تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آیا تناسخ از نظر عقلانی قابل قبول است ؟ ( دلیل خود را بیان کنید )

راي دهنده
37. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بله

7 18.92%
  • خیر

26 70.27%
  • نمیدانم

4 10.81%
صفحه 3 از 16 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 152

نام تاپيک: تناسخ چیست؟

کاربر فعال انجمن ادبیات M0RTEZA_R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    توی

پيش فرض

منظور شما از تناسخ چیه؟یعنی روح ادم میره تو بدن یه نفر دیگه پس از مرگ؟اگه اینه که چنین مساله ای نیست.

حـــــرفـه ای davy jones's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    کشتی مرد هلندی

پيش فرض

سلام.

مساله ی تناسخ از نظر بنده هم مردوده. چرا که اولا اون آیاتی که به عنوان دلیل آوردند، اشاره به مساله رجعت داره که این موضوع در زمان ظهور امام زمان(عج) اتفاق م افته و نه هر زمان دلخواهی. و خب واضحه که هنوز به زمان ظهور هم نرسیدیم (مگه اینکه اعتقاد به باورهای برخی شکاکان در اسلام داشته باشیم که مدعی اند از کجا معلوم که ظهور اتفاق افتاده و ما نفهمیده ایم؟!) و ثانیا اگر تناسخ وجود داره چرا در مورد همه صدق نمیکنه و فقط برخی افراد در واکاویهای صورت گرفته از طریق هیپنوتیزم، نشانه هایی عجیب شبیه به این مساله رو بروز دادند؟

از نظر من بازیابی صحنه های تاریخی عجیب در حافظه ی افراد که هیچگاه برای اونها در ظاهر اتفاق نیفتاده، بر میگرده به مساله ی وجود عالم ذر (عالم پیش از دنیا برای انسانها که در روایات و نیز قرآن هم بدان اشاره شده) که در اونجا روح انسانها خلق شده بوده ولی هنوز جسمی نداشته اند.

موفق باشین.
    91/3/4

3. این کاربر از davy jones بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن ادبیات M0RTEZA_R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    توی

پيش فرض

بعد تکلیف اخرین ادم یا ادم هایی که روی زمین زندگی خواهند کرد چی میشه؟اونا تناسخ نخواهند داشت.خورشید یه روز عمرش تموم میشه و زمین هم همراه با اون نابود خواهد شد.علمی هست دیگه.
    یه جیز دیگه.اول فقط دو نفر رو زمین بودن.الا اسلامی نگیم علمی بگیم کمتر از صد نفر رو زمین بودن که اولین ادم ها بودن.خوب صد تا روح چجوری تبدیل به هفت میلیارد روح شدن؟
    اولین روح ها از کجا اومدن؟
    این نظریه مال کی هست اصلا؟

5. 3 کاربر از M0RTEZA_R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه essi4300's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    قلعه حیوانات

پيش فرض

سلام
    یکی از جذابترین اعتقاد هاست بنظر من
    البته هیچ مدرکی دال بر صحتش نیست (چون کسی از انسانها تا حالا مرده و زنده نشده که اثبات بشه)
    فقط در حد همون بحث خوبه
    کل اون چیزهایی که بهش میگن ماورالطبیعه و بهشت و جهنم و.... هم هیچ مدرکی دال بر اثباتش نیست و فقط در حد بحث هست.

به نظر من کلا به این چیزها باید به دید فانتزی نگاه بشه نه جدی.

چون اون چیزی که برای آدم ها با گذشت هزاران سال دلچسب بوده و طرفدارش بودن، رویاهای شیرین بوده نه حقایق تلخ.

7. این کاربر از essi4300 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

میشه اسم چند تا کتاب معتبر درباره این مطلب رو بگین؟

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    قلعه حیوانات

پيش فرض

میشه اسم چند تا کتاب معتبر درباره این مطلب رو بگین؟
    معتبر از نظر چه کسانی؟

توجه دارین که اعتبار رو توی این زمانه چه کسانی برای هر ملتی تعیین میکنند.

10. این کاربر از essi4300 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

معتبر از نظر چه کسانی؟

توجه دارین که اعتبار رو توی این زمانه چه کسانی برای هر ملتی تعیین میکنند.
    آز نظر اهل علم!

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

ممنون از آمار های جالبی که ارائه دادین (منبع داشت جالبتر هم میشد ، اون قسمت قرمز رو هم برام اثبات کنید )
    بله دقیقا همین کتاب رو میگم ، ولی شک دارم که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو خونده باشن ، چون حداقلش این بود که اگه خونده بودین ایشون رو با داستان نویس اشتباه نمیگرفتین (احتمالا یه کتاب قصه بوده خیلی شباهت داشته ) به هر حال من قبل از این که کتابشون رو بخرم با خودشون آشنا شدم( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

اگه صرفا تخیل بود میشد یه چیزی مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (نوشته ی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    تا اونجایی که من دیدم و اگه دروغ نگفته باشن ، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته با استفاده از هیپنوتیزم !
    منبع گاردين ه
    نظرسنجي در سال 2005 بوده و كمي قديمي ه
    (چون کسی از انسانها تا حالا مرده و زنده نشده که اثبات بشه)
    اين قسمت؟
    خب نياز به اثبات نداره كه، كسي تا حالا مرده و 1 ماه بعد زنده نشده كه بياد و بگه چي در پشت پرده وجود داره
    بنابراين هر اظهار عقيده اي در مورد وقايع بعد از مرگ فاقد ارزش ه، چه وجودش، چه عدمش، چه كيفيتش
    بنظر من ندانم گرايي منطقي ترين روش ه در اين مورد

دقيقآ همون كتابي ه كه شما ميگين (گفتين با استفاده از هيپنوتيزم يادم اومد كه همونه)
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    درسته؟

سياحت غرب هم كه زاييده و تراوشات ذهني يه اسكيزوفرنيايي ه.....

حـــــرفـه ای davy jones's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    کشتی مرد هلندی

پيش فرض

بعد تکلیف اخرین ادم یا ادم هایی که روی زمین زندگی خواهند کرد چی میشه؟اونا تناسخ نخواهند داشت.خورشید یه روز عمرش تموم میشه و زمین هم همراه با اون نابود خواهد شد.علمی هست دیگه.
    یه جیز دیگه.اول فقط دو نفر رو زمین بودن.الا اسلامی نگیم علمی بگیم کمتر از صد نفر رو زمین بودن که اولین ادم ها بودن.خوب صد تا روح چجوری تبدیل به هفت میلیارد روح شدن؟
    اولین روح ها از کجا اومدن؟
    این نظریه مال کی هست اصلا؟
    از نظر علمی لابد اینها قابلیت کپی شدن رو هم دارند یا برعکس احتمالا قابلیت ادغام شدن تو همدیگه رو هم دارند.

به طور مثال در جریان جنگ جهانی اول که جمعیت کره ی زمین در یک بازه ی زمانی نسبت به قبل از جنگ، کمتر شد، احتمالا از نظر علمی، ارواح انسانها چندتاشون تو هم دیگه ادغام شده و در درون نوزادهای بعدی ظهور کردند و یا شایدم هم از نظر علمی دیگه ای، در یک حالت استندبای رفتند تا جمعیت زمین دوباره به تعداد قبل از جنگ برسه

برخی از مسلمانان اصلا اعتقادی به رجعت و ظهور امام زمان ندارند و این اکثریت دقیقا در جایی قرار دارند که خواستگاه قرآن و اسلام است
    اعتقاد به ظهور یک منجی (حالا ما مسلمونا اسمشو میدونیم که امام زمان(عج) هستش) فقط مختص اسلام نیست. در همه ی ادیانها و مکاتب که قائل به پوچ گرایی و نهیلیسم نیستند، از جمله مسیحیت و یهودیت و بوداییسم و ... مفهوم منجی و ظهور آخرالزمانی وجود داره. حالا مسلمونا که بماند. تقریبا همه ی فرقه های اسلام به جز وهابیت (اونم نه به طور کامل) به ظهور امام زمان(عج) اعتقاد دارند. خواهشا در مورد تاریخ اسلام و فرقه های مختلف اسلام، ندانسته اظهار نظر نکنین.

یه نکته ی دیگه اینکه خواستگاه مسیحیت هم طبق اسناد تاریخی، فلسطین امروزی بوده. آیا این دلیل میشه که الان اکثر مردم اون منطقه مسیحی باشند؟ و چون الان اینطور نیست پس از لحاظ علمی چه نتیجه ای باید گرفت از نظر شما؟

در مورد عالم ذر هم در خود قرآن به آن اشاره شده. در اونجایی که خداوند متعال تاکید میکند که من از همه ی انسانها اقرار گرفتم که آیا من پروردگار شما نیستم؟ و همه اقرار کردند که بله. تو پروردگار مایی! (سوره ی اعراف آیه 172)
    مشخص است که خداوند در این دنیا از کسی اقرار نگرفته و در آخرت هم اقرار گرفتن بی فایده است چون اقرار کردن و نکردن در آخرت تاثیری بر پرونده ی اعمال کسی نمیگذارد. این اقرار در عالمی قبل از این دنیا صورت گرفته که در اصطلاح و نامگذاری اسلامی از آن به عالم ذر یاد میشود.

موفق باشین.
    91/3/5
    Last edited by davy jones; 25-05-2012 at 14:59.

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    قلعه حیوانات

پيش فرض

شما همه ي مدارك رو بررسي نكردي پس نميتوني بگي هيچ مدركي بر اثباتش نيست !!!
    اينجا قسمت موضوعات علميه و ديد فانتزي مربوط به قسمت ادبيات و موسيقي پس لطفا فانتزي به موضوع ننگريد !
    در مورد خط آخرتون هم من يك مثال نقض هستم چون يه آدمي هستم كه بيشتر از حقايق تلخ لذت ميبرم تا روياهاي شيرين ...
    علم یعنی پیدیده قابل آزمایش در آزمایشگاه، یا ارائه یک قانون.
    مواردی که شما میگین، همش در حد حرف و حدیثه و نظرات یکسری آدمه و خیالاتشون.

در مورد مثال نقض هم فکر نکنم اینطور باشه، اگر هست تلخ ترین حقیقت زندگی آدم ها رو چی میبنین؟
    که فکر میکنین بحث تناسخ بحث جالبیه.

15. این کاربر از essi4300 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •