تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 76 اولاول 1234567891555 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 755

نام تاپيک: بحث درباره المپیاد نجوم

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

سلام
    بله خب شما درست می گی بچه هایه سمپاد و... نسبت به بقیه ها خیلی بالاترن امکاناتشون هم قابله مقایسه نیت با بقیه جاها .
    من مشکلم اینه که از وقتی اون سوالا رو دیدم دارم فک می کنم من چه طوری باید همچون مسئله هایی رو یاد بگیرم یا نمونه ی اونا رو از کجا پیدا کنم !
    می شه اونارو بزارم (اگه نتونستم از جایی حلشون رو پیدا کنم!) برام توضیح بدین ؟؟؟
    از توضیحاتتون هم ممنون
    ببين
    براي المپياد ها:
    اولين شرط علاقه هستش
    وقتي من از شيمي خوشم مياد، نمي شه كه برم المپياد ادبي كه حالم از عربي بهم مي خوره
    بعدش بايد بشيني بكوب بخوني
    مثلا خود من به طور ميانگين روزي 6 ساعت شيمي مي خونم
    سوما"، فقط خوندن ملاك نيست
    تا جايي كه مي توني مساله حل كن
    فقط حل مساله هستش كه آدمو بار مياره
    چهارما" اگر تو شهرتون المپيادي نجوم دارين، شمارشو گير بيار و بهش زنگ بزن
    احتمالا" سمپادتون شمارشو داره
    پنجما" فقط از همشهري كمك بگير
    من خودم اگه باشم اسم كتابا رو به بقيه نمي گم
    من خودم يه همشهري شيمي داريم كه پارسال طلا شد
    من هر هفته بهش زنگ مي زنم و مي گم كه چي كار كردم و اونم ميگه از اين به بعد چي بخون
    چون خودش اولين طلاي شهرمون در زمينه شيمي هستش، پدر در اومده تا طلا شده
    مثلا براي شيمي آلي 12 تا كتاب خونده
    براي شيمي فيزيك 16 تا
    و ...
    و بهترين كتابا رو به ما مي گه
    ولي وقتي رفته كرمان درس بده اسم كتاباي اصلي رو نگفته بود
    در ضمن مدال طلاهاي كشوري هر روز كه درس ميدن 100 هزار تومان مي گيرن

داره خودمونی میشه azerdimah's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    به بالای سرتون نگاه کنید من اینجا هستم

پيش فرض

لازم نیست حتما توی شهرتون المپیادی باشه مثلا توی شهر ما همه المپیادی های نجوم این دو سال اخیر دخترن که من حالم ازشون بهم می خوره چه برسه به این که بخام باهاشون مراوده اطلاعات کنم بهترین کانال ارتباطی همون وبلاگهایی است که بهت گفتم چون نویسنده هاش اعضای تیم ملی پارسالن و واقعن دارن زحمت می کشن و به سوالای بقیه جواب می دن

پروفشنال Parnyan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Black Hole

پيش فرض

ببين
    براي المپياد ها:
    اولين شرط علاقه هستش
    وقتي من از شيمي خوشم مياد، نمي شه كه برم المپياد ادبي كه حالم از عربي بهم مي خوره
    بعدش بايد بشيني بكوب بخوني
    مثلا خود من به طور ميانگين روزي 6 ساعت شيمي مي خونم
    سوما"، فقط خوندن ملاك نيست
    تا جايي كه مي توني مساله حل كن
    فقط حل مساله هستش كه آدمو بار مياره
    چهارما" اگر تو شهرتون المپيادي نجوم دارين، شمارشو گير بيار و بهش زنگ بزن
    احتمالا" سمپادتون شمارشو داره
    پنجما" فقط از همشهري كمك بگير
    من خودم اگه باشم اسم كتابا رو به بقيه نمي گم
    من خودم يه همشهري شيمي داريم كه پارسال طلا شد
    من هر هفته بهش زنگ مي زنم و مي گم كه چي كار كردم و اونم ميگه از اين به بعد چي بخون
    چون خودش اولين طلاي شهرمون در زمينه شيمي هستش، پدر در اومده تا طلا شده
    مثلا براي شيمي آلي 12 تا كتاب خونده
    براي شيمي فيزيك 16 تا
    و ...
    و بهترين كتابا رو به ما مي گه
    ولي وقتي رفته كرمان درس بده اسم كتاباي اصلي رو نگفته بود
    در ضمن مدال طلاهاي كشوري هر روز كه درس ميدن 100 هزار تومان مي گيرن
    خب من هیچ کدوم از این شرایطی که شما گفتین رو به جز علاقه و خوندن ندارم .ببنید اینجا اگه به هر کی بگی نجوم برمی کرده بهت می گه الافی برا خودت یا می گن اینجا ایرانه آمریکا نیست که یا بعضیا بهم می گن چیه جا رو زمین برات کمه می خوای بری ... ماشالله مردم اینجا آخره ...
    بعدشم اینجا فقط من چند نفرو می شناسم که از همین امسال تابستون شروع کردن برا المپیاد خوند اونم آجیمه که برا زیست می خونه و دوسته ...که برا شیمی می خونه .
    یا اگه هم کسی باشه که برا نجوم بخونه یا خونده باشه من نمی شناسمش .(آخه کسی اینجا تو این خراب شده نمی مونه که, اگه قبول بشن می زارن می رن نمی مونن که من شمارشو گیر بیارم ازش سوال کنم )
    پس می بینین که کسی رو ندارم فقط شما ها هستین که بهم یه چیزایی می گین و یه دوسته دیگه دارم که می گه 2 سال پیش 2وم شد (خیلی حالیشه ولی هیچ وقت آن نیست تا ازش سولامو بپرشم .
    یه چیزه دیگه ؟؟
    من چه طوری مسئله حل کنم وقتی اصلا بلد نیستم چه طوری حل می شن؟ (کلاس هم که نمی رم )
    به نظرتون معلمایه مدرسه بلدن حلشون کنن؟
    اصلا از کجا گیر بیارم ؟

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Black Hole

پيش فرض

من که یه تابستونو صرف انخاب کردم که المپیاد فیزیک برم یا ریاضی یا کامپیوتر...
    هنوزم به نتیجه نرسیدم و هیچی از هیچی بلد نیستم(فیزیک هالیدی رو 2 بخششو خوندم ولی مخمو نگرفت)...
    خلاصه اگه تهران نباشی تقریباً حق انتخابت صفر می شه حالا چه سمپادی چه غیر سمپادی...(البته خودم شهرستانیما!!)
    من همون مرحله اول سمپاد هم قبول نشدم و بهم برخورد و دور هرچی سمپاد رو خط کشیدم اونم قرمز شما رو نمي دونم...انتقاممو ازشون می گیرم...
    شما بهتره یه سری به سایت دانش پژوهان جوان(مجری برگزاری المپیاد ها)بزنید...
    این لینک باشگاه:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اینم لینک قسمت نجومش:
    کد:
    اینم چند تا کتاب مفید:
    کد:
    برای آخری باید Acrobat Reader داشته باشی...

ممنون
    Revenger!!!!

منم 2 ماهه که دارم فک می کنم المپیاده ریاضی شرکت کنم یا فیزیک یا نجوم .بعد دیدم اینجا هیچ معلمی پیدا نمی شه که آدمو برا المپیاده ریاضی یا فیزیک آماده کنه.ریاضی و فیزیک هم جوریه که آدم خودش نمی تونه بخونه خیلی مشکل پیدا می کنه (یعنی به نظره من بدون کلاس نمی شه ) برا همین گفتم خودم کتابایی که باید برا المپیاد نجوم بخونم بگیرم ولی الان دیگه نا امید شدم دیدم اونم کلی مسئله داره که بدون..نمی شه .سخته !
    ولی جدی می خوام بخونم .اینم می دونم که با این وضع هیچی نمی شم ولی خب سعیه خودمو می کنم

بازم ممنون
    موفق باشی

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Black Hole

پيش فرض

دوباره که تاپیکتو می خونم می بینم مشکوکی به توان n فاکتوریل!!
    می گی خدا کنه سوم بشم...نکنه که می خوای از کنکور فاکتور بگیری؟!هان؟
    اگه قصدت اینه،خطرناکه حسن!خیلی خطرناکه حســــــــــن!!
    یه دفعه وسط کار میبینی که یه چیزایی رو باید یاد بگیری که می فهمی واسه ی کنکور خوندن خیلی آسون تره...
    البته خودمم نتونستم این وسوسه ی شیطانی رو که از کنکور معاف می شم رو ول کنما!!!
    مثل کینه داشتن تو پزشکی می مونه!!!(جواهری در قصر می بینی که؟؟!!!!)
    عدد؟اسم؟اون وقت شما کتاب های المپیادهای فیزیک ر وببینی چی می گی که باید جرم میون،ذره غبار،کل کهکشان یا زمان پلانک،عمر پروتون....رو علاوه بر نام وسایل آزمایشگاهی(اَوِستا....) و فرمول های بعضی وقت ها به شدت داغون(مثل،موقعی شتاب تغییر کنه (که واویلاست)یا تابع موج الکترون یا حرکت در 3 بعد (که تصورش خیلی سخته)) حفظباشی...
    نامردا یه سالی سوال داده بودن که جرم نمک های اقیانوس ها در زمین چقدر است؟!!!(کمال بی رحمی)
    در ضمن مگه المپیاد نجوم رو آزمون آمادگی نمی گیرن تو شهر شما؟!
    فکر کنم تو کل کشور باید بگیرن...
    اگه اون آزمونو قبول بشی؛می برنت کلاس های آمادگی برای مرحله اول المپیاد نجوم جمعه ها از صبح تا غروب یه بند!
    برای ما که ریاضیش این جوری بود...نجومو نمی دونم...(که البته به علت وجود 2 خرخون و قاتل زنجیری خرها قبول نشدم)
    سوال آخر شما رشتتون چیه؟
    ممنون

بله ...تقریبا شما درست فهمیدی ولی خب فقط به خاطره کنکور نیست خودمم دوس دارم .رشتم ریاضی هست .
    راستش من هیچی نمی دونم که آزمون ورودی می گیرن یا نه اینجایی که من هستم (تا اونجایی که من می دونم کسی المپیاد شرکت نمی کنه ) تو مدرسه هم هیچی به ما نمی گن یا اگه هم بگن یه روز قبل که باید اسمارو بفرستن... بهمون می گن که هیچ کس نمی تونه کاری کنه .
    برا همین من اصلا نمی دونم چه جوریاست ؟؟
    ...........

موفق باشید

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Black Hole

پيش فرض

بچه ها یه مشکل ؟؟؟؟

من الان وسط ایه فصل 2 وم از کتاب نجوم دینامیکی هستم . این طوری که می خونم مشکله خاصی ندارم ولی تقریبا نصفه اون سوالایه آخره فصل رو نمی تونم خوب جواب بدم ! چه کار کنم

بعضی وقتا فکر می کنم خیلی باید کند ذهن باشم که با این که خوندمشون نمی تونم به سوالا جواب بدم

داره خودمونی میشه azerdimah's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    به بالای سرتون نگاه کنید من اینجا هستم

پيش فرض

همون علاقه كافيه
    راستي شما توي کدوم شهر هستین که کتابای نجومی پیدا میشه ولی المپیادی نیست الان به غیر از دو سه تا شهر بقیه جاها (منظورم مراکز استانهاست) دارن برای المپیاد کار می کنن

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

بچه ها یه مشکل ؟؟؟؟

من الان وسط ایه فصل 2 وم از کتاب نجوم دینامیکی هستم . این طوری که می خونم مشکله خاصی ندارم ولی تقریبا نصفه اون سوالایه آخره فصل رو نمی تونم خوب جواب بدم ! چه کار کنم

بعضی وقتا فکر می کنم خیلی باید کند ذهن باشم که با این که خوندمشون نمی تونم به سوالا جواب بدم
    بابا مگه من امکانات دارم؟؟
    چرا فکر می کنی که اینقدر بدبختی؟
    یه ذره امیدوار باش...
    در ضمن اون آزمون آمادگی بسیج نبود،پولی هم نمی گرفتن،فقط دو سه هفته از 8 صبح تا 6 بعد از ظهر می بردن سمپیاد مرکز استانمون و استاد های سوپر استار استان بهشون درس می دادن...
    مگه اون نجوم داینامیکیت نکته وارسی نداره؟
    فیزیک هالیدی که داره و آدم وقتی یه قسمتو می خونه یه نکته وارسی برای حل مسائل پرسیده می شه که اگه اونو درست جواب بدی یعنی مبحث رو فهمیدی...
    اتفاقاً ریاضی و کامپیوتر خوره درس خوندن بدون معلم هستن...(حداقل من که اینجوریم)..
    ولی فیزیک رو مخ آدم لود نمی کنه...خیــــلی سخته...
    به نظر من استاد خوب داشتن نمی تونه باعث قبولی در المپیاد بشه...
    ما تو شهرمون دکترای فیزیک و ریاضی ریخته...اما هیچ کدوم کلاس نمی ذارن نامردا...
    دانشگاه آزاد چشم همشونو کور کرده...
    من فکر می کنم فقط خر زدن می تونه باعث قبولیت بشه...
    من که هنوز شرع نکردم ولی فکر کنم از مهر برم رو تم سگی...

حتی هنوز کتاب هم نگرفتم...
    ضمناً بعضی دوستان اینقدر اسامی غول های المپیاد را نیاورند!!منم بودم روانی می شدم از امکاناتتون دیگه!!
    موفق باشی!

داره خودمونی میشه rosemaryam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    باغ ملکوت

پيش فرض

سلام پرنیان جون
    بهت تبریک میگم که نجوم رو انتخاب کردی . باید بگم که کتاب اساس ستاره شناسی برای شروع خیلی خوبه. میتونی از اون استفاده کنی.

داره خودمونی میشه rosemaryam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    باغ ملکوت

14 در خواست راهنمایی در مورد المپیاد نجوم

من تازه دیشب عضو این گروه شدم. تازه واردم. لطفا" بهم بگین برای المپیاد از چه مبحثی شروع کنم و رو ی کدوم بیشتر تا کید داشته باشم؟ البته تازه شروع نکردم و حدود سه چهار ماهه که نجوم میخونم.لطفا" یه لینک فعال و به روز هم برای خوندن مطالب نجومی و سوالات المپیاد معرفی کنید.یه سوال دیگه هم داشتم .اینکه کتابی رو میشناسید که نظریه نسبیت رو به زبان ساده قابل فهم توضیح داده باشه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •