تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 8 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 75

نام تاپيک: باز هم که گاف دادیم...هوش سرشار ایرانیها.....

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

بنظر من این امار الان میتونه درست باشه
    اما من میگم ایرانی ها باهوش ترین بودند اما الان نیستند
    چطور با این اوضاع زندگی ایرانیا میتونن از فکرشون اسفاده کنن الان ایرانیا باهوش نیستن چون دارن به زور غذا میخورن باهوش نیستن چون بیشترین استرس و اعصاب خوردیو دارن
    وگرنه شما برین از هرجای دنیا یک نفر بیارین جدا از بحث ژنتیک و این چیزا توی شرایط یکسان قرارشون بدین تا بزرگ شن
    مطمئنا اون موقع ایرانیه اگه باهوش ترین نباشه لااقل رتبه ای بهتر از الان بدست میاره
    اما اینو قبول دارم که ما الان به هیچ وجه جز باهوش ها نیستیم

2. 2 کاربر از Hatek بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

این مطلبو چند وقت پیش اگه اشتباه نکنم سایت عصر ایران هم گذاشته بود ، درسته ایرانی ها فقط فکر میکنن که باهوشن ! ولی مطمئنن اگه آمارگیری جوگیر ترین مردم بود ایران اول بود !

4. 11 کاربر از MOHAMMAD2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

ایرادی که باید به برداشت شما از این گونه تحقیقات وارد کرد مربوط به این موضوعه که این مقایسه هرگز به نژاد مربوط نیست و مربوط به محدوده یک کشور هستش.

نژاد به بزرگ‌ترین [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفته می‌شود. نژادهای انسان به عنوان گروه‌های جمعیتی بزرگی تعریف می‌شوند که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آن‌ها از یکدیگر متفاوت است.

در سده نوزدهم، نژادهای جهان را بر اساس ویژگی‌های ظاهری به چهار دسته بزرگ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بخش می‌کردند و برخی نژاد سرخ‌پوست را جزئی از نژاد زردپوست به شمار می‌آوردند. برخی از مردم شناسان [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را نیز به عنوان چهارمین گروه (و با احتساب سرخ‌پوستان پنجمین گروه) ذکر کرده بودند.

کشور در تقسیمات جهانی، محدوده‌ای از کره
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است که در آن یک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] زندگی می‌کنند و نام آن نیز در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به ثبت رسیده است. کشورها به وسیله مرزهای بین‌المللی از یکدیگر تفکیک می‌گردند و غالباً دارای یک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مرکزی هستند. کشورها در تقسیم بندی‌های کوچک تر به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا ایالت، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تقسیم می‌شوند. برخی کشورها در استان‌ها یا ایالتهایشان دارای حکومت یا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مستقل هستند که اصطلاحاً به آنها حکومت خودمختار، ایالت خودگردان یا فرمانداری ایالتی گفته می‌شود.

در مورد تاپیکی که ازش با افتخار صحبت کردید(باور احمقانه ای که از خودمان داریم---باهوش بودن ایرانی ها)
    نمونه بارز توهین به مردم ایران بود که همه رو احمق خطاب کردید!
    اگه میشه لطف کنید و دیگه از این گونه موضوعات جنجالی و توهین آمیز در یه انجمن عمومی و پر بازدید مثل اینجا قرار ندید.
    با تشکر!
    درست میفرمایید شما
    نژاد شاید مناسب نباشه ، شما ملت در نظر بگیر

ما گفتیم ایرانی جماعت گیج هست از دم؟
    عنوان گویاست:
    باور احمقانه مبنی بر هوش برتر بودن ایرانیها
    کسی که خودش و هوش برتر میدونه و برترین هوش میدونه و تحقیقات برخلافش میشه (که همون تحقیقاتم قبول نداره) خب یه باور احمقانه داره از خودش
    خود گویی و خود خندی، عجب مرد هنرمندی
    ایرانی خودش و برترین هوش میدونه توی تستها میشه 84 یعنی متوسط
    این معنی و میده که این قومیت اشتباه میکنه در این زمینه

6. 3 کاربر از shabe.saket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

این هنگ کنگ که کشور نیست؟اولین گزینه ای که زده؟درست میگم
    هنگ کنگ (به چینی: 香港) شهری است جزیره‌ای در چین که تا سال ۱۹۹۷ مستعمره بریتانیا بود.
    تاریخچه
    هنگ کنگ از سال ۱۸۴۲ تا ۱۹۹۷ جزو مستعمرات امپراتوری بریتانیا بود.
    در سال ۱۹۹۷ و پس از پایان یافتن پیمان پیشین به جمهوری خلق چین پیوست.
    بر پایه توافق بین بریتانیا و چین، قرار است هنگ کنگ تا سال ۲۰۴۷ از درجه بالایی از خودمختاری برخوردار باشد.

آخر فروم باز logos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

1: اثر معروف و معتبر ؟؟؟ این اعتبار رو از کجا بهش دادید ؟؟؟؟ تیراژ بالا ؟ رفرنس بودن در دانشگاه ها ؟ مطرح بودن محقق ؟
    2: جالبی اینه که اصل کتاب داره در مورد رابطه ای کیو(به تعریف خودش) و ثروت و اقتصاد و اینا بحث میکنه و کلا تحقیق اصلیش روی ضریب هوشی نیست به طوری که ضریب هوشی خیلی از کشورها رو بر اساس میانگین ضریب هوشی کشورهای اطرافش در نظر گرفته
    3: وقتی شما همچین بحثی رو مطرح می کنید باید ببینید جانعه اماری چی هست ایا به درستی انتخاب شده ! نمونه خیلی واضح می گم : میشه در مورد رضایت افراد از وضع اقتصادی حال حاظر کشور رو در نظر گرفت ... با انتخاب جامعه اماری نادرست همه جواب های ممکن توش هست و مقالات مختلفی در همین مورد در مجلات و سایت های معتبر داخلی و خارجی عنوان میشه !!!
    4: بحث اینکه ایران باهوش ترین هست یا خنگ ترین رو من نمی خوام مطرح کنم اما اینکه جوی ایجاد شده که سریع تا یک موضوع نه چندان معتبر رو میبینید علم میکنید و می خواید بگید ایران فلانه (چه خوب چه بد) این خیلی بد و دردناک هست
    5: اینکه ایرانی ها الان جزو باهوش ها نیستن محتمل هست اما اگه میخواید حرف مستدل بزنید و اعلام عموم کنید باید مدرک معتبر بیارید و گرنه در دنیای امروز هزاران کتاب و هزاران عنوان مقاله وجود داره که اعتبار نداره (الان مقاله با 50 یورو تو مجلات نیمه معتبر به چاپ میرسه که اصلا به درستی و غلطیش هم کسی کاری نداره)

9. 2 کاربر از logos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

پستهای نامرتبط پاک شدند. لطفن آرامش خودتون رو حفظ کنید. آقا اصلا آمار اشتباه !
    ولی توی کشورهای غربی هم اینطوری باهم دیگه بحث میکنن ؟ یا مودبانه ؟

11. 4 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

سلام
    ممنون از این بابت تایپیک
    به نظر من لازمه پیشرفت کردن اول از همه اینه که ما به صورت واقع بینانه خودمون و تواناییهای خودمون رو بشناسیم
    اول یه سوال دارم ایا محیط زندگی و نحوه اموزش بر میزان IQ تاثیر گزار هست؟
    و اینکه از بین دوستان کسی کتاب رو خونده ؟ جامعه اماری کشورهای مختلف یکسان بوده ؟

13. این کاربر از J@viD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز logos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    ممنون از این بابت تایپیک
    به نظر من لازمه پیشرفت کردن اول از همه اینه که ما به صورت واقع بینانه خودمون و تواناییهای خودمون رو بشناسیم
    و اینکه از بین دوستان کسی کتاب رو خونده ؟ جامعه اماری کشورهای مختلف یکسان بوده ؟
    در مورد سوال اول اگه به چند پست بالاتر نگاه کنید میبینید اصلا موضوع کتاب در همین مورد هست و بررسی همین مورد هست ! که البته درست یا غلط بودنش اصلا معلوم نیست از نظر من (چون از نظر من اصلا معتبر نیست این کتاب)
    2: بعید میدونم کسی خونده باشه من مقدمه رو خوندم و البته باز هم اگه پست منو می خوندید میدید که تو خیلی از کشورها حتی امار دقیق نداشتن و از میانگین کشورهای همسایه در مورد اون کشور ها استفاده کردن

اینجا یه سوال برا من پیش اومد : شما تو این تاپیک فقط پست اول رو خوندید ؟؟
    Last edited by logos; 04-01-2013 at 12:21.

15. این کاربر از logos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

هم ژنتیکیه هم محیطی (محیط دوران کودکی)
    درباره بحث ژنتیکی، دقت کنید خزانه ژنی یک جمعیت بسته به شرایط محیط تغییر میکنه (انتخاب طبیعی). یک مثال، ضریب هوشی اشکنازی ها خیلی بالاست (سه درصد جمعیت آمریکا رو تشکیل میدن ولی 27 درصد جایزه های نوبل رو از بین آمریکاییها همین ها درو کردن) علت بالا بودن هوششون هم دلیل جالبی داره، که برمیگرده به شرایط زندگیشون در قرون وسطی در اروپا و تغییری که این شرایط اجتماعی روی خزانه ژنی این جمعیت تحمیل کرد، این مقاله رو بخونید:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

17. 3 کاربر از danial_848 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال moh72's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    اردبیل

پيش فرض

چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است!!
    ملتی که سالی یک ساعت مطالعه نداره (مثل خودم)چطوری هوشش میخواد زیاد بشه
    لطفا از امارها و ... ایراد نگیرید هوش یه چیزیه که به تغذیه ، مطالعه، و کلی چیز بستگی داره که تو ایران رعایت نمیشن و یک دلیل دیگه که میشه به این موضوع پی برد پیشرفت و جایگاه ایران تو دنیاست الان واقعا کجا هستیم با این همه منابع سرشار و سرمایه های طبیعی؟
    (خواهشا یکی نیاد بگه من روزی 4 ساعت مطالعه میکنم منظور من کل جامعه هست که همه هم به این موضوع واقفن)

پ.ن:البته فرهنگ های مختلف جامعه تاثیر بیشتری از IQ مردم اون جامعه رو پیشرفتشون داره
    Last edited by moh72; 05-01-2013 at 14:17.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •