تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 37 اولاول ... 511121314151617181925 ... آخرآخر
نمايش نتايج 141 به 150 از 370

نام تاپيک: نرم افزارهای زمین شناسی + آموزش

پروفشنال Fxsignal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

راستی دوست من اگر برای شما حق اختیاری بگذارند که از بین تصاویر ASTER و MODIS یکی رو در کنار Landsat ETM+ داشته باشید کدام رو انتخاب میکردید ؟!

داره خودمونی میشه masbeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

11

با تشکر از اطلاعات جامع و مفیدتون
    تمام مقالات رو دارم مطالعه میکنم !

density slicing technique این یه موضوع مبهم در مطالعاتم هست !؟ آیا اطلاعاتی دارید !
    ضمنا اگر 3 مقاله اولی که در پست قبلی معرفی کردید رو لازم داشتید من تهیه کردم ! بفرمایدد تا قرار بدم اینجا !
    در مورد موضوعي كه گفتي اطلاعاتي ندارم...

دستت درد نكنه گرفتمشون....

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

11 .....

راستی دوست من اگر برای شما حق اختیاری بگذارند که از بین تصاویر ASTER و MODIS یکی رو در کنار Landsat ETM+ داشته باشید کدام رو انتخاب میکردید ؟!

modis باندهاي بيشتري نسبت به استر داره (36 در مقابل 14) ولي رزولوشن پايين تري نسبت به استر داره. ولي در كل به كار خودت بستگي داره...اولين كاري كه بنظرم بايد بكني اينه كه ببيني آيا باندهاي اين تصاوير، باندهاي ETM+ رو پوشش ميدن يا نه....به عنوان مثال تصاوير استر باند 1 تصاوير ETM+ رو پوشش نمي دن...حالا اگه تو براي پردازش تصاويرت از باند 1 (450 تا 520 نانومتر) استفاده كرده باشي تو تصاوير استر براي پردازش همون مشخصه به مشكل بر ميخوري...

4. این کاربر از masbeh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

ممنون از اطلاعا شما !
    تصاوير استر باند 1 تصاوير ETM+ رو پوشش نمي دن
    منظورتون رو از این نفهمیدم ! یعنی فقط باند 1 آستر تصاویر ETM+ رو پوشش نمیده ؟

البته من نظر شخصی هم هست ! نمیدونم شایدم دارم اشتباه فرض میکنم ولی در بخشی از مقالات که مطالعه کردم در واقع برای بهتر شناسایی کردن مناطق التراسیون و شناسایی مناطق پرفیری و هیدروترمال از تصاویر ASTER+ETM استفاده شده
    مثلا در مقاله زیر فقط از چند باند آستر استفاده شده !
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    البته این تصاویر آستر واسه من میخواد خیلی هزینه بر داره اگر میدونید مفید نیستند تا سفارش ندم !؟

البته من خیلی مقاله ها رو دیدم و تو این تقریبا 50 روز اطلاعاتم بسیار افزوده شده ولی این نکته رو پی بردم که Mineral detection دارای 3 بخش است !
    1- اطلاعات زیاد
    2- تلفیق داده های نوین
    3- نرم افزار قدرتمند
    4- وقت و پول زیاد
    و آخر هم پیجویی صحرایی !

البته من هنوز مقاله ای پیدا نکردم که STEP BY STEP ( قدم به قدم ) آموزش ( Learning ) اکتشاف (detection-exploretaion ) معدنی ( mineral ) ر و با استفاده ( in used ) تصاویر ماهواره لاندست با کمک نرم افزار ( ENVI , ERMAPPER or IDRISI ) رو به من آموزش بده انگار اصلا وجود نداره !!!؟؟؟ اگر این پیدا بشه فکر کنم خیلی از مشکلاتم حل شه ؟ البته شایدم اصلا وجود نداشته باشه !؟

مشکل interpretation image بعد از گرفتن خروجی است !!؟

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

ممنون از اطلاعات بسیار خوب شما

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

11

منظورتون رو از این نفهمیدم ! یعنی فقط باند 1 آستر تصاویر ETM+ رو پوشش نمیده ؟

البته من نظر شخصی هم هست ! نمیدونم شایدم دارم اشتباه فرض میکنم ولی در بخشی از مقالات که مطالعه کردم در واقع برای بهتر شناسایی کردن مناطق التراسیون و شناسایی مناطق پرفیری و هیدروترمال از تصاویر ASTER+ETM استفاده شده
    سلام
    تصاوير استر در اكتشاف تصاوير بسيار خوبي به شمار ميرن مخصوصا اينكه رزولوشن نسبتا خوبي هم ارايه ميدن....
    فك كنم نتونستم منظورم رو درست بيان كنم بخاطر همين يه مثال ميزنم....به عنوان مثال شما براي مشخص كردن مناطق آهن دار به فرض از نسبت باندي 1/2 استفاده ميكني به عبارتي رفلكتنس هاي موجود در باند 1 (450 تا 520 نانومتر) رو بر مقادير اون در باند 2 (520 تا 600 نانو) تقسيم مي كني و خروجي ميگيري....حال اگر بخواي از همين نسبت باندي در تصاوير استر استفاده كني به مشكل بر ميخوري چون رنج طول موج تصاوير استر از 520 نانو به بالاست و مقادير زير اون رو پوشش نميده....بخاطر همين عملا در تصاوير استر نمي توني نتايج حاصل از باند 1 ETM رو بررسي و مقايسه كني.
    حرفت كاملا درسته كه ميگي از تصاوير استر زياد تو اكتشاف استفاده ميشه ولي در كل منظور من تو پست قبل اين بود كه قبل از خريد تمام جوانب كارت مثل قيمت، طول موج هاي مورد استفاده در كارت، رزولوشن مورد نيازت و... رو بسنجي و بعد تصميم بگيري كدام تصاوير بهتر به كارت مياد....

البته من هنوز مقاله ای پیدا نکردم که STEP BY STEP ( قدم به قدم ) آموزش ( Learning ) اکتشاف (detection-exploretaion ) معدنی ( mineral ) ر و با استفاده ( in used ) تصاویر ماهواره لاندست با کمک نرم افزار ( ENVI , ERMAPPER or IDRISI ) رو به من آموزش بده انگار اصلا وجود نداره !!!؟؟؟ اگر این پیدا بشه فکر کنم خیلی از مشکلاتم حل شه ؟ البته شایدم اصلا وجود نداشته باشه !؟
    فكر نكنم بتوني همچين آموزشي رو تو هيچ كجا پيدا كني چون موضوعي كه ميگي موضوعي مثل آموزش يه نرم افزار نيست كه داخل يه tutorial بگنجه......

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

11

ممنون از اطلاعات بسیار خوب شما
    مخلصيم....
    Last edited by masbeh; 21-01-2010 at 09:10.

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

سلام
    عرض به حضور مبارک شما ! الان متوجه شدم بله ترکیب باندی نمیشه استفاده کرد ولی فکر کنم ویزاردی در برنامه های زمین شناسی وجود داره ( الان حضور ذهن ندارم اما فکر کنم HSI ) که ترکیبی از باند های ETM+ رو با باند های ASTER ترکیب میکنه ! در واقع یه بار ترکیب باندهای ETM و سپس ترکیب این ترکیب با باند ASTER ( یا ترکیب باند aster ) ! متن مقاله رو که پیدا کردم میزارم اینجا !
    در یک مقاله که مطالعه میکردم به طور گذرا این طور نوشته بود :

shows the result
    of the density slicing of 4/5 band ratio image in which the gossans and
    iron rich zones were observed as yellow polygons

پس از مطالع زیاد متوجه شدم که از 3 ترکیب استفاده کرده !
    1- ترکیب 4/5
    2- density slicing
    3- which the gossans رو نمیدونم ؟!
    من این کارو کردم و پولیگون های زرد ( که طبق مقاله مناطق غنی از آهن هست ) رو هم دریافت کردم و خدایی هم درست از آب درومد ولی باز نیاز به مقاله ناب تری دارم !
    چون فقط این در همین 2 سطر بود !
    البته فقط با نرم افزار ER mapper میشه به راحتی این کارارو کرد چون بقیه نرم افزار ها دستی باید اجرا کرد که یکم مشکله واسه یکی مثل من !
    البته در ویزارد density slicing باز گزینه های دیگری داره که واقعا نمیتونم مفهموشون رو بفهمم ! کاش بشد مقاله ای در زمینه پیدا کرد !

در مورد تصاویر آستر شاید بتونم رایگان بگیرم ! اما حتی اگر رایگان هم باشه ولی در صورتی که کارم رو به انحراف بکشه ارزشی پیدا نمیکنه !
    باز کمک کنید !
    البته محیط های آهن داری که الان مثلا با نتیجه بالا من پیدا کردم به نسبت وسیع هستند ! احتمالا باید فیلترهای دیگه رو باید اجرا کرد ؟ درسته
    Last edited by Fxsignal; 21-01-2010 at 19:40.

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

یه سوال مهم :
    حالا که اگر محیطی پیدا شد ! با تفسیر تصاویر ماهواره ای تا چند درصد احتمال داره این رخنمون دارای پتانسیل اقتصادی است یعنی چند درصد این رخنمون ها امکان اقتصادی بودنش هست ؟! حالت مگناتیت و هماتیت چه ؟ برخی رخنمون ها مشخص هست که کمرنگتر و برونزد ولکانیکی هستند ؟ ( میشه اینجوری تفسیر کرد )و آیا این فرض که بهترین مناطق دارای محیط آهن دار و مس دار قبلا ثبت شده و کسایی دیگه از ما زرنگ تر هستند ؟! یا اگر 16000 فارغالتحصیل معدن داشته باشیم آیا 16 هزار معدن ثبت نگردیده ؟

آیا شما این سخن رو تا چه حد قبول دارید ؟!
    Last edited by Fxsignal; 22-01-2010 at 23:29.

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

11

سلام
    عرض به حضور مبارک شما ! الان متوجه شدم بله ترکیب باندی نمیشه استفاده کرد ولی فکر کنم ویزاردی در برنامه های زمین شناسی وجود داره ( الان حضور ذهن ندارم اما فکر کنم HSI ) که ترکیبی از باند های ETM+ رو با باند های ASTER ترکیب میکنه ! در واقع یه بار ترکیب باندهای ETM و سپس ترکیب این ترکیب با باند ASTER ( یا ترکیب باند aster ) ! متن مقاله رو که پیدا کردم میزارم اینجا !
    در یک مقاله که مطالعه میکردم به طور گذرا این طور نوشته بود :

پس از مطالع زیاد متوجه شدم که از 3 ترکیب استفاده کرده !
    1- ترکیب 4/5
    2- density slicing
    3- which the gossans رو نمیدونم ؟!
    من این کارو کردم و پولیگون های زرد ( که طبق مقاله مناطق غنی از آهن هست ) رو هم دریافت کردم و خدایی هم درست از آب درومد ولی باز نیاز به مقاله ناب تری دارم !
    چون فقط این در همین 2 سطر بود !
    البته فقط با نرم افزار ER mapper میشه به راحتی این کارارو کرد چون بقیه نرم افزار ها دستی باید اجرا کرد که یکم مشکله واسه یکی مثل من !
    البته در ویزارد density slicing باز گزینه های دیگری داره که واقعا نمیتونم مفهموشون رو بفهمم ! کاش بشد مقاله ای در زمینه پیدا کرد !

در مورد تصاویر آستر شاید بتونم رایگان بگیرم ! اما حتی اگر رایگان هم باشه ولی در صورتی که کارم رو به انحراف بکشه ارزشی پیدا نمیکنه !
    باز کمک کنید !
    البته محیط های آهن داری که الان مثلا با نتیجه بالا من پیدا کردم به نسبت وسیع هستند ! احتمالا باید فیلترهای دیگه رو باید اجرا کرد ؟ درسته

سلام

اون مورد سومي كه نوشتي يه روش پردازش نيست....گوسن ها يك سري زونهاي غني از اكسيدهاي آهن و سيليس هستند كه معمولا روي ذخاير سولفيدي تشكيل ميشن....گوسن ها در اكتشاف كانسارهاي سولفيدي بخصوص مسيو سولفيدي و يا پرفيري بسيار كارايي دارند ولي اينكه ميشه ازشون در اكتشاف كانسارهاي اكسيدي مثل مگنتيت استفاده كرد مطمئن نيستم ولي فكر ميكنم كه نميشه....

کد:
    کد:
    از نسبت باندي كه نوشتي براي تشخيص گوسن استفاده كرده....در مورد density slicing هم همونطور كه گفتم اطلاعاتي ندارم ولي ميگردم اگه چيزي پيدا كردم ميزارم...

يه پيشنهاد هم برات دارم...
    سعي كن در كنار كاري كه داري ميكني يه تحقيقي هم روي روشهاي ديگه كلاس بندي كه تو ريموت سنسينگ استفاده ميشه بكني....روشهايي مثل آناليز مولفه هاي اصلي(PCA) يا كروستا و يا روشهاي ديگه مثل فازي و ....البته اينم بگم كه كروستا و PCA تقريبا مثل همند.

12. این کاربر از masbeh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •