تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 105 اولاول ... 51112131415161718192565 ... آخرآخر
نمايش نتايج 141 به 150 از 1044

نام تاپيک: سوالات در زمینه باغبانی

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

با تقدیر و تشکر از راهنمایی های کامل شما. شما درست می فرمایید حذف یه شاخه همراه با گل زیانی زیادی برای گل هست. اما بیشتر منظورم حذف گلها بعد از خشک شدن تا شرایط جدید فراهم شود تا گلهای جدیدی بزند.
    راستی من الان یکی دو عدد از گلهای رزم اصلا برگ ندارند و همه برگهاشون ریخته. ایا من باید به دنبال دلیل خاصی بگردم و یا اینکه از خزان گل هست؟ با توجه به اینکه اینجا هنوز دما در حد 42 تا 44 هست.

راستش رو بخواهید این مشکل برگ نداشتن و ریختن تمام برگها و سوخته شدن برگها (شکل ظاهری) یه بار قبلا برای یکی از گلهای رز ایجاد شد که با یه هرس تقریبا سنگین دوباره جوانه زده و دارای برگهایی شده. ایا این بار هم می شه اینکار رو برای این یکی گل تکرار کنم؟
    سلام
    اگر جاهای دیگه هم رز های خزان کرده میبینید که مشکلی نیست چون گاهی بعضی بوته ها زود تر یا دیر تر هم خزان میکنند
    درغیر اینصورت هم اگر که شاخه ها خشک نشده اند کمی نصبت به انجام هرس تامل کنید.

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

با عرض سلام و احترام دوباره خدمت دوستان گرامی
    راستش رو بخواهید همونطور که قبلا هم گفتم من مقداری قلمه نیمه خشبی از گل سرخ و رزی که داشتم گرفتم و عکسش هم در زیر هست.

حالا سوال من این هست که با وجود گذشت دو هفته از قرار دادن این قلمه ها و مراقبت و اب دادن ولی یکی از قلمه ها رو از گلدان بیرون اوردم و نگاه کردم هیچ نشانه ای از ریشه در ان نبود. ظاهر قلمه ها هم اینجوری که مشخصه کاملا به چوبهای خشکی می ماند و علائم هیچ گونه حیاطی در اونها نیست.

به نظرتون اصلا این طرز قلمه هایی که من گرفتم درست بوده ؟ و ایا باید منتظر باشم؟
    سلام
    راستش نمیدونم که با توجه به شرایط شما بهترین موقع قلمه زنی کی هست. اما بنظر میرسه که حال قلمه ها زیاد هم خوب نیست!بهتر هست به کتابهایی که در اختیار دارین مراجعه کنین و در مورد طول قلمه ها و همینطور تعداد گره های روی قلمه و همینطور مقداری که باید دال و بیرون خاک باشه یه تجدید نظری بکنین.
    این رو هم لازمه یاداوری کنم که در شرایط خانگی قلمه های گرفته شده همیشه هم موفق نیستند. پس اگر قلمه هاتون خشک شده خودتونو ناراحت نکنید و دوباره و دوباه ها امتحان کنید.
    موفق باشید.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

آقا امین درست میگویند شما قبل از هر چیز اقدام به ساختن سایبان توری بنمایید که اگر متحرک باشد بهتر است که در زمان اوج تابش آفتاب بر روی گیاهان کشیده تا از سوختن برگها جلو گیری نماید و فکر نمی کنم با دیدن گل شیپوری شما بیماری وجود داشته باشد لطفا به زهکشی خاکتان دقت بنمایید چون منطقه شما خشک و گرم است و با پاشیدن آب می خواهید دما را پایین بیاورید همین امر باعث غرغاب شدن و قهوه ای شدن برگها نیز میشود

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

قد قلمه های شما بلند است شما بهتر است به دلیل خشک بودن محل زندگیتان از قلمه زدن دفنی استفاده کنید و حتما یک گلخانه کوچک ولو به اندازه 1متر در 1متر با یک پلاستیک سفید احداث بنمایید و قلمه حداقل 2ماه طول میکشد تا ریشه دار شود

پروفشنال hamidma's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با تشکر از راهنماییتون
    راستش رو بخواهید من خوشبختانه یه ایوون تو خونه دارم که در حیاط هست و سقف کاملی داره و اصلا گرما و تابش مستقیم نداره. فکر می کنید که همین محل می تونه محیط مناسب باشه؟ تنها مشکل این محل فقط فکر کنم دماش باشه که با اون گلخانه ای که شما می فرمایید فرق داره و البته احتمالا علاوه بر اون رطوبت.

حالا به نظرتون من اگه یه محل کوچک در همین ایوون درست کنم که به صورت یه اتاقک کوچک باشه و تنها دلیل درست کردنش ایجاد رطوبت مناسب باشه ایا کافی هست؟( چون فکر نمی کنم در یه محل سایه مثل ایوون یه اتاقک کوچک تفاوت دمایی داشته باشه)

در مورد قلمه زنی دفنی هم اگه توضیح بفرمایید خیلی خیلی ممنون می شم......
    با تشکر فراوان از راهنماییتون
    Last edited by hamidma; 27-09-2007 at 01:36.

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

در ضمن یه سوال دیگه هم برای من به وجود اومده و اونم اینکه در مورد خشک شدن کامل یه درخت یا گیاه هست.
    ببینید من یکی از شاخه های پیچک گل اناری کاملا خشک شد و همه برگهایش ریختند ولی باز همون شاخه جوونه زده است./
    حالا این مشکل برای یکی از درختهای سروی هم که گرفتم پیش امده ولی این دفعه احساس می کنم که کاملا خشک شده است . به قول اقای امین رخ که این اتفاق رو پیش بینی کرده بودند خیلی دیر این اتفاق افتاد. حالا به نظرتون من همچنان به نگهداری و ابیاری این درختچه ادامه بدهم که شاید جوونه تازه بزنه؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

هر قلمه را که 3 الی 4 تا جوانه داشته باشد میبریم لازم به توضیح است که ته قلمه ها به صورت اریب باید بریده شود هر 20 تا قلم را دسته کرده با یک نخ پلاستیکی به هم بسته و در شاسی(جعبه) که ماسه بادی با خاک برگ که به نسبت 1به3 مخلوط کرده و قلمه های دسته شده را در عمق 10سانتی دفن کرده و ابیاری می کنیم به طوری که ماسه همیشه مرطوب باشد بعد از 15 روز ماسه را کنار زده و قلمه ها را بازدید میکنیم اگر ته قلمه ها ریشه هایی مانند نخ داده باشد درآورده آرام در ماسه بادی تک تک باز به صورت عمودی میکاریم و اگر نداده باشد دفن میکنیم تا 15 روز دیگر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

در مورد سوال دوم شما میتوانید به وسیله ناخن شصتتان ساقه ی درخت مورد نظر را پوست برداری کنید ولی بسیار کم و اگر نرم و آبکی بود که درخت زنده است اما اگر به رنگ قهوه ای روشن بزند دیگر ان درخت مرده است
    برای هر گلخانه هزار و پانصد شمع رو شنایی لازم است حال اگر ایوان شما همین روشنایی را داشته باشد مشکل حل است و اما در مورد رطوبت با آبپاشی زمین گلخانه رطوبت گلخانه تامین خواهد شد اگر نشد میتوانید با خرید یک دستگاه بخار ساز که در همه دراگ استور ها است رطوبت لازم را تامین کنید در ضمن گلخانه ای که درز گیری شود معمولا تعرق گیاهان خود رطوبت مورد نیاز را تامین میکند

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با تشکر فراوان از جناب urum bonsai

اما چند سوال دیگه از شما دوستان محترم

با سلام دوباره
    يه موردي رو اقاي urum bonsai در توضيحات خودشون اورده هستند كه اگه لطف كنيد و در موردش بيشتر توضيح بدهيد ممنون مي شم ........
    لطفا به زهکشی خاکتان دقت بنمایید چون منطقه شما خشک و گرم است و با پاشیدن آب می خواهید دما را پایین بیاورید همین امر باعث غرغاب شدن و قهوه ای شدن برگها نیز میشود

اين كه در يه باغچه چگونه زهكشي مناسب رو ايجاد كرد براي من سوال هست. ( در يه گلدان با ايجاد يه سوراخ در زير گلدان اين مسائله به راحتي حل مي شه ) من در كتابها ديده ام كه مثلا در كنار مزرعه يه گودال كناري دور تا دور مزرعه ايجاد مي كنند كه اب اضافي از اونجا خارج مي شود. حالا سوال من اين هست كه اين كار رو در باغچه چجوري مي شه انجام داد. ( هر چند كه زهكشي مزرعه هم براي من يه مقدار گنگه... اينكه يه مساحت بزرگ پر از خاك رو، هر روز اب بديم و اونوقت چه اتفاقي مي يفته كه اب از كناره ها بيرون مي ريزه ....)

يه سوال هم در مورد ابياري داشتم و اونم اينكه وقتي كه پاي برخي از درختچه ها و گياهاي داخل باغچه ام رو آب مي دهم يه حالت كف سفيد مانندي روي اب ايجاد مي شه. به نظرتون علت اين مسائله چي هست و ايا طبيعي هست ؟ و اگرنه ، براي رفعش چي كار بايد بكنم؟

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

هر قلمه را که 3 الی 4 تا جوانه داشته باشد میبریم لازم به توضیح است که ته قلمه ها به صورت اریب باید بریده شود هر 20 تا قلم را دسته کرده با یک نخ پلاستیکی به هم بسته و در شاسی(جعبه) که ماسه بادی با خاک برگ که به نسبت 1به3 مخلوط کرده و قلمه های دسته شده را در عمق 10سانتی دفن کرده و ابیاری می کنیم به طوری که ماسه همیشه مرطوب باشد بعد از 15 روز ماسه را کنار زده و قلمه ها را بازدید میکنیم اگر ته قلمه ها ریشه هایی مانند نخ داده باشد درآورده آرام در ماسه بادی تک تک باز به صورت عمودی میکاریم و اگر نداده باشد دفن میکنیم تا 15 روز دیگر
    ببخشید یه سوال خیلی مبتدیانه می خوام بپرسم امیدوارم که سرزنشم نکنید که چرا با وجود مشکل در این اصول اولیه سوالات تخصصی می پرسم.

ببینید من راستش با جوونه مشکل دارم. منظور شما از جوونه چیست؟ در واقع من می دونم که جوونه چی هست ولی ایا این جوونه باید قابل دیدن باشه ؟ یا اینکه همین که بر روی یه شاخه چند حلقه سیاه با فاصله از هم قرار داشته باشند که احتمالادر قبل برگ داشته اند یا نه همین کفایت می کنه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •