تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 27 از 492 اولاول ... 172324252627282930313777127 ... آخرآخر
نمايش نتايج 261 به 270 از 4911

نام تاپيک: اتاق ریاضیات(طرح سؤالات)

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tehran- mashhad

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط mofidy1
    هنگام نوشتن به زبان tex سطرهای طولانی را با تایپ علامت \\ در وسط دستورات (البته در جای مناسب) به دو سطر یا سه سطر یا ... تبدیل کنید.

موفق باشید.
    سلام
    در پيوندي كه در پست 155 معرفي كرده ايد اين دستور كار نمي كند!
    در پيوندي كه در پست 28 معرفي كرده ايد اين دستور كار مي كند ولي من با ----- شكن به انجا رفتم واگر از انجا استفاده كنم پس از مدتي عكسها را ----- مي كنند.

حـــــرفـه ای mofidy1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

با سلام

علی آقا این دستور مشکلی ندارد و خود بنده قبلا در همان جا این کار را انجام داده ام. منتهی احتیاج به کمی تجربه دارد. بهترین پیشنهاد بنده به شما این است که ابتدا یک فضای شخصی مناسب در گوگل، یاهو یا هر جای دیگر برای خود دست و پا کنید (علی آقا این کار را حتما انجام دهید چون برای کارهای علمی، بعدها به شدت به آن نیاز خواهید داشت)؛ سپس با نرم افزاری که در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آمده فرمولها را بسازید. در این نرم افزار و در قسمت file گزینه save as را کلیک و قسمت gif را در بخش save as type انتخاب کنید و پس از انتخاب دایرکتوری دلخواهتان و نام فایل، save را کلیک کنید. حال یک فرمول در قالب تصویر با حجم بسیار کم خواهید داشت. این تصویر را در فضای شخصی یا هر فضای مناسب دیگر آپلود کنید و آدرس تصویر آپلود شده را در صفحات وب برای استفاده دیگران قرار دهید.

موفق باشید.

داره خودمونی میشه abay's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

با سلام
    من یه سوالی درمورد خط در فضا داشتم وآن اینکه می دانیم زاویه بین دو خط در فضا همان زاویه بین بردارهای هادی خط است ویا به عبارتی داریم زاویه ی بین دو خط زاویه ی حاده ویا قایمه دو خط است ومن می خواستم بدونم که چرا زاویه ی منفرجه بین دوخط زاویه بین دو خط محسوب نمی شود و در واقع وقتی زاویه بین دو خط خواسته می شود منظور همان زاویه ی حاده یا قائمه دو خط است مثلا"در دوخط متقاطع زیر داریم

که با توجه به تعریف که زاویه ی بین دو خط همان زاویه ی بین بردارهای هادی است داریم:

درحالیکه زاویه بین دو بردارمکمل این زاویه محسوب میشود
    لطفا" راهنمایی کنید
    اگر آقای مفیدی برایتان میسر است نمودار دو خط بالا وهمچنین معادله دو خطی که در پایین داده ام را به وسیله نرم افزار میپل رسم کنید البته این معادله ی پایین به دو خط متنافر است اگه با این نرم افزار عمود مشترک این دو خط قابل رسم باشد این راهم لطف کنید

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

با سلام

دستورات مربوط به خط اول را برایتان آپلود کردم. بی زحمت خودتان با تقلید از این دستورات (و قضایای هندسه 2 سوم ریاضی) بقیه را رسم کنید.

موفق باشید.

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض حل مساله هفته سیزدهم

با سلام

در پست 164 آقای منبتی مساله ی زیبایی را مطرح کردند که وقتی به حل آن مشغول شدم زیبایی آن برایم دو چندان شد. متن مساله بسیار ساده و به ظاهر پیش پا افتاده است، اما فکر نمی کنم از روشهای ساده و معمولی قابل حل باشد. اگر دوستان راه حلی برای آن هر چند طولانی پیدا کردند در اینجا مطرح فرمایند. متشکرم.

مساله:

ثابت کنید تابعی با شرایط زیر وجود ندارد:

موفق باشید.

ارسال متن: شنبه 28 مرداد 1385
    با سلام

به برهان خلف عمل می کنیم. فرض کنید چنین تابعی وجود داشته باشد. تعریف کنید:

توجه کنید که

نقاط 1- و 2 را نقاط ثابت تابع g می نامیم. اگر نقطه ای مانند x نقطه ثابت g باشد آنگاه (f(x نیز نقطه ثابت g خواهد بود. لذا با توجه به تعریف g می توان نوشت:

حال g را با خودش ترکیب کنید و به یک چندجمله ای درجه 4 به نام h برسید. این چندجمله ای را با x مساوی قرار دهید و پس از حل معادله به دست آمده، نقاط ثابت h را به دست آورید. مجموعه نقاط ثابت h را F بنامید. لذا:

همانند قبل می توان استدلال کرد که مجموعه زیر با F برابر است:

سومین عنصر F را a و چهارمین عنصر آنرا b بنامید و فرض کنید x ، عنصر a یا b باشد و (f(x را در نظر بگیرید. اگر

که تناقض است. بنابر این

به راحتی می توان دید که a و b نمی توانند نقاط ثابت f باشند لذا

که تناقض اصلی است. (توجه کنید که با توجه به ایده های به کار رفته در حل این مساله می توان مساله را تعمیم داد.)

موفق باشید.

ارسال متن: جمعه 3 شهریور 1385
    Last edited by mofidy1; 25-08-2006 at 13:00.

تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط ali1234
    با سلام وخسته نباشيد خدمت همه عزيزان
    يه سوال داشتم :

با تشكر.

سلام آقاي مفيدي
    ما هنوز چشم انتظاريم.

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

با سلام

علی آقا به روی چشم. در اولین فرصت به این مساله خواهم پرداخت. راستش را بخواهید نمی خواهم در این اتاق متکلم وحده باشم. بیشتر مایلم که دوستان مساله را حل کنند. متاسفانه فرصت بنده هم بسیار محدود است و قبل از اتمام تابستان باید به کارهای زیادی برسم.

موفق باشید.

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض مساله هفته چهاردهم

با سلام

مساله:

کوچکترین عدد طبیعی n را بیابید که اگر آخرین رقم سمت راست آنرا به سمت چپ انتقال دهیم، عدد حاصل «سه دوم» عدد n شود.

موفق باشید.

ارسال متن: شنبه 4 شهریور 1385

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط ali1234
    با سلام وخسته نباشيد خدمت همه عزيزان
    يه سوال داشتم :

با تشكر.
    با سلام
    در مورد این سوال دو سوال داشتم
    1. آیا در مورد مطمئن هستید ؟
    2. منظور از چيست ؟
    (سمت راست تساوي يك بردار است و سمت چپ آن يك عدد)

موفق باشید
    Last edited by eh_mn; 27-08-2006 at 08:18.

داره خودمونی میشه abay's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

با سلام

دستورات مربوط به خط اول را برایتان آپلود کردم. بی زحمت خودتان با تقلید از این دستورات (و قضایای هندسه 2 سوم ریاضی) بقیه را رسم کنید.

موفق باشید.

سلام
    آقای مفیدی از شما تشکر میکنم بخاطر اینکه به سوالات من جواب دادید اما به سوال اصلی بنده که مربو ط به زاویه ها ی دو خط بود جواب ندادید ددر ضمن نموداری که برای معادله ای که من نوشتم وشما رسم کرده اید من دستورش را در میپل نوشتم اما اخطار میده لطفا" را هنمایی کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •