تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 122 از 492 اولاول ... 2272112118119120121122123124125126132172222 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,211 به 1,220 از 4911

نام تاپيک: اتاق ریاضیات(طرح سؤالات)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

در مورد مسئله ی الاغ باید بگم جوابش همون گزینه ی 4 میشه
    البته میتونید پاشخنامه رو هم از سایت دانش پزوهان بگیرید

داره خودمونی میشه 101170's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

پاسخنامه رو از سايت گرفتم
    جواب تشريحيش رو مي خوام

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض یه سوال

تو محور مختصات سه بعدی سه نقطه روی هر کدوم از محور های x y z داریم که مختصات اونها رو داریم یه نقطه هم تو فضا وجود داره که فاصله اون رو تا سه نقطه ای که روی محور ها هستند داریم و اینجا مختصات نقطه ای که تو فضاست مجهوله چطوری می تونیم مختصات x y z اون رو پیدا کنیم.
    هر کی بلده زود جواب ما رو بده چون خیلی لازمش دارم.
    اگر می تونید یه فرمول کلی برای این مسئله پیدا کنید که بشه با اون مختصات نقطه مجهول رو بدست آورد لطفا جواب اون رو در صورت امکان به این آدرس ارسال کنید:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کـاربـر بـاسـابـقـه zahedy2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    صفحه 8140 کتاب زندگی ...

پيش فرض

تو محور مختصات سه بعدی سه نقطه روی هر کدوم از محور های x y z داریم که مختصات اونها رو داریم یه نقطه هم تو فضا وجود داره که فاصله اون رو تا سه نقطه ای که روی محور ها هستند داریم و اینجا مختصات نقطه ای که تو فضاست مجهوله چطوری می تونیم مختصات x y z اون رو پیدا کنیم.
    اگر می تونید یه فرمول کلی برای این مسئله پیدا کنید که بشه با اون مختصات نقطه مجهول رو بدست آورد لطفا جواب اون رو در صورت امکان به این آدرس ارسال کنید:
    یه راه همین جوری به ذهنم می رسه (شاید هم کلی نباشه)
    مختصات سه نقطه شما که روی محور هستند به صورت های زیر است
    x,0,0 - 0,y,0 - 0,0,Z
    معلوم هم هست. چون روی محورها هستند
    حالا شما مختصات نقطه را با استفاده از فاصله می خواهید.
    فاصله هم که به راحتی از فرمول فیثا غورث به دست می آید (توجه کنید که برای هر فاصله یک بار این فرمول را بنویسید چون اگر در حالت کلی بنویسید به یک معادله سه مجهولی خواهید رسید.

از هر بار نوشتن یکی از مختصات ها به دست می آید

حـــــرفـه ای mofidy1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

با سلام

این سوال از تاپیک مسائل هفته به اینجا منتقل شد.

با سلام کسی هست این سوال را حل کنه ؟

مثلث ABC را که دارای زاوایای حاده است در نظر می گیریم نیمساز داخلی زاویه اش را رسم می کنیم تا ضلع BC را در نقطه ی L و دایره ی محیطی مثلث را در نقطه ی N قطع کند . از L عمود هایی بر اضلاع AB و AC رسم می کنیم و پای دو عمود را K و M می نامیم . ثابت کنید مساحت چهارضلعی AKNM با مساحت مثلث ABC برابر است.
    10 اسفند 1386

حـــــرفـه ای mofidy1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

با سلام

این سوال نیز از تاپیک مسائل هفته به اینجا منتقل شد.

سلام سواله من نسبتا آسونه می خواستم بدونم جوابه این چی میشه در موردش با دبیرمون به مشکل خوردم.

خواهشا کمکم کنید چون به مشکل برخوردم
    مرسی امین
    10 اسفند 1386

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

این مسئله احتمالا باید با فرمول های دایره حل بشه ولی وقتی من می خوام از اون استفاده کنم یه معادله بدست می یاد که نمی تونم حلش کنم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه sherlockholmz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    دنياي قبل از مرگ

پيش فرض

سلام

با توجه به دلتا،ميتوان جوابهاي T را بدست آوردو پس از آن با قرار دادن در فرمولهاي 2و3و4 ،x,y,z يعني مختصات نقطه خواسته شده بدست مي آيد،مثلا" اگر 'T=T باشدداريم:

موفق باشيد.

داره خودمونی میشه baghali91's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

دوستان سلام.من رشته ریاضی سال دوم هستم.قرار کنفرانس در مورد توابع مثلثاتی معکوس(آرک ها) سر کلاس بدم.میخواستم اگه میشه کمکم کنید و اگه مطلبی هست که میتونه کمک کنه اینجا بذارید.در ضمن در سطح سال دوم باشه.خیلی ممنون

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

سلام

با توجه به دلتا،ميتوان جوابهاي T را بدست آوردو پس از آن با قرار دادن در فرمولهاي 2و3و4 ،x,y,z يعني مختصات نقطه خواسته شده بدست مي آيد،مثلا" اگر 'T=T باشدداريم:

موفق باشيد.
    تشکر بسیار زیاد از شما بخاطر این جواب کاملی که دادید واقعا خوشحالمون کرد چون خیلی وقت بود که دنبال جوابش می گشتم.
    فقط من یکم قاتی کردم اگه می شه یه مثال عددی ازش حل کنید ببینم چطوری باید ازش استفاده کرد.ممنون می شم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •