تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 17 از 17

نام تاپيک: کشف دو سیاره شبیه به زمین در فاصله 3 هزار سال نوری

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

تا این مرحله علمی فعلا ناقص ما که داشتن
    خیر. این گونه مسائل هیچ گونه توضیح علمی ندارند و هیچ مدرکی در جهت مثبت براشون پیدا نشده.

الان دنیا تو دست انسانهاست و اشراف بر ان دارد و دائما برای تکامل در تلاشه (کشف کرات و ...)
    نسل موجودات تکامل پیدا کرده تا به امروز و به ما رسیده و انسان هم اینک در این دنیای کشف شده جولان میدهد
    میبینید که تا به امروز خبری از موجودات برتر از انسان نبوده
    پس هرچی که تو کتب سمائی اشاره شده با پیشرفت علم بشر تا به این لحظه به حقانیتشون رسیدیم وشاید آینده و پیشرفت علم حقیقتهای دیگه ای رو آشکارکنه
    بله میبینیم که تا به امروز خبری از این موجودات نبوده ما هم ادعایی نداریم که این موجودات رو رصد کردیم صحبت سر احتمال وجود و ممکن بودن وجود اون ها هست.

یک بار دیگه پست اول من رو مطالعه کنید:

این که ما تبدیل به باهوش ترین موجوداتِ روی زمین شدیم دلیل بر این نمیشه که موجودِ باهوش تر از ما در کل دنیا وجود نداشته باشه. احتمالِ این که حیات روی سیاره ای به وجود بیاد و بعدا گونه ای از جاندارن، هوشمند بشن کاملا وجود داره(مثال: زمین و انسان) و ممکنه در هر سیاره ای که شرایطشو داشته باشه، تکرار بشه.

2. 10 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    طبیعت سبز

پيش فرض

خیر. این گونه مسائل هیچ گونه توضیح علمی ندارند و هیچ مدرکی در جهت مثبت براشون پیدا نشده.
    منظورم اینه که تابدین لحظه و با این علم ناقص کنونی انسان اشرف مخلوقاته پس تاکنون کاملا مطابق با علم بشر بوده و حتی قرآن هزار و اندی سال پیش هم (با علم ناقص اون موقع ) هم به این موضوع اشاره کرده و ممکنه در اینده و با مکشوفات بیشتر و موجودات جدیدتر این مدعا همچنان صادق باشه ولی تاکنون که صادق بوده
    دایناسورها با اون عظمتشون به خاطر انسان نابود شدن و حتی اجنه و فرشتگان هم مقهور عظمت انسان شدند
    اگه موجودات باهوشتر و کاملتر از انسانها تو کرات دیگه هستن چرا برای کشف جهان ما تلاش نکردند چرا ما چیزی تا حالا ندیدیم چرا همیشه انسان داره جستجو میکنه؟
    مخلص کلام : ممکنه موجوداتی در هفت اسمان باشن ولی به پای شرافت انسان نرسند(البته نه هر انسانی)و حتی مقهور انسان هم بشن
    بزارین ببینیم دانشمندان در سالهای اتی چکار میکنن ببینیم عمر ما کفاف میکنه یا چند هزار سال نوری طول میکشه
    Last edited by M A S 0 U D; 19-04-2013 at 19:32.

4. این کاربر از M A S 0 U D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گرامی،

مباحث علمی در دنیا مستقل از باورهای مذهبی مختلف و کتاب های آسمانی مختلف بررسی می شن، هر ادعایی بر اساس استاندارد های علمی توضیح داده میشه و ازش هم فقط بر اساس همون استاندارد ها نتیجه گیری میشه. وظیفه علم اثبات یا رد ادعاهای کتاب های آسمانی مختلف نیست، این وظیفه تک تک افراده که واقعیت ها و یافته های علمی رو ببینند و بعدا هر طوری که دلشون می خواد تعبیر کنند یا متصل کنند به کتاب های آسمانی خودشون. نوشته های اون کتاب ها با یافته های علمی، در مجامع علمی و در محیط هایی که بحث علمی میشه (مثل این انجمن) ارتباطی نداشته و نخواهد داشت.

تنها مرجع معتبر در این انجمن و در مباحث علمی، اجتماع باورهای علمی جهان و شیوه های استاندارد مطالعات و بررسی های علمی است و باور فعلی جامعه علمی دنیا این نیست که انسان ها اشرف مخلوقات هستند (نه قسمت اشرف و نه قسمت مخلوق)، این نیست که همه کهکشان ها و ... برای انسان ها آفریده شده اند و خیلی باورهای این گونه. یافته های علمی تا به امروز چنین فرضیاتی رو پشتیبانی نمی کنه.

دقیقا همینطور که عرفان گفت:

این که ما تبدیل به باهوش ترین موجوداتِ روی زمین شدیم دلیل بر این نمیشه که موجودِ باهوش تر از ما در کل دنیا وجود نداشته باشه. احتمالِ این که حیات روی سیاره ای به وجود بیاد و بعدا گونه ای از جاندارن، هوشمند بشن کاملا وجود داره(مثال: زمین و انسان) و ممکنه در هر سیاره ای که شرایطشو داشته باشه، تکرار بشه.
    و من این رو اضافه کنم که جدا از اینکه خیلی راحت چنین چیزی می تونه به وجود بیاد، چنین چیزی می تونسته قبلا هم به وجود اومده باشه. نسبت به بزرگی کیهان اگه در نظر بگیریم (اعداد پیش بینی شده حدود 170 میلیارد کهکشان هست و چیزی نزدیک به 100 کوانتیلیون (100 ضربدر 10 به توان 18) سیاره)، زندگی و هوش می تونسته در این ها میلیون ها میلیارد بار پدید بیاد و بطور همزمان وجود داشته باشه و اینقدر فاصله بین اونها باشه که هیچ کدوم هیچ وقت از وجود همدیگه مطلع نشن.

اگه موجودات باهوشتر و کاملتر از انسانها تو کرات دیگه هستن چرا برای کشف جهان ما تلاش نکردند چرا ما چیزی تا حالا ندیدیم چرا همیشه انسان داره جستجو میکنه؟
    جهان به اندازه ای بزرگ هست که ما صرفا به خاطر اینکه اثری از وجود سایر موجودات زنده پیدا نکردیم، نتونیم لزوما نتیجه ای درباره عدم وجودشون بگیریم یا درباره میزان هوششون قضاوت کنیم. من و شما نمی دونیم تلاشی کردند یا خیر، نتیجه گرفتند یا خیر، و ما هم مرکز جهان نیستیم که اونها لزوما برای پیدا کردن ما تلاش کنند همونطور که ما هم همه ریسورس ها و انرژیمون رو برای پیدا کردن یکی از میلیون ها و میلیارد ها تمدن ممکن در کیهان مصرف نمی کنیم.

6. 12 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    طبیعت سبز

پيش فرض

گیرم صدهزار سال نوری دیگه جهان دیگه ای کشف نشد
    من تاکی باید منتظر بمونم تا علم کشف جدیدی انجام بده ومن بیام تو ای تاپیک پست بزنم ،چجوری به این علم اعتماد بکنم در حالیکه زیاد زنده نیستم؟(عمر کوتاه آدمی)
    تکلیف من چیه؟من بعداز مردنم چه بلایی سرم میاد؟علم بعد از مردن چه نظری قطعی داده تا خیالم راحت باشه؟من انسان بهترین مخلوق خدا هستم یا نه؟بهشت و جهنمی هست یانه؟
    اینها سوالات اساسی هستند که همه ما باهاش درگیریم و با حذف سخن مشکلی حل نمیشه و از عهده علم بشر خارجهههههههههههههههه و من دنبال منابع دیگه ای میرم
    ختم کلام
    Last edited by M A S 0 U D; 19-04-2013 at 20:54.

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

در مورد اعتماد به علم
    کسانی که اعتماد به علم ندارن مطلقآ نباید عملهای جراحی و مصرف دارو انجام بدهند
    اگر انجام میدهید یا مطمعن هستید که علم راهگشا هست یا دچار تناقض هستید

در مورد کیفیت بعد از مرگ هم که موضع علم کاملآ مشخصه...علم در این مورد ندانم گرا هست.......ندانم گرایی هم در علم یعنی تعلیق آن تا اطلاع ثانوی

دلیل حذف پرداختن به موضوعات غیر علمی در گفتگوی علمی است

و در مورد اشرف مخلوقات
    با فرض پذیرفتن این مورد
    آیا سیاره کوچکی که در 12 میلیارد سال نوری فاصله از ما انسانها قرار دارد بر زندگی ما انسانها تاثیر گذار است و برای ما آفریده شده است؟
    مسلمآ نه

چون ما اشرف مخلوقات هستیم و همه چیز برای ما آفریده شده است باید محیط کوچکتری خلق میشد تا مورد استفاده و برای ما باشد

پس آیا در خلقت اسراف شده است؟

9. 9 کاربر از shabe.saket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    طبیعت سبز

پيش فرض

در مورد اعتماد به علم
    کسانی که اعتماد به علم ندارن مطلقآ نباید عملهای جراحی و مصرف دارو انجام بدهند
    اگر انجام میدهید یا مطمعن هستید که علم راهگشا هست یا دچار تناقض هستید
    علم بشر ناقصه هچنان که کامل هم نیست یعنی نسبت به بعضی از امور نقص داره و این کاملا مشخصه
    قطعا علم بشر نسبت به هزاران سال قبل کاملترشده همچنان که نسبت به هزاران سال بعد نقص خواهد داشت
    موضوع اموری است که نتونسته هنوز جواب قطعی بهش بده پس کامل نیست و قابل اتکا چون مسائل مهمتری هم هست

و در مورد اشرف مخلوقات
    با فرض پذیرفتن این مورد
    آیا سیاره کوچکی که در 12 میلیارد سال نوری فاصله از ما انسانها قرار دارد بر زندگی ما انسانها تاثیر گذار است و برای ما آفریده شده است؟
    مسلمآ نه

چون ما اشرف مخلوقات هستیم و همه چیز برای ما آفریده شده است باید محیط کوچکتری خلق میشد تا مورد استفاده و برای ما باشد

پس آیا در خلقت اسراف شده است؟
    همین دیگه کسی چه میدونه حکمت خلق اونا چی بوده با توجه به اینکه هیچ کار خدا بی حکمت نیست شاید با گذر زمان و کشفیات جدید اونا هم در گیر ما شدن
    اون دیگه کار نسلهای بعد و بعدتر و علوم کاملتر اوناست
    تو دوره ما با این چندرغاز عمر کوتاه بهتره بشینیم سر جامون و دنبال منابعی باشیم که حرفشون تا الان که درست بوده
    هیچ کار خدا بی حکمت نیست و حتما حکمتی در پس امور نهفته است
    همین و بس
    اگه میتونی ثابت کن
    کارمن که نیست
    Last edited by M A S 0 U D; 19-04-2013 at 21:21.

11. این کاربر از M A S 0 U D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

گیرم صدهزار سال نوری دیگه جهان دیگه ای کشف نشد
    من تاکی باید منتظر بمونم تا علم کشف جدیدی انجام بده ومن بیام تو ای تاپیک پست بزنم ،چجوری به این علم اعتماد بکنم در حالیکه زیاد زنده نیستم؟(عمر کوتاه آدمی)
    تکلیف من چیه؟من بعداز مردنم چه بلایی سرم میاد؟علم بعد از مردن چه نظری قطعی داده تا خیالم راحت باشه؟من انسان بهترین مخلوق خدا هستم یا نه؟بهشت و جهنمی هست یانه؟
    اینها سوالات اساسی هستند که همه ما باهاش درگیریم و با حذف سخن مشکلی حل نمیشه و از عهده علم بشر خارجهههههههههههههههه و من دنبال منابع دیگه ای میرم
    ختم کلام
    علم همیشه موضعش اینه که در هر زمان بر اساس بهترین دانشی که در اختیار داره سعی در بیان و توضیح محیط اطرافش داره. زمانی علم اونقدر کافی نبود که علت زلزله و رعد و برق و باران و خورشید گرفتگی رو توضیح بده، توضیح های دیگه ای در اون باره داده می شد، الان علم می تونه. قطعا در آینده هم علم چیزهایی رو می تونه توضیح بده که امروز نمی تونه.

علم امروز ادعایی نداره درباره چیزهایی که شما گفتید پاسخی داشته باشه، چون به خاطر همون استاندارد های بسیار بالایی که از مطالب و یافته های علمی انتظار میره، هر نوع ادعایی در این باره (از جمله ادعاهایی که از کتاب های قدیمی ریشه می گیرند) فعلا اون استاندارد ها رو ندارند تا در مجامع علمی پذیرفته بشن. کسی ادعا نمی کنه اشتباه هستند، ولی اون اثبات و شواهد علمی لازم برای قبول کردن صحتشون هم وجود نداره.

در اینجا شمایید و هر چیزی که دوست دارید بهش مراجعه کنید برای رسیدن به اون پاسخ ها، و علم هم نظری درباره هر نوع باوری که شما دوست دارید داشته باشید نداره.

علم بشر ناقصه هچنان که کامل هم نیست یعنی نسبت به بعضی از امور نقص داره و این کاملا مشخصه
    قطعا علم بشر نسبت به هزاران سال قبل کاملترشده همچنان که نسبت به هزاران سال بعد نقص خواهد داشت
    موضوع اموری است که نتونسته هنوز جواب قطعی بهش بده پس کامل نیست و قابل اتکا چون مسائل مهمتری هم هست
    علم همیشه سعی می کنه بر اساس بهترین دانشی که در هر زمان در اختیار داره به نتایج برسه. این دانش در بعضی زمان ها برای بعضی سوالات کافی نیست، شاید هیچ وقت برای بعضی سوالات کافی نباشه، این اختیار شماست که برای اون مباحث سراغ منبع دیگه ای برید، ولی جامعه علمی همیشه اون استاندارد های علمی خودش رو حفظ می کنه و خودش رو با سایر باورهایی که بقیه ممکنه داشته باشند قاطی نمی کنه.

همین دیگه کسی چه میدونه حکمت خلق اونا چی بوده با توجه به اینکه هیچ کار خدا بی حکمت نیست شاید با گذر زمان و کشفیات جدید اونا هم در گیر ما شدن
    اون دیگه کار نسلهای بعد و بعدتر و علوم کاملتر اوناست
    تو دوره ما با این چندرغاز عمر کوتاه بهتره بشینیم سر جامون و دنبال منابعی باشیم که حرفشون تا الان که درست بوده
    هیچ کار خدا بی حکمت نیست و حتما حکمتی در پس امور نهفته است
    همین و بس
    اگه میتونی ثابت کن
    کارمن که نیست
    اینها سوال هایی است که شما بطور فلسفی با خودتون می تونید تفکر کنید و به هر نتیجه ای دوست داشتید برسید. جامعه علمی هیچ وقت چنین سوال هایی رو نمی پرسه چون برای پرسیدن این سوال ها نیاز به قبول کردن پیش فرض هایی است که پایه و اساس علمی ندارند.

خلاصه اینکه علم مستقل از اون باورها و برای خودش سعی در یافتن پاسخ ها داره، این رو با باورهای مذهبی نباید مخلوط کرد، همین.

13. 15 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •