تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: داوطلب کدام رشته در کنکور 90 هستید؟

راي دهنده
368. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • ریاضی

238 64.67%
  • تجربی

91 24.73%
  • انسانی

26 7.07%
  • هنر

13 3.53%
صفحه 5 از 515 اولاول 1234567891555105505 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 5146

نام تاپيک: ✔ کــنــکــور 90 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

آخر فروم باز shabeashegha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

دوستان سلام

من با شما مخالفم
    همونطور که دوستمون گفتن اگه 2 ساعت مفید خوندن باشه کافیه
    توی تست زدن مطمئنا شما خیلی چیزا رو یاد میگیرید

قبول کنین برای کسی که پایش ضعیفه 2ساعت درس خوندن مفید کارساز نیست و کمه ولی برای کسی که پایش خوبه 2ساعت خیلیم عالیه. برای همینه که قلم چی همیشه تاکید میکنه که اول تسلط بعد تست. به جرات بگم من تا به حال درسایی که اول روشون مسلط شدم بعد تست زدم نتیجه بهتری ازشون گرفتم .

2. 2 کاربر از shabeashegha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه phoenix.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

کاملا موافقم

داره خودمونی میشه sarinagasemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

دوستان سلام

من با شما مخالفم
    همونطور که دوستمون گفتن اگه 2 ساعت مفید خوندن باشه کافیه
    توی تست زدن مطمئنا شما خیلی چیزا رو یاد میگیرید

به این نمیگن خلاصه نویسی
    اگه توی خلاصه نویسی از فلش و مساوی هم استفاده کنید خوبه

من یک فصل شیمی رو توی یک صفحه و نه یک برگه آ4 توی حداکثر 45 دقیقه خلاصه میکردم

علی علی
    این یه صفحه رو میذاری ببینم

---------- Post added at 09:21 PM ---------- Previous post was at 09:19 PM ----------

اینجوری که تو خلاصه نویسی رو واسه خودت تعبیر میکنی دقیقاً یه صفه شیمی یه ساعت طول میکشه!!!!
    معنی خلاصه نویسی این نیست که بشینی اما و اگر واو چون و زیرا و... رو حذف کنی بعد جمله ها رو دوباره از اول بنویسی دلت خوش باشه که خلاصه نویسی کردی!!!خلاصه نویسی ینی اینکه هرچی که فهمیدی بنویسی ،البته الان چون اول کاره به نظر من ارزششو داره که خلاصه نویسیات وقتتو بگیره... حداقل فایدش اینه که موقعی که بخوای دوره کنی دیگه مجبور نیستی کتاب و جزوه رو بخونی ،بعد از یه دوره کوتاه روی مطالب تست میزنی(البته این روش واسه اختصاصیا بهتره،چون واسه عمومی هرچقدرم کتابو بخونی ضرر نکردی!!!)
    مثلاً خودم کل شیمی پیش 1 و 2 و شیمی 2 و 3 رو واسه دوران جمع بندی تو 4 تا برگه خلاصه کردم که از این خلاصه ترم میشه!!!البته این روش فقط واسه جمع بندی خوبه اولای کار خلاصه ها طولانی تر باشه بهتره چون بیشتر تو ذهن میمونه
    یه مثال واست بزنم که متن زیرو چطور میتونی خلاصه نویسی کنی...البته این خودش خلاصه اس...
    ((کاتالیز گر ماده ای است که سرعت واکنشهای شیمیایی را اغلب افزایش داده ولی در واکنش مصرف نمی شود در واقع کاتالیزگرها سازو کار انجام واکنش را طوری تغییر می دهند که انرژی فعال سازی راکاهش می دهندتا واکنش دهنده ها راحت تر و سریعتر فراورده را تولید کنند))
    خلاصش:کاتالیزگر با تغییر مسیر واکنش موجب کاهش انرژی فعالسازی وافزایش سرعت واکنش می شود
    یه نکته دیگه اینکه خودت خلاصه نویسی کنی خیلی بهتر از اینه که از خلاصه های دیگران استفاده کنی،مگر اینکه کاملاً به اون مطلب تسلط داشته باشی!!!
    بعد از تست زدنم هر تستی رو که ایراد داشتی نکتشو اضافه میکنی به خلاصه نویسیات+نکات مهمی که دبیرتون گفته+تستایی که خود کتاب گفته نکتش مهمه حتی اگه تستو بلد بودی+تستایی که نکته جدید داشته که تاحالا باهاش برخورد نداشتی، یه دفترچه هم واسش کنار بزاری بد نیست!!!
    شمام میشه خلاصتو بذاری

داره خودمونی میشه marya13's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اقا من یکم استرس دارم ولی اصلا دلم به درس نمی ره نمی تونم بیش از 2 ساعت در روز واسه درس بزارم تازه اون دوساعتم همش دارم می خونم (دروس عمومی) چکار کنم؟اول به خودم گفتم بعد جام جهانی درست می شه ولی نشد که نشد من درست نشدم
    راستی کتابخونه رفتن می تونه مفید باشه؟ دوستام دارن میرن به منم می گن بیا ولی من میگم زیاده رویه اخه از 9 صبح میرن تا 9 شب

آخر فروم باز timsar jackson's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

دوستام دارن میرن به منم می گن بیا ولی من میگم زیاده رویه اخه از 9 صبح میرن تا 9 شب
    9 صبح تا 9 شب مال بعد از عیده!!الان اصلا توصیه نمیشه

آخر فروم باز MaSoUd555's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این یه صفحه رو میذاری ببینم

شمام میشه خلاصتو بذاری

خلاصه نویسی مال همون موقع حین خوندن نیست

شما وقتی برای آزمون ها آماده میشید یک فصل رو ممکنه 2 یا 3 بار مرور کنید و مسلما هر چه بیشتر مرور کنید بیشتر براتون جا میفته مطالب و هر چی مطالب رو بیشتر درک کنید حتما متن خلاصه نویسی کمتر خواهد شد

سعی کنید قبل از خلاصه نویسیه یک قسمت حتما چند بار با دقت بخونیدش چون اون موقع میفهمید چه چیزایی مهمه یا ممکنه از ذهنتون خارج شه
    کار خلاصه نویسی هم همینه چیزهایی که برای ذهن شما روتین نشدند و ممکنه بعد از مدتی فراموش کنید را به سرعت و با یه مرور ساده به ذهنتون بر میگردونه

پیشنهاد من اینه همیشه اول خوب بخونید تستاشو بزنید بعد خلاصه کنید تازه اینجوری میتونید نکته های تستی با ارزش رو هم بنویسید(بازم میگم قبل از خلاصه نویسی سعی کنید قسمت قابل توجهی از مطالب رو درک کرده باشید چون خیلی کمکتون میکنه)

8. 2 کاربر از MaSoUd555 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه marya13's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

9 صبح تا 9 شب مال بعد از عیده!!الان اصلا توصیه نمیشه
    من اول بهشون گفتم می ترکید گفتن نه هدف بالاست برای دانشگاه شریف می خونیم
    الان از نظره شما ها که تجربشو دارید در روز چند ساعت خوبه؟؟؟
    من طرح گام اول شرکت کردم برنامه ریزیش خوبه حدودا 5تا6 ساعته در روز ه دوستام می گن کمه
    Last edited by marya13; 15-07-2010 at 13:40.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

شمام میشه خلاصتو بذاری
    اگه داشتم که حتماً میزاشتم...ولی بعد از کنکور همه چیو ریختم بیرون...داشتنشونم حالمو به هم میزد!!!

آخر فروم باز sltavakoli's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Somewhere Near Love

پيش فرض

دوستانی که برای کنکور درس نمیخونن(جدایی از این ادما واقعا سخته ! چون عموما ادم های باحالی هستن ! این ادم ها چون خودشون درس نمیخونن نمیخوان بذارن شما هم درس بخونید و همش موجب دلسردیتون میشن ( مثلا اس ام اس میدن ما الان فلان جاییم جات خالی ! و ... یا این که هی میزنن تو سرتون که خاک بر سرت ،با این درس خوندن میخوای به کجا برسی و از این حرفا ! )
    خیلی با این تیکه حال کردم ! اصلا زندگی منو توصیف کردی با همین یه جمله.ولی واقعا کار سختیه !

آخر فروم باز behii's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام
    دوستان من تو چند مورد مشکل داشتم , ممنون میشم راهنمایی کنید .
    من هندسه ام واسه تست زدن خیلی بده , چون معلممون اصلا 1 تست هم باهامون تا حالا کار نکرده . اینطور که به نظر میرسه معلم امسالمون هم پس باید خودم بشینم بخونم . به نظرتون من از روی کدوم کتاب بخونم درس هاش و نکته ها رو ؟ + تست
    جزوه ی گام اول رو دیدم واسه هندسه , یه فرمول هایی دیدم که تا حالا حتی چشمم هم بهشون نخورده بود , به نظرتون حفظ کردن این همه فرمول لازمه ؟

در مورد فیزیک هم تقریبا همینطور هست , به نظرتون کدوم کتاب درس + تست بهتره ؟
    و اینکه مثلا برای فصل 4 فیزیک 1 کدوم فرمول ها رو باید از حفظ کنیم ؟ فقط همینای کتاب ؟ چون معلممون یکم زیاد فرمول گفته ...

و آخریش هم اینکه واسه تمرین قرابت معنایی ( با پاسخ تشریحی) و آرایه ها از کدوم کتاب استفاده کنم به نظرتون ؟

ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •