تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 37 اولاول ... 410111213141516171824 ... آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 370

نام تاپيک: نرم افزارهای زمین شناسی + آموزش

داره خودمونی میشه masbeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

11

فیل تر هست ؟! ای داد و بیداد ! آخه سایت زمین شناسی چرا فیل تر میکنند ؟!

سلام
    اين سايت يه سايت زمين شناسي نيس كه..!!! يه سايت مخصوص فيلم و كليپه كه علاوه بر فيلمهاي زمين شناسي و معدني فيلمهاي غير زمين شناسي!!!! زيادي داره....بخاطر همين فيلمهاي غير زمين شناسيشه كه ----- شده...

پروفشنال Fxsignal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

سلام
    من کتاب رو یه نیگاه کردم ! ولی بیشتر در ارتباط با GEOCHEMICAL بود ؟
    جواب سوال های پست #130 رو لطفا بدید ! متشکرم

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

11 .......

سلام و ظهر بخیر
    آقا معمولا وقتی Bnd ratio آهن گذاشتم و تصویر خروجی گرفتم باید بیشتر به کدام نقاط تصویر توجه کنم ؟! نقاط روشن تر یا نقاط تیره تر ؟؟
    2- masbeh جان شما میدونید از کجا میشه تصاویر ASTER رو کدام سایت بصورت رایگان ارائه میده ! چون یه منظقه ای است میخواهم تصاویر آستر رو با تصاویر ETM+ میکس کنم ! (( تو یه مقاله خوندم که این روش روش موثری است ))
    -یا مثلا میدونید کدام دانشگاه به دانشجوهاش این تصاویر رو به رایگان بصورت آنلاین میده ( چون اگر این چنین چیزی باشه شاید بتونم به عنوان یکی از دانشجوهاش وارد سیستم بشم )
    یا مثلا سایتی که بعد از خرید ( پرداخت وجه ) مستقیما بهت تصاویر رو بده که بشه دانلود کرد ( این روش هم یکی گفته اگر باشه میتونم با 25% قیمت خرید اصلی بهت بدم ؟؟؟؟؟ )
    البته ASTER باشه بهتره اما SPOT یا IRS هم اگر این چنین باشه مشکلی نیست !

سلام

1. نقاط روشن تر. البته اگه از نسبت باندي 5 به 4 يا 3 به 4 استفاده ميكني...

2. سازمان نقشه برداري تصاوير ASTER رو داره ميتوني از اونجا تهيه كني اگر يه نامه از دانشگاه هم داشته باشي فكر كنم يا رايگان ميدن يا يه تخفيف خوب ميدن...از بقيه روشهاي خريد يا جاهايي كه تصاوير ماهواره اي ميفروشن اطلاع ندارم....

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

سلام
    عصر بخیر
    آقا شرمنده من خیلی سوال میکنما !
    دیگه یه شاعر میگه :

یا نکن با فیلبانان دوست
    یا بساز خانه ای از جنس فیل

سوال اول اینکه در یه تصویر خروجی نقاط سفید تر وجد دارد ( با خاکستری کم ) و در نقاطی تصویر کاملا سفید است ؟! به نظر شما کدام نقطه مسائد تر است !
    سوال 2- آیا فقط در تصویر PAN ( سیاه سفید ) باید روشن تر باشد یا در RGB هم همین حکم فرماست !
    سوال 3- من با سازمان نقشه برداری یه مکاتبه داشتم میگفت مثلا تصاویر IRS محدوده 2 استان کرمان و یزد حدودا 1000 فایل وجود دارد که قیمت هر فایل 50 هزار تومان است ؟! یعنی میشه 50 میلیون تومان ! یعنی تا به این حد !!! آخه با این پول میشه GEO-EYE 2 با رزولیشن چهل سانت خرید ؟!!!

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

یه سوال دیگه !
    میخواهم با ENVI یه multispectral چند لایه درست کنم ! چطور میتونم
    در واقع که فایل کلی که شامل 5 باند ماهواره باشه ؟ ( dataset )

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

دوست من ! من حدس میزنم یه جای کارم اشتباه است !
    چون نمیتونم مقاله ای پیدا کنم که به من بگه ( راهنمایی کنه ) که اصول اکتشاف iron با تصاویر لاندست چطوره ؟! هر جا هم گشتم نبود یا ندیدم !
    فقط یه جا دیدم اونم گفته بود باید تصاویر آستر هم باشه !؟ خیلی گیچ شدم !
    نمیدوووووووووووووونم ! هرچه مقاله میخونم کمتر میفهمم !
    یه خواهشی دارم شما که اطلاعات خوبی دارید میتونید یه مقاله به من معرفی کنید یا کتاب ( حتی اگر لازم باشه میخرم ) که فقط به اصول و مبانی اکتشاف مناطق دارای آهن با استفاده از تصاویر لاندست و یک نرم افزار ( مثل ENVI و ER mapper و IDRISI )
    فقط مقاله رو معرفی کنید ! اگر پولی باشه هم میخرمش چون واقعا باید از سردر گمی بیرون بیام ! متشکرم

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

11

سلام
    عصر بخیر
    آقا شرمنده من خیلی سوال میکنما !
    دیگه یه شاعر میگه :

یا نکن با فیلبانان دوست
    یا بساز خانه ای از جنس فیل

سوال اول اینکه در یه تصویر خروجی نقاط سفید تر وجد دارد ( با خاکستری کم ) و در نقاطی تصویر کاملا سفید است ؟! به نظر شما کدام نقطه مسائد تر است !
    سوال 2- آیا فقط در تصویر PAN ( سیاه سفید ) باید روشن تر باشد یا در RGB هم همین حکم فرماست !
    سوال 3- من با سازمان نقشه برداری یه مکاتبه داشتم میگفت مثلا تصاویر IRS محدوده 2 استان کرمان و یزد حدودا 1000 فایل وجود دارد که قیمت هر فایل 50 هزار تومان است ؟! یعنی میشه 50 میلیون تومان ! یعنی تا به این حد !!! آخه با این پول میشه GEO-EYE 2 با رزولیشن چهل سانت خرید ؟!!!

سلام
    خواهش ميكنم.....ايول شعر..

1. مگنتيت تو باند 4 يه جذب و تو باندهاي 3 و 5 تصاوير ETM يك افزايش رفلكتتنس رو نشون ميده بنابراين زماني كه از نسبت باندي مثل 3/4 استفاده ميكني هر چه نقاط سفيد تر باشن نشون ميده كه تو باند 4 جذب بيشتري صورت گرفته و يا تو باند 3 يا 5 برعكسش اتفاق افتاده.....البته اين تحليله منه و از اونجايي كه من يه كار عملي درست حسابي تو مگنتيت نكردم ممكنه غلط باشه پس بهتره دنبال مقالات مربوط به اين زمينه باشي و جواب دقيقتو تو اونا پيدا كني...

2. تو RGB رو نمي دونم ولي تو سياه سفيد بنظرم بايد روشنتر باشه.

3. تصاوير IRS خيلي بزرگ مقياس هستند و ناحيه كمي رو پوشش ميدن...فك كنم هر تصوير ETM اندازه 25 تا تصوير IRS هستش....دليلي هم نداره تمام تصاوير اين استان ها رو داشته باشي...بهتره اول تو ETM نقاط اميد بخشتو پيدا كني بعد تصاوير IRS اون مناطق رو تهيه كني....

8. این کاربر از masbeh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

11

یه سوال دیگه !
    میخواهم با ENVI یه multispectral چند لایه درست کنم ! چطور میتونم
    در واقع که فایل کلی که شامل 5 باند ماهواره باشه ؟ ( dataset )

نمي دونم.....help و tutorial ENVI رو يه نگا بنداز....

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

11

دوست من ! من حدس میزنم یه جای کارم اشتباه است !
    چون نمیتونم مقاله ای پیدا کنم که به من بگه ( راهنمایی کنه ) که اصول اکتشاف iron با تصاویر لاندست چطوره ؟! هر جا هم گشتم نبود یا ندیدم !
    فقط یه جا دیدم اونم گفته بود باید تصاویر آستر هم باشه !؟ خیلی گیچ شدم !
    نمیدوووووووووووووونم ! هرچه مقاله میخونم کمتر میفهمم !
    یه خواهشی دارم شما که اطلاعات خوبی دارید میتونید یه مقاله به من معرفی کنید یا کتاب ( حتی اگر لازم باشه میخرم ) که فقط به اصول و مبانی اکتشاف مناطق دارای آهن با استفاده از تصاویر لاندست و یک نرم افزار ( مثل ENVI و ER mapper و IDRISI )
    فقط مقاله رو معرفی کنید ! اگر پولی باشه هم میخرمش چون واقعا باید از سردر گمی بیرون بیام ! متشکرم

يه سري به آدرسهاي زير بزن....بعضياش مربوط به آهن ميشه و بعضياش نه ولي بنظرم اگه بخونيشون اطلاعاتت در مورد كلاس بندي عوارض زمين بوسيله تصاوير ماهواره اي خيلي كاملتر ميشه...

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کد:
    کد:

11. این کاربر از masbeh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

با تشکر از اطلاعات جامع و مفیدتون
    تمام مقالات رو دارم مطالعه میکنم !

density slicing technique این یه موضوع مبهم در مطالعاتم هست !؟ آیا اطلاعاتی دارید !
    ضمنا اگر 3 مقاله اولی که در پست قبلی معرفی کردید رو لازم داشتید من تهیه کردم ! بفرمایدد تا قرار بدم اینجا !

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •