تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 28 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 275

نام تاپيک: گپ و گفتگوی دوستانه پیرامون موضوعات علمی

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض M a r i o :

مرسي محمد به خاطر پاسخها
    خواهش میکنم ... بازم در خدمتیم ...

Wallpaper ها هم كافي بود. ميخواستم سليقه ات رو هم ببينم.
    البته من بشتر سلیقم روی عکسهای نجومی هست ... کمتر دنبال بقیه ی علوم هستم ... برا همین سعی کردم کمتر از سلیقه ی خودم بزارم ... بین اونا اون سحابی خرچنگ و اون مریخ و بمب اتم خیلی برای من قشنگن ...

حالا ببينم با اين عكسا چكار ميكني :
    میخوریمشون !!

1- اين عكس داره چه عملي رو نشون ميده ؟ به صورتي جالب بگو.

تو این عکسه هنرمند ما زحمت کشیده یکی از پدیدهای نجومی رو به تصویر کشیده ... بلعیده شدن یه ستاره توسط همسایه ی زیاده خواه و البته قدرتمندش !
    بله ... اون جسم کوچک سیاه با حاله ای اطرافش یه سیاهچالست ... اما اینجا چه اتفاقی داره میوفته ... این دوتا که میبینید یه دورانی با هم همسایه بودن و به خوبی و خوشی عین پروانه دور هم میگشتن ... اما بعد از یه مدت یکی از این همسایه ها زود تر از اونیکی مرد ! بعد از مرگش هم همسایش رو ول نمی کنه و از فرط علاقه می خواد ببرتش اون دنیا ...
    حالا یکم علمی تر میگم ... اون جسم سیاه ستاره ای هست که زودتر از ستاره ی همدم خودش عمرش تموم شده و به این صورت در اومده ... اون ستاره ی بقلی هم داره اواخر عمرش رو میگذرونه ... بخاطر همین یکم قطرش بیشتر شده ... این افزایش قطر باعث میشه لایه های خارجی ستاره تحت گرانش شدید سیاهچاله به داخل اون بلعیده بشن و به هیچ تبدیل بشن ... این ذرات وارد سیاهچاله میشن و هی اونو قوی تر میکنن و فقط قبل از ورودشون به سیاهچاله یه پرتو ایکس به یادگار میزارن برای ما تا بتونیم اونجا قاتل رو پیدا کنیم ...

بیشتر توضیح بدم ؟

2- اين كيه ؟ و يه شرح كوچيكي از زندگيش. ( راهنماييت كردما. )

و

به به ... این که داداش خودمونه که ... شاگردم بود یه مدت !

اما جدای از شوخی ایشون " رابرت اپنهایمر " هستن ... از دانشمندان برجسته ی الکترومغناطیس و کوانتوم فیزیک ... تحقیاتشون بیشتر در مبحث اتم بود ... کارای بزرگی در نوجوانی و جوانیش انجام داد ... وقتی خیلی جوون بود پرفسور شد که آرزوی همست ... در بزگشالیش هم کار بزرگتری انجام داد که همیشه موجب ننگ بشر باقی می مونه ... ریاست پروژه ی منهتن که ساخت بمب اتم از برنامه های اصلیش بود ... نمی دونم شاید نباید قضاوت کنم ...اما فکر کنم ایشون از عاقبت کار باخبر بود اما خودشو گول زد ... به هر حال ارزش علمی هیچ دانشمندی قابل پنهان کدن نیست ... ایشون در راه ارتقای انرژی هسته ای نقش خوبی و ایفا کرد که این خودش جون خیلی ها رو نجات میده ! ...

راهنمایی ؟

3- يك توضيح علمي راجع به اين تصوير . كي و كجا اين اتفاق افتاد ؟

اول بگم که این واقعا هنوز معلوم نیست که اتفاق افتاده باشه یا نه ... اما احتمالش بالاتر از بقیه هست ...

تحقیقات نشون میده که احتمالا منقرض شدن دایناسور ها و خیلی از موجودات دیگه روی کره ی زمین بخاطر یه بمباران سیارکی یا دنباله داری بر روی زمین بوده ... این بمباران نمی تونسته مستقیما موجودات زنده رو از بین ببره ... گفته میشه که دود غلیظ حاصل از انفجار و ایجاد اتش فشان های عظیم باعث نرسیدن نور خورشید برای چندین مدت به زمین شده که این کاملا دلیل قانع کننده ای هست ...

تو این هیری ویری این سه تا انگار دارن دعوا میکنن یا شادم دارن باز یمیکنن ... به هر حال خدا بیامرزتشون ... !

امیدوارم باشید که دیگه از این بمباران ها اتفاق نیفته چون خطر داره حسن !

2. این کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Vmusic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    vmusic.ir

پيش فرض

امدیم محمد جان نبودی ... انیشتینی هستی برا خودتا .... خسته نباشیدی عرض می کنیم و می رویم ...

موفق باشی

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

امدیم محمد جان نبودی ... انیشتینی هستی برا خودتا .... خسته نباشیدی عرض می کنیم و می رویم ...

موفق باشی
    سلام جعفر عزیز و دوست داشتنی ...
    سومین و آخرین استاد من تو انجمن موضوعات علمی که همیشه کمکم کرده و همیشه یه چیز ازش یاد گرفتم ...

خیلی لطف داری جعفر جان ... خودتم میدونی هیچی نیستم از نظر علمی تو این انجمن ...

شادمان و پیروز باشی ...

حـــــرفـه ای Marichka's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

خوب یه هفته ی واقعا پربار و خوبی رو در کنار [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خوب و گرامی داشتیم

ازشون صمیمانه متشکرم برای این که وقتشون رو در اختیار انجمن گذاشتن و امیدوارم در همه ی مراحل زندگی موفق و پیروز باشند.

برای حسن ختام و به عنوان هدیه ازشون درخواست می کنم یکی از پدیده های علمی مرتبط با رشته مورد علاقشون رو که مناسب می دونن اینجا به طور کامل توضیح بدن و اطلاعاتی در موردش برای سایرین قرار بدن در اینجا.

این لوح سپاس رو هم به نشان تقدیر از پاسخ های خوب و مفیدشون و وقتی که گذاشتن و حوصله ای که داشتن در پاسخگویی تقدیمشون می کنیم.

محمدحسین جان امیدوارم که همیشه موفق و سربلند باشی

مهمان بعدی به زودی معرفی میشن ...

همگی دوستان کامیاب باشید

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

12 مراسم اختتامیه !

برای من هم سوالا جالب بود ... امیدوارم که تونسته باشم در خدمت کاربرا و دوستان باشم ...

از شما هم خیلی خیلی ممنون ... لوحش خیلی قشنگه و حتما یه پرینت ازش میگیرم و قابش میکنم تو اتاقم

اما در مورد پدیده ی علمی بعد از یکم فکر کردن بهتر دونستم که این موضوع رو که قبلا تو تاپیکی تو انجمن نجوم مطلبش رو نوشتم رو بزارم ... چون از وقتی که توی همایش نجوم شهرمون در این مورد اولین سخنرانی نجومیم رو کردم خیلی بهش علاقه مند شدم ... اینو از اونجا کپی میکنم ... و در آخر هم یه لینک خیلی خوب فیزیکی که یه مجموعه مقالات که در مورد فیزیک نوین یکم صحبت میکنه میزارم ... حتما نگاهش کنید ... مقالات جالبی هستن ...

مطلب در مورد زندگی ستارگان از اول تا آخر به زبان ساده هست :

زندگی ستارگان به طور کلی چیز بسیار پیچیده و عجیبیه که توش معما برای ما زیاد داره .. اما پیشرفت ما تو فهمیدن این زندگی عالی بوده ... من توضیحی که خودم می تونم رو خیلی خلاصه و ساده میگم ... کاملش واقعا وقت گیر آدم بنویسه ...

اولین چیزی که باید بدونیم اینه که هر ستاره زندگی خاص خودشو داره ... اما یه روال کلی هم در نظر میگیرن که اون هم درسته ... مثلا مهترین عامل برای انتخاب نحوه ی زندگی ستارگان جرم اونهاست ...

خوب من تقسیم بندی می کنم و توضیح می دم ...

تشکیل :

اصلا ستاره چطور تشکیل میشه ... خیلی ساده این اتفاق می افته ... ما تو جهان خودمون و در فضا های میان کهکشانی و میان ستاره ای میزان بسیار زیادی گاز داریم و البته با پراکندگی بسیار زیاد که عمدتا از هیدروژن هست و بهش میگیم ماده ی میان ستاره ای (اسم های دیگه ای هم بهش می دن ... ) .. اگه اتفاق خاصی بیفته که این پراکندگی تقریبا یکنواخت رو تو منطقه ای برهم بزنه و باعث یه تجمع کوچیک بشه انجاست که اون اتفاق جرقه ی اولیه ی تشکیل ستاره میشه ... فقط یه تجمع کوچیک لازمه که یواش یواش همه ی گازهای اطراف جمع آوری بشن ... به تدریج گازها تک تک همدیگرو جذب می کنن و هی چگالی و جرم در اون منطقه میره بالا ... تا یه حدی که چیزی به نام گویچه تشکلیل میشه ... گویچه منطقه ای از گازهای میان ستاره ای هستش که تجمع بیشتری در اون احساس میشه ... با تشکیل گویچه میزان گرانش بسیار بالا می ره و با افزایش گرانش و تجمع گازها این گازها شروع به حرکت به دور خودش می کنه و این گردش و شدت گرانش باعث گرم تر شدن منطقه میشه ... و یواش یواش میدان مغناطیسی هم داره تشکیل میشه ... اینجاهاست که چیزی به نام پیش ستاره تشکیل میشه ...
    بعد از پیش ستاره چه اتفاقی می افته ؟ خوب دما داره هی بالاتر و بالاتر می ره و این دما یواش یوشا به حدی می رسه که می تونه با برخورد دادن شدید یه اتم هیدروژن به یه اتم دیگه از هیدروژن باعث واکنش اونها بشه (این واکنش نیاز به گرمای اولیه ی زیادی داره) . بعد از واکنش اولین هیدروژن ها با هم ستاره ی ما بدنیا اومده (تولدت مبارک ! دی . دیگه ما از این به بعد وارد مرحله ی تولد ستاره میشیم و پیش ستاره رو رد می کنیم (البته ما نه ! اون ستاره دی .

ایبته بعضی ها این مرحله تشکیل رو به دو قسمت تولد و نوباوگی تقسیم میکنن و قسمت تراکم رو تولد و قسمت واکنش همجوشی رو نوباوگی میدونن که چندان با توضیح من فرق نداره ...

بلوغ :

خوب حالا بعد از گذروندن این مرحله چه تحولاتی داریم ... مهمترین روند در این دوره تعادل ستاره است ... یعنی چی ؟ به این صورت که دو تا نیروی قالب و بزرگ در این تعادل مد نظر هست ... زمانی که این دوتا نیرو متعادل بشن و دست از سر ستاره بدارن (موقتا) ستاره متعادل شده و مهترین ملاک برای بلوغ ستارست ...

این دوتا نیرو یکی نیروی گرانش که به سمت داخل ستاره هست ... دیگری نیروی حاصل واکنش که به سمت خارج هست ...
    گرانش با قدرت زیاد خودش هی تلاش می کنه که ستاره رو منقبض کنه و در این میون با جرقه خوردن واکنش همجوشی هسته ای هیدروژن این واکنش شروع می کنه به ادامه کار و روال رو سریعتر میکنه و این واکنش و گرمای حاصل اون تلاش داره ستاره رو منفجر کنه و بنابراین نیروی بسیار قوی به سمت خارج وارد میکنه ... خوب ما اینجا دوتا نیروی عظمی داریم که درست شاخ به شاخ هم وایسادن ... در اوایل تولد ستاره این دوتا نیرو هی به هم شاخ (دی میزنن و هستاره در ین دوران یکم نا متعادله و انقباض ها و انبساط های جزئی داره ... اما بعد از مدتی که جرم ستاره ثابت بشه و همجوشی هم روال ثابتی پیدا کنه این دوتا نیرو هم دست از شاخ دن بر می دارن و صلح می کنن ... طوری که دیگه ستاره حجم ثاتی پیدا می کنه و کاملا می تونیم بهش بگیم یه ستاره ی بالغ .

البته مرحله بلوغ بحث های مفصل دیگه ای هم داره که فعلا بیانش یکم وقت گیر و بحث مفصلی داره ...

میانسالی :

بعد از مدتی ستاره سوخت هیدروژنی خودش رو یواش یواش تموم می کنه و با کاهش انرژی مواجه میشه اینجا هست که اون تعادل موقت (که قبلا گفتم) دوباره بر هم می خوره ... چون میزان تولید انرژی کم میشه اون نیروی به سمت خارج دوباره کم میاره و حالا گرانش دوباره شاخ زدن رو شروع میکنه و تا یه مدت کوتاهی (در مقیاس نجومی) منقبض شدن ستاره انرژی اونو تامین میکنه (حتما می دونید که پدیده ی انقباض خودش گرما زا هست و ... ) بعد از بالاتر رفتن انرژی دوباره یه چرخه ی دیگه از گداخت هسته ای رو میشه . چرخه ی هیدروژن هلیوم . اینجا دیگه هیدروژن با هلیوم واکنش میده و این واکنش گرمای بیشتری نسبت به واکنش قبلی آزاد میکنه و یک دفعه حریف گرانش شاخ محکمی میزنه و باعث انبساط شدیدتر میشه . این انبساط شدید ستاره رو تبدیل به غولی بزرگ میکنه که با کاهش دمای سطحیش به رنگ سرخ درمیاد و و معروف میشه به غول سرخ .

پیری :

بعد از تبدیل شدن ستاره به غول سرخ اتفاقات عجیب غریب تری هم اتفاق می افته که من نتونستم تا مرحله ای از اونو درک کنم ... اما بطور کلی ستاره همینطور سوخت خودشو مصرف می کنه و هی با بالا بردن دمای هسته فرآیند های پیچیده تر و پرانرژی تر رو پی میگیره ... فرآیند تشکیل کربن و فرایند تشکیل آهن از این جمله هستن ...
    بعد از اینکه ستاره تمام زورش رو زد و هر چی داشت رو کرد تا در مقابل گرانش وایسه دیگه تسلیم میشه و آماده میشه تا اضرائیل بیاد ! دی:

مرگ :

اینجا رو دیگه اضرائیل به چند شیوه عمل میکنه که مکشوف شده که این شیوه ها کاملا وابسه به جرمشون هست ...
    هر چی جرم ستاره بیشتر باشه اضرائیل کار عجیب قریب تری باهاش میکنه ! دی:

من این قسمت رو به این صورت تقسیم می کنم :

1. کوتوله ی سفید : اگر جرم ستاره کمتر از 1.2 جرم خورشید باشه گرانش شاخ نهایی رو میزنه (البته با کمک اضرائیل) و ستاره تا حد ممکن کوچیک میشه و بشکل کوتوله ای پر نور اما بسیار کوچک در میاد که معروفه به کوتوله ی سفید .

2. نواختر و نواختر بازآینده : اگر جرم ستاره در حوالی 1.2 یا کمی بیشتر باشه ستاره با یه انفجار نچندان کوچک بخشی از جرمش رو بیرون میریزد و نواختر رو میسازه . ممکنه بعد از این هم چند بار بخش کوچک تری از جرمش رو بصورت متوالی از خودش بیرون بندازه که در این صورت میشه نواختر باآینده . در اخر چیزی که باقی می مونه هسته ای به صورت کوتوله ی سفید و گازهایی در اطرافش .

3. ابرنواختر : اگر جرم بسیا بیشتر از 1.2 جرم خورشید باشه ما پدیده های پیچیده تری داریم ... ستاره در طی انفجاری عظیم تر (که تقریبا میشه گفت پرانرژی ترین انفجار عالم) بخش بزرگی از جرمش رو می فرسته بیرون (هرچه بزرگتر باشه ستاره این انفجار عظیمتره) . و بعد از انفجار همه چیز وابسطه به هسته ی ستاره هست ... این هسته ممکنه کوتوله ی سفید ، ستاره ی نوترونی و یا سیاهچاله بشه .

البته این تقسیم بندی من تقسیم بندی چندان عمومی و درستی نیست اما بطور کلی تر و ساده تر بود و من اینو انتخاب کردم ... تقسیم بندی بهتری هم وجود داره.... لینک پست اصلی : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

-----------------------------------

و لینک مقالات فیزیک تقدیم به کاربران علمی انجمن :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

------------------------------

دوباره آرزوی موفقیت میکنم برای تک تک دوستان ...

موفق و شادمان و پیروز باشید ...

7. این کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Marichka's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

خوب ممنونم از محمدحسین جان برای حضور گرمشون در این تاپیک

مهمان بعدی ما [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز و گرامی هستن. برای این که دعوت ما رو قبول کردن ازشون ممنونم و اولین سری سوالات رو خودم شروع می کنم؛

1. علم پزشکی رو در 4 جمله تعریف کنید.
    2. در مورد پزشکی جذابترین نکته به نظرتون چی می تونه باشه؟
    3. به کدوم یک از تخصص های این علم بیشتر علاقمندید؟
    4. یه مقایسه ساده بین پزشکی در زمان باستان با الان داشته باشید.

ممنونم و موفق و پایدار باشید

9. این کاربر از Marichka بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای مرتضی nvcd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

سلام دوست عزیز ...

چندان باهات اشنا نبودم ... ولی عنوانت جذبم کرد ( پزشک انجمن)

1. می تونی یه توضیح در مورد عنوانت و اینکه چطور شد گرفتیش بدی؟
    2. اسم و سن و شغل و خلاصه یه بیوگرافی از خودت؟
    3. ابو علی سینا زحمت زیادی تو پزشکی کشید ... یه خلاصه از زندگیش و نوع فعالیتش تو پزشکی می تونی بدی؟
    4. با گیاه درمانی چقدر اشنایی؟
    5. طب سوزنی چینی ها رو از نظر علمی قبول داری؟ ... مطلب علمی در موردشون داری بزاری؟
    6. وظیفه اصلی یه پزشک از نظر شما؟
    7. با نجوم چقدر اشنایی؟
    8. جدیدترین خبر علمی؟
    9. نظرت در مورد انجمن موضوعات علمی و زیر شاخه هاش؟
    10. ممنون

11. این کاربر از مرتضی nvcd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ALIAK28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

سلام
    درود...Dianella جان...

خوب ممنونم از محمدحسین جان برای حضور گرمشون در این تاپیک

مهمان بعدی ما [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز و گرامی هستن. برای این که دعوت ما رو قبول کردن ازشون ممنونم و اولین سری سوالات رو خودم شروع می کنم؛

1. علم پزشکی رو در 4 جمله تعریف کنید.
    1. اجازه بدید چهار واژه رو تو یک جمله عرض کنم..
      پزشکی فقط علم تشخیض ، بررسی و درمان و مراقبت از بیماران نیست...بلکه بخش اصلی اون که امیدوارم در آینده نه چندان دور بهش برسیم ، افزایش کیفیت زندگی و سلامت افراد جامعه است..
    2. در مورد پزشکی جذابترین نکته به نظرتون چی می تونه باشه؟
    پیشرفت های لحظه به لحظه ...+ لذت دیدن بیماری که سلامتی خودشو پیدا کرده با هیچ نکته جذاب دیگه ای قابل مقایسه نیست...
  13. به کدوم یک از تخصص های این علم بیشتر علاقمندید؟
چشم...
  • یه مقایسه ساده بین پزشکی در زمان باستان با الان داشته باشید.
  • در زمان باستان : پرشکی با چشمان بسته ..
    در حال حاضر : پزشکی با چشمان نیمه باز !
    و در آینده : پزشکی با چشمان کمی بازتر !
    ممنونم و موفق و پایدار باشید
    من هم سپاسگذارم...
    ببخشید برخی پاسخ ها خیلی تلگرافی هستند...

حـــــرفـه ای ALIAK28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

درود..مرتضی جان..

چندان باهات اشنا نبودم ... ولی عنوانت جذبم کرد ( پزشک انجمن)

1. می تونی یه توضیح در مورد عنوانت و اینکه چطور شد گرفتیش بدی؟
    فکر کنم عناوین تاحدودی گرفتنی نیست..بیشتر دادنی هست...اینو باید از مسئولان انجمن پرسید! شاید به خاطر این که پستام تو بخش پزشکی بیشتر بوده !
    2. اسم و سن و شغل و خلاصه یه بیوگرافی از خودت؟
    اسم : aliak28= علیرضا ...معروف به Rhazes
    سن :میگن سن هر کس رو با توجه به مدت زمانی که مفید بوده اندازه می گیرن! اگر اینطور باشه تو انجمن شاید دو سه سالم بشه ! البته اگر مفید بوده باشم...ولی در مقایسه با برو بچه های انجمن ...یکی از پیرمرها محسوب میشم !
    شغل : پزشک انجمن !

3. ابو علی سینا زحمت زیادی تو پزشکی کشید ... یه خلاصه از زندگیش و نوع فعالیتش تو پزشکی می تونی بدی؟
    راستش اگر از من بپرسید ...زکریای رازی خیلی خیلی بیشتر از ایشون زحمت کشید...بنام ترین و شهیر ترین پزشک ایرانی در تمام دنیا زکریای رازی هست...
    الان اصلا ابن سینا رو تقریبا هیچ کجای دنیا_ البته به ناحق_ ایرانی نمی دونن..تو بسیاری از کشورهای عربی بیمارستانی تحت نام " ابن سینا " دارند ...
    ولی هر کجا حرف از زکریای رازی باشه فقط نام ایران به میان میاد...
    زحماتی که زکریای رازی کشید اونقدر بیشتر و مهمتره که اگر بخواهیم در مقام مقایسه بر بیاییم ..واقعا به ابن سینا شاگرد کوچکی در برابر او خواهد بود...

با این حال چشم...جواب تلگرافی ها م تموم بشه آنچه شما خواسته اید رو هم عرض می کنم..

4. با گیاه درمانی چقدر اشنایی؟
    تا حدودی....
    یادمه پروفسور منوچهری ( از اساتید دانشگاه تهران ) هر وقت که تو محوطه بیمارسان قدم می زدیم..دونه دونه اسامی علمی گیاهان اطراف رو می گفت..و خواص اون ها رو هم برامون توضیح می داد...
    البته در باره دارو و درمان گیاهی متاسفانه سوأ تعیبر های زیادی در جامعه هست...که کاملا غلطه !
    یکیش این که اگر دارویی گیاهی باشه ضرر نداره ! یا اگر داروی گیاهی رو بیشتر از حد مصرف کنیم مشکلی نیست !
    در صورتی که کاملا غلطه ! حتی ضرر داروهای گیاهی به دلیل این که علاوه بر اون ماده شیمیایی که منظور ماست کلی مواد ناخواسته دیگه هم دارند ممکنه از داروهایی که مردم شیمیایی می دونن و نصبت بهش موضع منفی دارند گاهی بدتر باشه....
    سرتون رو درد نیارم...اگر عمری بود و فرصتی شد درباره اش گپ خواهیم زد...

5. طب سوزنی چینی ها رو از نظر علمی قبول داری؟ ... مطلب علمی در موردشون داری بزاری؟
    قبول داشتن یا نداشتن من شاید چندان مهم نباشه.! اما چند تن از دوستان من حتی برای این موضوع به چین سفر کردند و این علم رو در کنار پزشکی رایج آموختند...اثرات نسبی و گاهی کاملی رو در برخی بیماری ها داره...مکانیسیم اصلیش رو هم به تحریک عصبی - و سیستم ایمنی ...و در نتیجه تحریک ترشح برخی مواد ارتباط می دند ...
    و منظورتون از مظلب خاص رو اگر دقیق تر بفرمایید حتما چیزی داشته باشم می گذارم...( بیماری خاص...روش ها یا کلا بصورت ژنرال)
    6. وظیفه اصلی یه پزشک از نظر شما؟
    کمک به افزایش و ارتقاء سلامت خود ..اطرافیان و جامعه + دادن آگاهی های مناسب جهت این ارتقاء
    7. با نجوم چقدر اشنایی؟
    نه چندان زیاد...من ستاره شناس نیستم ! ولی ستاره شناسان را دوست دارم..
    زمان کودکی یه تلسکوپ کوچیک هدیه گرفته بودم....دنیای عجیبی بود! برخی اوقات هم می رفتیم کانون تو باغ فردوس ...یادش بخیر...
    8. جدیدترین خبر علمی؟
    اینقدر سرعت اطلاعات بالا رفته که شاید من تا بخوام ته این جمله رو بنویسم خبر عوض شده باشه !
    ولی خبر جالب و تازه عمومی.. که بخوام بگم همون قریب الوقوع بودن آزمایش واکسن موثر ضد مالاریا هست...
    اگر بدونیم مالاریا بیماری هست که هر سه ثانیه ! یک نفر رو در دنیا به کام مرگ می کشه اهمیت این خبر دو چندان خواهد بود..
    البته اخبار تخصص هم هست..که...
    9. نظرت در مورد انجمن موضوعات علمی و زیر شاخه هاش؟
    خوبه ! فقط یه کم وقتشو بیشتر کنید لطفا !!
    از شوخی گذشته ...واقعا بخش های عالی هستند...یعنی یک دانشگاه مجازی...رو به رشد..و بالنده..
    فقط تو برخی بخش ها ( مثل بخش پزشکی ) اگر دوستان از کپی و پیست کردن بی مورد پرهیز کنند خیلی پربارتر خواهد بود...
    10. ممنون
    من هم سپاسگذارم..

• این کاربر از ALIAK28 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Antonio Andolini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر آن جا که یاری خوش است

پيش فرض

سلام و درود ...
    1- چه نسخه ای واسه یه معتاد{از همه نوعش اینترنتی تا کراکی} دارید؟
    2- علوم پزشکی شیراز یا شهید بهشتی تهران؟
    3- چه ورزشی رو برای تندرستی بدن مفید تر می دونید؟
    4- چه ورزشی رو واسه بدن خطرناک می دونید؟
    5- وعده های غذایی امروز شما؟
    6- من از بچگی از گوجه فرنگی و سبزیجات متنفر بوده ام ولی الان می خوام سبزی خور بشم ولی معده ام سازگاری نداره ... چه راه حلی واسه من دارید؟
    7- شاد و سربلند باشید

• صفحه 5 از 28 اولاول 12345678915 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
    • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
    • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
    • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
    •