تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمايش نتايج 21 به 23 از 23

نام تاپيک: دنیای حقیقی VS دنیای مجازی

حـــــرفـه ای Sara's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Sea

پيش فرض

من نگفتم نوشتن و نقاشی و ... راهی برای بیان اندیشه ها نیست !!!
    شما باید ببینی با اون راه بیان اندیشه چه تعداد مخاطب رو داری تحت تاثیر قرار میدی.

زبان و سخنرانی بیشترین تاثیر رو برای تحت تاثیر قرار گذاشتن مخاطبین دارن وگرنه نمایندگانی که میخوان رای جمع کنن به جای سخنرانی، کتاب چاپ میکردن میدادن دست مردم.
    و تاثیر یک سری مناظره بسیار کوتاه کلامی رو به مراتب بیشتر از مناظره های نوشتاری نمیدونستن.
    مسلما کتاب های مفید میتونن تاثیر گذار باشن، اما تاثیرشون هم زمان بر هست و هم بدون تریبون های کلامی مبلغین، موفق نخواهند بود.

در ضمن دقت بفرمایید ما در مورد تاثیر آنلاین ارتباط در دو دنیای واقعی و مجازی صحبت میکنیم نه کتابی که ممکنه ده ها سال بعد اثرش دیده بشه یا نشه.
    یعنی تبادل اندیشه مجازی و واقعی به صورت تقریبا زنده یا با فاصله زمانی کم.

اینکه میفرمایید من موافق بخش اول صحبت هاتون نیستم و مثال های نقض فراوان دیدم رو هم باید امتحان بفرمایید.
    که در مورد یک مسئله عمومی مانند همین تاپیکتون اگر بهتون در دانشگاه تریبون بدن، چند دقیقه بدون تُپُق میتوانید صحبت کنید و جلوی چه تعداد مخاطب.
    و در فضای مجازی جلوی چه تعداد مخاطب میتونین حرفتون رو بزنین و اونارو تحت تاثیر قرار بدین و چرا تپقتون به مراتب کمتر خواهد بود و آیا سرعت بیان اندیشه تون در این دو دنیا یکسان هست یا متفاوت.

وگرنه هر کسی بالاخره یک تعداد دوستی داره که با اونا خوش و بش میکنه و خیلی هم کم پیش میاد مسائل با دقت نوشتاری فضای مجازی تحلیل بشن !!
    جان کلام من درباره توانایی ما در میزان تاثیر گذاری سخنانمان در واقعیت و مجازی هست و اینکه در کدام تواناتریم و بهتر میتوانیم اندیشه رو بسط بدیم.
    (نه خوش و بش های دوستانه و گپ های عامیانه)
    زبان و سخنرانى در حوزه هاى مربوطه بيشترين تاثير رو دارن و نه در تمام حوزه ها. بله... نماينده شدن حوزه ايى هست که ابزار کلام رو مى طلبه. اما آيا شما منکر تاثير گذارى نويسندگان مشهور ( که قطعا آشنايى داريد و نياز به ذکر نام نيست) در زندگى ديگران هستيد؟
    ببينيد شما طورى عنوان مى کنيد که انگار کسى که در دنياى مجازى فعاليت داره و انديشه اش رو انتقال مى ده اگر دنياى مجازى نبود مى تونست اين فعاليت رو در دنياى حقيقى داشته باشه اما لزوما اينطور نيست. هر فرد بستر و فضاى مناسب خودش رو انتخاب مى کنه. همين... استعدادى از کسى هدر نرفته!
    در مورد مخالفت با بخش اول صحبتتون اتفاقا وقتى مى خوندم قدرت شرکت در بحث خودم رو در دانشگاه و فروم مقايسه مى کردم و براى شخص من تفاوتى نداشت و مسلما مصداق بحث هم تخصصى هست دوست عزيز و فکر نمى کنم فضاى صحبت ما شامل خوش و بش هاى دوستانه باشه.
    در کل منظور من اين نيست نظر شخصى شما در تمام موارد اشتباه هست اما در تمام موارد هم درست نيست.

2. 3 کاربر از Sara بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

زبان و سخنرانى در حوزه هاى مربوطه بيشترين تاثير رو دارن و نه در تمام حوزه ها. بله... نماينده شدن حوزه ايى هست که ابزار کلام رو مى طلبه. اما آيا شما منکر تاثير گذارى نويسندگان مشهور ( که قطعا آشنايى داريد و نياز به ذکر نام نيست) در زندگى ديگران هستيد؟
    ببينيد شما طورى عنوان مى کنيد که انگار کسى که در دنياى مجازى فعاليت داره و انديشه اش رو انتقال مى ده اگر دنياى مجازى نبود مى تونست اين فعاليت رو در دنياى حقيقى داشته باشه اما لزوما اينطور نيست. هر فرد بستر و فضاى مناسب خودش رو انتخاب مى کنه. همين... استعدادى از کسى هدر نرفته!
    در مورد مخالفت با بخش اول صحبتتون اتفاقا وقتى مى خوندم قدرت شرکت در بحث خودم رو در دانشگاه و فروم مقايسه مى کردم و براى شخص من تفاوتى نداشت و مسلما مصداق بحث هم تخصصى هست دوست عزيز و فکر نمى کنم فضاى صحبت ما شامل خوش و بش هاى دوستانه باشه.
    در کل منظور من اين نيست نظر شخصى شما در تمام موارد اشتباه هست اما در تمام موارد هم درست نيست.
    اگر من از شما به عنوان یک ایرانی بپرسم، سه تا از تاثیر گذار ترین کتاب ها بر زندگی ایرانی هارو نام ببرید، با ذکر شماره 1و2و3 کدام کتاب هارو نام میبرید؟
    (دقت کنید من در مورد کل جامعه ایرانی صحبت میکنم نه محیط اطراف و دوست و آشنا، اونوقت شاید جواب سئوال خودتون رو بگیرید)

از طرفی من دقیقا فکر میکنم دنیای مجازی در کشور ما به کند شدن حرکت بسیاری از جریان های مدنی در دنیای واقعی کمک کرده.
    البته من یک اشتباه لوپی هم انجام دادم فکر میکردم تعداد تاپیک هاتون در این تالار زیاد هست، بعدا دیدم فقط همین یک تاپیک رو دارین و خوب شاید تو دنیای واقعی هم زیاد براتون مشکلی نباشه که تفکرات اینجا رو در اونجا هم دنبال کنید و ازتون عذر میخوام.

اما برای شخص من که خیلی مشکل بوده بتونم این حرفا و تاپیک هارو در محیط های رسمی تر این کشور مثل دانشگاه و... پیگیری کنم.
    نه ابزارش هست و نه فکر میکنم جرات لازمش وجود داشته باشه.
    کسایی رو هم که میشناسم که بحث های خیلی جدی تری رو در دنیای مجازی دنبال میکردن، در دنیای واقعی کامل کنار کشیدن.
    شاید اگر کشور ما و دانشگاه های ما افرادی با تفکرات شما داشت که دنیای مجازی و واقعی برای بیان هرگونه عقیده ای براش فرقی نمیکرد!!، موفق تر عمل میکرد و حرفاش رو در واقعیت راحت تر میزد و به جای اینکه فضای مجازی مکانی برای تخلیه باشه، فضای واقعی رو انتخاب میکرد.
    (جدی گفتم، لطفا حمل بر جسارت و تیکه پرانی و... نشه)

موفق باشید.

حـــــرفـه ای Sara's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Sea

پيش فرض

اگر من از شما به عنوان یک ایرانی بپرسم، سه تا از تاثیر گذار ترین کتاب ها بر زندگی ایرانی هارو نام ببرید، با ذکر شماره 1و2و3 کدام کتاب هارو نام میبرید؟
    (دقت کنید من در مورد کل جامعه ایرانی صحبت میکنم نه محیط اطراف و دوست و آشنا، اونوقت شاید جواب سئوال خودتون رو بگیرید)

از طرفی من دقیقا فکر میکنم دنیای مجازی در کشور ما به کند شدن حرکت بسیاری از جریان های مدنی در دنیای واقعی کمک کرده.
    البته من یک اشتباه لوپی هم انجام دادم فکر میکردم تعداد تاپیک هاتون در این تالار زیاد هست، بعدا دیدم فقط همین یک تاپیک رو دارین و خوب شاید تو دنیای واقعی هم زیاد براتون مشکلی نباشه که تفکرات اینجا رو در اونجا هم دنبال کنید و ازتون عذر میخوام.

اما برای شخص من که خیلی مشکل بوده بتونم این حرفا و تاپیک هارو در محیط های رسمی تر این کشور مثل دانشگاه و... پیگیری کنم.
    نه ابزارش هست و نه فکر میکنم جرات لازمش وجود داشته باشه.
    کسایی رو هم که میشناسم که بحث های خیلی جدی تری رو در دنیای مجازی دنبال میکردن، در دنیای واقعی کامل کنار کشیدن.
    شاید اگر کشور ما و دانشگاه های ما افرادی با تفکرات شما داشت که دنیای مجازی و واقعی برای بیان هرگونه عقیده ای براش فرقی نمیکرد!!، موفق تر عمل میکرد و حرفاش رو در واقعیت راحت تر میزد و به جای اینکه فضای مجازی مکانی برای تخلیه باشه، فضای واقعی رو انتخاب میکرد.
    (جدی گفتم، لطفا حمل بر جسارت و تیکه پرانی و... نشه)

موفق باشید.
    به دليل اينکه من فکر مى کنم براى بحث با شما بايد خودم رو بر اساس معيارهاى شما به اثبات برسونم و دليلى هم نمى بينم که براى شما ليست فعاليت هام در محيط مجازى و حقيقى رو ذکر کنم, مايل به ادامه بحث با شما نيستم.

با احترام

Sent from my Nexus 4

صفحه 3 از 3 اولاول 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •