تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 58

نام تاپيک: برنامه Visual Basic را با چه برنامه ای نوشته اند؟

آخر فروم باز Mehran NZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

ببخشید یکم گنگم و زیاد سوال می پرسم اخه اول راهم و به کمک شما بزرگان نیاز دارم
    h2 جان من الان دارم php یاد می گیرم و الان به قسمت شی گرایی و بانکهای اطلاعاتی رسیدم الان چیکار کنم؟
    بنظر شما کار بی خودیه؟ ولش کنم؟یا همین هم خوبه و ادامش بدم؟
    در زبانهای دات نت دیگه لازم نیست که کدهامون و با زبانهایی مثل html و javascript تلفیق کنیم؟
    یه چیز دیگه من خودم همیشه دوست داشتم در اینده c++ رو بعنوان زبان اصلی قرار بدم چون می خوام بازی سازی رو یاد بگیرم حالا ایا این c++ نسخه دات نت هم داره ؟
    مرسی از توجهت

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    ببخشید یکم گنگم و زیاد سوال می پرسم اخه اول راهم و به کمک شما بزرگان نیاز دارم
    h2 جان من الان دارم php یاد می گیرم و الان به قسمت شی گرایی و بانکهای اطلاعاتی رسیدم الان چیکار کنم؟
    بنظر شما کار بی خودیه؟ ولش کنم؟یا همین هم خوبه و ادامش بدم؟
    در زبانهای دات نت دیگه لازم نیست که کدهامون و با زبانهایی مثل html و javascript تلفیق کنیم؟
    یه چیز دیگه من خودم همیشه دوست داشتم در اینده c++ رو بعنوان زبان اصلی قرار بدم چون می خوام بازی سازی رو یاد بگیرم حالا ایا این c++ نسخه دات نت هم داره ؟
    مرسی از توجهت
    برای وب سایت PHP هم زبان خوبی است ولی به راحتی دات نت نیست و امام مزیت بزرگ PHP نصبت به ASP.Net که باعث محبوبیت آن شده اول این است که اصول کارش بر Write است که این هم خوب است و هم بد! خوب به خاطر آنکه دیگر برنامه نویس دلش یک دل است که روش بهتری وجود ندارد و مسیر کد نویسی هر جوری که بروید تقریباً واحد است ولی در دات نت میتوان برای یک کار از چندین روز و کنترل استفاده کرد و مزیت دوم هم که از اولی بسیار مهمتر است و موجب رشد PHP شده قیمت است! سرورهای پشتیبانی کننده ASP.Net2 و SQLServer جزء سرورهای گران و پیشرفته با امکانات زیاد محسوب میشوند در حالی که تمام سرورهای ویندوزی و لینوکسی از کوچک و بزرگ و ارزان و گران PHP را ساپورت میکنند!
    اما قدرت و امکانات پیشرفته ASP.Net در صورت تسلط فرد میتواند خیلی راحت و سریعتر و مطمئن تر یک وب سایت را بسازد و نیز به راحتی میتوان کدها را با دیگر زبان های دات نت تلفیق کرد و نیز با یاگیری ان میتوان خیلی راحت برای ویندوز هم برنامه نوشت.

در مورد ++C هم در دات نت، بهترین گزینه C#.Net است که مثل VB.Net سادگی و قدرت را یکجا دارد ولی C++.Net هم وجود دارد که سخت تر از VB.Net و C#.net است.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

مرسی h2 جان این سوالم و یادت رفت این و جواب بدی دیگه حله

اگه نباشه جاش خالی می مونه rouhallah's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام

من اصلاً متوجه نمیشوم!!!! به نظر من خیلی واضح است که چگونه بلاک های اطلاعات جدا میشوند با وجودی که فضای سفید وجود ندارد و فقط صفر است و یک!
    شما با تفکیک دستورات مشکل داری یا تفکیک اطلاعات کلی در RAM، مثلاً اینکه یک عکس که در RAM است از کجا شروع میشود و کجا تمام میشود؟!

ضمناً قطع بودن جریان برابر نیست با صفر دیجیتال!!!
    جهت جریان است که صفر یا یک بودن را مشخص میکند ! این یک اصل ابتدایی در مدارت دیجیتال استريال شما اگر ورودی دیجیتالی را به جایی وصل نکنید این بدان معنا نیست که به آن صفر میدهید!!!
    خوب حالا من اينو نميدونستم ولي در اين صورت كه جهت جريان مشخص كننده صفر و يك باشد
    چطور ما ميتونيم دو تا صفر رو به رايانه بفرستيم
    چون شما گفتيد جهت جريان براي صفر و يك بودن در نظر گرفته ميشه ما چطور ميتونيم دو بيت به دستگاه بفرستيم كه هر دو در يك جهت باشه
    نميدونم اين الانم به ذهنم رسيد با توجه به گفته شما پس عامل تفكيك كننده ميتونه قطع جريان باشه
    اگه اين طور هست لطفاً بگوييد
    با تشكر

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    بحث Client:Javascript و html یک کم جدا از زبان برنامه نویسی سمت سرور است.
    شما با هر زبانی که کار کنید آز زبان کدهای شما را تبدیل به html میکندد و به مرورگر در خواست کننده میفرستد و مثلاٌ اینترنت اکسپلورر چیزی که از خروجی صفحات php و asp و asp.net در یافت میکند در همه موارد html است یعنی برد کارکرد زبان های فوق فقط در سرور است و در رایانه Client ما فقط میتوانیم با html و javascript یا VBScript کار کنیم، پس شما در هیچ زبانی بینیاز از این دو نمیشوید چون برنامه وب دو سویه است، یک سویش در سرور (که حق انتخاب زبان و محیط با شماست) و یک سویش در کلاینت که شما حق انتخابی ندارید.

ولی نکته ی که در مورد ASP.Net وجود دارد، آن است که نیاز شما به کد نویسی مستقیم html و Client:Javascript را بشدت کاهش میدهد و تا جایی که جا دارد خودش این کار ها را انجام میدهد و محیط را برای شما مثل یک محیط برنامه نویسی ویندوزی و exe معمولی شبیه سازی میکند، این تاحدی قوی است که با محیط خود VS.Net میتوان سایت طراحی کرد و خودتان اصلاٌ کد html و javascript تایپ نکنید ولی اگر بخواهید مثل php کارها با notepad کار کنید و از ویرایشگر قدرتمند VS.Net کمک نگیرید نیاز به نوشتن کدهای html پیدا میکنید و نیز در برخی موارد خاص برای اعمال خاص شاید نیاز به کد نویسی مستقیم Client:Javascript هم پیدا کنید.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    خوب حالا من اينو نميدونستم ولي در اين صورت كه جهت جريان مشخص كننده صفر و يك باشد
    چطور ما ميتونيم دو تا صفر رو به رايانه بفرستيم
    چون شما گفتيد جهت جريان براي صفر و يك بودن در نظر گرفته ميشه ما چطور ميتونيم دو بيت به دستگاه بفرستيم كه هر دو در يك جهت باشه
    تا الآن در صفر و یک نرم افزاری شناور بودید، حالا ابهامات الکترونی - پروتونی هم شروع شد! میگم بیخیال! ولی ما در خدمت هستیم! اما اگر اطلاعات الکترونیکی نداشته باشید کمی سخت میشود!
    در RAM که مسدله مشخص است، شما یک ورودی دارید و یک خروجی، RAM همواره عددی را به خروجی میدهد که آدرسش در ورودی است.
    مثلاً شما آدرس یک نقطه را به RAM میدهید (قبلش هم آدرس دیگری موجود بوده و خروجی RAM عدد مربوط به آن را نشان میداده) به محض تغییر ورودی RAM داده مورد نظر را در خروجی میدهد و شما که اول آدرس را فرستاده بودید حالا جواب را از باس دیتا میخوانید، هیچ قطع و وصلی در کار نیست!!!!؟؟؟

پس یک بار دیگر میگویم، گیتهای دیجیتال نیازی به تشخیص اول و آخر داده ها ندارند! آنها همواره خروجی خود را با توجه به ورودی تنظیم میکنند و اصلاً برایشان مهم نیست کجا شروع داریم و کجا پایین.
    اما چیزی که شما پرسیدید، ممن را یاد مدارات سریال انداخت، در ارتباطات سریال که مثلاً بین دو رایانه صورت میگیرد (مثل اینترنت با خط تلفن و مودم) اطلاعات پشت سر هم فرستاده میشوند در این مدارت خروجی مودم امکان دارد از قوانین دیجیتال پیروی نکند، یعنی مودم اطلاعات دیجیتال را میگیرد(صفر یا یک) و آن را به چیزی تبدیل میکند که مودم دیگر بتواند در آن سر جهان متوجه شود، این چیز میانه موجود در سیم انتقال معمولاً ماهیتی مودولاسیونی دارد و کلاً بحثش فرق دارد و مودم ها از راه های مختلفی برای جداسازی داده ها استفاده میکنند، سیگنالهای همزمانی (مثل ارسال تصویر تلویزیون) یا ارسال با فرکانس ثابت (مثل ارتباط میکروپروسسرها) و....

کامپیوترتان که کار میکند؟ چگونه گی اش را بسپارید به دست متخصصات الکترونیک و بیخیالش شوید!
    (البته در هر صورت تا جایی که وقت اجازه دهد جواب گو هستم)

نميدونم اين الانم به ذهنم رسيد با توجه به گفته شما پس عامل تفكيك كننده ميتونه قطع جريان باشه
    اگه اين طور هست لطفاً بگوييد
    اصلاً، ابداً، به هیج وجه! حتی فکرش را هم نکنید! مدارات دیجیتال در دو سطح کار میکنند، یا صفر یا یک و سطح سومی به هیچ وجه وجود ندارد!
    فقط در برخی مدارات استفاده شده برای گذرگاه ما این حالت را داریم که به آن حالت امپدانس بالا یا ایزوله میگویند که این حالت هم اصلاً ربطی به جداسازی ندارد و بحث بر سر آزاد سازی گذر گاه برای اتصال یک واحد دیگر است، یعنی چندین واحد عملیاتی دیجیتالی برای ارتباط از یک باس و گذرگاه استفاده میکنند، در نتیجه شما میتوانید چندین گیرنده داشته باشید ولی فرستنده اطلاعات در هر لحظه باید واحد باشد (وگرنه اتصال کوتاه رخ میدهد) در نتیجه خروجی های گذرگاه یک حالت سوم به نام امپدانس بالا هم دارند که موجب قطع کلی مدارات از باس میشود و مدار کنترل کننده باس در هر لحظه تصمیم میگیرد که باس در اختیار کدام واحد باشد و در این زمان کلیه واحدهای خروجی دیگر روی آن باس به حال امپدانس بالا میروند.
    البته همین مسئله هم بیشتر به جای پیاده سازی با مدارات سه حالته به کمک خروجی های کلکتور باز صورت میگرد و با مقاومت های بالابرنده سطح یک منطقی تامین میشود.
    اما در کل در باسها هم در هیچ لحظه ای (حتی برای چند میکروثانیه) خطوط اصلی انقال باس در وضعیت امپدانس بالا قرار نمیگیرند و همواره از یک و فقط یک خروجی تغذیه میشوند و یا در حال انتقال صفر هستند یا یک و لاغیر!

موفق و سربلند باشید.
    (اما عجب تاپیکی شد! خودش یک تالار است! )

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلام

بحث Client:Javascript و html یک کم جدا از زبان برنامه نویسی سمت سرور است.
    شما با هر زبانی که کار کنید آز زبان کدهای شما را تبدیل به html میکندد و به مرورگر در خواست کننده میفرستد و مثلاٌ اینترنت اکسپلورر چیزی که از خروجی صفحات php و asp و asp.net در یافت میکند در همه موارد html است یعنی برد کارکرد زبان های فوق فقط در سرور است و در رایانه Client ما فقط میتوانیم با html و javascript یا VBScript کار کنیم، پس شما در هیچ زبانی بینیاز از این دو نمیشوید چون برنامه وب دو سویه است، یک سویش در سرور (که حق انتخاب زبان و محیط با شماست) و یک سویش در کلاینت که شما حق انتخابی ندارید.

ولی نکته ی که در مورد ASP.Net وجود دارد، آن است که نیاز شما به کد نویسی مستقیم html و Client:Javascript را بشدت کاهش میدهد و تا جایی که جا دارد خودش این کار ها را انجام میدهد و محیط را برای شما مثل یک محیط برنامه نویسی ویندوزی و exe معمولی شبیه سازی میکند، این تاحدی قوی است که با محیط خود VS.Net میتوان سایت طراحی کرد و خودتان اصلاٌ کد html و javascript تایپ نکنید ولی اگر بخواهید مثل php کارها با notepad کار کنید و از ویرایشگر قدرتمند VS.Net کمک نگیرید نیاز به نوشتن کدهای html پیدا میکنید و نیز در برخی موارد خاص برای اعمال خاص شاید نیاز به کد نویسی مستقیم Client:Javascript هم پیدا کنید.
    مرسی ایول عجب اطلاعات توپی داری
    ببینم حالا برای یادگیری دات نت یک برنامه نویسی اول باید خود برنامه نویسی رو بلد باشیم یا نه مستقیما می تونیم دات نت یاد بگیریم؟!

داره خودمونی میشه speaker's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

4

خوب اون کسی که می گه با برنامه c++ نوشتن می تونه بگه برنامه c++ رو با چه برنامه ای نوشتن؟؟؟؟؟؟؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض ++c

قطعا زبان های متوسطی مانند Vb توسط زبان سطح بالای ++c نوشته شده است.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    خوب اون کسی که می گه با برنامه c++ نوشتن می تونه بگه برنامه c++ رو با چه برنامه ای نوشتن؟؟؟؟؟؟؟
    چیه؟ میخواهید قضیه مرغ و تخم مرغ بسازید!!!! نه نمیتوانید!
    همانطور که گفتم، با زبانی که بتواند کد کامپایل شده بسازد و در صورت تسلط بر هدرهای PE میتوان کامپایلر تولید کرد. منظورم آن است که حتماً نباید زبان مادر سازنده یک زبان دیگر خیلی خفن باشد!

در کل به نظر من ++VC را با نسخه قبلی ++VC و ترکیب با کد اسمبلی ساخته اند. (البته باز هم به نظر من!)
    همانطور که دوستی در چند پست قبل هم گفت من هم احتمال میدهم که مایکروسافت نسخه ای خاص از ++C داشته باشد (چیزی مشابه نظریه آقای تکنیک برتر) ولی همچنان میگویم خالق VB و ++VC بدون شک ++VC است و خالق ++VC هم خودش است، ولی طبیعی است که مایکروسافت برای خودش کتابخانه خاصی از توابع را داشته باشد که آن را در ++VC برای پروژه های خود استفاده کند و آن را منتشر نکرده باشد.
    (تقریباً همه برنامه نویسان یک مجموعه ای از کتابخانه توابع شخصی را دارند.!)

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •