تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 281 از 492 اولاول ... 181231271277278279280281282283284285291331381 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,801 به 2,810 از 4911

نام تاپيک: اتاق ریاضیات(طرح سؤالات)

در آغاز فعالیت m.h user's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض كشف فرمول

با سلام خدمت رياضيدان هاي عزيز

قبل از هر چيز اميدوارم سوالم رو در جاي مناسبي مطرح كرده باشم در هرحال اگه در طرح اون در اين قسمت اشتباه كردم لطفا قبل از حذف كردن تاپيكم راهنماييم كنيد كه كجا مي تونم جوابم رو پيدا كنم

من ميدونم كه براي به دست آوردن مجموع n عدد ميشه از فرمول زير استفاده كرد:

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

آقاي مدير من سوالم رو ناقص ارسال كردم تا ببينم تصويرو لود ميكنه يا نه كه ويرايشش كنم و ادامه بدم اما گويا اول بايد شما بررسي كنيد و در سايت قرار بگيره پس از سوال نصفه نيمه من تعجب نكنيد و اين كه اگه تصوير لود نشده من چطور مي تونم تصويرو قرار بدم چون آدرس url ميخواد در صورتي كه من در desktop ذخيره كردم و آدرس ويندوزي دارم ببخشيد كه به جاي پيغام خصوصي از اين روش استفاده كردم چون تازه عضو شدم قادر به ارسال پيغام خصوصي فعلا نيستم با خودم گفتم هر كي قراره تاپيكو بررسي كنه اينم در ادامش ميبينه.در هر حال پس از خوندن مطالب فوق حذفش كنيد.

با تشكر

حـــــرفـه ای davy jones's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    کشتی مرد هلندی

پيش فرض

آقاي مدير من سوالم رو ناقص ارسال كردم تا ببينم تصويرو لود ميكنه يا نه كه ويرايشش كنم و ادامه بدم اما گويا اول بايد شما بررسي كنيد و در سايت قرار بگيره پس از سوال نصفه نيمه من تعجب نكنيد و اين كه اگه تصوير لود نشده من چطور مي تونم تصويرو قرار بدم چون آدرس url ميخواد در صورتي كه من در desktop ذخيره كردم و آدرس ويندوزي دارم ببخشيد كه به جاي پيغام خصوصي از اين روش استفاده كردم چون تازه عضو شدم قادر به ارسال پيغام خصوصي فعلا نيستم با خودم گفتم هر كي قراره تاپيكو بررسي كنه اينم در ادامش ميبينه.در هر حال پس از خوندن مطالب فوق حذفش كنيد.

با تشكر
    دوست عزیز!
    شما باید فایل عکس مربوطه رو از روی دسکتاپتون رو در یکی از آپلودسنترها، آپلود کنید و لینک url ای که بهتون میده رو در قسمت ویرایش متن در وارد کنین تا عکس نمایش داده بشه و این به این که شما کاربر تازه عضو هستین یا نه ربطی نداره. برای همه همین جوریه. اینم لینک یه آپلود سنتر خوب برای عکس که خودمم ازش استفاده میکنم:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

البته اگه شما قصد نمایش فرمولهای ریاضی رو دارید یک راه راحت تر هم وجود دارد که مراجعه به سایتهایی است که به شما امکان این را میدهد که به صورت فرمول ریاضی تایپ کنید. (شبیه فرمولهایی که من مینویسم. به پستهای قبلی بنده دقت کنید) این سایتها پس از اتمام تایپ کردن لینک url لازم رو به شما میدن که شما باید مثل عکس اون رو در همون قسمت وارد کنین. برای نمونه به این سایت مراجعه کنید:

کد:

برای آشنایی بیشتر با قواعد تایپ فرمولهای ریاضی در این سایت به این تاپیک مراجعه کنید:

کد:

موفق باشین.
    89/3/4
    Last edited by davy jones; 25-05-2010 at 15:16.

داره خودمونی میشه sunrise's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

با سلام

من فردا امتحان محاسبات عددي دارم (کارشناسي نرم افزار هستم) و يک نمونه سؤال دستم هست راجع به همين درس که اين سؤال من رو گيچ کرده، در حقيقت يا پاسخ اوني که من فکر مي کنم نيست و بايد با ديد محاسبات عددي به اون نظاره کرد و روش حل متفاوتي داره، به هر حال سؤال که البته به نظر ساده هم ميرسه و همين ساده بودن هست که من رو دچار ترديد کرده!

سؤال: مطلوب است محاسبه مساحت دايره اگر شعاع آن باشد. (مي دانيم مساحت دايره )

با تشکر

اگه نباشه جاش خالی می مونه TURBO_BOY2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    بندرانزلی

پيش فرض

سلام.
    راهي هست كه بشه مشتق مرتبه ان ام يه تابع رو تو نقطه صفر بدست آورد؟‎)‎واسه برنامه نويسي ميخام.‎(‎
    اينم تابع:

ممنون ميشم راههمايي كنيد
    Last edited by TURBO_BOY2006; 27-05-2010 at 21:47.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

بچه ها من می خوام بدونم که جواب معادله قطبی زیر چی هست و چجوری بدست میاد
    منظورم مختصات تتاش هست

کد:

آخر فروم باز .:HAMED:.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    حامد

پيش فرض

سلام
    اين فرمول تاو درسته ؟
    يعني به اين صورت هستش؟

ممنون

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض كشف فرمول

با نهايت تشكر از davy jones !

ولي قبل از هر چيز لازمه يه انتقاد از P30world بكنم و اوون اينه كه بهتر بود به جاي اين كه يك پست رو به سوالات رياضي اختصاص بدن يه زير مجموعه مثل بقيه درست مي كردن !!!! كه خيلي كارايي بالاتر مي رفت!!!

خب سوالم اين بود كه من روش به دست آوردن همچين فرمولي رو مي دونم:

اونم به اين صورته كه مثلا از 1 تا 100 رو ميگم مياد 1+100=101و 2+99= 101و3 +98= 101و...پس در نهايت ما 50 تا 101 به دست مياريم كه نتيجش ميشه فرمول بالا

و يه همچين فرمولي رو هم داريم كه البته اينو نمي دونم چطوري به دست آوردن:

ولي حالا دنبال يه فرمول مي گردم كه بتونه اين نتيجه رو بهم بده:

خواستم بدونم يه همچين فرمولي تو رياضي هست؟؟؟( آخه من اطلاعات رياضيم خيلي كمه!) و يا اين كه چطور ميشه همچين فرمولي رو به دست آورد؟

(و در نهايت بايد بگم من قادر به حذف و ويرايش و ارسال تشكر نيستم.چرا؟؟؟)

اگه نباشه جاش خالی می مونه TURBO_BOY2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    بندرانزلی

پيش فرض

با نهايت تشكر از davy jones !

ولي قبل از هر چيز لازمه يه انتقاد از P30world بكنم و اوون اينه كه بهتر بود به جاي اين كه يك پست رو به سوالات رياضي اختصاص بدن يه زير مجموعه مثل بقيه درست مي كردن !!!! كه خيلي كارايي بالاتر مي رفت!!!

خب سوالم اين بود كه من روش به دست آوردن همچين فرمولي رو مي دونم:

اونم به اين صورته كه مثلا از 1 تا 100 رو ميگم مياد 1+100=101و 2+99= 101و3 +98= 101و...پس در نهايت ما 50 تا 101 به دست مياريم كه نتيجش ميشه فرمول بالا

و يه همچين فرمولي رو هم داريم كه البته اينو نمي دونم چطوري به دست آوردن:

ولي حالا دنبال يه فرمول مي گردم كه بتونه اين نتيجه رو بهم بده:

خواستم بدونم يه همچين فرمولي تو رياضي هست؟؟؟( آخه من اطلاعات رياضيم خيلي كمه!) و يا اين كه چطور ميشه همچين فرمولي رو به دست آورد؟

(و در نهايت بايد بگم من قادر به حذف و ويرايش و ارسال تشكر نيستم.چرا؟؟؟)
    سلام.

این ها سری هستند. واسه پیدا کردن مجوع n جمله از سری یه قواعدی هست.

این جواب این سوالت:

موفق باشی.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام.
    راهي هست كه بشه مشتق مرتبه ان ام يه تابع رو تو نقطه صفر بدست آورد؟‎)‎واسه برنامه نويسي ميخام.‎(‎
    اينم تابع:

ممنون ميشم راههمايي كنيد

براي اين تابعي كه شما گفتين به نظرم به دو روش ميشه بسط مك‌لورن رو پيدا كرد

روش اول)

همونطور كه مي‌دونين سري تواني يك تابع با سري مك‌لورن اون يكي هست. مثلا ما مي‌دونيم كه
    پس سري مك‌لورن تابع هم همين ميشه. از طرفي
    در نتيجه
    و از اين رابطه به راحتي ميشه مشتق مرتبه‌ي ام تابع رو در نقطه‌ي صفر محاسبه كرد.
    اين كمك مي‌كنه كه ما سري مك‌لورن تابع‌هايي رو بتونيم بدست بياريم كه سري توانيشون رو بلديم.

براي تابع مورد نظر اگر آنگاه داريم
    حالا ضريب رو در سمت راست پيدا كنين.

روش دوم)

فرض كنين
    طرفين وسطين كنين و ضرايب بسط‌هاي بدست اومده در دو طرف رو مساوي قرار بدين تا ها محاسبه بشن.

11. 2 کاربر از eh_mn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •