تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 38

نام تاپيک: اسید

داره خودمونی میشه sia mohamadi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2014

پيش فرض

من با نظرتون مخالفم اینکار اصلا اخلاقی نیستش دوست عزیز
    ببینید فرضا کسی به کسی بد کرده باشه درست اما این که راهش نیست! کشور قانون داره هر جرمی براش مجازاتی هست
    ماکسیمم حالتش اینه که طرف قتل کرده باشه بازم حقش این نیست زنده زنده با اسید بسوزه!!! والا طناب دار بهتر از این حالته که زنده فرد ذره ذره ذوب بشه!
    نهایت بی انصافی هست واقعا

تازه بگذریم از این قضایای اخیر که هیچ ارتباطی به بدی کردن نداره! چرا؟ چون یک نفر خاص نبوده که خصومت شخصی باشه 4 (یا حالا بیشتر) فرد مختلف که هیچ ربطی به هم نداشتن...

یا کار یک ادم مشکلدار از لحاظ روانی هست یا هم قصد تخریب چهره یک عده خاصی نزد مردم وجود داره!
    متاسفانه خیلی زمونه بدی شده بیمارهای روانی رنگ به رنگ از هر قسم همینطور آزادنه رها شدند در جامعه...معلومه کنترل سخت میشه
    سلام
    من باهات هم موافقم هم مخالف
    کسی نباید اسید بپاشه کشور قانون داره
    ولی قانون کشور مشکل داره
    خیلیا به حق نمی رسن
    ناراضی هستن از قانون
    بعد ممکنه خودشون دست به کاری بزنن
    نباید مقصر اصلی رو نادیده گرفت
    شاید اسیدپاشی خیلی بد باشه
    ولی اگه من در خیابون مشت به یکی بزنم از من می پرسن چه بدی در حقت کرد که بهش مشت زدی
    قصد تخریب چه چهره خاصی وجود داره
    من فکر میکنم اسیدپاشی ها نتیجه مشکلات شخصیه
    قربونت
    سیا
    Last edited by Arash4484; 30-10-2014 at 12:28. دليل: احوالپرسی خارج از تاپیک

در آغاز فعالیت خواص's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2014

پيش فرض

سلام
    مرسی آقا اتقیا همه جا جواب ما رو میدی.
    دمت گرم خیلی آقایی
    من باهات هم موافقم هم مخالف
    کسی نباید اسید بپاشه کشور قانون داره
    ولی قانون کشور مشکل داره
    خیلیا به حق نمی رسن
    ناراضی هستن از قانون
    بعد ممکنه خودشون دست به کاری بزنن
    نباید مقصر اصلی رو نادیده گرفت
    شاید اسیدپاشی خیلی بد باشه
    ولی اگه من در خیابون مشت به یکی بزنم از من می پرسن چه بدی در حقت کرد که بهش مشت زدی
    قصد تخریب چه چهره خاصی وجود داره
    من فکر میکنم اسیدپاشی ها نتیجه مشکلات شخصیه
    قربونت
    سیا
    دوست عزیز این چه طرز فکریه شما داری؟
    اصلا فرض کنیم کشور هیچ قانونی نداره. اون موقع مثلا وقتی کسی به شما فحش میده شما حق داری اونو با چاقو بزنی؟
    عکس العمل و مقابل به مثل شما باید متناسب با خطای اون فرد باشه یا نه؟
    به نظر من پاشیدن اسید روی یک فرد بدتر از کشتن اون فرد هست.
    در ضمن این اتفاق هم تصویه حساب شخصی نبوده و کار افراطیون دینی بوده.
    Last edited by خواص; 29-10-2014 at 22:46.

داره خودمونی میشه askdin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اتفاقا این چیزی که شما میگید از طرفداری کردن از اسید پاشی هم بدتره.
    یعنی من در درجه اول از افرادی با این افکار شما متنفرم و در درجه دوم یک اسید پاش
    در ضمن من فکر نکنم تابو باشه.والا ما تو خیابون یک چادر میبینیم تعجب میکنیم
    من از اسیدپاشی طرفداری نکردم عزیز، چندبار باید اینو بگم؟

اگر من هم به شکل شما اینقدر واضح و عمومی ابراز تنفر میکردم الان اخراج شده بودم بدون شک! متوجه سطح دموکراسی اینجا شدم!
    بله تابو است محض اطلاع شما. این هم نشون میده متاسفانه شما در این کشور فقط حضور فیزیکی دارید، ذهنتون جای دیگر است و متوجه مقررات وضع شده نیست!!

دوست عزیز برای بررسی علت یک جنایت باید علاوه بر بررسی های روانشناسی رفتار و شخصیت مجرم علت و معلول فرهنگی و اجتماعی این جنایت هم بررسی بشه نه اینکه علت یک جنایت رو با دلایل اعتقادی توجیه کنیم!

بهتره برای بررسی علت و معلولی یک جنایت از قید و بند تعصب های خاص خارج شویم تا با ریشه یابی صحیح شاهد تکرار چنین جنایت هایی درمورد عزیزان و نزدیکان خودمون نباشیم

با این اوصاف و این نوع بررسیِ علت و معلولی شما، " از کاسه درآوردن چشم آقایونی که نگاه و رفتارشون با فرامین فقهی مغایرت دارد " توجیه کاملا منطقی پیدا میکنه اگرچه بلای مزبور به حق نیست!
    بنده سعی در توجیه رفتار اسیدپاش نداشتم. بنده دارم به سیر اتفاقاتی که باعث شده اسید در صورت شخص مضروب پاشیده بشه اشاره می کنم. شماها همتون صرفا دوست دارید بنده رو طرفدار این موضوع جلوه بدید بعد هم با شلیک اتهامات به سوی من ناراحتی های خودتون رو سر من تخلیه کنید!! (طبیعی هم هست). اما باید خدمتتون عرض کنم سیبل اشتباهی را هدف گرفتید و در ادامه توضیح خواهم داد که چرا. مع الوصف، تعداد تشکرات هم قیامت دیدنیه، جامعه داره به کجا میره

اول اینکه بهتر هست یک تابوی اجتماعی ( بررسی فقـهی یک تابوی فقـهی مختص انجمن های فقـهی است ) رو به صورت دقیق تعریف کنید .

و

بله متوجه این هستم که در برخی موارد حسب مصلحت بعضی افراد "در این انجمن نمی شود بررسی فقهی داشت" می تواند بخوبی نقش یک سپر را ایفا کند. حادثه ای که اتفاق افتاد شامل ابعاد وسیع دیگری بغیر از هنجارهای اجتماعی است عزیز، اما شما صرفا می خواهید از بعد اجتماعی بررسی اش کنید و در نهایت محکومش کنید. بله درست حدس زدید، ما درون یک جامعه ء اسلامی زندگی می کنیم که دارای قوانین وضع شده و چارچوبهای خاص خود می باشد که اگر دوست داشته باشید می توانم در اینجا قرار دهم بعید میدانم تابحال قوانین اسلامی کشور را مطالعه کرده باشید.

تعریف بنده از تابو همان تعریف فرهنگنامه است:

"کلام یا عملی که گفتن یا انجام دادن آن به دلیل ممنوعیت‌های شرعی یا عرفی ناپسند است."

1) آیا تابو بودن ظاهر و پوشش افراد (آن هم در مواردی که افراد با سلیقه شخصی نسبت به تابو بودن ظاهر افراد اظهار نظر میکنند) میتواند دلیل کافی ، عقلی، منطقی و قانونی برای برخورد یا مجازات توسط افراد عادی جامعه (و نه مجری قانون) باشه ؟

2) فرض کنید در جامعه ای فقط آدم خوار ها اجازه رفت و آمد در خیابان را داشته باشن و سایرین برای اینکه خورده نشن باید اوقات خود را در خانه سپری کنند ،بر این اساس مصلحت در این است که برای زنده ماندن این افراد هیچ وقت از خانه خارج نشوند .
    به نظر شما عاقلانه این است که با آدم خوار ها برخورد شود تا به حقوق سایرین تجاوز نکنند یا عاقلانه این است که بقیه انسان ها به خاطر ادم خوار ها در خانه زندانی شوند ؟

به نظر شما حذف صورت مسئله راه حل مناسبی برای حل مسئه ست ؟
    1) بله اگر تابو مثل الان در مقررات وضع شده باشد، از لحاظ قانونی دلیل کافی برای برخورد و مجازات است. (مسئله را شخصی نکنید، داریم به صورت کلی صحبت میکنیم)
    شما از کجا می دانید این کار توسط افراد عادی جامعه و نه مجری قانون انجام گرفته است؟ خواهش می کنم منبع موثق بیاورید چون بنده هنوز چنین چیزی ندیده ام.

2) ؟؟؟؟؟

لطفا یکبار دیگه مثالتان را مطالعه اش کنید. جنابعالی اول فرمودید فقط ادم خوار ها اجازهء رفت و آمد در خیابان را داشته باشند (که این یعنی چنین قانونی در قوانین آن منطقه آورده شده) بعد فرمودید آیا عاقلانه این است که با آدم خوارها برخورد شود یا با...؟

اما فارغ از اشتباه، متوجه منظور اصلی شما شدم. چنانچه آدم خوارها باعث اغتشاش باشند، و چنانچه بتوانیم آنهارا از بین ببریم (و مطمئن باشیم آسیبی به خودمان نمیرسد و مطمئن باشیم که آنها به طور کامل از بین خواهند رفت) باید با آنها برخورد شود.

بله حذف صورت مسئله در برخی موارد می تواند راه مناسبی باشد. در ادامه...

و اما چنانچه در توان شما نباشد که با آدم خورها برخورد کنید و آنهارا از بین ببرید، با هر اقدام احمقانه ای نه تنها به موفقیت نمی رسید، بلکه جان خود را هم بدون هیچ دلیلی و بدون هیچ سودی از دست خواهید داد! وقتی توان مقابله با آدم خور ها موجود نیست، خارج نشدن از خانه می تواند بهترین و البته عاقلانه ترین راه حل باشد!

در مورد اسیدپاشی بگمخیال میکنید بنده اسیدپاشی را از طریق فقه توجیه میکنم! بسی جای ناراحتی داره این، من از دیدگاه دیگه حرف رو زدم. با یک مثال توضیح بدم.

ما در رانندگی قوانینی داریم. قوانین حق تقدم یا عبور عابر پیاده را مثلا ً در نظر بگیرید. فردی داره در امتداد خط عرضی و محل مجاز از خیابان رد میشه، ناگهان ماشینی با سرعت به ایشان نزدیک میشه، اما ایشان صرفا به پشتوانهء اینکه "قانون حق عبور و تقدم رو به شخص پیاده ای میده که از روی خط عرضی میگذره میده"، بدون کوچکترین مراقبتی نسبت به ماشین به کار خودش ادامه میده و خیلی شانس میاره که ماشین نمیزنه لهش کنه.

این فرد تا مرگ فاصله ای نداشت. استدلالش چه بود؟ "از لحاظ قانونی حق با من است". شخصی نیست به او بگوید "بندهء خدا!! اگر ماشین میزد شمارا می کشت اونوقت قانون به چه درد شما میخورد؟! باعث نجات شما میشد بعد از مرگ؟!! "

ماجرای حجاب و اسیدپاشی تفاوت چندانی با تمثیل بالا نداشت. فرد بیحجاب بیرون میاد از خانه، با این استدلال شما که میگید از لحاظ اجتماعی حق من است که هرجور که دوست دارم لباس خود را بپوشم و هیچ بنی بشری هم نمی بایست مسدع اوقات شریفم در خیابان شود. (بگذریم که خلاف مقرراست هم هست) اما همین شخص وقتی بهش اسید پاشیده میشه، دیگه اون حق به چه دردیش میخوره؟ پس بی دقتی خود شخص این مصیبت را برایش به بار آورده. در اینجا کاری به منظر فقهی قضیه هم نداشتیم و نداریم. شما به من بگو اهمیت و ارزش کدام یک بالاتر است:

1- اینکه شخصی بگوید حق من است که هرجور که دوست دارم در خیابان راه بروم و لباس بپوشم. و در نهایت با این دیدگاه جان خودش را از دست بدهد.
    2- اینکه شخص کمی مراقب خود باشد و با اینکه می داند آزادی پوشش حق بدیهی اوست، باید محتاط باشد و بداند که عدم احتیاط میتواند باعث بروز خطرات جانی بشود.

یعنی شما صرفا حاضرید در خیابان راه بروید با هرپوششی چون میدانید این حق شماست؟ و آن حق را بر هرگونه آسیب دیدگی و صدمات جسمی رجحان میدهید؟

عزیز! چه حق با شما باشد چه نباشد، همیشه اولویت با جان انسان است. اینطور نیست که اسیدپاش هنگامی که میخواهد اسید بپاشد قبلش از شما سوال کند "ببخشید ایا شما آزادی پوشش را حق بدیهی خودتان میدانید یا خیر؟" بعد شما پاسخ بدهید "بله آزادی پوشش حق من است" و بعد اسیدپاش بگوید "خیلی ببخشید مزاحم شما شدم، خدانگهدار" و بعد بدون هیچکاری شما را ترک کند؟ و همین اسیدپاش برود اسید را در صورت شخص بی حجاب دیگری بپاشد که در جوابش بگوید " خیر آزادی پوشش حق من نیست"

وقتی بنده حرف از علت و معلول میزنم دارم به اولویت جان شما در برابر حق/عدم حق شما اشاره میکنم عزیز جان. ما کاری نداریم حق شما هست یا نیست، اسیدپاش هم به این کاری ندارد و در نهایت کار خود را در قبال شخصی که از نظرش بی حجاب باشد، انجام میدهد!!!

آیا افراد جامعه برای ظاهر و پوشش خودشون ( ابتدایی ترین حق انسانی هر فردی) باید نظر مساعد تک تک افراد جامعه رو جلب کنن ؟ تا مبادا از نظر سلیقه های شخصی ظاهرشون تابو درنظرگرفته شود و قربانی رابطه علت و معلولی شکل گرفته شوند ؟
    رجوع به عرایض بالا.
    Last edited by Arash4484; 30-10-2014 at 15:36. دليل: -

4. این کاربر از askdin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

آواتار هر کسی نشانه شخصیت اوست
    از بعضیا انتظار بیشتری نمیده
    دیگه اگه دختری 4 تا لاخ مو بندازه بیرون باهاش مشکل داشتی باشی باید بری حتما به خودت شک کنی
    هر پوشش منظور لخت شدن نیست منظور یکی با چادر میاد یکی با مانتو که روسریش کامل موهارو نپوشونده اصن روسری هم نداره چه فرقی میکنه من نمیفهمم
    متاسفانه درک و فهم پایینه
    اینایی که اسید پاشیدن روانین
    مگه همین قبل بخاطر رد شدن درخواست خواستگاری اسید نپاشیدن؟ ایا این تابو و حجاب این چرت و پرتا بوده؟
    والسلام

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY
    Last edited by ArashMiniStar; 30-10-2014 at 15:42.

کاربر فعال انجمن های سخت افزار و لپ تاپ afshin b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

من از اسیدپاشی طرفداری نکردم عزیز، چندبار باید اینو بگم؟

اگر من هم به شکل شما اینقدر واضح و عمومی ابراز تنفر میکردم الان اخراج شده بودم بدون شک! متوجه سطح دموکراسی اینجا شدم!
    بله تابو است محض اطلاع شما. این هم نشون میده متاسفانه شما در این کشور فقط حضور فیزیکی دارید، ذهنتون جای دیگر است و متوجه مقررات وضع شده نیست!!

بنده سعی در توجیه رفتار اسیدپاش نداشتم. بنده دارم به سیر اتفاقاتی که باعث شده اسید در صورت شخص مضروب پاشیده بشه اشاره می کنم. شماها همتون صرفا دوست دارید بنده رو طرفدار این موضوع جلوه بدید بعد هم با شلیک اتهامات به سوی من ناراحتی های خودتون رو سر من تخلیه کنید!! (طبیعی هم هست). اما باید خدمتتون عرض کنم سیبل اشتباهی را هدف گرفتید و در ادامه توضیح خواهم داد که چرا. مع الوصف، تعداد تشکرات هم قیامت دیدنیه، جامعه داره به کجا میره

بله متوجه این هستم که در برخی موارد حسب مصلحت بعضی افراد "در این انجمن نمی شود بررسی فقهی داشت" می تواند بخوبی نقش یک سپر را ایفا کند. حادثه ای که اتفاق افتاد شامل ابعاد وسیع دیگری بغیر از هنجارهای اجتماعی است عزیز، اما شما صرفا می خواهید از بعد اجتماعی بررسی اش کنید و در نهایت محکومش کنید. بله درست حدس زدید، ما درون یک جامعه ء اسلامی زندگی می کنیم که دارای قوانین وضع شده و چارچوبهای خاص خود می باشد که اگر دوست داشته باشید می توانم در اینجا قرار دهم بعید میدانم تابحال قوانین اسلامی کشور را مطالعه کرده باشید.

تعریف بنده از تابو همان تعریف فرهنگنامه است:

"کلام یا عملی که گفتن یا انجام دادن آن به دلیل ممنوعیت‌های شرعی یا عرفی ناپسند است."

1) بله اگر تابو مثل الان در مقررات وضع شده باشد، از لحاظ قانونی دلیل کافی برای برخورد و مجازات است. (مسئله را شخصی نکنید، داریم به صورت کلی صحبت میکنیم)
    شما از کجا می دانید این کار توسط افراد عادی جامعه و نه مجری قانون انجام گرفته است؟ خواهش می کنم منبع موثق بیاورید چون بنده هنوز چنین چیزی ندیده ام.

2) ؟؟؟؟؟

لطفا یکبار دیگه مثالتان را مطالعه اش کنید. جنابعالی اول فرمودید فقط ادم خوار ها اجازهء رفت و آمد در خیابان را داشته باشند (که این یعنی چنین قانونی در قوانین آن منطقه آورده شده) بعد فرمودید آیا عاقلانه این است که با آدم خوارها برخورد شود یا با...؟

اما فارغ از اشتباه، متوجه منظور اصلی شما شدم. چنانچه آدم خوارها باعث اغتشاش باشند، و چنانچه بتوانیم آنهارا از بین ببریم (و مطمئن باشیم آسیبی به خودمان نمیرسد و مطمئن باشیم که آنها به طور کامل از بین خواهند رفت) باید با آنها برخورد شود.

بله حذف صورت مسئله در برخی موارد می تواند راه مناسبی باشد. در ادامه...

و اما چنانچه در توان شما نباشد که با آدم خورها برخورد کنید و آنهارا از بین ببرید، با هر اقدام احمقانه ای نه تنها به موفقیت نمی رسید، بلکه جان خود را هم بدون هیچ دلیلی و بدون هیچ سودی از دست خواهید داد! وقتی توان مقابله با آدم خور ها موجود نیست، خارج نشدن از خانه می تواند بهترین و البته عاقلانه ترین راه حل باشد!

در مورد اسیدپاشی بگم خدمت حضرت عالی و باقی افراد که اینجا اینقدر راحت توهین می کنند بدون برخوردی از سوی مسئولین انجمن، شما دارید از یک دیدگاه به حرف من نگاه می کنید (و خیال میکنید بنده اسیدپاشی را از طریق فقه توجیه میکنم! بسی جای ناراحتی داره این) من از دیدگاه دیگه حرف رو زدم. با یک مثال توضیح بدم.

ما در رانندگی قوانینی داریم. قوانین حق تقدم یا عبور عابر پیاده را مثلا ً در نظر بگیرید. فردی داره در امتداد خط عرضی و محل مجاز از خیابان رد میشه، ناگهان ماشینی با سرعت به ایشان نزدیک میشه، اما ایشان صرفا به پشتوانهء اینکه "قانون حق عبور و تقدم رو به شخص پیاده ای میده که از روی خط عرضی میگذره میده"، بدون کوچکترین مراقبتی نسبت به ماشین به کار خودش ادامه میده و خیلی شانس میاره که ماشین نمیزنه لهش کنه.

این فرد تا مرگ فاصله ای نداشت. استدلالش چه بود؟ "از لحاظ قانونی حق با من است". شخصی نیست به او بگوید "بندهء خدا!! اگر ماشین میزد شمارا می کشت اونوقت قانون به چه درد شما میخورد؟! باعث نجات شما میشد بعد از مرگ؟!! "

ماجرای حجاب و اسیدپاشی تفاوت چندانی با تمثیل بالا نداشت. فرد بیحجاب بیرون میاد از خانه، با این استدلال شما که میگید از لحاظ اجتماعی حق من است که هرجور که دوست دارم لباس خود را بپوشم و هیچ بنی بشری هم نمی بایست مسدع اوقات شریفم در خیابان شود. (بگذریم که خلاف مقرراست هم هست) اما همین شخص وقتی بهش اسید پاشیده میشه، دیگه اون حق به چه دردیش میخوره؟ پس بی دقتی خود شخص این مصیبت را برایش به بار آورده. در اینجا کاری به منظر فقهی قضیه هم نداشتیم و نداریم. شما به من بگو اهمیت و ارزش کدام یک بالاتر است:

1- اینکه شخصی بگوید حق من است که هرجور که دوست دارم در خیابان راه بروم و لباس بپوشم. و در نهایت با این دیدگاه جان خودش را از دست بدهد.
    2- اینکه شخص کمی مراقب خود باشد و با اینکه می داند آزادی پوشش حق بدیهی اوست، باید محتاط باشد و بداند که عدم احتیاط میتواند باعث بروز خطرات جانی بشود.

یعنی شما صرفا حاضرید در خیابان راه بروید با هرپوششی چون میدانید این حق شماست؟ و آن حق را بر هرگونه آسیب دیدگی و صدمات جسمی رجحان میدهید؟

عزیز! چه حق با شما باشد چه نباشد، همیشه اولویت با جان انسان است. اینطور نیست که اسیدپاش هنگامی که میخواهد اسید بپاشد قبلش از شما سوال کند "ببخشید ایا شما آزادی پوشش را حق بدیهی خودتان میدانید یا خیر؟" بعد شما پاسخ بدهید "بله آزادی پوشش حق من است" و بعد اسیدپاش بگوید "خیلی ببخشید مزاحم شما شدم، خدانگهدار" و بعد بدون هیچکاری شما را ترک کند؟ و همین اسیدپاش برود اسید را در صورت شخص بی حجاب دیگری بپاشد که در جوابش بگوید " خیر آزادی پوشش حق من نیست"

وقتی بنده حرف از علت و معلول میزنم دارم به اولویت جان شما در برابر حق/عدم حق شما اشاره میکنم عزیز جان. ما کاری نداریم حق شما هست یا نیست، اسیدپاش هم به این کاری ندارد و در نهایت کار خود را در قبال شخصی که از نظرش بی حجاب باشد، انجام میدهد!!!

رجوع به عرایض بالا.
    خوشحالم که با دیدن تعداد تشکرها متوجه شدین جامعه داره به کجا میره.
    در مورد مثالتون هم فقط میتونم بگم متاسفم برای این دیدگاه، یعنی اون راننده ی از همه جا بیخبر کارش برابری میکنه با اون اسیدپاش جانی؟
    آدم وقتی سرش رو بندازه پایین بره تو خیابون، تصادف کردن کاملا محتمل هست ولی آدم اگه کمی اصطلاحا بد حجاب باشه آخه چرا باید روش اسید پاشیده بشه؟؟؟
    مثالتون دقیقا نشون میده پست اولتون در این تاپیک از چه دیدگاهی امده

7. 4 کاربر از afshin b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

در مورد مثالتون هم فقط میتونم بگم متاسفم برای این دیدگاه، یعنی اون راننده ی از همه جا بیخبر کارش برابری میکنه با اون اسیدپاش جانی؟
    آدم وقتی سرش رو بندازه پایین بره تو خیابون، تصادف کردن کاملا محتمل هست ولی آدم اگه کمی اصطلاحا بد حجاب باشه آخه چرا باید روش اسید پاشیده بشه؟؟؟
    من به یه چیزی معتقدم
    اسید پاشی، شکنجه یه کار غیر انسانیه در هر حالت حتی اگه باباتو کشته از این بدتر که نیست تو هم برو قاتل شو!
    مگر در مورد قصاص من کاملا موافقم چون نه زندان نه اعدام میتونه درصدی از اون ضربه اسید پاشی رو به فرد محکوم وارد کنه

9. این کاربر از ArashMiniStar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Khan gholi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

جناب askdin بزارید مسئله اینطوری براتون باز کنم.فکر کنید فردا در مکه مکرمه در حال زیارت هستید یک از علما اهل تسنن دستور بده هر کی بروی مهر سجده کنه اسید بپاشید و همزمان بروی صورت شما اسید بپاشند بطوری که چهر شما تا اخر عمر نه تنها زیبایی نداره بلکه چندش اوره .ایا باز هم دنبال علت و معلول می گردید یا دنبال کسی که این بلا رو سر شما اورده؟
    ایا فردا شما با کسی سر هر موردی اختلاف پیدا کردید و طرف مقابل شما بروی صورت ناموستان اسید پاشید باز هم همینگونه به دنبال علت می گردید؟
    ایا این جمله رو از مولایتان علی (ع) نشنیده اید که با همه جوری برخورد کن که انتظار دارید با شما رفتار شود؟ایا علی (ع) بر اساس همین روایت ها علما وقتی در حقش ظلم شد و و کمر همسرش را بر در کوباندند و نوزاد داخل شکم همسر جوانش سقط شد بر روی صورت زنان دشمناش اسید پاشید؟شمشیر کشید و شکم ها ان ها رو سفره کرد؟ یا منتظر هم قاضی جامعه نشست؟
    امام موسی هنگامی در زندان بود و زنی بدکاره در سلولش انداختن به جان ان زن افتاد و با مشت او را هلاک کرد یا رویش را برگرداند و نیم نگاهی هم به او نکرد؟
    کدام عقل سالم به انسان اجازه می دهد به هر دلیلی توانایی در اجتماع بودن رو از انسانی که تمامی سرمایه اش زیبایی است (زن) از او بگیرید؟به علت اینکه موهایش بد حجابش باعث انحراف میشود و مرد مومن نمی تواند سرش را پایین بیاندازد؟به علت اینکه خدواند به زن ازادی انتخاب در انتخاب همسر داده و به کسی از او خواستگاری کرده جواب نه بدهد؟
    هر گونه که فکر کنیم اسید پاشی امری غیر قابل توجیه است و به نظر من به جای گشتن دنبال علت و معلول بهتر است به دنبال کسی بگردیم که عمل غیر انسانی و غیر دینی را انجام و او را قصاص اعمالش برسانیم.

11. 7 کاربر از Khan gholi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Masoud-2014's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

به نظر من برای اینطور کارها باید از مجازات رعب برانگیز استفاده کنن و نه فقط زندان و شلاق یعنی مجازت روحی در کنار جسمی ، مثلا خاطیان رو بگیرن و روشون اسید بپاشن (مقابله به مثل) بعد در کنارش از مجازات زندان و شلاق و غیره استفاده کنن یا مثلا دست و قطع کنن یا از گیوتین استفاده کنن برای موارد حادتر مثل قتل عمد...
    Last edited by Masoud-2014; 30-10-2014 at 21:42.

داره خودمونی میشه sia mohamadi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2014

پيش فرض

سلام رفقا
    به نظر من صحبت آقای اسکدین خیلی منطقی است
    ایشون درست میگن
    باید همه جوانب بررسی شود
    اگر دلیل افراط مذهبی است هم بهتر است شناسایی شود
    تا بتوانیم جلویش را بگیریم
    و مردم هم بهتر است طوری رفتار کنند که مورد حمله مهاجمان قرار نگیرند
    قربونتون
    سیا

14. این کاربر از sia mohamadi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه askdin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آواتار هر کسی نشانه شخصیت اوست
    از بعضیا انتظار بیشتری نمیده
    دیگه اگه دختری 4 تا لاخ مو بندازه بیرون باهاش مشکل داشتی باشی باید بری حتما به خودت شک کنی
    هر پوشش منظور لخت شدن نیست منظور یکی با چادر میاد یکی با مانتو که روسریش کامل موهارو نپوشونده اصن روسری هم نداره چه فرقی میکنه من نمیفهمم
    متاسفانه درک و فهم پایینه
    اینایی که اسید پاشیدن روانین
    مگه همین قبل بخاطر رد شدن درخواست خواستگاری اسید نپاشیدن؟ ایا این تابو و حجاب این چرت و پرتا بوده؟
    والسلام

کجا گفته شده که آواتار هرشخص نشان دهنده شخصیت اوست؟ آواتار من چه مشکلی داره؟ شورش رو در اوردید! همه چیز رو با هم قاطی میکنید
    آره منم نگفتم اسیدپاش رو باید به حال خودش رها کنیم کارش رو انجام بده!!! بله در پایان اسیدپاش باید دستگیر و مجازات بشه، هیچوقت نگفتم به جای اینکه با اسیدپاش برخورد بشه باید روابط علت و معلولی رو واکاوی بکنیم.......!!!! این همه حرف زدم توضیح دادم!! سطح درک و فهم من پایینه اونوقت؟!!!

این لحن میشه گفت چاشنی دعواهای فیزیکی بازارچه است نه یک انجمن اجتماعی که افراد میتوانند خیلی قشنگ و سنجیده فکر کنند و حرفشون رو بجوند و بعد پست رو ارسال کنند! شما اصلا پیام من رو نخواندید و دوباره حرفای قبلی رو تکرار میکنید!

چیزی که من میگم اینه خیلی ساده :

اسیدپاش به هرحال کار خودش رو انجام میده (تا وقتی که گرفته و مجازات بشه). تا اون زمان باید محتاط بود. در صورتی که فردی به دلیل هرگونه بی احتیاطی روی صورتش اسید پاشیده بشه، تا حد زیادی هم خود این شخص مقصره چرا که احتیاط نکرده. دیگه الان که همه آگاه هستن انگیزهء اسیدپاش چیست و چه اشخاصی مورد جرح قرار میگیرند، پس باید مراقب بود و حدالامکان طوری پوشش نداشته باشیم که بهانه دست اسیدپاش بدیم.. تا کی؟ تا زمانی که اسیدپاش به سزای اعمالش برسه.

امیدوارم متوجه منظورم بشید!!

1) جناب askdin بزارید مسئله اینطوری براتون باز کنم.فکر کنید فردا در مکه مکرمه در حال زیارت هستید یک از علما اهل تسنن دستور بده هر کی بروی مهر سجده کنه اسید بپاشید و همزمان بروی صورت شما اسید بپاشند بطوری که چهر شما تا اخر عمر نه تنها زیبایی نداره بلکه چندش اوره .ایا باز هم دنبال علت و معلول می گردید یا دنبال کسی که این بلا رو سر شما اورده؟
    ایا فردا شما با کسی سر هر موردی اختلاف پیدا کردید و طرف مقابل شما بروی صورت ناموستان اسید پاشید باز هم همینگونه به دنبال علت می گردید؟

2) ایا این جمله رو از مولایتان علی (ع) نشنیده اید که با همه جوری برخورد کن که انتظار دارید با شما رفتار شود؟ایا علی (ع) بر اساس همین روایت ها علما وقتی در حقش ظلم شد و و کمر همسرش را بر در کوباندند و نوزاد داخل شکم همسر جوانش سقط شد بر روی صورت زنان دشمناش اسید پاشید؟شمشیر کشید و شکم ها ان ها رو سفره کرد؟ یا منتظر هم قاضی جامعه نشست؟
    امام موسی هنگامی در زندان بود و زنی بدکاره در سلولش انداختن به جان ان زن افتاد و با مشت او را هلاک کرد یا رویش را برگرداند و نیم نگاهی هم به او نکرد؟
    کدام عقل سالم به انسان اجازه می دهد به هر دلیلی توانایی در اجتماع بودن رو از انسانی که تمامی سرمایه اش زیبایی است (زن) از او بگیرید؟به علت اینکه موهایش بد حجابش باعث انحراف میشود و مرد مومن نمی تواند سرش را پایین بیاندازد؟به علت اینکه خدواند به زن ازادی انتخاب در انتخاب همسر داده و به کسی از او خواستگاری کرده جواب نه بدهد؟
    هر گونه که فکر کنیم اسید پاشی امری غیر قابل توجیه است و به نظر من به جای گشتن دنبال علت و معلول بهتر است به دنبال کسی بگردیم که عمل غیر انسانی و غیر دینی را انجام و او را قصاص اعمالش برسانیم.
    اولاً ممنوم ازینکه برخلاف افراد دیگه که کم لطفی می کنند و با توهین برخورد می کنند ، فرمایشاتتون رو مطرح می کنید.

1) اول اینکه اگه بنده متوجه دستور شده باشم و اینکه ممکنه روی صورتم اسید پاشیده بشه رو بدونم، اینکار رو انجام نمیدم محض احتیاط. این از دینی که به پای خودم هست و باید ادا کنم. دیگه باقیش مونده به شخص اسیدپاش، به هرترتیب اگه روی صورت بنده اسید پاشیده بشه موضوع رو تا لحظه ای که اسیدپاش رو به دام بیندازم پیگیری خواهم کرد؛ چنانچه باید در مورد اسیدپاش فعلی کشورمون هم صورت بگیرد.

2) البته در حقیقت حضرت امام موسی کاظم (ع) آن زن را به راه راست هدایت کرد و زن به دین مبین اسلام گروید و باعث حیرت هارون الرشید شد. اینطور نبوده که امام ما بی تفاوت بوده باشه نسبت به این اتفاق.

متاسفانه شما هم متوجه منظور عرایض بنده نشده اید مثل دوستان دیگر (بالا را بخوانید) مسلما عقل سالم چنین کاری نمی کند! چرا چنین برداشتی کردید از حرفهای بنده که به جای برخورد با اسیدپاش باید صرفا علت و معلول امر را بررسی کنیم؟!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •