تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 51

نام تاپيک: آموزش : رتوش حرفه ای مخصوص عکاسان

در آغاز فعالیت ahmadreza_65's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

سلام
    البته نرم افزارهاي خيلي قوي اي براي روتوش با قفل سخت افزاري محكمي هم هستند كه واقعا رتوش هاي خيلي قوي و متنوعي به دلخواه براي انواع پوست ها انجام ميدن
    اگه كسي خواست كامنت بذاره

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض فایلهای جانبی photoshop

کسی هست که از ابزار ها و لوازم و یا فایلهای جانبی photoshop استفاده کرده باشه
    فایلهایی مثلا با بسوند eps یا بسوند abr که مخصوص براش هست 8bf که مربوط به بلاگینها می شه ...
    در خواست من اینه که اگه کسی با بسوند هایی مثل ai یا دیگر فایلها ی photoshop کار کرده ، نمونه هایی از اون ها رو همراه با نحوه استفاده کردن از اونا رو واسم بنویسه
    متشکرم

داره خودمونی میشه king_p30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

پيش فرض

این تاپیک با این همه بازدیدش هیچ ربطی به موضوعش نداره. از مدیرا خواهش می کنم عنوانش رو عوض کنن تا یه نفر مثل من بیخودی 5 صفحه رو نبینه و آخرش هم چیزی که می خواسته گیرش نیومده باشه.

4. 3 کاربر از king_p30 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

با سلام من یک عکاس نسبتا موفق کرمانشاهی هستم . زیاد به انتشار آگاهیم از فتوشاپ علاقه ندارم ولی ییباره عشق کردم هرچی بلدم و باعث موفقیتم بوده به شما یاد بدم از عکس گرفتن تا رتوش ........ از مدیران سایت خواهش میکنم تایپیک های اضافه این مبحث رو پاک کنند تا مراجعه کنندگان با اصل مطلب مواجه شوند . از تمام دوستان درخواست همفکری و نظر دادن دارم........... بعد از اعلام نظر مدیران عزیز کارم رو شروع میکنم............. درس اول رو برای نمونه میگزارم شاید خیلیها با همین درس اول کارشون در این تایپیک تمام بشه و به هدفشون برسن ................................. تشکر یادتون نره(آخر خیلی از مطالب این حرفو دیدم فکر کردم قانونه باید منم بنویسم)

6. 2 کاربر از farhadteshne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

یه نفر میاد تو میگه عکس 4*3 یا 3*2 یا 4*6 میخوام برای بدبختیای اداریم خب مهم تر از رتوش یه لبخنده به صورت مشتری ...خب لبخند زدین بگین بره تو آتلیه آماده بشه .... حالا تو آتلیه چی دارین به من مربوط نیست یه عکسی بگیرین که نور شدید به صورت نخورده باشه زمینه سفید باشه ( دیوار یا پارچه) لباس یارو مرتب باشه کمرش صاف باشه کمی بچرخونینش حتی اگه تمام رخ میخواد بدن رو کمی بچرخونین و سر رو به سمت دوربین برگردونین به طوری که جفت گوشش کاملا معلوم باشه ( اگه تمام رخ میخواد) بیاید پشت دوربین و ببینید یارو وضعش چطوره اضطراب داشت آرومش کنید و حرف خنده داری بگید تا از اضطراب در بیاد عکس رو بگیرید با پیشنمایش دوربین عکس رو به یارو نشون بدین پسندید بیاین بیرون ....... هیچ فتوشاپی برای آتلیه دار بهتر از 7 نیست و هیچ فتوشاپی برای کار با حوصله مثل(cs6) حالا این مهم نیست عکس رو تو فتوشاپ باز کنین

ctrl+shift+L رو بزنین خوب شد ؟ ..... نشد ......؟ برگردین با ctrl+Z ..... حالا ctrl+shift+B رو بزنین .... خوب شد ........ ؟؟ بازم نشد ......؟؟ ... خب دوباره برگردین حالا ctrl+alt+shift+L رو بزنین ......خوب شد یا نشد ؟ ای بابا چطور عکسیه که هر کاری میکنی تنظیم رنگ نمیشه این مبحث مبحث رتوش حرفه ایه باید عکست هم حرفه ای باشه .تنظیم رنگ عکس اگر با فرمولهای اتوماتیک فتوشاپ درست نشه (( البته اگر تنظیم رنگ اصلا بخواد)) هرچند راههای دیگه ای هنوز هست ولی کمی باید برین توفکر که چرا نشد...؟ آیا لباس سوژه رنگش مورد داشت یا زمینه یا نورپردازی ؟؟؟ مبحث تنظیم اولیه عکس رو نمیخوام سریع تموم کنم با قرار دادن نمونه خیلی چیزا بهتون میگم ولی باید برم عیادت مریض(تصادفی) اگه برای یادگیری رتوش خیلی عجله داری با مهر جوشها و لکه های مشهود سوژه رو حذف کن بعد گونه ها و پیشا نی رو با فیچر 5 انتخاب کن و فیلتر مدیان را از زیر مجموعه نویز بزن بعد دماغ رو جداگانه بزن و فیدش رو جابه جا کن تا دماغ منفجر نشه بعد گردن رو جداگانه انتخاب و مدیان بزن تمام شد......حالا اگه وقت داشتی به همین مبحث برگرد تا ببینی با حوصله چه چیزایی یاد میگیری

8. 3 کاربر از farhadteshne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

همیشه عکس رو تا تو فتوشاپ باز میکنین تنظیم رنگ کنین این خیلی مهمه ... چون باعث تنظیم رنگ بهتر میشه..... بعضی وقتا که یه عکس رو تنظیم رنگ میکنی میبینی که لباس خوب شد ولی صورت داغون شد خوب صورت رو بعد از این حالت با مقداری از پس زمینه انتخاب کنین و با انتخاب ابزار history brush این قسمت انتخواب شده رو به حالت اول برگردونین ctrl+J رو بزنین یه کپی از لایه ساخته میشه حالا این لایه رو که در اصل سر و گردن و مقداری کم یا زیاد از زمینه هست را دوباره تنظیم رنگ بزنین ...............بازم میام با نمونه تصویری ((( عقده تشکر داریم)))

10. 3 کاربر از farhadteshne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

12. 3 کاربر از farhadteshne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

یه ترفند تنظیم رنگ استفاده از پادشاه فتوشاپ یعنی FADE است که در منوی EDIT میتونین ببینینش ........آقا این (فید) خیلی عالیه شما یه تنظیم رنگ بزنین ( هرجور دوست دارین ) حالا بدون اینکه کار دیگه ای انجام بدین Ctrl+Shift+F رو بزنین پنجره (فید) ظاهر میشه حالا با جابجایی Opacity نتایجی رو مشاهده میکنین که به سختی میشه با آزمون و خطا بهش رسید .

یه چیز کلی تو تنظیم رنگ چهره ( بدون توجه به لباس ) اینه که یه چهره رنگ زرد داره و رنگ قرمز ...... ابزار هایی که میشه باهاشون این رنگها رو کنترل کرد همه تو منوی IMAGE و زیر مجموعه Adjustments موجود هستند مهمترین و کارامدترینش Color Balance و Hue/Saturation و Selective color میباشد با رنگ زرد و قرمز در این سه گزینه بازی کنید تا به نتیجه مطلوبتون برسین در ( Color Balance) که هیچی ولی در (Hue/Saturation) هرچقدر قرمز رو کم میکنین همونقدر زرد رو کم کنین یعنی مساوی باهم کم بشن تا روی صورت یه حالت بدی از زردی یا قرمزی پیش نیاد ...به عکس بعدی که براتون میزارم دقت کنین

14. 3 کاربر از farhadteshne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

16. 3 کاربر از farhadteshne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

نه مدیران سایت حمایت میکنن نه بازدید کننده داریم فعلا بیشتر از این نمیگم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •