تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 55 از 328 اولاول ... 54551525354555657585965105155 ... آخرآخر
نمايش نتايج 541 به 550 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

نه دیگه آقا این که نمیشه! اگه گفتن حقایق گذشته بده باید برای زن و مرد واسه جفتشون بد باشه !
    چرا فرق قائل میشید؟اگه مرد میخواد دید بهتری پیدا کنه زن هم باید دید بهتری پیدا کنه و بدونه!
    من شخصا اعتقاد دارم باید روابط جدی گذشته طرفین بیان بشه(معمولی اگه بوده باشه لزومی نداره) ولی اگر قرار بر نگفتن باشه باید دوطرفه باشه!

بعد هم در رابطه با بند اول صحبتتون من حرف خاصی ندارم چون بنظرم یک نظر و دیدگاهی هست که مورد استقبال آقایون واقع میشه و تایید میشه برعکس خانوما هم اکثریت رد میکنن و ...جای بحثی نداره چون هرسمت قضیه خودشون رو محق میدونن.از طرفی حق باشماست این یک دیدگاه شخصی میتونه باشه

در مورد اون قضیه که با کسب تجربه میخواید در اینده اقدام کنید و از تجربیات استفاده،بسیار کار مناسبیه
    ارزوی موفقیت برای شما دوست عزیز

با تشکر از شما امیدوارم شما هم آینده خوبی پیش رو داشته باشید

اما در مورد بند اول حرفتون باید بگم به نظرم از الان به بعد بهتره دست از کلی گویی برداریم و اینکه چه کاری خوبه چه کاری بده همانطور که خانوم ها میان و از اینکه در برابر یه مرد چه جوری رفتار بشه بهتره میگن منم میخوام چیزهایی رو بگم که چشم آقایون نسبت به رفتار خانوم ها بیشتر باز شه البته اینم بگم من وکیل مدافع حقوق آقایون این تاپیک و یا جامعه نیستم فقط تجربیات خودم رو میگم تا به شناخت بهتری نسبت به خانوم ها و همچنین نحوه برخورد بهتر نسبت به خانوم ها برسند وگرنه قبلا هم گفتم هر کسی مسئول عقاید و انتخابات و تصمیم های خودش در زندگی و عواقب اون تصمیمات هستش !!!

نظرشما درسته اینکه هر دو طرف باید از گذشته خود بگن و... اما من اون حرفی که زدم چیزی بود که به نفع 100% آقایون بود

2. این کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال بورس کاربر شماره ی یک's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض آمار های جالب ازدواج و طلاق !

اولا که باید بی تعارف بگم که نسبت ازدواج به طلاق در کشور داره کاهش پیدا میکنه یعنی به زبان ریاضی مخرج این کسر یعنی طلاق داره زیاد میشه و صورتش یعنی ازدواج کم ، که خودتون میدونید اصلا به پول و اقتصاد و این حرفا ربط نداره
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به همشهری های آذری خودم تبریک میگم که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و نسبت ازدواج به طلاقشون هم از همه بیشتره و نشون دادند زلزله هم تکونشون نمیده [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ! البته اگه یکم دقیق تر نگاه کنیم میبینیم که این درصد برمیگرده به فرهنگ آذری ها اونم همون فرهنگ لباس سفید و خونه ی بخت و این حرفاست که به نظر من که آذری هستم توی آذری ها بیشتر از خود فارسی زبان ها جا واکرده پس نباید گفت طلاق نمیگیرن بلکه باید گفت طلاق عاطفی میگیرن و در آمار هم خب زیاد نشون داده نمیشه !
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که بعضی آمار هاش رو نگاه کردم اینجوری شدم منظورم همون ازدواجهاییه که از به هیچ وجه سنشون به هم نمیاد ! درضمن اگه خوب نگاه کنید میبینید که میزان ازدواج دخترهای جوان با مردهای سن بالا خیلی خیلی خیلی بیشتر از میزان ازدواج مردهای جوان با زن های سن بالاست ، که با دیدن اون میفهمید ازدواج اصلا به پول ربط نداره
    اما میرسیم به باحال ترین قسمت آمار ها که همین که وارد [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میشید جلوی چشم هاتون ظاهر میشه ،آمار ازدواج و طلاق در نقاط روستایی و شهری هستش، که اگه خودتون نسبت ازدواج به طلاق رو حساب بکنید میبینید که روستایی ها یازده و شهری ها پنج هستش ، یعنی تقریبا میشه گفت شهری ها دوبرابر طلاق دارند یا از دید دیگه میشه گفت نصف روستایی ها ازدواج دارند که گفتن دلایل و بررسیش رو به عهده ی خودتون میسپارم !
    به پایان آمد این آمار دادن های من ولی قسمت خیلی زیادی از این حکایت در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منتظر شماست که سری بزنید به آمارهای کشورتون ببینید که در چه وضعیتی به سر میبره ، امیدوارم لذت ببرید

4. 5 کاربر از کاربر شماره ی یک بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

با تشکر از شما امیدوارم شما هم آینده خوبی پیش رو داشته باشید

اما در مورد بند اول حرفتون باید بگم به نظرم از الان به بعد بهتره دست از کلی گویی برداریم و اینکه چه کاری خوبه چه کاری بده همانطور که خانوم ها میان و از اینکه در برابر یه مرد چه جوری رفتار بشه بهتره میگن منم میخوام چیزهایی رو بگم که چشم آقایون نسبت به رفتار خانوم ها بیشتر باز شه البته اینم بگم من وکیل مدافع حقوق آقایون این تاپیک و یا جامعه نیستم فقط تجربیات خودم رو میگم تا به شناخت بهتری نسبت به خانوم ها و همچنین نحوه برخورد بهتر نسبت به خانوم ها برسند وگرنه قبلا هم گفتم هر کسی مسئول عقاید و انتخابات و تصمیم های خودش در زندگی و عواقب اون تصمیمات هستش !!!

نظرشما درسته اینکه هر دو طرف باید از گذشته خود بگن و... اما من اون حرفی که زدم چیزی بود که به نفع 100% آقایون بود
    ممنون
    البته اینم صحبتیه
    میشه من بعد، راهکار مناسب ارائه داد برای تضمین یک زندگی مشترک موفق!
    میدونید خیلی خوبه منتهی فقط یک اشکال(شایدم اشکال نباشه)پیش میاد اونم اینه که روند صحبتها مقدار زیادی از اون بالانس منطقی فاصله میگیره(مغرضانه میشه یجورایی مردها به نفع خویش و زنها هم بهمچنین) و اینکه دیگه نمیشه باتوجیحات بی طرفانه برروی نظرات هم تاثیرگذار باشیم
    پ.ن: نه اینکه تا الان مغرضانه نبوده
    پ.ن2:نه اینکه تا الان خیلی روی نظرات هم تاثیر داشتیم
    پ.ن3:کلا این پست من در ادامه پست شما بود فقط داشتم شرایط رو تشریح میکردم قصد پاسخگویی اینا درکار نبود

6. این کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hamed29's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

شما 52درصد مخالفتت رو داشته باش اشکالی نداره نظرتون هست دیگه بسیار هم محترم
    ولی من حرفم این بود یا نگن جفتشون یا بگن هردوشون! و من شخصا مورد دوم رو میپسندم
    چرا؟یه وقتایی موضوعاتی پیش میاد(فرض کنید مرد قبلا با دخترخالش فصد ازدواج و...)بعد اگر همسرش از قبل درجریان نباشه قضیه به صورت تحریف شده بعدها به گوشش برسه میدونید چه فاجعه ای میشه؟اگه مرد حقیقت رو هم بگه باز همسرش اعتماد نمیکنه و هزارمدل فکر و حالتهای بدتر رو متصور میشه (و مثالهای بلعکس رو هم مثلا در مورد خانوم لحاظ کنید)
    پس چه کاریه از همون اول همه چیز رو باشه که بعد شر نشه! من میگم این
    شما میگی غیراین
    مشکلی نیست ما موجودات مختاری هستیم
    الان نقل قولی که گرفتید چه ربطی داشت عزیز؟شازده خانوم فرمودن خواستگاری و این حرفا شما میگی دوستی اگاهانه؟؟؟؟!!!
    درسته ؛ روابطی که با نیت ازدواج بودن رو باید گفت (
    حرف من اینه که اگه کسی روابط خارج از نیت ازدواج داشته باشه درست نیست که بعد از ازدواج باید بگه.
    چون اولا دیگه هیچ فایده ای نداره، دوما اونقدر بد بینی ایجاد میکنه که اگه اون بدبخت بخواد روش زندگیش رو هم تغییر بره دیگه هیچ فایده ای نداره ( زندگی واسشون میشه زهر مار )
    ربطی نداشت؛ صرفا جهت درد دل بود
    Last edited by hamed29; 08-11-2012 at 02:08.

8. 2 کاربر از hamed29 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

حتی حتی چه بسا مردهایی که توانایی پرداخت رو دارن اما باز پرداخت نمیکنن! با حربه هایی که قانون هم خوب میدونه! میرن ملک و دارایی شون رو به اسم کسی دیگه میکنن تا دادگاه ازشون نگیره و...
    نمیدونم چرا شما همتون مطلق نگاه میکنید به قضایا
    چرا کسی این چیزای دیگه رو نمیبینه اخه؟!
    تایید میشه من تو پست های قدیمی تر گفتم که خانوم های محترم هم فکرنکنند اگرامروز مهرو رو گذاشتند اجرا فردا نقد تحویل میگرند 1001 راه برای ندادن مهر هست که اینجا گفتنش ضرورتی نداره اما بازمن ظر شخصیم اینه که احتیاط شرطه عقل هستش و نباید مهر قبول کنیم

یعنی چی که یکدونه سکه هم توان پرداخت ندارن؟! خب خیلی عذرمیخوام روزی که تشریف میبرن خواستگاری مثل اون دوستمون که اسم کاربریشون یادم نیست اما اواتارش پرچم ایران بود و از شهر اردبیل و حرفش با سوت و کف مرتب اقایون تاپیک مواجه شد، درست!!! برخورد کنن و زیربار نرن! وقتی یک مرد! قبول میکنه و میپذیره پس باید هم فکر بقیه جاهاش رو بکنه(دیگه حالا میگن 1000زیاده 500زیاده شما من نمیدونم توقعتون دیگه چی چیه والا یکدونه هم نباشه یعنی؟؟؟!!! یک شاخه نبات کافیه یا اونم زیاده؟
    دقیقا منم واسه همین میگم یا مهر نکنید یا اگر مهر کردید و فردا خانومتون به هر دلیلی گذاشت اجرا نگین چرا / خب خودتون قبول کردید خودتون پای این معامله رو امضا کردید حالا هم بیاین تاوان پس بدید!!

به نظرم اینجا همه دارن همه چیو سخت می گیرن. واقعــــــــــــــــــــا ً سخت رفیق!!! نصف بیشترشم به خاطر عدم درک طرف مقابله. منظورم زن ومرد به لحاظ شخصیتی هست.
    حاضرم شرط ببندم بهترین شناخت از طرف جنس مخالف در بهترین شرایط به 10 درصد اونم در کل تاریخ می رسه!!! ما همدیگه روعمیقاً! سطحی می شناسیم.
    فکرم نکنم هیچ وقت درس شه مگر اینکه هر دو طرف سخت نگیرن!!!
    کسی دوست نداره چیزی روسخت بگیره جامعه و قوانین و توقعات بی جا و چشم و هم چشمی و .... که خیلی زیاده شرایط رو سخت کردند

10. این کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط کاربر شماره ی یک;7305540
    [URL="http://www.sabteahval.ir/Upload/Modules/Contents/asset99/e-g-391.pdf"
    یه جدول خیلی جالب برای من ، این جدول بود [/URL]که بعضی آمار هاش رو نگاه کردم اینجوری شدم منظورم همون ازدواجهاییه که از به هیچ وجه سنشون به هم نمیاد ! درضمن اگه خوب نگاه کنید میبینید که میزان ازدواج دخترهای جوان با مردهای سن بالا خیلی خیلی خیلی بیشتر از میزان ازدواج مردهای جوان با زن های سن بالاست ، که با دیدن اون میفهمید ازدواج اصلا به پول ربط نداره
    دررابطه با این جدول:
    محققان دانشگاه ملی استرالیا با مطالعه بر روی حدود دو هزار و 500 زوج استرالیایی خوشبخت و بدبخت به مدت 6 سال بین سالهای 2001 تا 2007 فاکتورهای سازگاری و بحران در روابط زناشویی را مورد بررسی قرار دادند. یکی از این فاکتورها "سن" است که از در یک ازدواج خوب از اهمیت بالایی برخوردار است.

نتایج این تحقیقات نشان می دهد برای زنان بهتر است با مردانی ازدواج کنند که حداکثر 8 تا 9 سال از آنها بزرگتر و یا در نهایت دو تا سه سال از آنها کوچکتر باشد. این اختلاف سنی تا حد چشمگیری پدیده طلاق را کاهش می دهد. در حقیقت مردانی که سن آنها از همسران خود بسیار کمتر و یا بسیار بیشتر است شوهران خوبی نیستند.

بر اساس گزارش سیدنی مورنینگ هرالد، به گفته این دانشمندان، فاکتور سن بیش از سایر فاکتورها از قبیل سطح فرهنگی و یا ریشه های جغرافیایی در ایجاد حس مشترک میان زن و شوهر نقش دارد.

میبینید که اختلاف سنی و بالاتربودن سن مرد که در جدول بهش اشاره کردید ویژگی مثبتیه و همش هم برنمیگرده به پول!!!؟؟؟

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

تایید میشه من تو پست های قدیمی تر گفتم که خانوم های محترم هم فکرنکنند اگرامروز مهرو رو گذاشتند اجرا فردا نقد تحویل میگرند 1001 راه برای ندادن مهر هست که اینجا گفتنش ضرورتی نداره اما بازمن ظر شخصیم اینه که احتیاط شرطه عقل هستش و نباید مهر قبول کنیم

دقیقا منم واسه همین میگم یا مهر نکنید یا اگر مهر کردید و فردا خانومتون به هر دلیلی گذاشت اجرا نگین چرا / خب خودتون قبول کردید خودتون پای این معامله رو امضا کردید حالا هم بیاین تاوان پس بدید!!

کسی دوست نداره چیزی روسخت بگیره جامعه و قوانین و توقعات بی جا و چشم و هم چشمی و .... که خیلی زیاده شرایط رو سخت کردند
    بقول شاهزاده خانوم لایک به پستت!
    ((بعدا لطفا یک چندتا از اون راهکارایی که مهر نمیدن رو بگید دوستان بهره ببرن ((ما هم میگیم برای برادرمون اطلاعاتش بره بالا، واااالا))

تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

شما نمیتونی فرضا چون بعضی ها خیلی راحت میتونن از روابطشون بگذرن به همه تعمیم بدید! بعضی ها حتی دراثر یک رابطه شکست خورده(چه زن چه مرد) سالهای سال روحا درگیرن! باور کنید !
    درجواب این حرفتون یک سوال دارم

آیا شما میتونی تضمینی بدی که توی یک رابطه چه دوستی چه ازدواج شکست وجود نداره ؟ اگرمیتونی همچین تضمینی بدی که دیگه جای هیچ حرفی نیست در غیر این صورت :

کسی که ترس از شکست در یک رابطه رو داره یا به نوعی دنبال تضمین برای رابطش میگرده بهتره حتی به خاطر 1% شکست وارد هیچ رابطه ای نشه (که الان میبینیم اکثر خانوم ها که قبلا شکست داشتند دیگه راحت تن به شروع رابطه جدید رو نمیدن) یا اگر وارد یک رابطه ای شدن منتظر تمام عواقبش از بهترین حالت تا بدترین حالت رو داشته باشند (فرقی هم نداره چه مرد چه زن)

پ ن = سعی کنید از تجربیات تلخ گذشته درس بگیرید و در رابطه های جدیدتون به کار ببرید و یک شکست رو دوبار تکرارا نکنید . و یا تا آخر عمر وارد هیچ رابطه ای نشید .

14. 2 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hamed29's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

یه طوری صحبت میکنید انگار دارید تو خلأ زندگی میکنید
    فکر میکنید اگه یک جوون مخالف مهریه سنگین باشه چقدر میتونه مقاومت کنه؟
    الان همه جا اینطوریه ؛ فکر میکنید اگه یه پسر زیر بار مهریه کمرشکن نره، باید در کدوم خونه رو بزنه که بختش باز بشه؟!!!!!!!!
    گیریم یه نفر رو هم پیدا کرد، تازه اگه خود دختر و پسر راضی بشن فکر میکنید خانواده ها اجازه میدن؟
    تازه خانواده هم راضی بشه؛ اینقدر فک و فامیل (مخصوصا خانوم ها) حرف در میارن که آدم از خیر ازدواج بگذره
    دوستان جان؛ همینطوری واسه خودتون نظر میدید که آقایون زیر بار مهریه سنگین نرند، پس کجا برند؟
    عزیزان مشکل جای دیگه س

16. 2 کاربر از hamed29 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

درجواب این حرفتون یک سوال دارم

آیا شما میتونی تضمینی بدی که توی یک رابطه چه دوستی چه ازدواج شکست وجود نداره ؟ اگرمیتونی همچین تضمینی بدی که دیگه جای هیچ حرفی نیست در غیر این صورت :

کسی که ترس از شکست در یک رابطه رو داره یا به نوعی دنبال تضمین برای رابطش میگرده بهتره حتی به خاطر 1% شکست وارد هیچ رابطه ای نشه (که الان میبینیم اکثر خانوم ها که قبلا شکست داشتند دیگه راحت تن به شروع رابطه جدید رو نمیدن) یا اگر وارد یک رابطه ای شدن منتظر تمام عواقبش از بهترین حالت تا بدترین حالت رو داشته باشند (فرقی هم نداره چه مرد چه زن)

پ ن = سعی کنید از تجربیات تلخ گذشته درس بگیرید و در رابطه های جدیدتون به کار ببرید و یک شکست رو دوبار تکرارا نکنید . و یا تا آخر عمر وارد هیچ رابطه ای نشید .
    خوبه، قشنگه حرفتون درسته بایدازشکست ها درس گرفت
    ولی جواب من به حرفتون که الان ازش نقل قول گرفتید و این جوابو بازگو کردید قضیش جداست!
    تضمین؟ نه هرگز! قطعیتی وجود نداره در رابطه بین دو نفر! به هزار و یک دلیل (شرایط زندگی شرایط جامعه اتفاقات تغییر کردن اخلاقیات طرفین و ...تادلت بخواد علت هست)
    اتفاقا این الان برای من سواله! شما خیلی حساب شده صحبت میکنید در مورد روابط و میگید که نباید صرفا برمبنای احساسات پیش رفت
    اما دوست من بلاخره این رویه هم تا اندازه ای جوابگو هست
    شما مجبورید بلاخره تا اندازه ای ریسک کنید منتهی با انتخاب درست و استفاده از تجربیات تنها کمکی که میتونید به خودتون کنید اینه که احتمال شکست رو پایین بیارید ولی بازم صد درصد نیست تضمینی نیست برادر!!!
    (منظور از شما ،شمای نوعی بود نه شخص شما)
    من که نمیگم ازشکستها درس نگیریم یا بی هوا وارد رابطه جدید بشیم دوست عزیز
    من فقط اون بخش حرفتون که میگی همه زود فراموش میکنن رو گفتم در مورد همه مصداق نداره

18. 2 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •