تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 26 اولاول ... 234567891016 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 258

نام تاپيک: فاجعه بیکاری ۱ میلیون تحصیل‌‌کرده دانشگاهی بیکارند !!!

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

من خودم دارم ارشد یکی از بهترین رشته های مهندسی رو میخونم و دیگه اخراشم
    ولی اصلا در مورد رشته های مهندسی این نظر رو ندارم
    مهندسی تو ایران داغون شده به دلیل زیاد شدنش ! هر دانشگاه غیر انتفاعی - ازاد و پیام نوری همه رشته های مهندسی رو اورده
    یه زمانی مهندسی برای خودش ارزش داشت ولی الان شده مثل رشته های پایین
    بهتره متعصبانه به قضیه نگاه نکنیم !
    الان در حال حاضر تو ایران وضع رشته های تجربی تا حدودی بهتره اونم به دلیل اینکه کم هستن و هر دانشگاه داغونی نمیتونه بره رشته های تجربی رو بیاره
    ------------------------------------------
    در مورد جمله اخر هم بوی توهین و شعار به شدت زیاد حس میشه توش
    این چند میلیونی که شغل ندارن پس از نظر شما هیچ کدوم مغز و جسم سالم ندارن ؟
    اگه هم منظورتون اینه کار هست ولی همه تنبل شدن اینم میشه شعاری که متاسفانه این روزا خیلی میگن
    چون کسی که این همه درس خونده نمیتونه بره کارای کارگری یا خدماتی ، اگه میخواست بره این کار ها مریض نبود این همه درس بخونه
    کار باید یه تناسبی هم با رشته و مدرک ادم داشته باشه
    نظر من درباره رشته مهندسی بود مطمئنا هیچ رشته ای (غیر از رشته های گروه پزشکی) تو ایران اون طور که باید ازش استفاده نمیشه .. ولی حداقل رشته های مهندسی نسبت به اکثر رشته های غیر پزشکی وضعیت بهتری دارند.

من جزو کسانی هستم که هم تو رشته تجربی تحصیل کردم و هم فنی ومهندسی و با اطمینان میتونم بگم تو هر دو رشته امکان درآمد زایی وجود داره تنها تفاوت شون هم شرایط کاری و همتی هست که باید داشته باشیم. بازم تاکید میکنم ممکنه نتونیم با شرایط ایده ال و استاندارد شغل پیدا کنیم ولی میتونیم از رشته یا مهارت یا توانایی ها برای درامد زایی استفاده کنیم.

این اصلا توهین یا شعار نیست.ما با خودمون و زندگی مون که تعارف نداریم ؟ اگر امکان پیداکردن شغل تو رشته تحصیلی وجود نداشته باشه بازم برای کسب درامد بالاخره یه راه حل وجود داره. خیلی از افراد هستند که مغز و جسم سالم هم دارند ولی حاضرن بیکار باشن تا اینکه سر کاری برن که زحمت زیاد داشته باشه یا نامرتبط به رشته باشه یا بعضی مزایا رو نداشته باشه یا شغلی که از نظر اجتماعی هم سطح و هم تراز با فرد نباشه...

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

واقعا وضع تاسف باریه ... هیچکس هم به فکر جوونا نیست 13/000/000 میلیون جوان بیکار و آماده ازدواج داریم که روز به روز داره سنشون زیاد میشه و پا به میانسالی میزارن کسی هم بفکرشون نیست البته خودمم یکی از اونا هستم جالبه تو یکی از برنامه های زنده تلویزیونی میگفت 15/000 پزشک بیکار داریمشما حساب کنین طرف رفته 7 سال درس خونده به امیدی که بعدش بتونه زندگیشو تشکیل بده تازه 2 سالم باید بره خدمت یعنی اگه نتونه کار پیدا کنه 9 سال از زندگی عقب افتاده و همچنین سنش هم بالا رفتهنشون میده هیچگونه برنامه ریزی شغلی برای جوونا وجود نداشته و نداره و مدیران هم هر کدامشون به فکر میز و جایگاه و حقوق نجومی خودش بوده
    آمار 13میلیون جوان بیکار یک اغراقه و این آمار درست نیست... بیکاری در ایران سطح بالایی داره (12.2درصد) و این مسئله هم بخاطر رکودی هست که رخ داده. باید دقت کنیم که برنامه ریزی شغلی جوانان کار دولت نیست. دولت تنها باید سیاست های کلان اقتصادی برای بهبود کسب و کار رو اتخاذ کنه تا بیکاری در سطح کلان حل بشه نه اینکه برای جوانان برنامه ریزی شغلی کنه!! واقعیت اینه که خود ما کسانی که جوان هستیم باید برنامه شغلی داشته باشیم و بدونیم که هدف از تحصیل چیه و میخوام چه شغلی داشته باشیم و برای اون مسیر تلاش و برنامه ریزی کنیم. این واقعیت رو هم من و هم شما و هرکسی که وارد دانشگاه شده میدونیم که بسیاری از جمعیت دانشجو و تحصیل کرده حتی نمیدونه چرا درس خونده و حتی خیلی ها چیزی که خوندن علاقه ندارن. وقتی وضعیت نظام آموزشی این هست من انتظاری ندارم وضع بازار کار بهتر باشه ...

3. این کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز EhsanCPU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    IRN-ISF

پيش فرض

آمار 13میلیون جوان بیکار یک اغراقه و این آمار درست نیست... بیکاری در ایران سطح بالایی داره (12.2درصد) و این مسئله هم بخاطر رکودی هست که رخ داده. باید دقت کنیم که برنامه ریزی شغلی جوانان کار دولت نیست. دولت تنها باید سیاست های کلان اقتصادی برای بهبود کسب و کار رو اتخاذ کنه تا بیکاری در سطح کلان حل بشه نه اینکه برای جوانان برنامه ریزی شغلی کنه!! واقعیت اینه که خود ما کسانی که جوان هستیم باید برنامه شغلی داشته باشیم و بدونیم که هدف از تحصیل چیه و میخوام چه شغلی داشته باشیم و برای اون مسیر تلاش و برنامه ریزی کنیم. این واقعیت رو هم من و هم شما و هرکسی که وارد دانشگاه شده میدونیم که بسیاری از جمعیت دانشجو و تحصیل کرده حتی نمیدونه چرا درس خونده و حتی خیلی ها چیزی که خوندن علاقه ندارن. وقتی وضعیت نظام آموزشی این هست من انتظاری ندارم وضع بازار کار بهتر باشه ...
    دوست عزیز مطمئن باشین این آمار 13 میلیون درسته
    البته اگه بر طبق قانون مرکز آمار ایران که گفته اگر طی 7 روز گذشته شما 1 ساعت کار کرده باشید که از اون درآمد داشته باشه بیکار نیستید و جزء شاغلین حساب میشید بله این آمار اشتباه و اغراقه و اصلا در ایران بیکار نداریم

در مورد برنامه ریزی شغلی جوانان هم وقتی میشه روش حساب باز کرد که شرایط اقتصادی مملکت ایده آل باشه و رونق داشته باشه نه رکود و تورم و...

دولتها یکی پس از دیگری میان و میرن ولی تو اجرای همون سیاست های کلان اقتصادی و بهبود کسب و کار که شما عنوان کریدن به نظر شما چه اقدام مثبتی انجام دادن ؟؟؟

شرایط کار باید طوری باشه که اگه فرد تصمیم بگیره کنکور بده و بره دانشگاه یه رشته خاص بخونه و مدرکش را بگیره بعد از فارغ التحصیلی لااقل چند انتخاب برای شغل داشته باشه متاسفانه در حال حاضر شما از دیپلم تا کارشناسی ارشد فقط با یک انتخاب مواجه هستید : کارگر ساده
    آخه اگه کسی بخواد بره کارگر ساده بشه که دیوونه نبوده این همه وقت و هزینه و عمرش را بزاره مدرک بگیره از همون اول با دیپلم میرفت کارگر ساده میشد ممکن بود بعد از چند سال کار پیشرفت هم میکرد و سرپرست میشد ...

5. 3 کاربر از EhsanCPU بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

دوست عزیز مطمئن باشین این آمار 13 میلیون درسته
    البته اگه بر طبق قانون مرکز آمار ایران که گفته اگر طی 7 روز گذشته شما 1 ساعت کار کرده باشید که از اون درآمد داشته باشه بیکار نیستید و جزء شاغلین حساب میشید بله این آمار اشتباه و اغراقه و اصلا در ایران بیکار نداریم

در مورد برنامه ریزی شغلی جوانان هم وقتی میشه روش حساب باز کرد که شرایط اقتصادی مملکت ایده آل باشه و رونق داشته باشه نه رکود و تورم و...

دولتها یکی پس از دیگری میان و میرن ولی تو اجرای همون سیاست های کلان اقتصادی و بهبود کسب و کار که شما عنوان کریدن به نظر شما چه اقدام مثبتی انجام دادن ؟؟؟

شرایط کار باید طوری باشه که اگه فرد تصمیم بگیره کنکور بده و بره دانشگاه یه رشته خاص بخونه و مدرکش را بگیره بعد از فارغ التحصیلی لااقل چند انتخاب برای شغل داشته باشه متاسفانه در حال حاضر شما از دیپلم تا کارشناسی ارشد فقط با یک انتخاب مواجه هستید : کارگر ساده
    آخه اگه کسی بخواد بره کارگر ساده بشه که دیوونه نبوده این همه وقت و هزینه و عمرش را بزاره مدرک بگیره از همون اول با دیپلم میرفت کارگر ساده میشد ممکن بود بعد از چند سال کار پیشرفت هم میکرد و سرپرست میشد ...
    خب اول باید ببینیم منبع آمار چی هست که شما مرکز آمار رو قبول ندارید بریم به اون منبع مراجعه کنیم ببینیم چقدر قابل اتکاست. من مطمئن نیستم این آمار درست باشه. حداقل بدون ارائه منبع نمیتونم باشم [تا جایی که میدونم عدد 13میلیون مربوط به افراد مجرد در سن ازدواجه نه افراد بیکار]. به هر حال باید دقت کنید که همین معیاری که منبع آمار برای بیکاری داره بقیه کشورها هم دارن و این یه معیار پذیرفته شده هست. با این حال شاخص های دیگری برای بیکاری هست مثلا بیکاری جوانان و نسبت اشتغال و اشتغال ناقص و ... . در مجموع من نمیگم ایران با بحران بیکاری مواجه نیست، هست. اما در سطح فردی مسئله این نیست که صرفا دولت یا نهادی به فکر شغل تک تک ما باشه یا میزی برای ما جور کنه که بریم توش کار کنیم!. حداقل اینو میدونیم که دولت تو ایران ظرفیتش همینه و مشاغل دولتی بیشتر از این نمیتونه باشه [تعداد کارمندان دولت تو ایران با امریکا تقریبا برابره!!].
    حال اینکه دولت ها چه سیاست هایی داشتند میشه مورد ارزیابی قرار داد و تقریبا همشون برنامه هایی داشتند که برخی ها اشتباه بوده و رکود الان هم خروجی همون اشتباهاته. اما آیا اینکه وضعیت اقتصادی مساعد نیست دلیل بر اینه که من بعنوان یک شخص نمیتونم برنامه ریزی شغلی داشته باشم؟ اصلا. همینکه شما میگید الان تو بازار کار تقاضا برای کارگر ساده زیاده خودش یک سیگنال به افراد هست. وقتی خیلی از فارغ التحصیلان دانشگاهها بیشتر از یه کارگر ساده مهارت ندارن، خب آیا بهتر نبود بجای تلف کردن منابع خودشون و کشور تو دانشگاه همون اول وارد بازار کار میشدن؟ حداقل الان یک درآمدی داشتن. یا حداقل کنار تحصیل به فکر کار پاره وقت می‌بودند یا یادگیری یه مهارت جانبی که بتونه براشون یه آینده شغلی تو یه بخش که جای پیشرفت داره کمک کنه. ممکنه شما رشتت مهندسی باشه ولی بتونی با یه کارگاه حسابداری هم یاد بگیری یا یه هنر خاص یا هرچیزی که علاقه دارید و میتونه یه مهارت برای شغل باشه. به هر حال رکود یه کلمه برای توصیف وضعیت کلی اقتصاده ولی تو همین وضعیت رکودی اگر کسی مهارت حسابداری یا مهارت فروش داشته باشه میتونه شغل خوبی بدست بیاره برای شروع.
    من خودم در حال حاضر دانشجو کارشناسی ارشدم و حوزه تحصیلیمو تمرکز دادم روی موضوعی که دوست دارم تو آینده تو اون حوزه کار کنم و پلن A کاریم مشخصه و به احتمال زیاد هم بهش میرسم. حتی اگر وضع مملکت سوپر رکودی هم باشه میدونم طوری دارم تو این حوزه کار میکنم که توان رقابت زیادی دارم و اگر تو کشور 5 تا پوزیشن از اون کار هم باشه من هدفم اینه که یکیش من باشم. در کنارش پلن های B و C هم دارم که بهشون فکر میکنم. در مجموع در سطح فردی شاید بدست اوردن کار مشکل باشه ولی غیر ممکن نیست و به تلاش فرد هم بستگی داره. نباید همه چیز رو خلاصه کنیم در دولت.

من تو دوران کارشناسی کار پاره وقت هم کردم و خیلی از کشورهای دنیا رو ببینید دانشجوها کارهای پاره وقت ساده میکنن که هم متکی به خودشون باشن و هم مهارتی یاد میگیرن که ممکنه بعدا تو وضع بد اقتصادی به کمکشون بیاد. واقعا یه نگاه اجمالی به دانشگاههای ما نشون میده یه عده که سطحشون رو بالاتر از یه کارگر ساده نیاوردن اومدن دانشگاه و در واقع باید میرفتن تو همون مشاغل ساده شاید بعد 4 سال از کارگر ساده به یه مرحله بالاتر پیشرفت هم میکردن!.

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

خب اول باید ببینیم منبع آمار چی هست که شما مرکز آمار رو قبول ندارید بریم به اون منبع مراجعه کنیم ببینیم چقدر قابل اتکاست. من مطمئن نیستم این آمار درست باشه. حداقل بدون ارائه منبع نمیتونم باشم [تا جایی که میدونم عدد 13میلیون مربوط به افراد مجرد در سن ازدواجه نه افراد بیکار]. به هر حال باید دقت کنید که همین معیاری که منبع آمار برای بیکاری داره بقیه کشورها هم دارن و این یه معیار پذیرفته شده هست. با این حال شاخص های دیگری برای بیکاری هست مثلا بیکاری جوانان و نسبت اشتغال و اشتغال ناقص و ... . در مجموع من نمیگم ایران با بحران بیکاری مواجه نیست، هست. اما در سطح فردی مسئله این نیست که صرفا دولت یا نهادی به فکر شغل تک تک ما باشه یا میزی برای ما جور کنه که بریم توش کار کنیم!. حداقل اینو میدونیم که دولت تو ایران ظرفیتش همینه و مشاغل دولتی بیشتر از این نمیتونه باشه [تعداد کارمندان دولت تو ایران با امریکا تقریبا برابره!!].
    حال اینکه دولت ها چه سیاست هایی داشتند میشه مورد ارزیابی قرار داد و تقریبا همشون برنامه هایی داشتند که برخی ها اشتباه بوده و رکود الان هم خروجی همون اشتباهاته. اما آیا اینکه وضعیت اقتصادی مساعد نیست دلیل بر اینه که من بعنوان یک شخص نمیتونم برنامه ریزی شغلی داشته باشم؟ اصلا. همینکه شما میگید الان تو بازار کار تقاضا برای کارگر ساده زیاده خودش یک سیگنال به افراد هست. وقتی خیلی از فارغ التحصیلان دانشگاهها بیشتر از یه کارگر ساده مهارت ندارن، خب آیا بهتر نبود بجای تلف کردن منابع خودشون و کشور تو دانشگاه همون اول وارد بازار کار میشدن؟ حداقل الان یک درآمدی داشتن. یا حداقل کنار تحصیل به فکر کار پاره وقت می‌بودند یا یادگیری یه مهارت جانبی که بتونه براشون یه آینده شغلی تو یه بخش که جای پیشرفت داره کمک کنه. ممکنه شما رشتت مهندسی باشه ولی بتونی با یه کارگاه حسابداری هم یاد بگیری یا یه هنر خاص یا هرچیزی که علاقه دارید و میتونه یه مهارت برای شغل باشه. به هر حال رکود یه کلمه برای توصیف وضعیت کلی اقتصاده ولی تو همین وضعیت رکودی اگر کسی مهارت حسابداری یا مهارت فروش داشته باشه میتونه شغل خوبی بدست بیاره برای شروع.
    من خودم در حال حاضر دانشجو کارشناسی ارشدم و حوزه تحصیلیمو تمرکز دادم روی موضوعی که دوست دارم تو آینده تو اون حوزه کار کنم و پلن A کاریم مشخصه و به احتمال زیاد هم بهش میرسم. حتی اگر وضع مملکت سوپر رکودی هم باشه میدونم طوری دارم تو این حوزه کار میکنم که توان رقابت زیادی دارم و اگر تو کشور 5 تا پوزیشن از اون کار هم باشه من هدفم اینه که یکیش من باشم. در کنارش پلن های B و C هم دارم که بهشون فکر میکنم. در مجموع در سطح فردی شاید بدست اوردن کار مشکل باشه ولی غیر ممکن نیست و به تلاش فرد هم بستگی داره. نباید همه چیز رو خلاصه کنیم در دولت.

من تو دوران کارشناسی کار پاره وقت هم کردم و خیلی از کشورهای دنیا رو ببینید دانشجوها کارهای پاره وقت ساده میکنن که هم متکی به خودشون باشن و هم مهارتی یاد میگیرن که ممکنه بعدا تو وضع بد اقتصادی به کمکشون بیاد. واقعا یه نگاه اجمالی به دانشگاههای ما نشون میده یه عده که سطحشون رو بالاتر از یه کارگر ساده نیاوردن اومدن دانشگاه و در واقع باید میرفتن تو همون مشاغل ساده شاید بعد 4 سال از کارگر ساده به یه مرحله بالاتر پیشرفت هم میکردن!.
    شما خیلی راحت میتونید بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال بعد سخنگوی دولت بشین
    ساده بگم بهتون تیوریتون خوبه ولی هنوز در بطن جامعه قرار نگرفتین. هم از پستهاتون و هم از اواتارتون معلومه
    ارادت

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

چطور امار تورم درسته ولی امار بیکاری درست نیست!!؟
    بهتره انصاف رو رعایت کنیم

9. 3 کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

آمار 13میلیون جوان بیکار یک اغراقه و این آمار درست نیست... بیکاری در ایران سطح بالایی داره (12.2درصد)
    دوست عزیز امار بیکاری فارغ التحصیل های دانشگاه ( که این روزا دیگه تقریبا همه فارغ التحصیل دانشگاه هستن ) به گفته خود مسئولین روی 40 درصد هست !
    اون 12 درصد یه امار کلی هست که گفته میشه
    --------------------------------------------------
    متاسفانه تو این تاپیک شعار و حرفای خوشگل زیاد گفته میشه ( خلاصش هم اینه کار زیاده شما استعداد و پشت کار ندارین ! ) ، ولی وقتی دوستان وارد جامعه و دنبال کار باشن میبینن وضع داغونه
    Last edited by MOHAMMAD2010; 11-12-2016 at 13:46.

11. 3 کاربر از MOHAMMAD2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

باز هم تحقیر و پیش داوری و خود بزرگ بینی..
    متاسفانه نه تنها جامعه از لحاظ اقتصادی و اجتماعی دچار رکود شده بلکه از لحاظ شخصیتی و فرهنگی و همچنین درکی هم دچار رکود شده.

من بحثهای متعددی در مورد بیکاری دیدم و همیشه در این جمع افرادی وجود دارند که ادعای موفق بودن دارند و این موفقیت خود را یک تلاش طلقی میکنند و از آنجا که خود قادر به آنالیز پروسه کاریابی خویش نیستند، نمیتوانند درک کنند که یک اتفاق آنها را به این مراحل رسانده و دیگران را به کند ذهنی و مفت خوری محکوم میکنند.

جامعه مهندسی جامعه ای نیست که هر کسی بتواند در آن نفوذ کند و یه ضرب المثل معروف که کار هر خر نیست خرمن کوفتن، گاو نر میخواهد و مرد کهن.

حتی اگه 100 دانشگاه مهندسی در یک شهر داشته باشیم ولی از هر 100 نفر فقط یک نفر میتونه بگه من مهندسم و بقیه فارغ التحصیلان حتی شجاعت این را ندارند که بگن مهندس هستم و فقط میگن لیسانس فلان رشته ام.

شما زمانی میتوانی همچین ادعایی کنی که نظریه محکم تری داشته باشی. و یا اگر هم دلیلی نداری نظریه شما بایستی بار منطقی و واقع گرایی داشته باشه و با چیزی که در اطرفمان میبینیم همخوانی داشته باشد.
    ادعای واهی را همه میتوانند بکنند.

من اگر با 1001 معادله ریاضی به شما اثبات کنم که 2+3 میشه 5، شما تنها خواهی گفت که نه به نظر نمیاد 5 بشه. و مسلما 4 میشه. جواب 5 غلطه..!!

تمامی رانندگان خودروی مسافری شخصی دور میادین شهر بیکار هستند.
    تمامی کارگران در انتظار کار کنار چهاراه بیکار هستند
    تمامی کشاورزانی که بیمه ندارند و تنها قادرند شام شب خود را از راه کشاورزی فراهم کنند بیکار هستند.
    تمامی کارگران بدون قرارداد در شرکتها بیکار هستند.
    تمامی مسافرکش های موتوری بیکار هستند.
    تمامی دست فروشان بیکار هستند. اینها درآمدشان تنها کمک خرجی به خانواده است. تا بتوانند کمی از بار روی دوش والدین را کمتر کند.
    جوان فارغ التحصیل شده از دانشگاه که ار روی ناچاری و بیکاری با ماشین پدرش در آزانس کار میکند یک شاغل نیست و این دسته از افراد هم بیکار هستند. وجود این دسته از جوانان موجب اشباع شدن این رسته شغلی شده و سبب شده اشخاصی که به طور رسمی در آژانس کار میکردند، دیگر درآمد کافی نداشته باشد و دست به کارگری و خورده کاری های دیگر بزنن و به جمع بیکاران جامعه بپیوندند.
    بماند آنان که عملا هیچ آینده روشنی را نمیبینند و رسما به کسب درآمد منفی اعتراف میکنند. و هزینه شان بر دوش والدین است.

شما به نظر میرسد با مفهوم شغل و شاغل مشکل دارید. نه تعداد افراد بیکار...

تعداد بیکاران خیلی بیشتر از این اعدادی است که در تلویزیون میبینید.

متاسفانه قشر خاصی از گرایش انسانی فکر مکنند کلید حل مشکلات مردم مانند کلید سازان معروف جامعه، در دست آنهاست.

اصلا. همینکه شما میگید الان تو بازار کار تقاضا برای کارگر ساده زیاده خودش یک سیگنال به افراد هست. وقتی خیلی از فارغ التحصیلان دانشگاهها بیشتر از یه کارگر ساده مهارت ندارن، خب آیا بهتر نبود بجای تلف کردن منابع خودشون و کشور تو دانشگاه همون اول وارد بازار کار میشدن؟....

من خودم در حال حاضر دانشجو کارشناسی ارشدم و حوزه تحصیلیمو تمرکز دادم روی موضوعی که .
    چطوره همه برن کارگر بشن و شما تنهایی بری دانشگاه و شاخ همه ماها بشی؟
    خوبه اینجوری؟ حس خوبی بهتون دست میده؟!

اصلا. همینکه شما میگید الان تو بازار کار تقاضا برای کارگر ساده زیاده خودش یک سیگنال به افراد هست..
    که این یک سیگناله هاااا؟؟؟؟
    فرض کن از امروز همه دانشجوها از دانشگاه انصراف بدن و همه کارگر ساده بشن و تا 5 سال آینده هیچ کس وارد دانشگاه نشه.

بعد 5 سال شما حتی نمیتونی چاه فاضلاب خونتو خالی کنی چه برسه به اینکه بخواد برق خونت 24 ساعته روشن باشه یا در طول فصل سرما به طور تمام وقت گاز خونت وصل باشه.

اینکه جامعه کارگر ساده میخواد خوبه؟!!
    تو چرا نمیری کارگر ساده نمیشی؟

میدونی چرا تقاضای کارگر ساده زیاد شده؟!
    چون اشخاصی با منطق شما کلید اقتصاد کشور رو به دست گرفته

وقتی خیلی از فارغ التحصیلان دانشگاهها بیشتر از یه کارگر ساده مهارت ندارن، خب آیا بهتر نبود بجای تلف کردن منابع خودشون و کشور تو دانشگاه همون اول وارد بازار کار میشدن؟ .
    شما هنوز فرق بین پیشگیری و درمان رو نمیدونی...
    هنوز نمیدونی که قبل اینکه نظریه پیشگیری پیش بیاد اول بحث درمان هست. و بعد از اون صحبت از پیشگیری کردن میشه.
    اول بیماری پیش میاد و بعد اون به فکر راه پیشگیری هستند. و همیشه حتی با وجود راهکار پیشگیری باز هم بیماری بوجود میاد. و هیچگاه پیشگیری 100% موثر نیست.

شما مثل پزشکی هستی که یک بیمار با یک دندان عفونی به شما مراجعه کرده و در جواب بیمار میگی که بهتر نبود هر روز مسواک میزدی؟! حالا برو بمیر...!

مخاطب تمام صحبتهای شما من بودم.
    با این دیدگاهت خودتو باسواد و تحصیلکرده میدونی؟
    خودت رو یک شخصیت اجتماعی میدونی؟
    خودت رو یک شخص با ادراک طلقی میکنی و دست کم فکر میکنی از دیگران بیشتر حالیته و درک بالاتری داری؟

حاضری هر دومون اسناد و مدرکها و سوابق کاریمون رو با اطلاعات معتبر تو فروم کپی بزنیم تا بهت بفهمونم که من کارگر ساده ام یا تو..؟!
    شجاعتشو داری که بعد از ثابت شدن بی منطقی حرف هر کدوممون زیر همین پست با فونت درشت بنویسیم "غلط کردم تو این بحث شرکت کردم" ؟؟

من به شما یک پیشنهادی دارم. به پلنهای خودتان متمرکز شوید. چراکه این افکار شما ذهن شما را به سمت و سوی بی منطقی سوق میدهد. که در پلنهایتان موثر خواهد شد.

13. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

شما خیلی راحت میتونید بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال بعد سخنگوی دولت بشین
    ساده بگم بهتون تیوریتون خوبه ولی هنوز در بطن جامعه قرار نگرفتین. هم از پستهاتون و هم از اواتارتون معلومه
    ارادت
    کسی که بدونه تئوری چی هست بین نگاه تئوریک و بطن جامعه تفاوت قائل نمیشه!! متاسفانه این نوع صحبت نشونه‌ی اینه که برخی‌ها عقل خودشون رو برتر از نگاه چارچوب‌مند علمی می‌دونند. دوست عزیز اونهایی که تو فضای علمی راجع به این مسائل کار می‌کنند کشک نمی‌سابن .
    بنده هم هیچ نسبتی با این دولت ندارم این حرفی که زدم اعتقاد منه چه تو ایران چه غرب چه دولت امید چه دولت عدالت و اصلاحات و سازندگی و... هیچکدوم نظرمو عوض نمیکنه چون اگر پست من رو بخونید می‌بینید که راجع به برنامه ریزی شغلی صحبت کردم نه دولت. کسی که بدنبال شغل و هدف باشه راهشو پیدا می‌کنه کسی که بخواد مشکلات خودش رو 100% به گردن عوامل خارجی بندازه هم می‌تونه اینکارو بکنه. دوستانی که رواشناسی خوندن می‌تونن بهتر تحلیل کنند شخصیت‌های این تیپی رو.

چطور امار تورم درسته ولی امار بیکاری درست نیست!!؟
    بهتره انصاف رو رعایت کنیم
    شما که کلا نهادهای رسمی رو دروغگو می‌دونید نمی‌تونید به هیچ آمار رسمی تکیه کنید. من نهادهای رسمی رو مسئول ارائه آمار می‌دونم و هیچ نهاد رسمی هم نگفته 13میلیون بیکار داریم.
    مطمئن باشید رعایت انصاف برای من خیلی مهمه وگرنه همون اول نمیگفتم بیکاری در کشور شدید هست. ولی اغراق برای فرافکنی هم بی انصافیه

دوست عزیز امار بیکاری فارغ التحصیل های دانشگاه ( که این روزا دیگه تقریبا همه فارغ التحصیل دانشگاه هستن ) به گفته خود مسئولین روی 40 درصد هست !
    اون 12 درصد یه امار کلی هست که گفته میشه
    کدوم مسئولین؟
    تعجب می‌کنم چرا کسی واقعا پیگیر آمار رسمی نیست و این اطلاعات از کجا میاد!!

طبق گفته مرکز آمار نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی 18.5% هست نه 40درصد!! که این درصد معادل 1میلیون نفره نه 13 میلیون نفر [ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ]

هر کدوم از اون آمارها یه تفسیری داره و من هم تمام تفاسیرشون رو میدونم و میتونم برای شما یک روز کامل از وضعیت بد بیکاری تو ایران صحبت کنم بدون اینکه بگم بیکاری تحصیل کرده ها 40%ه و 13 میلیون بیکار داریم. ولی هیچ کدوم از این آمارها تفسیرش این نیست که یک نفر نتونه برای خودش برنامه ریزی شغلی کنه.

یک تفسیر بیکاری بالا بین تحصیل کرده ها در حالی که مشاغل سطح پائینتر مازاد تقاضا داره همینه که تو پست قبلی گفتم، افرادی هستن که صرفا بخاطر آسون بودن ورود به دانشگاه وارد این محیط شدن ولی بعد از حداقل 4سال تحصیل خودشون رو بالاتر از سطح یه دیپلمه برای بازار کار نرسوندن (همونایی که هیچ برنامه ریزی شغلی برای خودشون ندارن).

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

کدوم مسئولین؟
    تعجب می‌کنم چرا کسی واقعا پیگیر آمار رسمی نیست و این اطلاعات از کجا میاد!!
    کدوم مسئولین !؟
    شما تو گوگل یه سرچ کن متوجه میشی
    منابع هم همه مشخص و معتبر هستن
    --------------------------------------------------
    ماشلا حرف هیچ کس رو هم قبول ندارین
    ------------------------------
    همه تو این کشور دارن میگن مشکل بیکاری فاجعه هست از بالاترین شخص های مملکت گرفته تا پایین ها و باید یه کاری کنیم ، اونوقت بعضیا اصرار دارن بگن که نه شما خودتون استعداد ندارین ! توقعتون بالاست و هزار تا حرف دیگه شکل این
    Last edited by MOHAMMAD2010; 11-12-2016 at 14:07.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •