تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 105 اولاول ... 345678910111757 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 1044

نام تاپيک: سوالات در زمینه باغبانی

پروفشنال hamidma's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

سلام اقا امین عکس شماره 3 همون پیچکی هست که من دارم.

خیلی خوشحال شدم که عکسایی از باغچتون گذاشتید واقعا خوش به حالتون. حسودیم شد کاشکی باغچه من هم یه روزی این شکلی بشه.

راستی شما بذر خیار رو کاشتید یا از نشا هست؟ ممنونم

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

اختیار دارین دوست من
    باغچه شما هم زیبا هست و به امید خدا زیبا ترهم میشه.از اظهار محبت شما هم ممنونم.من نشا میکارم چون خودم بذر کاشتم ولی بقول شما حلزون های عزیز اونا رو خوردن!در ضمن اینکه باغچه من خیلی بزرگ نیست که بخوام توش سبزیکاری هم بکنم.پس به چند تا دونه نشا و یه چند پر تربچه و تره شاهی بسنده کردم.
    اما در مورد گلدان شما

نور: این گیاه نیم سایه را ترجیح می دهد. نژادهای ابلق رنگ متنوع خود را در سایه از دست می دهند.باید گاه را از معرض نور مستقیم آفتاب در امان نگه داشت.
    دما: اگرچه در زمستان تا 13 درجه سانتیگراد مقاومت می نماید ولی درجه حرارت دلخواه در این فصل 16 درجه است. در تابستان در درجه حرارت زیر 24 درجه باید آن را نگهداری نمود.
    آبیاری: باید اجازه داد خاک سطح گلدان در زمان بین دو آبیاری خشک و سپس آبیاری نمود. در تابستان هر 4 تا 5 روز و در زمستان هر 7 تا 8 روز باید آن را آبیاری کرده و زهکشی گلدان را مرتّباً بازدید کرد.
    تغذیه: کمبود عناصر غذایی گلدان را باید با افزایش کودهای مایع یا جامد محلول در آب مخصوص گیاهان زینتی طبق دستور و نصف میزان توصیه شده از طرف سازنده هر ماه یکبار جبران نمود
    خاک مناسب این گیاه خاک لیمونی است.
    در این قسمت به برخی از عوارض و روش درمان آنها در این گیاه می پردازیم:
    1: برگها و ساقه ها خم شده و خشک می شوند: هوا خیلی گرم است و گیاه تشنه است. باید گلدان را به محل خنک تری منتقل و فورا!ً آبیاری نمود.. غبار پاشی فراموش نشود.
    2: رشد گیاه کند و فاصله بین برگها زیاد شده است: احتیاج به تغذیه مصنوعی دارد. کمبود عناصر خاک گلدان را با تغذیه هر ماه یکبار در طول سال و نصف میزان توصیه شده باید میزان نمود.
    3: نقاط رنگ مانندی روی برگها دیده می شود: از عوارض مواد براق کنده برگها است. از آنها نباید استفاده کرد و لازم است برگها را با اسفنج و پارچه مرطوب تمیز نمود.
    4: گیاه خود را انداخته است: خاک باتلاقی شده است یا آبیاری بیش از اندازه و هوا سرد بوده است . باید شرایط را برطرف کرد.
    در مورد این گیاه نکته ای که قابل توجه است این است که در صورتی که تعویض گلدان بنا به علل مختلف امکان پذیر نیست باید به تعویض خاک های نو و غنی اکتفا نمود.
    برگرفته از نشریه تخصصی باغبانی نهال/ شماره سوم
    خوب این از مجله نهال بود اما برادر من، من در عکسی که گذاشته اید نکته خاصی نمیبینم و بنظرم حال گیاه شما خوب است و شما کمی بیش از اندازه حساس شده اید! این خیلی طبیعی هست که برگهای مسن تر کم کم زرد بشن و کم کم عمرشون تمام بشه. تنها کاری که ما با مراقبت هایمان باید بکنیم اینه که این زمان رو کمی طولانی تر کنیم تا گیاه زیباییش رو برای مدت طولانی تری حفظ کنه.
    فقط یک نکته را یاد آوری میکنم که در اغلب موارد دیده میشه که ساقه گیاه بیچاره رو دور تا دور اتاق میکشن و بالا میبرن و هزار بلای دیگه سر این بیچاره میارن!نکته قابل توجه اینه هر چند که تبخیر سطح برگی به انتقال آب در گیاهان کمک زیادی میکنه اما برای این که آب به بالا ترین جای گیاه برسه ریشه ها هم باید خیلی فشار رو تحمل بکنند . در نتیجه گیاه سعی میکنه که این فشار و در واقع صرف انرژی رو به حد اقل برسونه و این به هزینه کمتر شدن تعداد برگ و زیاد شدن فاصله برگها صورت میگیره و در نتیجه گیاه زیبایی دلخواه رو از دست میده.
    موفق باشی

3. 2 کاربر از amin_rogh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با تقدیر و تشکر از راهنماییتون واقعا کامل بود. راستش رو بخواهید درست می فرمایید من یه خورده زیاد حساس شده ام و متاسفانه در مورد بقیه امور مهم زندگی هم اینجوری هستم.اینم یکی از خصوصیات این باغبون تازه کار

در مورد نشریه تخصصی باغبانی نهال هم اگه لطف کنید و توضیح بدید ممنون می شم. این یه نشریه اینترنتی هست یا چاپ می شه و چجوری می شه گیرش اورد؟
    راستی من پیچک رو توی ایوون گذاشته ام که به طبع همیشه سایه هست ولی خوب گرمای خودش رو داره. به نظرتون باید به داخل خونه منتقلش کنم؟
    Last edited by hamidma; 14-06-2007 at 13:37.

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

سلام به آدرس زیر مراجعه فرمایید
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    یا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    راستی یادم رفت بهتون بگم که اسم گیاهتون پوتوس هست!
    Last edited by amin_rogh; 14-06-2007 at 20:43.

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

ممنونم راستش رو بخواهید بار اوله که اسمش رو شنیدم.

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

راستی اقا امین . اون درخت توت رو که من هرس کردم و چند شاخه پایینی رو برای کمک به شاخه اصلی طبق راهنمایی شمابریدم الان دوباره جوونه زده و داره رشد می کنه. به نظرتون باید دوباره انها رو ببرم. راستش رو بخواهیدخیلی واسم سخته بریدن شاخه های درختها مخصوصا که جوونه باشند ولی خوب اگه لازمه که این کار رو بکنم.

اقا امین من یه کاری دیگه که کردم واسه اینکه یه مقدار خاک باغچه از حالت رسی خارج بشه برگهایی که از درخت کنار تو باغچه ریخته بود رو با بیل خاک باغچه رو زیر و رو کردم تا برگها با خاک قاطی بشه و زیر خاک هم بره. هر چند می دونم که یک روش برای ترمیم خاک کمپوست هست به نظر شما این کار من هم کمپوست حساب می شه و اصلا درست هست یا نه؟ و اینکه در یه برنامه تلویزیونی که در مورد زندگی نامه یکی از دوستداران محیط زیست بود و حتما شما هم می شناسیدشون که یه پیرمرد با ریش بزرگ سفید هستند( ببخشید فامیلشون یادم رفته) می گفت که باقی مانده میوه ها رو در درون خاک باغچه دفن کنید که هم باعث ترمیم خاک شده و تولید کود می کند و هم محیط زیست الوده نمی شود.

به نظر شما این کار درسته؟

در مورد کاشت خیار و گوجه هم به نظرتون می شه که خیار و گوجه رو در درون گلدونهای بزرگ مربعی کاشت ؟ یا اینکه در باغچه باشه بهتره و ایا اینکه نیاز به افتاب مستقیم دارند یا اینکه در ایوون خونه هم می شه قرار شون داد؟

راستی اگه بشه که یه عکس از باغچتون هم اینجا بذارید ممنون می شم.

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

راستی اقا امین . اون درخت توت رو که من هرس کردم و چند شاخه پایینی رو برای کمک به شاخه اصلی طبق راهنمایی شمابریدم الان دوباره جوونه زده و داره رشد می کنه. به نظرتون باید دوباره انها رو ببرم. راستش رو بخواهیدخیلی واسم سخته بریدن شاخه های درختها مخصوصا که جوونه باشند ولی خوب اگه لازمه که این کار رو بکنم.

اقا امین من یه کاری دیگه که کردم واسه اینکه یه مقدار خاک باغچه از حالت رسی خارج بشه برگهایی که از درخت کنار تو باغچه ریخته بود رو با بیل خاک باغچه رو زیر و رو کردم تا برگها با خاک قاطی بشه و زیر خاک هم بره. هر چند می دونم که یک روش برای ترمیم خاک کمپوست هست به نظر شما این کار من هم کمپوست حساب می شه و اصلا درست هست یا نه؟ و اینکه در یه برنامه تلویزیونی که در مورد زندگی نامه یکی از دوستداران محیط زیست بود و حتما شما هم می شناسیدشون که یه پیرمرد با ریش بزرگ سفید هستند( ببخشید فامیلشون یادم رفته) می گفت که باقی مانده میوه ها رو در درون خاک باغچه دفن کنید که هم باعث ترمیم خاک شده و تولید کود می کند و هم محیط زیست الوده نمی شود.

به نظر شما این کار درسته؟

در مورد کاشت خیار و گوجه هم به نظرتون می شه که خیار و گوجه رو در درون گلدونهای بزرگ مربعی کاشت ؟ یا اینکه در باغچه باشه بهتره و ایا اینکه نیاز به افتاب مستقیم دارند یا اینکه در ایوون خونه هم می شه قرار شون داد؟

راستی اگه بشه که یه عکس از باغچتون هم اینجا بذارید ممنون می شم.
    سلام
    حتما باید اینکار رو انجام بدین اما نظر شما را به این نکته جلب میکنم که انجام عمل هرس بجز در مواردی فقط در زمستان توصیه میشه، چون با انجام عمل هرس در طول فصل رشد در واقع گیاه رو تحریک به ایجاد شاخه جدید میکنید و در نتیجه نتنها شاخه های نا خواسته جدیدی خواهید داشت بلکه مقداری از اترژی درخت هم صرف آن خواهد شددر حالیکه این انرژی میتواند در جای درست هزینه شود.
    در مورد دوم هم باید بگم که این کار هم درست هست و هم نه . چون با انجام اینکار منابع آلی خاک را تقویت میکنید اما باکتری ها برای تجزیه مواد آلی تجزیه نشده ابتدا به ساکن به انرژی احتیاج دارند که آنرا با جذب نیتروژن از خاک تامین میکنند.در نتیجه اگر یه منحنی برای نیتروژن خاک در نظر بگیرید ، زمانی که مواد آلی تجزیه نشده به خاک وارد میشود خاک را دچار ضعف نیتروژن میکند که مقدارش به مقدار مواد وارد شده بستگی مستقیم دارد.در نتیجه یک افت نسبتا شدید در این منحنی دیده میشود.بعدا دوباره این مواد پس از تجزیه شدن شروع به باز پس دهی ازت به خاک میکنند که حالا اینبار با پیک نسبتا شدید ازت روبرو خواهیم شد.
    پس در نتیجه این کار خوب هست اگر بصورت مداوم و کم کم و خورده خورده انجام شود.در غیر اینصورت بهتر هست که در هنگام افزودن برگهای نپوسیدا به افزودن کود اوره نیز اقدام کنید.البته میدونم که شما بصورت مستمر به خاک باغچتون اوره داده اید پس انشالله که مشکلی نیست. بصورت کلی توصیه میشه که برگها را در مکان دیگر تلنبار کنید و پس از پوسیده شدن به خاک بیافزایید.
    موفق باشید.

9. این کاربر از amin_rogh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

ممنون از راهنماییتون
    در مورد خیار و گوجه چی دوست عزیز؟

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

سلام
    بلی .بقاعده نبایدمشکل خاصی پیش بیاد. فقط توجه شما را به این نکته جلب میکنم که خیار و گوجه در طول یک دوره نسبتا کوتاه به مواد غذایی فراوانی جهت تولید محصول نیازمن هستند پس اگر انها را در گلدلن میکارید حجم خاک را بیشتر در نظر بگیرید واز دادن کود _ از فروشگاه بخواهید کود مخصوص صیفی جات به شما بدهد- غافل نشوید
    موفق باشید.

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

ممنون از راهنماییتون . هرس اون شاخه های توت رو هم گذاشتم برای زمستان که فرمودید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •