا بسیار مذهبیه اما اتفاقاتی باعث تغییرات بسیاری در زندگیش میشه...

بخش اول کتاب زمان 17 سالگی قهرمان داستان هست و بعد از یک سلسله اتفاقاتی بخش بعدی داستان میره به چندین سال بعد. اون قسمت دوم به نظرم بسیار جذاب تر بود

کتاب تم سیاسی داره و این بخش پررنگی از داستان هم هست که خیلی برای من جذاب نبود. بعضی وقتا مکالمات سیاسی شون واقعا حوصلمو سر می برد. اون تغییرات شخصی و نحوه ی برخورد قهرمان های داستان و روابطشون واسه من مهم بود و دوستش داشتم

بیشتر از این توضیح بدم داستان لو میره : دی
    پیشنهاد میکنم از دستش ندید ; )

14. 8 کاربر از karin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

کتاب قرآن و فیزیـــک

این کتاب رو چند ماهه پیش در یه کتابفروشی دیدم و با وجود اینکه از اسمش خوشم اومده بود نخریدمش ! عنوان کتاب یادم رفته بود تا همین چند روز پیش که در جای دیگه به چشمم خورد .

به شدددددددت جالب و زیبا بود 3>

نویسنده ی این کتاب آقای نورالله رباتی اومدن موضوعات زیر رو از دیدگاه دانشمندان بزرگ و قرآن کریم مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دادند.

موضوعات :

-پیدایش جهان و فرضیه ی جورج گاموف
    -مدل و ایعاد جهان,فرضیات الکساندر فریدمان
    -نسبیت عام
    -انبساط جهان
    -ساهچاله و کرمچاله
    -قانون دوم ترمودینامیک
    -نور و نظریه ی موجی و کوانتوم
    -ذرات بنیادی
    -رابطه ی علت و معلول
    -نیروی حیات
    -حیات فرازمینی
    علم و دین

چون خیلی مشتاق خوندنش بودم یک روزه تموم کردمش و برام بسیار شیرین بود (:
    با مطالعه ی این کتاب عظمت قرآن کریم بیشتر برام آشکار شد .

16. 3 کاربر از Ghorbat22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    Far away from here

پيش فرض آرال / تام بیسل

در نمایشگاه کتاب خانم فروشنده خیلی تاکید داشت که کتابی ست بسیار جالب و خواندی. این بود که علارغم ناآشنایی با نام و نشان کتاب و نویسنده آن را خریدم.

کتاب کوتاهی ست . حدود 50 صفحه داستانی راجع به یک گروه تحقیقاتی از سازمان ملل که برای بررسی مشکلات دریای آرال به ازبکستان سفر میکنند و ...
    البته روایت داستان خطی نیست و شروع و پایان خوبی داره. در اواخر داستان دقیقا مشخص میشه که چی به چیه
    نوک پیکان انتقاد کتاب به سمت کشورهایی ست که ادعای نگرانی در مورد مشکلات جهان رو دارند اما واقعا چیزی از مشکلات اونها رو درک نمیکنند

در جایی از کتاب اومده:
    ما فقط از این لذت می بریم که رژیم های توتالیتر پارانوئید ، مجبور شوند یک بار هم که شده واقعیت را بگویند و به کارهای زشت شان اعتراف کنند ، همین ... بچه های کور برای هیچ رژیمی خطر محسوب نمی شوند ، زندانی های مبتلا به کم خونی هم همینطور ...
    اون طور که خانم فروشنده تعریف میکرد نبود اما کتاب بدی هم نبود. ایده ی داستانیش جدید و جالب بود

18. 2 کاربر از karin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت Knothead's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

رمانی هست در مورد زندگی خانوم، زنی از خانواده دربار قاجار (نوه مظفرالدین شاه). موضوع کتاب بیشتر درباره تفکر زنان اونموقع و آزادی خواهی عده کمی از اونا هست. و البته مسائل سیاسی هم در داستان بازگو میشه.
    راستش من کتابو بخاطر نویسندهش خریدم، ولی خوشم نیومد! اما نمیشه گفت کتاب بدی بود.

-----------
    قبل از این دنیای سوفی نوشته یوستین گوردر رو خوندم که تاریخ فلسفه رو به صورت داستانی و خیلی ساده و قابل درک بیان میکنه و مثل هیچ کتاب فلسفه ای خواب آور نیست...
    البته به نظرم کتاب یکم کودکانه شروع شد؛ و اواخر کتاب هم مسخره شد (خصوصا سطر ماشین بت من حالمو بهم زد!) اما توصیه می کنم حتما حتما حتما بخونید. تا سالها یه علامت سوال روی سرتون می مونه.

20. 4 کاربر از Knothead بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •