تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 32 از 492 اولاول ... 222829303132333435364282132 ... آخرآخر
نمايش نتايج 311 به 320 از 4911

نام تاپيک: اتاق ریاضیات(طرح سؤالات)

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام

آقاي مفيدي لطفا مرا در مورد اين مسئله راهنمايي كنيد:
    فرض كنيم G يك گروه باشد. زيرگروه H از G را مشخصه گوييم هرگاه براي هر خودريختي مانند از G داشته باشيم.
    تقريبا واضح است كه هر زيرگروه مشخصه ، نرمال نيز هست. حال گروهي را معرفي كنيد كه زيرگروهي نرمال داشته باشد كه مشخصه نباشد.

موفق باشید

حـــــرفـه ای mofidy1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط eh_mn
    سلام

آقاي مفيدي لطفا مرا در مورد اين مسئله راهنمايي كنيد:
    فرض كنيم G يك گروه باشد. زيرگروه H از G را مشخصه گوييم هرگاه براي هر خودريختي مانند از G داشته باشيم.
    تقريبا واضح است كه هر زيرگروه مشخصه ، نرمال نيز هست. حال گروهي را معرفي كنيد كه زيرگروهي نرمال داشته باشد كه مشخصه نباشد.

موفق باشید
    با سلام

آقای منبتی قضیه بسیار مهمی در نظریه گروهها وجود دارد به این مضمون که اگر گروه متناهی G شامل هیچ زیرگروه مشخصه ی غیر بدیهی نباشد آنگاه یا 1=G یا G گروهی ساده است یا G حاصلضرب مستقیمی از گروههای ساده یکریخت است و بالعکس. بنابر این به طور مثال 4-گروه کلاین را (که حاصلضرب مستتقیم دو Z_2 است) در نظر بگیرید. این گروه آبلی است و لذا هر زیرگروه آن نرمال، اما تمامی زیرگروههای مرتبه 2 آن غیر مشخصه هستند. (البته این را می توانید مستقیما هم بررسی کنید.)

موفق باشید.
    Last edited by mofidy1; 12-09-2006 at 13:52.

داره خودمونی میشه cool_lizard's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

سلام من اين مساله هفته شانزدهم رو حل كردم ولي برنامه نوشتنشو ندارم اگه ميشه آدرس جايي كه ميشه اين برنامه رو دانلود كرد بنويسيد تا منم بتونم پاسخهامو بنويسم با تشكر

اگه نباشه جاش خالی می مونه bimo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض سوال در مورد توان

يه سوال داشتم اونم اينه كه آيا تابعي وجودداره كه ما مقدار توان و به اون بديم و عدد بخوايم؟
    يعني منظورم اينه كه توابع زير رو همه رو باهم داشته باشه:
    f(x)=x , f(x)=x^2 , f(x)=x^3 ,...
    يعني تابعي براي تك تكشون وجود داره كه فرمولشون تقريباَ مثل هم باشه و فقط يه كم با هم فرق كنن؟ ( البته تابع مي خوام فقط به صورت ضرب و جمع باشه نه تواندار)

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط cool_lizard
    سلام من اين مساله هفته شانزدهم رو حل كردم ولي برنامه نوشتنشو ندارم اگه ميشه آدرس جايي كه ميشه اين برنامه رو دانلود كرد بنويسيد تا منم بتونم پاسخهامو بنويسم با تشكر

با سلام

در دو پست زیر توضیحات لازم آورده شده است:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر باز مشکلی داشتید اطلاع دهید. منتظر راه حل مساله هفته شانزدهم هستیم.

موفق باشید.

اگه نباشه جاش خالی می مونه rap.vartan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

جناب مفيدي عزيز
    براي المپياد رياضي بايد چه منابعي رو مطالعه كرد؟

مرسي
    مرسي
    و
    ممنون

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط rap.vartan
    جناب مفيدي عزيز
    براي المپياد رياضي بايد چه منابعي رو مطالعه كرد؟

مرسي
    مرسي
    و
    ممنون
    با سلام

به چند منبع معتبر اشاره می کنم (توجه داشته باشید که فرض بر این است که پایه علمی شما خوب است و ضعف خاصی در کتابهای درسی دبیرستان و پیش دانشگاهی ندارید. در غیر این صورت منابع زیر خیلی به دردتان نخواهد خورد):

1- کتابهای کار و راهنمای مطالعه دانش آموز (وزارت آموزش و پرورش - انتشارات فاطمی)

2- سری کتابهای کوچک ریاضی (انتشارات مدرسه)

3- المپیاد ریاضی در ایران- تالیف دکتر عبادلله محمودیان (موسسه علمی انتشارات علمی دانشگاه صنعتی شریف)

4- حل مساله از طریق مساله تالیف لورن سی. لارسن و ترجمه آقای علی ساوجی (انتشارات فاطمی)

5- پانصد مساله ریاضی پیکارجو تالیف باربو-کلامکین-موزر و ترجمه مهران اخباریفر (انتشارات فاطمی)

6- از اردوش تا کی یف تالیف هانس برگر و ترجمه علی ساوجی (انتشارات فاطمی)

7- کتابهای تکمیلی ریاضیات ( این کتابها در مراکز استعداد های درخشان به دانش آموزان تحویل داده می شود و یکی از منابع تدریس دبیران در این مراکز است) (انتشارات سمپاد)

8- کتاب روشهای جبر - تالیف استاد پرویز شهریاری (انتشارات امیرکبیر) (لازم به ذکر است که تمامی کتابهای تالیف شده یا ترجمه شده توسط این استاد گرانقدر و چهره ماندگار ریاضی منابعی عالی برای مطالعه دانش آموزان است.)

9- سری کتابهای ریاضیات پیش دانشگاهی (انتشارات مرکز نشر دانشگاهی)

10- کتاب «اثبات بدون کلام» تالیف راجر ب. نلسن ترجمه خانم سپیده چمن آرا (انتشارات فاطمی)

موفق باشید.

داره خودمونی میشه abay's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط mofidy1
    با سلام

دوست عزیز در کدام قسمت حل مساله مشکل دارید. بفرمایید تا توضیح دهم.

قبلا عرض کرده بودم که نرم افزار WinEdt نرم افزاری کاملا حرفه ایست و مخصوص نوشتن مقالات تخصصی به زبان انگلیسی. استفاده از آن را خیلی توصیه نمی کنم. البته اگر باز بر استفاده از آن اصرار دارید بنده در خدمتم و آموزش خلاصه ای از آن را در اتاق خواهم گذاشت. بنده استفاده از MathType را به شما توصیه می کنم که البته قبلا بارها درباره آن صحبت کرده ام.
    موفق باشید.
    باسلام وخسته نباشید خدمت آقای مفیدی
    در مورد سوال اشکال من یکی همین فرضی که شما در حل مسئله بکار برده ایدیه توضیحی در این مورد میخواستم بفرماییدواشکال دیگه قسمتاست این عبارت چرا کوچکتر یا مساوی صفر است.درمورد نرم افزار WinEdt اگه آموزشی بدیدخیلی ممنون میشم

داره خودمونی میشه HITLER_fashist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تو رویاهـــــــــــــــام

پيش فرض

میشه کتابایی رو برای شروع ریاضی از آغاز تا ... معرفی کنین. میخوام ریاضی ام که از اول مشکل داشتم رو حل کنم . چون تصمیم گرفتم ریاضیم تــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــوپ بشه. و اگه لطف کنین به میلم یا مسنجرم بفرستیم واقعا ممنونتون میشم.

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط abay
    باسلام وخسته نباشید خدمت آقای مفیدی
    در مورد سوال اشکال من یکی همین فرضی که شما در حل مسئله بکار برده ایدیه توضیحی در این مورد میخواستم بفرماییدواشکال دیگه قسمتاست این عبارت چرا کوچکتر یا مساوی صفر است.درمورد نرم افزار WinEdt اگه آموزشی بدیدخیلی ممنون میشم
    با سلام

دوست عزیز چون مجموع این سه عدد، یک است نمی توانند همگی از 1/2 بزرگتر باشد و بالاجبار باید یکی از آنها از 1/2 کمتر یا مساوی باشد. حال چون عبارت اصلی مساله نسبت به y، x و z متقارن است (اگر y، x و z را به یکدیگر تبدیل کنیم مساله عوض نمی شود)، می توان به دلخواه فرض کرد که z از 1/2 کمتر یا مساوی است.

عبارتی که پرسیدید نامنفی است. توجه کنید که در حل مساله یک منفی پشت این عبارت وجود دارد.

درمورد نرم افزار WinEdt نیز به روی چشم. در اولین فرصت آموزش کوتاهی از آن را خواهم گذاشت. راستی دستورات tex ی که برایتان نوشته بودم به دردتان خورد؟

موفق باشید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •