تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 127 اولاول ... 51112131415161718192565115 ... آخرآخر
نمايش نتايج 141 به 150 از 1265

نام تاپيک: تکامل (فرگشت)

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

6. عرفان توضیح داد ولی من میگم خیر. لازمه این قضیه اینه که شرایط بسیار بسیار مشابهی که در زمین پدید اومد در اون سیارات هم پدید بیاد (مثلا تکامل دایناسور ها، کشته شدنشون توسط یک شهاب سنگ و پدید اومدن اون موقعیت عالی تکاملی برای سایر موجودات، پدید اومدن قحطی ها و تغییرات آب و هوا در شرایط طبیعی، پدید اومدن موجوداتی مشابه اون حیوانات درنده روی زمین زمانی که نسل انسان ها و شامپانزه ها از هم جدا شدند و ...

چیزی که هست اینه که بسیار محتمله روالی مشابه با چیزی که ما داشتیم اونجا هم پدید اومده باشه، یعنی در یک محیط جنگل که موجودات درنده ای بودند کم کم در موجوداتی که می تونستند از دست این شکارچی ها فرار کنند هوش افزایش پیدا کنه و زمانی که هوش به اون حد خاص برسه (نسبت هوش به خطرات موجود در طبیعت)، این افزایش هوش کند و متوقف بشه و ما کم کم شاهد پدید اومدن تمدن ها باشیم.
    نظر من هم این بود که شرایط می‌بایست خیلی شبیه به زمین باشه تا این اتفاق (موجودِ هوشمندِ خیلی شبیه به انسان) بیوفته، اما یه چیزی که هست(و البته نامرتبط به پرسش دوستمون) ممکنه هوش در گونه هایی به وجود بیاد که شباهتی به انسان ندارن، مثلا گونه ای از کوسه ها که تکامل یافتن. بنا به شرایطی تونستن دارای این مزیت(هوش بیشتر = زنده موندن) نسبت به بقیه کوسه ها بشن، کم کم هوششون زیاد بشه، تمدن تشکیل بدن زیر دریا و...

2. 6 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

...

6- احتمال داره انسان تو سیارات شبیه به زمین دیگه هم خلق شده باشه حالا با شکل و شمایلی مشابه؟
    ...

...
    6. عرفان توضیح داد ولی من میگم خیر. لازمه این قضیه اینه که شرایط بسیار بسیار مشابهی که در زمین پدید اومد در اون سیارات هم پدید بیاد (مثلا تکامل دایناسور ها، کشته شدنشون توسط یک شهاب سنگ و پدید اومدن اون موقعیت عالی تکاملی برای سایر موجودات، پدید اومدن قحطی ها و تغییرات آب و هوا در شرایط طبیعی، پدید اومدن موجوداتی مشابه اون حیوانات درنده روی زمین زمانی که نسل انسان ها و شامپانزه ها از هم جدا شدند و ...

چیزی که هست اینه که بسیار محتمله روالی مشابه با چیزی که ما داشتیم اونجا هم پدید اومده باشه، یعنی در یک محیط جنگل که موجودات درنده ای بودند کم کم در موجوداتی که می تونستند از دست این شکارچی ها فرار کنند هوش افزایش پیدا کنه و زمانی که هوش به اون حد خاص برسه (نسبت هوش به خطرات موجود در طبیعت)، این افزایش هوش کند و متوقف بشه و ما کم کم شاهد پدید اومدن تمدن ها باشیم.

نظر من هم این بود که شرایط می‌بایست خیلی شبیه به زمین باشه تا این اتفاق (موجودِ هوشمندِ خیلی شبیه به انسان) بیوفته، اما یه چیزی که هست(و البته نامرتبط به پرسش دوستمون) ممکنه هوش در گونه هایی به وجود بیاد که شباهتی به انسان ندارن، مثلا گونه ای از کوسه ها که تکامل یافتن. بنا به شرایطی تونستن دارای این مزیت(هوش بیشتر = زنده موندن) نسبت به بقیه کوسه ها بشن، کم کم هوششون زیاد بشه، تمدن تشکیل بدن زیر دریا و...
    تو یه سیاره دیگه مشابه زمین( دارای شرایط محیطی مساعد برای ادامه حیات انسان امروزی ) نمیشه تضمین کرد انسان بتونه ادامه حیات بده ممکن هست تو این سیاره شرایط محیطی شدیدا متغیر

باشه یا فرضا متغیر هم نباشه ولی انتخاب محیطی به سمتی بره که خصوصیت برتر انسان برای ادامه حیات خصوصیت دیگه ای باشه .. انتـخاب خصوصیتی غیر از خصوصیتـی که ما برای ادامه حیـات در

زمین دارا بودیم باعث حذف تدریجی ما (یا هر گونه دیگه ای) یا به وجود آمدن گونه جدید بشه .. یعنی ادامه حیات ما به شدت و اندازه تغییرات محیطی یا انتخاب محیط بستگی داره ممکن هست تو یه کره

دیگه شرایط و تصادف (جهش) باعث شه موجوداتی به وجود بیان که برتری نسبت به ما دارن و این باعث حذف ما میشه .چیزی که ممکن هست تو زمین هم اتفاق بیفته وقتی دایناسور ها با 160 میلیون

سال ادامه حیات با تغییر شرایط محیط کاملا حذف شدن انسان امروزی که حداکثر طول بقا ی 15-20 میلیون سال داره (جدا شدن انسان سایان از خانواده گیبون ها) اصـلا غیر عـادی دور از انتظار نیسـت.

6- احتمال داره انسان تو سیارات شبیه به زمین دیگه هم خلق شده باشه حالا با شکل و شمایلی مشابه؟

امکان داره 2 تا سیاره کاملا شبیه هم باشن ؟ امکان نداره دو سیاره کاملا شبیه هم باشن کوچکترین تفاوتی بین دو سیاره شرایط محیطی متفاوت ایجاد میکنه(مثل تفاوت طول روز و شب تفاوت فاصله از

خورشید و..) این شرایط محیطی زمینه تغییرات محیطی یا ایجاد شرایط محیطی جدید و ایجاد موجودات دیگه رو فراهم میکنه که ممکن هـست نسبت به انسان برای ادامه حیات در سیاره ای که شـرایط

کنونی مشابه با کره زمین داره برتری داشته باشن...

بر فرض محال دو سیاره کاملا مشابه هم باشن به نظر مـن باز هم امـکان نداره بشـه تضمین کرد انسـان (یا موجود هوشمند مشابه انسان)بتونه تو سیاره دیگه ادامـه حیـات بده محیـط بر اساس تـصـادف

عمـل می کنه ما به صورت تصادفـی خصوصیتی داشتیم که انتخاب شدیم (فعلا برتر بوده)ممکن هست تو سیاره دیگه با همین شرایط به صورت تصادفی خصوصیتی ایجاد شه وانتخاب شه که زمینه ایجاد

گونه جدید و حذف انسان رو فراهـم کنه چیزی که در سیاره خودمون هم امکان داره اتفاق بیفته( لـزوما هوشـمندی باعث بقا نیـست مثل دایناسور ها که قدرت و سـازگاری زیـادی داشتـن و تونستـن 160

میلیون سـال ادامه حیات بدن .هـوش انسان فعلا ممکـن هست دلیل بقا و تکاملش باشه ) چیـزی که می خوام بگـم اینه که همـه چیز بر اساس تصـادف و انتخاب محیط بوده این قانـون نیسـت که مراحـل

تکامل انـسان طی بشه .. خصوصیت که باعث تکامل انسان شده به صورت تصادفی (جهش) انتخاب شده تضمینی وجود نداره این نوع تصادف تو یه سیاره دیگه هم اتفـاق بیفته یا دقیـقا همین خصوصیـت

انتخاب شه ..

4. 10 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

وقتی دایناسور ها با 160 میلیون سال ادامه حیات با تغییر شرایط محیط کاملا حذف شدن
    درود
    البته دایناسورها به دلیل تغییر یکباره و بسیار سریع محیطی که بخاطر اون انفجار بوجود اومد بیشترشون از بین رفتن و اصلا وقت نداشتن که با شرایط جدید دست و پنجه نرم کنن .
    یک سری هم با توجه به تغییرات زمین شروع به تغییر کردن و برای این که از گرمایی که بعد از انفجار در جو زمین حاصل شده بود باید به زیر زمین پناه میبردن که همین مسئله باعث کوچکتر شدن جثه ی خیلی از اونا شد.
    البته بودن موجوداتی که از عصر دایناسورها تا الان به زندگی ادامه دادن {متاسفانه اسمشون یادم نیست} البته بیشترشون آبزی بودن.

6. 6 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    طبیعت سبز

پيش فرض

سلام

منشاء پیدایش انسان چی بوده؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

پیدایش اولین جاندار روی کره زمین طبق شواهد سنگواره ها یک پروکاریوت بوده (موجود تک سلولی) که قدمت سنگواره 3/5 میلیارد سال بوده

1/5 میلیارد سال پیش یوکاریوت ها(نظریه درون همزیستی) به وجود آمدند که یوکاریوت های دارای اندامک میتوکندری منشا سلول جانــوری و

یوکاریوت دارای اندامک پروتوپلاست منشا سلول های گیاهی بودن ..

نخستین جانداران پر سلولی هم 600 میلیون تا 1 میلیارد سال پیش از تخصصی شدن و تکامل یوکاریوت ها به وجود امدن ..

9. 10 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    طبیعت سبز

پيش فرض

پیدایش اولین جاندار روی کره زمین طبق شواهد سنگواره ها یک پروکاریوت بوده (موجود تک سلولی) که قدمت سنگواره 3/5 میلیارد سال بوده

1/5 میلیارد سال پیش یوکاریوت ها(نظریه درون همزیستی) به وجود آمدند که یوکاریوت های دارای اندامک میتوکندری منشا سلول جانــوری و

یوکاریوت دارای اندامک پروتوپلاست منشا سلول های گیاهی بودن ..

نخستین جانداران پر سلولی هم 600 میلیون تا 1 میلیارد سال پیش از تخصصی شدن و تکامل یوکاریوت ها به وجود امدن ..
    اولین جاندار نه که!!!تازه اون اولین جاندار هم معلوم نیست چجوری جان گرفته؟
    منشا پیدایش اولین انسان؟؟؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

توضیح پست 145# رو بخونید و توضیحات مرتبط با تکامل (2-3 صفحه اخیر) متوجه ارتباط اولین جاندار و منشاء پیدایش انسان می شین ..

12. 4 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام به دوستان گرامی
    الان که تاپیک خلوته یه درخواست داشتم :
    من قبلا یه مستند دیده بودم که از زمان big bang تا امروز رو توی یه 90 دقیقه بیان میکرد و معرفیش هم کرده بودم . حالا میخوام بدونم آیا کتابی در این خصوص و با این ویژگی هست ؟
    خودم یه موقعی توی وب رفتم دنبال تایم لاین از تشکیل دنیا تا پیدایش حیات تا انسان های نخستین تا به امروز (که خب توی منابع انگلیسی چیزای عالی در این زمینه پیدا کردم ولی توی فارسی NO ). ولی الان یه کتاب خوب به زبان فارسی در این زمینه میخوام که 1 - سطح توضیحاتش متوسط به بالا و یه کم تخصصی باشه
    2 - حجمش هم زیاد باشه یعنی تا اونجا که میشه توضیح مفصل داده باشه 3 آخرین و مهمترینش این که نویسنده اش به خاطر فروش ، کتاب بیرون نداده باشه . خودش هم چیزی بارش بوده باشه
    من خودم رشته تحصیلی و دانشگاهیم حقوق بوده و هیچ کتابی رو تابه حال در این زمینه نخوندم (گفتم که بدونید حتی کتاب هایی مثل فیزیک یا غیره رو هم تا حالا مطالعه نکردم .
    پیشاپیش ممنون

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    طبیعت سبز

پيش فرض

اینجور که معلومه انسان از نسل میمونه
    ولی من نمیدونم چرا میمون هنوزم میمونه؟
    Last edited by M A S 0 U D; 01-05-2013 at 21:57.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Legacy's's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

اینجور که معلومه انسان از نسل میمونه
    ولی من نمیدونم چرا میمون هنوزم میمونه؟
    درست نیست
    از اونجا که همه ی آموزشهای مدارس و حتی آموزش عالی در ایران صدها ساله همچنان به شیوه ی منسوخ منبری انجام میشه(یک نفر منبر رفته و بقیه از راه گوش آموزش تئوری ببینند و قبول کنند) مبحث تکامل هم مشابه سایر موضوعات علمی به شیوه ی درست آموزش داده نمیشه و باعث شده ذهن ها پر از ابهام، تناقض و برداشت های اشتباه بشه..

مدارات مجتمع(ICها) از شن و ماسه(Si,Ge) ساخته شدند و انواع و اقسام متفاوت نان ها و کیک ها و... یک زمانی آرد بودند و آرد هم زمانی گندم. بله این مثالها برای شما بدیهیه ولی برای کسی که به چشم ندیده غیر قابل باوره
    حکایت انشقاق تدریجی انواع و اقسام نخستیان(Primates) از هم به همین منواله. هم هزاران نوکلئوتید روی DNA شما مؤید این فرایند تدریجی هست و هم در بیرون، لایه ی سنگهای رسوبی پر از شواهد میدانی. این روند ادامه دار هست و انسان امروزی هم با انسان 2 میلیون سال دیگه بسیار متفاوت خواهد بود
    پیشنهاد میکنم برای درک عینی تر، 4 قسمت Walking with Cavemen رو دانلود و تماشا کنید
    Last edited by Legacy's; 01-05-2013 at 21:48.

16. 6 کاربر از Legacy's بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •