تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 105 اولاول ... 4567891011121858 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 1044

نام تاپيک: سوالات در زمینه باغبانی

آخر فروم باز AaVaA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    این روزا دنیا واسه من از خونمون کوچیکتره ...

پيش فرض

سلام وست من
    چند روزیه که شدیدا درگیر دانلود یه ویندوز 64 بیتی ناقابل هستم و بابتش یکی از دوستان رو حسابی تو درد سرانداخته ام ولی انگار نمیشه که بشه!
    بهر حال ببخشید.متاسفانه عکس زیاد گویا نیست.ببینید کدوم یکی از این زیریا هست تا خدمتت عرض کنم
    فعلا

لطفا به تفاوت عکسهای اول و سوم دقت کنید. اینها مثل هم نیستند.
    سلام.لطفا اسم عکسهای اول و دوم رو هم بنویسید.

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

سلام
    اولیPhilodendron scandens
    دومی هم پوتوس ابلق
    سومی هم پوتوس سبز یا معمولی
    موفق باشید
    امین رخ

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت

پيش فرض

شما هم موفق باشید.ممنون از پاسختون!
    اولی برگهای بزرگتر و ساقه ی کلفت تری داره درسته؟

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

شما هم موفق باشید.ممنون از پاسختون!
    اولی برگهای بزرگتر و ساقه ی کلفت تری داره درسته؟
    دوست عزیز سلام
    خوشحالم از اینکه ریز بین هستید.اما
    اندازه برگهای فیلودندرون یا پوتوس هر کدام ممکنه با توجه به شرایط رشدی و سابقه شرایط محیطی و همینطور تیمارهای ازدیادی و...از دیگری کوچکتر یا بزرگتر باشه.مثلا ممکنه که هر کدام از دو گیاه را در شرایط خوب گلخانه ای با گاز دی اکسید کربن تیمار کنند و در نتیجه برگهای بزرگ تولید شود،متعاقب بزرگشدن برگها ، مقدار غذای ساخته شده در برگها بیشتر شده و خودش دوباره باعث بزرگتر شدن برگهای جدید حتی در غیاب دی اکسید کربن میشه.بهمین دلیل برخی از پوتوس ها یا فیلودندرونهای برگ درشت پس از اینکه در شرایط نا مساعد محیطی قرار میگیرند و برگهاشون رو از دست میدهند و یا برای مدتی توانایی ساخت غذای کمتری دارند،بدلیل فقر یا شوک مقطعی زمانی، شروع به تولید برگهای کوچکتری میکنند و در واقع به حالت اولیه خودشون برمیگردند و از این پس دیگرقادر به ساخت برگهای بزرگ نخواهند بود مگر اینکه دوباره در شرایط تیمار دی اکسید کربن ونور قرار بگیرند.
    خوب از بحث اصلی دور شدم.فقط میخواستم بگم که برگهاشون میتونه بزرگتر یا کوچکتر از دیگری باشه اما اندازه قطر ساقه در فیلودندرون (اسکاندنس) نسبت به برگهاش کمی نازکتر هست و گره هاش کمی زمخت تره و در محل گره ها یه حالت زاویه دار پیدا میکنه اما در پوتوس ساقه کمی کلفت تر هست ولی قطر ساقه و گره ها کمی متناسب تر هست.اگر از نظر بافتی بخواهید در نظر بگیرید ساقه فیلودنرون کمی سبزتر اما چوبی تر هست.ببخشید که باز هم کمی اما و ولی بایدمیگفتم!
    موفق باشید
    امین رخ
    Last edited by amin_rogh; 27-06-2007 at 09:35.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت

پيش فرض

دوست عزیز سلام
    خوشحالم از اینکه ریز بین هستید.اما
    اندازه برگهای فیلودندرون یا پوتوس هر کدام ممکنه با توجه به شرایط رشدی و سابقه شرایط محیطی و همینطور تیمارهای ازدیادی و...از دیگری کوچکتر یا بزرگتر باشه.مثلا ممکنه که هر کدام از دو گیاه را در شرایط خوب گلخانه ای با گاز دی اکسید کربن تیمار کنند و در نتیجه برگهای بزرگ تولید شود،متعاقب بزرگشدن برگها ، مقدار غذای ساخته شده در برگها بیشتر شده و خودش دوباره باعث بزرگتر شدن برگهای جدید حتی در غیاب دی اکسید کربن میشه.بهمین دلیل برخی از پوتوس ها یا فیلودندرونهای برگ درشت پس از اینکه در شرایط نا مساعد محیطی قرار میگیرند و برگهاشون رو از دست میدهند و یا برای مدتی توانایی ساخت غذای کمتری دارند،بدلیل فقر یا شوک مقطعی زمانی، شروع به تولید برگهای کوچکتری میکنند و در واقع به حالت اولیه خودشون برمیگردند و از این پس دیگرقادر به ساخت برگهای بزرگ نخواهند بود مگر اینکه دوباره در شرایط تیمار دی اکسید کربن ونور قرار بگیرند.
    خوب از بحث اصلی دور شدم.فقط میخواستم بگم که برگهاشون میتونه بزرگتر یا کوچکتر از دیگری باشه اما اندازه قطر ساقه در فیلودندرون (اسکاندنس) نسبت به برگهاش کمی نازکتر هست و گره هاش کمی زمخت تره و در محل گره ها یه حالت زاویه دار پیدا میکنه اما در پوتوس ساقه کمی کلفت تر هست ولی قطر ساقه و گره ها کمی متناسب تر هست.اگر از نظر بافتی بخواهید در نظر بگیرید ساقه فیلودنرون کمی سبزتر اما چوبی تر هست.ببخشید که باز هم کمی اما و ولی بایدمیگفتم!
    موفق باشید
    امین رخ

یه سوال دیگه فیلو دندرونها ساقه های هوایی دارن درسته؟
    اگه درست گفتم..بقیه شو بگم..چطور میتونیم کاری کنیم که این ساقه های هوایی که بیشتر اوقات چوبی میشن از زیبایی گیاهمون کم نکنند؟ مرسی!

پروفشنال hamidma's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

بسیار خوشحال هستم که دیگر دوستان هم به این تاپیک سر زده اند.
    راستش رو بخواهید تمام اون نشاهایی رو که کاشته بودم به علت بی توجهی یکی از دوستانم که اونها رو به او سپرده بودم خشک شدند و از بین رفتند.
    خوب باید دوباره شروع کنم.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت

پيش فرض

بسیار خوشحال هستم که دیگر دوستان هم به این تاپیک سر زده اند.
    راستش رو بخواهید تمام اون نشاهایی رو که کاشته بودم به علت بی توجهی یکی از دوستانم که اونها رو به او سپرده بودم خشک شدند و از بین رفتند.
    خوب باید دوباره شروع کنم.
    ما هم از آغاز چنین تاپیکی ممنونیم..کشاورزی یعنی همین! یعنی تلاش و امید..امیدواریم موفق باشید.

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

یه سوال دیگه فیلو دندرونها ساقه های هوایی دارن درسته؟
    اگه درست گفتم..بقیه شو بگم..چطور میتونیم کاری کنیم که این ساقه های هوایی که بیشتر اوقات چوبی میشن از زیبایی گیاهمون کم نکنند؟ مرسی!
    سلام
    متاسفانه متوجه منظورتون نمیشم.البته که ساقه های هوایی دارن.ولی چرا ساقه از زیبایی گیاه کم میکنه؟لطفا واضح تر بفرمایید.
    موفق باشید.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت

پيش فرض

منظورم این بود که فیلودندرونهای من به سمت بالا رشد میکنند.یعنی خودم به سمت بالا هدایتشون میکنم اما ساقه های هواییشون بلند و چوبی و قهو ه ای میشن و به سمت پایین آویزون میشن..خیلی هم بلند میشن...فکر کردم شاید بدونید چطور میتونم از رشد ساقه ها جلوگیری کنم..زیاد مهم نیست..میتونم زیبا درنظرش بگیرم!
    ممنون از وقتی که گذاشتین.

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

منظورم این بود که فیلودندرونهای من به سمت بالا رشد میکنند.یعنی خودم به سمت بالا هدایتشون میکنم اما ساقه های هواییشون بلند و چوبی و قهو ه ای میشن و به سمت پایین آویزون میشن..خیلی هم بلند میشن...فکر کردم شاید بدونید چطور میتونم از رشد ساقه ها جلوگیری کنم..زیاد مهم نیست..میتونم زیبا درنظرش بگیرم!
    ممنون از وقتی که گذاشتین.
    دوست عزیز سلام
    ببخشید که منظورتون رو متوجه نمیشم.میتونید لطفایه عکس بزارید؟خیلی علاقمندم که گلدان شما را ببینم
    موفق باشید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •