تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 9 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 88

نام تاپيک: »» کنکور سراسری ؟ یا دانشگاه آزاد ؟

آخر فروم باز shabeashegha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

ببین اگه بخوای برنامه سال قبلتو عینا اجرا کنی بدون شک امسال برو دانشگاه آزاد و پشت کنکور نمون ولی اگه مطمئنی اراده داری که برنامه خوبی بریزی ساعت درست رو 4ساعت بیشتر از سال قبل کنی/ تستای بیشتری بزنی/ دقیقتر بخونی/ و برای رتبه خوب تلاش کنی فکر دانشگاه آزاد رو نکن.
    برای هر دو مورد هم تا دلت بخواد نمونه هست که یکی مونده واسه سال بعد و پشیمون شده یکیم مونده و راضیه . بستگی به خودت داره

2. این کاربر از shabeashegha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال bax_021's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    KaRaJ

پيش فرض

پدر من آزاد درس خوند
    اون موقع وضع خوبی نداشته و کار هم می کرده
    ولی درسش رو ول نکرده
    الان از موفق ترین آدما تو رشته ی خودشه هم از لحاظ مالی هم از لحاظ اعتبار و احترام
    به منم گفته اگر سراسری نشد برم آزاد
    اگر مشکل مالی ندارید برید
    1 سال هم وقت زیادیه
    هدرش ندید

4. این کاربر از bax_021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

مهم نیست تو چه دانشگاهی و چی مخونی..مهم اینکه به اون چیزی میخونی ایمان داشته باشی..از سر نا علاجی نرفته باشی تو اون رشته...تا این 4 سال برات بشه جهنم..

طبیعیتا کسانی که برای کنکور می خونند از اول مهر هدفشون دانشگاه سراسری هست..یعنی هیچ کسی را نمی توانید پیدا کنید که از اول سال بگه من میخوام برم داشگاه ازاد ..ولی خوبی اخر سال بیشتر باید برن..چون ظرفیت داشگاه ازاد از سراسری بشتر است..

اینا که مقدمه بود میرسم به سوال شما..بنظر من اگر شما خانواده متوسط از نظر مالی دارین برو ازاد..ولی خوب در این صورت باید قید چیزا های مثل ماشین ..لپ ناپ..و... رو بزنید چون میدونید که دانشگاه ازاد شهر خودتون حدود 10 میلیون شهر های دیگه حدود 15 میلیون براتون خرج می تراشه..تازه اگه شهریه ها رو بدون افزایش در نظر بگریم..

اگه نباشه جاش خالی می مونه mahyar_bt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

100 % همین سال اول هرجا شد برید به هزاران دلیل!!

7. این کاربر از mahyar_bt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز behnam_roli's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

اگه رشته خوبی تو آزاد زدید حتما برید

من پارسال برق تهران-جنوب قبول شدم نرفتم فکر میکردم سال دوم حلوا پخش میکنن...

9. این کاربر از behnam_roli بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

من نظر خودم میگم.
    من شخصا دبیرستان های دولتی رفتم غیرانتفاعی هم رفتم سخت و آسونش هم رفتم.
    دیگه بلاخره آدم جا نگرفته ای بودیم و هر روز یک جا میرفتیم ثبت نام.
    به نظر من خود فرد هست و بس.
    من دبیسرتان غیرانتفاعی می رفتم سخت سخت میگرفتن . باز هم نمی خوندم.
    غیرانتفاعی اسون هم رفتم باز هم نمی خواندم.
    تو همون غیرانتفاعی اسونه که امتحان ها نهایی بود همه می افتند ولی من نیت کردم و خوندم و نسبت به بقیه خیلی راحت تر قبول شدم و اومدم بالا.

حالا منظورم از این داستان چه بود؟
    (این بود که خود فرد هستش و موقعیت خانوادگی و مالی و چند تا فاکتور دیگه که موقعیت هر فرد و تغیر میده.)
    این هست که اگر سراسری قبول شی خوب پولت رو جیب خودت هست و عشق میکنی با پولت.
    و گرنه در مواردی دیگه یکی هست.
    ولی خوب باز سراسری قدمت بیشتری داره و بلاخره بعضی از مشکلاتش رفع شده
    حالا یکی ازاد شهر خودشون میاره و سراسری رو اون ور ایران. این دیگه تصمیم به خودت هست و اراده و روحیه ات.
    به نظر من فاکتور های بسیار بسیار مهمی پیش روی آدم هست.
    همش برمیگرده به همت و روحیه.
    من خودم یک بار اشتباه کردم و امیدوارم امسال قبول شم و بتونم جبرانش کنم.(پارسال ازاد رفتم اما دوباره کنکور ازاد دادم بنا به دلایلی)

دیگه شرمنده حرف مفت زیاد زدم

11. این کاربر از Life24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    آذربایجان جنوبی

پيش فرض

بنظر من دانشگاه آزاد با سراسری و سراسری با آزاد هیچ فرقی نداره اما تو مملکت ما عرفه که وقتی پول زیاد واسه چیزی بخرجی ثمره نداره، نمونش فرق بین مدارس غیرانتفاعی با دولتی (البته نه هر غیر انتفاعی!)؛ شما دوستان بشینید و مقایسه کنید اما اصلا هم مقایسه لازم نیست چون عین آینه صافه که شرایط بد محیط مدارس دولتی و کمبود امکانات و هزارتا دلیل دیگه با غیر انتفاعی چقدر فرق داره اما باز همه فکر میکنن تو غیرانتفاعی نمره میدن، همه فکر میکنن بچه با شرایط ضعف درسی به مدرسه غیر انتفاعی میرن!!!
    البته نمیشه مدارس (چه دولتی و چه غیر انتفاعی) رو با دانشگاه (چه سراسری و چه آزاد) مقایسه کرد، بهرحال همه فکر میکنن دانشگاه آزاد اصلا جای درس خونها نیست و پول و میدی و قبول میشی اما درحالی که تو همین دانشگاه آزاد از دانشگاه سراسری بیشتر سخت میگیرن و این نیز به نفع همه هست (هم دانشجو، هم آینده همه!) چون واحد پاس نمیکنی انا هم از خدا خواسته که بری دوباره پول بخرجی و همون درس رو دوباره بپاسی! ؛ اما دانشگاه سراسری واس خاطر اینکه پول نمیخرجی و درصورت نتونستن پاس کردن واحد حداقل یه کمک های برای پاس کردن واحد میکنن! چرا چون رو درستشون هزینه میزاری!
    البته درس خوندن به همت مضاعف و تلاش مضاعف هم بستگی داره

اگه نباشه جاش خالی می مونه landscape's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

همونطوری که اکثر دوستان اشاره کردن، واقعا(تاکید میکنم واقعا) بسته به واحد دانشگاه آزادی داره که قبول میشید...ببینید اکثر اساتید دانشگاههای آزاد معتبر، اساتید سراسری هستن و چون پول بیشتری میگیرن یه جورایی آزاد رو ترجیح هم میدن... مثلا امکاناتی که بعضی از آزمایشگاههای علوم و تحقیقات داره رو سراسری ها هم ندارن. و تعداد مقاله های isi این دانشگاه هم عدد به نسبت بالایی در مقایسه با سراسری های شهرستان داره... مساله اصلی آزاد هزینشه....واحد تهران جنوب، تهران مرکز، علوم و تحقیقات، قزوین و... دانشگاههای خوبی هستن و دانشجوهای خوبی هم دارن..ولی خوب یه سری واحداش اصلا و ابدا در حد و اندازه های دانشجو پذیرفتن نیستن....بعد دوست من وقتی جایگاه اولین دانشگاه سراسری ایران در جهان به نسبت اونچه که در موردش فکر میشه( در حد برترین ها در جهان)، بسیار افتضاح هست، دیگه خودت ببین که این تعصبات مقدار زیادیش منصفانه نیست...
    Last edited by landscape; 17-07-2010 at 17:27.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    گیلان _ رشت

پيش فرض

بحث داره کشیده میشه به مقایسه ی آزاد و سراسری ... !
    من یک سال پشت کنکور موندم ، قبل از اینکه این کار رو هم بکنم با چند نفر مشورت کردم ، توی همین سایت هم یک تاپیکی ایجاد کردم و با دوستان بحثی در این مورد انجام شد که با تمام این تفاصیر تصمیم گرفتم بمونم یک سال ، البته یک نکته ی مهم رو هم بگم که سال اول من کنکور آزاد ثبت نام نکرده بودم و فقط سراسری دادم و رتبه ام هم شد حدود 10 هزار منطقه ی دو
    دو تا عامل مهم باعث شد بمونم ، اولین عامل این بود که با رتبه ای که آورده بودم نمی تونستم رشته هایی که علاقه داشتم ( برق و مکانیک ) رو توی یه دانشگاه خوب و روزانه قبول بشم ، کلا من سه تا شهر رو می خواستم اگه قبول شدم برم (( تهران ، اصفهان و شیراز )) به علاوه ی دانشگاه شهر خودمون ( دانشگاه گیلان ) که حداقل توی رشته ی مکانیک سطحش خیلی بالاست ...
    دومین عاملی که باعث شد بمونم این بود که می دونستم کنکور رو به خاطر چند مشکل حاشیه ای خراب کردم ، مشکلاتی که هنوز هم که یادم میاد اعصابم رو به هم میریزه ، غلطهایی که داشتم ، اشتباهات کوچیک محاسباتی ، دست کم گرفتن درسهای عمومی و ...
    عوامل دیگه ای هم بود ، مثل دوستان !! ، مثلا یک عاملی که تاثیر داشت این بود که چند تا از دوستان نزدیکم هم خراب کرده بودن و می خواستن یک سال بمونن ، این تصمیم اونا روی من هم تاثیر گذاشت ...
    کسایی رو هم می شناختم که کنکور رو نسبتا خوب داده بودن ولی مونده بودن ، مثلا با یک نفر توی کتابخونه آشنا شدم که سال اول کنکورش رتبه ی حدود 3500 آورده بود ولی یک سال مونده بود ، البته سال بعد رتبش شد 1300 و داره مهندسی نفت دانشگاه صنعت نفت ( فکر کنم ! ) می خونه ...
    اما اینها واسه ی شروع موندنه ، یعنی تصمیم می گیری که بمونی یا نه ، ولی مدیریت اون یک سال خیلی مهمه ...

من سال اول کنکور امیدم فقط به کنکور بود ، ولی سال دوم و مخصوصا اواخر سال چیزهای دیگه ای هم برام مهم شد ( مثل ورزش و کامپیوتر و ... ) این موضوع باعث شد تمام تمرکزم رو روی درس نزارم ...
    سال دوم چون درسها و مطالبی که می خونی بعضا خیلی تکراریه کمی خسته کننده میشه برات و دوست داری کمی تنوع ایجاد کنی ، من توی این سال دوم تصمیمات غیر درسی زیادی گرفتم !! ، البته ناراضی هم نیستم ، فقط نمیشه به کنکور یا کلا فقط یک چیز دل خوش کرد !
    یک عاملی که باعث شد میلم به درس خوندن از بین نره این بود که سعی کردم کتابهای جدید بگیرم ، مثلا دیگه زیاد سراغ کتابهای درسی نمی رفتم یا کتابهای تست قدیمی که داشتم ، واقعا بعضیهاشون رو که می دیدم حالم به هم می خورد ، خدا رو شکر به صورت کاملا اتفاقی گام اول گزینه ی دو رو ثبت نام کردم و کلی کتاب و جزوه با سئوالات تالیفی و جدید گیرم اومد ، واقعا عالی بود ، نمی خوام تبلیغ بشه !! ولی اگه اون کتابها نبود واقعا سخت بود با همون کتابهای قبلی تا آخر سال سر کنم ...

در کل ، باید دو مورد رو در نظر بگیری :
    اول اینکه ممکنه نتونی توی سال دوم کل تمرکزت رو روی درس بزاری
    دوم اینکه باید سعی کنی مطالب جدید واسه ی خوندن گیر بیاری وگرنه واقعا خسته می شی ( این مورد خیلی مهمه )

اما در مورد دانشگاه آزاد نمی تونم نظر بدم ، با اینکه قبول دارم دانشگاه های آزادی هم هستن که سطحشون از بعضی دانشگاه های سراسری هم بالاتره ولی من خودم شخصا هیچ سرمایه گذاری ای روی این دانشگاه نکردم ، امسال فقط برای دو چیز ثبت نام کردم ، یکی اینکه همینطوری خودم رو محک بزنم ، و دوم اینکه اگر مشکل خاصی پیش اومد و نتونستم سراسری بدم یا اینکه سراسری رو خیلی بد دادم یک امیدی داشته باشم و مجبور نباشم برم سربازی !!

کلا همه این موارد به خودت بستگی داره ، اگه فکر می کنی می تونی خودت رو علاقه مند به درس نگه داری و امید زیادی داشته باشی به سال بعد ، بمون و یک سال دیگه بخون ولی اگه می خوای دوباره مثل همین یک سال کتابها رو بخونی ( حالا یک دور بیشتر یا کمتر ) شاید ارزشش رو نداشته باشه ، بستگی به رتبه ای که میاری هم داره ، مثلا اگه یکی رتبش شد 50 هزار نباید یک سال بمونه که رتبش بشه 10 هزار یا کمتر !!

ولی اگه رتبت مثلا بین 5 یا 6 تا 15 یا 16 هزار هست می تونی امید داشته باشی که سال بعد بشه حتی زیر 2 یا 3 هزار ، یا خیلی بهتر ، میگم بستگی به خودت داره و اینکه این یک سال رو چطور مدیریت کنی ...
    مثلا من سال اول رتبم شد 10 هزار ولی امسال فکر می کنم رتبم چیزی بین 2 تا 4 هزار میشه ، باز این رو اضافه کنم که من مخصوصا آخرای سال تمرکزم کامل روی درس نبود و پیگیر چیزهای دیگه هم بودم ، اگه تو امیدت فقط به کنکوره با کمی تلاش بیشتر ، مخصوصا توی آخرای سال می تونی به رتبه های 3 رقمی هم امید داشته باشی ، من هم اگر مثلا درصد فیزیکم کمی بالاتر میومد همچین امیدی داشتم ...

باز هم تاکید می کنم که آخرای سال خیلی مهمه ، مخصوصا بعد از عید ، اگه اون موقع از درس خسته نشده باشی و به تلاشت ادامه بدی بردی ، وگرنه ترس ورت می داره که نکنه از پارسال بدتر بدم !!

به هر حال ، باز هم تاکید می کنم که به خودت ربط داره ، خودت خودت رو بهتر می شناسی ، روی آمار ها هم حساب باز نکن ، نمی دونم 60 درصد کسایی که موندن بدتر دادن یا بهتر دادن یا ... ، خودت ، خودت رو می شناسی ، با توجه به خصوصیات خودت یک تصمیم بگیر ، اگه رتبه ی بهتری بیاری زمان زیادی رو از دست ندادی ولی اگه مثل همون سال قبل بشه یک سال زیاده برای تلف کردن !!
    اینم رو هم در نظر بگیر که تقریبا می خوای کیفیت چندین سال از بهترین دوران زندگیت رو تعیین کنی که چطور بگذره ، توی یک دانشگاه خوب و یک رشته ی خوب یا توی یک دانشگاه بد با یک رشته ی اجباری !!

به هر حال ، انشا الله که همین امسال قبول بشی و لازم به موندن نباشه ...

موفق باشی ...

15. 3 کاربر از Mahmood_N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Lady Negar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    زیرِ همان خیال ِسنگینِ بدبو

پيش فرض

سلام
    ببينيد به نظرمن تنها3 ملاك واسه اين تصميم گيري وجود داره:
    1.وضعيت مالي
    2.علاقه به رشته
    3.سطح علمي اون دانشگاه و جو حاكم بر اون(البته اين يكي بستگي به هدفت و نگاهت به زندگي داره)
    يكي امكان داره بخواد زودي مدركشو بگيره بره سر كار خوب واسش فرقي نميكنه زياد كه جو و امكانات و سطح اون دانشگاه چه جور باشه.و البته با اين هدف عاقلانه ترين كار رو ميكنه.يكي امكان داره بخواد از همه چيز يه دانشگاه لذت ببره و مثلا حرص اينو نخوره كه چرا مثلا دانشگاهش يه جاي درست نيست.و به عبارتي دانشگاه رو فقط به چشم يه مدرك دهنده ي محض نگاه نميكنه و ميخواد اونجا خيلي چيزاي ديگه هم ياد بگيره...ميبينيد؟همه چيز بستگي به خود فرد و هدفش داره.
    در پايان بگم كه اين جو كه ميگن آزاد اخه يا سراسري با كلاسه فقط مخصوص دوران دبيرستانه.بالاتر كه ميري ميبيني خيلي بچه گانه هست.
    مثلا درمورد خودم .مني كه فكر ميكردم ازم كم ميشه اگه برم دانشگاه آزاد وقتي رفتم دانشگاه(دولتي)همه اردو هام رو با بچه هاي آزاد ميرفتم.چون واقعا به نظرم بچه هاش شعور بالايي داشتن.
    باتشكر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •