تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 26 اولاول ... 410111213141516171824 ... آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 258

نام تاپيک: فاجعه بیکاری ۱ میلیون تحصیل‌‌کرده دانشگاهی بیکارند !!!

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

اگه تعداد این افراد تو این مملکت کم بود اصلا اوضاع اینطوری نمیشد . ولی متاسفانه جامعه رو همین افرادی که نمیخوان واقعیت رو ببینن میچرخونن .
    مثلا یه بنده خدایی هست یه زمانی زیاد باهاش بحث میکردم و اون هم همین حرفا رو میزد . میگفت من بعد از دانشگاه رفتم دوره های طراحی وب سایت و شبکه و بعدش اولین جا که رفتم مشغول به کار شدم و کار هست ، کی میگه نیست و شما چیزی یاد ندارین و برنامه نداشتین واسه اینده و حالا برو کارگری و Blah Blah ....
    بعدا فهمیدم طرف اولا معاف کفالت شده بوده موقع دانشگاه . دوما از طریق اشناشون تو اون شرکت مشغول به کار شده . در ضمن سرمایه هم داشته که خرج اون دوره ها و کلاس ها بکنه .
    پس چی ؟ خیلی به حرف اینا اهمیت نده . چون تو دوره ای زندگی میکنیم که به هر کی بگی اوضاعم خرابه طرف میگه برو خدات رو شکر کن چون من از تو بدبخت ترم .

یه چیزی هم بگم در باب بیکاری که اف تاپیک نباشه
    یکی عمرش رو میزاره وسط و از بچگی یا حداقل بعد سربازی تو 20 سالگی میره دنبال کار ازاد یا کارگری یا هر چی دیگه و بالاخره به واسطه اون عمری که گذاشته وسط احتمالا به سنین بالاتر که برسه زندگی و سرمایه ای ساخته و در ضمن به جامعه اش خدمت کرده .
    باز یکی سرمایه میزاره وسط و میزنه توی یه بیزینسی چیزی که باز اون هم احتمالا زندگیش رو میسازه و سرمایه کلونی به جیب زده تو این مدت . هر دو البته منوط به اینه که طرف حداقل یه کم فکر اقتصادی داشته باشه که ضرر نکنه .
    ولی بعضی ها هم سرمایه و هم عمرشون رو گذاشتن واسه درس و دانشگاه که بهشون یه چیزی یاد بدن . علمی رو که باهاش هم بتونن خدمت کنن به جامعه هم سرمایه زیادی از توش بدست بیارن . که طبیعتا باید نتیجه دوبرابر بده .

ولی غافل از اینکه اینجا ایران است . ایرانی که همه چیز به شانس و پارتی بستگی داره . اسمش هم هست کازینوی ایران (بر وزن یتیم خانه ایران )
    خیلی خوشحالم کاربران حقیقت بینی مثل شما هستن. واقعیت محض همینه
    تازه شما شرایط کشورهای دیگر رو ببینین و مقایسه کنین اون موقع به عمق ماجرا پی میبرین. همون کاری که کارگری در اینجا در کارخونه انجام میده و پولش رو با هزار منت میدن در کشورهای حتی متوسط انجام بده سطح زندگیش متوسط به بالا میشه نه زیر خط فقر.
    حرفی نمیمونه!

2. این کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Gregar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    The North

پيش فرض

خیلی خوشحالم کاربران حقیقت بینی مثل شما هستن. واقعیت محض همینه
    تازه شما شرایط کشورهای دیگر رو ببینین و مقایسه کنین اون موقع به عمق ماجرا پی میبرین. همون کاری که کارگری در اینجا در کارخونه انجام میده و پولش رو با هزار منت میدن در کشورهای حتی متوسط انجام بده سطح زندگیش متوسط به بالا میشه نه زیر خط فقر.
    حرفی نمیمونه!
    اخه خیلی ها هستن اصلا یا هنوز وارد مقوله کاریابی نشدن و دنبال کار نرفتن یا خیالشون از بابت کار اینده شون جمعه که این حرفا رو میزنن
    من خودم به قول معروف پی کارگری رو هم یه چندجایی به تنم مالیدم و میدونم که چه برخوردی میشه با کارگر جماعت . اون هم کارگر تحصیلکرده . میدونم که شاید در حال حاضر راهی جز همین کارگری نباشه ولی واقعیت اینه که کارگری تو ایران نه اون احترامی که تو دنیا واسه کارگر قائلن رو داره نه حقوق خوبی با توجه به زحمتی که میکشه بهش میدن .

4. 4 کاربر از Gregar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز EhsanCPU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    IRN-ISF

پيش فرض

اخه خیلی ها هستن اصلا یا هنوز وارد مقوله کاریابی نشدن و دنبال کار نرفتن یا خیالشون از بابت کار اینده شون جمعه که این حرفا رو میزنن
    من خودم به قول معروف پی کارگری رو هم یه چندجایی به تنم مالیدم و میدونم که چه برخوردی میشه با کارگر جماعت . اون هم کارگر تحصیلکرده . میدونم که شاید در حال حاضر راهی جز همین کارگری نباشه ولی واقعیت اینه که کارگری تو ایران نه اون احترامی که تو دنیا واسه کارگر قائلن رو داره نه حقوق خوبی با توجه به زحمتی که میکشه بهش میدن .
    دقیقا به غیر از بی احترامی های فراوان در محیط کار و حقوق کم در ازای کار بسیار سنگین و زیاد تعدیل نیرو هم فشار کار به کارگر را چندین برابر کرده
    به طوریکه اکثر شرکتها به دلیل شرایط بد تولید و مالی و عدم بهره وری و رکود بازار نیروهاشون را تعدیل کردن مثلا شرکت 150 نفر کارگر داشته 100 نفر از کارگران را تعدیل و اخراج کرده
    و اون 50 نفر باقیمانده باید کار 150 نفر را انجام بدن یعنی هر نفر به جای 3 نفر باید کار کنه ضمنا اضافه کاری اجباری هم باید بمونه و کار کنه
    اکثرا جمعه و تعطیلات رسمی را هم باید کار کنن
    حقوقها هم اکثرا با تاخیر چند ماهه پرداخت میشه یعنی کارگر همیشه از کارفرما چند ماه طلبکاره اگرم اعتراضی کنن کارفرما بهشون میگه برین به سلامت پشت در 1000 نفر متقاضی کار جایگزین شما داریم
    من هم مجبور شدم از روی ناچاری از تحصیلاتم صرفنظر کنم و تجربه کار و کارگری در چندین شرکت را دارم که متاسفانه همگی شرایط مشابهی داشتن
    یکی از اونها کار در کارخانه ای واقع در یکی از شهرکهای صنعتی بود که بدلیل بعد مصافت و فاصله زیاد تا محل زندگی باید 6 صبح به همراه ناهار ظهرم از خونه میزدم بیرون از اون طرف هم 9 شب میرسیدم خونه
    که هنوز شام نخورده از فرط خستگی بیهوش میشدم یعنی روال زندگیم شده بود کار کار کار و دیگر هیچ
    این کار به صورت نرمال و در شرایط ایده آل ساعت کاریش 8 ساعت از ساعت 7 صبح تا 3 بعد ازظهر بود که به دلایلی که در بالا اشاره کردم 4 الی 5 ساعت اضافه کاری اجباری داشت
    یعنی باور کنین به هیچ کاری نمیرسیدم و بعد یه مدت افسردگی شدیدی گرفته بودم
    بعد یه مشکل و سوء استفاده بزرگ دیگه که جدیدا در میان کارفرمایان رواج پیدا کرده اینه که آگهی در نیازمندیها و روزنامه های کثیرالانتشار میدن
    بعد کارگر که اومد برای مصاحبه بهش اعلام میکنن 10 روز باید به صورت آزمایشی و بدون حقوق کار کنی که اگر ما شما را تائید کردیم استخدام میشی بعدشم میگن از 1 تا 3 ماه بیمه نداری و بعد از 3 ماه بیمه برات رد میشه
    بعدش طی این 10 روز اینقدر به کارگر فشار وارد میکنن و ازش کار میکشن که کارگر بیچاره دیگه نمیتونه تحمل کنه و بعد از 5 الی 6 روز کار را رها میکنه و چون قبلش بهش اعلام شده آزمایشی بدون حقوق بودی حق هیچگونه اعتراضی را هم نداره متاسفانه این یه روش شده که برخی از شرکتها از نیروهای جویای کار سوء استفاده میکنن
    من به شخصه یک آگهی دیده بودم که شرکت هر 2 هفته یکبار آگهی را چاپ مینمود من اکثرا این آگهی را در روزنامه ها میدیدم و دقیقا اون شرکت 1 سال اون آگهی را به صورت هر 2 هفته یکبار چاپ مینمود که بعدش با مراجعه حضوری و دیدن شرایطش فهمیدم این شرکت هم داشته از همین ترفند از کارگران سوء استفاده میکرده
    خلاصه کلام بازار کار واقعا وضعیت تاسف باری داره ...
    Last edited by EhsanCPU; 18-12-2016 at 19:24.

6. 6 کاربر از EhsanCPU بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Gregar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    The North

پيش فرض

بعد یه مشکل و سوء استفاده بزرگ دیگه که جدیدا در میان کارفرمایان رواج پیدا کرده اینه که آگهی در نیازمندیها و روزنامه های کثیرالانتشار میدن
    بعد کارگر که اومد برای مصاحبه بهش اعلام میکنن 10 روز باید به صورت آزمایشی و بدون حقوق کار کنی که اگر ما شما را تائید کردیم استخدام میشی بعدشم میگن از 1 تا 3 ماه بیمه نداری و بعد از 3 ماه بیمه برات رد میشه
    بعدش طی این 10 روز اینقدر به کارگر فشار وارد میکنن و ازش کار میکشن که کارگر بیچاره دیگه نمیتونه تحمل کنه و بعد از 5 الی 6 روز کار را رها میکنه و چون قبلش بهش اعلام شده آزمایشی بدون حقوق بودی حق هیچگونه اعتراضی را هم نداره متاسفانه این یه روش شده که برخی از شرکتها از نیروهای جویای کار سوء استفاده میکنن
    من به شخصه یک آگهی دیده بودم که شرکت هر 2 هفته یکبار آگهی را چاپ مینمود من اکثرا این آگهی را در روزنامه ها میدیدم و دقیقا اون شرکت 1 سال اون آگهی را به صورت هر 2 هفته یکبار چاپ مینمود که بعدش با مراجعه حضوری و دیدن شرایطش فهمیدم این شرکت هم داشته از همین ترفند از کارگران سوء استفاده میکرده
    خلاصه کلام بازار کار واقعا وضعیت تاسف باری داره ...
    افرین به ریزبینیت
    حرف دل من رو زدی

8. 2 کاربر از Gregar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

دانشگاه آزاد نه سواد یادت میده نه دانش دوست عزیز،

شدیدا مدرک نگر هستید و فکر میکنید هرکسی مدرک نداره پس سواد هم نداره.

شما اگر آمار افراد بیکار که تحصیلات آکادمیک دارند رو بررسی کنید میبینید این افراد قریب به اکثرشون مدرک دانشگاه های غیر انتفاعی دارند، یعنی پول دادند و مدرک گرفتن.

کسی که کارشناسی programming از دانشگاه آزاد داره و هنوز یه خط c++ نمیتونه بنویسه بهش می گید با سواد؟ خوب همین فرد رو در آمار "میلیون بیکار" وارد کردند.

کسی که در دانشگاه بقدری رو رشته خودش تسلط پیدا کرده باشه که بتونه از پس نیاز های فعلی جامعه بر بیاد بیکار نمیمونه.

تا وقتی آموزش پرورش تغییر نکنه از فرهنگ بگیر تا اقتصاد به همین شکل فعلی باقی خواهد ماند.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

دانشگاه آزاد نه سواد یادت میده نه دانش دوست عزیز،

شدیدا مدرک نگر هستید و فکر میکنید هرکسی مدرک نداره پس سواد هم نداره.

شما اگر آمار افراد بیکار که تحصیلات آکادمیک دارند رو بررسی کنید میبینید این افراد قریب به اکثرشون مدرک دانشگاه های غیر انتفاعی دارند، یعنی پول دادند و مدرک گرفتن.

کسی که کارشناسی programming از دانشگاه آزاد داره و هنوز یه خط c++ نمیتونه بنویسه بهش می گید با سواد؟ خوب همین فرد رو در آمار "میلیون بیکار" وارد کردند.

کسی که در دانشگاه بقدری رو رشته خودش تسلط پیدا کرده باشه که بتونه از پس نیاز های فعلی جامعه بر بیاد بیکار نمیمونه.

تا وقتی آموزش پرورش تغییر نکنه از فرهنگ بگیر تا اقتصاد به همین شکل فعلی باقی خواهد ماند.
    مثل دکتر مموتی دیگه؟
    آخی، آخی، آخی،... چقدر این بنده خدا بیکاره...
    مثل وزیر کابینه کردان دیگه ؟ ای بابا ، ای بابا، ایناهم که بیکارن بودن وضعشون دراماتیکه... هی داد بیداد...!

معلومه که شما هم دست کمی از اون کارشناس پروگرمره نداری...
    Last edited by siava5h; 20-12-2016 at 13:44.

کاربر فعال انجمن آموزش عالی After4Ever's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

فقط رشته های مربوط به پزشکی هستن که در ایران بازار کار دارن به قول یکی از استادای فنی دانشگاه تهران می گفت شما مهندسا باید فرجی بشه که جایی استخدام بشید

12. این کاربر از After4Ever بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز EhsanCPU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    IRN-ISF

پيش فرض

فقط رشته های مربوط به پزشکی هستن که در ایران بازار کار دارن به قول یکی از استادای فنی دانشگاه تهران می گفت شما مهندسا باید فرجی بشه که جایی استخدام بشید
    نه دوست عزیز وضع اونا هم بهتر از مهندسا نیست
    تو یکی از برنامه های زنده تلویزیونی میگفت 15/000 پزشک بیکار داریم
    شما حساب کنین طرف رفته 7 سال درس خونده به امیدی که بعدش بتونه شاغل بشه و زندگیشو تشکیل بده تازه 2 سالم باید بره خدمت یعنی اگه نتونه کار پیدا کنه 9 سال از زندگی عقب افتاده و همچنین سنش هم بالا رفته
    نشون میده هیچگونه برنامه ریزی برای اشتغال هیچ رشته ای اعم از پزشکی و غیر پزشکی وجود نداشته و نداره

14. این کاربر از EhsanCPU بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

نه دوست عزیز وضع اونا هم بهتر از مهندسا نیست
    تو یکی از برنامه های زنده تلویزیونی میگفت 15/000 پزشک بیکار داریم
    شما حساب کنین طرف رفته 7 سال درس خونده به امیدی که بعدش بتونه شاغل بشه و زندگیشو تشکیل بده تازه 2 سالم باید بره خدمت یعنی اگه نتونه کار پیدا کنه 9 سال از زندگی عقب افتاده و همچنین سنش هم بالا رفته
    نشون میده هیچگونه برنامه ریزی برای اشتغال هیچ رشته ای اعم از پزشکی و غیر پزشکی وجود نداشته و نداره

غیره ممکنه 15 هزار پزشک بیکار داشته باشیم
    بهتره درست نقل قول کنید
    گفتن 15000 پزشک که مایل به کار کردن در حیطه پزشکی نیستن
    دلایلش هم متفاوته بعضی ها اینقدر در اوردن که دیگه پولشون رو کارای دلالی و بساز بفروش زدن، بعضی مشکل مالی ندارن، و بعضی ها هم اصلا علاقه ندارن چون پزشکی شغل پر استرسیه

در ضمن پزشکی بر خلاف رشته های وزرات علوم خدمتش اینطور نیست که مسلسل گردنت بندازی شیفت وایسی ، حداقل حقوق پزشک طرحی که دیدم 2 تومن بوده ولی فک می کنم یکی از هم دانشگاهی هام که رتبش 300 کشوری بود (رشته ی انسانی) می گفت حقوق دوران خدمت 100 تومنه

تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

دوستانی که میگن پزشکی هم بیکاری داره
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فکرش رو بکنید به مهندسای بیکار مملکت کار تمام وقتی بدن که 1 میلیون هفتصد هزار تومن حقوقش باشه!
    Last edited by After4Ever; 20-12-2016 at 17:50.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •