تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 65

نام تاپيک: معما های فلسفی ...

اگه نباشه جاش خالی می مونه مُعین's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

جواب این سوال شما :
    مورچه سومی داشته برعکس راه میرفته !

پس لطفا به سوال فکر کنین
    دوست گرامی لطفاشوخی بازی رو بزارید کنار ... به احترام اسم فلسفه که روی این تاپیک هست حداقل .
    در ضمن سوال هم گفته سه تا مورچه پشت سر هم راه میرفتن یعنی پشت به سر هم در صورتی که جواب شما مورچه آخر رو پشت به پشت میکنه نه پشت به سر .

2. 3 کاربر از مُعین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز arash59b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اکسین ــ O X I N

پيش فرض معما های فلسفی ...

قبلا یه تاپیک معما داشتیم حالا نوع فلسفی اش دقیقا چه تفاوتی با معما های معمولی دیگه داره؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. این کاربر از arash59b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز N O V A L I S's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

تاپیک جالبی میتونه باشه، به شرطی که باهمون نیت وروشی که آقامعین مدنظرشه پیش بره...سوال اول ساده بود ولی مطالب جالبی واسه یادگرفتن داشت.
    امیدوارم بامدیریت شخص خودشون تاپیک پیش بره وسوالات جدی ودارای منبع باشن وبه چیستانهای سخیف کوچه بازاری کشیده نشه...ماهم استفاده کنیم وذهنمون روبه چالش بکشیم ومطلبی یادبگیریم.

6. 2 کاربر از N O V A L I S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Abaddon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

هدف تاپیک
    من این توضحات رو با توجه به نیت سازنده تاپیک میگم لطفا دقت کنید:
    هدف نهایی تاپیک حل معما نیستش. پاسخ معما چندان اهمیتی هم نداره. موضوع طرح معما سخت یا حل معما سخت نیست! وگرنه کلمه "فلسفی" توی اسم تاپیک معنا پیدا نمیکنه. هدف نهایی تاپیک بحث روی فرایند طی شده توسط ذهن توی حل یک مسئله هستش. اگر همون مسئله 2سرباز مطرح میشد و دوستان درباره فرایند ذهنیشون بحث میکردن بسیار تاپیک مفید تری میشد! فایده این تاپیک اینه که شما با نوشن فرایند ذهنیتون دوستان میتونن مغلطه هایی که با خودتون توی حل مسئله کردید رو پیدا کنن(باگ مغزتونو ریپورت کنن) یا توی فکر کردن از روش های شما بهره ببرن. درواقع این یه کلاس فکر کردنه!
      محتوای مخفی: مثال 

سوال اینه:
    فـرض كـنـيـد پـنـج كلاه وجود دارد كه سه تاى آن سفيد است و دو تا قرمز. سه نفر به ترتيب روى پله هاى نردبانى نشسته اند و طبعا آن كه بر پله سوم است دو نفر ديگر را مـى بـيـنـد، و آن كـه در پـله دوم اسـت تـنـهـا نـفـر پـله اول را مـى بـيـنـد، و نـفـر سـوم هـيـچـكـدام از آن دو را نـمـى بـيـنـد، و نـفـر اول و دوم مـجاز نيستند كه پشت سر خود نگاه كنند. در حالى كه چشمهاى آنها را مى بندند، بـر سـر هر يك از آنها يكى از آن كلاهها را مى گذارند و دو كلاه ديگر را مخفى مى كنند و آنـگـاه چـشـم آنها را باز مى كنند و از هر يك از آنها مى پرسند كه كلاهى كه بر سر تو اسـت چـه رنـگ اسـت ؟ نـفر سوم كه بر پله سوم است پس از نگاهى كه به كلاههاى دونفر ديـگـر مـى كند فكر مى كند و مى گويد من نمى دانم . نفر پله دوم پس از نگاهى به كلاه نـفـر اول كـه در پـله اول است كشف مى كند كه كلاه خودش چه رنگ است و مى گويد كلاه من سفيد است . نفر اول كه بر پله اول است فورا مى گويد: كلاه من قرمز است .
    اكنون بايد بگوييم نفر اول و دوم با چه استدلال ذهنى كه جز از نوع قياس ‍ نمى تواند بـاشـد بـدون آنـكـه كـلاه سر خود را مشاهده كنند، رنگ كلاه خود را كشف كردند؟ و چرا نفر سوم نتوانست رنگ كلاه خود را كشف كند؟
    جواب بدرد نخور:
    نفر سوم میگه نمیدونم = پس دو کلاه دیگه یکی سفیده یکی قرمز.
    نفر دوم میگه سفید = پس کلاه نفر اولی قرمز هست.
    نفر سوم میگه نمیدونم چون میبینه 2تا کلاه نفر دوم و اول با هم سرخ نیستند.(که نتیجه بگیره مال خودش سپیده)
    نفر دوم میگه سپید چون میبینه کلاه نفر اول سرخه و بر اساس استدلال نفر سوم دوتا کلاه اون و نفر اول نمیتونه با هم سرخ باشه.
    نفر اول وقتی میفهمه کلاه نفر دوم سپیده و باز بر اساس استدلال نفر سوم به رنگ کلاه خودش پی میبره.(ینی سرخ)
    و جوابی که بدرد تاپیک میخوره:

استدلال نفر دوم به ترتیب عبارت است از:
    استدلال شمارۀ 1:ا گر رنگ کلاه من و کلاه نفر اول هر دو قرمز بود، نفر سوم
    نمی گفت نمی دانم لکن او گفت نمی دانم.
    پس رنگ کلاه من و کلاه نفر اول هر دو قرمز نیست. )قیاسی است استثنایی و
    نتیجه اش تا اینجا این است که کلاه نفر اول و دوم قرمز نیست.(
    استدلال شمارۀ 2 :اکنون که رنگ کلاه من و رنگ کلاه نفر اول هر دو قرمز
    نیست یا هر دو سفید است یا یکی سفید است و دیگری قرمز. لکن هر دو سفید نیست.
    )زیرا می بینم که کلاه نفر اول قرمز است.( پس یکی سفید است و دیگری قرمز.
    استدلال شمارۀ 3 :از طرفی یا کلاه من سفید است و کلاه نفر اول قرمز است
    و یا کلاه نفر اول سفید است و کلاه من قرمز است. لکن کلاه نفر اول قرمز است. پس
    کلاه من سفید است.
    استدلال های نفر اول:
    استدلال شمارۀ 1 :مانند استدلال شمارهٔ 1 نفر دوم است.
    استدلال شمارۀ 2 :اکنون که هر دو قرمز نیست یا هر دو سفید است و یا یکی
    سفید است و دیگری قرمز لکن هر دو سفید نیست؛ زیرا اگر هر دو سفید بود نفر دوم
    نمی توانست کشف کند که کلاه خودش سفید است پس یکی سفید است و یکی قرمز
    استدلال شمارۀ 3 :اکنون که یکی سفید است و یکی قرمز یا کلاه من سفید
    است و کلاه نفر دوم قرمز و یا کلاه من قرمز است و کلاه نفر دوم سفید است. لکن کلاه
    نفر دوم سفید است. پس کلاه من قرمز است.

لطفا به هدف تاپیک توجه کنید...

8. 2 کاربر از Abaddon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

قبلا یه تاپیک معما داشتیم حالا نوع فلسفی اش دقیقا چه تفاوتی با معما های معمولی دیگه داره؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
    معما مدلهای مختلفی داره مثلا معمای ریاضی ، منطقی ، عددی ، هندسی ، جدول و ...
    معما در واقع یک بازی یا مسئله هست که هرجا میتونه پیش بیاد یا ساخته بشه و برای حلش نیاز به تعاریف ، قوانین و الگوهایی داریم. مثلا شطرنج معمای ساخت بشر هست که تمام الگوها و قوانینش توسط ما ساخته شده.

اما معمای منطقی ( یا فلسفی ) جز معماهایی هست که هم میتونه در طبیعت وجود داشته باشه ( بدون الگوی مطمئن و شناخته شده ) و هم میتونه ساخت ذهن ما باشه و ممکنه راه حلی هم نداشته باشیم و سالها کشف نشده باقی بمونه.

تعریف منطق : ( ویکی پدیا ) منطق دانش شناسایی و ارائهٔ روش درست اندیشیدن(تعریف کردن و استدلال کردن) است.

در این معماها به کمک گفتار یا نوشتار ، حالت های محتمل هر مسئله بررسی میشه تا به جواب برسیم و بتونیم برای دیگران هم توضیح بدیم. یعنی بدست آوردن جواب با روش دلخواه ( مثلا فرمولهای ریاضی ) انجام نمیشه.

تاپیک جالبی میتونه باشه، به شرطی که باهمون نیت وروشی که آقامعین مدنظرشه پیش بره...سوال اول ساده بود ولی مطالب جالبی واسه یادگرفتن داشت.
    امیدوارم بامدیریت شخص خودشون تاپیک پیش بره وسوالات جدی ودارای منبع باشن وبه چیستانهای سخیف کوچه بازاری کشیده نشه...ماهم استفاده کنیم وذهنمون روبه چالش بکشیم ومطلبی یادبگیریم.
    سلام دوست عزیز و قدیمی ( 3D و اینا )
    راستش موقع ارائه این سوال دو دل بودم که آسون بزارم و کم کم سخت بشه و چون احتمال نمیدادم هیچکس حلش نکنه گذاشتمش.

منبع :
    متن این سوال انگلیسی بود و همش 4 خط بود بدون توضیحات اضافه که البته من در پستهای قبل دادم ؛ فقط کاراکترها و x و y رو تغییر دادم . توسط یک فیلسوف و منطق دان آمریکایی به نام جرج بولوس ارائه شده و به چند روش حل شده.
    سوال اصلی :
      محتوای مخفی: انگلیسی 
    Three gods A, B, and C are called, in no particular order, True, False, and Random. True always speaks truly, False always speaks falsely, but whether Random speaks truly or falsely is a completely random matter. Your task is to determine the identities of A, B, and C by asking three [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ; each question must be put to exactly one god. The gods understand English, but will answer all questions in their own language, in which the words for yes and no are da and ja, in some order. You do not know which word means which.

Boolos provides the following clarifications: a single god may be asked more than one question, questions are permitted to depend on the answers to earlier questions, and the nature of Random's response should be thought of as depending on the flip of a coin hidden in his brain: if the coin comes down heads, he speaks truly; if tails, falsely [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فعلا من جواب رو نمینویسم سعی کنید جواب رو پیدا و اینجا بررسی کنیم . منبع :
    توی گوگل بنویسید george boolos puzzle سایتهای زیادی پیدا میشه.
    موفق باشین

10. 5 کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز N O V A L I S's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

به نظرم قسمت چالش برانگیز این معما کاراکتریه که جوابهای رندومی میده. به راحتی میشه الگویی برای تشخیص کاراکترهای راستگو ودروغگو تعریف کرد که حتی با دوسوال میشه اونها رو از هم تشخیص داد ولی مسئله اینه که درمورد کاراکتر رندوم جوابهایی که دربرابر دوسوال یا سه سوال ما میده سه الگو میتونه باشه : جوابهای تصادفا درست با الگوی راستگو، جوابهای تصادفا درست با الگوی دروغگو، (که دراین دوحالت امکان تشخیص کاراکترها رو با اتکا به قیاس جوابها که فکرمیکنم تنهاراه تشخیص این سه کاراکترازهم هست ازمون میگیره) وجوابهای کاملا متضاد با دوالگوی بالا که دراین حالت سوم میشه این کاراکتروتشخیص داد ولی این هم بستگی به یک شانس واحتمال داره!

12. این کاربر از N O V A L I S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

یک راه حل برای سوال دوم :

سلام
    بنظرتون این جواب درسته یا غلط ؟ سوالی در موردش داشتین بپرسین

اولین کار پیدا کردنه کسیه که تصادفی نباشه. بعد با استفاده از اینکه نفی یک جمله منفی باعث صحت اون جمله میشه پیش میریم. ( مثل ضرب مثبت در مثبت و منفی در منفی که هردو جواب مثبت میشن )

محتوای مخفی: مخفی 

از اولی میپرسیم :
    1- اگر در وضعیت فعلی شما ، ازتون بپرسم : شما تصادفی هستین ؟ جوابتون x هست ؟
    الف : اگه بگه x ، و x بله باشه ، تصادفی هست (در وضعیت راستگو)
    ب : اگه بگه x ، و x خیر باشه ، تصادفی هست (در وضعیت دروغگو)
    ج : اگه بگه y ، و y بله باشه ، یا راستگو هست یا دروغگو
    د : اگه بگه y ، و y خیر باشه ، یا راستگو هست یا دروغگو

تا اینجا اگر جواب x باشه اولی تصادفی هست . پس از نفر دومی می پرسیم :
    2- اگر از شما بپرسم : شما راستگو هستین ؟ جوابتون x هست ؟
    الف : اگه بگه x ، و x بله باشه ، راستگو هست
    ب : اگه بگه x ، و x خیر باشه ، راستگو هست
    ج : اگه بگه y ، و y بله باشه ، دروغگو هست
    د : اگه بگه y ، و y خیر باشه ، دروغگو هست
    در اینصورت اگه جواب دومی x باشه راستگو هست و سومی دروغگو ، و اگه جواب y باشه برعکس و معما حل میشه.

اما اگر جواب اولی y بود یا دروغگو هست یا راستگو. دوباره ازش می پرسیم :
    در اینصورت اگه جواب اولی x باشه راستگو هست اگه y باشه دروغگو .

دوباره از اولی می پرسیم :
    3- اگر از شما بپرسم : دومی تصادفی هست ؟ جوابتون x هست ؟

( اگه اولی راستگو بود )
    الف : اگه بگه x ، و x بله باشه ، دومی تصادفی هست
    ب : اگه بگه x ، و x خیر باشه ، دومی تصادفی هست
    ج : اگه بگه y ، و y بله باشه ، دومی تصادفی نیست پس سومی تصادفیه
    د : اگه بگه y ، و y خیر باشه ، دومی تصادفی نیست پس سومی تصادفیه

( اگه اولی دروغگو بود )

در هر دو حالت اگه جواب x باشه ، دومی تصادفی و سومی برعکس اولی هست و اگه y باشه سومی تصادفی و دومی برعکس اولی هست و معما

حل میشه.

14. 2 کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Blue-Rose's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2014
    محل سكونت
    Skyrim

پيش فرض

یک راه حل برای سوال دوم :

سلام
    بنظرتون این جواب درسته یا غلط ؟ سوالی در موردش داشتین بپرسین

اولین کار پیدا کردنه کسیه که تصادفی نباشه. بعد با استفاده از اینکه نفی یک جمله منفی باعث صحت اون جمله میشه پیش میریم. ( مثل ضرب مثبت در مثبت و منفی در منفی که هردو جواب مثبت میشن )

محتوای مخفی: مخفی 

از اولی میپرسیم :
    1- اگر در وضعیت فعلی شما ، ازتون بپرسم : شما تصادفی هستین ؟ جوابتون x هست ؟
    الف : اگه بگه x ، و x بله باشه ، تصادفی هست (در وضعیت راستگو)
    ب : اگه بگه x ، و x خیر باشه ، تصادفی هست (در وضعیت دروغگو)
    ج : اگه بگه y ، و y بله باشه ، یا راستگو هست یا دروغگو
    د : اگه بگه y ، و y خیر باشه ، یا راستگو هست یا دروغگو

تا اینجا اگر جواب x باشه اولی تصادفی هست . پس از نفر دومی می پرسیم :
    در اینصورت اگه جواب دومی x باشه راستگو هست و سومی دروغگو ، و اگه جواب y باشه برعکس و معما حل میشه.

اما اگر جواب اولی y بود یا دروغگو هست یا راستگو. دوباره ازش می پرسیم :
    در اینصورت اگه جواب اولی x باشه راستگو هست اگه y باشه دروغگو .

دوباره از اولی می پرسیم :
    3- اگر از شما بپرسم : دومی تصادفی هست ؟ جوابتون x هست ؟

( اگه اولی راستگو بود )

( اگه اولی دروغگو بود )

در هر دو حالت اگه جواب x باشه ، دومی تصادفی و سومی برعکس اولی هست و اگه y باشه سومی تصادفی و دومی برعکس اولی هست و معما

حل میشه.

من همینجوری که الان گفتی پیش رفتم ولی سوالام اینا نبودن... پس به چیز مفیدی نرسیدم.

16. این کاربر از Blue-Rose بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه مُعین's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

بله دوستان دوست گرامیمون کاملا درست میگن معما مشکلی نداره ...
    علت بد فهمی یا به عبارتی کج فهمی این معما ترجمه اون هست و عدم اشاره به راهنمایی ها و پیش نیاز ها که در منبع ذکر شده ... که هر چی از ما اسرار بود که منبع رودر اختیارمون قرار بده ... نمیداد ...
    به هر حال معما رو به صورت درست من مطرح میکنم البته در منابع انلیسی زبان اشاره شده که این معما سخت ترین معمای منطقی تاریخ بشریت هست... که این دوستمون حقیقتا زحمتکشیدن وحداقل ما رودر فلسفه برابر با دکتر محمد خوانساری ؛ غلام حسین دیننانی و ... دونستن که البته نظر لطف و محبتشونه
    و اما معمارو دوستان به زبان اصلی بخونن ... بعدجواب بدن.
    معما به زبان فارسی:
    ترجمه تحت اللفظی :!
    سه خدا به نام های c, b ,aداریم که به ترتیب a راستگو b دروغ گو c : راندوم (هر لحظه امکان راست یا دروغ گو بدونش وجود دارد ) راستگو همیشه راست میگوید ... دروغ گو هم همیشه دروغ سخن میگوید و راندوم هم تصادفی...
    your task ماموریت شما این است که با پرسیدن سه سوال نوع بله یا خیر هویت این خدایان را مشخص کنید , هر سوال باید از یک خدا پرسیده شود .خدایان انگلیسی (زبان شما) رو میفهمند اما تمامی سوالات را به زبانی دیگر پاسخ میدهند جای بله و خیر میگویند با و نا ... (یه اینطور حالتی در کل) ولی شما نمیدانید کلمه (جواب) به این معنی (بله یا خیر ) است .

ایراد های وارده بر دوست گرامی :
    ( میتونید از یک نفر چند سوال بپرسید )!! بسیجی هر سوال تنها از یکی . رو نیم کره های مغرت کارکن دیگه غلط ترجمه نکنی .
    من 500 بار گفتم چه نوع سوالاتی ؟؟؟ حتی نرفتی منبع رو بخونی و بگی سوالات از نوع بله و خیر باشن به ماهیت سوال اشاره نکردی ... فقط اخرش گفتی اونا میگن ایکس یا ایگرگ ... من پرسیدم چه سوالی بپرسیم ؟ سوال یه کلمه ای ؟ سوال چطوری ؟؟ فقط اشاره کردی که هر سوالی میخواید بپرسید ... نه برادر ... نه . سوال حتما باید از نوع بله و خیر باشه . شما فقط گفتی ایکس بله و ایگرگ خیر من بپرسم چند سالته طرف بگه بله!!! اسم بابات چیه ؟ بگه خیر!!!
    الان وضعیت بهتر شد که منبع رو گذاشتید ... اما ... همراه منبع ... پاسخ رو هم گذاشتید ... و معما چو حل گشت آسان گردد حتی اگر معمای آلبرت انشتین باشه نه ؟ .

این سوال از سری سوالاتی هست که باید کامل تمام نکات پیرامونش هم خونده بشه ... شما باید محبت میکردین و توضیحات رو میزاشتین ... ما داریم روی ضروب منطق فکر میکنیم تا نگو بحث معما بحث مثبت در مثبت و منفی در منفی هست .... ریاضی!!
    معما رو کامل بزارید لطفا از دفعات بعد ... همونطور که گفتم بدون این راهنمایی ها که در منبع شده معما باطل هست . . . مگر با خوندن راهنمایی ها .
    خودم جواب این معما رو بعدا میزارم ( البته خودم حل نکردم و منبع رو مطالعه کردم ) توی منبع هم راهنمایی هایی کرده برای حل ... مثل معمای انشتین . که راهنمایی داره .

18. این کاربر از مُعین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز arash59b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اکسین ــ O X I N

پيش فرض

بله دوستان دوست گرامیمون کاملا درست میگن معما مشکلی نداره ...
    علت بد فهمی یا به عبارتی کج فهمی این معما ترجمه اون هست و عدم اشاره به راهنمایی ها و پیش نیاز ها که در منبع ذکر شده ... که هر چی از ما اسرار بود که منبع رودر اختیارمون قرار بده ... نمیداد ...
    به هر حال معما رو به صورت درست من مطرح میکنم البته در منابع انلیسی زبان اشاره شده که این معما سخت ترین معمای منطقی تاریخ بشریت هست... که این دوستمون حقیقتا زحمتکشیدن وحداقل ما رودر فلسفه برابر با دکتر محمد خوانساری ؛ غلام حسین دیننانی و ... دونستن که البته نظر لطف و محبتشونه
    و اما معمارو دوستان به زبان اصلی بخونن ... بعدجواب بدن.
    معما به زبان فارسی:
    ترجمه تحت اللفظی :!
    سه خدا به نام های c, b ,aداریم که به ترتیب a راستگو b دروغ گو c : راندوم (هر لحظه امکان راست یا دروغ گو بدونش وجود دارد ) راستگو همیشه راست میگوید ... دروغ گو هم همیشه دروغ سخن میگوید و راندوم هم تصادفی...
    your task ماموریت شما این است که با پرسیدن سه سوال نوع بله یا خیر هویت این خدایان را مشخص کنید , هر سوال باید از یک خدا پرسیده شود .خدایان انگلیسی (زبان شما) رو میفهمند اما تمامی سوالات را به زبانی دیگر پاسخ میدهند جای بله و خیر میگویند با و نا ... (یه اینطور حالتی در کل) ولی شما نمیدانید کلمه (جواب) به این معنی (بله یا خیر ) است .

ایراد های وارده بر دوست گرامی :
    ( میتونید از یک نفر چند سوال بپرسید )!! بسیجی هر سوال تنها از یکی . رو نیم کره های مغرت کارکن دیگه غلط ترجمه نکنی .
    من 500 بار گفتم چه نوع سوالاتی ؟؟؟ حتی نرفتی منبع رو بخونی و بگی سوالات از نوع بله و خیر باشن به ماهیت سوال اشاره نکردی ... فقط اخرش گفتی اونا میگن ایکس یا ایگرگ ... من پرسیدم چه سوالی بپرسیم ؟ سوال یه کلمه ای ؟ سوال چطوری ؟؟ فقط اشاره کردی که هر سوالی میخواید بپرسید ... نه برادر ... نه . سوال حتما باید از نوع بله و خیر باشه . شما فقط گفتی ایکس بله و ایگرگ خیر من بپرسم چند سالته طرف بگه بله!!! اسم بابات چیه ؟ بگه خیر!!!
    الان وضعیت بهتر شد که منبع رو گذاشتید ... اما ... همراه منبع ... پاسخ رو هم گذاشتید ... و معما چو حل گشت آسان گردد حتی اگر معمای آلبرت انشتین باشه نه ؟ .

این سوال از سری سوالاتی هست که باید کامل تمام نکات پیرامونش هم خونده بشه ... شما باید محبت میکردین و توضیحات رو میزاشتین ... ما داریم روی ضروب منطق فکر میکنیم تا نگو بحث معما بحث مثبت در مثبت و منفی در منفی هست .... ریاضی!!
    معما رو کامل بزارید لطفا از دفعات بعد ... همونطور که گفتم بدون این راهنمایی ها که در منبع شده معما باطل هست . . . مگر با خوندن راهنمایی ها .
    خودم جواب این معما رو بعدا میزارم ( البته خودم حل نکردم و منبع رو مطالعه کردم ) توی منبع هم راهنمایی هایی کرده برای حل ... مثل معمای انشتین . که راهنمایی داره .

Three gods A, B, and C are called, in no particular order, True, False, and Random. True always speaks truly, False always speaks falsely, but whether Random speaks truly or falsely is a completely random matter. Your task is to determine the identities of A, B, and C by asking three [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ; each question must be put to exactly one god. The gods understand English, but will answer all questions in their own language, in which the words for yes and no are da and ja, in some order. You do not know which word means which.

Boolos provides the following clarifications: a single god may be asked more than one question, questions are permitted to depend on the answers to earlier questions, and the nature of Random's response should be thought of as depending on the flip of a coin hidden in his brain: if the coin comes down heads, he speaks truly; if tails, falsely [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
    تو متن انتهایی گفته که شما می تونید از یک نفر بیش از یک سوال بپرسید و تو خود سوال نگفته که شما باید ار هز نفر یک سوال بپرسید معنی جمله " each question must be put to exactly one god" اینه که هر سوال باید دقیقا از یک نفرخاص پرسیده بشه

20. 2 کاربر از arash59b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •